Egipat (pročitati prvi post)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2251 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Milutin Kukanjac je izvukao svo tesko oruzje svoje vojne oblasti na polozaje koje je on pripremio i tako omogucio VRSu da ima tehnicku nadmoc cetri godine. Milutin Kukanjac nije imao vece mogucnosti, koje Mladic jeste imao. Primjer ti je potpuno promasen.
Tvoja definicija psihopate znaci da je svaki policajac isti.
Tvoja definicija psihopate znaci da je svaki policajac isti.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#2252 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Sasvim si pogrešno shvatio. Policajac koji može okrenuti oružje i pucati na nenaoružani vlastiti narod bez ikakve grižnje savjesti je isti kao i Mubarak. Međutim, normalni ljudi će za razliku od psihopata znati napraviti razliku i sigurno neće pucati na nenaoružane i nevine ljude i pored toga što su policajci kojima je posao da brane režim koji ih plaća. Kukanjac je bio profesionalni vojnik i to mu je bio posao ali uzimajući u obzir da je normalan čovjek nije bio sposoban da izvrši genocid koji je izvršio psihopata Mladić, zbog toga su ga i smijenili.
-
Abu Sakkar
- Posts: 276
- Joined: 21/06/2013 20:16
#2253 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Na oficijalnoj FB stranici Kairske murije drotovija prijeti silovanjima svakom uhapšenom MB članu.
Psihopate? Ma jok. Kako su ih fino na Sinaju poravnali, ruke im se pozlatile.
Psihopate? Ma jok. Kako su ih fino na Sinaju poravnali, ruke im se pozlatile.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2254 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Svaki policajac ima tu obavezu, po definiciji uvijek i samo sa svojim narodom.antimobbing wrote:Sasvim si pogrešno shvatio. Policajac koji može okrenuti oružje i pucati na nenaoružani vlastiti narod bez ikakve grižnje savjesti je isti kao i Mubarak. Međutim, normalni ljudi će za razliku od psihopata znati napraviti razliku i sigurno neće pucati na nenaoružane i nevine ljude i pored toga što su policajci kojima je posao da brane režim koji ih plaća. Kukanjac je bio profesionalni vojnik i to mu je bio posao ali uzimajući u obzir da je normalan čovjek nije bio sposoban da izvrši genocid koji je izvršio psihopata Mladić, zbog toga su ga i smijenili.
Smjenili su ga jer je izgubio pola najelitnije jedinice, koju je poslao u akciju kao da je svaki od njih Rambo. Plus da se mogu prati da se JNA povukla iz BiH.
Po svom mentalnom sklopu, bio je samo daleko veca kukavica od Mladica.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#2255 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Naveo sam samo primjer, koji sam želio ukazati na razliku u ponašanju između normalnog čovjeka i psihopate, koji su se nalazili na istim pozicijama. Kukanjac je javno iznio istinu o ratu u BiH i time je pokazao da ga grize savjest. Sa druge strane, Mladić u Hagu uopće ne pokazuje grižnju savjesti i patološki laže što je jedna od glavnih karakteristika psihopata. Naravno, obadvojica snose odgovornost za agresiju ali jednog grize, a drugog uopće ne grize savjest jer je psihopata. Vezano za strah, svaki normalan čovjek ima u sebi određenu dozu straha, dok kod psihopate nema uopće straha jer on prave bizarne i samo-destruktivne stvari kao što je radio Mladić u ratu, zato što je u potpunosti imun na konsekvence. Razumiješ?
Last edited by antimobbing on 21/08/2013 13:55, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2256 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Nisu nikad bili na istim pozicijima, to sam ti maloprije objasnio. Kukanjac nije imao ni dio onoga sto je Mladic imao.
- antimobbing
- Posts: 2693
- Joined: 10/11/2009 22:54
- Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.
#2257 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Naravno da nije imao jer nije odgovarao psiho-patološkom profilu psihopatima koje su napisale bolesni program SANU I i II, poput njihovog psihopatskog-klona Mladića koji je na terenu bio egzekutor bolesnog plana koji su oni zamislili u svojim psihopatskim umovima, a od kojih se ovih zadnjih mjeseci ljudi koji trenutno upravljaju Srbijom polako i stidljivo pokušavaju distancirati.
http://radojka-prastalo-sakic.info/Mani ... logija.pdf
Obratite pažnju na tekst od 73 stranici dr. Radojke Praštalo koja je sama sebe izliječila od mraka nacionalizma u koji je bila zapala i dio teksta na 81 stranici gdje piše ...
