SDA-All about
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#22326 Re: SDA-All about
Avaz je cirkus od novine. Evo danas popljuvali Mesihovića i rekli sve najgore o njemu, a nema mjesec kako su ga dizali u nebesa i govorili kako od UKCS pravi moderan centar po. svjetskim standardima. Stvarno su prolupali, toliko da mislim ni sami ne vjeruju u svoje laži.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#22327 Re: SDA-All about
i završava sa rečenicom nešto kao, nije teško naći boljeg i stručnijeg od mesihovića za čelo KCUSa...

- dale cooper
- Posts: 31377
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#22328 Re: SDA-All about
Avaz je kao ministarstvo istine u 1984-toj. 
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22329 Re: SDA-All about
Jovanka jeboteJoseMujica wrote:e vala za Šankom niko suze puščat neče dok smo za Seku več obvikli da se redovno pojavljuje u Don Neonkovu šomazgooonu "Ispuni mi želju"
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#22330 Re: SDA-All about
jefff wrote:Jovanka jeboteJoseMujica wrote:e vala za Šankom niko suze puščat neče dok smo za Seku več obvikli da se redovno pojavljuje u Don Neonkovu šomazgooonu "Ispuni mi želju"
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#22331 Re: SDA-All about
Treba samo pogledati 2 km jugozapadno...JThomas wrote:i završava sa rečenicom nešto kao, nije teško naći boljeg i stručnijeg od mesihovića za čelo KCUSa...![]()
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22332 Re: SDA-All about
Kakva Jovanka, Elena Čaušesku.JoseMujica wrote:jefff wrote:Jovanka jeboteJoseMujica wrote:e vala za Šankom niko suze puščat neče dok smo za Seku več obvikli da se redovno pojavljuje u Don Neonkovu šomazgooonu "Ispuni mi želju"
![]()
![]()
Seka-Jovanka von Izmetbegovič

- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#22333 Re: SDA-All about
nemre se Don Neonko na te kjafire furat...moraš sve držat u islamskom povijesno-civilizacijskom džiru
barem na Asada navuci pa nek se Seka fura da je Asma
barem na Asada navuci pa nek se Seka fura da je Asma
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22334 Re: SDA-All about
To je za vanjsku uporabu. Ja se nisam niti rodio kada su se oni izašnjavali kao - Srbi.JoseMujica wrote:nemre se Don Neonko na te kjafire furat...moraš sve držat u islamskom povijesno-civilizacijskom džiru![]()
barem na Asada navuci pa nek se Seka fura da je Asma
Ali jedna analogija šejtanska je na liniji Mladomuslimanskoj.

Butho, obješen zbog političkog ubistva mladog studenta aktiviste partije iz suprotnog tabora.
Izetbegovići imaju bar pedeset političkih ubistava i nikom ništa. Tako je to u ejropi.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22337 Re: SDA-All about
Al su zato složni kad je novi namet na Vilajet.
Nova esencijalna lista u KS kraća za 20 lijekova ?
Na lijekove sa esencijalne liste Zavod zdravstvenog osiguranja KS u ovoj godini će izdvojiti 78 miliona KM. Na A listi se nalazi 151 lijek
Slika - nova_esencijalna_lista_u_ks__kraca_za_20_lijekova_
Izvor slike:
TEKST
U Ministarstvu zdravstva ističu kako je riječ o brisanju određenih lijekova sa B-liste koji su imale paralele na A-listi.
U toku je revizija Federalne liste lijekova čije će izmjene Kanton Sarajevo usvojiti. Glavni cilj revizije je da se smanje troškovi i izbjegnu malverzacije pojedinaca, koji su stavljanjem nepotrebnih lijekova na liste u ranijem periodu – stekli materijalnu korist na štetu budžeta.
Na lijekove sa esencijalne liste ZZO KS u ovoj godini će izdvojiti 78 miliona KM. Na A listi se nalazi 151 lijek i ona će upotpunosti biti primijenjena.
Edina Stević, ministarstvo zdravstva KS : „ Mi jednostavno nemamo mogućnosti da finansiramo nabavku svih lijekova, često kažem i da je C-vitamin dobar i trebalo bi se dopustiti njegovo sufinansiranje, ali Zavod nema toliki novac..“
Liste je bilo neophodno reducirati zbog finansijskog tereta, smatraju u JU Dom zdravlja. Ovo je prvi put da je struka učestvovala u kreiranju esencijalnih lista lijekova.
