ineče, obavezni je inventar naše velike vidovnjakinje ĐEMILE & Co.
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#2228
Prenj wrote:A koja je uopste svrha Fondacije?
(...)


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2230
Odlicno! Sve znalac do znalca. 1427 hidzretska je godina...rulja_20 wrote:to na dolaru ti je, paša moj, koliko ja znam "oko uroka","đavolje oko" nesh tako... i ti sad preko toga bacaš nake kletve...
ineče, obavezni je inventar naše velike vidovnjakinje ĐEMILE & Co.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2231
haj sad cemo zaboraviti osmanagicha
da se koncetrisemo na nesto drugo
kako komentarisete geoloski izvjestaj geologa Nadije Nukic ??????
jeli i ona mozda ubleha i zanesenjak ????????????????????????????????
da se koncetrisemo na nesto drugo
kako komentarisete geoloski izvjestaj geologa Nadije Nukic ??????
jeli i ona mozda ubleha i zanesenjak ????????????????????????????????
GEOLOŠKI IZVJEŠTAJ
Nadležnim državnim organima u novembru 2005. odlazi Izvještaj o geološkom ispitivanju tla. Slijede izvodi iz tog Izvještaja čiji je autor iskusni dipl. geolog iz BiH:
1. S obzirom da je oblik Visočice pravilan geometrijski oblik, čije su sve četiri strane identične (osim prednjeg dijela zbog ulaznog platoa), može se zaključiti da priroda u toku svog stvaranja nije mogla istaložiti ovako pravilan geometrijski oblik, jer svi ovi materijali pripadaju sedimentnim kastičnim stijenama, koje su nastale od sitnih čestica nošenih vodom i taložene.
2. Prilikom izovođenja početnih istražnih radova već je potvrđeno da je ulazni plato najvjerovatnije popločan sa obrađenim pločama pješčara.
3. Utvrđeno je da se nakon određene dužine penjanja pod istim konstantnim uglom dolazi na jedan zaravnjen plato, širine cca 2,5 metra, da bi nakon toga ponovno bio uspon, pa opet plato i sve tako do vrha “Visočice”.
4. Grubim otkopavanjem su se ukazale već određene konture, za koje se može reći da imaju određenu geometriju. Čišćenjem blokova špartlom i metlicom može se vidjeti da su blokovi slagani jedan na drugi, s tim da je onaj koji se nalazio iznad smaknut prema unutra, ali su poredani kao cigle pri gradnji objekata. Pošto je sloj humusa jako male močnosti nije u mogućnosti da zaštiti površinski sloj breče. Interesantna je pojava da na blokovima koji su bili prekriveni mahovinom, blok je čitav i neoštečen. Takva dva bloka su otkrivena ispod ovog sondažnog bunara, gdje se jasno vide ravne strane ta dva bloka i mjesto njihovog spajanja. Daljnjim detaljnim čišćenjem spoja između dva bloka, na mjestu gdje je humus ušao dublje u dubinu, otkriveno je da je taj blok ispod obrađen i ravne glatke površine.
4. Ekipa koja je radila na ravnom dijelu platoa izvršila je skidanje površinskog dijela humusa površine 2,00 x 2,00 m. Cijela ova otkopana površina je ravna. Nažalost, zbog prekida radova nismo bili u mogućnosti da izvršimo i detaljno čiščenje ove površine da bi vidjeli na koji način je uradena geometrija ovog platoa.
5. Sondažni bunar SB-2: na dubini od 0,60-0,70 m konstatovana je pojava ploča različite veličine od dolomita i pješčara. Ploče su pravilno raspoređene u istom nivou po cijeloj površini sondažnog bunara. Na dubini izvađena je ploča pješčara na kojoj se jasno vide koncentrični krugovi…
6. Sondažni bunar SB-3: Iz dosada otkopanog se može konstatovati da je plato najvjerovatnije svojom cijelom dužinom centralnog dijela popločan… Popločavanje nije bilo u vidu stepenica, već je postavljanje ploča pratilo nagib padine. Vizuelno se može vidjeti da su te ploče djelo ljudskih ruku, što znači izrezane u dimenzije koje su im bile potrebne. Nažalost, pri radu sa bagerom od strane vlasnika imanja, neke od tih ploča su slomljene, ali one koje su ostale neoštećene su pravilnih ivica i iste debljine.
