Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#226 Re: Alfa Romeo?
pa ne znam...to bi trebala pitati nekoga od raje, ko je ranije imao iskustva sa limarima, jer to sve zavisi od limara do limara...velas ti je bolja i jeftinija opcija, samo moraš biti spremna da ti zamjenski dijelovi i nekad ne pašu baš najbolje, ali limari to srede...a da li ti se ikako karambolka može uraditi bez zamjene kod limara?
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#227 Re: Alfa Romeo?
ILMA 032/694-763 Šije - prije Dobojajohntra wrote:u šta si to kucnula?![]()
Toga teško ima po otpadima, ali najbolje ti je da vidiš ove otpade gore u Jelahu, pogotovo ovaj Ilma auto...jes malo poskup, ali kod njega bi se moglo nabaviti...ako ne tamo, ostaje ti opcija Velas...
Aleeee aleeeeeeeeee
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#228 Re: Alfa Romeo?
Hvala Schlauf prozvacu i njih ujutro da pitam.
Sto se tice montaze, stvar je u tome da karambolka dodje spremna za lakiranje, dakle nije crvena..zbog toga ne mogu izbjeci lakiranje. sto se tice postavljanaj to vec nemam pojma, mozel ju se postaviti onako, amaterski
Sto se tice montaze, stvar je u tome da karambolka dodje spremna za lakiranje, dakle nije crvena..zbog toga ne mogu izbjeci lakiranje. sto se tice postavljanaj to vec nemam pojma, mozel ju se postaviti onako, amaterski
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#229 Re: Alfa Romeo?
Ni sad ti nije kasno da ih nazoveš
Probaj i ovaj otpad "SEFER" u Brnjacima prije Kiseljaka 061/166-407
Aleeee aleeeeeeeeeeee
Probaj i ovaj otpad "SEFER" u Brnjacima prije Kiseljaka 061/166-407
Aleeee aleeeeeeeeeeee
- sadowl
- Posts: 1111
- Joined: 06/07/2010 13:50
#230 Re: Alfa Romeo?
Zadni post na ovoj temi jako davno . ali posto je slicna tematika da neotvaram novu temu imam jedno pitanje:
Gdje se ima kupiti Varijator Faze za Alfa Romeo 145, 1.4 TS 98 godiste, i kolika je cijena.
Pozz
Gdje se ima kupiti Varijator Faze za Alfa Romeo 145, 1.4 TS 98 godiste, i kolika je cijena.
Pozz
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#231 Re: Alfa Romeo?
Bar 450KM+rad za original. Falsa mislim da nema. Postoji i jeftino rjesenje sa kitom (pitaj na FLAR servisu) ali zna biti delikatno.sadowl wrote:Zadni post na ovoj temi jako davno . ali posto je slicna tematika da neotvaram novu temu imam jedno pitanje:
Gdje se ima kupiti Varijator Faze za Alfa Romeo 145, 1.4 TS 98 godiste, i kolika je cijena.
Pozz
- sadowl
- Posts: 1111
- Joined: 06/07/2010 13:50
#232 Re: Alfa Romeo?
Ma samo org.. nema nista od popravljanja, necu se sa tim zezati. i hvala na brzom odgovoru 
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#233 Re: Alfa Romeo?
Kakva opcija sa kitom i varijatorom faze???
varijator faze nema veze sa limom i karoserijom...naići će neki pravi Alfista koji je imao problema sa ovim, ali mislim da je varijator sad značajno jeftiniji nego što je prije bio, a možeš uraditi i reparaciju istog...
varijator faze nema veze sa limom i karoserijom...naići će neki pravi Alfista koji je imao problema sa ovim, ali mislim da je varijator sad značajno jeftiniji nego što je prije bio, a možeš uraditi i reparaciju istog...
- sadowl
- Posts: 1111
- Joined: 06/07/2010 13:50
#234 Re: Alfa Romeo?
Hajd sto jeftinije to bolje, doduse ako se drzimo orginalajohntra wrote:oserijom...naići će neki pravi Alfista koji je imao problema sa ovim, ali mislim da je varijator sad značajno jeftiniji nego što je prije bio, a možeš uraditi i reparaciju istog..
Mislim da je JBL mislio na Repair Kit, bar sam ga ja tako razumio sto je isto kao i reparacija.. Mislim da je to ono cudo sa oprugom .. Kazu da to negdje upali, ali cesce imas problema sa istim, pa da ne dodje skuplja pita neg tepsija
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#235 Re: Alfa Romeo?
e onda je do mene...nisam razumio do kraja... 
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#236 Re: Alfa Romeo?
Set za remont varijatora kosta 12,50 km u alfinom servisu u krugu "mehanike " na Pofalicima , dok neki naši vrli majstori naplacuju sam set po 90km
- sadowl
- Posts: 1111
- Joined: 06/07/2010 13:50
#237 Re: Alfa Romeo?
Cuo sam za taj set za reparaciju Variajtora ali sam pravo skeptican u vezi njega. Bilo bi dobro da nadjem nov Varijator negdje u SarajEvu po mogućnosti.
