Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2226 Re: Alfa Romeo

Post by ranger »

Bakir1 wrote:bitnije su cijene startnih dizela, qv nije kicma prodaje...
i ja to ponavljam ima po godine...
alfisti ne vade QV iz usta a nje ce se prodat 1%...
treba vidjet kolko ce kostat i kako ce ic prodaja dizelki....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2227 Re: Alfa Romeo

Post by Bakir1 »

dobro ja razumijem, bitno je bilo plasirati qv, radi slave i imidza, moze biti i spin vrlo lako ali ocekivati da ce qv biti mjerodavna je isto kao mjeriti prodajne rezultate AMG, M, S modela i prognozirati sudbinu konkretnog modela
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2228 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:bitnije su cijene startnih dizela, qv nije kicma prodaje...
Nije kicma prodaje, al' gledajuci cijene top modela, ni osnovni modeli nece biti povoljni 100%.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2229 Re: Alfa Romeo

Post by Bakir1 »

ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2230 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

Ako misle cijenama partirati BMWu crno im se pise. Ima li neka fotografija civilnog modela u koji ce ici dizel motor, ili samo pokazuju ovaj najjaci?
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2231 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

ado-šampion wrote:Ako misle cijenama partirati BMWu crno im se pise. Ima li neka fotografija civilnog modela u koji ce ici dizel motor, ili samo pokazuju ovaj najjaci?
Jok ado, nema jos civilnog modela. :mrgreen: Trenutno su u ponudi modeli za komandose, karabinjere, talijansku mornaricu i druge. :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2232 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Zeneva je Alfi najvazniji sajam oduvijek bio. Uvijek su se tu predstavljali noviteti. Tu ce ici i predstavljanje obicnih Giulia i SUV-a. Ovaj u Frankfurtu su iskoristili samo za zvanicno predstavljanje Giulie QV i tehnickih specifikacija i naruzdbi (vec imaju preko 5000).
2.9 V6 sa 510 KS
600nm vec od 2000 okr
Od 0-100 3.9
Od 100-0 u 32m
Co2 198 gr/km
Mislim da su prosjecnu potrosnju naveli oko 9l,ali nisam 100% siguran.
Last edited by mali_milojica on 16/09/2015 12:33, edited 2 times in total.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2233 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Šutite, niko ne smije parirati cijenama BMW-u! Nemoj da vas čujem više da to spomenete...
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2234 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

johntra wrote:Šutite, niko ne smije parirati cijenama BMW-u! Nemoj da vas čujem više da to spomenete...
Kad nesto novo uvodis na trziste, na kojem vec postoje odredjene marke i modeli koji vladaju istim, logično je da bi te cijene trebale biti nize. Po meni i bmw je preskup i precijenjen, al' ima kontinuitet na trzistu, i ima modele koji su uvijek pri vrhu u svakom pogledu.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2235 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

konektovan wrote:
johntra wrote:Šutite, niko ne smije parirati cijenama BMW-u! Nemoj da vas čujem više da to spomenete...
Kad nesto novo uvodis na trziste, na kojem vec postoje odredjene marke i modeli koji vladaju istim, logično je da bi te cijene trebale biti nize. Po meni i bmw je preskup i precijenjen, al' ima kontinuitet na trzistu, i ima modele koji su uvijek pri vrhu u svakom pogledu.
:thumbup:

To je to. Vadis marku iz ponora a cijenama pariras necemu sto ima vrlo jak imidz na trzistu, koji je stvaran desetine godina. I to pricamo o skup(lj)im autima. Ovdje cak ni ne pricamo o novom brendu na trzistu, nego pricamo o Alfi koja prvo mora da se otarasi negativnog imidza koji je prati pa tek onda da dokaze svoj kvalitet.

Nije da ne moze niko, mogu Mercedes i Audi jer imaju imidz. Ne moze niko bez imidza, a jos teze s losim imidzem. Pa samo koliko je Audiju trebalo da izgradi imidz premium marke.