Ovakav način kreiranja esencijalne liste ide u prilog kompletnom sistemu zdravstva i pacijentima. Kontrole će vršiti Zavod zdravstvenog osiguranja KS.
Prioritet u odabiru lijekova trebali bi biti učinkovitost i kvalitet, a nikako uštede, smatraju pacijenti. Upozoravaju kako nabavka generičkih lijekova izaziva nuspojave kod pacijenata koji su operisali karcinom.
Spomenka Hadžić, Udruženje građanki Renesansa : Lijek mora biti adekvatan, ne mogu prihvatiti da je cijena limitirajući faktor kada je u pitanu liječenje“.
Iz Ministarstva zdravstva KS poručuju kako pacijenti ni na koji način neće biti oštećeni.
Na B listi sada se nalazi ukupno 37 lijekova. Devet je prebačeno na A listu. Uglavnom su skinuti preparati koji sadrže željezo i određene kreme. Morfij i metadon su pripojeni bolničkim listama, kao i lijekovi za vantjelesnu oplodnju, ističu u Ministarstvu.
TVSA
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22338 Re: SDA-All about
Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH odbio je prijedlog za imenovanje odlikovanog četničkog vojvode Nikole Poplašena za jednog od članova Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH.
Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena Foto: Arhiv/Klix.ba
Odlukom zastupnika u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH bivši predsjednik entiteta Republika Srpska Nikola Poplašen nije izabran na mjesto člana upravnog odbora državne agencije.
Preciznije, zastupnici za razliku od delegata u Domu naroda nisu podržali prijedlog o imenovanju Upravnog odbora u sastavu Momčilo Pelemiš iz reda Ostalih, Nikola Poplašen iz reda Srba, Midhat Jašić iz reda Bošnjaka i Marinko Jurilj iz reda Hrvata.
Podsjećamo, glasovima delegata iz političkih stranaka SDS, SDA, DF, HDZ BiH i HSS u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Poplašen imenovan je za jednog od članova Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH.
Ukupno šest delegata iz Federacije BiH i dva iz Republike Srpske glasalo je za imenovanje i to Sead Kadić (SDA), Sifet Podžić (DF), Bariša Čolak (HDZ BiH), Mario Karamatić (HSS), Zdenka Džambas (HDZ BiH), Ljilja Zovko (HDZ BiH), Ognjen Tadić (SDS) i Darko Babalj (SDS).
Građane BiH posebno je iznenadilo što su za imenovanje Poplašena, koji je bio i jedan od svjedoka odbrane Momčilu Krajišniku, glasali delegati iz reda bošnjačkog naroda Sead Kadić i Sifet Podžić, ali i činjenica što su ostali bošnjački delegati Halid Genjac (SDA) i Safet Softić (SDA) ostali suzdržani.
Podžić je naknadno saopćio kako se stidi svog glasa s obzirom na to da je tek nakon glasanja shvatio da je pogriješio "prema sebi i svim bosanskohercegovačkim patriotima".
Stid je bilo i Kadića koji je u razgovoru za Klix.ba kazao kako se kaje i kako "pri ovoj pameti" ne bi to nikada uradio.
---------------------------------------------------------
Komentari sa vijesti su:
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
Zastupnički dom Parlamentarne skupštine BiH odbio je prijedlog za imenovanje odlikovanog četničkog vojvode Nikole Poplašena za jednog od članova Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH.
Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena Foto: Arhiv/Klix.ba
Odlukom zastupnika u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH bivši predsjednik entiteta Republika Srpska Nikola Poplašen nije izabran na mjesto člana upravnog odbora državne agencije.
Preciznije, zastupnici za razliku od delegata u Domu naroda nisu podržali prijedlog o imenovanju Upravnog odbora u sastavu Momčilo Pelemiš iz reda Ostalih, Nikola Poplašen iz reda Srba, Midhat Jašić iz reda Bošnjaka i Marinko Jurilj iz reda Hrvata.
Podsjećamo, glasovima delegata iz političkih stranaka SDS, SDA, DF, HDZ BiH i HSS u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Poplašen imenovan je za jednog od članova Upravnog odbora Agencije za visoko obrazovanje BiH.
Ukupno šest delegata iz Federacije BiH i dva iz Republike Srpske glasalo je za imenovanje i to Sead Kadić (SDA), Sifet Podžić (DF), Bariša Čolak (HDZ BiH), Mario Karamatić (HSS), Zdenka Džambas (HDZ BiH), Ljilja Zovko (HDZ BiH), Ognjen Tadić (SDS) i Darko Babalj (SDS).
