Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2226 Re: Citroen All About

Post by xamp »

The BEN10 wrote:Ima li ko iskustva sa ovlaštenim servisom: http://pscmobi.ba/?
Koliko inače košta komplet pregled u ovlaštenom servisu?
Mogu li se uzeti probne tablice na jedan dan, ili koji je već minimalni period? I koliko košta. Gdje se to može izvesti?

Hvala
Mislim da je taj zatvoren... U svakom slucaju, sudeci po web-u je katastrofa.
ABC Ciglane - super ljudi rade.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2227 Re: Citroen All About

Post by 530i »

xamp wrote:
The BEN10 wrote:Ima li ko iskustva sa ovlaštenim servisom: http://pscmobi.ba/?
Koliko inače košta komplet pregled u ovlaštenom servisu?
Mogu li se uzeti probne tablice na jedan dan, ili koji je već minimalni period? I koliko košta. Gdje se to može izvesti?

Hvala
Mislim da je taj zatvoren... U svakom slucaju, sudeci po web-u je katastrofa.
ABC Ciglane - super ljudi rade.
Zatvoren?! Jesi li pogledao o kom salonu i servisu je riječ.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2228 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

direstraits0078 wrote:
Me_again wrote:
amar1994 wrote: fin je on ali ja bi isao na onaj od 112ks i 6 brzina :wink: , ako ti budzet dozvoljava , mislim i da manje trosi od toga , a bolje sigurno ide jer ima 30Nm vise :thumbup:
Taj C4 sa 92 konja ti je smece obicno. Meni je trebalo (da, ja sam taj lazov koga su istjerali sa foruma) cak 3:15 od Sarajeva do centra Bihaca sa istim autom. Generalno, koliko god sam ja los vozac to je stvarno previse. Od tada pa naovamo samo kupujem aute od Mirzeta, sa njima stignem do Bihaca za 3:14. Bez izuzetka !
Opa, prelazis na auta za đet-set? :lol:
Ma jok, nego na papak-set auta :) :) :)
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2229 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

xamp wrote:
The BEN10 wrote:Ima li ko iskustva sa ovlaštenim servisom: http://pscmobi.ba/?
Koliko inače košta komplet pregled u ovlaštenom servisu?
Mogu li se uzeti probne tablice na jedan dan, ili koji je već minimalni period? I koliko košta. Gdje se to može izvesti?

Hvala
Mislim da je taj zatvoren... U svakom slucaju, sudeci po web-u je katastrofa.
ABC Ciglane - super ljudi rade.
Nije zatvoren, to je u sklopu berlijete, na alipasinu. Mjenjao prosle godine sijalice, to je moje iskustvo.

Ove smetljare sa ciglana, ne bih komentarisao.
Od ovlastenih, kad je BIH u pitanju, najvise rijeci hvale sam cuo za pavica Tuzla i ovnak Vitez. Masa ljudi iz Sarajeva ide kod njih i servisira auta.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2230 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

NediM17 wrote:
Me_again wrote: Taj C4 sa 92 konja ti je smece obicno. Meni je trebalo (da, ja sam taj lazov koga su istjerali sa foruma) cak 3:15 od Sarajeva do centra Bihaca sa istim autom. Generalno, koliko god sam ja los vozac to je stvarno previse. Od tada pa naovamo samo kupujem aute od Mirzeta, sa njima stignem do Bihaca za 3:14. Bez izuzetka !
Ne valja lagati, narasce ti nos.

Ispada ti prosjecna brzina blizu 100km/h, to ce moci kada "ljutko" (v.d. direktora autocesta FBiH) napravi ovu brzu cestu od Lasve pa skroz do Bihaca ciji je pocetak najavio danas, prva dionica Lasva-Nevic Polje. Cca. 180 mil. €, samo mu jos pare fale pa da krene.

Da bi uopste dosao do autoputa treba ti 20 minuta iz centra grada u najboljem slucaju. Mozes na autoputu voziti od Josanice do Lucana 180km/h (jer taj Citroen i ne moze vise i plus u Malesicima moras usporiti na 110km/h) i preko Medenog polja ako si dovoljno lud isto toliko. Ostalo su ti sve vecinom naseljena mjesta, ogranicenja, i imas pun kurac stacionarnih radara a da ne govorim o policiji i mobilnim radarima. Mozda si to vrijeme i mogao ostvariti ako je Sarajevo negdje u Travniku ili ako si isao u 3 ujutru i tata ti je ministar mupa (a ni tata ministar ti ne moze pomoci kada te okine stacionarni ili mobilni).

