Jel bogati, a šta su to imali da kriju?Nakon konferencije za novinare
Biden i Izetbegović razgovarali desetak minuta u "četiri oka"
Objavljeno: 25. 11. 2015 - 21:00 Novosti » Iz minute u minutu
Biden i Izetbegović razgovarali desetak minuta u
Izetbegović i Biden: Razgovarali nekih 10-ak minuta
Nakon konferencije za novinare povodom sastanka u okviru porcesa Brdo-Brioni sami, u "četiri oka", nekih 10-ak minuta razgovarali su bošnjački član Predsjedništva BIH Bakir Izetbegović i potpredsjednik SAD-a Joe Biden (Bajden).
U izjavi koju je za medije dao Izetbegović, on je naveo kako je sastanak u Zagrebu bio izuzetno dobar.
"Mislim da ga je dobro opisao gospodin Bajden. Atmosfera među regionalnim liderima koja je obećavajuća. Naravno, mi imamo teret historije na plećima, milione ljudi koji su silom iseljeni u regionu, nažalost, stotine hiljada koji su ranjeni i ubijeni. Nije lako približavati, voditi procese pomirenja i stabilizacije prilika. No, ako to neko može uraditi, mislim da je to upravo ova grupa lidera, koja se danas okupila u Zagrebu", rekao je on.
Izetbegović je otkrio da je Bajden pomalo bio začuđen personalnim odnosima lidera zemalja regiona.
"Razgovarali smo i o onim stvarima koje opterećuju region, koje prijete da destabiliziraju stvari i ponovo ih vrate unazad. To su socio-ekonomska situacija, terorizam i njegovi efekti na region, izbjeglice koje prolaze kroz region, neke prijetnje referendumima u regionu", zaključio je Izetbegović.
Potpredsjednik SAD-a Joe Biden novinarima je kazao da je poznavao bivše predsjednike Srbije i Hrvatske, Slobodana Miloševića i Franju Tuđmana, te da mu je čast što je poznavao prvog predsjednika Predsjedništva RBiH Aliju Izetbegovića.
- Bila mi je čast što sam poznavao oca predsjednika Bakira Izebegovića – kazao je Biden.
Autor: (Am. K.)
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/206914/biden- ... LAEiO.dpuf
SDA-All about
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22376 Re: SDA-All about
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22377 Re: SDA-All about
HM 2011 wrote:
od silne želje za suprotstavljenjem četnicima na našem kućnom pragu, dobili smo samo razjedinjavanje među bošnjacima i sijanje nepovjerenja....
Ali neće proći, jer, U JEDINSTVU JE SNAGA !
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#22378 Re: SDA-All about
SDA je , u duhu Poslanikovih poruka "Kratite brkove i ostavite bradu da raste" i "Ko god brije bradu nema pravo na Allahovu milost" , dala podršku čovjeku koji slijedi Poslanikov nijet o bradi koji je iznad svakog zemaljskog zakona jer Ćasni Kur'an kaže: "I kad se pravi vjernici pozovu Allahu i Njegovu Poslaniku da im u nečemu presudi, njihov jedini odgovor je 'Mi čusmo i pokorismo se.' Takvi će ljudi zaista uspjeti."
Durre-Muhtar navodi: "Niko nije dozvolio kraćenje brade kraće od dužine šake, kao što neki moderni muslimani i hermafroditi rade", što znaći da pravi muslimani ne mogu podržati neke obrijane i depilirane pederćine
Podržati Nikolu možda nije u Prošnjaćki, ali jeste islamski i Allahu je milo!
U jedinstvu je snaga!
Durre-Muhtar navodi: "Niko nije dozvolio kraćenje brade kraće od dužine šake, kao što neki moderni muslimani i hermafroditi rade", što znaći da pravi muslimani ne mogu podržati neke obrijane i depilirane pederćine
Podržati Nikolu možda nije u Prošnjaćki, ali jeste islamski i Allahu je milo!
U jedinstvu je snaga!
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#22379 Re: SDA-All about
A vi znate da je upravo SDA sprijecila izbor Poplasena?
