Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
dobro ja razumijem, bitno je bilo plasirati qv, radi slave i imidza, moze biti i spin vrlo lako ali ocekivati da ce qv biti mjerodavna je isto kao mjeriti prodajne rezultate AMG, M, S modela i prognozirati sudbinu konkretnog modela
ado-šampion wrote:Ako misle cijenama partirati BMWu crno im se pise. Ima li neka fotografija civilnog modela u koji ce ici dizel motor, ili samo pokazuju ovaj najjaci?
Jok ado, nema jos civilnog modela. Trenutno su u ponudi modeli za komandose, karabinjere, talijansku mornaricu i druge.
Zeneva je Alfi najvazniji sajam oduvijek bio. Uvijek su se tu predstavljali noviteti. Tu ce ici i predstavljanje obicnih Giulia i SUV-a. Ovaj u Frankfurtu su iskoristili samo za zvanicno predstavljanje Giulie QV i tehnickih specifikacija i naruzdbi (vec imaju preko 5000).
2.9 V6 sa 510 KS
600nm vec od 2000 okr
Od 0-100 3.9
Od 100-0 u 32m
Co2 198 gr/km
Mislim da su prosjecnu potrosnju naveli oko 9l,ali nisam 100% siguran.
Last edited by mali_milojica on 16/09/2015 12:33, edited 2 times in total.
johntra wrote:Šutite, niko ne smije parirati cijenama BMW-u! Nemoj da vas čujem više da to spomenete...
Kad nesto novo uvodis na trziste, na kojem vec postoje odredjene marke i modeli koji vladaju istim, logično je da bi te cijene trebale biti nize. Po meni i bmw je preskup i precijenjen, al' ima kontinuitet na trzistu, i ima modele koji su uvijek pri vrhu u svakom pogledu.
johntra wrote:Šutite, niko ne smije parirati cijenama BMW-u! Nemoj da vas čujem više da to spomenete...
Kad nesto novo uvodis na trziste, na kojem vec postoje odredjene marke i modeli koji vladaju istim, logično je da bi te cijene trebale biti nize. Po meni i bmw je preskup i precijenjen, al' ima kontinuitet na trzistu, i ima modele koji su uvijek pri vrhu u svakom pogledu.
To je to. Vadis marku iz ponora a cijenama pariras necemu sto ima vrlo jak imidz na trzistu, koji je stvaran desetine godina. I to pricamo o skup(lj)im autima. Ovdje cak ni ne pricamo o novom brendu na trzistu, nego pricamo o Alfi koja prvo mora da se otarasi negativnog imidza koji je prati pa tek onda da dokaze svoj kvalitet.
Nije da ne moze niko, mogu Mercedes i Audi jer imaju imidz. Ne moze niko bez imidza, a jos teze s losim imidzem. Pa samo koliko je Audiju trebalo da izgradi imidz premium marke.
Da dodam, ja nisam ekspert za trziste ni za ekonomiju, nit se pravim da jesam, samo vidio sam dosta cesto u proslosti kako su takvi pokusaji zavrsavali.
Last edited by ado-šampion on 16/09/2015 13:16, edited 1 time in total.
To je to. Vadis marku iz ponora a cijenama pariras necemu sto ima vrlo jak imidz na trzistu, koji je stvaran desetine godina. I to pricamo o skup(lj)im autima. Ovdje cak ni ne pricamo o novom brendu na trzistu, nego pricamo o Alfi koja prvo mora da se otarasi negativnog imidza koji je prati pa tek onda da dokaze svoj kvalitet.
Nije da ne moze niko, mogu Mercedes i Audi jer imaju imidz. Ne moze niko bez imidza, a jos teze s losim imidzem. Pa samo koliko je Audiju trebalo da izgradi imidz premium marke.
A je li to nemoguće izvući se iz nečega sa nečim skupim? Šta su trebali praviti? Privjeske za ključeve?
Masu stvari na tom autu je jako dobro testirano, motor potpisuje Ferrari...Alfa odavno ima imidž, o kojem ostali samo mogu sanjati...negativan imidž Alfi postoji samo u glavama ljudi koji je nikada nisu posjedovali i koji nemaju pojma o toj marki, pa je pljuju po pričama ljudi, na osnovu rekla-kazala...ima Alfa svojih kupaca, a to dokazuje i pet milja narudžbi auta kojeg su ljudi vidjeli samo na fotkama...i to po prosječnoj cijeni od 70 milja eura...
A da sacekate da izadju "obicne" verzije i njihove cijene pa da komentarisete. Cijene top modela i jesu uvijek tu negdje jer se zna sta oni predstavljaju.
Alfa ima negativan imidz. Ali realno ima istoriju iza sebe da je jedino Mercedes iznad nje.