Da dodam, ja nisam ekspert za trziste ni za ekonomiju, nit se pravim da jesam, samo vidio sam dosta cesto u proslosti kako su takvi pokusaji zavrsavali.
Last edited by ado-šampion on 16/09/2015 13:16, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2236 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Bagatela ne kupuju ta vozila. :wink:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2237 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

ado-šampion wrote:
:thumbup:

To je to. Vadis marku iz ponora a cijenama pariras necemu sto ima vrlo jak imidz na trzistu, koji je stvaran desetine godina. I to pricamo o skup(lj)im autima. Ovdje cak ni ne pricamo o novom brendu na trzistu, nego pricamo o Alfi koja prvo mora da se otarasi negativnog imidza koji je prati pa tek onda da dokaze svoj kvalitet.

Nije da ne moze niko, mogu Mercedes i Audi jer imaju imidz. Ne moze niko bez imidza, a jos teze s losim imidzem. Pa samo koliko je Audiju trebalo da izgradi imidz premium marke.
A je li to nemoguće izvući se iz nečega sa nečim skupim? Šta su trebali praviti? Privjeske za ključeve?
Masu stvari na tom autu je jako dobro testirano, motor potpisuje Ferrari...Alfa odavno ima imidž, o kojem ostali samo mogu sanjati...negativan imidž Alfi postoji samo u glavama ljudi koji je nikada nisu posjedovali i koji nemaju pojma o toj marki, pa je pljuju po pričama ljudi, na osnovu rekla-kazala...ima Alfa svojih kupaca, a to dokazuje i pet milja narudžbi auta kojeg su ljudi vidjeli samo na fotkama...i to po prosječnoj cijeni od 70 milja eura...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2238 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

A da sacekate da izadju "obicne" verzije i njihove cijene pa da komentarisete. Cijene top modela i jesu uvijek tu negdje jer se zna sta oni predstavljaju.
Alfa ima negativan imidz. Ali realno ima istoriju iza sebe da je jedino Mercedes iznad nje.
Ja bih licno volio da i cijene obicnih budu u ravni,svakako ne pucaju na 2mil prodatih primjeraka kao njemacka trojka nego na 5x manje

P.S. ne prosjecnoj cijeni Johntra,vec pocetnoj.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2239 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Ako je auto dobar ići će i po cijeni bmw-a, bez brige. Nadam se da su se potrudili oko garancije i održavanja, to je bitna stavka kod recimo flotnih nabavki...premda je i svakom drugom kupcu bitna.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2240 Re: Alfa Romeo

Post by ado-šampion »

Pa Jonhtra, valjda spas marke zavisi od tih koji u glavama imaju negativan imidz? Nije valjda da ce marku iz govana izvuci ljubitelji marke? Pa marka je na taj nacin i dosla u govna zar ne, jer su je kupovali samo ljubitelji marke?

Ne sumnjam da ce je neki ljubitelji kupiti bez ozbira na cijenu, ali ne treba biti ekspert niti nesto previse pametan da saberes 2 i 2 i skontas da je jako tesko da po toj cijeni preuzme kupce Audiju, BMWu i Mercedesu. I to ne 500 kupaca nego desetine hiljada.

Pomenuo sam skupe stvari, jer ti kupci koji su spremni izdvojiti malo vise para puno gledaju imidz. Hajde da su oni pravili auto koje ce parirati Passatu, Insigniji i slicno, pa i da im parira cijenom, ali ovako, jednostavno da kupac takvih vozila koji nije prije imao Alfu plati tolike pare treba imidz kakav Alfa sad nema i upitno je hoce li ga vise ikad imati.

Ali zivi bili pa vidjeli. Svaku srecu zelim svakako. Volio bih vidjeti Alfu s imidzem kvalitetnog i pouzdanog auta.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2241 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Pa eto, ti koji imaju negativan imidž, a nemaju nikakvog iskustva, nek se počaste jednim QV primjerkom i nek promijene mišljenje... :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2242 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ovo sto 530 kaze je najveci problem Alfe,uopste i cijele FCA grupacije u EU. U SAD ne da drzava da se zajebavaju. Servisi i odrzavanje. Garancija je 4 godine vec odavno,ali mali broj servisa,onda zavlacenje musterije itd je rak rana FCA.
Po trenutnoj ponudi motora mislim da i ne ciljaju flotne prodaje. Dok svi imaju neki dizel 1.6 ili ispod 2 litre,u Giuliji je trenutno planiran samo 2.2.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2243 Re: Alfa Romeo

