Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2201 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu :roll:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2202 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Nastavili su ljudi u mraku Madnerovog znanja da rade i poslije.
Evo izvjestaj sa istog mjesta iz 2010., strana 18 i nadalje ...
http://kzzosa.ba/files/pages/Izvje%C5%A ... godinu.pdf

"razvijen softver porodicne medicine ali jos nije implementiran"
"integracija sa softverom poreske uprave za doprinose"
itd. itd.itd.

I onda dodje nova vlada i sve to pripisuje sebi ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2203 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Vjeciti samo se jos vise ukopavas. To je poluznanje, kada isto sljepac nabadas u nadi da si pogodio.

Kakve to veze ima sa ovim projektom koji je gore naveden?
Kako si mogao tvrditi da je 2008 sve to placeno i odradjeno a sada se prebacujes na 2010?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2204 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu :roll:
Suvislih komentara zbilja nemam.
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.

Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2205 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:Vjeciti samo se jos vise ukopavas. To je poluznanje, kada isto sljepac nabadas u nadi da si pogodio.

Kakve to veze ima sa ovim projektom koji je gore naveden?
Kako si mogao tvrditi da je 2008 sve to placeno i odradjeno a sada se prebacujes na 2010?
Ne nema, elektronska knjizica ce iz dlana da izgata jel' neko osiguran ili nije.
Ko napisa "odradjeno"????
Informacioni sistemi se ne poradjaju preko noci, pogotovo ne za sest mjeseci nove vlade, niti se preko noci gase stari, a ukljucuju nove 'turbo' masine.
No, ko je Madnera ikad uvjerio u suprotno, vazda ko bekan na brvnu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2206 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
madner wrote:Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu :roll:
Suvislih komentara zbilja nemam.
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.

Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
Pa covjece to je moja poenta. Ti si taj koji kaze da je sve spremno (ali eto nevidljivo) i da ce nova vlast samo pokupiti zasluge.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2207 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:
VjecitiStudent wrote: Suvislih komentara zbilja nemam.
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.

Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
Pa covjece to je moja poenta. Ti si taj koji kaze da je sve spremno (ali eto nevidljivo) i da ce nova vlast samo pokupiti zasluge.
Moja je poenta da se cijela stvar kotrlja jako, jako dugo i kotrljat ce se i nije nikakav novi izum nove federalne vlade i ministra zbog cega bi im sad trebalo aplaudirati.
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#2208 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by convict »

Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2209 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
User avatar
CaCO3
Posts: 727
Joined: 18/03/2011 12:58

#2210 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by CaCO3 »

Ja to u Danskoj vidio da ljudi imaju prije jedno 15 godina :D

Samo ce jos puno miljacke prosmrdjeti dok se to realizira jer je zdravstvo na nivou kantnona, a nadam se da nece to napraviti u Sarajevu , a u ostalim kantonima - nista.
To je vrhunski projekat za koji ne treba stediti sredstva, ali i izuzetno zahtjevan.
Taj projekat treba prebaciti na nivo Federaciji i reformisati sistem zdravstvene zastite , jer dzaba mi kartica ako vrijedi od Bascarsije do Stupske petlje :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2211 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by -LIBERO- »

VjecitiStudent wrote:
convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
Ma nebitno. Ne treba biti sujetan ,niti bilo sta slicno.
Bitno je da se nesto kotrlja i da imaju neki pomaci,bez obzira ko je koliko "povukao" za taj neki napredak.

Ministarstvu zdravstva cestitke za cijeli ovaj prijekat :thumbup:


p.s da pojedinci ne kazu da samo napadamo ,ima i pohvala i podrske..ali kada se zasluzi,naravno :D :thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2212 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Alfons Kauders »

-LIBERO- wrote:
VjecitiStudent wrote:
convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
Ma nebitno. Ne treba biti sujetan ,niti bilo sta slicno.
Bitno je da se nesto kotrlja i da imaju neki pomaci,bez obzira ko je koliko "povukao" za taj neki napredak.

Ministarstvu zdravstva cestitke za cijeli ovaj prijekat :thumbup:


p.s da pojedinci ne kazu da samo napadamo ,ima i pohvala i podrske..ali kada se zasluzi,naravno :D :thumbup:
ko sto rekoh na prosloj stranici - dzaba im digitala ako ce se opet cekati mjesec dana na pregled... :D sminka i nista vise... :D

kamo srece da grijesim, ali mislim da ce se samo ulupati brdo para kako bi se malo olaksalo ovjeravanje knjizica i sl... sto jeste pohvalno... ali opet, nije bitno da li je digitalna ili papirna uputnica ako se mora cekati nekoliko sedmica na osnovne stvari i ako se mora ganjati stela...
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#2213 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

Za ljubitelje naprasno ugasene kultne emisije 60 minuta :D
SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku

Hrvatska revizorska kuća „Revikus“ odlučila je ovogodišnji, XI po redu Međunarodni seminar, organizirati u BiH, konkretnije na Bjelašnici u hotelu „Maršal“. Dvodnevni seminar, 8. i 9. decembra pod naslovom „Korporativno upravljanje - stanje i perspektiva ekonomskog razvoja Hrvatske“, službeno će otvoriti hrvatski predsjednik Ivo Josipović...

