hrvatska-more

Post Reply
User avatar
Comandini
Posts: 285
Joined: 08/02/2012 00:13

#2226 Re: hrvatska-more

Post by Comandini »

eroslav wrote:
Comandini wrote:Samo jedan savjet raji da malo pripazi, kraljevi na ulasku udarili pecat a na izlasku niti su skenirali pasos niti su udarili pecat, a ja uskoro moram za Germanske zemlje pa se dovijam kako Svabama objasniti cinjenicu da stizem iz Bosne , a da sam teoretski u Hrvatskoj.
pa što nisi zatražio na gp da te ''odjave''?
Jebiga, kako ja nisam vozio nisam ni skuzio na vrijeme da su samo pogledali dokumente ne i skenirali, plus sto inace cesto putujem i prelazim Cro-BiH granicu, i uvijek su uredno pecatili. Do mene je, ali i do njih, jer je prelazak s licnom iskaznicom i ukinut jednim dijelom zbog toga sto prema zakonu putnik mora dobiti pecat u dokument :)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2227 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

Image
Image
Image
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2228 Re: hrvatska-more

Post by fatamorgana »

Madre de dios! Gdje je ovo Bobi?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2229 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

fatamorgana wrote:Madre de dios! Gdje je ovo Bobi?
Tirkizno more i pješčane plaže prizor su s plaže Sakarun smještene na Dugom otoku (Foto: Filip Brala/PIXSELL) :D
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#2230 Re: hrvatska-more

Post by Entropio »

Ovo je ono isto mjesto na slici od neki dan... Saharun/Sakarun.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2231 Re: hrvatska-more

Post by fatamorgana »

Bobi wrote:
fatamorgana wrote:Madre de dios! Gdje je ovo Bobi?
Tirkizno more i pješčane plaže prizor su s plaže Sakarun smještene na Dugom otoku (Foto: Filip Brala/PIXSELL) :D
Hvala! Mislio sam da su Karibi il' tako nešto ...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2232 Re: hrvatska-more

Post by Bobi »

fatamorgana wrote:
Bobi wrote:
fatamorgana wrote:Madre de dios! Gdje je ovo Bobi?
Tirkizno more i pješčane plaže prizor su s plaže Sakarun smještene na Dugom otoku (Foto: Filip Brala/PIXSELL) :D
Hvala! Mislio sam da su Karibi il' tako nešto ...
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zvi ... 96230.html
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2233 Re: hrvatska-more

Post by fatamorgana »

Bobi wrote:
fatamorgana wrote: Hvala! Mislio sam da su Karibi il' tako nešto ...
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zvi ... 96230.html
Tito dragi i Jovanko, raj na zemlji .... 'ta će džennet i eden, :run:
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2234 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

fatamorgana wrote:
Bobi wrote:
fatamorgana wrote: Hvala! Mislio sam da su Karibi il' tako nešto ...
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/zvi ... 96230.html
Tito dragi i Jovanko, raj na zemlji .... 'ta će džennet i eden, :run:
nevjerovatno. rezervisao sam vec neki dalju destinaciju ali da nisam def bih isao ovdje
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2235 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Lovrecina
Image

Image

Prvlja

Image

Image

Moje dvije najdraze.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2236 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

Pismonosa wrote:Jebiga, odi u Tursku ili Egipat na ljetovanje, niko ti ne brani. I nadaj se da će ti otkriti da imaš ravne tabane kad te ufate zbog mobilizacije u rat!
:lol: :oops:
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2237 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Entropio wrote:Ovo je ono isto mjesto na slici od neki dan... Saharun/Sakarun.

Kako doci do tamo?

Koliko kosta trajekt?

Parking na otoku, jel' dzaba ili se placa?

...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2238 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Warashii, gdje je tacno to za nas neupucene :D
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2239 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

sherbett wrote:
mrAdil wrote:
Entropio wrote:Ovo je ono isto mjesto na slici od neki dan... Saharun/Sakarun.

Kako doci do tamo?

Koliko kosta trajekt?

Parking na otoku, jel' dzaba ili se placa?

...
Iz Zadra ideš na Dugi otok

http://www.putovnica.net/prijevoz/traje ... adrolinija

a parking ovisi ... ako uzimaš smještaj onda valjda ne, ako ima svoj parking (otok, mjesto) onda da...a vjerovatno možeš na divljaka, na manjim otocima gdje ne voze auti onda se plaća mjesto na parkingu, al mislim da to sa Dugim otokom nije slučaj
176 kuna auto + 30 osoba.

tamo i vamo nas 4 treba 600 kuna.

puno.

toliko mi more biti goriva do Ulcinja.
NNNN
Posts: 301
Joined: 26/03/2013 08:42

#2240 Re: hrvatska-more

Post by NNNN »

mrAdil wrote:[q

176 kuna auto + 30 osoba.

tamo i vamo nas 4 treba 600 kuna.

puno.

toliko mi more biti goriva do Ulcinja.
a ako voziš dizela još će ostati i za kukuruze i sladoled na plaži
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2241 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

P308 wrote:Warashii, gdje je tacno to za nas neupucene :D
Brac, tacnije Postira ;)
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2242 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

sherbett wrote:
Bodkin wrote:
nevjerovatno. rezervisao sam vec neki dalju destinaciju ali da nisam def bih isao ovdje
izdajico! :D

Evo još malo, moje preporuke :-D
otok Silba, zadarski arhipelag :oops:
Image
nista to, takvih na svakom koraku :P ovaj saharin :D i ova lovrecina su raj na zemlji :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2243 Re: hrvatska-more

Post by fatamorgana »

NNNN wrote:
mrAdil wrote:[q

176 kuna auto + 30 osoba.

tamo i vamo nas 4 treba 600 kuna.

puno.

toliko mi more biti goriva do Ulcinja.
a ako voziš dizela još će ostati i za kukuruze i sladoled na plaži
:lol:
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2244 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Eno kažu hrvatsko more nije sigurno, morski psi jedu bosance.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2245 Re: hrvatska-more

Post by insomnia78 »

miki.ba wrote:Eno kažu hrvatsko more nije sigurno, morski psi jedu bosance.
Al samo ove sa AVAZOM

s' moje sokoćalo
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2246 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

sherbett wrote:Šta fali Silbi? :?
ti nisi normalan čovek :D
previse obicna. takvih plaza u hr koliko hoces. one dvije su kao sa kariba :D
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#2247 Re: hrvatska-more

Post by la_roux »

Opa, konačno je tema krenula u dobrom smjeru. Evo još jedan dobar komad ljepote netaknute prirode hrvatskih otoka:
Image
Image
Image
Image
Last edited by la_roux on 27/07/2013 11:56, edited 2 times in total.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2248 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Gdje je to?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2249 Re: hrvatska-more

Post by Truba »

bome sad na dnevniku da ovaj vikend spašava sezonu sjeverne dalmacije
gužve na cestama
User avatar
la_roux
Posts: 131
Joined: 10/11/2012 23:04

#2250 Re: hrvatska-more

Post by la_roux »

P308 wrote:Gdje je to?
Mali pusti otok Proizd, blizu Korčule. Evo da ne objašnjavam:
Image
Uglavnom, jedini prevoz su brodići koji voze iz nekih mjesta na Pelješcu, i iz Korčule i Vela Luke. Iz Vela Luke je najkraći put i cijena povratne karte je 50 kn.
Nije naseljeno, ima samo 1 restoran, može se otići na 1 dan jer nemaš gdje prenoćiti, ali je mnogima pošlo za rukom da ponesu šator i ostanu nekoliko dana jer nema nikakve kontrole.
Post Reply