Da su htjeli, mogli su ga elegantno izabrati, ali nisu
Da su htjeli, mogli su ga elegantno izabrati, ali nisu
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#22380 Re: SDA-All about
Ja sam cuo da ce biti direktor obe bolnicebumerangss wrote:Je li tacno da ce gospodna Sebija biti generalni direktor UKCS-a?
Mislim prica se po hodnicima i Opste bolnice a i u UKCS-u! Prvi se raduju a drugi strahuju
tako nek se dzaba ne raduju
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22381 Re: SDA-All about
Vidi sto salonci brane Poplasena 
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22382 Re: SDA-All about
TIHIĆ MU POMOGAO DA (OT)KUPI RUDNIK Kako je niški specijalac Kukan iz Banovića posvađao Željka i Bakira?!
26.11.2015. u 01:48
BUSINESS
Kineska kompanija DEC uskoro počinje izgradnju termoelektrane u Banovićima, a ova najveća poslijeratna investicija u BiH, vrijedna milijardu KM, obavijena je velom tajne
Početkom sedmice u Banovićima ugovorena je najveća ino investicija u BiH nakon rata, vrijedna više od 1,5 milijardi konvertibilnih maraka, ako zanemarimo Potemkinova sela načelnika Trnova Ibre Berila, koji najavljuje izgradnju najvećeg tursitičkog grada u ovom dijelu Evrope, vrijednog skoro četiri milijarde KM. No, za razliku od turističkog grada na području Trnova čija je izgradnja krajnje neizvjesna, investicija u Banovićima zasnovana je na realnim temeljima, uz stoprocentnu finansijsku garanciju Vlade Federacije BiH.
Po uzoru na stanare
Naime, direktor Rudnika Banovići Munever Čergić početkom sedmice potpisao je ugovor s kineskom korporacijom Dongfang Electric Coprporation (DEC) o izgradnju termoelektrane kapaciteta 350 MW po sistemu „ključ u ruke“, čija će izgradnja koštati blizu milijardu KM. Također, Čergić je potpisao i ugovor s kineskom Exim bankom, koja će kreditirati izgradnju termoelektrane, uz stoprocentnu finansijsku garanciju Vlade Federacije BiH. Podizanjem novog termobloka u Banovićima otvara se prostor za izgradnju cementare vrijedne 500 miliona KM, koja se tehnološki veže uz termoelektranu jer koristi njene nus proizvode.
Na početak izgradnje termoelektrane u Banovićima neće se dugo čekati. Kineska korporacija DEC upravo završava izgradnju identičnog termobloka u Stanarima kod Doboja i samo će se preseliti na novo gradilište u Banovićima, kako je i planirano puno prije formalne objave tendera protekle godine. Banovićki privredno-politički dvojac, Munever Čergić, direktor Rudnika, i Mirsad Kukić, predsjednik lokalne organizacije SDA, koji su istovremeno i manjinski suvlasnici Rudnika Banovići, još prije četiri godine uspostavili su kontakte s kineskom korporacijom DEC i precizirali detalje velikog posla koji će naknadno „pokriti“ papirima i osigurati političku podršku.
Raspad koalicije
U tom ključu treba tražiti uzroke definitivnog raspada koalicije SDA i DF-a prije nekoliko mjeseci. Partneri su se sukobili oko kontrole nad energetskim resursima: Demokratka fronta Željka Komšića tražila je punu kontrolu nad ovim sektorom „od vrha do dna“, no partijska baza SDA u Tuzlanskom kantonu, kojom suvereno upravlja Mirsad Kukić, ultimativno je zahtijevala (i dobila!) čelnu poziciju u Elektroprivredi BiH, kako bi se osigurala nesmetana realizacija velikog projekta u Banovićima.
