Hvala na odgovoru. Ja volim Korculu (osim sto je predaleko za moj ukus), ali nisam ni cuo za njega a ni vidio ovaj otocic prije. Izgleda prelijepo.la_roux wrote:Mali pusti otok Proizd, blizu Korčule. Evo da ne objašnjavam:P308 wrote:Gdje je to?
Uglavnom, jedini prevoz su brodići koji voze iz nekih mjesta na Pelješcu, i iz Korčule i Vela Luke. Iz Vela Luke je najkraći put i cijena povratne karte je 50 kn.
Nije naseljeno, ima samo 1 restoran, može se otići na 1 dan jer nemaš gdje prenoćiti, ali je mnogima pošlo za rukom da ponesu šator i ostanu nekoliko dana jer nema nikakve kontrole.
hrvatska-more
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#2251 Re: hrvatska-more
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#2252 Re: hrvatska-more
Na valjaju ove kamene plaze posto ne mozes ni da lezis ni da se odmoris a i tesko je da se ide po kamenju i to je za one koji hoce da se umore a ne da se odmore.la_roux wrote:Opa, konačno je tema krenula u dobrom smjeru. Evo još jedan dobar komad ljepote netaknute prirode hrvatskih otoka:
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2253 Re: hrvatska-more
ako mislis na kamene onda nisi u pravu
ne valjaju za suncanje, sjedenje ni seks. dobre jedino da skaces u more 
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
#2254 Re: hrvatska-more
Stvar je u vještini i treningu, nego šta!sherbett wrote:kad ne znaš da se namjestiš! stjene su zakon.Bodkin wrote:ako mislis na kamene onda nisi u pravune valjaju za suncanje, sjedenje ni seks. dobre jedino da skaces u more
Slažem se sa Bodkinom. Kamen je za građevine, za komšijinog glanc ustakljenog prozora itd. Za moje dupe vala nije!
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
- Pismonosa
- Posts: 3767
- Joined: 18/04/2011 12:35
#2257 Re: hrvatska-more
Šuti trollu. I na sportu su te banovali zbog mržnje i poganluka. Osim ako nisam nešto pomješao nikove. E u tom slučaju, ko te jebe!insomnia99 wrote:Pismonosa wrote:
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2258 Re: hrvatska-more
ma najbolja sema je uvijek pitati lokalce gdje oni idu na kupanje... ni meni nisu furka te "turisticke" plaze, sa 50 ljudi na 100 kvadratnih metarasherbett wrote:Ma vidi, mi koji malo više vremena provodimo na moru, nemamo baš želju ni volju da se izležavamo po gradskim plažama koje su uređene, to je za turiste...još kad imaš domaćine za društvo naučiš da kojekakvim avanturističkim poduhvatima preko stjena i kamena i koječega pješačpiš do kojekakvih prekrasnih osamljenih uvala gdje nema turista ni na vidiku, osim ako ju ne nađu jahtaši, tako da divlje plaže mogu itekako da budu interesantne, a kada govorim o stjenam, ne mislim na šiljaste kamene naslage, većploče koje je more "ispeglalo". Sad mi žao jer nemam te slike..al probat ću da nađem nešto slično
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2259 Re: hrvatska-more
sherbett wrote:Ma vidi, mi koji malo više vremena provodimo na moru, nemamo baš želju ni volju da se izležavamo po gradskim plažama koje su uređene, to je za turiste...još kad imaš domaćine za društvo naučiš da kojekakvim avanturističkim poduhvatima preko stjena i kamena i koječega pješačpiš do kojekakvih prekrasnih osamljenih uvala gdje nema turista ni na vidiku, osim ako ju ne nađu jahtaši, tako da divlje plaže mogu itekako da budu interesantne, a kada govorim o stjenam, ne mislim na šiljaste kamene naslage, većploče koje je more "ispeglalo". Sad mi žao jer nemam te slike..al probat ću da nađem nešto slično
ne volim gradske plaze, ne volim guzvu, ... meni odgovara sitni sljunak, oblu(t)ci koje je more napravilo...