Ja bih licno volio da i cijene obicnih budu u ravni,svakako ne pucaju na 2mil prodatih primjeraka kao njemacka trojka nego na 5x manje
Ako je auto dobar ići će i po cijeni bmw-a, bez brige. Nadam se da su se potrudili oko garancije i održavanja, to je bitna stavka kod recimo flotnih nabavki...premda je i svakom drugom kupcu bitna.
Pa Jonhtra, valjda spas marke zavisi od tih koji u glavama imaju negativan imidz? Nije valjda da ce marku iz govana izvuci ljubitelji marke? Pa marka je na taj nacin i dosla u govna zar ne, jer su je kupovali samo ljubitelji marke?
Ne sumnjam da ce je neki ljubitelji kupiti bez ozbira na cijenu, ali ne treba biti ekspert niti nesto previse pametan da saberes 2 i 2 i skontas da je jako tesko da po toj cijeni preuzme kupce Audiju, BMWu i Mercedesu. I to ne 500 kupaca nego desetine hiljada.
Pomenuo sam skupe stvari, jer ti kupci koji su spremni izdvojiti malo vise para puno gledaju imidz. Hajde da su oni pravili auto koje ce parirati Passatu, Insigniji i slicno, pa i da im parira cijenom, ali ovako, jednostavno da kupac takvih vozila koji nije prije imao Alfu plati tolike pare treba imidz kakav Alfa sad nema i upitno je hoce li ga vise ikad imati.
Ali zivi bili pa vidjeli. Svaku srecu zelim svakako. Volio bih vidjeti Alfu s imidzem kvalitetnog i pouzdanog auta.
Ovo sto 530 kaze je najveci problem Alfe,uopste i cijele FCA grupacije u EU. U SAD ne da drzava da se zajebavaju. Servisi i odrzavanje. Garancija je 4 godine vec odavno,ali mali broj servisa,onda zavlacenje musterije itd je rak rana FCA.
Po trenutnoj ponudi motora mislim da i ne ciljaju flotne prodaje. Dok svi imaju neki dizel 1.6 ili ispod 2 litre,u Giuliji je trenutno planiran samo 2.2.
Jedini imidž koji italijani nisu pokvarilu, je imidž italijanki
Inače Italijani nisu baš ljudi u koje se treba previše pouzdati u bilo čemu. Ni u čemu ne ulijevanju pretjerano povjerenje i poštenje. Na Nacionalnoh geografiji je bilo dosta dokumentaraca o Italiji, pogotovo o Rimu, gradu u kojem te najlakše pogu prevariti ili opljačkati. Ovog ljeta sam čitao i u Jutarnjem listu jedan zanimljiv članak o turistima. Tako za Italijane kažu, da su skloni sitničarenju i da se izmeđusebe uopšte ne cijene i ne poštuju, svađaju se, prepiru, sve im smeta za razliku od Engleza koji se u porodici persiraju. Za razliku od Italijana, Njemci su hladni, mirni i pedantni. Pedantnost Njemca, slikovito opisuje autor rječima " ako je dogovor da bude u apartmanu u 11,00 sati, doće do 11,00 sati makar mu mater tog dana umirala "
Barem karabinjerima i drugim policijskim službama u Italiji da je prodaju...čuj u Seatu se vozaju Ali i zato treba imati šmeka u prodaji, dat dobre cijene, dobre uslove servisa...džaba ljubav ako te handre na tome.
I dobra reklamna kampanja u svakom slučaju.
530i wrote:Ako je auto dobar ići će i po cijeni bmw-a, bez brige. Nadam se da su se potrudili oko garancije i održavanja, to je bitna stavka kod recimo flotnih nabavki...premda je i svakom drugom kupcu bitna.
Ma ne sumnjam ja da je dobar auto, imao sam cak jednu alfu u proslosti koja je dobro sluzila, vec je problematicna cinjenica, da je imidz poljuljan vec godinama, htjeli to neki priznati ili ne.
Sve su opcije otvorene,vidjet cemo. Samo prvi put od kad je Fiat preuzeo Alfu je ulozio u nju neke ozbiljne pare. Mislim da 5 milijardi € koje su ulozili sada nisu ulozili u zadnjih 30 god.
Ovaj auto je bilo najteze napraviti. Kompletan je nov iz temelja. Nova platforma,novi motori,novi mjenjaci,sve je apsolutno novo.
Svi buduci modeli ce se kaciti na ovu modularnu platformu (kodno ime Giorgio).
Motori ce biti isti.
Samo oblik karoserije mjenjaj.
Vec sam rekao,za Zenevu planiraju predstaviti prvi od dva buduca SUV-a. Samo 9mj nakon Giulie.
Vidjet cemo.