Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
black
Posts: 18648
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2226 Re: Ramazan, opet ;)

Post by black »

alejkumu selam ahmede :)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2227 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

arzuhal wrote:
giordania wrote: Neki dan kod prijatelja na iftaru,ocekujemo ezan,posjedali svi za sofru.Kaze on svom sinu koji ima 10 godina:"Sine prouci dovu".A mali ce:"Dragi Allahu,molim te da zauci ezan" :D
(postio je)
:lol: :lol: :lol: :thumbup:

Podsjetio me na ono:
- Nano...malo ovo meni...
- Prouči, sine, bismillu pa ćeš se moć najest..
- Nano...i da ja-sin proučim - malo mi ba ovo!

:lol: :lol: :lol:
To, ko ono, kad je jedan alim došao u goste, pa upitao dvoje dječice, čija su imena bila Kewser i Jasin, kako se zovu.Pa kad je Kewser rekla svoje ime,onda je alim zamolio da prouči istoimenu suru.A veseli Jasin se preznojavao, znajući šta ga čeka. Kad je njemu bilo upućeno pitanje o imenu, Jasin će, ko iz topa: " Ja se zovem Felek" :D :)


A za somun u Sandžaku....Znam da ga u zapadnom dijelu( Prijepolje, Pljevlja, priboj, Varoš....)zovu pitaljka ;-) A pazarci, čini mi se, pitica :)

Black brate, baš si me obradovao :)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2228 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

e ahmo svaka ti čast :thumbup:

a svi se ibrete u Sarajevu kad im kažem da dolje kažu pitaljka :-D
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#2229 Re: Ramazan, opet ;)

Post by medaaa »

selamun alejkum i od mene... nije me bilo 3 dana, bili smo u gostima... gotiva :D :D da ih Allah nagradi...
nego,imal kakvih novina ovdje, nemam vremena veceras citat ovih 10-ta strana... :D jel se ko ozenio/udao, jel ko proasikovao, jel ko tobe dosao :D , jel ko dobio ulaznicu na Vratnik :D :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2230 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

ružmarina..nemreš ba Ahmu nespremnog ufatit ;-) :-D

Selam ti alejk!
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#2231 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Selam i od mene narode :) meda, ljubimm :)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2232 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

ruzmarina, znam i da Pazarci za sehur kažu sufur, a ovi zapadniji Sandže :D , kao i ljudi u istočnoj Bosni, istočnoj Hercegovini, pa i nekim drugim dijelovima zemlje, kažu za sehur ručak. I u Sarajevu je ručak u ravnopravnoj upotrebi sa sehurom :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2233 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

medaaa wrote:...jel ko tobe dosao :D , jel ko dobio ulaznicu na Vratnik :D :D
Alejkumu selam, imal ba više šta novo :D :lol:

A to za Vratnik ne spominji :x :D ...niko tu haman tobe nije došo :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2234 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Sicily wrote:ah, sto li nece da ucita slike?
Probaj sa bismilletom :oops: :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2235 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Sicily wrote:sto reko' onaj mali, ni s Ya-Sinom nece :-D
Onda je to nešta do tebe :-D
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#2236 Re: Ramazan, opet ;)

Post by medaaa »

@Zoya :kiss: :kiss:
@arzuhal ma bice insAllah novosti, kroz nekih 40 dana :)

nego, ev za dzemat... nisam odavno nista "iznijela", halalite :-)
Image
Last edited by medaaa on 08/09/2009 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2237 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

arzuhal wrote:
medaaa wrote:...jel ko tobe dosao :D , jel ko dobio ulaznicu na Vratnik :D :D
Alejkumu selam, imal ba više šta novo :D :lol:

A to za Vratnik ne spominji :x :D ...niko tu haman tobe nije došo :lol:
Haman tebe naka sa Vratnika dobro nasikirala :mrgreen:

Nema nam hadzinice,da se nije,nedo Bog, zena ubandacila od silnog posla sinoc i jutros :-)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2238 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Ahmmed wrote:ruzmarina, znam i da Pazarci za sehur kažu sufur, a ovi zapadniji Sandže :D , kao i ljudi u istočnoj Bosni, istočnoj Hercegovini, pa i nekim drugim dijelovima zemlje, kažu za sehur ručak. I u Sarajevu je ručak u ravnopravnoj upotrebi sa sehurom :)
jest jest ručak, nisam ustaj'o na ručak

ti pravo ažuriraš ove podatke, ja se ne bih sjetila neko da me pita, svaka ti čast brate ahmmede, ko baza podataka si :mrgreen: :thumbup:
a i ta pitaljka je nekako malko drugačija od somuna ima špicast oblik, a i ukus i miris (odavno je neokusih) :sad:
alejkumu selam @arzuhal
aj draga @sicilijanska mafijašice, :D baš bih rado gledala slike

