To su ti nezadovoljnici a da je Hasan bio na Treskavici niko mu ništa ne bi posl'o džaba kad smo mi takvi ljudistarisalko wrote: Valjo ti je Hasan kad ti je slao duhan na treskavicu
SDA-All about
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#22451 Re: SDA-All about
Last edited by duh_sa_sjekirom on 27/11/2015 14:50, edited 1 time in total.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#22452 Re: SDA-All about
SVI ZA JEDNOG - JEDNOM SVE!
U jedinstvu je snaga!
U jedinstvu je snaga!
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#22453 Re: SDA-All about
Itekako je šuplja, jer i oni, sa sve Bakirom na čelu, taj isti Ustav varaju gdje god stignu.palermo wrote:Ha, šuplja, zašto bi bila šuplja. Nažalost, mi smo naučili živjeti i raditi u sistemu u kojem je previše šupljina i u kojem je način života pronalaziti šuplje iliti učeno govoreći praznine. Ali nije tako, odluka Ustavnog suda jeste odluka koja ima svioju legitimnost i legalitet i svako njeno nepoštivanje te svrstava na drugu stranu zakona.Dugoročno govoreći,naprosto bezveze je govoriti o tome da je ovo neka šuplja.VjecitiStudent wrote:
Nije, previše je tu koraka za uglazbiti za takvo nešto, nadilazi to njihove organizacijske sposobnosti, no beskrajna šuplja jeste.
Inače bi se ovi, koji su ko fol iskreno zainteresovani za ravnopravnost sva tri bh. naroda na svakom pedlju teritorije, žestoko borili da tu ravnopravnost ostvare svugdje gdje mogu.
To što će anamo oni i ove godine slaviti taj Dan, ništa ne znači. Ali recimo dolazak bilo kojeg člana amasadorskog kora na tu proslavu znači i nepriznavanje zakona ove države.
Koliko je u FBiH, u dijelu kojeg kontroliše SDA, u državnim institucijama, obrazovnim ustanovama, državnim firmama, ... direktora nebošnjaka?
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22454 Re: SDA-All about
Malo brate, ali ne samo da nema onih koji nisu Bošnjaci, nego i Bošnjake koje biraju k'o da su ih sa ulice kupili.VjecitiStudent wrote:
Itekako je šuplja, jer i oni, sa sve Bakirom na čelu, taj isti Ustav varaju gdje god stignu.
Koliko je u FBiH, u dijelu kojeg kontroliše SDA, u državnim institucijama, obrazovnim ustanovama, državnim firmama, ... direktora nebošnjaka?
Ali to opet ne znači, da ova odluka Ustavnog suda nema svoju težinu
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22455 Re: SDA-All about
Da je i jedan, više nego kad je na vlasti bio SDP.VjecitiStudent wrote: Koliko je u FBiH, u dijelu kojeg kontroliše SDA, u državnim institucijama, obrazovnim ustanovama, državnim firmama, ... direktora nebošnjaka?
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#22456 Re: SDA-All about
JoseMujica wrote:SVI ZA JEDNOG - JEDNOM SVE!

- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#22457 Re: SDA-All about
oćigledno je Izmetbeg Prvovjenćani pomno proućio menađersku filozofiju Broja 1 tokom zatvorskih dana
taj duh Cvječare susrečemo na svakom koraku
taj duh Cvječare susrečemo na svakom koraku
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#22458 Re: SDA-All about
JoseMujica wrote:oćigledno je Izmetbeg Prvovjenćani pomno proućio menađersku filozofiju Broja 1 tokom zatvorskih dana![]()
taj duh Cvječare susrečemo na svakom koraku

A "Bolnica bez nade" i " Plaža za bogate i plaža za siromašne" postadoše stvarmost....
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#22459 Re: SDA-All about
niti za dva sata pregledaće vas doktor crack...
- pici
- Posts: 46370
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#22460 Re: SDA-All about
Otkrivene velike tajne SDA
Jeste Milić Vukašinović bio sin udbaša iz Crne Gore, braća Fadil i Zoran bili su sinovi komunističkog akademika Envera Redžića, pa i Goran Bregović je bio oficirsko dijete, ali njihov naivni poklič koji su artikulirali kroz pjesmu “Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac” doprinio je više u afirmaciji bosanskog identiteta od svih akademskih rasprava, političkih odluka i tomova knjiga napisanih od Krfske deklaracije do danas! I samo takav bezazlen i simpatičan imidž čovjeka koji je živio i obitavao u političkoj anonimnosti pored Srba i Hrvata mogao je biti prihvaćen i priznat od svih drugih naroda i narodnosti. Kako je „Bijelo dugme“ postalo najpopularnija rok – grupa u Jugoslaviji, isto tako je Bosanac postao najsimpatičniji lik u zajednici jugoslavenskih naroda.
Pohlepa i spletke
Ovo zaključuje publicista Nedžad Latić u svojoj novoj knjizi “Sarajevski armagedon” koja je, samo što je prije nekoliko dana izašla, izazvala zbunjenost i opasne tračeve, tek će se pokazati i pravu političku buru prije svega u Stranci demokratske akcije. Latić je inače stalna meta zbog svojih stavova koji odudaraju od onih koje promovira politička elita, iznimno dobro poznaje situacije i odnose u SDA i Islamskoj zajednici u BiH, sjajno je informiran o onome što se dešava iza zatvorenih vrata političke scene i nisu mu jednom “glavu stavljali na panj”. Hoće li je i kako sačuvati nakon “Sarajevskog armagedona”, ni on sam ne zna.
Knjiga počinje pričom o njegovom druženju s djevojkom koju naziva Mala Du i koja sada živi negdje na zapadu, pa slijede njegova sjećanje na čudesnu noć u nekada popularnom sarajevskom kafiću “Lisac” koju je proveo s dvije prelijepe manekenke… Ne krije oduševljenje, ne krije da je to bio događaj za njega, mladića iz sela Pridvorci kod Gornjeg Vakufa koji je došao u Sarajevo na školovanje. A onda svojom ispoviješću ulazi u politički okršaj – pripovijeda o raskolima, spletkama, pohlepi za novcem, borbi za vlast u utjecaj, prevarama, sunovratu moralnih vrijednosti u najjačoj bošnjačkoj političkoj stranci u kojoj je od njenog osnivanja. Latić je završio je Medresu, službovao je kao imam u jednoj sarajevskoj džamiji, zajedno sa bratom Džemaludinom bio je među najbližim suradnicima i prijateljima Alije Izetbegovića, i uvijek ističe: “Jesam musliman, ali ništa manje od Tolstoja ne tragam za istinom u vjeri”. Kaže da je “Sarajevski armagedon” morao napisati i po cijenu života: “ Ovo što pričam u knjizi suha je istina, a vjerujem da je istina samo da nema boga osim Boga”.
Da, moja je teza da je SDA nastala kao emocionalni pokret. Isticanjem te teze više želim reći kako to nije bio intelektualni pokret i da stoga nije imao svoj politički program niti viziju. Njegova intelektualna ishodišta možda jesu bila djela Alije Izetbegovića “Islam između Istoka i Zapada“ i “Islamska deklaracija”, ali svojim sadržajem i porukama sasvim malo ili skoro nimalo se nisu ticala bosanskih muslimana. Nije to bio pusti trik kad se Izetbegović na sudu branio izjavivši da se “Islamska deklaracija” uopće ne odnosi na Bosnu. Ako bismo cijenili taj pokret po njegovom ideologu Aliji Izetbegoviću i pripisali mu osobne vizije iz tih djela kao političku vodilju, samo jednu deceniju poslije njegove smrti njegove vizije islamskog svijeta potpuno su deplasirane, pa čak dobrim dijelom i demantirane – piše Latić.
Financijske malverzacije
On u knjizi govori i o teškim financijskim malverzacijama u listu “Ljiljan” čija se vrijednost mjeri milijunima maraka, čiji je bio jedan od osnivača i vodećih novinara. Upravo zbog tih malverzacija “Ljiljan” je ugašen, a kada je o njima, korupciji i kriminalu počeo javno da govori dok je list još izlazio, uručena mu je zelena koverta u kojoj je bio otkaz.
- Ako bi se jednog dana, a ja vjerujem da hoće, pokrenula istraga o “tajnoj muslimanskoj ruci u BiH”, sigurno bi to bila afera ravna aferi koja je potresala Tursku kada je otkrivena tajna grupa “Ergenekon” koju su sačinjavali bivši visoki oficiri koji su spremali državni prevrat. Taj “bošnjački Ergenekon” ne bi obuhvatio toliki broj oficira, ali bi imao iste posljedice po (geo)politiku na Balkanu i BiH. Jezgro tog “bošnjačkog Ergenekona” sačinjavali bi Hasan Čengić, Sefer Halilović, Sulejman Ugljanin i dvojica naturaliziranih Sandžaklija koji su bili oficiri turske vojske, Mustafa Kahrimanolu i Refik Akova. Na njima se isprepliću obavještajne službe JNA (KOS) i MIT, odnosno turska vojna obavještajna služba. Koliko su ove dvije službe surađivale, najbolje pokazuje osnovana sumnja da su oni postavili Sefera Halilovića za komandanta. Sve ostalo se samo kaže iz njihovih biografija, samo im nedostaju mali detalji koji bi se uklopili u mozaik “Ergenekona”. Recimo da je Ugljanin služio JNA 1983. baš u Sarajevu, da je Akova porijeklom iz Bijelog Polja, dolazio iz Turske i ostvario poznanstvo sa aktivistima iz Tabačkog mesdžida početkom osamdesetih; da je Halilović prilikom “bijega” iz JNA kontaktirao baš Ugljanina kao predsjednika SDA i poslao poruku Aci Vasiljeviću, šefu KOS-a, kako će se vratiti u JNA… General Kahrimanolu, porijeklom iz Sjenice, velika je zvjerka samim tim što je bio akter afere u Turskoj, preko kojeg su se odvijale sve bitne vojne odluke i akcije turske politike prema Balkanu u vrijeme agresije na BiH. On je osobno doveo Sefera Halilovića u Generalštab turske vojske da izlaže ratno stanje u BiH, otkriva “Sarajevski armagedon”.
- Te noći, tamo iza ponoći, dok je spavao u hotelskoj sobi Džemu ( dr. Džemaludin Latić, profesor na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu, književnik, brat Nedžada Latića, op.a.)) je probudio telefon. Neko mu je rekao da treba doći u restoran. Zatekao je Aliju Izetbegovića i Harisa Silajdžića kako razgovaraju. Tema je bila socijaldemokratija u BiH. Kako je Džemo shvatio, obojica su bila sklona mišljenju da treba prepustiti inicijativu strankama građanske, odnosno socijalističke provenijencije. Bolan, Alija, kako ćeš ti tako razmišljati, čudio se Džemo Aliji, a ne Harisu. Naime, cijenio je Harisovu diplomatsku visprenost, ali ga je smatrao neobrazovanim političarom. “Šta mi zamjeraš”, provocirao je Alija Džemu. “Pa mi nismo još porazili komunizam u BiH. Naši socijaldemokrati, za razliku od europskih, još su komunisti. A mi se još nismo afirmirali kao nacija”, branio je Džemo ideologiju na kojoj je nastala SDA.
“Nitko me ne može uvjeriti da njih dvojica nisu namjerno pustili Alijansu za promjene da pobijedi na tim izborima. Ovaj razgovor je dokaz za to”, bio je sumnjičav Džemo prema Alijinoj politici poslije rata – piše Latić u svojoj knjizi.
On otkriva da je “polupao lončiće” sa turskim predsjednikom Taipom Erdoganom i premijerom Ahmetom Davotogluom s kojima je bio veliki prijatelj još prije nego što su oni došli na te dužnosti. Desilo se to nakon što je u jednom tekstu Davutoglua opisao kao “Don Kihota na balkanskim vjetrenjačama”, a povod je bila njegova podrška Borisu Tadiću na izborima u Srbiji koje je Tadić izgubio, prognozirajući krah turske politike na Balkanu: „ S tekstom “Al-Ane, Erdogane” definitivno sam izgubio sve prijatelje među turskom vjerskom inteligencijom, pa čak i dijelom novinara u Turskoj. Svjesno sam stavio u naslovu teksta asocijaciju na profil faraonskog vladara“.
Hurem na dvoru u Sarajevu – demokratija ili dinastija
- Možda će se moji pogledi nekima učiniti mizogioničnim, ali koliko god islamska tradicija upozoravala da se čuvamo ženskog šera, posebno u vlasti, lik sultanije Hurem dominantan je na muslimanskim dvorovima, pa i kod suvremenih vlastodržaca.I slamska tradicija opominje kako su Israilci kao narod stradali zbog ginekokratije – piše Latić i nastavlja o Sebiji Izetbegović, supruzi Bakira Izetbegovića:
- Moje problematiziranje Sebije kao osobe, na ovakav način, ima za cilj problematiziranje izvorišta bošnjačke političke moći. Bože, ako smo nekada lomili koplja oko neke odluke ili političkog poteza, te se sekirali šta će na to reći neki intelektualac ili utjecajan čovjek, zar da se danas koplja bošnjačke politike lome oko toga koga “gotivi” Seka Izetbegović i s čijom se suprugom ona druži. Zar to nije brutalna banalizacija Alije personalno i njegove ideje generalno?! Zar to ne zaslužuje svako moguće seciranje i istraživanje? Zar Bošnjaci nisu pred dramatičnim izborom: demokracija ili dinastija?! Ili je sve već gotovo jer je tronom novog Pijemonta Bošnjaštva ovladala Crnogorka Sebija Seka Građević!
Obračun s braćom Hadžiosmanović iz Mostara
U svojoj ispovijesti Latić ne zaobilazi, kako kaže po mladomuslimanoskoj liniji u SDA, perfidan i surov obračun s braćom Hadžiosmanović iz Mostara. Ističe da su Hadžiosmanovići kao obitelj imali najveći robijaški staž u odnosu na sve druge pripadnike organizacije “Mladi muslimani”, a najeksponiraniji bio je Ismet Hadžiosmanović koji je umro koncem 2014. godine. Bio je predsjednik SDA u Mostaru i faktički bošnjački lider u Hercegovini.
Slučaj Hadžiosmanović ostao je politička tabu tema, neinteresantna medijima, a stranački završena onog trenutka kad ga je Alija Izetbegović otpisao. Od tada su se imali smatrati izdajnicima u Hercegovini, poput Fikreta Abdića u Krajini. Ismet je bio povrijeđen kad nijedan hodža nije htio klanjati dženazu njegovom starijem bratu Osmanu. Još su malobrojnu rodbinu koja je nosila tabut provocirali prolaznici – piše Latić i otkriva da mu je Ismet dolazio i ponudio da mu objavi knjigu: “Bili su to njegovi memoari, a zapravo se radilo o zbirci dokumenata s popratnim objašnjenima zbog čega je politički postupao onako kako je postupao. On se pravdao da je po zadatku Alije Izetbegovića ostao da održava kontakte i s Franjom Tuđmanom te da je jednog trenutka ostavljen u nemilosti :Među dokumentima nalazile su se i neke priznanice da je predao dva puta po dva milijuna njemačkih maraka Mati Bobanu . Kako mi je Ismet pojasnio, novac koji mu je osobno davao Bakir Izetbegović bio je namijenjen da se podmiti Boban kao lider Hrvata i da ne pravi smetnje da Alija Izetbegović ostane predsjednik Predsjedništva BiH. Nisam htio niti smio tiskati te knjige pa su tako sve njegove tajne otišle s njim u grob.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22461 Re: SDA-All about
Svakome mostarcu Bošnjaku, pa makar bio i zakleti neprijatelj SDA, dovoljno je da pročita ovaj pasus i da knjigu baci u smeće.pici wrote:
Obračun s braćom Hadžiosmanović iz Mostara
U svojoj ispovijesti Latić ne zaobilazi, kako kaže po mladomuslimanoskoj liniji u SDA, perfidan i surov obračun s braćom Hadžiosmanović iz Mostara. Ističe da su Hadžiosmanovići kao obitelj imali najveći robijaški staž u odnosu na sve druge pripadnike organizacije “Mladi muslimani”, a najeksponiraniji bio je Ismet Hadžiosmanović koji je umro koncem 2014. godine. Bio je predsjednik SDA u Mostaru i faktički bošnjački lider u Hercegovini.
Slučaj Hadžiosmanović ostao je politička tabu tema, neinteresantna medijima, a stranački završena onog trenutka kad ga je Alija Izetbegović otpisao. Od tada su se imali smatrati izdajnicima u Hercegovini, poput Fikreta Abdića u Krajini. Ismet je bio povrijeđen kad nijedan hodža nije htio klanjati dženazu njegovom starijem bratu Osmanu. Još su malobrojnu rodbinu koja je nosila tabut provocirali prolaznici – piše Latić i otkriva da mu je Ismet dolazio i ponudio da mu objavi knjigu: “Bili su to njegovi memoari, a zapravo se radilo o zbirci dokumenata s popratnim objašnjenima zbog čega je politički postupao onako kako je postupao. On se pravdao da je po zadatku Alije Izetbegovića ostao da održava kontakte i s Franjom Tuđmanom te da je jednog trenutka ostavljen u nemilosti :Među dokumentima nalazile su se i neke priznanice da je predao dva puta po dva milijuna njemačkih maraka Mati Bobanu . Kako mi je Ismet pojasnio, novac koji mu je osobno davao Bakir Izetbegović bio je namijenjen da se podmiti Boban kao lider Hrvata i da ne pravi smetnje da Alija Izetbegović ostane predsjednik Predsjedništva BiH. Nisam htio niti smio tiskati te knjige pa su tako sve njegove tajne otišle s njim u grob.
Pa ima nas još koji taj period pamtimo.....
- XXS
- Posts: 1702
- Joined: 29/11/2009 19:32
#22462 Re: SDA-All about
Ima nas koji nismo izMostara. De malo pojasni.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22463 Re: SDA-All about
Pa nema ti tu šta mnogo objašnjavati, čovjek stao uz HVO, ostao uz HVO i u vrijeme najvećeg pogroma Bošnjaka Mostara, kasnije bio istaknuti član HMDS (Hrvasko-muslimasnke stranke) i njegovo ime prizivati u kontekstu nekih novih istina je naprosto glupo...XXS wrote:Ima nas koji nismo izMostara. De malo pojasni.
- XXS
- Posts: 1702
- Joined: 29/11/2009 19:32
#22464 Re: SDA-All about
Ok, nikad nisam cuo za njega, zato pitam.palermo wrote:Pa nema ti tu šta mnogo objašnjavati, čovjek stao uz HVO, ostao uz HVO i u vrijeme najvećeg pogroma Bošnjaka Mostara, kasnije bio istaknuti član HMDS (Hrvasko-muslimasnke stranke) i njegovo ime prizivati u kontekstu nekih novih istina je naprosto glupo...XXS wrote:Ima nas koji nismo izMostara. De malo pojasni.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#22465 Re: SDA-All about
duh_sa_sjekirom wrote:To su ti nezadovoljnici a da je Hasan bio na Treskavici niko mu ništa ne bi posl'o džaba kad smo mi takvi ljudistarisalko wrote: Valjo ti je Hasan kad ti je slao duhan na treskavicu
- Better Man
- Posts: 18734
- Joined: 01/10/2006 20:10
#22466 Re: SDA-All about
Nova predstava u režiji porodice Izetbegović.
Zaposlenici Opće bolnice Prim.dr. Abdulah Nakaš zabrinuti za svoju sudbinu
Izetbegović na čelu bolnice od marta 2013. godine
28. Novembar 2015.
PODIJELI Facebook Twitter
Kada je u martu 2013. godine Sebija Izetbegović imenovana za direktoricu Opće bolnice „Prim.dr. Abdulah Nakaš“ prvi koji su je osjetili njenu čvrstorukašku politiku bili su uposlenici ove zdravstvene ustanove, piše bh. novinska agencija Patria.
Danas uposlenici, za dvije i po godine njene vladavine, upotrebljavaju riječ teror.
Naime, agencija Patria dobila je reakciju nekih od uposlenika koji se pitaju šta će biti sa ovom bolnicom ukoliko se ispune želje direktorice o pripajanju UKCS-u, a o čemu se sve glasnije govori.
– Kada je prešla sa Klinike Jezero, dovela je sa sobom odane ljude, čak i vlastitu pravnicu i spremačicu. Radnici su bili u šoku, a onda je počeo teror. Raskidala je ugovore kako je htjela, prebacivala ljude iz jednog odjeljenja u drugo. Iako je svjesna da nema dovoljno osoblja i da su svi na izmaku snaga, nije htjela upošljavati neophodne radnike – samo je dio onoga što uposlenici zamjeraju Izetbegović.
Posebna priča je, kako kažu, odnos prema onome što je za Opću bolnicu učinio prim. dr. Abdulah Nakaš, hirurg i humanista koji je uradio nemoguće da bolnica u periodu agresije pruži izvrsnu njegu ranjenicima. Podsjećamo da je na inicijativu građana i udruženja ova bolnica 2006. godine nazvana JU Opća bolnica „Prim. dr. Abdulah Nakaš“.
Već u februaru 2014. godine po njenom naređenju sa zidova u bolnici skinute su fotografije koje su bile svjedok užasa kroz koje je prošlo opkoljeno Sarajevo i sama bolnica.
Kako pričaju razočarani uposlenici iz straha od odmazde nisu smjeli prisustvovati ni obilježavanju 10. godišnjice smrti doktora Nakaša, koje je bilo u samom krugu bolnice ispred spomen-obilježja.
– Pa pogledajte samo, naredila je i da se prekine dotok vode na česmi koja je otvorena u maju 2008. godine u čast našeg Abdulaha Nakaša. Bilo je tužno vidjeti da jučer nije bilo uposlenika na obilježavanju godišnjice. Kakva je to osoba koja želi da baci u zaborav sve ono što je doktor Nakaš učinio za ovu bolnicu i ovaj grad – pitaju se uposlenici.
Sa otvaranja česme u maju 2008.
Prekinut dotok vode za česmu
Također, oni nisu smjeli izaći ni na štrajk upozorenja zdravstvenih radnika koji je održan 26. oktobra 2015. strahujući od direktorice Izetbegović koja se često zna nasred hodnika izgalamiti na uposlenike i čak ih pritom izvrijeđati.
Dalje navode da je direktorica Izetbegović da je određene dijelove bolnice izdala pojedinim privatnicima, pa tako je unutar bolnice smještena privatna poliklinika, optika…
– Sve se glasnije čuje da će zatvoriti četiri odjeljenja. Kada je htjela zatvoriti Odjel za interne bolesti, to je spriječio šef tog odjela doktor Dragan Stevanović. Već je zatvoren 9. sprat. I kad čujemo da ona želi mjesto direktorice UKCS-a pitamo se šta će biti s nama. Ona ima ljude koji su joj bliski i koje će povesti sa sobom.
Prva karika u lancu postavljanja Izetbegović na čelo UKCS-a, je imenovanje podobnog UO UKCS-a u koji su ušli njeni poznanici i prijatelji, koji su dobili zadatak da smijene aktuelnog direktora Rusmira Mesihovića.
Podsjećamo, ukoliko se ta ideja ostvari, plan je da se Opća bolnica pripoji UKCS-u, a da se u postojeću zgradu useli, što je šokantno, Vlada FBiH.
Zaposlenici Opće bolnice Prim.dr. Abdulah Nakaš zabrinuti za svoju sudbinu
Izetbegović na čelu bolnice od marta 2013. godine
28. Novembar 2015.
PODIJELI Facebook Twitter
Kada je u martu 2013. godine Sebija Izetbegović imenovana za direktoricu Opće bolnice „Prim.dr. Abdulah Nakaš“ prvi koji su je osjetili njenu čvrstorukašku politiku bili su uposlenici ove zdravstvene ustanove, piše bh. novinska agencija Patria.
Danas uposlenici, za dvije i po godine njene vladavine, upotrebljavaju riječ teror.
Naime, agencija Patria dobila je reakciju nekih od uposlenika koji se pitaju šta će biti sa ovom bolnicom ukoliko se ispune želje direktorice o pripajanju UKCS-u, a o čemu se sve glasnije govori.
– Kada je prešla sa Klinike Jezero, dovela je sa sobom odane ljude, čak i vlastitu pravnicu i spremačicu. Radnici su bili u šoku, a onda je počeo teror. Raskidala je ugovore kako je htjela, prebacivala ljude iz jednog odjeljenja u drugo. Iako je svjesna da nema dovoljno osoblja i da su svi na izmaku snaga, nije htjela upošljavati neophodne radnike – samo je dio onoga što uposlenici zamjeraju Izetbegović.
Posebna priča je, kako kažu, odnos prema onome što je za Opću bolnicu učinio prim. dr. Abdulah Nakaš, hirurg i humanista koji je uradio nemoguće da bolnica u periodu agresije pruži izvrsnu njegu ranjenicima. Podsjećamo da je na inicijativu građana i udruženja ova bolnica 2006. godine nazvana JU Opća bolnica „Prim. dr. Abdulah Nakaš“.
Već u februaru 2014. godine po njenom naređenju sa zidova u bolnici skinute su fotografije koje su bile svjedok užasa kroz koje je prošlo opkoljeno Sarajevo i sama bolnica.
Kako pričaju razočarani uposlenici iz straha od odmazde nisu smjeli prisustvovati ni obilježavanju 10. godišnjice smrti doktora Nakaša, koje je bilo u samom krugu bolnice ispred spomen-obilježja.
– Pa pogledajte samo, naredila je i da se prekine dotok vode na česmi koja je otvorena u maju 2008. godine u čast našeg Abdulaha Nakaša. Bilo je tužno vidjeti da jučer nije bilo uposlenika na obilježavanju godišnjice. Kakva je to osoba koja želi da baci u zaborav sve ono što je doktor Nakaš učinio za ovu bolnicu i ovaj grad – pitaju se uposlenici.
Sa otvaranja česme u maju 2008.
Prekinut dotok vode za česmu
Također, oni nisu smjeli izaći ni na štrajk upozorenja zdravstvenih radnika koji je održan 26. oktobra 2015. strahujući od direktorice Izetbegović koja se često zna nasred hodnika izgalamiti na uposlenike i čak ih pritom izvrijeđati.
Dalje navode da je direktorica Izetbegović da je određene dijelove bolnice izdala pojedinim privatnicima, pa tako je unutar bolnice smještena privatna poliklinika, optika…
– Sve se glasnije čuje da će zatvoriti četiri odjeljenja. Kada je htjela zatvoriti Odjel za interne bolesti, to je spriječio šef tog odjela doktor Dragan Stevanović. Već je zatvoren 9. sprat. I kad čujemo da ona želi mjesto direktorice UKCS-a pitamo se šta će biti s nama. Ona ima ljude koji su joj bliski i koje će povesti sa sobom.
Prva karika u lancu postavljanja Izetbegović na čelo UKCS-a, je imenovanje podobnog UO UKCS-a u koji su ušli njeni poznanici i prijatelji, koji su dobili zadatak da smijene aktuelnog direktora Rusmira Mesihovića.
Podsjećamo, ukoliko se ta ideja ostvari, plan je da se Opća bolnica pripoji UKCS-u, a da se u postojeću zgradu useli, što je šokantno, Vlada FBiH.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22467 Re: SDA-All about
ČENGEPARA - BEG A FUKARA Hasan Čengić na odstrelu SDA?
27.11.2015. u 10:05
MARKER
Školovanje Halise, kćerke Hasana Čengića, stipendirala Kantonalna vlada i fond „Bošnjaci“, otkriva Slobodna Bosna.
Iako se porodica predsjednika Sabora Islamske zajednice BiH Hasana Čengića ubraja među imućnije, dok se o pravoj vrijednosti imovine glavnog ratnog logističara Armije BiH još uvijek samo nagađa, čini se kako para nikada nije dosta.
Tako se jedna od Čengićeve tri kćerke, uspješna studentica sarajevskog Pravnog fakulteta Halisa Čengić školovala uz pomoć stipendije koju je, još prije tri godine, dobila od Vlade Kantona Sarajevo.
Studentica Halisa Čengić je, jednako tako, bila i stipendistica Fonda „Bošnjaci“, premda u BiH, zasigurno, ima na stotine vrijednih i dobrih studenata kojima je financijska pomoć, ipak, potrebnija.
Radi se o provjerenoj informaciji i ta informacija sama po sebi ne bi imala druge poruke osim da je jedan od najkontroverznijih bošnjačkih političara i tajkuna, uz to i begovskog porijekla, dopustio sebi da mu kćer koristi stipendije namijenjene šehidskoj ili siromašnoj djeci.
Ali, pošto je Čengić postao predsjednik Sabora Islamske zajednice, a uz to je još uvijek visokopozicionirani funkcioner SDA, njegovo difamiranje i degradiranje u ovom trenutku može imati i političku pozadinu.
Tim prije jer se Bakir Izetbegović, kao predsjednik SDA, svakodnevno susreće sa većim problemima i trzavicama koje su uzrokovane neprihvatanjem stranačke politike koju on sprovodi nakon pobjede na izborima.
Inače, Izetbegović ima paranoju i boji se uticaja harizmatičnog Hasana Čengića, kako u Bosni, tako još više u islamskom svijetu gdje odavno Bakiru „ne cvjetaju ruže“.
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#22468 Re: SDA-All about
Površan i amaterski članak.jefff wrote:ČENGEPARA - BEG A FUKARA Hasan Čengić na odstrelu SDA?
27.11.2015. u 10:05
MARKER
Školovanje Halise, kćerke Hasana Čengića, stipendirala Kantonalna vlada i fond „Bošnjaci“, otkriva Slobodna Bosna.
Iako se porodica predsjednika Sabora Islamske zajednice BiH Hasana Čengića ubraja među imućnije, dok se o pravoj vrijednosti imovine glavnog ratnog logističara Armije BiH još uvijek samo nagađa, čini se kako para nikada nije dosta.
Tako se jedna od Čengićeve tri kćerke, uspješna studentica sarajevskog Pravnog fakulteta Halisa Čengić školovala uz pomoć stipendije koju je, još prije tri godine, dobila od Vlade Kantona Sarajevo.
Studentica Halisa Čengić je, jednako tako, bila i stipendistica Fonda „Bošnjaci“, premda u BiH, zasigurno, ima na stotine vrijednih i dobrih studenata kojima je financijska pomoć, ipak, potrebnija.
Radi se o provjerenoj informaciji i ta informacija sama po sebi ne bi imala druge poruke osim da je jedan od najkontroverznijih bošnjačkih političara i tajkuna, uz to i begovskog porijekla, dopustio sebi da mu kćer koristi stipendije namijenjene šehidskoj ili siromašnoj djeci.
Ali, pošto je Čengić postao predsjednik Sabora Islamske zajednice, a uz to je još uvijek visokopozicionirani funkcioner SDA, njegovo difamiranje i degradiranje u ovom trenutku može imati i političku pozadinu.
Tim prije jer se Bakir Izetbegović, kao predsjednik SDA, svakodnevno susreće sa većim problemima i trzavicama koje su uzrokovane neprihvatanjem stranačke politike koju on sprovodi nakon pobjede na izborima.
Inače, Izetbegović ima paranoju i boji se uticaja harizmatičnog Hasana Čengića, kako u Bosni, tako još više u islamskom svijetu gdje odavno Bakiru „ne cvjetaju ruže“.
- Reisova
- Posts: 1018
- Joined: 15/08/2011 16:28
#22469 Re: SDA-All about
Pitanje? Ovo Bakirovo vracanje Dodika u zivot, jel smatrate da je nedostatak politickog marifetluka ili namjerno ? Realno vratip ga je iz mrtvih te srbe ujedinio.... !?
-
howdy
- Posts: 3605
- Joined: 11/04/2010 09:09
- Location: Fadil Novalic do mezara
#22470 Re: SDA-All about
vec uhodani scenario ujedinjavanja torova i dizanja halabuke o stvarima o kojima se da razglabat kasnije.....Reisova wrote:Pitanje? Ovo Bakirovo vracanje Dodika u zivot, jel smatrate da je nedostatak politickog marifetluka ili namjerno ? Realno vratip ga je iz mrtvih te srbe ujedinio.... !?
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22471 Re: SDA-All about
Ujedino Srbe...........o jbt život, to bili su razjedinjeni u pogledu Republike Srpske.......Reisova wrote:Pitanje? Ovo Bakirovo vracanje Dodika u zivot, jel smatrate da je nedostatak politickog marifetluka ili namjerno ? Realno vratip ga je iz mrtvih te srbe ujedinio.... !?
đe onaj Vječiti da me bocne za SDA..
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#22472 Re: SDA-All about
Proš'o DF, proš'o i Savez za promjene.palermo wrote:Ujedino Srbe...........o jbt život, to bili su razjedinjeni u pogledu Republike Srpske.......Reisova wrote:Pitanje? Ovo Bakirovo vracanje Dodika u zivot, jel smatrate da je nedostatak politickog marifetluka ili namjerno ? Realno vratip ga je iz mrtvih te srbe ujedinio.... !?
đe onaj Vječiti da me bocne za SDA..
Da se ne pravimo ludi, nije ni prvi ni zadnji put. Čović ispisuje zadnje poglavlje svoje političke pobjede.
Mada, nije sva krivica na njima...
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22473 Re: SDA-All about
Daj bona, ti si pametna žena (barem po tvojim postovima) kakve pobjede Čovića....naravno da je ovo ok potez bio,između ostalog i zato što si pokazao incijativu, i to ovaj put smislenu, i iz pozicije onoga koji vječito nešto čeka prešao u poziciju onoga koji zahtjeva....gospodja profiterka wrote: Proš'o DF, proš'o i Savez za promjene.
Da se ne pravimo ludi, nije ni prvi ni zadnji put. Čović ispisuje zadnje poglavlje svoje političke pobjede.
Mada, nije sva krivica na njima...
A ukoliko bi Savez za promjene zbog ovoga otišao onda bi to samo značilo da su tokmaci kao i DF....a gotovo sam siguran da nisu (teško je i biti toliki)
P.S Zar priču oko nabacivanja na volej Dodku nismo apsolvirali sa Haretom....koliko je ovdje samo redaka ispisano o tome kako je Hare stvorio Dodika
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#22474 Re: SDA-All about
Podilaženje me nikada nije obeshrabrilo, kad smo već načeli metadiskusiju.palermo wrote:Daj bona, ti si pametna žena (barem po tvojim postovima) kakve pobjede Čovića....naravno da je ovo ok potez bio,između ostalog i zato što si pokazao incijativu, i to ovaj put smislenu, i iz pozicije onoga koji vječito nešto čeka prešao u poziciju onoga koji zahtjeva....gospodja profiterka wrote: Proš'o DF, proš'o i Savez za promjene.
Da se ne pravimo ludi, nije ni prvi ni zadnji put. Čović ispisuje zadnje poglavlje svoje političke pobjede.
Mada, nije sva krivica na njima...
A ukoliko bi Savez za promjene zbog ovoga otišao onda bi to samo značilo da su tokmaci kao i DF....a gotovo sam siguran da nisu (teško je i biti toliki)
P.S Zar priču oko nabacivanja na volej Dodku nismo apsolvirali sa Haretom....koliko je ovdje samo redaka ispisano o tome kako je Hare stvorio Dodika
Velika je ovo pobjeda Čovića, a ni Bakiru nije mrsko. Sve će se to iskristalizirati uskoro, nema potrebe ni raspravljati. Inače sve rasprave o našoj političkoj sceni odvijaju se na isti način: jedni viču JESTE, drugi viču NIJE, a kad vrijeme pokaže ko je bio u pravu zavlada muk. Čemu onda?
P.S. Hare jeste od političkog marginalca upitne političke težine i legitimiteta napravio neprikosnovenog vožda. I to namjerno, naravno.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#22475 Re: SDA-All about
Nema podilaženja nikakva, ta ti je primjedba bespotrebna. Dovoljnoje bilo da uzmeš k znanju.gospodja profiterka wrote: Podilaženje me nikada nije obeshrabrilo, kad smo već načeli metadiskusiju.![]()
Velika je ovo pobjeda Čovića, a ni Bakiru nije mrsko. Sve će se to iskristalizirati uskoro, nema potrebe ni raspravljati. Inače sve rasprave o našoj političkoj sceni odvijaju se na isti način: jedni viču JESTE, drugi viču NIJE, a kad vrijeme pokaže ko je bio u pravu zavlada muk. Čemu onda?
P.S. Hare jeste od političkog marginalca upitne političke težine i legitimiteta napravio neprikosnovenog vožda. I to namjerno, naravno.
Ostalo te nisam ništa razumio...osim ovoga da nema ni potrebe raspravljati, sa čime se mogu složiti...