Da si malo smanjio ribu i rekao cca. cetiri sata, mozda bi ti neko i povjerovao.
Jbt, cekam 24 sata da se neko upeca :lol: :lol: :lol:
Nego, nemoj da mi nos raste, dovoljno je velik :)
Puno si ti tu matematike upotrijebio u racunici za konacno vrijeme putovanja, ne ide to tako. Glavno ti je sljedece - imas tri pedale pod nogama u autu, onu srednju moras sto manje pritiskati a onu skroz desno sto vise. To ti je matematika. Glede umjetnickog dojma, volan se u krivinama mora njezno dodavati, nista ono seljacko trzanje i slicno, a putanja mora biti sto je vise moguce smooth. I onda rezultat ne izostaje. I fakat se ne zahebajem za vrijeme, ja 4 sata do Bihaca vozim samo kada je snijeg po cesti :lol: :lol: :lol:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2231 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

konektovan wrote:
xamp wrote:
The BEN10 wrote:Ima li ko iskustva sa ovlaštenim servisom: http://pscmobi.ba/?
Koliko inače košta komplet pregled u ovlaštenom servisu?
Mogu li se uzeti probne tablice na jedan dan, ili koji je već minimalni period? I koliko košta. Gdje se to može izvesti?

Hvala
Mislim da je taj zatvoren... U svakom slucaju, sudeci po web-u je katastrofa.
ABC Ciglane - super ljudi rade.
Nije zatvoren, to je u sklopu berlijete, na alipasinu. Mjenjao prosle godine sijalice, to je moje iskustvo.

Ove smetljare sa ciglana, ne bih komentarisao.
Od ovlastenih, kad je BIH u pitanju, najvise rijeci hvale sam cuo za pavica Tuzla i ovnak Vitez. Masa ljudi iz Sarajeva ide kod njih i servisira auta.
Mojne tako, ja imam vrlo visoko misljenje o njima. Bez foliranja i humora, to mi je jedan od najozbiljnijih zvanicnih servisa u BiH, ovo sto ih ja znam.
Ako treba sada da evaluiram ovu tvrdnju, samo reci, ali cu se onda usput popisati na masu ostalih zvanicnih servisa.
Raja trce kod Pavica jer je usluzan i ljubazan, i svaka mu cast na tome, ali da li je to uvijek u korelaciji sa profesionalnim obavljanjem duznosti to je upitno. Nasoj raji je bitan ljubazan odnos i neka je malo jeftinije, odmah ga kuju u zvijezde. Ne kazem. postujem ih, i dobri su ali vjerovatno nisu najbolji. Bio je i Smajlovic Toyota dobar prema raji i ugodan ka novcaniku pa ga covjek ispusi, nije na kraju imao para da plati sve Toyoti sto je dugovao.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2232 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2233 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
Jedna lasta ne cini proljece, tako nekako cini mi se ....
Sve i da su pogrijesili, svi koji rade i grijese ponekada, evo polazim sam od sebe. Ali nemozemo sada generalno na osnovu jedne cinjenice donositi sud o njima. Ja ti mogu opet ispricati nekoliko situacija u kojima su bili ekstra profesionalni ne samo prema meni nego i prema ostalima. U prosjeku, siguran sam da se radi o kvalitetnom servisu jer Bakir (vlasnik) drugacije ne bi mogao funkcionisati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2234 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2235 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Ima, u Tuzli :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2236 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Me_again wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
Jedna lasta ne cini proljece, tako nekako cini mi se ....
Sve i da su pogrijesili, svi koji rade i grijese ponekada, evo polazim sam od sebe. Ali nemozemo sada generalno na osnovu jedne cinjenice donositi sud o njima. Ja ti mogu opet ispricati nekoliko situacija u kojima su bili ekstra profesionalni ne samo prema meni nego i prema ostalima. U prosjeku, siguran sam da se radi o kvalitetnom servisu jer Bakir (vlasnik) drugacije ne bi mogao funkcionisati.