Bilo kakvi prijedlozi su dobro dosli

Bilo kakvi prijedlozi su dobro dosli
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#238 Re: Alfa Romeo?
Nemas sta biti skeptican , dobijes oprugi i plastikicu tj jedine dijelove koji se mogu ishabati na varijatorusadowl wrote:Cuo sam za taj set za reparaciju Variajtora ali sam pravo skeptican u vezi njega. Bilo bi dobro da nadjem nov Varijator negdje u SarajEvu po mogućnosti.![]()
![]()
![]()
Bilo kakvi prijedlozi su dobro dosli![]()
![]()
![]()
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#239 Re: Alfa Romeo?
i trebas biti skeptican... potrazi dole original, provjerim ti ja kod na cijenu za nov kod nassadowl wrote:Cuo sam za taj set za reparaciju Variajtora ali sam pravo skeptican u vezi njega. Bilo bi dobro da nadjem nov Varijator negdje u SarajEvu po mogućnosti.![]()
![]()
![]()
Bilo kakvi prijedlozi su dobro dosli![]()
![]()
![]()
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#240 Re: Alfa Romeo?
Premali motor za tako velik auto, sto znaci (bar) konkretna potrosnja. (Pre)star auto, svaki malo vec kvar ce biti pola vrijednosti auta. U biti komplet guma je haman koliko i sam autoTM_AGENT wrote:Da oživimo temu;
Je li neko vozilo, vozi ili zna nekog da vozi Alfu 166 2.0 TS 16V? Naime, volio bih da mi prenesu iskustva obzirom da je jedna 166 nedavno došla u porodicu a ovim njihovim motorima ne znam ništa.
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#241 Re: Alfa Romeo?
A sta, V6 ce manje da trosi?
2.0 sa oko 150ks je sasvim dovoljan pa nema to auto 2.5 tone... Bolji odnos snage i mase nego 1.6 TS na drugim alfinim sasijama. Evo tebi jedan komplet guma a ti meni jednu 166, recimo 2004to godiste.
Ne kontam, mora se voziti auto od 30.000KM i mladje od 2 godine de ne bi bilo pre(staro) i preskupo za odrzavanja. Ma kakve su to nebuloze?
2.0 sa oko 150ks je sasvim dovoljan pa nema to auto 2.5 tone... Bolji odnos snage i mase nego 1.6 TS na drugim alfinim sasijama. Evo tebi jedan komplet guma a ti meni jednu 166, recimo 2004to godiste.
Ne kontam, mora se voziti auto od 30.000KM i mladje od 2 godine de ne bi bilo pre(staro) i preskupo za odrzavanja. Ma kakve su to nebuloze?
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#242 Re: Alfa Romeo?
Potrosnja ce biti cca ista, na relaciju vjerovatno manja. 2.0 dovoljan za 156 (a ni tamo nije blistao) jer je bio 1.8 pouzdaniji. '94 2.0 u BH nema (pa i sire), cak i su EU rariret. Ako dodje dodje do veceg kvara motoru (sto je zbog godina samo pitanje vremena) mozes auto komotno na deponiju jer polovnih 2.0 motora za normalnu cijenu nema. A potraznja je konkretna i za EU prilike.plucna mahramica wrote:A sta, V6 ce manje da trosi?![]()
2.0 sa oko 150ks je sasvim dovoljan pa nema to auto 2.5 tone... Bolji odnos snage i mase nego 1.6 TS na drugim alfinim sasijama. Evo tebi jedan komplet guma a ti meni jednu 166, recimo 2004to godiste.
Ne kontam, mora se voziti auto od 30.000KM i mladje od 2 godine de ne bi bilo pre(staro) i preskupo za odrzavanja. Ma kakve su to nebuloze?
Takvi automobili postanu postanu preskupi za odrzavanje. Bas zbog toga i imaju smijesne cijene. Taj auto nikad nije bio ni zamisljen kao neko jeftino A do B prevozno sredstvo.
- sadowl
- Posts: 1111
- Joined: 06/07/2010 13:50
#243 Re: Alfa Romeo?
OK hvalaJBL wrote:i trebas biti skeptican... potrazi dole original, provjerim ti ja kod na cijenu za nov kod nassadowl wrote:Cuo sam za taj set za reparaciju Variajtora ali sam pravo skeptican u vezi njega. Bilo bi dobro da nadjem nov Varijator negdje u SarajEvu po mogućnosti.![]()
![]()
![]()
Bilo kakvi prijedlozi su dobro dosli![]()
![]()
![]()
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#244 Re: Alfa Romeo?
