Unaprijed zahvalan!
ps
ćak sam spreman glasati za vas
..bolje im se pridruziJoseMujica wrote:Molio bih rukovodstvo naše stranke da nastavi ložit Šamarđiju na twitteru. U nedostatku lijepih vijesti i dobrih komedija ovo je istinsko ljetno osvježenje.
Unaprijed zahvalan!
ps
ćak sam spreman glasati za vas
Mislim da više nikada ni za koga neću glasati. Hoću kada se pojavi stranka koja bi na primjer, prije potpisa objavila detalje ugovora sa Shellom, pa privatila uslove građana, a ne podala se Shellu, natjerala banke da se ponašaju bolje, a ako to ne može, ponovo uvela Zavod za platni promet i smanjila moć banaka, to jeste vratila kontrolisanje tokova novca u državu a ne dala bankama da ga kontroliše, uradila potrebno da se ljudi zaposle, bez obzira na tržište (ako što poslodavac kaže radniku ako ti se ne sviđaju uslovi rada idi gdje ti je bolje, tao i drćava kaže poslodavcu. A ne bojte se, bilo bi poslodavaca koj ibi radili i pod tim uslovima, kao što ima i radnika koji rade pod ovim), itd.JoseMujica wrote:Molio bih rukovodstvo naše stranke da nastavi ložit Šamarđiju na twitteru. U nedostatku lijepih vijesti i dobrih komedija ovo je istinsko ljetno osvježenje.
Unaprijed zahvalan!
ps
ćak sam spreman glasati za vas
General War wrote:..bolje im se pridruziJoseMujica wrote:Molio bih rukovodstvo naše stranke da nastavi ložit Šamarđiju na twitteru. U nedostatku lijepih vijesti i dobrih komedija ovo je istinsko ljetno osvježenje.
Unaprijed zahvalan!
ps
ćak sam spreman glasati za vas
JoseMujica wrote:General War wrote:..bolje im se pridruziJoseMujica wrote:Molio bih rukovodstvo naše stranke da nastavi ložit Šamarđiju na twitteru. U nedostatku lijepih vijesti i dobrih komedija ovo je istinsko ljetno osvježenje.
Unaprijed zahvalan!
ps
ćak sam spreman glasati za vas
jebga nemam twitera a Šamarđija mi je već ukinuo fb profil
It_is_a_Leclerc wrote:Vi ste to govorili i prije ovih izbora, pa - guess what...
Naša stranka se nameće kao jedina prava opozicija. Samo da se pojačaju u drugim dijelovima BIH, i vrlo brzo bi razbucali ove Deefove i slične.
Iako se obično desničarima prišiva primitivizam, vidim da ovo vrlo patetično razvlačenje Gratza i njegovog imena, nije strano ni ljevičarima. Sve po potribi, kako se namisti, u taj čas.Marko Zarko wrote:It_is_a_Leclerc wrote:Vi ste to govorili i prije ovih izbora, pa - guess what...
Naša stranka se nameće kao jedina prava opozicija. Samo da se pojačaju u drugim dijelovima BIH, i vrlo brzo bi razbucali ove Deefove i slične.
S potencijalom poslodavca Forte, "ne znam šta sam" Čudićke i "ne znam kako se zovem" Gratza i ostalih licemjera odoše daleko u PriMošten
Ja se nijednom političaru ili stranci ne divim. Naša stranka ima odličnih strana, kao i loših, i trudio sam se da ih navedem. Isto vrijedi i za SDA, SBB, DF. Međutim, ovdje govorimo o konkretnom poslu - SDA radi, DF ne radi ništa, osim što zapošljavaju rođake, idu na skijanje o trošku države, kupuju iPhone i tweetaju...nemampojma0 wrote:Ma pusti @leklera, on sad našao da se divi NS i da je kuje u zvijezde...sačekaj još malo, pa ćeš vidjet kako će ih prvi popljuvati, čim skonta da nisu "pametni" kao on.
Kako je on hvalio SDA i Šepića, pa SBB, pa DF...ima on tu naviku tako
Nikad se nikome nisam divio s političke scene, jer znam da pamet i znanje ne dolaze s funkcijom ili titulom.It_is_a_Leclerc wrote:Ja se nijednom političaru ili stranci ne divim. Naša stranka ima odličnih strana, kao i loših, i trudio sam se da ih navedem. Isto vrijedi i za SDA, SBB, DF. Međutim, ovdje govorimo o konkretnom poslu - SDA radi, DF ne radi ništa, osim što zapošljavaju rođake, idu na skijanje o trošku države, kupuju iPhone i tweetaju...nemampojma0 wrote:Ma pusti @leklera, on sad našao da se divi NS i da je kuje u zvijezde...sačekaj još malo, pa ćeš vidjet kako će ih prvi popljuvati, čim skonta da nisu "pametni" kao on.
Kako je on hvalio SDA i Šepića, pa SBB, pa DF...ima on tu naviku tako
To što si ti sposoban i spreman da se diviš takvim ljudima, to onda nema veze samnom, niti sa bilo kim drugim, već samo sa tobom.
Ovog člana nije bilo niti u jednoj prethodnoj verziji zakona, utrpala ga izgleda Pedjina "javna rasprava".
Privremeni raspored radnika na drugo radno mjesto
Clan 108.
