Sunce tuđeg neba...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#226 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by HAVANA »

Kakva ba socijala vise,nije 95 godina.Ja u belgiji imam sigurno oko 70 prijatelja.Niko,ni jedan nije na socijali.Cuj socijala.Bruka i sramota.Zavrsili svi sa socijalom jos 95...Ja kad sam dosao 95 bio 3 mjeseca na socijali.Stid me bilo samog sebe.Nasao posao i nikad vise.Kakve su to zemlje da daju i ljudi da primaju,cuj socijala godinama.Nabij govna ljenguza nogom u guzicu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#227 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

beobasket wrote:
insomnia78 wrote::lol:
Sta ti je smjesno. Kunem ti se cime hoces. Vako receno. Ljudi vozaju auta na madzarske tablice. Legalno ili ne, oni kazu da nije ilegalno. Blage nemam ali cinjenica je da vozaju. Bio sam 2x na posjetu, nebi da mi nudis boga u dzep mogao u Austriji ziviti. Ali to opet ne mijenja cinjenicu da tamo nasi izgleda rade sta im padne na pamet.

ovo je u norveskoj nemoguce

cim neko dobije boravisnu dozvolu mora imati norvesku vozacku i auto sa norveskim tablama ...

za bosance znaci cca 2.500 eur polaganje vozackog od testova :cry: :roll: i zamjena tablica se placa 100% vrijednosti auta po njihovim tablicama vrijednosti.

koga uhvate (prije su valjda svedske tablice bile glavne jer nemaju porez na aute 100% (u norveskoj su auti tacno 2 puta skuplji nego bilo gdje drugo) uzmu auto, ubacce ga nna neki terminal i posalju u maticnu zemlju, a ti placaj troskove lezarine i prevoza :zzzz:

usput isto je bilo u hrvatskoj poslije rata, pola dalmacije je vozalo bh (hercegovacke) table dok nije dosao zakon da se ne smije
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#228 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

uglavnomja wrote:
beobasket wrote:
insomnia78 wrote::lol:
Sta ti je smjesno. Kunem ti se cime hoces. Vako receno. Ljudi vozaju auta na madzarske tablice. Legalno ili ne, oni kazu da nije ilegalno. Blage nemam ali cinjenica je da vozaju. Bio sam 2x na posjetu, nebi da mi nudis boga u dzep mogao u Austriji ziviti. Ali to opet ne mijenja cinjenicu da tamo nasi izgleda rade sta im padne na pamet.

ovo je u norveskoj nemoguce

cim neko dobije boravisnu dozvolu mora imati norvesku vozacku i auto sa norveskim tablama ...

za bosance znaci cca 2.500 eur polaganje vozackog od testova :cry: :roll: i zamjena tablica se placa 100% vrijednosti auta po njihovim tablicama vrijednosti.

koga uhvate (prije su valjda svedske tablice bile glavne jer nemaju porez na aute 100% (u norveskoj su auti tacno 2 puta skuplji nego bilo gdje drugo) uzmu auto, ubacce ga nna neki terminal i posalju u maticnu zemlju, a ti placaj troskove lezarine i prevoza :zzzz:

usput isto je bilo u hrvatskoj poslije rata, pola dalmacije je vozalo bh (hercegovacke) table dok nije dosao zakon da se ne smije
Isto u Danskoj. Jos je rigoroznije. Kazne su uzasno velike. Sto se BiH vozacke tice. Moras polagati i kosta oko 2.000 Eura ako polozis iz prve testove i voznju. Najobicnija kazna je 100.000 danskih Kruna. To je ako je auto bas kanta. Kod nas uzmu auto i izdaju ti kaznu u smislu placanja poreza tj. registracije auta na danske tablice. Ako odbijes onda konfiskiraju auto skroz. Daju ga na javnu prodaju. A tebi poreznu kaznu pretvore u pravu kazu kao rezultat krsenja striktnog zakona. Meni Poljak pokazivo na nekom njihovom forumu zivu kuknjavu koliko ih je popaslo kazne u Danskoj. Ljudi su pisali ambasadaI u Kopenhagenu. Ovi im samo odgovorili, to su danski zakoni, koje morate positvati.

Ovdje su auta uzasno skupa. Ovdje kupiti fino auto kao negdje kucu kupiti.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#229 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by exliberal-ex »

HAVANA wrote:Kakva ba socijala vise,nije 95 godina.Ja u belgiji imam sigurno oko 70 prijatelja.Niko,ni jedan nije na socijali.Cuj socijala.Bruka i sramota.Zavrsili svi sa socijalom jos 95...Ja kad sam dosao 95 bio 3 mjeseca na socijali.Stid me bilo samog sebe.Nasao posao i nikad vise.Kakve su to zemlje da daju i ljudi da primaju,cuj socijala godinama.Nabij govna ljenguza nogom u guzicu.