a stijena je mekana kao i beton
da ne pricam o onim ostrim kao noz
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2260 Re: hrvatska-more
Tako sam nesto i sam, idem na one dvije plaze sto sam postavio slike ( Lovrecina i Prvlja ) ali najcesce budem, nema bas najboljih slika ) na ovoj "plazi"sherbett wrote:Ma vidi, mi koji malo više vremena provodimo na moru, nemamo baš želju ni volju da se izležavamo po gradskim plažama koje su uređene, to je za turiste...još kad imaš domaćine za društvo naučiš da kojekakvim avanturističkim poduhvatima preko stjena i kamena i koječega pješačpiš do kojekakvih prekrasnih osamljenih uvala gdje nema turista ni na vidiku, osim ako ju ne nađu jahtaši, tako da divlje plaže mogu itekako da budu interesantne, a kada govorim o stjenam, ne mislim na šiljaste kamene naslage, većploče koje je more "ispeglalo". Sad mi žao jer nemam te slike..al probat ću da nađem nešto slično

pod onim borovima gdje su oni camci, borovi naprave tendu a stijene nisu siljate i ne bodu pa se mozes lijepo na njih izvrkacit ko foka
Huh joj jos samo pola mjeseca
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#2261 Re: hrvatska-more
Kad se sjetim vremena kad u Tucepima na plazi ispred bivseg hotela Jadran nije bilo skoro nikoga...ljepota....ali sada svi znaju za nju pa ni ona vise nije sto je nekad bila iako je po meni ubjedljivo najljepsa plazaAlfons Kauders wrote:ma najbolja sema je uvijek pitati lokalce gdje oni idu na kupanje... ni meni nisu furka te "turisticke" plaze, sa 50 ljudi na 100 kvadratnih metarasherbett wrote:Ma vidi, mi koji malo više vremena provodimo na moru, nemamo baš želju ni volju da se izležavamo po gradskim plažama koje su uređene, to je za turiste...još kad imaš domaćine za društvo naučiš da kojekakvim avanturističkim poduhvatima preko stjena i kamena i koječega pješačpiš do kojekakvih prekrasnih osamljenih uvala gdje nema turista ni na vidiku, osim ako ju ne nađu jahtaši, tako da divlje plaže mogu itekako da budu interesantne, a kada govorim o stjenam, ne mislim na šiljaste kamene naslage, većploče koje je more "ispeglalo". Sad mi žao jer nemam te slike..al probat ću da nađem nešto sličnozato i ne volim makarsku i okolinu, jer je uglavnom ta furka...
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2262 Re: hrvatska-more
niste vi dobri. pored svih mogucih materijala pored mora vi bas na beton i stijenesherbett wrote:Warashii wrote: Tako sam nesto i sam, idem na one dvije plaze sto sam postavio slike ( Lovrecina i Prvlja ) ali najcesce budem, nema bas najboljih slika ) na ovoj "plazi"
pod onim borovima gdje su oni camci, borovi naprave tendu a stijene nisu siljate i ne bodu pa se mozes lijepo na njih izvrkacit ko fokaujedno je i zaljev pa je more mirnije a guzve vala nema neke.
Huh joj jos samo pola mjeseca.
pod borove...i stjene te odvajaju od ostalih, jer nema toliko mjesta da se ispružiš
predivno!
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2263 Re: hrvatska-more
heheheh a jbga nismo svi isti, valjda i iz tog se znaju ovdje rasprave voditi gdje sta kakoBodkin wrote:
niste vi dobri. pored svih mogucih materijala pored mora vi bas na beton i stijene
Mislim meni nista skoro nista nije ruzno na moru, neki su pisali da im je minus u nekim mjestima trava u vodi
Ok je meni i sljunak a pjesak je definitivno najgori, ovo je moje misljenje i nista ne zagovaram
Dakle neko ovo neko ono
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2264 Re: hrvatska-more
travu ne volim nikako u vodi (govorim onu na dnu). moglo bi se reci da sam je se i bojao dok sam bio mladjiWarashii wrote:heheheh a jbga nismo svi isti, valjda i iz tog se znaju ovdje rasprave voditi gdje sta kakoBodkin wrote:
niste vi dobri. pored svih mogucih materijala pored mora vi bas na beton i stijene.
Mislim meni nista skoro nista nije ruzno na moru, neki su pisali da im je minus u nekim mjestima trava u vodimislim to se ne moze izbjeci jbga to su alge sa dna koje s vremena na vrijeme podvodna struja izbaci i one su sasvim normalne, nema mjesta na kojem ih nema s vremena na vrijeme i to nekom smeta stas .
Ok je meni i sljunak a pjesak je definitivno najgori, ovo je moje misljenje i nista ne zagovaramali definitivno najvise volim kad je pjescano dno pa more dobije onu zelenkastu boju .
Dakle neko ovo neko onoal u biti svi volimo more .
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2265 Re: hrvatska-more
znaci nisam jedinisherbett wrote:hahahaBodkin wrote:
travu ne volim nikako u vodi (govorim onu na dnu). moglo bi se reci da sam je se i bojao dok sam bio mladji![]()
ja ubrzam ko da imam propelere, a ne noge, užasno me strah i gadi mi se...a moj brat, on ni ne ulazi ako ima trave
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#2266 Re: hrvatska-more
heheheh a dobro nije bas da mi je svejedno kad naletim na one tamno zelene dijelove meni je gore sto imam neki osjecaj da mi je tu voda hladnija
al opet ko voli da roni bez kamenitog dna i algi nema sta da trazi jer je pjesak totalno nezanimljiv, ko povrsina mjeseca
.
