RS6/AMG E63/M5

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#226 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

sve dok ne dirate kralja , dobro je :D :-D
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#227 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by avantgarde »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#228 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:sve dok ne dirate kralja , dobro je :D :-D
Image

Kralj je mrtav :D :D :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#229 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Bullet Tooth Tony »

Kralj je mrtav
Zivio kralj
Image
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#230 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

Back to the topic :mrgreen: :mrgreen: :

MTM RS6 vs M5 Touring


Stock RS6 sedan vs stock M5


Kad Jeremy docara - stari modeli RS6, M5 i E-klass AMG


:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#231 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Bullet Tooth Tony »

MTM RS6 vs M5 Touring

Image
User avatar
Silent Hunter
Posts: 8
Joined: 08/05/2010 11:51
Location: Kakanj

#232 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Silent Hunter »




User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#233 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by johntra »

sjooooo Audija kako ide, odera Ferrarija, oca mi...nema dalje...
još kad bi ovaj u Maranellu znao promijeniti brzinu na vrijeme....
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#234 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Dajte ljudi da skockamo nesto love za druga Blobia,nek si kupi Audi RS6 ili neki obicni audi,ugusi nas vise :D :D :D :D :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#235 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

citroen wrote:Dajte ljudi da skockamo nesto love za druga Blobia,nek si kupi Audi RS6 ili neki obicni audi,ugusi nas vise :D :D :D :D :D
Drug Blobi je 2004. bio vlasnik ovog Audija:

Image

Ne radi se ovdje o mojoj zelji za Audijem RS6 (da se zainatim dobavio bih ga).

Ovdje se vise radi o tome da francuzi nemaju nista efikasno protiv njemaca :D :D, a uskoro nece imati nista efikasno ni protiv ceske kraljice :D :D.

To sto ja vozim Passata je totalno privatna stvar. Auto nije toliko skup niti atraktivan, pozeljan, a opet sam na raznim mukama i zbog njega. Sjedni u auto od 150.000 KM i tek ces onda vidjeti sta je problem i kakvi su porezi na nesto takvo ;). Vjeruj mi, to nisu porezi koji idu drzavi...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#236 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Blobi wrote:
citroen wrote:Dajte ljudi da skockamo nesto love za druga Blobia,nek si kupi Audi RS6 ili neki obicni audi,ugusi nas vise :D :D :D :D :D
Drug Blobi je 2004. bio vlasnik ovog Audija:

Image

Ne radi se ovdje o mojoj zelji za Audijem RS6 (da se zainatim dobavio bih ga).

Ovdje se vise radi o tome da francuzi nemaju nista efikasno protiv njemaca :D :D, a uskoro nece imati nista efikasno ni protiv ceske kraljice :D :D.

To sto ja vozim Passata je totalno privatna stvar. Auto nije toliko skup niti atraktivan, pozeljan, a opet sam na raznim mukama i zbog njega. Sjedni u auto od 150.000 KM i tek ces onda vidjeti sta je problem i kakvi su porezi na nesto takvo ;). Vjeruj mi, to nisu porezi koji idu drzavi...
Al si ti zijanio,sa audija A8 na passata :lol: :lol: :lol: mojne suplje,da mozes vozio bi ti njega i dalje ko i svaki balkanceros koji se lozi na njemacku limozinu. :skoljka: vidim sad zastupas i Cesku republiku,strasan si ti lik :thumbup: :thumbup:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#237 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

haj se zainati pa nabavi RS6 , daj meni pa da ga prodam i kupim E63 :lol:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#238 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

citroen wrote:
Blobi wrote:
citroen wrote:Dajte ljudi da skockamo nesto love za druga Blobia,nek si kupi Audi RS6 ili neki obicni audi,ugusi nas vise :D :D :D :D :D
Drug Blobi je 2004. bio vlasnik ovog Audija:

Image

Ne radi se ovdje o mojoj zelji za Audijem RS6 (da se zainatim dobavio bih ga).

Ovdje se vise radi o tome da francuzi nemaju nista efikasno protiv njemaca :D :D, a uskoro nece imati nista efikasno ni protiv ceske kraljice :D :D.

