Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2226 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

air ramiz

ako se obračaš meni,ja nisam to ni napisao,samo da je ohrabrivan i sponzoriran od Izraela,kao kontra Arafatu.To su činjenice,koliko je toga sada u igri,znati će se ,a Izrael čini neviđeni zločin,a tačno je da i koriste za dizanje reitinga političarima.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2227 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

Air Ramiz wrote:Hamas nema apsolutno nikakve veze sa Izraelskim genocidom, koji se sprovodi 60 godina. Mijenjaju se samo izgovori za ratne zlocine drzave Izrael u ostvarenju konacnog cilja cionista, a to je unistenje Palestine i Palestinaca. Uz to blize se i izbori u Izraelu, pa se igraci pokusavaju dokazat pucanstvu koje je isto kao i politicari jer 90% ih podrzava genocid nad Palestincima.
Ne treba zaboraviti i da se približavaju izbori u Iranu, u junu ove godine, i da je Ahmadinejadu jako bitno očuvati liderstvo Irana u svijetu u brizi prema muslimanima, a prema tome i njegovo osobno u vlastitoj zemlji.
Ne treba skrenuti pažnju i sa iranskog naoružavanja Palestinaca, posebno pokreta Hezbollaha i Hamasa. Međutim, iranskog naroda se nešto pretjerano i ne dotiče rat u Gazi, obzirom da su zapali u vrlo tešku ekonomsku krizu, što im predstavlja najveću brigu.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2228 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

homo_sapiens wrote:
Air Ramiz wrote:Hamas nema apsolutno nikakve veze sa Izraelskim genocidom, koji se sprovodi 60 godina. Mijenjaju se samo izgovori za ratne zlocine drzave Izrael u ostvarenju konacnog cilja cionista, a to je unistenje Palestine i Palestinaca. Uz to blize se i izbori u Izraelu, pa se igraci pokusavaju dokazat pucanstvu koje je isto kao i politicari jer 90% ih podrzava genocid nad Palestincima.
Ne treba zaboraviti i da se približavaju izbori u Iranu, u junu ove godine, i da je Ahmadinejadu jako bitno očuvati liderstvo Irana u svijetu u brizi prema muslimanima, a prema tome i njegovo osobno u vlastitoj zemlji.
Ne treba skrenuti pažnju i sa iranskog naoružavanja Palestinaca, posebno pokreta Hezbollaha i Hamasa. Međutim, iranskog naroda se nešto pretjerano i ne dotiče rat u Gazi, obzirom da su zapali u vrlo tešku ekonomsku krizu, što im predstavlja najveću brigu.
Tvojoj mrznji prema muslimanima ili ti Iranu zaista nigdje kraja!
Bolan,bolan, znas li ti koliki je broj 70.000 Znas li?
Eh bas toliko 70000 se ljudi prijavilo da ide u Palestinu,znas li zasto? vjerovatno sto ovaj narod "neinetersuje" pitanje Palestine!
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2229 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

- Nedžd je jedno od 418 palestinskih sela i gradova koje su cionisti etnički očištili i izbrisali sa mape.

Sderot, izraelski grad na koji Hamas „sliva rakete“ je odskočna daska u izraelskim pokušajima da opravda krvoproliće nad narodom Gaze.

Koriste ga do odvratnih mjera kako bi isprali mozgove medijima i vlastitom narodu. Proračunato broje i emituju broj povremenih Kassam raketa domaće izrade koje stižu u Izrael, a nikada ne priznajui ogroman broj projektila, bombi i granata koje izraelska savremeno opremljena vojska ispaljuje na područje Gaze sa višestruko smrtonosnijim učinkom.

Simpatizeri Izraela - zar još uvijek postoji iko ko želi biti povezan sa takvim strašnim zločinima? - bili bi zapanjeni kada bi znali da Sderot uopće ne treba da bude tamo gdje se nalazi. Izgrađen je na teritoriji palestinskog sela koje se zove Nedžd, koje su jevrejski teroristi etnički očistili u maju 1948. godine, prije nego što je Izrael proglašen državom i prije nego što je bilo koja arapska vojska ušla u Palestinu. Više od 600 stanovnika sela izbjeglo je u strahu za vlastiti život. Britanija je bila posmatrač kao mandatarska vlada, dok su teroristi činili ovaj i mnoge druge zločine.