Slazem se I ja sa tobom
Ja neznam ni jednog koji je na socijali, svi rade ....neko ima lose poslove neko se ubija od para
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#230 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ibi »

exliberal-ex wrote:
HAVANA wrote:Kakva ba socijala vise,nije 95 godina.Ja u belgiji imam sigurno oko 70 prijatelja.Niko,ni jedan nije na socijali.Cuj socijala.Bruka i sramota.Zavrsili svi sa socijalom jos 95...Ja kad sam dosao 95 bio 3 mjeseca na socijali.Stid me bilo samog sebe.Nasao posao i nikad vise.Kakve su to zemlje da daju i ljudi da primaju,cuj socijala godinama.Nabij govna ljenguza nogom u guzicu.

Slazem se I ja sa tobom
Ja neznam ni jednog koji je na socijali, svi rade ....neko ima lose poslove neko se ubija od para
Ja znam na socijali je ZVIZ/HRLE.

Socijala + forum, to mu je smisao zivota u 60tim godinama zivota bez porodice i djece
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#231 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by paladinka »

Kao da niko nije skuzio hrleta /zviza . Ja jedno na hrvatskom forumu , kad tamo tip navlaci hrvate kao da im on plati da im posreduje pri poslu u danskoj , eto toliko koliko je uspio u Danskoj .
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#232 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by mousstapha »

Sramota zaista. Sta ces bolan na hrvatskom forumu.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#233 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

Ja nikoga na ovom forumu licno nisam upozno a volio bi, pogotovo kad citam gluposti poput ovih. Eto ja cu stati u odbranu bilo kome na ovom forumu koga optuzujete bez dokaza. Molim daj taj link gdje je tako neko pisao vezano za Dansku. Bas bi volio procitati sta pise. Hrle sto je pisao ovdje na forumu o Danskoj je sigurno pisao sto je cuo od drugih. Sve sto pise su jako porvsinske informacije. Cak i ovi koji prodaju pricu da zive u Danskoj zvuce vise kao da su jucer dosli.

Sta koga zanima o Danskoj slobodno neka mene pita. Ja niti patim od bilo cega niti sam ucen da uvelicavam ili lazem. Svak je dobrodosao u Dansku sto se moje manjine tice. Samo kazem, da kod Danaca tako nije. Vecina ima pik prema strancima. Imaju zapravo kada kazu brojne stvari o strancima ali necu da ih podrzim, jer su sami dobrim dijelom krivi za asocialni zivot u drzavi.
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#234 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by paladinka »

mousstapha wrote:Sramota zaista. Sta ces bolan na hrvatskom forumu.
Nije sramota biti na Hr. forumu , sramota je zicati
User avatar
mousstapha
Posts: 4183
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#235 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by mousstapha »

Kakoe u damskoi?
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#236 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by paladinka »

mousstapha wrote:Kakoe u damskoi?
ako zelis , javi se pn , pa ces procitati sve provale
od gospodina milionera iz Danske
Zoya
Posts: 23185
Joined: 09/06/2008 14:54

#237 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Zoya »

Ja sve ono što poznajem a sto su na socijali su ovi njihovi, domaći i somalijci. Naš narod je izuzetno vrijedan i pošten.
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#238 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by BajramBarecula »

ja znam jednog u austriji, kaze ima poso, vjerovatno laze al nejse
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#239 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

Zoya wrote:Ja sve ono što poznajem a sto su na socijali su ovi njihovi, domaći i somalijci. Naš narod je izuzetno vrijedan i pošten.
Pa nasih je jako malo na socijali, mislim u Danskoj. Jer vecina je presla na penziju.

Obicno su radili po ovoj liniji.

Ko je imao posao. Stopira kao da je bolestan. Odnosno prijavi se da je bolestan. I prima socijalne pare za ljude na bolovanju. To opcina tolerira jedno vrijeme. Oni se zale da ne mogu raditi, pa traze od svog ljekara uputu za penziju. Isti posalje uputu. Onda pocne testiranje da li je sposoban za radnog trzista ili ne. To traje, nekada bilo, od jedne do tri godine. Danas od jedne do pet godina.
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#240 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by paladinka »

beobasket wrote:
Zoya wrote:Ja sve ono što poznajem a sto su na socijali su ovi njihovi, domaći i somalijci. Naš narod je izuzetno vrijedan i pošten.
Pa nasih je jako malo na socijali, mislim u Danskoj. Jer vecina je presla na penziju.

Obicno su radili po ovoj liniji.