To sto ja vozim Passata je totalno privatna stvar. Auto nije toliko skup niti atraktivan, pozeljan, a opet sam na raznim mukama i zbog njega. Sjedni u auto od 150.000 KM i tek ces onda vidjeti sta je problem i kakvi su porezi na nesto takvo ;). Vjeruj mi, to nisu porezi koji idu drzavi...
Al si ti zijanio,sa audija A8 na passata :lol: :lol: :lol: mojne suplje,da mozes vozio bi ti njega i dalje ko i svaki balkanceros koji se lozi na njemacku limozinu. :skoljka: vidim sad zastupas i Cesku republiku,strasan si ti lik :thumbup: :thumbup:
Bez ikakve potrebe da objasnjavam, ali evo rado cu. Mislim, ovo je forum, a ja sam jedan lik negdje, identitet nepoznat. Medjutim, evo nesto iz licne skole, nesto cemu te iskljucivo iskustvo poduci. Zavrsis dobru skolu, diplomiras, magistriras, doktoriras. Zaposlis se u softverskoj kompaniji u Njemackoj, napredujes, dodjes do pozicije Team Lead Junior i upravljas timom od 4 covjeka. Dobijes platu od 9000 € mjesecno. Jos napredujes, godinama radis i dokazujes se. Napredujes jos, dodjes do Seniorkog statusa i sada vec upravljas velikim projektom od 30 ljudi, dnevnica 800 €. Jos napredujes, a posao ti postaje jednostavniji jer manje radis a vise razmisljas, ali i odgovornost jos veca - Software Architect, jos veca satnica. Od svih tih para nesto se i ustedilo. U Njemackoj sam zivio od 1989, a prvi posao sam dobio 1993, kada sam napunio 18. godina. Sa 19 sam vozio BMW 318i (djecacki san). Radio sam kao junior developer, part time uz skolu. I godinama tako, 14. godina kao programer, dosao na visoku poziciju. Nikada nisam zavrsio fakultet jer nisam stigao od posla (a diplomiranje i magistriranje je samo ilustracije radi :D), a zapoceo sam i odmakao dvije godine. U medjuvremenu sam ustedio 300.000€ i ulozio to u vlastiti posao sa prijateljem u BiH, logisticke usluge. Kupio Audija A8 i preselio se u Bosnu za stalno jer sam tu imao posao od kojeg sam mogao zivjeti. Medjutim, sa autom koje kosta toliko primjete te face podzemlja. Zapaze te, uprate i onda pocinju prijeteci pozivi. Svaki mjesec sa racuna firme na racun pojedinca odredjenu sumu para ili "ode glava djetetu". Pa onda i zenu spominju, traze jos vise.

Znaci ako si mladi biznismen sa firmom u procvatu, racunaj na reket, ili se povuci i budi manji od makovog zrna sto ja uporno pokusavam. A sve su prilike da cu opet odseliti iz ove drzave jer ovdje samo kriminalci mogu prosperirati.

To ti je prica Citroen. Naravno, ja sam samo virtuelni lik i niko ti ne moze potvrditi da je ovo napisano tacno, ali ne znam budalu koja bi izgubila vrijeme na kucanje eseja na ovom forumu da bi usijanoj glavi nesto dokazala ako to nije tacno tako.

Ako te nekad zivotne staze povedu putem uspjeha pa pokrenes privatnu firmu (u skoriji vakat), javi se na PP da ti posaljem savjete i imena ljudi s kojima se ne trebas upustati ni u kakvu raspravu, a ne u planove. Pozdrav.

P.S.

Zaboravio sam reci. Nisam klasicni bosanceros jer prakticno sam kao djecak, sa nekih 14. god. odselio iz BiH. Stari mi je ovdje bio baustelac i u njemackoj je trazio bolji zivot. A imao sam televiziju i u BiH i gledao filmove i lozio se na BMW-a kockicu, a ne na nekog citroena ili renola. I mislim da nikad necu jer tim autima nedostaje nesto sto imaju BMW, Audi i Mercedes.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#239 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Ne radi se ovdje o mojoj zelji za Audijem RS6 (da se zainatim dobavio bih ga).