Palestinski arapi su posjedovali više od 90% zemljišta u Nedždu. Prema Rezoluciji UN-a 194 i Općoj Deklaraciji o ljudskim pravima, oni imaju pravo da se vrate kući.

Ali, kao što smo se i navikli da očekujemo, Izrael odbija da prizna prava drugih i ne dozvoljava im povratak. Čemu bi se taj narod i vratio?

82 kuće su uništene buldožerima. Nedžd je jedno od 418 palestinskih sela i gradova koje su cionisti etnički očištili i izbrisali sa mape. Njihovi stanovnici su postali izbjeglice u Gazi i njihove porodice vjerovatno još uvijek žive tamo u kampovima. Slatka ironija je da su neki od njih vjerovatno oni koji pomažu u ispaljivanju raketa; pa, zar ne biste i vi?

Prije nekoliko mjeseci kada je Barack Obama posjetio Sderot (nije imao smjelosti da posjeti i Gazu), ponovio je već istrošenu mantru o pravu Izraela da zaštiti svoje stanovništvo od raketnih napada.

- Da neko ispaljuje rakete na moju kuću gdje moje dvije kćerke spavaju noću, uradio bih sve da to zaustavim i za očekivati je da Izrael učini istu stvar.

Dobro si to rekao, Obama. Ali vjerovatno ne bi bio tako arogantan da živiš na zemlji koju si oteo od svojih susjeda prijeteći im smrću.

Pronađi sebi nove savjetnike, Obama, one koji dovoljno znaju da te mogu informisati o činjenicama o Sderotu i o položaju Palestinaca. Oslanjajući se na izraelske propagandne laži samo ćeš izgledati kao još jedna nepromišljena cionistička igračka.

Dok se klanje otima kontroli, kakve bisere mudrosti dobijamo od EU?

Glasnogovornik Češke koja trenutno predsjedava Evropskom unijom brani Izrael, govoreći: Shvatamo ovaj korak kao odrambenu, ne napadačku, akciju. Češki ministar vanjskih poslova Karel Schwarzenberg, koji trenutno predvodi EU delegaciju u regiji, izjavio je da Izrael ima pravo da brani sebe, citirajući očigledno izraelsku propagandu i zaboravljajući da Palestinci imaju jednako pravo na samoodbranu. Shvatimo jednu stvar: Hamas je uveliko povećao broj raketa koje ispaljuje na Izrael od kako se završio prekid vatre 19. decembra.

Ovaj vjerni saveznik Washingtona ne razumije ništa, kao što je pokazao rekavši da je Hamas sam sebe isključio iz ozbiljne političke debate svojim raketnim napadima na Izrael.

- Zašto sam ja od rijetkih koji pokazuju razumijevanje prema Izraelu? ... Uživam u luksuzu kazivanja istine – izjavio je Schwarzenberg. To bi bilo bolno smiješno da neznanje na tako visokom nivou nije tako opasno! Takvim glupim riječima zaslužio je da mu dopužu sa hvalospjevima niko drugi do Američki jevrejski odbor. Ovako su ga pohvalili:



Poštovani ministre Schwarzenberg,

„U ime Američkog jevrejskog odbora, obraćamo Vam se kako bismo Vam se zahvalili na Vašem nepokolebljivom javnom priznavanju prava Izraela na samoodbranu protiv neprestanih raketnih i minobacačkih napada iz Gaze koju kontrolira Hamas.Vaši nedavni komentari su još jednom pokazali hrabrost i moralnu čistotu Vaše podrške slijeđenju demokratije, Izraelu, suočenim sa nesmanjenim terorističkim prijetnjama. Pozdravljamo Vaše principijelno vodstvo i Vaše zalaganje da, shodno Vašim riječima, „kažete istinu“. Nastavit ćemo da se oslanjamo na vašu principijelnost i zalaganje dok Češka Republika predsjedava Evropskom unijom.....“

S poštovanjem,

Richard J. Sideman
David A. Harris
30.decembar 2008. godine


To je ono što se dešava kada jaku silu poput EU "predvodi" nitkov u momentima krize. '40-tih godina Česi su snabdijevali jevrejske teroriste oružjem koje su ovi upotrebljavali protiv Britanaca. Kako se usuđuješ, Schwarzenbergu, da nas Britance učiniš saučesnicima izraelskih zločina? Ukaljaj sebe ukoliko želiš, ali NEMOJ KALJATI NAS!