Nema sanse da ce biti ista potrosnja... 2.5 V6 ce trositi 20-30% vise. Bar po gradu trosi nekih 16-17l, to znam iz prve ruke. Da ti ne mislis na 164, o kakvoj '94 pricas kada se 166 pocela proizvoditi '98? 166 je u prosjeku 150kg teza od 156 a ni 164 nije bila teza, odnosno preko 1.5T, niti je imala 2.0 16V.JBL wrote:Potrosnja ce biti cca ista, na relaciju vjerovatno manja. 2.0 dovoljan za 156 (a ni tamo nije blistao) jer je bio 1.8 pouzdaniji. '94 2.0 u BH nema (pa i sire), cak i su EU rariret. Ako dodje dodje do veceg kvara motoru (sto je zbog godina samo pitanje vremena) mozes auto komotno na deponiju jer polovnih 2.0 motora za normalnu cijenu nema. A potraznja je konkretna i za EU prilike.plucna mahramica wrote:A sta, V6 ce manje da trosi?![]()
2.0 sa oko 150ks je sasvim dovoljan pa nema to auto 2.5 tone... Bolji odnos snage i mase nego 1.6 TS na drugim alfinim sasijama. Evo tebi jedan komplet guma a ti meni jednu 166, recimo 2004to godiste.
Ne kontam, mora se voziti auto od 30.000KM i mladje od 2 godine de ne bi bilo pre(staro) i preskupo za odrzavanja. Ma kakve su to nebuloze?
Takvi automobili postanu postanu preskupi za odrzavanje. Bas zbog toga i imaju smijesne cijene. Taj auto nikad nije bio ni zamisljen kao neko jeftino A do B prevozno sredstvo.
I cuj 2.0 'dovoljan' za 156... pa sa njim auto do stotke ide za 8.6-8.8sec, sta su onda ova silna auta kojima za to treba 13-16sec?
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#245 Re: Alfa Romeo?
Potrosnja ce u vecini slucajeva biti cak i gora... Tezina automobila trazi svoje. Inace ovako izgleda potrosnja 3.0plucna mahramica wrote:Nema sanse da ce biti ista potrosnja... 2.5 V6 ce trositi 20-30% vise. Bar po gradu trosi nekih 16-17l, to znam iz prve ruke. Da ti ne mislis na 164, o kakvoj '94 pricas kada se 166 pocela proizvoditi '98? 166 je u prosjeku 150kg teza od 156 a ni 164 nije bila teza, odnosno preko 1.5T, niti je imala 2.0 16V.
I cuj 2.0 'dovoljan' za 156... pa sa njim auto do stotke ide za 8.6-8.8sec, sta su onda ova silna auta kojima za to treba 13-16sec?

-20-30%?
Alfa 166 2.0 TS 16V 4d 9.5 s 131 mph 150 bhp, danasnja 1.6 Kia Proceed ima 10.5
Ako poredis sa autima iz onog doba onda ce ti biti jos jasnije (A6, Omega, BMW5, itd, ...)
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#246 Re: Alfa Romeo?
Tako izgleda potrosnja 3.0 V6 kombinovane voznje u 166ci 
Da poredim sa audi a6 2.0? 10.5 sec...
Omega nije imala 2.0 pa cemo uzeti 2.2, opet 10.5 sec? BMW 520i 170ks 9.1sec Poenta?
Da poredim sa audi a6 2.0? 10.5 sec...
Omega nije imala 2.0 pa cemo uzeti 2.2, opet 10.5 sec? BMW 520i 170ks 9.1sec Poenta?
- vanda
- Posts: 220
- Joined: 17/04/2010 22:35
#247 Re: Alfa Romeo?
147ica ? 'Kakva' je ? Odravanje, potrosnja i slicno ? 1.6 TS je u pitanju.. 
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#248 Re: Alfa Romeo?
Na nju se najmanje zale...
Koji 1.6? Onaj od 105ks zna biti trom i potrositi vise vise od verzije sa 120ks, ali ona ima varijator faze pa moze biti trosak. Potrosnja oko 10l gradkse ako ne divljas...
Koji 1.6? Onaj od 105ks zna biti trom i potrositi vise vise od verzije sa 120ks, ali ona ima varijator faze pa moze biti trosak. Potrosnja oko 10l gradkse ako ne divljas...
- vanda
- Posts: 220
- Joined: 17/04/2010 22:35
#249 Re: Alfa Romeo?
120plucna mahramica wrote:Na nju se najmanje zale...![]()
Koji 1.6? Onaj od 105ks zna biti trom i potrositi vise vise od verzije sa 120ks, ali ona ima varijator faze pa moze biti trosak. Potrosnja oko 10l gradkse ako ne divljas...
-
JBL
- Posts: 1179
- Joined: 17/08/2004 00:06
#250 Re: Alfa Romeo?
Pise ti.... Slicne brojeve (pa i gore) ce ti biti i u TS sa slicnom nacinom voznje samo sto ces kod 2.0 stalno gaziti po gasu. Moja bivsa 1.8 je bila sitnicu "bolja"plucna mahramica wrote:Tako izgleda potrosnja 3.0 V6 kombinovane voznje u 166ci
Da poredim sa audi a6 2.0? 10.5 sec...
Omega nije imala 2.0 pa cemo uzeti 2.2, opet 10.5 sec? BMW 520i 170ks 9.1sec Poenta?
Poenta, Alfa je kao sportski auto i sa tim motorom je u najboljem slucaju srednja zalost. Sa 2.0 dobijes sve 166 traume i nikakve prednosti Alfe. Auto je inace fantastican ali ko se misli igrati onda V6 ili JTD i bar znas sta placas. A redovno odrzavanje takvog auta kosta...
