SDA-All about

Post Reply
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22351 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

nosara wrote::lol:
sta se ti smijes nosati ?
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#22352 Re: SDA-All about

Post by nosara »

HM 2011 wrote:
nosara wrote::lol:
sta se ti smijes nosati ?
Ovo oko odgovornosti je nenadjebivo...

A sta nije Tito i SFRJ los...? Ili jeste...?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22353 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

nosara wrote:
HM 2011 wrote:
nosara wrote::lol:
sta se ti smijes nosati ?
Ovo oko odgovornosti je nenadjebivo...

A sta nije Tito i SFRJ los...? Ili jeste...?
po pitanju drzavnosti BiH, nacionalnog identiteta drzavljana BiH, migracija stanovnistva, planskog naseljavanja, posljedica svega toga prilikom raspada Jugoslavije - nije...

Po pitanju jel generalnoj populaciji bilo dobro dok je trajalo - jeste.

sta sad osim

podrzi SDA na svim nivoima - pokazi odgovornost - trazi odgovornost - jer u jedinstvu je snaga.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#22354 Re: SDA-All about

Post by nosara »

HM 2011 wrote:
nosara wrote:
HM 2011 wrote: sta se ti smijes nosati ?
Ovo oko odgovornosti je nenadjebivo...

A sta nije Tito i SFRJ los...? Ili jeste...?
po pitanju drzavnosti BiH, nacionalnog identiteta drzavljana BiH, migracija stanovnistva, planskog naseljavanja, posljedica svega toga prilikom raspada Jugoslavije - nije...

Po pitanju jel generalnoj populaciji bilo dobro dok je trajalo - jeste.

sta sad osim

podrzi SDA na svim nivoima - pokazi odgovornost - trazi odgovornost - jer u jedinstvu je snaga.
Ukratko, kad je kakav praznik - dobar je... Za izabrat poplasena - tu je sda...

Trazi odgovornost - dobit ces vojvodu... :bih:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22355 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

nosara wrote:
HM 2011 wrote:
nosara wrote: sta se ti smijes nosati ?
Ovo oko odgovornosti je nenadjebivo...

A sta nije Tito i SFRJ los...? Ili jeste...?
po pitanju drzavnosti BiH, nacionalnog identiteta drzavljana BiH, migracija stanovnistva, planskog naseljavanja, posljedica svega toga prilikom raspada Jugoslavije - nije...

Po pitanju jel generalnoj populaciji bilo dobro dok je trajalo - jeste.

sta sad osim

podrzi SDA na svim nivoima - pokazi odgovornost - trazi odgovornost - jer u jedinstvu je snaga.
Ukratko, kad je kakav praznik - dobar je... Za izabrat poplasena - tu je sda...

Trazi odgovornost - dobit ces vojvodu... :bih:[/quote]

Mjenjas teze nosara, nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.

U jedinstvu je snaga.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#22356 Re: SDA-All about

Post by nosara »

HM 2011 wrote: Mjenjas teze nosara, nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.

U jedinstvu je snaga.
Dakle cetnik, vojvoda, prihvatljiv jer je iz naroda...?

U jedinstvu s poplasenima je snaga... :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22357 Re: SDA-All about

Post by Banksy »

HM 2011 wrote:
nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.
Nekad si i komičan i zabavan, ali ovo tjera na povraćanje.
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#22358 Re: SDA-All about

Post by saja_dj »

HM 2011 wrote:
Mjenjas teze nosara, nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.