Ovdje se vise radi o tome da francuzi nemaju nista efikasno protiv njemaca :D :D, a uskoro nece imati nista efikasno ni protiv ceske kraljice :D :D.

To sto ja vozim Passata je totalno privatna stvar. Auto nije toliko skup niti atraktivan, pozeljan, a opet sam na raznim mukama i zbog njega. Sjedni u auto od 150.000 KM i tek ces onda vidjeti sta je problem i kakvi su porezi na nesto takvo ;). Vjeruj mi, to nisu porezi koji idu drzavi...[/quote]

Al si ti zijanio,sa audija A8 na passata :lol: :lol: :lol: mojne suplje,da mozes vozio bi ti njega i dalje ko i svaki balkanceros koji se lozi na njemacku limozinu. :skoljka: vidim sad zastupas i Cesku republiku,strasan si ti lik :thumbup: :thumbup:[/quote]

Bez ikakve potrebe da objasnjavam, ali evo rado cu. Mislim, ovo je forum, a ja sam jedan lik negdje, identitet nepoznat. Medjutim, evo nesto iz licne skole, nesto cemu te iskljucivo iskustvo poduci. Zavrsis dobru skolu, diplomiras, magistriras, doktoriras. Zaposlis se u softverskoj kompaniji u Njemackoj, napredujes, dodjes do pozicije Team Lead Junior i upravljas timom od 4 covjeka. Dobijes platu od 9000 € mjesecno. Jos napredujes, godinama radis i dokazujes se. Napredujes jos, dodjes do Seniorkog statusa i sada vec upravljas velikim projektom od 30 ljudi, dnevnica 800 €. Jos napredujes, a posao ti postaje jednostavniji jer manje radis a vise razmisljas, ali i odgovornost jos veca - Software Architect, jos veca satnica. Od svih tih para nesto se i ustedilo. U Njemackoj sam zivio od 1989, a prvi posao sam dobio 1993, kada sam napunio 18. godina. Sa 19 sam vozio BMW 318i (djecacki san). Radio sam kao junior developer, part time uz skolu. I godinama tako, 14. godina kao programer, dosao na visoku poziciju. Nikada nisam zavrsio fakultet jer nisam stigao od posla (a diplomiranje i magistriranje je samo ilustracije radi :D), a zapoceo sam i odmakao dvije godine. U medjuvremenu sam ustedio 300.000€ i ulozio to u vlastiti posao sa prijateljem u BiH, logisticke usluge. Kupio Audija A8 i preselio se u Bosnu za stalno jer sam tu imao posao od kojeg sam mogao zivjeti. Medjutim, sa autom koje kosta toliko primjete te face podzemlja. Zapaze te, uprate i onda pocinju prijeteci pozivi. Svaki mjesec sa racuna firme na racun pojedinca odredjenu sumu para ili "ode glava djetetu". Pa onda i zenu spominju, traze jos vise.

Znaci ako si mladi biznismen sa firmom u procvatu, racunaj na reket, ili se povuci i budi manji od makovog zrna sto ja uporno pokusavam. A sve su prilike da cu opet odseliti iz ove drzave jer ovdje samo kriminalci mogu prosperirati.

To ti je prica Citroen. Naravno, ja sam samo virtuelni lik i niko ti ne moze potvrditi da je ovo napisano tacno, ali ne znam budalu koja bi izgubila vrijeme na kucanje eseja na ovom forumu da bi usijanoj glavi nesto dokazala ako to nije tacno tako.

Ako te nekad zivotne staze povedu putem uspjeha pa pokrenes privatnu firmu (u skoriji vakat), javi se na PP da ti posaljem savjete i imena ljudi s kojima se ne trebas upustati ni u kakvu raspravu, a ne u planove. Pozdrav.

P.S.