7. Ploče koje je vlasnik imanja izvadio bi bilo poželjno na neki način zaštititi ne od utjecaja atmosferilija, nego od mehaničkih oštećenja, tako da bi se pri rekonstrukciji pokušalo te ploče vratiti na njihova prvobitna mjesta. Treba svaku ploču izmjeriti (dužinu, širinu i debljinu), označiti i kompjuterski pokušati ih smjestiti na njihovo prvobitno mjesto
-
SuperM
- Posts: 51
- Joined: 28/01/2005 23:53
#2232
Dragi Forumaši,
obavještavam Vas da je oficijelna web stranica Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca postavljena na web. Možda Vam pomogne da nađete više informacija o Bosanskoj dolini piramida i da ponudi odgovore na neke od Vaših pitanja.
Ugodno surfanje,
press Fondacije
http://www.piramidasunca.ba
obavještavam Vas da je oficijelna web stranica Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca postavljena na web. Možda Vam pomogne da nađete više informacija o Bosanskoj dolini piramida i da ponudi odgovore na neke od Vaših pitanja.
Ugodno surfanje,
press Fondacije
http://www.piramidasunca.ba
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2233
ha! što vas znanje prosu žešće. haj ba ,tornjajte se, mrš u rupu
SIKTER
----
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
SIKTER
----
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?kekec wrote:Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2234
"- Otkriće prve evropske piramide -
Prije 12 500 godina veći dio Evrope je bio pod debelim ledenim naslagama. Međutim, južni evropski obod, od Baskije, preko Španjolske, Italije, Hrvatske, Bosne, pa sve do Turske i zakavkaskih oblasti je bujao ljudskim kulturama.
Razvijene civilizacije Pacifika, Atlantika i Sredozemlja ostavljale su jakog traga na arhitekturu, socijalnu organizaciju i spiritualni život južnih Evropljana. A za njih su prostori današnje Bosne i Hercegovine i Jadranskog bazena bili posebno važni kao energetski vrlo potentni.
Nekoliko stotina kilometara radijusa, od Save do Jadrana, smatrani su za najprivlačnije u tadašnjoj Evropi. Višemilenijsko prisustvo Ilira i naroda Baskijsko-zakavkaske grupe ostavilo je iza sebe genijalnost oličenu u piramidama, monumentalnim kamenim gradovima i kompleksnim energetskim sistemima.
Svemirska kataklizma od prije 12 000 godina i otapanje leda u Evropi izazvalo je podizanje nivoa mora od nekoliko stotina metara. Tragovi civilizacije su prekriveni vodom. Ubrzo, povlačenjem mora i protokom vremena, piramide su prekrili nivoi zemlje i rastinja."
Svako ko uzima knjigu Semira Osmanagica kao istinitu, treba da se pregleda. Kakva svemirska kataklizma? Sta mislis da smo idioti? Izmisljas iz zadnjice. Koje piramide, koji MONUMENTALNI KAMENI GRADOVI, kakvi kompleksni energetski sistemi??? Pa da li je u Bosni ostao i jedan pametan covjek?
Prije 12 500 godina veći dio Evrope je bio pod debelim ledenim naslagama. Međutim, južni evropski obod, od Baskije, preko Španjolske, Italije, Hrvatske, Bosne, pa sve do Turske i zakavkaskih oblasti je bujao ljudskim kulturama.
Razvijene civilizacije Pacifika, Atlantika i Sredozemlja ostavljale su jakog traga na arhitekturu, socijalnu organizaciju i spiritualni život južnih Evropljana. A za njih su prostori današnje Bosne i Hercegovine i Jadranskog bazena bili posebno važni kao energetski vrlo potentni.
Nekoliko stotina kilometara radijusa, od Save do Jadrana, smatrani su za najprivlačnije u tadašnjoj Evropi. Višemilenijsko prisustvo Ilira i naroda Baskijsko-zakavkaske grupe ostavilo je iza sebe genijalnost oličenu u piramidama, monumentalnim kamenim gradovima i kompleksnim energetskim sistemima.