Sarkozy iz Francuske je rekao libanskoj štampi da Hamas „snosi glavnu odgovornost za patnju Palestinaca u Gazi, jer je odlučio da prekrši prekid vatre i počeo ponovo ispaljivati rakete na Izrael.“ Još jedan koji nije uradi domaću zadaću prije nego što otvori usta.

A gdje je Blair, naše čudo od mirnodopskog izaslanika, u svemu tome? Još uvijek pokušava da smogne hrabrosti kako bi otišao da vidi Hamas. On kaže: Činimo sve što je u našoj moći da privedemo kraju situaciju velike patnje i gubitaka. Poznato mi je da će u sljedećih nekoliko dana biti preduzeti intenzivni diplomatski napori. Povećat ćemo naše napore da se iznađe rješenje za postojeću situaciju.


Zašto intenzivni napori nisu uloženi i ranije? Koliko ljudi mora umrijeti ili biti osakaćeno prije nego vi učinite išta? Slušaj, Toni, ako Izraelci ne budu slušali, reci im lijepim jasnim glasom: „Prekid vatre odmah ili recite zbogom ekonomskoj i tehnološkoj saradnji.“ Ukoliko se još budu pravili gluhi, možeš dodati: “Recite zbogom vašoj ambasadi u Londonu. Vi luđaci nećete povući i nas Britance sa vama na dno.“

U međuvremenu, Livni je ponovila stav svoje zemlje da Izrael ne cilja na palestinski narod, nego na Hamas: „Ovo je rat protiv terora... mi nemamo ništa protiv Palestinaca.“ Odlično. Zašto se, onda, vaša ilegalna okupacija nastavlja? Zašto još patite taj narod? Zašto koljete njihovu djecu? Zašto pretvarate u otpad njihovu infrastrukturu i javne institucije?

Na kraju, da citiram dr. Mahmuda El-Zahara, jednog od suosnivača Hamasa. On je upozorio: Oni (Izraelci) su dali legitimnost ubijanju vlastite djece ubijajući palestinsku djecu. Oni su dali legitimnost rušenju vlastitih sinagoga i škola gađajući naše džamije i škole.


El-Zahar itekako zna šta znači očinska žalost. Nekoliko puta su ga pokušali ubiti. Ubijena su njegova dva sina, a kćerka ranjena tokom izraelskih napada.



Napisao: Stuart Littlewood iz Londona je autor knjige Radio Slobodna Palestina, koja govori o položaju Palestine pod okupacijom.
Izvor: PalestineChronicle.com
Prijevod: IslamBosna.ba
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2230 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

bogoljub wrote:
homo_sapiens wrote:
Air Ramiz wrote:Hamas nema apsolutno nikakve veze sa Izraelskim genocidom, koji se sprovodi 60 godina. Mijenjaju se samo izgovori za ratne zlocine drzave Izrael u ostvarenju konacnog cilja cionista, a to je unistenje Palestine i Palestinaca. Uz to blize se i izbori u Izraelu, pa se igraci pokusavaju dokazat pucanstvu koje je isto kao i politicari jer 90% ih podrzava genocid nad Palestincima.
Ne treba zaboraviti i da se približavaju izbori u Iranu, u junu ove godine, i da je Ahmadinejadu jako bitno očuvati liderstvo Irana u svijetu u brizi prema muslimanima, a prema tome i njegovo osobno u vlastitoj zemlji.
Ne treba skrenuti pažnju i sa iranskog naoružavanja Palestinaca, posebno pokreta Hezbollaha i Hamasa. Međutim, iranskog naroda se nešto pretjerano i ne dotiče rat u Gazi, obzirom da su zapali u vrlo tešku ekonomsku krizu, što im predstavlja najveću brigu.
Tvojoj mrznji prema muslimanima ili ti Iranu zaista nigdje kraja!
Bolan,bolan, znas li ti koliki je broj 70.000 Znas li?
Eh bas toliko 70000 se ljudi prijavilo da ide u Palestinu,znas li zasto? vjerovatno sto ovaj narod "neinetersuje" pitanje Palestine!