Zaboravio sam reci. Nisam klasicni bosanceros jer prakticno sam kao djecak, sa nekih 14. god. odselio iz BiH. Stari mi je ovdje bio baustelac i u njemackoj je trazio bolji zivot. A imao sam televiziju i u BiH i gledao filmove i lozio se na BMW-a kockicu, a ne na nekog citroena ili renola. I mislim da nikad necu jer tim autima nedostaje nesto sto imaju BMW, Audi i Mercedes.[/quote]

Tuzna prica :D salim se i vjerujem ti,ne moras dalje pisati,prsti ce ti otpasti :D razumijem te u potpunosti za sve to,ali da si se lozio na BMW kockicu, a nisi na renault 4 ili citroen 2CV.. :mrgreen: :mrgreen: ..Image
Image
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#240 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

citroen wrote:Tuzna prica :D salim se i vjerujem ti,ne moras dalje pisati,prsti ce ti otpasti :D razumijem te u potpunosti za sve to,ali da si se lozio na BMW kockicu, a nisi na renault 4 ili citroen 2CV.. :mrgreen: :mrgreen: ..Image
Image
Rahmetli djed je imao Spaceka, sta da ti kazem, tad je bio dobar auto :D. Bio mi je cool Renault 5 :D.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#241 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

BMW M3 GT2 pobijedio na 24h Nurburgringa
17.05.2010.



BMW je za kultnu trku 24h Nurburgringa prijavio dva takmičarska automobila. Prvi na cilju ''Green Hella'' bio je M3 GT2 za čijim su se komandama smjenjivala zvučna imena auto sporta. Posadu slavljeničkog automobila činili su: Jorg Muller, Augusto Farfus, Uwe Alzen i Pedro Lamy. Dugi fabrički automobil na raspolaganje su dobili: Andy Priaulx (višestruki WTCC prvak), Dirk Werner, Dirk Muller i Dirk Adorf. Tri Dirka i Andy nisu bili uspješni kao prva posada te su poslije 24h jurnjave ciljem prošli kao sedmi.

Uspjeh prve posade sa startnim brojem 25 tim je veći ako se zna da se u posljednjim satima trke javio problem sa mjenjačem u čijem se kućištu raspao četvrti stepen prenosa. Pametnom vožnjom u posljednjem sintu Jorg Muller je uspio sačuvati prednost te je prvi presjekao ciljnu foto ćeliju.

BMW-ova posada vodila je veliku bitku sa Porscheom 911 GT3 R Hybrid koji je nadomak istorijske pobjede morao usporiti zbog tehničkih problema. Do tog trenutka Porscheov Hybrid suvereno je vodio ali je na kraju pobjedu prepustio BMW-u.

Uz tehničke probleme Porscheov auto s brojem 1 tokom noći je doživio nesreću a do tog momenta bio je glavni favorit za pobjedu.

Ni Audi nije pretjerano zadovoljan rezultatima trke. Pogotovo poslije kvalifikacija na kojima je, bukvalno, rasturio konkurenciju. Ipak, treće mjesto osvojeno s bolidom R8 LMS (startni broj 97) nije za odbaciti.

Za BMW likerse :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#242 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

ko pravi trenutno najbolje motore u F1 :-D
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#243 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:ko pravi trenutno najbolje motore u F1 :-D
Koliko sam jucer mogao vidjeti u Mojte carlu Renault,bez konkurencije trenutno :D :D :D :D
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#244 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

pa jedna utrka nije mjerilo , i to utrka na kojoj se uopste ne zahtjeva posebno dobar motor , jer nema ogromnih brzina i preticanja.
Ako pratis F1 , znas o cemu pricam :sax:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#245 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Bullet Tooth Tony »