@meda: mljac mljac
pa kako ti je mila postiti :-D

šta ste navalili bebi je super tamo sve imau onoj vodi :oops: cjelokupan tretman, valja joj se poslije adaptirat' :-D
(halali što ja ovo ovako)
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2239 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

pa viditel ko nam fali ba

zvjezda i onaj što zijareti vratnik :D
b.boja
Posts: 2225
Joined: 04/06/2007 20:14

#2240 Re: Ramazan, opet ;)

Post by b.boja »

Sicily wrote:sto reko' onaj mali, ni s Ya-Sinom nece :-D
http://www.klix.com/
a da probas preko ovog, zadnji link copy :)
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2241 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

ružmarin-a wrote:pa viditel ko nam fali ba

zvjezda i onaj što zijareti vratnik :D
Merhaba to cyber džemat :D
Ja bogme tu od iftara, al bila puna kuća djece, pa ih moradoh držati na oku da ne polome sve :D :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2242 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

zvjezdica_7 wrote:
ružmarin-a wrote:pa viditel ko nam fali ba

zvjezda i onaj što zijareti vratnik :D
Merhaba to cyber džemat :D
Ja bogme tu od iftara, al bila puna kuća djece, pa ih moradoh držati na oku da ne polome sve :D :D :D :lol: :lol: :lol:
znam kako ti je
ma ne ne znate, znam (šmrc)
znaš ona reklama?
ne zamjeri mila ja te maloprozivala :thumbup: :kiss: (ovaj kiss je za sve seke, ne mogu upratit'ko je sve tu) :-D
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2243 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

ružmarin-a wrote:
znam kako ti je
ma ne ne znate, znam (šmrc)
znaš ona reklama?
ne zamjeri mila ja te maloprozivala :thumbup: :kiss: (ovaj kiss je za sve seke, ne mogu upratit'ko je sve tu) :-D
:kiss: :kiss:
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2244 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

a jesil @sicily ti gradila one kolače (tako moj dedo rahmetli govorio) :)
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2245 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Sicily wrote:Eh ja odoh sad jednu zaoprave pristavit, ko hoce da se pridruzi, nek' digne dva prsta :-D

Image
Image
:lol:
Last edited by zvjezdica_7 on 09/09/2009 00:14, edited 1 time in total.
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#2246 Re: Ramazan, opet ;)

Post by medaaa »

samo da poselamim, idemo mi na spavanje :zjev: :zjev: umorne smo od puta.. dok vidim jastuk bice :sleep: sutra cu insAllah procitat sta se zbilo nocas... ugodno sijelo i dobar sehur vam zelim :kiss:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2247 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Sicily wrote: jesam, tortu juce, kadaif danas :)
Aaaaaaaaaa, kadaif...kadaif...kadaif... :shock: ...khm...ne znam imaš li još tog kadaifa Image...ustvari...Image


:oops: :D :lol:
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2248 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Image

:D
User avatar
ružmarin-a
Posts: 2262
Joined: 18/04/2009 23:01

#2249 Re: Ramazan, opet ;)

Post by ružmarin-a »

Sicily wrote:
Postao/la ružmarin-a dana 08/09/2009 23:56
a jesil @sicily ti gradila one kolače (tako moj dedo rahmetli govorio) :)
jesam, tortu juce, kadaif danas :)
kad tine bude zahmet, potanko mi objasni za tortu na PP pliz :-D
ja kupila maksuz tepsiju paje nalila vodom da može pleh stati i zeznula drugu tortu
al hajd jestiva je
aI mi je bila bolja ispala prva koju sam pravila...

hoću i ja kahvu bosansku ko ono nuđaše :D
alejkumu selam @medaaa :D
Last edited by ružmarin-a on 09/09/2009 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28535
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2250 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Sa`o reko da vas poselamim :mrgreen:
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka :P :P
Locked