Svi rudnici u Federaciji BiH posluju u okviru Elektroprivrede BiH i svi su u stoprocentnom vlasništvu države. Izuzetak je samo Rudnik Banovići, najvredniji rudnik u cijeloj BiH, koji posluje izvan Elektroprivrede BiH i nalazi se u mješovitom državnom i privatnom vlasništvu u omjeru 67 naspram 33. Teško je pouzdano utvrditi kako je najvredniji rudnik u BiH ostao „van sistema“ no posve je izvjesno da iza ove tajnovite operacije stoje Mirsad Kukić i njegovi politički pokrovitelji iz SDA, još iz vremena kada je najvećom bošnjačkom partijom rukovodio Sulejman Tihić. Nije tajna da je Kukić uživao punu Tihićevu zaštitu, ali je manje poznata činjenica da je povlašteni status stekao preko Tihićevog brata kome je u Banovićima omogućio unosne poslove s preprodajom uglja.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#22383 Re: SDA-All about
A ti ne znaš da je upravo SDA podržala Poplašena kao prijedlog?It_is_a_Leclerc wrote:A vi znate da je upravo SDA sprijecila izbor Poplasena?
Da su htjeli, mogli su ga elegantno izabrati, ali nisu
I da, htjeli su oni, ali nisu mogli zbog pritiska javnosti.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#22384 Re: SDA-All about
Djelimicno stoji. Odlucujuci glas dao je DF.duh_sa_sjekirom wrote:A ti ne znaš da je upravo SDA podržala Poplašena kao prijedlog?It_is_a_Leclerc wrote:A vi znate da je upravo SDA sprijecila izbor Poplasena?
Da su htjeli, mogli su ga elegantno izabrati, ali nisu
I da, htjeli su oni, ali nisu mogli zbog pritiska javnosti.
Mada, SDA jeste sprijecila izbor recenog.
Za sto i koji su motivi, i zbog cega nisu mogli, domen je nagadjanja i licnih projekcija.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#22385 Re: SDA-All about
Nema potrebe za bilo kakvim nagađanjima. Ko je pratio situaciju zna zašto su promjenili mišljenjeIt_is_a_Leclerc wrote:
Djelimicno stoji. Odlucujuci glas dao je DF.
Mada, SDA jeste sprijecila izbor recenog.
Za sto i koji su motivi, i zbog cega nisu mogli, domen je nagadjanja i licnih projekcija.
Isto vrijedi i za DF.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22386 Re: SDA-All about
Šta se ova SDA maksumćad ograđuju od Poplašena kad su pravi ko Pejgamberi?
-
privremeni
- Posts: 1522
- Joined: 29/07/2003 00:00
#22387 Re: SDA-All about
Politika dopodne i popodne. Poselamio ih Velibor Ostojic.jefff wrote:Šta se ova SDA maksumćad ograđuju od Poplašena kad su pravi ko Pejgamberi?
- Zavatoni
- Posts: 1641
- Joined: 06/07/2005 07:44
- Location: Sarajevo
#22388 Re: SDA-All about
Novinari bi se mogli raspitati...jefff wrote:TIHIĆ MU POMOGAO DA (OT)KUPI RUDNIK Kako je niški specijalac Kukan iz Banovića posvađao Željka i Bakira?!
26.11.2015. u 01:48
BUSINESS
Kineska kompanija DEC uskoro počinje izgradnju termoelektrane u Banovićima, a ova najveća poslijeratna investicija u BiH, vrijedna milijardu KM, obavijena je velom tajne
1. Ko je vlasnik zemljišta u Banovićima na kojem se planira graditi TE, odnosno ko će biti obeštećen u rješavanju imovinsko-pravnih odnosa?
2. Da li je ova TE izvodiva, odnosno zašto je SFRJ odlučila da TE gradi kraj jezera Modrac, a ne u Banovićima...imaju li Banovići vode za TE?
3. Zašto je blokirana investicija Elektroprivrede u Tuzli (novi blok) da bi se omogućila gradnja TE Banovići?
Velike su pare ovdje u igri...biće interesantno kada se otkrije pozadina Kukićeve podrške Izetbegoviću, odnosno Zvizdićeve promocije Kukića u Kini...odnosno razlog zbog kojeg Kukić imenuje direktora proizvodnje el.energije u elektroprivredi...itd.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22389 Re: SDA-All about
Plaća li ta usrana elektroprivreda i rudnici koncesiju državi za ugalj koji iskopavaju i vode?
Mi smo društvo bogatih kompanija i siromašnog naroda i državice.
Mi smo društvo bogatih kompanija i siromašnog naroda i državice.