70.000 osobnih mržnji Iranaca ili ti muslimana !? Zar ova činjenica ne govori dovoljno jasno ?
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2231 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

da govori jasno 70.000 osobnih mrznji prema onima koji:
-ubijaju nevinu djecu zene i stare
-okupiraju tudju zemlju
-ruse tudje kuce bio rat il nebio
takve treba mrziti iz dna svoje duse!
Zar je grijeh mrziti zlo?
Last edited by bogoljub on 11/01/2009 13:17, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2232 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

bogoljube

ljudi pokušavaju reći da Palestinci moraju,oformiti državu,policiju ,vojsku,naoružati se ,naći saveznika(naravno razviti upravu i privredu),"približiti" se Izraelu,pa onda odlučiti šta će.Ovako 60g,stoje u mjestu i ginu.Pa svi se pozivaju na naše iskustvo,pa upravo zato bolio je ikog qurac za nas.Kada je šerif rekao da stane stalo je,ali tamo šerif šuti 60g.Očito treba nešto mjenjati,bilo je i dobrih predloga,koji su odbacivani od strane Arafata.I sada Mahmuda Abaza drže izdajicom.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2233 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

bogoljub wrote:da govori jasno 70.000 osobnih mrznji prema onima koji:
-ubijaju nevinu djecu zene i stare
-okupiraju tudju zemlju
-ruse tudje kuce bio rat il nebio
takve treba mrziti iz dna svoje duse!
Pa će 70.000 "osobnih iranskih mržnji" otići u Izrael da:

- ubijaju nevinu izraelsku djecu,
- okupiraju tuđu teritoriju zbog ostvarenja tuđih interesa,
- ruše tuđe kuče . . .

Treba li i ovakve mrziti ?


Ili će izvršiti pritisak na svoju Vladu (koja je moćna sila u regionu) da ona izvrši pritisak na sve zaraćene strane da se zaustave krvoprolića, da se prestane sa ubijanjem, ne samo nevine djece, već i odraslih, da se ponovo započne za razgovorima, pregovorima, da se utvrdi bilo kakav mirovni sporazum, koji 100 puta bolja opcija od ratne ?

Ako im je ova druga opcija ikako u interesu ....
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2234 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

homo_sapiens wrote:...
komentari su ti bezze jaruka. kakvo zaustavljanje krvoprolica? premalo znas da bi mogao komentarisati. mislis da su se svi oni nateherili na izrael et onako sto im je dosadno kod kuce? mislis da nisu pokusali mirnim rjesenjem prije nego je ovo pocelo? znas sta znaci: NE IDE?
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2235 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

zonbirile wrote:bogoljube

ljudi pokušavaju reći da Palestinci moraju,oformiti državu,policiju ,vojsku,naoružati se ,naći saveznika(naravno razviti upravu i privredu),"približiti" se Izraelu,pa onda odlučiti šta će.Ovako 60g,stoje u mjestu i ginu.Pa svi se pozivaju na naše iskustvo,pa upravo zato bolio je ikog qurac za nas.Kada je šerif rekao da stane stalo je,ali tamo šerif šuti 60g.Očito treba nešto mjenjati,bilo je i dobrih predloga,koji su odbacivani od strane Arafata.I sada Mahmuda Abaza drže izdajicom.
kakvu drzavu ako ih niko ne priznaje? kakvu vojsku ako ti ne daju da je oformis? kako se naoruzati ako nemas sta ni jesti? kojeg saveznika ako su svi dobili po nosu i ne zele se mjesati iz drugih razloga?
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2236 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

Ne!
Tamo treba da odu da ubijaju one koji su dovukli tenkove i okupirali Gazzu i gadzaju sve zivo sto se krece
takve treba smaknuti, a ako ne onda makar mrziti iz dna duse svoje!
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2237 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

bogoljub wrote:Ne!
Tamo treba da odu da ubijaju one koji su dovukli tenkove i okupirali Gazzu i gadzaju sve zivo sto se krece
takve treba smaknuti, a ako ne onda makar mrziti iz dna duse svoje!
U nekih muslimana riječ "mržnja" postaje sveta riječ, postaje ideologija :(