Ti si, Radovane, vrlo specifičan bolesnik, a za izlječenje je osnovni uslov da shvatiš da si bolestan. Rečeno riječima Bore Stankovića, ti si bolestan od sebe samog. Bolestan si od neuravnoteženosti između svjesnih i nesvjesnih dijelova svoje psihe. Tvoj problem je danas odlika najvećeg broja ljudi, ali je on kod tebe, s obzirom na tvoje političko angažovanje, postao tragično vidljiv, ali, budimo bez zabluda, nije to bilo nimalo slučajno.
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#2258 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Egipatski sud je naredio puštanje na slobodu bivšeg predsjednika Hosnija Mubaraka, koji bi iz zatvora mogao izaći danas
e tako je kad 'sile' narade sta se treba raditi

e tako je kad 'sile' narade sta se treba raditi
-
Revoltage
- Posts: 909
- Joined: 30/08/2012 17:42
- Location: Bosanac
#2259 Re: Egipat (pročitati prvi post)
omega369 wrote:Egipatski sud je naredio puštanje na slobodu bivšeg predsjednika Hosnija Mubaraka, koji bi iz zatvora mogao izaći danas
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
e tako je kad 'sile' narade sta se treba raditi![]()
Nekima ne bih sad bio u koži.
-
barpy
- Posts: 139
- Joined: 14/08/2013 13:40
#2260 Re: Egipat (pročitati prvi post)
valjda jedva čekaš da im tu kožu taj krvnik i faran sada guli...odzvonilo je i njegovo, mogu ga samo balzamovat i ostavit krepanog na tronu..Revoltage wrote:omega369 wrote:Egipatski sud je naredio puštanje na slobodu bivšeg predsjednika Hosnija Mubaraka, koji bi iz zatvora mogao izaći danas
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
e tako je kad 'sile' narade sta se treba raditi![]()
Nekima ne bih sad bio u koži.
- Citateljka
- Posts: 14
- Joined: 19/08/2013 14:43
#2261 Re: Egipat (pročitati prvi post)
@Challenger__
,
Istini* za volju, čekala sam.
Hvala tebi, što nam svima pišeš ovdje.
@jeza u ledja,
Ma...
Pratim temu.
Istini* za volju, čekala sam.
Hvala tebi, što nam svima pišeš ovdje.
@jeza u ledja,
Ma...
Pratim temu.
Last edited by Citateljka on 22/08/2013 00:27, edited 1 time in total.
-
Dr_dre
- Posts: 728
- Joined: 25/05/2013 01:07
#2262 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Jesil ti ta dubokouvazena dama?Hvala tebi, što nam svima pišeš ovdje.
- Citateljka
- Posts: 14
- Joined: 19/08/2013 14:43
#2263 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Gospon Dr_dre,
između potencijalnog apostrofiranja i L'Art_poétique, izabrah ovo drugo
.
između potencijalnog apostrofiranja i L'Art_poétique, izabrah ovo drugo
-
seldzuk
- Posts: 2832
- Joined: 04/06/2007 18:51
#2264 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Gdje je to? Daj link.Abu Sakkar wrote:Na oficijalnoj FB stranici Kairske murije drotovija prijeti silovanjima svakom uhapšenom MB članu.
Psihopate? Ma jok. Kako su ih fino na Sinaju poravnali, ruke im se pozlatile.
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#2265 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Challenger__ wrote:Citateljka wrote:Challenger__,
već duuuugo čitam tvoje postove. Zaista ono što moram pohvaliti kod tebe je kritičko razmišljanje, kritički osvrt; uzimanje u obzir svih mogućih izvora informacija, prijedloga, te u skladu sa istima podrobna analiza odredjenog diskursa.
U principu se slažem sa većinom tvojih razmišljanja, pa sam možda i subjektivna, ali tvoje argumentirano iznošenje stavova, postavlja stvari na pravo mjesto, trećeg posmatrača, odnosno objektivca.
No, izvinjavam se na off-u, moja je želja i dova da ti Allah dž.š. podari sve najbolje, da te uputi na pravi put i da donosiš pravilne zaključke.