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#22390 Re: SDA-All about
HM 2011 wrote:
vidim ja ti si detaljno istrazila antifasticku borbu....
sve se svodi na to ukoliko su cinili zlocine - hajde da ti objasnim koliko je to plitko : to znaci da ako ja i moja jedinica lisimo slobode 100 civila i interniramo ih a onda ih jedan manijak ubija jednog po jednog - ja nisam cinio zlocine nego samo taj manijak, a slucajno nosimo iste insignije.... dobro i kvalitetno objasnjenje nema sta.... i sve sto sam trebao uraditi je staviti petokraku na celo i automatski nisam zlocinac..... Najzanimljivije u svemu tome je kada ja i moja jedinica postanemo ovlasteni za obracun sa kolaboracionistima iz naroda koji smo internirali.... sve sa petokrakom na celu.
hajde sto to marginalizujes jer to izgleda nije problem - medjutim marginalizacija cinjenice da upit za nominaciju nije upucen nikome - a ovdje se tlapi o glasanju za paket aranzman (en block glasanje) - gdje se pruza podrska vlastitom kandidatu u kombinaciji sa ostalim kandidatima - to je ono sto meni nije jasno..
Ne vidim problem u podrsci vlastitom kandidatu od strane Bosnjaka - ali zaista je vidljiv problem pokusaja imputiranja krivice za nominaciju Bosnjacima ......
Nastup Bosnjaka bi prema shvatanju "patriota" trebao biti - mi necemo ucestvovati u radu parlamenta ako u njemu bude sjedilo lice koje je cetnik.....
Vrlo zanimljiva konstatacija - prouzrokovana izgaranjem od zelje za par glasova... a ucestvuju bosnjaci u radu vec dugo....
Da napomenem, da prema vidjenju politickog zivota koji dolazi iz RS- a vijece ministara nije vijece nego savjet ministara, takodje Vam moram napomenuti da su to "zajednicke institucije" "dva entiteta" prema shvatanju iz RS-a a ne drzavne institucije..... smatram bitnim obavjestiti Vas o svemu tome jer na osnovu tih jezickih razlika svaki od naroda odredjuje znacaj institucija BIH za njih same.. takodje Vam moram napomenuti da je u RS u od 1992 do 1995 vodjen odbrambeno otadzbinski rat, takodje Vas obavjestavam da isti taj Nikola Poplasen sjedi uredno u klupi senata RS-a, da je odlikovan od strane mice (micka) dodika dokazanog antifasite,te da je isti ujedno i profesor na PF UnBL. Obzirom da je iz Vasih postova vidljivo da duboko spavate ususkani opet duboko laznim uvjerenjima - dok se oko vas desavaju jako interesantni dogadjaji koji uticu na Vasu ali i moju buducnost moram Vam skrenuti paznju na sljedece.
Obzirom da su cinjenice postavljene - a da za civilizacijsku sramotu te degeneraciju opruzujete samo i iskljucivo SDA - moram Vas obavjestiti da u kompletnoj raspravi postoji i suprotna strana, koja tvrdi
Samo SDA, na svim nivoima, u jedinstvu je snaga... Bitno je biti Bosnjak..... Bitno je imati vlastiti stav ali takodje je bitno i ako sjedis u domu naroda i plasirati izvinjenje ako ti u paketu glasova postave i Poplasena.
tako da nema mjesta oblatama prema nasoj SDA - jer u jedinstvu je snaga...
Ovo nije tema o zločincima , petokrakama , o Drugom svjetskom ratu....
Ova tema je o SDA.
Stvar je kristalno jasna.
SDA je podržala izbor ČETNIKA.
Civilizacijska bruka i sramota , moralna bijeda i šamar svim nevinim životima i nesretnim invalidima ovog grada i zemlje.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22391 Re: SDA-All about
Sabinasabina1 wrote:
Ovo nije tema o zločincima , petokrakama , o Drugom svjetskom ratu....
Ova tema je o SDA.
Stvar je kristalno jasna.
SDA je podržala izbor ČETNIKA.
Civilizacijska bruka i sramota , moralna bijeda i šamar svim nevinim životima i nesretnim invalidima ovog grada i zemlje.
