Ramazan, opet ;)
- black
- Posts: 18648
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#2226 Re: Ramazan, opet ;)
alejkumu selam ahmede 
- Ahmmed
- Posts: 4273
- Joined: 21/09/2005 22:28
#2227 Re: Ramazan, opet ;)
arzuhal wrote:giordania wrote: Neki dan kod prijatelja na iftaru,ocekujemo ezan,posjedali svi za sofru.Kaze on svom sinu koji ima 10 godina:"Sine prouci dovu".A mali ce:"Dragi Allahu,molim te da zauci ezan"
(postio je)![]()
![]()
![]()
![]()
Podsjetio me na ono:
- Nano...malo ovo meni...
- Prouči, sine, bismillu pa ćeš se moć najest..
- Nano...i da ja-sin proučim - malo mi ba ovo!
To, ko ono, kad je jedan alim došao u goste, pa upitao dvoje dječice, čija su imena bila Kewser i Jasin, kako se zovu.Pa kad je Kewser rekla svoje ime,onda je alim zamolio da prouči istoimenu suru.A veseli Jasin se preznojavao, znajući šta ga čeka. Kad je njemu bilo upućeno pitanje o imenu, Jasin će, ko iz topa: " Ja se zovem Felek"
A za somun u Sandžaku....Znam da ga u zapadnom dijelu( Prijepolje, Pljevlja, priboj, Varoš....)zovu pitaljka
Black brate, baš si me obradovao
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2228 Re: Ramazan, opet ;)
e ahmo svaka ti čast
a svi se ibrete u Sarajevu kad im kažem da dolje kažu pitaljka
a svi se ibrete u Sarajevu kad im kažem da dolje kažu pitaljka
- medaaa
- Posts: 2556
- Joined: 21/04/2008 13:50
#2229 Re: Ramazan, opet ;)
selamun alejkum i od mene... nije me bilo 3 dana, bili smo u gostima... gotiva
da ih Allah nagradi...
nego,imal kakvih novina ovdje, nemam vremena veceras citat ovih 10-ta strana...
jel se ko ozenio/udao, jel ko proasikovao, jel ko tobe dosao
, jel ko dobio ulaznicu na Vratnik

nego,imal kakvih novina ovdje, nemam vremena veceras citat ovih 10-ta strana...
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2230 Re: Ramazan, opet ;)
ružmarina..nemreš ba Ahmu nespremnog ufatit
Selam ti alejk!
Selam ti alejk!
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#2231 Re: Ramazan, opet ;)
Selam i od mene narode
meda, ljubimm 
- Ahmmed
- Posts: 4273
- Joined: 21/09/2005 22:28
#2232 Re: Ramazan, opet ;)
ruzmarina, znam i da Pazarci za sehur kažu sufur, a ovi zapadniji Sandže
, kao i ljudi u istočnoj Bosni, istočnoj Hercegovini, pa i nekim drugim dijelovima zemlje, kažu za sehur ručak. I u Sarajevu je ručak u ravnopravnoj upotrebi sa sehurom 
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2233 Re: Ramazan, opet ;)
Alejkumu selam, imal ba više šta novomedaaa wrote:...jel ko tobe dosao, jel ko dobio ulaznicu na Vratnik
![]()
A to za Vratnik ne spominji
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2234 Re: Ramazan, opet ;)
Probaj sa bismilletomSicily wrote:ah, sto li nece da ucita slike?
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2235 Re: Ramazan, opet ;)
Onda je to nešta do tebeSicily wrote:sto reko' onaj mali, ni s Ya-Sinom nece
- medaaa
- Posts: 2556
- Joined: 21/04/2008 13:50
#2236 Re: Ramazan, opet ;)
@Zoya
@arzuhal ma bice insAllah novosti, kroz nekih 40 dana
nego, ev za dzemat... nisam odavno nista "iznijela", halalite

@arzuhal ma bice insAllah novosti, kroz nekih 40 dana
nego, ev za dzemat... nisam odavno nista "iznijela", halalite