Dubokouvažena damo.
Ovaj upis sam vidio još danas popodne, ali u nedostatku adekvatne riječi, nisam bio u stanju da Vam odgovorio do sada. Da, Vaš upis me iskreno obradovao i iznutra dotakao, ali otrov ovog svijeta, dunjaluka varljivog, oholog i lažljivog me spriječio da Vam se adekvatno zahvalim ranije.
Vaša riječ je obavezujuća.
Neizmjerno Vam hvala.
Postao/la Citateljka
@Challenger__,
Istinu za volju, čekala sam.
Hvala tebi, što nam svima pišeš ovdje.
-
Dr_dre
- Posts: 728
- Joined: 25/05/2013 01:07
#2266 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Izbor je tvoj dubokouvazena damo,za izbor se izbori.Gospon Dr_dre,
između potencijalnog apostrofiranja i L'Art_poétique, izabrah ovo drugo
-
Dr_dre
- Posts: 728
- Joined: 25/05/2013 01:07
#2267 Re: Egipat (pročitati prvi post)
joj patetike..i to u nastavcima..
- Citateljka
- Posts: 14
- Joined: 19/08/2013 14:43
#2268 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Hvala na dobrodošlici uvaženi Monsieur Dr_dre, shvatit ću to baš takoIzbor je tvoj dubokouvazena damo,za izbor se izbori.
-
seldzuk
- Posts: 2832
- Joined: 04/06/2007 18:51
#2269 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Mursi i dalje zarobljen, Mubarek izlazi van za 48 sati.
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 89174.html
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 89174.html
-
barpy
- Posts: 139
- Joined: 14/08/2013 13:40
#2270 Re: Egipat (pročitati prvi post)
mislim da je samo općepoznata arapska aljkavost i sporost, i ono njihovo bukra inšallah, činila da taj faraon ne izadje ranije...seldzuk wrote:Mursi i dalje zarobljen, Mubarek izlazi van za 48 sati.
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 89174.html
-
seldzuk
- Posts: 2832
- Joined: 04/06/2007 18:51
#2271 Re: Egipat (pročitati prvi post)
aljkavost sa tim nema veze, već odnos snagabarpy wrote:mislim da je samo općepoznata arapska aljkavost i sporost, i ono njihovo bukra inšallah, činila da taj faraon ne izadje ranije...seldzuk wrote:Mursi i dalje zarobljen, Mubarek izlazi van za 48 sati.
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 89174.html
-
Dr_dre
- Posts: 728
- Joined: 25/05/2013 01:07
#2272 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Washington je danas osudio komentare turskog premijera Redžepa Tajipa Erdogana koji je optužio Izrael za zbacivanje egipatskog predsjednika Mohammeda Morsija, rekao je portparol Bijele kuće.
"Snažno osuđujemo izjave koje je danas dao Erdogan. Tvrdnje da je Izrael na neki način odgovoran za događaje u Egiptu je uvredljivo, neosnovano i pogrešno", rekao je portparol Bijele kuće Josh Earnest novinarima.
Erdogan je danas ranije rekao da Izrael stoji iza svrgavanja Morsija, kao i da za to ima dokaze.
"Ubijeđeni smo da demokratija nije moguća bez slobodnih izbora. Izbori pokazuju volju naroda. Nove egipatske vlasti pokušale su da nas ubijede da se demokratija ne stvara na izborima. Ko stoji iza toga? Izrael?", izjavio je Erdogan na sastanku svoje Partije pravde i razvoja, prenosi Oslobođenje.
Obamina politika u Egiptu na udaru kritika
Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Barack Obama nalazi se na udaru kritika u kojima mu se spočitava da nije preduzeo konkretne korake kako bi zaustavio ubijanje prodemokratskih demonstranata u Egiptu. Obamini kritičari navode kako predsjednik SAD-a gubi ugled zbog neuspjeha u ovom slučaju.
Od Obame se očekuje da otkaže kontroverznih 1,3 milijarde dolara poslane egipatskim vlastima u vidu doprinosa za rješavanje krize.
Neki od stručanjaka govorili su za agenciju Anadolija o Obaminoj politici.