U jedinstvu je snaga.
Tebi kao da je metak zalutao u mozgu u proslom ratu, i nisi jos uspio da izganjas termin za magnetnu rezonaciju na KCUS.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#22359 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

zlobnico koi nemogunista drugo nac proti ezdea ufatililise poplasena kodajeto neki problem ako cetnicki voivoda budne clan uo zavisoko obrazovanje panjegaje izabro srbski narod aovi samo podrzali inevidim staje tuj problem astabi dasu predlozili djevdu galijasa
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#22360 Re: SDA-All about

Post by bumerangss »

Je li tacno da ce gospodna Sebija biti generalni direktor UKCS-a?
Mislim prica se po hodnicima i Opste bolnice a i u UKCS-u! Prvi se raduju a drugi strahuju :D
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#22361 Re: SDA-All about

Post by jefff »



SDA-ovi ljudi od povjerenja
EKSKLUZIVNO: Ko su članovi „kažnjeničke bojne“ u Upravnom odboru sa zadatkom - izabrati Sebiju Izetbegović za direktora UKCS!?

Objavljeno 24.11.2015 u 19:01

Vlada pod predsjedavanjem SDA-ovog premijera Fadila Novalića, prije desetak dana, protuzakonito je izabrala privremeni Upravni odbor u Univerzitetski klinički centar Sarajevo (UKCS).

Izbor privremenog Upravnog odbora UKCS-a je još samo jedno u nizu „pravno silovanje“, kojima je Vlada FBiH na čelu sa Novalićem itekako sklona.

Pojedini članovi Federalne vlade, nastavljaju staru politiku protuzakonitog djelovanja u kojoj je ovaj put kolateralna šteta federalni ministar zdravstva Vjekoslav Mandić.

Mandić je na sjednici Federalne vlade, na kojoj se birao Upravni odbor UKCS-a, predložio izbor novog Upravnog odbora sa članovima izabranim u konkursnoj proceduri. Izbor legalno predloženih kandidata za članove Upravnog odbora je zaustavljen, nakon opaske jednog od federalnih ministara: „nismo se Vjeko tako dogovorili, izvadi iz džepa onaj papir sa imenima koje ti je dao Novalić“, obraćajući se ministru Mandići, saznajemo od dužnosnika bliskog Federalnoj vladi!?

Na kraju izabrani su protuzakonito kandidati iz Mandićevog džepa koji nisu prošli konkursku proceduru, a ne legalno kandidovani, koji su prošli svu zakonom definisanu konkursnu proceduru!

Nakon izbora „vruć krompir“ imenovanja protuzakonitog Upravnog odbora prebačen je na ministra Vjekoslava Mandića. Mandić je prvobitno na sjednici Federalne vlade, ruku na srce, predložio kandidate koji su u sprovedenoj konkursnoj proceduri izabrani kao najbolji u skladu sa Zakonom o zdravstvenoj zaštiti. Na Mandića se svih strana vršio strahovit pritisak da imenuje članove koji su bez provedene valjane zakonske konkursne procedure izabrani iz „džepa“ .

Mandić je nakon početnog nećkanja na kraju popustio i dodijelio im protuzakonita rješenja o imenovanju! Tako se svojom krivicom našao sa druge strane zakona!

U nelegalni, privremeni Upravni odbor imenovani su sve sami „stručni i eminentni“ kadrovi, stranački, rodbinski i prijateljski itekako uvezani, osim par časnih izuzetaka.

Predsjednik nelegalnog Upravnog odbora je Jasmin Kapetanović, suprug Eneide zvane Dina Kapetanović, vlasnice apoteke „Dina“ na Čengić Vili, Dina je najbolja prijateljica Sebije Seke Izetbegović. Njena apoteka je navodno poznata u Sarajevo, kao dobro snabdjevena, posebno lijekovima koji se nigdje drugo ne mogu naći u Sarajevu!?

Goran Stojkanović novi je član nelegalno izabranog Upravnog odbora, zaposlen kao ginekolog u Općoj bolnici „Dr. Abdulah Nakaš“. Stojkanović je inače sin od poznatije prof. dr Jadranka Dizdarević-Stojkanović, a pod direktnom kontrolom je svoje direktorice Sebije Izetbegović.

