iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dudlov
Posts: 2077
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#22051 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

djama wrote:ma slobodno dizi.
12-ka je ionako optimizovana za sve uredjaje od 5s pa do XS
ide update 12ka...pročepilo
User avatar
Ady88
Posts: 1134
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#22052 Re: iPhone - All about

Post by Ady88 »

Ljudi pa ovo leti sta je ovo, baterija mi se bas popravila drasticno :P

Zezam se vidjet cemo utiske iako je update bio tezak 1.65gb hah
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#22053 Re: iPhone - All about

Post by djama »

Eh zavrsio i odmah benchmark

Single core : 3523
Multicore : 6034

Najbolji mi je bio na beta koja je izasla 01.09.

Single core :3543
Multicore : 6063

Najlosiji na 11.3

Single core : 3458
Multicore : 5732

Bateriju cemo da vidimo u narednih 5-7 dana. Ostalo kako bude dolazilo.
Odmah primjetim da je ostalo ipak da kad je upaljen bluetooth da vise nema ikonice nego se ikonica pojavljuje samo u slucaju kad je bluetooth spojen na nesto
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22054 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

Siri ubi
User avatar
Ady88
Posts: 1134
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#22055 Re: iPhone - All about

Post by Ady88 »

Mene je iznenadilo kako je precizno ovo mjerenje, dobra stvar dobro ce mi doci, u nekoliko mm razlika:

Image

Image
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#22056 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Ady88 wrote:Mene je iznenadilo kako je precizno ovo mjerenje, dobra stvar dobro ce mi doci, u nekoliko mm razlika:

Image
Ja bih ga odsjek'o da mi je toliko malen :mrgreen: 8-)
Nhf, malo Shalle ;-)
User avatar
Ady88
Posts: 1134
Joined: 08/02/2009 07:50
Location: Nikad saznat' nećemo

#22057 Re: iPhone - All about

Post by Ady88 »

Pa morao sam uzeti neku mjeru sto znam 100% da je tacna , citav zivot mjerim i ne mjenja se :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22058 Re: iPhone - All about

Post by insomnia78 »

Pa 5mm bas i nije nekoliko :-D
Last edited by insomnia78 on 18/09/2018 07:37, edited 1 time in total.
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#22059 Re: iPhone - All about

Post by probook »

IOS 12 je tu na Iphone 7. Na prvu meni se cini da je Safari dosta brzi :-? Kako se vama cini?
dudlov
Posts: 2077
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#22060 Re: iPhone - All about

Post by dudlov »

probook wrote:IOS 12 je tu na Iphone 7. Na prvu meni se cini da je Safari dosta brzi :-? Kako se vama cini?
kod mene na 6s leti
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22061 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

I kod mene je bolje znatno. Izgleda da su se potrudili oko ove verzije
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#22062 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

I meni na 8+ je 1,6gb..
Ev jos radi OTA, ima 2h kako se skida sve mic po mic preoptereceno asli
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22063 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Curve wrote:I meni na 8+ je 1,6gb..
Ev jos radi OTA, ima 2h kako se skida sve mic po mic preoptereceno asli
Ne valja ti konekcija. Ja skinuo i instalirao na okruglo pet uredjaja
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#22064 Re: iPhone - All about

Post by probook »

ado_sar wrote:
Curve wrote:I meni na 8+ je 1,6gb..
Ev jos radi OTA, ima 2h kako se skida sve mic po mic preoptereceno asli
Ne valja ti konekcija. Ja skinuo i instalirao na okruglo pet uredjaja
I meni je bas brzo islo, a jos poceo skidati oko 7 i 20 kada je vjerovatno najveca navala bila :D
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#22065 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Piči ko flak na ženinoj X-ki. Sad sam ljubomoran, ja neću da updatiram zbog jailbreak-a, ali kako radi razmišljam se. :)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#22066 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Saka wrote:Piči ko flak na ženinoj X-ki. Sad sam ljubomoran, ja neću da updatiram zbog jailbreak-a, ali kako radi razmišljam se. :)
jailbreak svakak nije za prave iphonase :D dfu dfu :D
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#22067 Re: iPhone - All about

Post by djama »

Saka wrote:Piči ko flak na ženinoj X-ki. Sad sam ljubomoran, ja neću da updatiram zbog jailbreak-a, ali kako radi razmišljam se. :)
Ma za cas ce i jailbrake. Vec odavno ima za 11.4.1 jer je bila dugo otkljucana i ovi stigli da je jailbrake. :)
User avatar
B0SNlANKlNGD0M
Posts: 6
Joined: 10/04/2018 00:24

#22068 Re: iPhone - All about

Post by B0SNlANKlNGD0M »

Ady88 wrote:iPhone X i nisam nikad te bete instalirao itd, malo mi nesto samo 1.65gb
I kod mene je 1.65 :thumbup:
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#22069 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Ne, ima samo za 11.4 beta koji se vise ne potpisuje. 11.4.1 se ne moze jailbreakati.
Sumnjam da ce tako brzo (ako bude ikako) jb za 12-ku. Iako jeste demonstrirano da je moguce dug je put do funkcionalnog i stabilnog jailbreaka.
User avatar
Yoann
Posts: 56
Joined: 13/05/2010 03:50

#22070 Re: iPhone - All about

Post by Yoann »

Eh znam sta cu prvo izmjeriti :-D :-D :-D :-D

Salu na stranu, skinuo sam i ja ovaj update na osmici i citam da ce svim modelima donijeti napredak (mada ja ne vidim sta mi moze unaprijediti, ja sam malo je reci zadovoljan :-D ) pogotovo ovim starijim , evo drug koji ima 6s govori kako je primjetio da mu je telefon dosta brzi.

btw. nasao sam i stavio ovaj od xs-a wallpaper, moram priznati da izgleda prepregotivno na telefonu!

Image
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#22071 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Sica

Image
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#22072 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

Ady88 wrote:Mene je iznenadilo kako je precizno ovo mjerenje, dobra stvar dobro ce mi doci, u nekoliko mm razlika:

Image

Image
jel to neka app za mjerenje?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#22073 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

bluesjunior wrote:
Ady88 wrote:Mene je iznenadilo kako je precizno ovo mjerenje, dobra stvar dobro ce mi doci, u nekoliko mm razlika:

Image

Image
jel to neka app za mjerenje?
Da da. Meni izbacuje na instagramu.... samo mi skupa pa nisam .
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#22074 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

kako se zove?
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#22075 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

bluesjunior wrote:kako se zove?
ja mislio da je to nešto došlo sa update-om
Post Reply