Prema mišljenju Ebrahima Moosaua, profesora religije i islamskih nauka sa Duke univerziteta u New Yorku, SAD bi mogao suspendovati vojnu i druge vrste pomoći Egiptu u slijedećih nekoliko dana.
Odgovarajući na pitanja AA, Moosa je izjavio da je Obamina administracija bila u neprilici zbog umjerene politike i dodao da egipatska vojska svojim stavom nije ostavila mnogo izbora Obaminoj administraciji.
Joe Stork, zamjenik direktora Human Rights Watcha za Bliski istok i diviziju Južne Afrike, zatražio je od Obamine administracije da izvrši pritisak na privremenu vladu Egipta kako bi istražila nedavna ubistva u zemlji.
Stork je izjavio da su SAD mogle tražiti od Egipta da pozove stručnjake UN-a u zemlju zbog hapšenja i ubistava.
Američki industrijski dizajner Karim Rashid također je komentirao Obamin stav prema Egiptu u svojoj izjavi za AA: "Intervencija u unutrašnje poslove drugih zemalja nije Obamina dužnost. Sam SAD treba veliku pomoć. Veliki je procenat nezaposlenosti i siromaštva."
Dizajner egipatskog porijekla naglasio je kako vjerovanje da će SAD riješiti ovu krizu nije bilo pametno.
U međuvremenu, u petak su u New Yorku planirane demonstracije protiv ubistava u Egiptu i s kojih će biti pozvana Obamina administracija da uskrati pomoć privremenoj vladi Egipta.
Planirano je da demonstracije počnu blizu Turskog kulturnog centra, a da završe na Times Squareu.
"Snažno osuđujemo izjave koje je danas dao Erdogan. Tvrdnje da je Izrael na neki način odgovoran za događaje u Egiptu je uvredljivo, neosnovano i pogrešno", rekao je portparol Bijele kuće Josh Earnest novinarima.
Erdogan je danas ranije rekao da Izrael stoji iza svrgavanja Morsija, kao i da za to ima dokaze.
"Ubijeđeni smo da demokratija nije moguća bez slobodnih izbora. Izbori pokazuju volju naroda. Nove egipatske vlasti pokušale su da nas ubijede da se demokratija ne stvara na izborima. Ko stoji iza toga? Izrael?", izjavio je Erdogan na sastanku svoje Partije pravde i razvoja, prenosi Oslobođenje.
Obamina politika u Egiptu na udaru kritika
Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Barack Obama nalazi se na udaru kritika u kojima mu se spočitava da nije preduzeo konkretne korake kako bi zaustavio ubijanje prodemokratskih demonstranata u Egiptu. Obamini kritičari navode kako predsjednik SAD-a gubi ugled zbog neuspjeha u ovom slučaju.
Od Obame se očekuje da otkaže kontroverznih 1,3 milijarde dolara poslane egipatskim vlastima u vidu doprinosa za rješavanje krize.
Neki od stručanjaka govorili su za agenciju Anadolija o Obaminoj politici.
Prema mišljenju Ebrahima Moosaua, profesora religije i islamskih nauka sa Duke univerziteta u New Yorku, SAD bi mogao suspendovati vojnu i druge vrste pomoći Egiptu u slijedećih nekoliko dana.
Odgovarajući na pitanja AA, Moosa je izjavio da je Obamina administracija bila u neprilici zbog umjerene politike i dodao da egipatska vojska svojim stavom nije ostavila mnogo izbora Obaminoj administraciji.
Joe Stork, zamjenik direktora Human Rights Watcha za Bliski istok i diviziju Južne Afrike, zatražio je od Obamine administracije da izvrši pritisak na privremenu vladu Egipta kako bi istražila nedavna ubistva u zemlji.
Stork je izjavio da su SAD mogle tražiti od Egipta da pozove stručnjake UN-a u zemlju zbog hapšenja i ubistava.
Američki industrijski dizajner Karim Rashid također je komentirao Obamin stav prema Egiptu u svojoj izjavi za AA: "Intervencija u unutrašnje poslove drugih zemalja nije Obamina dužnost. Sam SAD treba veliku pomoć. Veliki je procenat nezaposlenosti i siromaštva."
Dizajner egipatskog porijekla naglasio je kako vjerovanje da će SAD riješiti ovu krizu nije bilo pametno.