Alma Pehlić, diplomirana je pravnica i sekretar je ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo, a sada je i nova članica Upravnog odbora UKCS-a. Pehlić se navodno, prema izvorima iz kantonalnog ministarstva zdravstva planira sa poslom preseliti u Opću bolnicu „Dr. Abdulah Nakaš"!?

Amri Karić, fakturistici uposlenoj u UKCS, jedina referenca za novu članicu Upravnog odbora UKCS-a je bila rodbinska veza sa Muvedeteom Butmir-Čedić, pomoćnicom Sebije Izetbegović u Općoj bolnici za ekonomske poslove. Inače, Butmir-Čedić je bivša direktorica stručnih službi nemedicinskih poslova u UKCS, a koju zbog nesposobnosti i nestručnosti smatraju glavnim krivcem za nagomilane dugove u UKCS. Sebija je Muvedetu, kao provjerenog i odanog kadra, transferirala iz UKCS u Opću bolnicu.

Tek imenovani članovi su i doktor Samir Muminović, zastupnik SDA u Skupštini Unsko-sanskog kantona, a njegov prezimenjak Sulejman Muminović je penzioner pa uopće nije ni jasno kako je mogao biti i predložen, a ne i imenovan za člana Upravnog odbora UKCS-a!?

Amer Ovčina, diplomirani medicinski tehničar zaposlen u UKCS-u, je poznat kao produžena ruka penzionerke Suade Švrakić. Švrakić je bivša glavna medicinska sestra i siva eminencija UKCS-a, u kuloarima poznata kao navodna glavna osoba za prekomjerno zapošljavanje medicinskih sestara i tehničara u UKCS, pod sumnjivim okolnostima! Suadu Švrakić nazivaju i „ličnom batlericom“ Sebije Izetbegović. Ovčina je sada nagrađen članstvom u Upravnom odboru UKCS-a.

Jedine svijetle tačke nelegalnog Upravnom odboru, kojeg su Novalić i puleni Bakira i Sebije Izetbegović imenovali su prof.dr. Benjamin Kulovac, ugledni urolog, kao i također Dragan Salomon dugogodišnji direktor Zavoda zdravstvenog osiguranja Srednjo-bosanskog kantona.

Imenovanjem privremenog Upravnog odbora Vlada FBiH prekršila je Statut UKCS-a i Zakon o zdravstvenoj zaštiti FBiH jer u privremeni Upravni odbor nije imenovala predstavnike svih kantona osnivača, kako to precizno predviđa spomenuti Zakon o zdravstvenoj zaštiti FBiH. A nije sprovedena ni valjana konkursna procedura, tačnije konkursna procedura je grubo pogažena!

Kako je dugogodišnja neostvarena ambicija „prve bošnjačke hanume“ Sebije Seke Izetbegović da zasjedne u fotelju generalnog direktora UKCS-a Sarajevo, izgleda da je došlo vrijeme da Seki dugogodišnju ambiciju ispuni „prvi u Bošnjaka“, njen muž, predsjednik SDA i član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović!

Sastav privremenog, nelegalno izabranog Upravnog odbora koji je „čizmom i mačem“ instalisan u UKCS govori tome u prilogu. Dobri poznavaoci imenovanih članova kažu da se radi o „kažnjeničkoj bojni“ koja ima zadatak da pripremi teren za dolazak „prve bošnjačke hanume“ na čelu UKCS-a.

Sebija Izetbegović trenutno upravlja Općom bolnicom Sarajevo, nakon što je sa te pozicije grubo „pometen“ dugogodišnji direktor Bakir Nakaš.

Simptomatični su navodi u saopćenju Vlade FBiH u kojem se kaže da se na UKCS trebaju imenovati „eminentni kandidati“ sa „stručnim vještinama“ za vođenje UKCS-a?

Šalu na stranu u saopćenju Novalićeve vlade. U sadašnje teško stanje UKCS su upravo doveli „provjereni, stručni, eminentni kadrovi“, prvenstveno perjanice SDA koji su najveću zdravstvenu ustanovu u BiH doveli pred kolaps, opterećenu ogromnim dugovanjima i narušenim međuljudskim odnosima i neviđenim javašlukom.

