Prednacrt novog ZOR-a definitivno jeste izašao iz ministarstva Milana Mandilovica, no još uvijek nema bilo kakvih informacija u kojoj mjeri je i da li je uopće, Vlada taj prednacrt prepravljala.Better Man wrote:VjecitiStudent wrote:Evo prijedloga zakona Vlade iz 2012. godine, nakon održane javne rasprave, koji je poslije, u skoro svim bitnim dijelovima preinačen na štetu radnika.
Pa je na parlament stigla robovlasnička verzija ZOR-a, koju su Kojovic i Grac bez pogovora prihvatili kao potpuno prihvatljivu, uz tek par dopuna "poštene koke", koje im je na volej nabacila SDA.
http://yep.ba/wp-content/uploads/2015/0 ... onacno.pdf
Zašto uporno odbijaš da priznaš i izbjegavaš da odgovoriš da je novi ZOR izašao iz ministarstva Milana Mandilovića, koji je član DF-a.
Odluke na Vladi se donose većinom glasova, sam ministar nema nikakvo pravo veta na 'svoj' zakon, tako da je potpuno moguće da nacrt zakona koji iz Vlade ode u Parlament, bude potpuno različit od prednacrta kojeg je Vladi dostavilo ministarstvo.
No kakav god shit na kraju izašao iz Vlade, zadnju riječ ima Parlament, parlamentarci su ti koji svojim ručicama nešto prihvataju ili odbijaju.

