Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#2201 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Prijatelj ima te Fuldine gume, auto cca 170 ks. I kaze da ne slajdraju puno pri naglim startovima, tj. da ima dobar grip.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2202 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:Prijatelj ima te Fuldine gume, auto cca 170 ks. I kaze da ne slajdraju puno pri naglim startovima, tj. da ima dobar grip.
:thumbup:

115ks je nece zavrtit sigurno :D
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2203 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala :izet:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2204 Re: Ljetne gume

Post by Optimist »

milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala :izet:
Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2205 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Optimist wrote:
milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala :izet:
Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.

Ovo je balkanska verzija, dosta jeftinija. :mrgreen:
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2206 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

Optimist wrote:
milann1971 wrote:neka srednja klasa guma za grand scenica 205/55/16 ??? nove jasno...hvala :izet:
Samo mala ispravka, mislim da ti na tog Scenica idu 205/60/16 koje su nesto skuplje.
e daaa 205 60 16 hvala... ajmo predlozi
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2207 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

amar1994 wrote:
Leon16v wrote:@amar1994

Hankook ti ima 65dB :D
koji , K125 :? , ako je taj onda je pobjednik :D
U Maju stigao Hankook Kinergy, 80 KM u mojoj dimenziji, 14ke, neka jos malo da odmakne mart, pa odoh po njih :D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#2208 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

@Leon16v

Ja te ECO gume ne bih vise nikada poslije Michelin ES. Smece tesko.

A imam Hankook K125 205/55-16'', to je vrhunska guma. :thumbup:
Sa_u_srcu
Posts: 1868
Joined: 19/10/2010 23:09

#2209 Re: Ljetne gume

Post by Sa_u_srcu »

Conti sport contact 5 vrh guma
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#2210 Re: Ljetne gume

Post by Herr Flick »

Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2211 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2212 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma

je li rano ovaj vikedn mjenjati?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2213 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma

je li rano ovaj vikedn mjenjati?
jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp. :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2214 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavit :D , jedino me kopka sta kad odem u EU :zoka: , a na vratima zalijepljeno 205/50 :mrgreen: :mrgreen: :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2215 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavit :D , jedino me kopka sta kad odem u EU :zoka: , a na vratima zalijepljeno 205/50 :mrgreen: :mrgreen: :run:

Pa nece ti drotovi zavirivati na stok vrata. :D :D :D
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2216 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

amar1994 wrote:
hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma

je li rano ovaj vikedn mjenjati?
jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp. :thumbup:
ma znam, ali problem je što bi htio probati nove feluge, eno ih jadne čekaju :)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#2217 Re: Ljetne gume

Post by Herr Flick »

konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM :-) :-)

E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2218 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Herr Flick wrote:
konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM :-) :-)

E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt :lol: :lol:

Iz nekog rszloga inzinjeri su odabrali tu dimenziju, kao jednu od preporucenih za to vozilo. Mislim, nije sad toliko velika ratlika u cijeni da bih isao na slternativnu dimenziju, a dobije se samo nizi auto
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2219 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

hopi wrote:
amar1994 wrote:
hopi wrote:ma nema neke strašne veze, kao što reče iznad možeš ići s 55 profilom, mislim da je oko 40KM jeftinija ta guma

je li rano ovaj vikedn mjenjati?
jeste , bice hladnih dana i niskih jutarnjih temp. :thumbup:
ma znam, ali problem je što bi htio probati nove feluge, eno ih jadne čekaju :)
neka cekaju , zbog sebe nemoj stavljat :) :thumbup:

i moje 17ke cekaju , strpi se jos samo 30 dana :P :D
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2220 Re: Ljetne gume

Post by hopi »

Herr Flick wrote:
konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM :-) :-)

E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt :lol: :lol:
evo ne bi mi mrsko pogledam u onom makbel letku, i po 30 -40 KM je skuplja ta profil 60 za jače marke

205 55 r16 je najčešća dimnezija za 16ku pa je zato najjeftinija
205 50r16 je isto tako skuplja
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2221 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Herr Flick wrote:
konektovan wrote:
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM :-) :-)

E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt :lol: :lol:
:D


Continental Premium COntact 6
17"

Dimenzija 205/50/r17 = 274KM
Dimenzija 225/45/r17 = 232KM :lol: :run:

na 4 gume 160KM , nije malo :thumbup: , to je 5-6 ruckoVa(izlazaka) sa zeMskom :evil: :mrgreen: :mrgreen:

Stim sto je u ovom slucaju visina skoro ista i ja hocu malo vise gripa :thumbup:
Last edited by amar1994 on 16/03/2017 18:45, edited 3 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2222 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote: i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavit :D , jedino me kopka sta kad odem u EU :zoka: , a na vratima zalijepljeno 205/50 :mrgreen: :mrgreen: :run:

Pa nece ti drotovi zavirivati na stok vrata. :D :D :D
Sta ja znam , kakvih ima :P :D :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2223 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

amar1994 wrote:
Herr Flick wrote:
konektovan wrote:
Eki to nisam znao da je 205/60 skuplja od 205/55 a ista velicina felgi 16".Sad bas gledam po piku ljetne sava 205/60 105 KM a 205/55 90KM :-) :-)

E svasta,samo malo sto je visa guma cijena je veca za 15 KM,daj jbt :lol: :lol:
:D


Continental Premium COntact 6
17"

Dimenzija 205/50/r17 = 274KM
Dimenzija 225/45/r17 = 232KM :lol: :run:

na 4 gume 160KM , nije malo :thumbup: , to je 5-6 ruckoVa(izlazaka) sa zeMskom :evil: :mrgreen: :mrgreen:

Stim sto je u ovom slucaju visina skoro ista i ja hocu malo vise gripa :thumbup:
Koliko je 225/50/17?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2224 Re: Ljetne gume

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Herr Flick wrote:Kod mene na naljepnici u autu pise da idu 205/60 a kad sam stavljao zimske,nisam ni obracao paznju da su mi stavili 205/55,sta sad kad budem stavljao ljetne hocu li trazit da mi stave 205/60.peg 407 je u pitanju?? :D
To je fabricka dimenzija, ali mnogi idu na verziju 55 zbog povoljnije cijene,
i meni je 205/50/17 , pa kontam 225/45 stavit :D , jedino me kopka sta kad odem u EU :zoka: , a na vratima zalijepljeno 205/50 :mrgreen: :mrgreen: :run:
Ništa, reci da to 205/50 prevedeno na bosanski znači 225/45. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2225 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

golfiista wrote:
Koliko je 225/50/17?
Ne znam za tu dimenziju , nisam pitao , al pretpostavljam da je skupa kao i 205/50 ako ne i skuplja :-) :-)

one cijene sto sam naveo su sa samo 10% popusta na karticno placanje/rate

Ove su ti izgleda oko 300KM :run:

http://makbel.ba/product/22550-r17-cont ... act-6-94v/
Post Reply