Novonastale političke okolnosti, gledajući kroz prizmu nove koalicije na vlasti sastavljene od SDA, HDZ BiH i SBB, koja im većinu u Federalnom parlamentu i Vladi FBiH, postavlja se logično pitanje treba li i aktuelni menadžment, bez obzira što je imenovan početkom ove godine, ali ipak za vrijeme prošle „platformske“ vlade, svoj mandat u jednoj demokratskoj i civiliziranoj atmosferi staviti na provjeru i raspolaganje?

(MOJportal)
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22362 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

Banksy wrote:
HM 2011 wrote:
nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.
Nekad si i komičan i zabavan, ali ovo tjera na povraćanje.
Zabava je divna stvar, ali šta je sporno u svemu ovome ? Nije šala, nije nikada bila šala, niti će ikada biti šala -

Možda je prijedlog da prikrivamo činjenicu da je isti univerzitetski prof ?

Ima li problema ili ih nema ?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#22363 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

HM 2011 wrote:
Banksy wrote:
HM 2011 wrote:
nije poplasen clan sda - to je predstavnik jednog naroda u BiH.
Nekad si i komičan i zabavan, ali ovo tjera na povraćanje.
Zabava je divna stvar, ali šta je sporno u svemu ovome ? Nije šala, nije nikada bila šala, niti će ikada biti šala -

Možda je prijedlog da prikrivamo činjenicu da je isti univerzitetski prof ?

Ima li problema ili ih nema ?
Ima.
Četnik je.
Ill je vaznije to što on nekome drzi katedru ?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22364 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
Banksy wrote:
Nekad si i komičan i zabavan, ali ovo tjera na povraćanje.
Zabava je divna stvar, ali šta je sporno u svemu ovome ? Nije šala, nije nikada bila šala, niti će ikada biti šala -

Možda je prijedlog da prikrivamo činjenicu da je isti univerzitetski prof ?

Ima li problema ili ih nema ?
Ima.
Četnik je.
Ill je vaznije to što on nekome drzi katedru ?
Ne vidim objektivnog razloga za brigu pobodom imenovanja dok god isti ima stolicu u senatu jednog od BH entiteta i profesor je na univerzitetu glavnoga grada tog entiteta.....

nije on izzabran biti ce izabran neko bez slikice....

sve sto vidim je jedna obicna ubleha...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#22365 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

HM 2011 wrote:
sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
Zabava je divna stvar, ali šta je sporno u svemu ovome ? Nije šala, nije nikada bila šala, niti će ikada biti šala -

Možda je prijedlog da prikrivamo činjenicu da je isti univerzitetski prof ?

Ima li problema ili ih nema ?
Ima.
Četnik je.
Ill je vaznije to što on nekome drzi katedru ?
Ne vidim objektivnog razloga za brigu pobodom imenovanja dok god isti ima stolicu u senatu jednog od BH entiteta i profesor je na univerzitetu glavnoga grada tog entiteta.....

nije on izzabran biti ce izabran neko bez slikice....

sve sto vidim je jedna obicna ubleha...
I Vasa podrska njemu nije nista drugo nego samarcina svim svetinjama za cije vrijednosti se navodno borite...glasom za cetnika..
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22366 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
sabina1 wrote: Ima.
Četnik je.
Ill je vaznije to što on nekome drzi katedru ?
Ne vidim objektivnog razloga za brigu pobodom imenovanja dok god isti ima stolicu u senatu jednog od BH entiteta i profesor je na univerzitetu glavnoga grada tog entiteta.....

nije on izzabran biti ce izabran neko bez slikice....

sve sto vidim je jedna obicna ubleha...
I Vasa podrska njemu nije nista drugo nego samarcina svim svetinjama za cije vrijednosti se navodno borite...glasom za cetnika..
Ja isto ne smatram sramotom bilo kojeg bošnjaka, nego to smatram pitanjem za srbe...... Drugačije su percepcije u pitanju. I naravno drugačiji ishodi.