U međuvremenu, u petak su u New Yorku planirane demonstracije protiv ubistava u Egiptu i s kojih će biti pozvana Obamina administracija da uskrati pomoć privremenoj vladi Egipta.
Planirano je da demonstracije počnu blizu Turskog kulturnog centra, a da završe na Times Squareu.
-
barpy
- Posts: 139
- Joined: 14/08/2013 13:40
#2273 Re: Egipat (pročitati prvi post)
arogancija sekularista i djenerala Sisija nema granica..to što još nije buknuo rat u Egiptu imaju zahvaliti dobroti i popustljivosti Muslimanske Braće i općem muslimanskom merhametu i uvijek onoj poznatoj muslimanskom stavu ''niz dlaku'' .. budu li nastaviuli sa terorom kao što je nastavljao Bašar u Siriji, mislim da će jednom tom narodu ''prekipjeti'', i počet će se dohvatati oružja, otimati ga od vojnika i napadati na kasarne, pa kud puklo da puklo...očigledno je i jasnoi da se sa sekularistima drugačije ne može, i da demokratija važi samo dok njima ide u prilog..a kurvinjaska Europa, i USA cijelo vrijeme hinjski šute, ili pak imamo priliku čuti stidljivo izreknutu izjavu (slično onim izjavama koje se tiču palestinsko-cionističkih stalnih sukoba) nekih europski političara o tome ''kako obje strane u Egiptu treba da se suzdrže od nasilja''seldzuk wrote:aljkavost sa tim nema veze, već odnos snagabarpy wrote:mislim da je samo općepoznata arapska aljkavost i sporost, i ono njihovo bukra inšallah, činila da taj faraon ne izadje ranije...seldzuk wrote:Mursi i dalje zarobljen, Mubarek izlazi van za 48 sati.
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 89174.html
helem, zamislite situaciju, u Egiptu pobijedili sekularisti..skupila se masa demonstranata i protestvuje, dodje vojska sa tenkovima i skine sekularističkog predsjednika, izvrši vojni udar, počnu se skupljati milioni sekularističkih demonstranata koj traže povratak predsjednika koji je pobijedio na izborima i za koejg su oni glasali i kojeg su većinom glasova izabrali, vojska i policija puca na te demonstrante, svaki dan ih ubija na desetine a nekim danima i na stotine...može li neko zamisliti reakcije, izjave i zabrinutosti EU ili USA !?
-
seldzuk
- Posts: 2832
- Joined: 04/06/2007 18:51
#2274 Re: Egipat (pročitati prvi post)
potpisujembarpy wrote:
arogancija sekularista i djenerala Sisija nema granica..to što još nije buknuo rat u Egiptu imaju zahvaliti dobroti i popustljivosti Muslimanske Braće i općem muslimanskom merhametu i uvijek onoj poznatoj muslimanskom stavu ''niz dlaku'' .. budu li nastaviuli sa terorom kao što je nastavljao Bašar u Siriji, mislim da će jednom tom narodu ''prekipjeti'', i počet će se dohvatati oružja, otimati ga od vojnika i napadati na kasarne, pa kud puklo da puklo...očigledno je i jasnoi da se sa sekularistima drugačije ne može, i da demokratija važi samo dok njima ide u prilog..a kurvinjaska Europa, i USA cijelo vrijeme hinjski šute, ili pak imamo priliku čuti stidljivo izreknutu izjavu (slično onim izjavama koje se tiču palestinsko-cionističkih stalnih sukoba) nekih europski političara o tome ''kako obje strane u Egiptu treba da se suzdrže od nasilja''![]()
helem, zamislite situaciju, u Egiptu pobijedili sekularisti..skupila se masa demonstranata i protestvuje, dodje vojska sa tenkovima i skine sekularističkog predsjednika, izvrši vojni udar, počnu se skupljati milioni sekularističkih demonstranata koj traže povratak predsjednika koji je pobijedio na izborima i za koejg su oni glasali i kojeg su većinom glasova izabrali, vojska i policija puca na te demonstrante, svaki dan ih ubija na desetine a nekim danima i na stotine...može li neko zamisliti reakcije, izjave i zabrinutosti EU ili USA !?
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#2275 Re: Egipat (pročitati prvi post)
Zajebana logika, samo što su u MB mehke duše, nije bilo građanskog rata. 