Post by condy »

Jedini imidž koji italijani nisu pokvarilu, je imidž italijanki :D

Inače Italijani nisu baš ljudi u koje se treba previše pouzdati u bilo čemu. Ni u čemu ne ulijevanju pretjerano povjerenje i poštenje. Na Nacionalnoh geografiji je bilo dosta dokumentaraca o Italiji, pogotovo o Rimu, gradu u kojem te najlakše pogu prevariti ili opljačkati. Ovog ljeta sam čitao i u Jutarnjem listu jedan zanimljiv članak o turistima. Tako za Italijane kažu, da su skloni sitničarenju i da se izmeđusebe uopšte ne cijene i ne poštuju, svađaju se, prepiru, sve im smeta za razliku od Engleza koji se u porodici persiraju. Za razliku od Italijana, Njemci su hladni, mirni i pedantni. Pedantnost Njemca, slikovito opisuje autor rječima " ako je dogovor da bude u apartmanu u 11,00 sati, doće do 11,00 sati makar mu mater tog dana umirala " :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2244 Re: Alfa Romeo

Post by 530i »

Barem karabinjerima i drugim policijskim službama u Italiji da je prodaju...čuj u Seatu se vozaju :roll: Ali i zato treba imati šmeka u prodaji, dat dobre cijene, dobre uslove servisa...džaba ljubav ako te handre na tome.
I dobra reklamna kampanja u svakom slučaju.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2245 Re: Alfa Romeo

Post by sema911s »

Uzmes englesku Ko neopredjeljeno trziste, ako tamo uspiju uspjece I u ostatku svijeta,

Al ako Su igdje okaljali vise obraz to je u Uk, svi ostali mogu oprostit al chercilovci tesko,,


Jer da pored svete trojke, odaberes nekoga ko ima reputaciju kaku ima, a ispred njih Jos imas Lexus, Cadillac, holden...

Dobra je Alfa Ali postoji ovo ALI....
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#2246 Re: Alfa Romeo

Post by ElDzidziIbnDzo »

Nece ljudi da se pomire sa cinjenicom da je Alfa propala ko muda kroz poderane gace,isto kao sto je BiH propala kao drzava.

Prodajni rezultati za ca.3-4 godine ce pokazati gdje su,i sta su uspjeli sa novim modelom.
Ja prognoziram da ih nece biti ni na mapi :D
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2247 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

530i wrote:Ako je auto dobar ići će i po cijeni bmw-a, bez brige. Nadam se da su se potrudili oko garancije i održavanja, to je bitna stavka kod recimo flotnih nabavki...premda je i svakom drugom kupcu bitna.
Ma ne sumnjam ja da je dobar auto, imao sam cak jednu alfu u proslosti koja je dobro sluzila, :mrgreen: vec je problematicna cinjenica, da je imidz poljuljan vec godinama, htjeli to neki priznati ili ne.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2248 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Sve su opcije otvorene,vidjet cemo. Samo prvi put od kad je Fiat preuzeo Alfu je ulozio u nju neke ozbiljne pare. Mislim da 5 milijardi € koje su ulozili sada nisu ulozili u zadnjih 30 god.
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#2249 Re: Alfa Romeo

Post by SAID5 »

Ako uskoro ne izbace konkurentne modele za minimalno 3 segmenta, dzaba im sva vremena na stazi i par hiljada prodanih top modela.

Bmw ne zivi od m-a ni audi od s-a, a jos manje mercedes od amg modela. Cinjenica je da brendove na zivotu drze 320/520, a3/a4 i c/e klase. Jednostavno
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2250 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Ovaj auto je bilo najteze napraviti. Kompletan je nov iz temelja. Nova platforma,novi motori,novi mjenjaci,sve je apsolutno novo.
Svi buduci modeli ce se kaciti na ovu modularnu platformu (kodno ime Giorgio).
Motori ce biti isti.
Samo oblik karoserije mjenjaj.
Vec sam rekao,za Zenevu planiraju predstaviti prvi od dva buduca SUV-a. Samo 9mj nakon Giulie.
Vidjet cemo.
Post Reply