Meni i dalje nije jasno šta se želi postići sa ovim..... mislim na konkretan potez u drustvu....

a za povlacenje svih Bosnjaka na pljuvanje po SDA to smo vec svi navikli - medjutim ne ide vise....
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#22367 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

HM 2011 wrote:
sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
Ne vidim objektivnog razloga za brigu pobodom imenovanja dok god isti ima stolicu u senatu jednog od BH entiteta i profesor je na univerzitetu glavnoga grada tog entiteta.....

nije on izzabran biti ce izabran neko bez slikice....

sve sto vidim je jedna obicna ubleha...
I Vasa podrska njemu nije nista drugo nego samarcina svim svetinjama za cije vrijednosti se navodno borite...glasom za cetnika..
Ja isto ne smatram sramotom bilo kojeg bošnjaka, nego to smatram pitanjem za srbe...... Drugačije su percepcije u pitanju. I naravno drugačiji ishodi.

Meni i dalje nije jasno šta se želi postići sa ovim..... mislim na konkretan potez u drustvu....

a za povlacenje svih Bosnjaka na pljuvanje po SDA to smo vec svi navikli - medjutim ne ide vise....
Nikakve Bosnjake I nikakve Srbe nisam spominjala.
Stvar je surovo jasna.
SDA je podrzala imenovanje četnika.
Kada bi mogli ustati oni koji položiše svoje živote..
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22368 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
sabina1 wrote:
I Vasa podrska njemu nije nista drugo nego samarcina svim svetinjama za cije vrijednosti se navodno borite...glasom za cetnika..
Ja isto ne smatram sramotom bilo kojeg bošnjaka, nego to smatram pitanjem za srbe...... Drugačije su percepcije u pitanju. I naravno drugačiji ishodi.

Meni i dalje nije jasno šta se želi postići sa ovim..... mislim na konkretan potez u drustvu....

a za povlacenje svih Bosnjaka na pljuvanje po SDA to smo vec svi navikli - medjutim ne ide vise....
Nikakve Bosnjake I nikakve Srbe nisam spominjala.
Stvar je surovo jasna.
SDA je podrzala imenovanje četnika.
Kada bi mogli ustati oni koji položiše svoje živote..
Stvar jeste surovo jasna - četnik sa slikicom je predložen za komisiju.

Ne bih uznemiravao one što su preselili, ali

ŠTA ĆEMO SA ONIMA BEZ SLIČICE ŠTO VEĆ SJEDE ?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#22369 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

HM 2011 wrote:
sabina1 wrote:
Nikakve Bosnjake I nikakve Srbe nisam spominjala.
Stvar je surovo jasna.
SDA je podrzala imenovanje četnika.
Kada bi mogli ustati oni koji položiše svoje živote..
Stvar jeste surovo jasna - četnik sa slikicom je predložen za komisiju.

Ne bih uznemiravao one što su preselili, ali

ŠTA ĆEMO SA ONIMA BEZ SLIČICE ŠTO VEĆ SJEDE ?
Ne znam sta cete VI SA ONIMA BEZ SLICICE s kojima svaki dan srdacno ispijate kafe u drzavnim tijelima I komisijama.
Na kraju krajeva Imate dovoljno vremena i Dnevni Avaz na svojoj strani.
Hiljade njih svaki dan seta Sarajevom bez slicice zureci na posao u preskupa drzavna tijela sa masom ostalih setaca.
Sta to znaci ?
Da ponekad mogu staviti kokarde na cela pa kroz Ferhadiju , svakako misle isto , razlika je samo u posjedovanju ili neposjedovanju slicice po tebi.
Glas SDA ZA imenovanje četnika je civilizacijska bruka.
I prvi javni korak prema Ferhadiji.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22370 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

sabina1 wrote:
HM 2011 wrote:
sabina1 wrote:
Nikakve Bosnjake I nikakve Srbe nisam spominjala.
Stvar je surovo jasna.
SDA je podrzala imenovanje četnika.
Kada bi mogli ustati oni koji položiše svoje živote..
Stvar jeste surovo jasna - četnik sa slikicom je predložen za komisiju.