Mrzite se, ali tu mržnju ne unosite u moju državu :x
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2238 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

Maariv/Ilaf-Vojni napad cionističke vojske na pojas Gaze već je počeo rezultirati oštrim prepirkama unutar Izraela, a najnovije nesuglasice o isplaćivanju štete nastale u napadu na Gazu izbile su između industrijalaca i poslodavaca sa jedne i ministarstva finansija sa druge strane i morati će ih rješavati parlament cionističkog režima, javlja informativni portal Ilaf, prenosi Fars.
„Izraelski industrijalci su u prvih deset dana rata pretrpjeli štetu u iznosu od 172 miliona dolara od kojih se 27 miliona dolara odnosi na štete nastale u industrijskim projektima", izjavio je predsjednik Unije industrijalaca Izraela, Šerg Baroš.
„Sada se rat vodi na sigurnosnom i ekonomskom nivou i vlada bi trebala, kao i u toku 33-dnevnog rata, isplatiti štetu industrijalcima i poslodavcima kako radnici nebi ostajali bez posla, a tržni centri bili zatvarani", dodao je.
U nastavku izvještaja se ističe da nastavak izraelskih napada na pojas Gaze kontinuirano produbljuje nesuglasice unutar Izraela.
Unija poslodavaca Izraela je saopćila da se poslodavci i ministarstvo finansija još nisu uspjeli dogovoriti o isplati ratne štete.
Izraelski poslodavci zahtijevaju isplatu štete po sistemu kakav je praktikovan u isplati štete nastale zbog 33-dnevnog rata u Libanu, piše visokotiražni izraelski dnevnik Maariv.
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2239 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

homo_sapiens wrote:
bogoljub wrote:Ne!
Tamo treba da odu da ubijaju one koji su dovukli tenkove i okupirali Gazzu i gadzaju sve zivo sto se krece
takve treba smaknuti, a ako ne onda makar mrziti iz dna duse svoje!
U nekih muslimana riječ "mržnja" postaje sveta riječ, postaje ideologija :(
otkud znas da je covjek musliman? filozofiras...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2240 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

sect0r wrote:
homo_sapiens wrote:
bogoljub wrote:Ne!
Tamo treba da odu da ubijaju one koji su dovukli tenkove i okupirali Gazzu i gadzaju sve zivo sto se krece
takve treba smaknuti, a ako ne onda makar mrziti iz dna duse svoje!
U nekih muslimana riječ "mržnja" postaje sveta riječ, postaje ideologija :(
otkud znas da je covjek musliman? filozofiras...

Otkud ti znaš da sam se njemu (@bogoljubu) obratio ? praviš se pametan :( piše: u nekih muslimana ....
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2241 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

SAMO SE POVUCITE!
-Visokotiražni cionistički dnevnik Haaretz u najnovijem broju upozorava na moguće posljedice nastavka napada na pojas Gaze, te izraelsku vojsku poziva da hitno obustavi vojne operacije i da se povuče iz pojasa Gaze, javlja novinska agencija Fars.
U tekstu objavljenom pod naslovom „Samo se povucite i gotovo", Haaretz ističe da će „nastavak rata u pojasu Gaze uznemiriti unutrašnji font u Izraelu što će vojsku suočiti sa ozbiljnom opasnošću".
Ukazavši na nesuglasice koje su izbile unutar izraelskog kabineta, Haaretz dodaje: „Neslaganje u glasanju oko datuma okončanja operacija i povlačenja iz Gaze unutar vladinog kabineta je još uvijek zabava, ali Izrael nebi trebao dozvoliti da je koristi, jer iskustvo iz Gaze i Libana pokazuje da će vojnici, koliko god ratna mašinerija bude ulazila dublje u Gazu, biti suočeni sa sve ve
im opasnostima koje će na koncu uzrokovati produbljivanje nesuglasica na unutarnjoj sceni koja će dodatno biti uzmenirena."
„Olmert i Barak se zalažu da uz pomoć Amerike i Egipta bude postignut sporazum koji bi na određeno vrijeme donio mir na južne dijelove Izraela i spriječio daljnje jačanje Hezbullaha, ali se Livni protivi tom sporazumu, jer smatra da bi to značilo zvanično priznavanje Hamasa", dodaje Haaretz.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2242 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

