MuaDib wrote:
Očigledno je ovdje problem NS-ovaca, što stvarnost posmatraju kroz kristalnu kuglu koja je uljepšava i prilagođava vašem političkom programu.
Bez obzira na patetiku vezanu za mačka i mačkov rep i tobožnje pravdanje kako si simpatizer NS a nisi. Ne može se poreči da je NS podržao zakon, kojim je udarna pesnica reformi počela od radničke klase. Iste one klase koja izdržava budžet koji kritikujete samo kada se umanje sredstva prema "elitnim institucijama kulture" koje su na ovaj ili onaj način povezane s kadrovima NS. Što se najbolje vidjelo prilikom glasanja NS u SKS, o usvajanju izveštaja o radu institucija u oblasti kulture.
Ovdje "NS" ovci nemaju nikakvih problema ,čak i ako imaju mnogo su manji od problema DF-ovaca jer DF-ovci su "opozicija" na forumu dok su u praksi vlast. V L A S T.
Koliko sam shvatila , predsjednik Naše Stranke na ovom forumu odgovara na SVA pitanja koja mu se postave a nisu provokatorska. Time govori da nema problema. DF-ovci svojim konstantnom mantrom "vlast smo a opozicija" zaista postaju dosadni.
Elem , radnička klasa REALNOG SEKTORA PUNI BUDŽET , onoliko koliko (ne)pošteni privatnik prijavi ili neprijavi iz nužde ili iz bezobrazluka , budžet se puni indirektnim oporezivanjem jedinstvenom stopom svake transkacije u privredi , raznim direktnim porezima , te posuđivanjem od MMF-a. Uz dužno poštovanje , budžet pune i savjesni i produktivni radnici koji su zaštićeni kolektivnim ugovorom , jedino što je takvih u odnosu na neproduktivne i nesavjesne daleko manje.....no pošto nemamo "produktomjer" zadržaćemo se na nagađanjima....zanimljivo je kako se zaštita radničke klase pretvara u borbu za očuvanje previsokih plata i radnih mjesta sa kojih te ni smrt ne može pomaknuti.....RADNICI MORAJU BITI JEDNAKI ili što jednakiji a borba za prava radnika realnog sektora je......po Vama je to borba za "elitne institucije kulture" koje "su povezane sa kadrovima NS"-a. Jedino što ovdje ne štima je činjenica da je ministar kulture Kantona Sarajevo istaknuti član Demokratskog Fronta Samer Rešidat (Samereneda jse foteljese nem iču

).
MuaDib wrote:
Međutim, s tim stavom o ZOR i najvećim nevjernim tomama su otvorene oči, da je NS kukavičije jaje podmetnuto BH ljevici, s ciljem njenog slabljena, razbijanja i usmjeravanja na kolosjek liberalizma. To što vi radite iz NS ne ide u prilog vašem deklarativnom zalaganju. Na ispitu senzibilnosti prema radncima ste pali i to samo govori koliko je vama stalo do socijalne crte programa NS. Znam da nije lako preko noci postati omražen od strane velikog broja radnika i sindikalista. Međutim, kad već kritikuješ DF i daješ ocjene koje ne stoje, moram ti staviti do znanja da je DF pokazao daleko veću i političku odgovornost samim preuzimanjem rizika da uđu u vlast sa SDA i HDZ. A ne kao NS pričao priče da neće da razgovara s onima koji smrde (SDA). DF je jasno pokazao da može ući u vlast samo kao ravnopravan i uvažavan partner, sa jasnim instrumentima moći. Gdje god mu je to oduzeto, napustio je vlast i ostao u opozicionim klupama. Dok je s druge strane NS odbio bilo kakav pokušaj i razgovor, ali je preko noći podržao ZOR. Te je jeftinim trikovima urokljivih pogleda Dennis Gratz, pokušao od sebe napraviti žrtvu razjarenog sindikaliste, kako bi se skrenula priča sa njega na druge. Svaka vam čast na tom poslaniku, koji je najbolje pokazao ko se boji naroda i ko je žargonski rečeno pizda.
.