Ne bih uznemiravao one što su preselili, ali

ŠTA ĆEMO SA ONIMA BEZ SLIČICE ŠTO VEĆ SJEDE ?
Ne znam sta cete VI SA ONIMA BEZ SLICICE s kojima svaki dan srdacno ispijate kafe u drzavnim tijelima I komisijama.
Na kraju krajeva Imate dovoljno vremena i Dnevni Avaz na svojoj strani.
Hiljade njih svaki dan seta Sarajevom bez slicice zureci na posao u preskupa drzavna tijela sa masom ostalih setaca.
Sta to znaci ?
Da ponekad mogu staviti kokarde na cela pa kroz Ferhadiju , svakako misle isto , razlika je samo u posjedovanju ili neposjedovanju slicice po tebi.
Glas SDA ZA imenovanje četnika je civilizacijska bruka.
I prvi javni korak prema Ferhadiji.
Odmah nakon drugog svjetskog rata isti su koračali po Ferhadiji sa zvjezdom na čelu (i to svi znaju), ovdje je pitanje šta sutra, prekosutra - razlika je da sličica ne znači apsolutno ništa dok god takva ideologija ima plodno tlo..... Čak šta više, od ovog sa sličicom se i može ostvariti nešto u opštem interesu na planu ideologije, a od onih bez sličice / tvrdiš da kada nema sličice - nema problema ?????

Ako se išta ima zvati civilizacijskom sramotom onda je to prijedlog..... a o budućem koračanju po Ferhadiji, nekom drugom prilikom....

I dalje tvrdim da nije došlo do bilo kakve izdaje, te da sam ja u toj situaciji, nakon glasanja bih samo prosljedio pitanje o etičkoj odgovornosti za nominaciju kandidata onom narodu koji je predložio istoga a svi bi to prosljeđivanje morali prihvatiti....


Napadanje na onoga koji je glasao za istoga, a ne na sredinu iz koje isti dolazi, ili predlagača samo pokazuje kakvi su motivi napada,

Čak šta više poplašen nije prošao, bošnjaci koji su glasali za njega su pružili izvinjenje, umjesto njega doći će neki bez sličice - a od silne želje za suprotstavljenjem četnicima na našem kućnom pragu, dobili smo samo razjedinjavanje među bošnjacima i sijanje nepovjerenja....

Ali neće proći, jer, U JEDINSTVU JE SNAGA !
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#22371 Re: SDA-All about

Post by hizo ramidovic »

samo ne znalice mogu bidnut proti poplasena zato jerboje ne procijenjljivo imat jednu taku moralnu gromadu takog humanistu i demokratu danam odlucuje ovisokom obrazovanju izato treba podrzat nidzu dzegod more nek budne jerbobi bila greota isramota daga bosnjaci nepodrzu
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22372 Re: SDA-All about

Post by muha_sa »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#22373 Re: SDA-All about

Post by sabina1 »