Vernes_AMG wrote:pa jedna utrka nije mjerilo , i to utrka na kojoj se uopste ne zahtjeva posebno dobar motor , jer nema ogromnih brzina i preticanja.
Ako pratis F1 , znas o cemu pricam :sax:
o cemu pricas ?
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#246 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

o najboljim motorima trenutno u F1 , a to su Mercedesovi motori , pogledaj kad je zadnji put neko od vozaca timova koji koriste Mercedesov motor odustao zbog problema sa istim. Ž :sax:
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#247 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by emko1234 »

blobi* svaka ti cast..ja ti vjerujem 100%..
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#248 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:o najboljim motorima trenutno u F1 , a to su Mercedesovi motori , pogledaj kad je zadnji put neko od vozaca timova koji koriste Mercedesov motor odustao zbog problema sa istim. Ž :sax:
Kakav si ti Clotz,pa ako si gledao VN Monaka mogao si primijetiti da je Buton odustao vec u drugom,trecem krugu,al ti lupas,vidis nišan i ti si glavni :x toliko o pouzdanosti Benza,trenutno renault ima bolji motor pa ti sviraj koliko ti volja :lol: :lol: :lol: :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#249 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by ado-šampion »

Blobi wrote:
Bez ikakve potrebe da objasnjavam, ali evo rado cu. Mislim, ovo je forum, a ja sam jedan lik negdje, identitet nepoznat. Medjutim, evo nesto iz licne skole, nesto cemu te iskljucivo iskustvo poduci. Zavrsis dobru skolu, diplomiras, magistriras, doktoriras. Zaposlis se u softverskoj kompaniji u Njemackoj, napredujes, dodjes do pozicije Team Lead Junior i upravljas timom od 4 covjeka. Dobijes platu od 9000 € mjesecno. Jos napredujes, godinama radis i dokazujes se. Napredujes jos, dodjes do Seniorkog statusa i sada vec upravljas velikim projektom od 30 ljudi, dnevnica 800 €. Jos napredujes, a posao ti postaje jednostavniji jer manje radis a vise razmisljas, ali i odgovornost jos veca - Software Architect, jos veca satnica. Od svih tih para nesto se i ustedilo. U Njemackoj sam zivio od 1989, a prvi posao sam dobio 1993, kada sam napunio 18. godina. Sa 19 sam vozio BMW 318i (djecacki san). Radio sam kao junior developer, part time uz skolu. I godinama tako, 14. godina kao programer, dosao na visoku poziciju. Nikada nisam zavrsio fakultet jer nisam stigao od posla (a diplomiranje i magistriranje je samo ilustracije radi :D), a zapoceo sam i odmakao dvije godine. U medjuvremenu sam ustedio 300.000€ i ulozio to u vlastiti posao sa prijateljem u BiH, logisticke usluge. Kupio Audija A8 i preselio se u Bosnu za stalno jer sam tu imao posao od kojeg sam mogao zivjeti. Medjutim, sa autom koje kosta toliko primjete te face podzemlja. Zapaze te, uprate i onda pocinju prijeteci pozivi. Svaki mjesec sa racuna firme na racun pojedinca odredjenu sumu para ili "ode glava djetetu". Pa onda i zenu spominju, traze jos vise.

Znaci ako si mladi biznismen sa firmom u procvatu, racunaj na reket, ili se povuci i budi manji od makovog zrna sto ja uporno pokusavam. A sve su prilike da cu opet odseliti iz ove drzave jer ovdje samo kriminalci mogu prosperirati.

To ti je prica Citroen. Naravno, ja sam samo virtuelni lik i niko ti ne moze potvrditi da je ovo napisano tacno, ali ne znam budalu koja bi izgubila vrijeme na kucanje eseja na ovom forumu da bi usijanoj glavi nesto dokazala ako to nije tacno tako.

Ako te nekad zivotne staze povedu putem uspjeha pa pokrenes privatnu firmu (u skoriji vakat), javi se na PP da ti posaljem savjete i imena ljudi s kojima se ne trebas upustati ni u kakvu raspravu, a ne u planove. Pozdrav.

P.S.

