Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2201 Re: Ljetne gume
Prijatelj ima te Fuldine gume, auto cca 170 ks. I kaze da ne slajdraju puno pri naglim startovima, tj. da ima dobar grip.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2202 Re: Ljetne gume
kabal1337 wrote:Prijatelj ima te Fuldine gume, auto cca 170 ks. I kaze da ne slajdraju puno pri naglim startovima, tj. da ima dobar grip.
115ks je nece zavrtit sigurno
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#2203 Re: Ljetne gume
neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala 
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#2204 Re: Ljetne gume
Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2205 Re: Ljetne gume
Optimist wrote:Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala
Ovo je balkanska verzija, dosta jeftinija.
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#2206 Re: Ljetne gume
e daaa 205 60 16 hvala... ajmo predloziOptimist wrote:Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#2207 Re: Ljetne gume
U Maju stigao Hankook Kinergy, 80 KM u mojoj dimenziji, 14ke, neka jos malo da odmakne mart, pa odoh po njihamar1994 wrote:koji , K125Leon16v wrote:@amar1994
Hankook ti ima 65dB, ako je taj onda je pobjednik
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2208 Re: Ljetne gume
@Leon16v
Ja te ECO gume ne bih vise nikada poslije Michelin ES. Smece tesko.
A imam Hankook K125 205/55-16'', to je vrhunska guma.
Ja te ECO gume ne bih vise nikada poslije Michelin ES. Smece tesko.
A imam Hankook K125 205/55-16'', to je vrhunska guma.
-
Sa_u_srcu
- Posts: 1868
- Joined: 19/10/2010 23:09
#2209 Re: Ljetne gume
Conti sport contact 5 vrh guma
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2210 Re: Ljetne gume
Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2211 Re: Ljetne gume
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2212 Re: Ljetne gume
ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma
je li rano ovaj vikedn mjenjati?
je li rano ovaj vikedn mjenjati?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2213 Re: Ljetne gume
jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp.hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma
je li rano ovaj vikedn mjenjati?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2214 Re: Ljetne gume
i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavitkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2215 Re: Ljetne gume
amar1994 wrote:i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavitkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??, jedino me kopka sta kad odem u EU
, a na vratima zalijepljeno 205/50
![]()
![]()
Pa nece ti drotovi zavirivati na stok vrata.
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2216 Re: Ljetne gume
ma znam, ali problem je što bi htio probati nove feluge, eno ih jadne čekajuamar1994 wrote:jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp.hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma
je li rano ovaj vikedn mjenjati?
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2217 Re: Ljetne gume
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KMkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??
E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2218 Re: Ljetne gume
Herr Flick wrote:Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KMkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??![]()
E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt![]()
Iz nekog rszloga inzinjeri su odabrali tu dimenziju, kao jednu od preporucenih za to vozilo. Mislim, nije sad toliko velika ratlika u cijeni da bih isao na slternativnu dimenziju, a dobije se samo nizi auto
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2219 Re: Ljetne gume
neka cekaju , zbog sebe nemoj stavljathopi wrote:ma znam, ali problem je što bi htio probati nove feluge, eno ih jadne čekajuamar1994 wrote:jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp.hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma
je li rano ovaj vikedn mjenjati?
i moje 17ke cekaju , strpi se jos samo 30 dana
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2220 Re: Ljetne gume
evo ne bi mi mrsko pogledam u onom makbel letku, i po 30 -40 KM je skuplja ta profil 60 za jače markeHerr Flick wrote:Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KMkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??![]()
E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt![]()
205 55 r16 je najčešća dimnezija za 16ku pa je zato najjeftinija
205 50r16 je isto tako skuplja
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2221 Re: Ljetne gume
Herr Flick wrote:konektovan wrote:
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM![]()
E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt![]()
Continental Premium COntact 6
17"
Dimenzija 205/50/r17 = 274KM
Dimenzija 225/45/r17 = 232KM
na 4 gume 160KM , nije malo
Stim sto je u ovom slucaju visina skoro ista i ja hocu malo vise gripa
Last edited by amar1994 on 16/03/2017 18:45, edited 3 times in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2222 Re: Ljetne gume
Sta ja znam , kakvih imakonektovan wrote:amar1994 wrote: i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavit, jedino me kopka sta kad odem u EU
, a na vratima zalijepljeno 205/50
![]()
![]()
Pa nece ti drotovi zavirivati na stok vrata.![]()
![]()
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#2223 Re: Ljetne gume
Koliko je 225/50/17?amar1994 wrote:Herr Flick wrote:konektovan wrote:
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM![]()
E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt![]()
![]()
Continental Premium COntact 6
17"
Dimenzija 205/50/r17 = 274KM
Dimenzija 225/45/r17 = 232KM![]()
![]()
na 4 gume 160KM , nije malo, to je 5-6 ruckoVa(izlazaka) sa zeMskom
![]()
![]()
![]()
Stim sto je u ovom slucaju visina skoro ista i ja hocu malo vise gripa
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#2224 Re: Ljetne gume
Ništa, reci da to 205/50 prevedeno na bosanski znači 225/45.amar1994 wrote:i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavitkonektovan wrote:To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju??, jedino me kopka sta kad odem u EU
, a na vratima zalijepljeno 205/50
![]()
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2225 Re: Ljetne gume
Ne znam za tu dimenziju , nisam pitao , al pretpostavljam da je skupa kao i 205/50 ako ne i skupljagolfiista wrote:
Koliko je 225/50/17?
one cijene sto sam naveo su sa samo 10% popusta na karticno placanje/rate
Ove su ti izgleda oko 300KM
http://makbel.ba/product/22550-r17-cont ... act-6-94v/