Građane BiH posebno je iznenadilo što su za imenovanje Poplašena, koji je bio i jedan od svjedoka odbrane Momčilu Krajišniku, glasali delegati iz reda bošnjačkog naroda Sead Kadić i Sifet Podžić, ali i činjenica što su ostali bošnjački delegati Halid Genjac (SDA) i Safet Softić (SDA) ostali suzdržani.
Podžić je naknadno saopćio kako se stidi svog glasa s obzirom na to da je tek nakon glasanja shvatio da je pogriješio "prema sebi i svim bosanskohercegovačkim patriotima".
Stid je bilo i Kadića koji je u razgovoru za Klix.ba kazao kako se kaje i kako "pri ovoj pameti" ne bi to nikada uradio.
---------------------------------------------------------
Komentari sa vijesti su:
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22339 Re: SDA-All about
Hocete li glasati za smjenu DF-ovaca?
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22340 Re: SDA-All about
?_BataZiv_0809 wrote:Hocete li glasati za smjenu DF-ovaca?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#22341 Re: SDA-All about
Sokolovic, Sepic, Ahmetovic, Mehmedovic? Hoce li slusati Centralu?HM 2011 wrote:?_BataZiv_0809 wrote:Hocete li glasati za smjenu DF-ovaca?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22342 Re: SDA-All about
Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#22343 Re: SDA-All about
Ista priča se, u raznim oblicima, ponavlja još od prvih izbora, i prvih vezivanja zastava 1990. godine. "U fotelji za našeg je snaga", sve ostalo je nebitno.Banksy wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
Last edited by VjecitiStudent on 25/11/2015 09:43, edited 1 time in total.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#22344 Re: SDA-All about
Mudrije je bilo ćutati i pustiti te licemjere da se iskažu do kraja i da sprovedu ono što su osmislili. Onda bi mi bili načisto i jasno bismo se mogli postaviti. Ovako ispravljamo njihove greške i od lopova pravimo patriote.Banksy wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#22345 Re: SDA-All about
Tačno.jefff wrote:Mudrije je bilo ćutati i pustiti te licemjere da se iskažu do kraja i da sprovedu ono što su osmislili. Onda bi mi bili načisto i jasno bismo se mogli postaviti. Ovako ispravljamo njihove greške i od lopova pravimo patriote.Banksy wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#22346 Re: SDA-All about
Pa vojvoda je, jebi ga... Nije fukara...Banksy wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#22347 Re: SDA-All about
Tačno.[/quote][/quote][/quote]Banksy wrote:Mudrije je bilo ćutati i pustiti te licemjere da se iskažu do kraja i da sprovedu ono što su osmislili. Onda bi mi bili načisto i jasno bismo se mogli postaviti. Ovako ispravljamo njihove greške i od lopova pravimo patriote.jefff wrote:[quote="Banksy"']
Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.
Ko za ovih 25 godina nije skontao kakav je foteljaški "patriotizam" u pitanju, ni sto mu poplašena neće pomoći.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#22348 Re: SDA-All about
Uh, zaboravih... U JEDINSTVU JE SNAGA...! Jebi ga, do mene...nosara wrote:Pa vojvoda je, jebi ga... Nije fukara...Banksy wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.HM 2011 wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
Izvini gospodine hm 2011...
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#22349 Re: SDA-All about
Uh, zaboravih... U JEDINSTVU JE SNAGA...! Jebi ga, do mene...nosara wrote:Pa vojvoda je, jebi ga... Nije fukara...nosara wrote:Da nije bilo pritiska javnosti, glatko bi prošao, što sve govori ne o javnosti ni o njemu, već samo o onima čije ruke bi ga izabrale. Njima je Poplašen bio sasvim prihvatljiv i to je poruka ovog slučaja.Banksy wrote: Odbijen prijedlog za imenovanje Nikole Poplašena
Nekada pritisak javnosti daje dobre rezultate..........
Izvini gospodine hm 2011...
pokazi odgovornost trazi odgovornost
takodje zelim Vam sretan da drzavnosti - dan kada je zvanicno potvrdjen princip da je BiH drzava ni ni ni nego drzava i i i .....
bitno je biti bosnjak.....
Last edited by HM 2011 on 25/11/2015 11:22, edited 1 time in total.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