Svemirska kataklizma od prije 12 000 godina i otapanje leda u Evropi izazvalo je podizanje nivoa mora od nekoliko stotina metara. Tragovi civilizacije su prekriveni vodom. Ubrzo, povlačenjem mora i protokom vremena, piramide su prekrili nivoi zemlje i rastinja."
Svako ko uzima knjigu Semira Osmanagica kao istinitu, treba da se pregleda. Kakva svemirska kataklizma? Sta mislis da smo idioti? Izmisljas iz zadnjice. Koje piramide, koji MONUMENTALNI KAMENI GRADOVI, kakvi kompleksni energetski sistemi??? Pa da li je u Bosni ostao i jedan pametan covjek?
Last edited by Macuser on 15/01/2006 18:50, edited 1 time in total.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2235
meni se čini da ovi koriste forum da biste ih vi besplatno korigovali tj da bi im njihov pokušaj PREVARE bio što uvjerljiviji.SuperM wrote:Dragi Forumaši,
obavještavam Vas da je oficijelna web stranica Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca postavljena na web. Možda Vam pomogne da nađete više informacija o Bosanskoj dolini piramida i da ponudi odgovore na neke od Vaših pitanja.
Ugodno surfanje,
press Fondacije
predlažem da im NE RECENZIRATE njihovu stranicu tj ne iznosite ovdje javno nijednu kritiku a ni pohvalu. nek se znoje do proljeća !
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2237
nisam predložio da se stavlja ikakav katanac?!shuriken wrote:bravo pravimjernik!
nasao si pravu mjeru nakon 92 stranice mucenja
dobar ti je nick
administrator, katanac na ovu temu!
to ti je prilično smio prijedlog, s obzirom da si postao član foruma prije par sedmica .ja imam duplo veći staž od tebe pa se ne uduđujem tražiti takvo nešta. jesili stigao pročitat svih 92 strane ? ja jedva.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2238
HAHAA KOJI UPIŠ !!!!!Macuser wrote:"- Otkriće prve evropske piramide -
Prije 12 500 godina veći dio Evrope je bio pod debelim ledenim naslagama. Međutim, južni evropski obod, od Baskije, preko Španjolske, Italije, Hrvatske, Bosne, pa sve do Turske i zakavkaskih oblasti je bujao ljudskim kulturama.
Razvijene civilizacije Pacifika, Atlantika i Sredozemlja ostavljale su jakog traga na arhitekturu, socijalnu organizaciju i spiritualni život južnih Evropljana. A za njih su prostori današnje Bosne i Hercegovine i Jadranskog bazena bili posebno važni kao energetski vrlo potentni.
Nekoliko stotina kilometara radijusa, od Save do Jadrana, smatrani su za najprivlačnije u tadašnjoj Evropi. Višemilenijsko prisustvo Ilira i naroda Baskijsko-zakavkaske grupe ostavilo je iza sebe genijalnost oličenu u piramidama, monumentalnim kamenim gradovima i kompleksnim energetskim sistemima.
Svemirska kataklizma od prije 12 000 godina i otapanje leda u Evropi izazvalo je podizanje nivoa mora od nekoliko stotina metara. Tragovi civilizacije su prekriveni vodom. Ubrzo, povlačenjem mora i protokom vremena, piramide su prekrili nivoi zemlje i rastinja."
izgleda da ipak jeste:Svako ko uzima knjigu Semira Osmanagica kao istinutu, treba da se pregleda. Kakva svemirska kataklizma? Sta mislis da smo idioti? Izmisljas iz zadnjice. Koje piramide, koji MONUMENTALNI KAMENI GRADOVI, kakvi kompleksni energetski sistemi??? Pa da li je u Bosni ostao i jedan pametan covjek.
Vjerujete li u postojanje prve evropske piramide kod Visokog?