Ocekivati konstruktivnu raspravu od pulena stranke koja promovira laktasenje i agresivnu upornost, sizifovski je posao. Zar ne vidis da mu je taktika iscrpljivanje
Slazem se, docim, da po njemu treba tuci svim oruzjima
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22392 Re: SDA-All about
Molim za paznju,
nakon iscrpne elaboracije nedvosmisleno je dokazano da efekt optuzbe SDA za civilizacijsku sramotu moze jedino biti razjedinjavanje Bosnjaka.
Zeljeni efekt pozitivnih promjena moze se postici samo i iskljucivo ako kritiku uputi prema narodu koji je nominovao istoga.
Pokusaj plasiranja ubleha je razotkriven u samom pocetku.
s tim u vezi napominjem:
Podrzati samo SDA na svim nivoima, jer u jedinstvu je snaga....
Pokazi odgovornost trazi odgovornost - jer imas od koga....
nakon iscrpne elaboracije nedvosmisleno je dokazano da efekt optuzbe SDA za civilizacijsku sramotu moze jedino biti razjedinjavanje Bosnjaka.
Zeljeni efekt pozitivnih promjena moze se postici samo i iskljucivo ako kritiku uputi prema narodu koji je nominovao istoga.
Pokusaj plasiranja ubleha je razotkriven u samom pocetku.
s tim u vezi napominjem:
Podrzati samo SDA na svim nivoima, jer u jedinstvu je snaga....
Pokazi odgovornost trazi odgovornost - jer imas od koga....
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22393 Re: SDA-All about
Bosnjaci nisu isto sto i lopovska stranka cije interese branis ovdje
Ovakvo jednoumlje koje ti prosipas nije postojalo ni u najcrnija doba Hladnog rata.
Ovakvo jednoumlje koje ti prosipas nije postojalo ni u najcrnija doba Hladnog rata.
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22394 Re: SDA-All about
rece covjek cija je politicka funkcija svedena na pkhuvanje po SDA....._BataZiv_0809 wrote:Bosnjaci nisu isto sto i lopovska stranka cije interese branis ovdje![]()
Ovakvo jednoumlje koje ti prosipas nije postojalo ni u najcrnija doba Hladnog rata.
U jedinstvu je snaga.... i ljevica i desnica - SDA, strane investicije SDA , Ulazak kapitala - SDA , rast BiH - SDA , nova radna mjesta - SDA
postoji jos jako puno sfera u kojima SDA mora doci do izrazaja - podrzimo SDA....
Last edited by HM 2011 on 26/11/2015 17:44, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22395 Re: SDA-All about
Ja nemam politicku funkciju, obicni sam gradjanin ove drzave kojoj redovno izmirujem obaveze i zelim da zivim od svog rada. Ali zahvaljujci lopovskoj stranci koju branis, to je nemoguce.HM 2011 wrote:
rece covjek cija je politicka funkcija svedena na pkhuvanje po SDA.....
U jedinstvu je snaga.... i ljevica i desnica - SDA.....
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22396 Re: SDA-All about
_BataZiv_0809 wrote:Ja nemam politicku funkciju, obicni sam gradjanin ove drzave kojoj redovno izmirujem obaveze i zelim da zivim od svog rada. Ali zahvaljujci lopovskoj stranci koju branis, to je nemoguce.HM 2011 wrote:
rece covjek cija je politicka funkcija svedena na pkhuvanje po SDA.....
U jedinstvu je snaga.... i ljevica i desnica - SDA.....
ja nemam politicku funkciju, skoro da sam obicni gradjanin ove drzave kojoj izmirujem obaveze i zelim da jako ugodno zivim od svoga rada. SDA nije lopovska politicka stranka,kao sto nije niti jedna druga i smatram da je sa SDA moguce ostvariti napredak..
Samo SDA na svim nivoima - U jedinstvu je snaga - podrzi i ti SDA....
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22397 Re: SDA-All about
Ti ako do sad nisi skontao da forumska populacija klixa nije nepismena kukavelj koja se pali na te tvoje price, onda ili si placen da radis to sto radis ili nisi bas najzavidnije inteligencije. Pa bolan i ne bio vise stete nego koristi radis toj istoj SDA pisanjem mamutskih postova koji su uvreda za logiku.