Last edited by medaaa on 08/09/2009 23:30, edited 1 time in total.
- giordania
- Posts: 418
- Joined: 29/04/2004 22:15
#2237 Re: Ramazan, opet ;)
Haman tebe naka sa Vratnika dobro nasikiralaarzuhal wrote:Alejkumu selam, imal ba više šta novomedaaa wrote:...jel ko tobe dosao, jel ko dobio ulaznicu na Vratnik
![]()
![]()
![]()
A to za Vratnik ne spominji![]()
...niko tu haman tobe nije došo
Nema nam hadzinice,da se nije,nedo Bog, zena ubandacila od silnog posla sinoc i jutros
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2238 Re: Ramazan, opet ;)
jest jest ručak, nisam ustaj'o na ručakAhmmed wrote:ruzmarina, znam i da Pazarci za sehur kažu sufur, a ovi zapadniji Sandže, kao i ljudi u istočnoj Bosni, istočnoj Hercegovini, pa i nekim drugim dijelovima zemlje, kažu za sehur ručak. I u Sarajevu je ručak u ravnopravnoj upotrebi sa sehurom
ti pravo ažuriraš ove podatke, ja se ne bih sjetila neko da me pita, svaka ti čast brate ahmmede, ko baza podataka si
a i ta pitaljka je nekako malko drugačija od somuna ima špicast oblik, a i ukus i miris (odavno je neokusih)
alejkumu selam @arzuhal
aj draga @sicilijanska mafijašice,
@meda: mljac mljac
pa kako ti je mila postiti
šta ste navalili bebi je super tamo sve imau onoj vodi
(halali što ja ovo ovako)
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2239 Re: Ramazan, opet ;)
pa viditel ko nam fali ba
zvjezda i onaj što zijareti vratnik
zvjezda i onaj što zijareti vratnik
-
b.boja
- Posts: 2225
- Joined: 04/06/2007 20:14
#2240 Re: Ramazan, opet ;)
http://www.klix.com/Sicily wrote:sto reko' onaj mali, ni s Ya-Sinom nece
a da probas preko ovog, zadnji link copy
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2241 Re: Ramazan, opet ;)
Merhaba to cyber džematružmarin-a wrote:pa viditel ko nam fali ba
zvjezda i onaj što zijareti vratnik
Ja bogme tu od iftara, al bila puna kuća djece, pa ih moradoh držati na oku da ne polome sve
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2242 Re: Ramazan, opet ;)
znam kako ti jezvjezdica_7 wrote:Merhaba to cyber džematružmarin-a wrote:pa viditel ko nam fali ba
zvjezda i onaj što zijareti vratnik![]()
Ja bogme tu od iftara, al bila puna kuća djece, pa ih moradoh držati na oku da ne polome sve![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
ma ne ne znate, znam (šmrc)
znaš ona reklama?
ne zamjeri mila ja te maloprozivala
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2243 Re: Ramazan, opet ;)
ružmarin-a wrote:
znam kako ti je
ma ne ne znate, znam (šmrc)
znaš ona reklama?
ne zamjeri mila ja te maloprozivala![]()
(ovaj kiss je za sve seke, ne mogu upratit'ko je sve tu)
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2244 Re: Ramazan, opet ;)
a jesil @sicily ti gradila one kolače (tako moj dedo rahmetli govorio) 
- zvjezdica_7
- Posts: 331
- Joined: 09/02/2008 22:02
- Location: In a galaxy far far away...
#2245 Re: Ramazan, opet ;)
Sicily wrote:Eh ja odoh sad jednu zaoprave pristavit, ko hoce da se pridruzi, nek' digne dva prsta![]()

Last edited by zvjezdica_7 on 09/09/2009 00:14, edited 1 time in total.
- medaaa
- Posts: 2556
- Joined: 21/04/2008 13:50
#2246 Re: Ramazan, opet ;)
samo da poselamim, idemo mi na spavanje
umorne smo od puta.. dok vidim jastuk bice
sutra cu insAllah procitat sta se zbilo nocas... ugodno sijelo i dobar sehur vam zelim 
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#2247 Re: Ramazan, opet ;)
Aaaaaaaaaa, kadaif...kadaif...kadaif...Sicily wrote: jesam, tortu juce, kadaif danas
...ustvari...
- ružmarin-a
- Posts: 2262
- Joined: 18/04/2009 23:01
#2249 Re: Ramazan, opet ;)
kad tine bude zahmet, potanko mi objasni za tortu na PP plizSicily wrote:jesam, tortu juce, kadaif danasPostao/la ružmarin-a dana 08/09/2009 23:56
a jesil @sicily ti gradila one kolače (tako moj dedo rahmetli govorio)
ja kupila maksuz tepsiju paje nalila vodom da može pleh stati i zeznula drugu tortu
al hajd jestiva je
aI mi je bila bolja ispala prva koju sam pravila...
hoću i ja kahvu bosansku ko ono nuđaše
alejkumu selam @medaaa
Last edited by ružmarin-a on 09/09/2009 00:18, edited 1 time in total.
- BHF_Manijak
- Posts: 28535
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#2250 Re: Ramazan, opet ;)
Sa`o reko da vas poselamim
neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka

neko rece "onaj sto zijareti Vrantik",garant mislite na Istocnjaka