Da. 31%
Ne. 69%
Glasova: 7293
http://www.sarajevo-x.com/_glasaj.php?a ... at&aid=263
- shuriken
- Posts: 1725
- Joined: 07/12/2005 19:42
#2239
oprostite gospodine pravimjernik
sto sam se usudio pogresno procijeniti
da ste imali dobru ideju
vidim da sam bio u krivu
da vam odem po sibice?
koristim ovu priliku da vam zahvalim sto nama pocetnicima putem citata i vizualnih znakova (mala zuta lica koja se smiju) ukazujete na duhovitost pojedinih postova jer bez vase pomoci to ne bismo mogli pojmiti
sta znaci iskustvo
jos kada biste mi pojasnili ulogu znakova %&#$@ u vasem postu, mojoj sreci ne bi bilo kraja
sto sam se usudio pogresno procijeniti
da ste imali dobru ideju
vidim da sam bio u krivu
da vam odem po sibice?
koristim ovu priliku da vam zahvalim sto nama pocetnicima putem citata i vizualnih znakova (mala zuta lica koja se smiju) ukazujete na duhovitost pojedinih postova jer bez vase pomoci to ne bismo mogli pojmiti
sta znaci iskustvo
jos kada biste mi pojasnili ulogu znakova %&#$@ u vasem postu, mojoj sreci ne bi bilo kraja
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#2240
El-bosniaco, stvarno ti nedostaje aduta za dalju kvalitetnu raspravu.El-bosniaco wrote:haj sad cemo zaboraviti osmanagicha
da se koncetrisemo na nesto drugo
kako komentarisete geoloski izvjestaj geologa Nadije Nukic ??????
jeli i ona mozda ubleha i zanesenjak ????????????????????????????????GEOLOŠKI IZVJEŠTAJ...
Geoloski izvjestaj moze i treba da da geoloski sastav tla doticnog prostora.
Izvrsena su busenja i doslo se do odredjenih, OCEKIVANIH REZULTATA.
Nista novo i nista posebno sto vec nije ucrtano u vec postojece
geoloske i pedoloske karte, opste i detaljnije.
Pogledaj sliku geoloskih uzoraka i kazi GDJE JE TU PIRAMIDA.Podrucje Visokog, blize i sire se nalazi u podrucju Dinarida, krecnjackog masiva koji se proteze... Starost stijena je vezana za period mezozoika (trijas, jura i kreda). Navedeno podrucje uglavnom ulazi u vrijeme trijasa i to srednjeg, a neki visi dijelovi gornjeg.
Srednji trijas- predstavljen je razlicitim vrstama stijena, laporima (laporcima), laporovitim plocastim krecnjacima i nekada pjescarima.
Lapori su gline sa velikim procentom CaCO3. To su sitnozrne stijene zuckasto bijele i sive boje. Javljaju se u finim slojevima, a nastali su talozenjem finog glinovitog i karbonatnog materijala. Lapori koji su bili izlozeni vecem pritisku su cvrsci i zovu se laporci.
Pjescari su sedimentne stijene nastale slijepljivanjem i ocvrscivanjem kripnijih i sitnijih zrna pijeska. Javljaju se kao fino izrazeni slojevi, cesto vrlo velike debljine. Oni su cvrste, tvrde i zilave stijene (mada mogu biti i trosne). Koriste se i kao gradjevinski materijal. Vezivanje zrna moze biti izvrseno sa glinovitim muljem (glinoviti pjescar) kao i sa oksidima zeljeza (gvozdjeviti ili crveni pjescar). Takodje mogu nastati pod velikim pritiskom bez vezivnog materijala.
Gornji trijas je predstavljen iskljucivo krecnjacima i dolomitima. U njima se nalazi boksit i zeljezna ruda. Na planini Zvijezdi kod Varesa se nalaze lezista zeljezne rude, a ista je trijaske starosti.
Iz fotografija snimljenih i objavljenih u vezi ovog slucaja, moze se zakljuciti da je izvrseno uzimanje uzoraka tla:
i da je vjestom (ili nenamjernom zbog neznanja) manipulacijom strucnim izrazima i pojmovima koji nisu bliski obicnom covjeku, postignut zeljeni efekat, a to je izazivanje interesovanja javnosti. U tome se uspjelo.