HM 2011 wrote: Odmah nakon drugog svjetskog rata isti su koračali po Ferhadiji sa zvjezdom na čelu (i to svi znaju), ovdje je pitanje šta sutra, prekosutra - razlika je da sličica ne znači apsolutno ništa dok god takva ideologija ima plodno tlo..... Čak šta više, od ovog sa sličicom se i može ostvariti nešto u opštem interesu na planu ideologije, a od onih bez sličice / tvrdiš da kada nema sličice - nema problema ?????
Ako se išta ima zvati civilizacijskom sramotom onda je to prijedlog..... a o budućem koračanju po Ferhadiji, nekom drugom prilikom....
I dalje tvrdim da nije došlo do bilo kakve izdaje, te da sam ja u toj situaciji, nakon glasanja bih samo prosljedio pitanje o etičkoj odgovornosti za nominaciju kandidata onom narodu koji je predložio istoga a svi bi to prosljeđivanje morali prihvatiti....
Napadanje na onoga koji je glasao za istoga, a ne na sredinu iz koje isti dolazi, ili predlagača samo pokazuje kakvi su motivi napada,
Čak šta više poplašen nije prošao, bošnjaci koji su glasali za njega su pružili izvinjenje, umjesto njega doći će neki bez sličice - a od silne želje za suprotstavljenjem četnicima na našem kućnom pragu, dobili smo samo razjedinjavanje među bošnjacima i sijanje nepovjerenja....

Ali neće proći, jer, U JEDINSTVU JE SNAGA !
Odmah nakon Drugog svjetskog rata , ukoliko su cinili zlocine , da su zvijezde Danice stavili na glave nije im bilo spasa - rijesavani su po kratkom postupku jednim metkom.
Oni koji nisu cinili zlocine a kokarde zamijenili petokrakama su bili najveci progonitelji ovih prvih I cinili su sve u korist petokrake , kokarde nisu ni zamisljali.

Nema ovdje nikakvog toboznjeg "razjedinjavanja"medju Bosnjacima , nisu svi Bosnjaci glasali za CETNIKA , CETNIK je podrsku dobio od SDA.
Civilizacijska bruka I sramota....Da budem vulgarna DEGENERIZAM.

To je poruka Bošnjacima kako njihovi "pastiri"zapravo brinu o njima.....boli ih.....

A pozivati ljude da "u jedinstvu"daju podrsku ONIMA koji su podrzali četnika....to je stvar koju bi mogla razmatrati moderacija...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#22374 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Poplašen nije izabran.

Čemu uzbuđAvanje ?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#22375 Re: SDA-All about

Post by HM 2011 »

sabina1 wrote:
HM 2011 wrote: Odmah nakon drugog svjetskog rata isti su koračali po Ferhadiji sa zvjezdom na čelu (i to svi znaju), ovdje je pitanje šta sutra, prekosutra - razlika je da sličica ne znači apsolutno ništa dok god takva ideologija ima plodno tlo..... Čak šta više, od ovog sa sličicom se i može ostvariti nešto u opštem interesu na planu ideologije, a od onih bez sličice / tvrdiš da kada nema sličice - nema problema ?????
Ako se išta ima zvati civilizacijskom sramotom onda je to prijedlog..... a o budućem koračanju po Ferhadiji, nekom drugom prilikom....
I dalje tvrdim da nije došlo do bilo kakve izdaje, te da sam ja u toj situaciji, nakon glasanja bih samo prosljedio pitanje o etičkoj odgovornosti za nominaciju kandidata onom narodu koji je predložio istoga a svi bi to prosljeđivanje morali prihvatiti....
Napadanje na onoga koji je glasao za istoga, a ne na sredinu iz koje isti dolazi, ili predlagača samo pokazuje kakvi su motivi napada,
Čak šta više poplašen nije prošao, bošnjaci koji su glasali za njega su pružili izvinjenje, umjesto njega doći će neki bez sličice - a od silne želje za suprotstavljenjem četnicima na našem kućnom pragu, dobili smo samo razjedinjavanje među bošnjacima i sijanje nepovjerenja....

Ali neće proći, jer, U JEDINSTVU JE SNAGA !
Odmah nakon Drugog svjetskog rata , ukoliko su cinili zlocine , da su zvijezde Danice stavili na glave nije im bilo spasa - rijesavani su po kratkom postupku jednim metkom.
Oni koji nisu cinili zlocine a kokarde zamijenili petokrakama su bili najveci progonitelji ovih prvih I cinili su sve u korist petokrake , kokarde nisu ni zamisljali.