Ko je imao posao. Stopira kao da je bolestan. Odnosno prijavi se da je bolestan. I prima socijalne pare za ljude na bolovanju. To opcina tolerira jedno vrijeme. Oni se zale da ne mogu raditi, pa traze od svog ljekara uputu za penziju. Isti posalje uputu. Onda pocne testiranje da li je sposoban za radnog trzista ili ne. To traje, nekada bilo, od jedne do tri godine. Danas od jedne do pet godina.
Nek samo tako , koliko god , nek ih nasi uzimaju .-)
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#241 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

paladinka wrote:
beobasket wrote:
Zoya wrote:Ja sve ono što poznajem a sto su na socijali su ovi njihovi, domaći i somalijci. Naš narod je izuzetno vrijedan i pošten.
Pa nasih je jako malo na socijali, mislim u Danskoj. Jer vecina je presla na penziju.

Obicno su radili po ovoj liniji.

Ko je imao posao. Stopira kao da je bolestan. Odnosno prijavi se da je bolestan. I prima socijalne pare za ljude na bolovanju. To opcina tolerira jedno vrijeme. Oni se zale da ne mogu raditi, pa traze od svog ljekara uputu za penziju. Isti posalje uputu. Onda pocne testiranje da li je sposoban za radnog trzista ili ne. To traje, nekada bilo, od jedne do tri godine. Danas od jedne do pet godina.
Nek samo tako , koliko god , nek ih nasi uzimaju .-)
:roll:
paladinka
Posts: 1890
Joined: 23/06/2013 17:08

#242 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by paladinka »

Mozes smijati koliko hoces , ti im to pravo ne mozes uzeti :-)
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#243 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

Niti cu. Svaka opcina je zadnjih godina instalirala odjel tkz. timska kontrola. Neke opcine su imale i jos uvijek imaju na svojoj javnoj web-stranici kutak gdje mozes ispuniti formular bez da trebas nasloviti svoje ime, ako primjetis tkz. socijalnu varalicu. Ima razlike izmedju opcine do opcine kako nadgledaju ljude koji su na javnim beneficijama, u koje spada i tkz. prijevremena (rana) penzija. Dosta nasih ljudi se opelko i to dobro, kada im je doslo pismo da narednih sest mjeseci nema penzije, jer su varali drzavu, jer nisu prijavili tako dug odmor u Bosni itd.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#244 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ibi »

beobasket wrote:Niti cu. Svaka opcina je zadnjih godina instalirala odjel tkz. timska kontrola. Neke opcine su imale i jos uvijek imaju na svojoj javnoj web-stranici kutak gdje mozes ispuniti formular bez da trebas nasloviti svoje ime, ako primjetis tkz. socijalnu varalicu. Ima razlike izmedju opcine do opcine kako nadgledaju ljude koji su na javnim beneficijama, u koje spada i tkz. prijevremena (rana) penzija. Dosta nasih ljudi se opelko i to dobro, kada im je doslo pismo da narednih sest mjeseci nema penzije, jer su varali drzavu, jer nisu prijavili tako dug odmor u Bosni itd.
Image
Zoya
Posts: 23185
Joined: 09/06/2008 14:54

#245 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Zoya »

Naših je malo i na toj famoznoj penziji.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#246 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by beobasket »

Malo ali u sipku. Po citave porodice. Ja tvrdim da nema (u DK) jedne jedine porodice koja je dosla kao ratna izbjeglica a da bar jedan njen clan porodice nema ranu penziju.

Izasao prije dvije godine socialno-ekonomski index o strancima u drzavi. Da vidis na kojem smo mjestu. :D Jabajiga kad Uganda, Ethiopija, Kenija i Tanzanija se plasiraju iznad nasih :run:

Vecina nasih je svjetski prvak kad je ruganje dugih upitanju dok u vlastiti prag nisu u stanju pogledati.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#247 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by fidoremilienko »

Prvi je tvoj stari otisao u prijevremenu. Dobro pa si priznao neofirno.


A ti si sebi socijalu obezbijedio.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#248 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ExNihilo »

beobasket, Zvizova treća emanacija na forumu ili samo koincidencija?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#249 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by fidoremilienko »

SIzofren lik. Hrle/zviz i basketas.

Kakav rascjep licnosti.
User avatar
ibi
Posts: 342
Joined: 24/05/2015 16:00

#250 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ibi »

fidoremilienko wrote:SIzofren lik. Hrle/zviz i basketas.

Kakav rascjep licnosti.
Nije mi jasno sto moderatori trpe ovog psihopatu, ili ga ostavljaju jer nema svijeta na forumu, pa bar budala da pise ?
Post Reply