- la_roux
- Posts: 131
- Joined: 10/11/2012 23:04
#2267 Re: hrvatska-more
Poneseš one spužve za plažuHavatar wrote: Na valjaju ove kamene plaze posto ne mozes ni da lezis ni da se odmoris a i tesko je da se ide po kamenju i to je za one koji hoce da se umore a ne da se odmore.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#2268 Re: hrvatska-more
Joj ovo moram postaviti.
Post iznajmljivaca apartmana, u vezi sa ceskim turistima.
Sa jednog hrvstskog foruma
[QUOTE=wob;46071878]Bija sam malo i bezobrazan ali nisam mogao , nisam izdrza da ne uslikam. Jednostavno , mora sam ovo uslikat ! Ovo je samo jedan dio kojeg su unjeli u apartman , a puno veci dio stvari je ostao ispred apartmana !



Šta kazete na ove naše goste ? Kakvi su ovo potrošaci na jadranu ? Jesmo li mi uistinu toliko skupi da oni za 7 dana boravka u apartmanu nose 30 porcija zamrznutog " KUREČKI RIŽOTA " ???
[/QUOTE]
s' moje sokoćalo
Post iznajmljivaca apartmana, u vezi sa ceskim turistima.
Sa jednog hrvstskog foruma
[QUOTE=wob;46071878]Bija sam malo i bezobrazan ali nisam mogao , nisam izdrza da ne uslikam. Jednostavno , mora sam ovo uslikat ! Ovo je samo jedan dio kojeg su unjeli u apartman , a puno veci dio stvari je ostao ispred apartmana !



Šta kazete na ove naše goste ? Kakvi su ovo potrošaci na jadranu ? Jesmo li mi uistinu toliko skupi da oni za 7 dana boravka u apartmanu nose 30 porcija zamrznutog " KUREČKI RIŽOTA " ???
s' moje sokoćalo
-
korisnicc
- Posts: 193
- Joined: 25/04/2013 13:51
#2269 Re: hrvatska-more
Sjajan iznajmljivač.insomnia78 wrote:Joj ovo moram postaviti.
Post iznajmljivaca apartmana, u vezi sa ceskim turistima.
Sa jednog hrvstskog forumas' moje sokoćalowob;46071878 wrote:Bija sam malo i bezobrazan ali nisam mogao , nisam izdrza da ne uslikam. Jednostavno , mora sam ovo uslikat ! Ovo je samo jedan dio kojeg su unjeli u apartman , a puno veci dio stvari je ostao ispred apartmana !
Šta kazete na ove naše goste ? Kakvi su ovo potrošaci na jadranu ? Jesmo li mi uistinu toliko skupi da oni za 7 dana boravka u apartmanu nose 30 porcija zamrznutog " KUREČKI RIŽOTA " ???
Samo nek tako nastavi slikavati tuđe stvari.
- JohnnyS
- Posts: 17460
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#2270 Re: hrvatska-more
http://www.jutarnji.hr/rekordne-guzve-p ... a/1116883/
S obzirom da smo ovdje u više navrata čitali o praznoj makarskoj rivijeri, mora biti da Bosanci i Hercegovci idu u Ulcinj preko Doljana
S obzirom da smo ovdje u više navrata čitali o praznoj makarskoj rivijeri, mora biti da Bosanci i Hercegovci idu u Ulcinj preko Doljana
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#2272 Re: hrvatska-more
Znači ipak se popravlja sezona u HR. 
-
dudlov
- Posts: 2077
- Joined: 25/10/2010 11:46
- Location: sarajevo
#2273 Re: hrvatska-more
Ja sam već heftu u makarskoj i evo sa plaže se javljam. Na plaži je gužvara ko i svake godine.JohnnyS wrote:http://www.jutarnji.hr/rekordne-guzve-p ... a/1116883/
S obzirom da smo ovdje u više navrata čitali o praznoj makarskoj rivijeri, mora biti da Bosanci i Hercegovci idu u Ulcinj preko Doljana
Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#2274 Re: hrvatska-more
Rezimski mediji u hr kazu da su guzve i sezona nikad bolja a svi drugi kazu da nema nikog na plazama .
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#2275 Re: hrvatska-more
rezimski medij(i) u bih kazu da su prazne plaze i nikad gora sezona u hr, a svi drugi kazu da je guzva na plazamaHavatar wrote:Rezimski mediji u hr kazu da su guzve i sezona nikad bolja a svi drugi kazu da nema nikog na plazama .