sect0r wrote:
zonbirile wrote:bogoljube

ljudi pokušavaju reći da Palestinci moraju,oformiti državu,policiju ,vojsku,naoružati se ,naći saveznika(naravno razviti upravu i privredu),"približiti" se Izraelu,pa onda odlučiti šta će.Ovako 60g,stoje u mjestu i ginu.Pa svi se pozivaju na naše iskustvo,pa upravo zato bolio je ikog qurac za nas.Kada je šerif rekao da stane stalo je,ali tamo šerif šuti 60g.Očito treba nešto mjenjati,bilo je i dobrih predloga,koji su odbacivani od strane Arafata.I sada Mahmuda Abaza drže izdajicom.
kakvu drzavu ako ih niko ne priznaje? kakvu vojsku ako ti ne daju da je oformis? kako se naoruzati ako nemas sta ni jesti? kojeg saveznika ako su svi dobili po nosu i ne zele se mjesati iz drugih razloga?

Pa pisao sam u kondicionalu,ali u perfektu nije bila konstalacija snaga ovakva.I sad se nudi autonomija,ali se raskol Gaze i Zapadne Obale-e sada će neko reći to iniciraju Jevreji,Mosad,pa naravno,ali se moraš oduprijeti na pravi način.Na jednoj strani imaš organizovanu državu na Evropskoj tradiciji,a s druge strane stalna previranja,klanove,korupciju.Palestinci moraju stvoriti jedinstven vlastiti front.Natalitet ne može riješiti ništa u neuređenoj zemlji,pa Izrael maltretira 200 miliona okolo.Teško je davati savjete,ali mislim da oni puno greše u borbi.Samo pravo,ne rješava ishod borbe,sem toga i Izrael ne može nestati

bogoljube

mržnja ne donosi ništa dobro,jer kao i strah zamučuje um i vodi ka iracionalnim potezima.70 000 vojnika dobrovoljaca koje spominješ,su iste nabrijane režimske budale kao i obadvoje u Izraelu,jer da je čisto čovjekoljublje imali su prileke ići u Ruandu,gdje je 1, 5 miliona ljudi ubijeno,sada iam i Sudan(ali to nije po šmeku,a ipak se proljeva muslimanska krv).Ovde se dobijaju POENI,poginuli su kolateralna šteta.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2243 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

bogoljub wrote:Maariv/Ilaf-Vojni napad cionističke vojske na pojas Gaze već je počeo rezultirati oštrim prepirkama unutar Izraela, a najnovije nesuglasice o isplaćivanju štete nastale u napadu na Gazu izbile su između industrijalaca i poslodavaca sa jedne i ministarstva finansija sa druge strane i morati će ih rješavati parlament cionističkog režima, javlja informativni portal Ilaf, prenosi Fars.
„Izraelski industrijalci su u prvih deset dana rata pretrpjeli štetu u iznosu od 172 miliona dolara od kojih se 27 miliona dolara odnosi na štete nastale u industrijskim projektima", izjavio je predsjednik Unije industrijalaca Izraela, Šerg Baroš.
„Sada se rat vodi na sigurnosnom i ekonomskom nivou i vlada bi trebala, kao i u toku 33-dnevnog rata, isplatiti štetu industrijalcima i poslodavcima kako radnici nebi ostajali bez posla, a tržni centri bili zatvarani", dodao je.
U nastavku izvještaja se ističe da nastavak izraelskih napada na pojas Gaze kontinuirano produbljuje nesuglasice unutar Izraela.
Unija poslodavaca Izraela je saopćila da se poslodavci i ministarstvo finansija još nisu uspjeli dogovoriti o isplati ratne štete.
Izraelski poslodavci zahtijevaju isplatu štete po sistemu kakav je praktikovan u isplati štete nastale zbog 33-dnevnog rata u Libanu, piše visokotiražni izraelski dnevnik Maariv.
-Visokotiražni cionistički dnevnik Haaretz u najnovijem broju upozorava na moguće posljedice nastavka napada na pojas Gaze, te izraelsku vojsku poziva da hitno obustavi vojne operacije i da se povuče iz pojasa Gaze, javlja novinska agencija Fars.
U tekstu objavljenom pod naslovom „Samo se povucite i gotovo", Haaretz ističe da će „nastavak rata u pojasu Gaze uznemiriti unutrašnji font u Izraelu što će vojsku suočiti sa ozbiljnom opasnošću".
Ukazavši na nesuglasice koje su izbile unutar izraelskog kabineta, Haaretz dodaje: „Neslaganje u glasanju oko datuma okončanja operacija i povlačenja iz Gaze unutar vladinog kabineta je još uvijek zabava, ali Izrael nebi trebao dozvoliti da je koristi, jer iskustvo iz Gaze i Libana pokazuje da će vojnici, koliko god ratna mašinerija bude ulazila dublje u Gazu, biti suočeni sa sve većim opasnostima koje će na koncu uzrokovati produbljivanje nesuglasica na unutarnjoj sceni koja će dodatno biti uzmenirena."
„Olmert i Barak se zalažu da uz pomoć Amerike i Egipta bude postignut sporazum koji bi na određeno vrijeme donio mir na južne dijelove Izraela i spriječio daljnje jačanje Hezbullaha, ali se Livni protivi tom sporazumu, jer smatra da bi to značilo zvanično priznavanje Hamasa", dodaje Haaretz
.
Što navodi na zaključak da Izraelu ne bi trebalo biti u interesu voditi rat u Gazi, zar ne ?
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2244 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