Toliko o geoloskoj analizi.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2241
tako to rade piramidašishuriken wrote:oprostite gospodine pravimjernik
sto sam se usudio pogresno procijeniti
da ste imali dobru ideju
vidim da sam bio u krivu
da vam odem po sibice?
koristim ovu priliku da vam zahvalim sto nama pocetnicima putem citata i vizualnih znakova (mala zuta lica koja se smiju) ukazujete na duhovitost pojedinih postova jer bez vase pomoci to ne bismo mogli pojmiti
sta znaci iskustvo
jos kada biste mi pojasnili ulogu znakova %&#$@ u vasem postu, mojoj sreci ne bi bilo kraja
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2243
a osjetljiva čoeka. pa šta ako sam rekao da si krivo protumačio moje riječi? izvini ako nisam smio,biće da ti bolje znaš šta sam ja htio rećishuriken wrote:od vas dovoljno gospodine
zadovoljstvo je citati vas
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2244
pogledao sam stranicu.jedna riječ: JADNO ! al vam neću reći zašto...SuperM wrote:Dragi Forumaši,
obavještavam Vas da je oficijelna web stranica Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca postavljena na web. Možda Vam pomogne da nađete više informacija o Bosanskoj dolini piramida i da ponudi odgovore na neke od Vaših pitanja.
Ugodno surfanje,
press Fondacije
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#2245
Da se malo odmorimo od "strucnih" postova.
Malo humora.
Na pitanje: "Da li vjerujete u postojanje piramide"
( http://piramida.blogger.ba/arhiva/?start=10 ), evo
nekoliko odgovora, misljenja...:
Malo humora.
Na pitanje: "Da li vjerujete u postojanje piramide"
( http://piramida.blogger.ba/arhiva/?start=10 ), evo
nekoliko odgovora, misljenja...:
NAS SEMIR JE BIO DOSTA UVJERLJIV SA SVOJOM PRICOM I ZNANJEM;PA MU TAKO VJERUJEM I DAJEM PUNU PODRSKU U SVOM DALJNJEM RADU;SAMO NAPRIJED-I UJEDNO MOLIM SVE BIH MEDIJE DA MALO VISE OBJAVLJUJU PODATAKA O OVOM SLUCAJU KAKO BI NASE VJEROVANJE BILO JOS CVRSCE I KAKO BI SE VISE LJUDI UKLJUCILO U I POMOGLO NESMETAN RAD I UBRZALO I OLAKSALO SEMIROV TRUD I RAD.
U Kur´anu Allah dz.s. preporucuje vjernicima da putuju po svijetu i vide znamenja koja su ostavili ljudi koji su postojali prije nas i kaze da su oni veca znamenja po zemlji ostavili od ljudi koji su stvoreni kasnije...
Ti ajeti cine da povjerujem kako nije nemoguce da su ljudi prije 12 000 godina gradili piramide sto da ne!!!
Dakle postojala se razvijenije civilizacije nego sto mi mozemo i zamisliti Allah zna , a nama je dato samo malo znanja !!!
Ja apsolutno vjerujem da ta piramida postoji i urgiram organe Bosne i Hercegovine da dostave financijska sredstva kako bi se ova piramida iskopala i sacuvala. Isto tako urgiram Bosnjake i Bosnjakinje u inostranstvu da doniraju novac u ovu svrhu. Piramida je od velikog znacaja za Bosnu i Bosnjacki narod ciji su je preci i napravili.
Ja se iskreno nadam da postoji, a vjerovat cu kad se objelodane sigurni dokazi. Samo naprijed, vrijedi pokusati, pustite ljude neka kopaju samo tako cemo znati istinu.Sretno!!!!Svedska, 09/11/2005 09:47
sudeci prema dokazima koje je iznio Semir Sam Osmanagić- Piramida postoji!!!Ja licno vjerujem u to,i nadam se da je istina ono u sta vjerejum.Procitao sam knjigu i covjek kada je vidio visocicu uzeo je knjigu i otvorio stranu na kojo0j se nalazi meksicka piramida po gradji slicna nasoj.Iz prve je otvorio.
Faruk Džiho, 10/11/2005 16:22
Прерано је рећи је ли то пирамида или није. Археологија је спора и мора да буде спора.
На другој страни археолошка чуда јесу могућа, што видимо и по Јонагунију, потопљеном јапанском комплексу, старом најмање 10.000 година, недавно пронађеном.
У сваком случају, г-дин Семир има нешто позитивно и у наступу и у приступу.
Кулинов Праунук, 10/11/2005 18:33
Ja vjerujem da se radi o BOSANSKIM PIRAMIDAMA. Samo naprijed. Dokazi su ocigledni. Samo ne dajte katolockim cobanima da napasaju ovce u blizini njih jer mogla bi im se nevinasce Mejrema da ukaze i da New Medjugorje otvore. I belive that Bosnian Pyramids are truth, reasen finding. Be happy! Good luck!
ma konacno smo dohakali Hercegovcima sa njihovim medjugorjem....