(1) U hitnim slucajevima (zamjena iznenada odsutnog radnika, iznenadno povecanje obima posla, sprjecavanje nastanka vece stete, kvar na postrojenjima, elementarne nepogode i sl.) poslodava moze donijeti jednostranu odluku o rasporedu radnika na drugo radno mjesto, a najduze do 60 dana u toku jedne kalendarske godine.
(2) U slucaju iz stava 1. ovog clana, placa radnika i druge naknade se obracunavaju kao da je radio na radnom mjestu za koje ima zakljucen ugovor o radu.
(3) Zahtjev za zastitu prava, podnesen protiv odluke iz stava 1. ovog clana ne odlaze njeno izvrsenje.
Nema ama bas nista sporno. Potpuno uobicajna odredba kakva postoji u svakom zakonu u svakoj zemlji Evrope... Ima u nekoj varijanti i u postojecem zakonu.Pedja Kojovic wrote:Ne vidim nista sporno u ovom clanu.
Nabrojane su okolnosti pod kojima je to moguce i odredjen maksimalni broj dana u godini.
Takdoje, radnik za svo to vrijeme prima platu i beneficije koja mu pripadaju po ugovoru o radu koji je zakljucio.
(Sumnjam da ce neko placati doktorsku platu za cistacicu).
p.k.
Izvjestaj podnosi Vladi KS, a Vlada SKS na usvajanje.gubljenje_vremena wrote: Može li se negdje "iskopati" izvještaj o radu kantonalne uprave za inspekcijke poslove Kantona Sarajevo?
Već susjedna Hrvatska, članica EU, nema ništa slično u svom zakonu.komandant mark wrote:Nema ama bas nista sporno. Potpuno uobicajna odredba kakva postoji u svakom zakonu u svakoj zemlji Evrope... Ima u nekoj varijanti i u postojecem zakonu.Pedja Kojovic wrote:Ne vidim nista sporno u ovom clanu.
Nabrojane su okolnosti pod kojima je to moguce i odredjen maksimalni broj dana u godini.
Takdoje, radnik za svo to vrijeme prima platu i beneficije koja mu pripadaju po ugovoru o radu koji je zakljucio.
(Sumnjam da ce neko placati doktorsku platu za cistacicu).
p.k.
kiji idiot poslodavac bi placao doktora nauka da cisti wc?VjecitiStudent wrote:Jedan od najtragičnijih članova zakona je član 108., koji poslodavcu daje mogućnost da svake godine maltretira nepoželjnog radnika punih 60 dana i da ga se tako vrlo lako, bez ikakvih dodatnih troškova po sebe, otarasi.
Ovim članom je omogućeno poslodavcu da "sve po zakonu" pošalje doktora nauka da radi poslove čistačice, fakultetskog profesora da radi ko portir i slično. Sankcije za ovaj član postoje, ali se ne odnose na narav "privremenosti" već samo ako 'privremenost' potraje duže od 60 dana.
Poslodavci tako dobiše na dar magični štapić uz čiju pomoć mogu lako obezvrijediti mnoge druge odredbe zakona koje ko fol štite radnika od maltretiranja.
Ovog člana nije bilo niti u jednoj prethodnoj verziji zakona, utrpala ga izgleda Pedjina "javna rasprava".
Privremeni raspored radnika na drugo radno mjesto
Clan 108.
(1) U hitnim slucajevima (zamjena iznenada odsutnog radnika, iznenadno povecanje obima posla, sprjecavanje nastanka vece stete, kvar na postrojenjima, elementarne nepogode i sl.) poslodava moze donijeti jednostranu odluku o rasporedu radnika na drugo radno mjesto, a najduze do 60 dana u toku jedne kalendarske godine.
(2) U slucaju iz stava 1. ovog clana, placa radnika i druge naknade se obracunavaju kao da je radio na radnom mjestu za koje ima zakljucen ugovor o radu.
(3) Zahtjev za zastitu prava, podnesen protiv odluke iz stava 1. ovog clana ne odlaze njeno izvrsenje.
Postoji mali milion razloga i kombinacija, nema potrebe crtat, a nema ni fajde...JThomas wrote:pa npr. poslodavac koji nema validan razlog da mu da otkaz koji će izdržati na sudu, a hoće da ga natjera da sam to učini.
mislim tačno po ovim upitima i odgovorima vidiš ko privatnog biznisa nije omirisao u životu, a i ne namjerava...
Osim ako zeli da nekoga maltretira, degradira, psihicki unisti i konacno, prosili da podnese otkazPedja Kojovic wrote:Ne vidim nista sporno u ovom clanu.
Nabrojane su okolnosti pod kojima je to moguce i odredjen maksimalni broj dana u godini.
Takdoje, radnik za svo to vrijeme prima platu i beneficije koja mu pripadaju po ugovoru o radu koji je zakljucio.
(Sumnjam da ce neko placati doktorsku platu za cistacicu).
p.k.
Ma ne kontaju to ove nase zasticene vrste iz paralelnog politickog univerzuma. Oni imaju diplome, jos ako imaju ove stecene u inostranstvu, jos dezerterskeJThomas wrote:pa npr. poslodavac koji nema validan razlog da mu da otkaz koji će izdržati na sudu, a hoće da ga natjera da sam to učini.
mislim tačno po ovim upitima i odgovorima vidiš ko privatnog biznisa nije omirisao u životu, a i ne namjerava...