homo_sapiens wrote:
Otkud ti znaš da sam se njemu (@bogoljubu) obratio ? praviš se pametan :( piše: u nekih muslimana ....
pogledaj koga citiras ;-). i jos nesto: nemam nista licno protiv tebe, ali tvoji su postovi stvarno bezze.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2245 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by zonbirile »

bogoljub wrote:SAMO SE POVUCITE!
-Visokotiražni cionistički dnevnik Haaretz u najnovijem broju upozorava na moguće posljedice nastavka napada na pojas Gaze, te izraelsku vojsku poziva da hitno obustavi vojne operacije i da se povuče iz pojasa Gaze, javlja novinska agencija Fars.
U tekstu objavljenom pod naslovom „Samo se povucite i gotovo", Haaretz ističe da će „nastavak rata u pojasu Gaze uznemiriti unutrašnji font u Izraelu što će vojsku suočiti sa ozbiljnom opasnošću".
Ukazavši na nesuglasice koje su izbile unutar izraelskog kabineta, Haaretz dodaje: „Neslaganje u glasanju oko datuma okončanja operacija i povlačenja iz Gaze unutar vladinog kabineta je još uvijek zabava, ali Izrael nebi trebao dozvoliti da je koristi, jer iskustvo iz Gaze i Libana pokazuje da će vojnici, koliko god ratna mašinerija bude ulazila dublje u Gazu, biti suočeni sa sve ve
im opasnostima koje će na koncu uzrokovati produbljivanje nesuglasica na unutarnjoj sceni koja će dodatno biti uzmenirena."
„Olmert i Barak se zalažu da uz pomoć Amerike i Egipta bude postignut sporazum koji bi na određeno vrijeme donio mir na južne dijelove Izraela i spriječio daljnje jačanje Hezbullaha, ali se Livni protivi tom sporazumu, jer smatra da bi to značilo zvanično priznavanje Hamasa", dodaje Haaretz.

kao i svaki rat plane u trenu,a poslije belaj stati.Kako god se završi svi će tvrditi da su pobjednici,to je tako.Eto prilike,ako bude približenih stavova,da se nasilje okonča i šta se dobilo,osimšto nema 1000ljudi.
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2246 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

zonbirile wrote: bogoljube

mržnja ne donosi ništa dobro,jer kao i strah zamučuje um i vodi ka iracionalnim potezima.
slazem se s tobom po tom pitanju, ali njima nista drugo ne preostaje, nakon svega, nego da mrze ljude koji su ih na sve moguce nacine mucili.
zonbirile wrote: 70 000 vojnika dobrovoljaca koje spominješ,su iste nabrijane režimske budale
mozda, a mozda su ljudi koji suosjecaju sa palestincima. mozda bi mi iz Bosne trebali bolje razumijeti palestince nego bilo ko drugi. zaboravljamo sta se desilo - nazalost.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#2247 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Epitop »