Oni nisu nista uradili, tako da nisu mogli nista ni pogrijesiti. :wink: Naplatili mi lezarinu izgleda, i sta drugo da ja mislim o njima??
Bakir radi zato sto ljudi nemaju velikog izbora, kad je Sarajevo u pitanju. Zbog Baketa i njegove arogancije, mnogi su otisli u Tuzlu i Vitez. Joj, tacno to ime, Bakir, mi postaje odbojno. :D :D :D

Jedino nas Bakir (Visoko) normala lik. :)
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#2237 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

Ima jedan u Nürnbergu. ;)
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2238 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Porsche, ex asa, pricali mi o njima i ovako i onako, osjecaj k'o da si u svabiji. :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#2239 Re: Citroen All About

Post by Me_again »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Porsche, ex asa, pricali mi o njima i ovako i onako, osjecaj k'o da si u svabiji. :D
E sada bi ja mogao, realno, protiv njih bar 10 negativnih iskustava ispricati, sto iz raje a nesto i mojih.
Ali pustimo to, psi laju a karavani prolaze.
Generalno, niko nije bez mane, a ja licno ipak imam dobro iskustvo sa abc. Sto opet ne znaci da imaju i ostali. Mozda je nesto i u musterijama :lol: :lol: :lol:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2240 Re: Citroen All About

Post by The BEN10 »

Hvala narode.
Šta je sa probnim tablicama, gdje se "vade" i koliko košta?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2241 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

The BEN10 wrote:Hvala narode.
Šta je sa probnim tablicama, gdje se "vade" i koliko košta?
u općini prodavatelja ili općini kupca i zavisno od koliko dana hoćeš oko 60-ak kermi.

Ali mora ti dati sve originalne papire od auta.....
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#2242 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Porsche, ex asa, pricali mi o njima i ovako i onako, osjecaj k'o da si u svabiji. :D
Zato su im i cijene k'o u Švabiji.
Kad su mi za montažu i balansiranje zimskih guma tražili 82 KM, bilo mi je sve jasno.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2243 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Nisam siguran 100%, al kolega je na octaviji to uradio za 40-ak maraka kod njih, krajem prosle godine.
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#2244 Re: Citroen All About

Post by Dzontra_Volta »

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2245 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:ostavio im auto u servisu, da prenoci, pa da ga ispitaju ujutro kad je hladan motor, i kad sam dosao sutradan po auto, mogo sam samo konstatovati da ga nisu ni pomakli sa onog mjesta, gdje sam ga ja parkirao. Uredno su naplatili dijagnostiku, i ono sto me najvise boli, rekli mi da je sve u najboljem redu sa autom. :D :D :D
ja se pitam ponekad, ima li ijedan posten ovlasteni servis u gradu :D :D :run:
Ima, u Tuzli :-D
ne znam :lol: , meni se ogadi Remex-Tuzla zbog nekakvog drskog strucnjaka na telefonu , a htio otic :skoljka: :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2246 Re: Citroen All About

Post by condy »

Jesu prećerali sa tom cijenom montaže i balansiranja :) :run:

Konkretno u Zenici, u servisu guma Union komercu, gdje se sve radi profesionalno, balansiranje pod opterećenjem i montaža na felgama je 6,00 KM po gumi, sa PDV om, ukupno 24 KM. Dodaj još nekih cca max 10 KM za skidanje i montažu gume sa/na felgu, ko nema rezervni set, to je 34 KM. I oni su najskuplji, može se proći jeftinije za 10-tak KM, kod klasičnog vulkanizera.

I vi se Sarajlije razbacujete sa parama :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2247 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

condy wrote:Jesu prećerali sa tom cijenom montaže i balansiranja :) :run:

Konkretno u Zenici, u servisu guma Union komercu, gdje se sve radi profesionalno, balansiranje pod opterećenjem i montaža na felgama je 6,00 KM po gumi, sa PDV om, ukupno 24 KM. Dodaj još nekih cca max 10 KM za skidanje i montažu gume sa/na felgu, ko nema rezervni set, to je 34 KM. I oni su najskuplji, može se proći jeftinije za 10-tak KM, kod klasičnog vulkanizera.

I vi se Sarajlije razbacujete sa parama :D

Ima se, moze se, dok se ne udje u crveno, a vecina je takvih. :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#2248 Re: Citroen All About

Post by Throttle »

Union komerc je daleko od profesionalnosti :)
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2249 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Image


Ovako rade grijaci kod hdi motora. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2250 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Image


Ovako rade grijaci kod hdi motora. :)
:) :thumbup:

To , dobro sam procitao da rade i u voznji zimi , tacnije 3 min po ovome :-D :thumbup:
Post Reply