Nema ovdje nikakvog toboznjeg "razjedinjavanja"medju Bosnjacima , nisu svi Bosnjaci glasali za CETNIKA , CETNIK je podrsku dobio od SDA.
Civilizacijska bruka I sramota....Da budem vulgarna DEGENERIZAM.

To je poruka Bošnjacima kako njihovi "pastiri"zapravo brinu o njima.....boli ih.....

A pozivati ljude da "u jedinstvu"daju podrsku ONIMA koji su podrzali četnika....to je stvar koju bi mogla razmatrati moderacija...
vidim ja ti si detaljno istrazila antifasticku borbu....

sve se svodi na to ukoliko su cinili zlocine - hajde da ti objasnim koliko je to plitko : to znaci da ako ja i moja jedinica lisimo slobode 100 civila i interniramo ih a onda ih jedan manijak ubija jednog po jednog - ja nisam cinio zlocine nego samo taj manijak, a slucajno nosimo iste insignije.... dobro i kvalitetno objasnjenje nema sta.... i sve sto sam trebao uraditi je staviti petokraku na celo i automatski nisam zlocinac..... Najzanimljivije u svemu tome je kada ja i moja jedinica postanemo ovlasteni za obracun sa kolaboracionistima iz naroda koji smo internirali.... sve sa petokrakom na celu.

hajde sto to marginalizujes jer to izgleda nije problem - medjutim marginalizacija cinjenice da upit za nominaciju nije upucen nikome - a ovdje se tlapi o glasanju za paket aranzman (en block glasanje) - gdje se pruza podrska vlastitom kandidatu u kombinaciji sa ostalim kandidatima - to je ono sto meni nije jasno..

Ne vidim problem u podrsci vlastitom kandidatu od strane Bosnjaka - ali zaista je vidljiv problem pokusaja imputiranja krivice za nominaciju Bosnjacima ......

Nastup Bosnjaka bi prema shvatanju "patriota" trebao biti - mi necemo ucestvovati u radu parlamenta ako u njemu bude sjedilo lice koje je cetnik.....

Vrlo zanimljiva konstatacija - prouzrokovana izgaranjem od zelje za par glasova... a ucestvuju bosnjaci u radu vec dugo....

Da napomenem, da prema vidjenju politickog zivota koji dolazi iz RS- a vijece ministara nije vijece nego savjet ministara, takodje Vam moram napomenuti da su to "zajednicke institucije" "dva entiteta" prema shvatanju iz RS-a a ne drzavne institucije..... smatram bitnim obavjestiti Vas o svemu tome jer na osnovu tih jezickih razlika svaki od naroda odredjuje znacaj institucija BIH za njih same.. takodje Vam moram napomenuti da je u RS u od 1992 do 1995 vodjen odbrambeno otadzbinski rat, takodje Vas obavjestavam da isti taj Nikola Poplasen sjedi uredno u klupi senata RS-a, da je odlikovan od strane mice (micka) dodika dokazanog antifasite,te da je isti ujedno i profesor na PF UnBL. Obzirom da je iz Vasih postova vidljivo da duboko spavate ususkani opet duboko laznim uvjerenjima - dok se oko vas desavaju jako interesantni dogadjaji koji uticu na Vasu ali i moju buducnost moram Vam skrenuti paznju na sljedece.

Obzirom da su cinjenice postavljene - a da za civilizacijsku sramotu te degeneraciju opruzujete samo i iskljucivo SDA - moram Vas obavjestiti da u kompletnoj raspravi postoji i suprotna strana, koja tvrdi

Samo SDA, na svim nivoima, u jedinstvu je snaga... Bitno je biti Bosnjak..... Bitno je imati vlastiti stav ali takodje je bitno i ako sjedis u domu naroda i plasirati izvinjenje ako ti u paketu glasova postave i Poplasena.

tako da nema mjesta oblatama prema nasoj SDA - jer u jedinstvu je snaga...
Post Reply