Umjesto što mantrate o stavu Naše Stranke o Zakonu o radu , pisala sam da bi mnogo bolje bilo da ste ga PROČITALI a još bolje , s obzirom da ste
dio vladajuće koalicije dostavili konkretne prijedloge promjene Zakona. Valjda u toj Fronti imate nekog ekonomistu osim Đonlagića i valjda ste mogli dati KONKRETNE izmjene predlagačima Zakona. Voila. ako je SDA pristala gotovo na sve KONKRETNE I JASNE PROMJENE Zakona od stranke koja ima jednog poslanika u skupštini , kako bi tek pristala na predloge
koalicionog partnera sa kojim ima komotnu većinu i sa kojim jedva čeka da se dogovori. No činjenica je da NISTE PREDLOŽILI NIŠTA pa samim tim ne znamo ni da li bi ti vaši predlozi bili usvojeni. No ono što svim ljudima to govori je to , da NE RADITE zajedno sa vašim
koalicionim partnerom , da ste u
koaliciji isključivo radi podjele vlasti , da vam građani nisu ni na potplatama od cipela i da ste toliko zatačkani svi u svoje pozicije pa se čak na vijestima informišete da će Naša Stranka podržati Zakon o radu uz konkretne izmjene.
Naša Stranka nije stranka ljevice pa ona nema šta "podmetati" ljevici . To što ste kao SDP-ovci pardon bivši SDP-ovci zamislili da će NS podržavati vaše nelogičnosti samo zato jer ste samozvana "ljevica" ("zaštitnici radničke klase
vlasnici sijaset preskupih nekretnina , luksuznih vozila i firmi" ) ipak ostavite za vaše sastanke. Naša Stranka je liberalna ali je prevashodno stranka razuma , principijelnosti i konkretnosti dakle sve ono što DF - nije.
Zaista jesam uputila "kritike koje ne stoje" DF-u , zapravo trebala sam kritikovati još gore i još više ali neću jer postoji još par ljudi u mom životu koji vjeruju da će bivši Mek Donalds Predsjednik napraviti nešto , odnosno par forumaša koji ovdje pišu o DF-u makar neutralno a čije mišljenje cijenim.
DF je zeznuop čak i Stranku za BiH. Čak ni oni nisu bili u praksi vlast a na jeziku i forumu opozicija , čak su i oni bili koliko-toliko dosljedni pa su birali koalicione partnere nakon izbora i držali se toga. Nazvati Dennis-a Gratz-a , "urokljivim" je zaista degutantno i govori o načinu izražavanja u Demokratskoj Fronti. No jedino sam Dennis-a od svih predsjednika stranka viđala na ulici za vrijeme predizborne kampanje, pa zaključujem da se on nikako ne boji naroda a Željka komšića sam vidjela jedino u Avazu i to kako otvara Mek Donalds.
I on se sigurno "ne boji" naroda.
MuaDib wrote:
Ostale tri upadice su jeftini politički spinovi, kada se zna na koji način je vlast formirana i na koji način se pokušalo nametnuti protivzakonito ponašanje i odlučivanje unutar vlade. Što je za DF bilo neprihvatljivo. Zatim naivno vjerovanje kako ovim zakonom neradnici gube privilegije, zapravo je čisti spin, kada se zna da ovim zakonom bolesni radnici gube zaštitu i otvoreno im se poručuje umri - nisi kompetentan na tržištu rada. Zna se da je najveći broj neradnika u institucijama javne uprave i da iste štiti zakon o državnim službenicima, zahvaljujući kom će zadržati sve privilegije. Dok će se privatnik po zakonu moći iživljavati nad radnikom, a oni koji nisu ni do sada primjenjivali zakon dobiti odrješene ruke za još veće izrabljivanje slabije zaštićenih radnika. O twitovima Suljagića bi se dalo raspravljati, međutim hvala čovjeku na iskrenosti i što je postao pravi narodni tribun, koji bez politkanstva i lažne političke korektnosti na vidjelo iznosi prava osjećanja građana zbo cijelog ovog načina donošenja i od nS podržanog ZOR.
Prvo ste trebali PROČITATI Zakon o Radu , ono što Vam se ne sviđa tresnuti sa kontra-prijedlogom o sto , ukoliko SDA to ne prihvata vrlo lako ste s obzirom na kapacitet mogli izgurati taj vaš kontra-prijedlog ili makar najvažnije od toga i priča je gotova.
Vaš je problem što Vas vodi Komšić , Vaš je problem što Vam je glavni ekonomista Đonlagić , Vaš je problem što Vas u javnosti predstavlja Suljagić i zaista je Vaš problem što ne možete prihvatiti da se NE MOŽE BITI PARALELNO vlast i opozicija i Vaš je problem što Vas nervira čestita i odgovorna Naša Stranka.
Naša Stranka za Zakon nije glasala zbog sebe , pojedinaca ili vlasti.
Naša Stranka je predložila promjene Zakona i nakon usvajanja tih promjena Zakon je usvojen po hitnoj proceduri i to zbog građana.
A Vi sad sa SDA raspredajte do izbora 2018 kako zajedno ništa nećete raditi u preskupoj , preglomaznoj i neradničkoj
koaliciji.