Zaboravio sam reci. Nisam klasicni bosanceros jer prakticno sam kao djecak, sa nekih 14. god. odselio iz BiH. Stari mi je ovdje bio baustelac i u njemackoj je trazio bolji zivot. A imao sam televiziju i u BiH i gledao filmove i lozio se na BMW-a kockicu, a ne na nekog citroena ili renola. I mislim da nikad necu jer tim autima nedostaje nesto sto imaju BMW, Audi i Mercedes.
Blobi, svaka čast, posebno za ovo boldovano. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

I ja sam u istom poslu, ali s obzirom dokle si ti dogurao, ne mogu baš reći da samo kolege. :-) Ja sam tek Junior Developer. :)

Elem, VELIKI respect, ja znam samo jednog Software Architecta u gradu, al on nije vlasnik firme (radi sa mnom)...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#250 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

ado-šampion wrote:
Blobi wrote:
Bez ikakve potrebe da objasnjavam, ali evo rado cu. Mislim, ovo je forum, a ja sam jedan lik negdje, identitet nepoznat. Medjutim, evo nesto iz licne skole, nesto cemu te iskljucivo iskustvo poduci. Zavrsis dobru skolu, diplomiras, magistriras, doktoriras. Zaposlis se u softverskoj kompaniji u Njemackoj, napredujes, dodjes do pozicije Team Lead Junior i upravljas timom od 4 covjeka. Dobijes platu od 9000 € mjesecno. Jos napredujes, godinama radis i dokazujes se. Napredujes jos, dodjes do Seniorkog statusa i sada vec upravljas velikim projektom od 30 ljudi, dnevnica 800 €. Jos napredujes, a posao ti postaje jednostavniji jer manje radis a vise razmisljas, ali i odgovornost jos veca - Software Architect, jos veca satnica. Od svih tih para nesto se i ustedilo. U Njemackoj sam zivio od 1989, a prvi posao sam dobio 1993, kada sam napunio 18. godina. Sa 19 sam vozio BMW 318i (djecacki san). Radio sam kao junior developer, part time uz skolu. I godinama tako, 14. godina kao programer, dosao na visoku poziciju. Nikada nisam zavrsio fakultet jer nisam stigao od posla (a diplomiranje i magistriranje je samo ilustracije radi :D), a zapoceo sam i odmakao dvije godine. U medjuvremenu sam ustedio 300.000€ i ulozio to u vlastiti posao sa prijateljem u BiH, logisticke usluge. Kupio Audija A8 i preselio se u Bosnu za stalno jer sam tu imao posao od kojeg sam mogao zivjeti. Medjutim, sa autom koje kosta toliko primjete te face podzemlja. Zapaze te, uprate i onda pocinju prijeteci pozivi. Svaki mjesec sa racuna firme na racun pojedinca odredjenu sumu para ili "ode glava djetetu". Pa onda i zenu spominju, traze jos vise.

Znaci ako si mladi biznismen sa firmom u procvatu, racunaj na reket, ili se povuci i budi manji od makovog zrna sto ja uporno pokusavam. A sve su prilike da cu opet odseliti iz ove drzave jer ovdje samo kriminalci mogu prosperirati.

To ti je prica Citroen. Naravno, ja sam samo virtuelni lik i niko ti ne moze potvrditi da je ovo napisano tacno, ali ne znam budalu koja bi izgubila vrijeme na kucanje eseja na ovom forumu da bi usijanoj glavi nesto dokazala ako to nije tacno tako.

Ako te nekad zivotne staze povedu putem uspjeha pa pokrenes privatnu firmu (u skoriji vakat), javi se na PP da ti posaljem savjete i imena ljudi s kojima se ne trebas upustati ni u kakvu raspravu, a ne u planove. Pozdrav.

P.S.

Zaboravio sam reci. Nisam klasicni bosanceros jer prakticno sam kao djecak, sa nekih 14. god. odselio iz BiH. Stari mi je ovdje bio baustelac i u njemackoj je trazio bolji zivot. A imao sam televiziju i u BiH i gledao filmove i lozio se na BMW-a kockicu, a ne na nekog citroena ili renola. I mislim da nikad necu jer tim autima nedostaje nesto sto imaju BMW, Audi i Mercedes.
Blobi, svaka čast, posebno za ovo boldovano. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

I ja sam u istom poslu, ali s obzirom dokle si ti dogurao, ne mogu baš reći da samo kolege. :-) Ja sam tek Junior Developer. :)

Elem, VELIKI respect, ja znam samo jednog Software Architecta u gradu, al on nije vlasnik firme (radi sa mnom)...
Nek te uzme blobi za asistenta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply