Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Rođenje 3. mart 1946
Novi Pazar, Jugoslavija (danas Srbija)
Puno ime Ejup Ganić
Nacionalnost Bošnjak Politička stranka SDA (1994-1999)
Vjera Islam
"Nacionalizam još uvijek živi na prostorima bivše Jugoslavije. Ako se budu poštovale međunarodne norme i pravila, ljudi će se vratiti svojim kućama. Ljudi koji su počinili zločine treba da budu u zatvoru. Onda će nacionalizam nestati, a od njega danas živi jedna velika produkcija ljudi koji su na funkcijama", rekao je Ganić.
HM 2011 wrote:
U međuvremenu, broj zaposlenih RASTE, izvoz RASTE (neki čujem imaju probleme sa izvoznom sirovinom, o jadu se zabavili ljudi), Investicije u BiH RASTU a za čudo - nisu u pitanju javni radovi, nego isti tek trebaju započeti.......
Ponovno te pozivam, namjerno, jer nam je za rast i razvoj potrebna plebiscitarna podrška,
Bezbroj je polja na kojima SDA i Bošnjaci tek trebaju da se dokažu i pokažu,
Podrži SDA na svim nivoima - U jedinstvu je snaga !
Pošto vidim da si navalio na omalovažavanje, sve što želim da ukažem je da SDA radi u našu korist, a da je aktivnost kontra SDA svedena na analiziranje karijernog uspona Sebije Izetbegović, njene odjevne predmete i slično, pa malo red poplašena, i na kraju analize o etičkoj opravdanosti investicije od 1,5 milijardi u Banoviće te poziciji Kukića u svemu tome.....
U međuvremenu, broj zaposlenih RASTE, izvoz RASTE (neki čujem imaju probleme sa izvoznom sirovinom, o jadu se zabavili ljudi), Investicije u BiH RASTU a za čudo - nisu u pitanju javni radovi, nego isti tek trebaju započeti.......
Ponovno te pozivam, namjerno, jer nam je za rast i razvoj potrebna plebiscitarna podrška,
Bezbroj je polja na kojima SDA i Bošnjaci tek trebaju da se dokažu i pokažu,
Podrži SDA na svim nivoima - U jedinstvu je snaga !
Evo da su ti ovi podaci tacni, daj mi reci molim te, kako je to zasluga SDA ili bilo koje druge stranke ? To sto ja otvorim fabriku i svojim znanjem, radom i trudom zaposlim i izvezem negdje XY tona necega se pripise vladajucoj kasti ?
Rođenje 3. mart 1946
Novi Pazar, Jugoslavija (danas Srbija)
Puno ime Ejup Ganić
Nacionalnost Bošnjak Politička stranka SDA (1994-1999)
Vjera Islam
"Nacionalizam još uvijek živi na prostorima bivše Jugoslavije. Ako se budu poštovale međunarodne norme i pravila, ljudi će se vratiti svojim kućama. Ljudi koji su počinili zločine treba da budu u zatvoru. Onda će nacionalizam nestati, a od njega danas živi jedna velika produkcija ljudi koji su na funkcijama", rekao je Ganić.
U sklopu EU Programa za oporavak od poplava do danas je u Maglaju već realizirana pomoć u vrijednosti od 3,21 miliona eura, odnosno 6,28 miliona KM, od predviđenih 4 miliona eura, odnosno 7,82 miliona KM.
Prema podacima Delegacije EU u BiH, završeni su radovi na na sanaciji i opremanju su završeni u tri škole, Dječijem vrtiću, Domu zdravlja, Centru za socijalni rad i zgradi Općine. Vrijednost ulaganja kreće se od 70.000 KM, koliko je uloženo u obnovu objekta Centra za socijalni rad pa do 1.0480.000 KM za obnovu Doma zdravlja.
Radovi su još uvijek u toku na Područnoj školi Ulišnjak - 78.000 KM. Sve obrazovne institucije opremljene su namještajem, didaktičkom, sportskom i opremom za laboratorije u iznosu od oko 190.000 KM. U okviru ovog EU programa, do danas je sanirano oko 180 stambenih jedinica, ukupne vrijednosti 1.538.600 KM, dok se ukupno planira sanacija 309 kuća u Maglaju s ukupnom investicijom u iznosu od 2.626.500 KM. Ukupna investicija u ekonomski oporavak za mala i srednja preduzeća iznosila je oko 380.000 EUR, odnosno 744.000 KM. Bespovratna finansijska sredstva dodijeljena su za 7 preduzeća na području Maglaja: BAS, Geo-put, Sarajmilk, Zanati, Sirovina EKO, Coning AG i Pekara Non stop, čime je dat doprinos očuvanju 139 radnih mjesta.
Nadalje, osigurano je oko 300.000 KM za podršku poljoprivrednim proizvođačima u općini Maglaj u oživljavanju njihovih proizvodnih kapaciteta. Međutim, konačni iznos ovisi o rezultatima javnih poziva koji su nedavno finalizirani. U Maglaju je u sklopu UN-ovog programa „Danas za nas“ investirano oko 563.000 KM kroz aktivnosti usmjerene na ekonomski oporavak (program javnih radova, nabavka plastenika), nabavku medicinske opreme (dijalizno vozilo, vakcine, antibiotici i ostala oprema), opremanje javnih ustanova te sanaciju klizišta (drenažne cijevi te geotekstil). Aktivnosti su finansirane kroz donacije ECHO-a, Norveške, Slovačke i Švicarske vlade. Kroz UN-ov Program planirana je i obnova Doma kulture (UNESCO), te nabavka medicinske opreme (Norveška).
Pošto vidim da si navalio na omalovažavanje, sve što želim da ukažem je da SDA radi u našu korist, a da je aktivnost kontra SDA svedena na analiziranje karijernog uspona Sebije Izetbegović, njene odjevne predmete i slično, pa malo red poplašena, i na kraju analize o etičkoj opravdanosti investicije od 1,5 milijardi u Banoviće te poziciji Kukića u svemu tome.....
U međuvremenu, broj zaposlenih RASTE, izvoz RASTE (neki čujem imaju probleme sa izvoznom sirovinom, o jadu se zabavili ljudi), Investicije u BiH RASTU a za čudo - nisu u pitanju javni radovi, nego isti tek trebaju započeti.......
Ponovno te pozivam, namjerno, jer nam je za rast i razvoj potrebna plebiscitarna podrška,
Bezbroj je polja na kojima SDA i Bošnjaci tek trebaju da se dokažu i pokažu,
Podrži SDA na svim nivoima - U jedinstvu je snaga !
Evo da su ti ovi podaci tacni, daj mi reci molim te, kako je to zasluga SDA ili bilo koje druge stranke ? To sto ja otvorim fabriku i svojim znanjem, radom i trudom zaposlim i izvezem negdje XY tona necega se pripise vladajucoj kasti ?
Aktivna vanjskotrgovinska politika, stimulacija zapošljavanja i privredene aktivnosti, dodatna stimulaicja reformskom agendom koja tek treba i mora usljediti ali zaista i privrenici koji su sve to iskoristili !
U sklopu EU Programa za oporavak od poplava do danas je u Maglaju već realizirana pomoć u vrijednosti od 3,21 miliona eura, odnosno 6,28 miliona KM, od predviđenih 4 miliona eura, odnosno 7,82 miliona KM.
Prema podacima Delegacije EU u BiH, završeni su radovi na na sanaciji i opremanju su završeni u tri škole, Dječijem vrtiću, Domu zdravlja, Centru za socijalni rad i zgradi Općine. Vrijednost ulaganja kreće se od 70.000 KM, koliko je uloženo u obnovu objekta Centra za socijalni rad pa do 1.0480.000 KM za obnovu Doma zdravlja.
Radovi su još uvijek u toku na Područnoj školi Ulišnjak - 78.000 KM. Sve obrazovne institucije opremljene su namještajem, didaktičkom, sportskom i opremom za laboratorije u iznosu od oko 190.000 KM. U okviru ovog EU programa, do danas je sanirano oko 180 stambenih jedinica, ukupne vrijednosti 1.538.600 KM, dok se ukupno planira sanacija 309 kuća u Maglaju s ukupnom investicijom u iznosu od 2.626.500 KM. Ukupna investicija u ekonomski oporavak za mala i srednja preduzeća iznosila je oko 380.000 EUR, odnosno 744.000 KM. Bespovratna finansijska sredstva dodijeljena su za 7 preduzeća na području Maglaja: BAS, Geo-put, Sarajmilk, Zanati, Sirovina EKO, Coning AG i Pekara Non stop, čime je dat doprinos očuvanju 139 radnih mjesta.
Nadalje, osigurano je oko 300.000 KM za podršku poljoprivrednim proizvođačima u općini Maglaj u oživljavanju njihovih proizvodnih kapaciteta. Međutim, konačni iznos ovisi o rezultatima javnih poziva koji su nedavno finalizirani. U Maglaju je u sklopu UN-ovog programa „Danas za nas“ investirano oko 563.000 KM kroz aktivnosti usmjerene na ekonomski oporavak (program javnih radova, nabavka plastenika), nabavku medicinske opreme (dijalizno vozilo, vakcine, antibiotici i ostala oprema), opremanje javnih ustanova te sanaciju klizišta (drenažne cijevi te geotekstil). Aktivnosti su finansirane kroz donacije ECHO-a, Norveške, Slovačke i Švicarske vlade. Kroz UN-ov Program planirana je i obnova Doma kulture (UNESCO), te nabavka medicinske opreme (Norveška).
Aktivna vanjskotrgovinska politika, stimulacija zapošljavanja i privredene aktivnosti, dodatna stimulaicja reformskom agendom koja tek treba i mora usljediti ali zaista i privrenici koji su sve to iskoristili !
Zato ponavljam U jedinstvu je snaga ![/quote]
Haj ti to meni jarane konkretno, ja sam ti konkretan covjek. Koji zakon ? Akt ? Green Field investicija ? Nemoj mi ublehe i magle.
Tokom kampanje za izbore 2014., SDA u Janji dijelila pakete svojim glasačima sa namirnicama koje su na sebi imale oznaku za humanitarnu pomoć skupljenu tokom majskih poplava.
100% provjerena informacija.
Taj gornji video klip sve kazao.
cim stranka nesta dobro napravi zaovaj narod odma dodzu horde pljuvaca dato popljuju aniko ne ce priznat kolkoje najaca bosnjacka stranka zaposlila strucni ljudi udrzavnu sluzbu itako zbrinula kolko hos ljudi adahin ni je zbrinula sadbi ioni bili nabirovu anikoto dapofali
Uzaludan ti je trud, ovdje, na forumu, prosipati tu ublehasku propagandu. To moze po sjelima i tefericina jos.
Ko recimo to oko 'porasti' zaposlenih. A radi se u 95% o ljudima koji su skinuti sa biroa, jer su im 'primanja', ili neki vid socijalnog davanja, preko 200KM (il ne znam bas tacno koliki je to mizerni prag).
Dakle, ne da to nije uspjeh SDA, nego je klasican primjer bezosjecajnosti spram najsiromasnijem puku.
I ti radovi oko obnove poslije poplava, pa to je ogromna vecina dobacija, i apliciranja u EU fondove, koji i jesu namjenjeni za to.
Mafijasko udruzenje, koje se tendenciozno, samoinicijativno, deklarise kao politicka stranka. A zapravo skup sitnih begova/feudalaca, ratnih profitera, pljackasa...i onda armije budzetskih korisnika i ekipe koja je na neki nacin 'dobra' zbog ovakvog vladanja SDA.
Al hajd' ti opet cirkusantske floskuule tipa - u jedinstvu je snaga i slicne ispraznosti.
Al kazem ti, nije ti ovo teferic u Siminom Hanu, i sl. Ovjde ces tom pricom, i odbranom neodbranivoga, samo agitovati pokoji cinicni/prezirni osmjeh.
Znamo vas ba . I to je poenta cijele price
nemampojma0 wrote:Tokom kampanje za izbore 2014., SDA u Janji dijelila pakete svojim glasačima sa namirnicama koje su na sebi imale oznaku za humanitarnu pomoć skupljenu tokom majskih poplava.
100% provjerena informacija.
Taj gornji video klip sve kazao.
istaje tuj cudno panormalo dace djelit stosu dobili dzaba bolje vegoda kupuju itako trose budjecke pare a narod cese svakako snac mijesto da podrzajete vake poteze vihin kudite zatonamje vako
sviza ezdea
Last edited by hizo ramidovic on 26/11/2015 18:36, edited 1 time in total.
hizo ramidovic wrote:cim stranka nesta dobro napravi zaovaj narod odma dodzu horde pljuvaca dato popljuju aniko ne ce priznat kolkoje najaca bosnjacka stranka zaposlila strucni ljudi udrzavnu sluzbu itako zbrinula kolko hos ljudi adahin ni je zbrinula sadbi ioni bili nabirovu anikoto dapofali
nemampojma0 wrote:Tokom kampanje za izbore 2014., SDA u Janji dijelila pakete svojim glasačima sa namirnicama koje su na sebi imale oznaku za humanitarnu pomoć skupljenu tokom majskih poplava.
100% provjerena informacija.
Taj gornji video klip sve kazao.
istaje tuj cudno panormalo dace djelit stosu dobili dzaba bolje vegoda kupuju itako trose budjecke pare a narod cese svakako snac mijesto da podrzajete vake poteze vihin kudite zatonamje vako
sviza ezdea
Takoje brate hizo!!!
Jasam to na veo koprimjer kako treba stediti pare svih nas samo zasebe i jeftino voditi kampanju ko pravi domacini.
tosu bili paketi stohin rok trajanja brzo istico paje bolje daseto podjeli jerbo dokto dodze tamo dzesu bile poplave tobise pokvarilo avako dobro ljudima dobro stranki stoje ustedila pare i svima nam odma budne ljepo idrago
U sklopu EU Programa za oporavak od poplava do danas je u Maglaju već realizirana pomoć u vrijednosti od 3,21 miliona eura, odnosno 6,28 miliona KM, od predviđenih 4 miliona eura, odnosno 7,82 miliona KM.
Prema podacima Delegacije EU u BiH, završeni su radovi na na sanaciji i opremanju su završeni u tri škole, Dječijem vrtiću, Domu zdravlja, Centru za socijalni rad i zgradi Općine. Vrijednost ulaganja kreće se od 70.000 KM, koliko je uloženo u obnovu objekta Centra za socijalni rad pa do 1.0480.000 KM za obnovu Doma zdravlja.
Radovi su još uvijek u toku na Područnoj školi Ulišnjak - 78.000 KM. Sve obrazovne institucije opremljene su namještajem, didaktičkom, sportskom i opremom za laboratorije u iznosu od oko 190.000 KM. U okviru ovog EU programa, do danas je sanirano oko 180 stambenih jedinica, ukupne vrijednosti 1.538.600 KM, dok se ukupno planira sanacija 309 kuća u Maglaju s ukupnom investicijom u iznosu od 2.626.500 KM. Ukupna investicija u ekonomski oporavak za mala i srednja preduzeća iznosila je oko 380.000 EUR, odnosno 744.000 KM. Bespovratna finansijska sredstva dodijeljena su za 7 preduzeća na području Maglaja: BAS, Geo-put, Sarajmilk, Zanati, Sirovina EKO, Coning AG i Pekara Non stop, čime je dat doprinos očuvanju 139 radnih mjesta.
Nadalje, osigurano je oko 300.000 KM za podršku poljoprivrednim proizvođačima u općini Maglaj u oživljavanju njihovih proizvodnih kapaciteta. Međutim, konačni iznos ovisi o rezultatima javnih poziva koji su nedavno finalizirani. U Maglaju je u sklopu UN-ovog programa „Danas za nas“ investirano oko 563.000 KM kroz aktivnosti usmjerene na ekonomski oporavak (program javnih radova, nabavka plastenika), nabavku medicinske opreme (dijalizno vozilo, vakcine, antibiotici i ostala oprema), opremanje javnih ustanova te sanaciju klizišta (drenažne cijevi te geotekstil). Aktivnosti su finansirane kroz donacije ECHO-a, Norveške, Slovačke i Švicarske vlade. Kroz UN-ov Program planirana je i obnova Doma kulture (UNESCO), te nabavka medicinske opreme (Norveška).
U ovom slučaju - U jedinstvu je snaga !
U QurCu je snaga na svim nivoJima
Ja koliko vidim svi ovi što su primali donacije, neki 2 neki i po tri puta, sumnjam da će iko od njih dobiti više iti jednu......
A Nesiba je otišla u posjetu sestri,
kaže drugi - nije u pojetu sestri nego se udaje za svabu radi državljanstva i ostaje tamo.... i ona je dobila donaciju, a dobili su je i sinovi koji su već 2 -3 godine u americi, dobio ovaj, dobio onaj, barem se nadam da su im kuće svima napravljene...... A ako je ko krao i zloupotrebljavao kao što je očito da se i živi od toga - pa ima brate policija da rasčisti ko je kakav.... Posebno uzimajući u obzir alternative postavljene u svemu tome, sumnjam da bi došlo do pozitivnih promjena, lokalno mangupisanje pa onda i lokalno snimanje i pravljenje problema........
-LIBERO- wrote:Uzaludan ti je trud, ovdje, na forumu, prosipati tu ublehasku propagandu. To moze po sjelima i tefericina jos.
Ko recimo to oko 'porasti' zaposlenih. A radi se u 95% o ljudima koji su skinuti sa biroa, jer su im 'primanja', ili neki vid socijalnog davanja, preko 200KM (il ne znam bas tacno koliki je to mizerni prag).
Dakle, ne da to nije uspjeh SDA, nego je klasican primjer bezosjecajnosti spram najsiromasnijem puku.
I ti radovi oko obnove poslije poplava, pa to je ogromna vecina dobacija, i apliciranja u EU fondove, koji i jesu namjenjeni za to.
Mafijasko udruzenje, koje se tendenciozno, samoinicijativno, deklarise kao politicka stranka. A zapravo skup sitnih begova/feudalaca, ratnih profitera, pljackasa...i onda armije budzetskih korisnika i ekipe koja je na neki nacin 'dobra' zbog ovakvog vladanja SDA.
Al hajd' ti opet cirkusantske floskuule tipa - u jedinstvu je snaga i slicne ispraznosti.
Al kazem ti, nije ti ovo teferic u Siminom Hanu, i sl. Ovjde ces tom pricom, i odbranom neodbranivoga, samo agitovati pokoji cinicni/prezirni osmjeh.
Znamo vas ba . I to je poenta cijele price
Otprilike sam mu i ja isto pokusao reci (doduse dosta sazetije), a onda me je napao propagadnim floskulama na kojima bi mu pozavidio i Sovjetski savez
hizo ramidovic wrote:cim stranka nesta dobro napravi zaovaj narod odma dodzu horde pljuvaca dato popljuju aniko ne ce priznat kolkoje najaca bosnjacka stranka zaposlila strucni ljudi udrzavnu sluzbu itako zbrinula kolko hos ljudi adahin ni je zbrinula sadbi ioni bili nabirovu anikoto dapofali
pa nie samo ezdea pomagala ovom narodu i ezdepe je pomogo kadsu bili na vlasti oni su napravili ovijeh autocesta i zapsolili puno uspjenije obrazovanije mladije ljudi u naplatne kucice
hizo ramidovic wrote:cim stranka nesta dobro napravi zaovaj narod odma dodzu horde pljuvaca dato popljuju aniko ne ce priznat kolkoje najaca bosnjacka stranka zaposlila strucni ljudi udrzavnu sluzbu itako zbrinula kolko hos ljudi adahin ni je zbrinula sadbi ioni bili nabirovu anikoto dapofali
pa nie samo ezdea pomagala ovom narodu i ezdepe je pomogo kadsu bili na vlasti oni su napravili ovijeh autocesta i zapsolili puno uspjenije obrazovanije mladije ljudi u naplatne kucice
Ma jooooook
Sve je to samo od sebe, bez ikakvih aktivnosti SDA
Nabrojati sve učesnike politike pa fino pljuc po svima, pa odvagati......
U jedisntvu je snaga.
Last edited by HM 2011 on 26/11/2015 19:09, edited 1 time in total.
Sve je to samo od sebe, bez ikakvih aktivnosti SDA. [/quote]
Nisi mi nista odgovorio kada sam te pitao za aktivnosti, ali konkretne, daj brate reci tim i tim se toliko i toliko napravilo. Zar na sastancima ne pricate o tome ili samo ublehe onako prosipate ( tipa aktivna politika pasivno ovo , hampo pipa i ostala ekipa ).