U ovom ratu najviše gube civili što je najtužnije. Izrael neče pobijediti ili uništiti Hamas i ponovit će se situacija kao i protiv Hezbollaha možda ne u šteti na strani Izraelske vojske, ali će se pokazati da je ovo bio besmislen rat.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#2248 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by homo_sapiens »

sect0r wrote:
homo_sapiens wrote:
Otkud ti znaš da sam se njemu (@bogoljubu) obratio ? praviš se pametan :( piše: u nekih muslimana ....
pogledaj koga citiras ;-). i jos nesto: nemam nista licno protiv tebe, ali tvoji su postovi stvarno bezze.
To je tvoja (ne)sposobnost procjene mojih misli i namjera :( Žao mi je što ne razumiješ smisao, a ona je da se sve može riješiti mirnim načinom, pregovorima i razgovorima. Oružjem niko nikad ništa značajno nije postigao, pa ni Palestinci u zadnjih 60-tak godina. I neće ni za narednih 600. Previše je mržnje utkano u njihovu svijest, a mržnja zasljepljuje, ne dozvoljava trezvenije razmišljanje.
I u nas se razgovorima dobio "Dayton", i svi (normalni) smo njime zadovoljni, jer je zaustavljen rat, jer se krv ne proljeva, jer smo sačuvali živote, jer je sve vrijednije nego izgubiti život ...
I u Palestini bi trebalo biti vrijednije sačuvati dječije živote, njihove majke, očeve, a ne ići u Džihad, i pravdati umiranje "šehidskom smrću". Svi drugi brinu o Palestincima, a samo Palestinci ginu :( )
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2249 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

homo_sapiens wrote:
To je tvoja (ne)sposobnost procjene mojih misli i namjera :(
sorry psihologija nije moja jaca strana. inace je IT moje podrucje.
homo_sapiens wrote: Žao mi je što ne razumiješ smisao, a ona je da se sve može riješiti mirnim načinom, pregovorima i razgovorima. Oružjem niko nikad ništa značajno nije postigao, pa ni Palestinci u zadnjih 60-tak godina. I neće ni za narednih 600. Previše je mržnje utkano u njihovu svijest, a mržnja zasljepljuje, ne dozvoljava trezvenije razmišljanje.
I u nas se razgovorima dobio "Dayton", i svi (normalni) smo njime zadovoljni, jer je zaustavljen rat, jer se krv ne proljeva, jer smo sačuvali živote, jer je sve vrijednije nego izgubiti život ...
I u Palestini bi trebalo biti vrijednije sačuvati dječije živote, njihove majke, očeve, a ne ići u Džihad, i pravdati umiranje "šehidskom smrću". Svi drugi brinu o Palestincima, a samo Palestinci ginu :( )
sebe ubrajas u normalne kojima je agresija na BiH bila ok? napravi inverz od normalan ;-). pa da su ljudi bili normalni razgovarali bi prije ratovanja, a kad neko pobije u tako kratkom periodu 8.000 ljudi u jednom gradu onda vise nema normalnih i moralnih. ima samo takvih kao ti koji vjerovatno nisu ni osjetili sta je rat. mozda si vidio samo preko tv sta se radi jer da je suprotno ne bi, i suguran sam u to 100%, izjednacavao zrtvu i agresora. i covjece, nisu palestinci ti koji napadaju - ne znam sto je tu toliko slozeno za razumijeti. ljudi brane svoje. ono na cemu zivjeli njihovi preci, oni i gdje bi trebali zivjeti njihova djeca. jedino oko cega se mogu sloziti s tobom je da ti ljudi mrze, i to nije u redu. ali... pokusaj ih razumijeti i prestani opravdavati izrael i prebacivati krivicu na onu sirotinju.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2250 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

POSTAVLJAM SAMO JEDNO PITANJE!
Da li jedno ljudsko bice koje vidi ovava zvjerstva koja rade cionisti, moze da ne mrzi pocinioce ovakvih nedjela?
Zaista neki medju nama ljudima su sasvim čovjekoliki, i ne mogu se lahko prepoznati. Bez obzira radili se o onima koji čine ovakva zvjerstva ili onima koji svojim pisanjem ignorišu ubijanje djece.........
povraća mi se! :-x
Locked