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22398 Re: SDA-All about
_BataZiv_0809 wrote:Ti ako do sad nisi skontao da forumska populacija klixa nije nepismena kukavelj koja se pali na te tvoje price, onda ili si placen da radis to sto radis ili nisi bas najzavidnije inteligencije. Pa bolan i ne bio vise stete nego koristi radis toj istoj SDA pisanjem mamutskih postova koji su uvreda za logiku.
U jedinstvu je snaga.... i ljevica i desnica - SDA, strane investicije SDA , Ulazak kapitala - SDA , rast BiH - SDA , nova radna mjesta - SDA
postoji jos jako puno sfera u kojima SDA mora doci do izrazaja - podrzimo SDA....
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22400 Re: SDA-All about
Pošto vidim da si navalio na omalovažavanje, sve što želim da ukažem je da SDA radi u našu korist, a da je aktivnost kontra SDA svedena na analiziranje karijernog uspona Sebije Izetbegović, njene odjevne predmete i slično, pa malo red poplašena, i na kraju analize o etičkoj opravdanosti investicije od 1,5 milijardi u Banoviće te poziciji Kukića u svemu tome....._BataZiv_0809 wrote:
U međuvremenu, broj zaposlenih RASTE, izvoz RASTE (neki čujem imaju probleme sa izvoznom sirovinom, o jadu se zabavili ljudi), Investicije u BiH RASTU a za čudo - nisu u pitanju javni radovi, nego isti tek trebaju započeti.......
Ponovno te pozivam, namjerno, jer nam je za rast i razvoj potrebna plebiscitarna podrška,
Bezbroj je polja na kojima SDA i Bošnjaci tek trebaju da se dokažu i pokažu,
Podrži SDA na svim nivoima - U jedinstvu je snaga !
Usput:
Denis Zvizdić: Aplikacija BiH za članstvo u EU do februara 2016. godine
Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić kazao je kako će vlasti Bosne i Hercegovine u narednih par mjeseci, a najdalje do februara 2016. godine podnijeti aplikaciju za članstvo u Evropskoj uniji.
Denis Zvizdić: Aplikacija BiH za članstvo u EU do februara 2016. godine Foto: Arhiv/Klix.ba
Zvizdić je negativno odgovorio na pitanje da li bi, kako se to ranije navodilo, aplikacija za članstvo BiH u EU trebala biti podnesena 9. decembra kada bi članovi Predsjedništva BiH trebali boraviti u posjeti Briselu.
"To je suviše rano. Pred nama postoje određeni zadaci pogotovo pregovaračka pozicija u smislu prilagođavanja sa SSP-om tako da 9. decembar je zaista u ovom trenutku datum do kada ne možemo to realizirati. Ali, ako kažemo da je to u narednih par mjeseci, a najdalje do februara iduće godine onda je to vrlo relevantan i realan okvir i rok u okviru kojeg ćemo zadovoljiti tražene uvjete i podnijeti kredibilnu aplikaciju", naglasio je Zvizdić.
Predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić koji je boravio na 4. samita zemalja centralne i istočne Evrope i NR Kine u Pekingu potvrdio je za Anadoliju da je imao bilateralne susrete sa premijerima većeg broja država učesnika skupa.
"Iako u gustom rasporedu nije bilo mogućnosti za neke duže sastanke, prije svega sam iskoristio da ih upoznamo o našim namjerama da ćemo relativno brzo, u narednih par mjeseci podnijeti aplikaciju za članstvo u EU. Informisao sam ih o do sada postignutom stepenu u dinamici realizacije projekata iz oblasti evropskih integracija", naglasio je Zvizdić.
Predsjedavajući Vijeća ministara BiH istakao je da "ono što je važno jeste da je dobio podršku od svih premijera sa kojima sam razgovarao, te da oni vrlo pozitivno gledaju na evropski put BiH".
"Mislim da će prilikom podnošenja aplikacije, ako zadovoljimo uvjete koje je BiH dobila vrlo brzo i pozitivno odgovoriti na takvu aplikaciju", poručio je Denis Zvizdić, predsjedavajući Vijeća ministara BiH.