Samo neka ovo prodje (i neka se dokaze ako je moguce) pa imat cemo vise turista nego bilo koje mjesto na balkanu a Visoko ce prerasti u pravu carsiju....
ma raja ako postoji onda cemo moci zivjeti od turizma,a ja cu ako_allah_da svoju buducu djecu izbaciti iz kuce pa cu da iznajmljujem sobe
ma i mi se malo moramo potruditi,a bogme i nasi mediji
da se ovo dogodilo u komsiluku onda bi bilo i na ftv,bht,obn-u,pink-bh pa i na hayatu ali ovako ko da ni bog nije dao
SRAMOTA
zasto ici u egipat kad ga imamo ovdije
J.E.B.o zemlju koja piramide(zivim u nadi) i oskara nema....podrzavam sve ovo..samo zasto do proljeca cekati?....hajmo jednu akciju i ogoliti tj. osloboditi ono brdo od patnje...
moram nabaviti 5-6 magaraca da se ljudi koji dodju mogu slikati sa njima pored piramida.... Biznis majka....
"mislim,dakle, piramida POSTOJI";)
Bolje je da bude, jer ako ne bude Bosna ce bit poznata ne samo po ratu, vec i po glupanima. Onda ce Amerikanci poslat nekog da otkrije da smo dinosaurusi pa cemo poceti da lezemo jaja.
zasto se toliko mucite oko piramide kada ona pripada Albancima,mi smo jedini autokton narod na ovim prostorima...kada smo mi imali kraljicu TEUTU i kralja Agrona za vas se nije znalo,vjerovatno ste cuvali stoku svi zajedno nedje iza Karpata
ILIR, 15/11/2005 03:58
DOBRO ETO KAD SMO VEC DOSLI DO ZAKLJUCKA DA PIRAMIDA POSTOJI MOZE LI MI KO RECI GDJE SE MOGU NACI DOBRE A, DA NISU SKUPE ZIMSKE GUME ZA PASATA....
UNAPRED HVALA....
Mi smo isti narod jarane.. Albanci i Bosnjaci poticu od istog naroda, a to su stari PRAILIRI, tako da se ne prepiremo oko nevazni stvari, vec da skupa u buduce suradujemo i pisemo zajedno nasu historiju, pa cemo ako bog da naci jos piramida u BIH i ALBANIJI, temelja naseg naroda i mnogo vise nego sto smo znali.. SELAM svim MUSLIMANIMA balkana i sire!!!!
Haruga, 19/11/2005 16:27
Mislim da postoji, čak mislim da je se u Bosni nalazi energetsko središte ako ne svijeta a onda možda Evrope. Neki su čak i primjetili da u Bosni počinju mnoga zbivanja koja se kasnije prošire svijetom. Na primjer, I Svjetski rat,pa ovaj zadnji nakon čega su uslijedile ove brojne katastrofe itd... Ima tu nešto
u jednoj zimskoj noći
tam' gdje je visok brijeg
sakrio se megalit
i pokrio ga snijeg
a jedan amater
piramidu traži svud
gdje je, kud je nestala
to njemu kvari trud
sad se žure, jure
podno brijega toga
tmurne kreature
s piramida bloga
da u svome ushićenju
faktima u prkos
klepe dva-tri miliona
i povuku nas za nos
tvrtko, 19/11/2005 20:59
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2249
šala ba macuser...Macuser wrote:Bogami, niste vi za Evrope. Kakva EU! Nego, prema Iranu se okrenite i kamenujte sejtana u Meki. Ovakvih i ovolikih gluposti nisam procitao ni na jednom drugom forumu. Bosno moja, tugo moja.
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2250
Ama, citam ove citate da se smijemo, pa mi muka. Lav koji prica, Djeda Mraz koga treba nogirati jer je hriscanin, piramide koje su prailirske, Albanci i Bosanci isti narod (a, blizu su nam i Iranci, a posto su Iranci Persijanci, a oni su arijevci i mi smo arijevci - komsije
). Pa ludilo totalno!