...a tokom dvodnevnog rada na seminaru će govoriti skoro cijeli vrh izvršne vlasti Hrvatske na čelu s premijerkom Jadrankom Kosor, te brojni ministri hrvatske vlade, diretori javnih preduzeća i profesori zagrebačkog Ekonomskog fakulteta. Na Bjelašnicu će doći i šef hrvatskog SDP-a Zoran Milanović, koji će predstaviti najnoviji Izvještaj o regionalnoj kompetitivnosti.

Kako smo neslužbeno doznali, seminar će koštati oko 300.000 KM, a uprava hotela Maršal očekuje da bi od vanpansionske potrošnje mogla inkasirati još 50-ak hiljada KM.

Vijest je naravno izmišljena. Da je istinita, Josipović i Kosorka već bi bili razapeti na Trgu bana Jelačića.

Ali nije izmišljena vijest da će 8. i 9. decembra sarajevski Revicon Marina Ivaniševića organizirati seminar u Dubrovniku, u luksuznom hotelu Valamar Lacroma. Također je provjerena vijest da će seminar otvoriti Željko Komšić i da će se sudionicima seminara obratiti i Zlatko Lagudžija, Nermin Nikšić, Fikret Musić, Enver Bijedić, Erdal Trhulj, kao i desetak direktora javnih preduzeća i profesora sarajevskog Ekonomskog fakulteta. Ne treba sumnjati ni u tačnost vijesti da će sve troškove besmislenog seminara u Dubrovniku snositi poreski obveznici u BiH.
I to bez autobusa :D
User avatar
CaCO3
Posts: 727
Joined: 18/03/2011 12:58

#2214 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by CaCO3 »

SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku

Hrvatska revizorska kuća „Revikus“ odlučila je ovogodišnji, XI po redu Međunarodni seminar, organizirati u BiH, konkretnije na Bjelašnici u hotelu „Maršal“. Dvodnevni seminar, 8. i 9. decembra pod naslovom „Korporativno upravljanje - stanje i perspektiva ekonomskog razvoja Hrvatske“, službeno će otvoriti hrvatski predsjednik Ivo Josipović...

...a tokom dvodnevnog rada na seminaru će govoriti skoro cijeli vrh izvršne vlasti Hrvatske na čelu s premijerkom Jadrankom Kosor, te brojni ministri hrvatske vlade, diretori javnih preduzeća i profesori zagrebačkog Ekonomskog fakulteta. Na Bjelašnicu će doći i šef hrvatskog SDP-a Zoran Milanović, koji će predstaviti najnoviji Izvještaj o regionalnoj kompetitivnosti.

Kako smo neslužbeno doznali, seminar će koštati oko 300.000 KM, a uprava hotela Maršal očekuje da bi od vanpansionske potrošnje mogla inkasirati još 50-ak hiljada KM.

Vijest je naravno izmišljena. Da je istinita, Josipović i Kosorka već bi bili razapeti na Trgu bana Jelačića.

Ali nije izmišljena vijest da će 8. i 9. decembra sarajevski Revicon Marina Ivaniševića organizirati seminar u Dubrovniku, u luksuznom hotelu Valamar Lacroma. Također je provjerena vijest da će seminar otvoriti Željko Komšić i da će se sudionicima seminara obratiti i Zlatko Lagudžija, Nermin Nikšić, Fikret Musić, Enver Bijedić, Erdal Trhulj, kao i desetak direktora javnih preduzeća i profesora sarajevskog Ekonomskog fakulteta. Ne treba sumnjati ni u tačnost vijesti da će sve troškove besmislenog seminara u Dubrovniku snositi poreski obveznici u BiH.
I to bez autobusa
B e z A u t o b u s a ? ? :shock:
Da nece poceti otimati od naroda aute po cesti pa putovati :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2215 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

CaCO3 wrote:
SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
...
Poderace ih nasa narodna Federalna TV zbog ovoga ... :oops:
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#2216 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

Samo zamislite Avdu Avdica umjesto ove novinarke i probudice se stara nostalgija :D

miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#2217 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

Evo nam i doktora na zabavnom seminaru :-)

Image

Image
miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#2218 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

VjecitiStudent wrote:
CaCO3 wrote:
SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
...
Poderace ih nasa narodna Federalna TV zbog ovoga ... :oops:
Evo nasa narodna Federalna TV dere premijera u holu hotela "Valamar Lacroma" Dubrovnik u emisiji "Odgovorite ljudima" :evil:

Image



A evo i Lipovace u istom holu, Dubrovnik je srce BiH :D za Dnevnik 2, FTV ima materijala za 2 dana izvjestavanja - EKSKLUZIVNO IZ DUBROVNIKA o trosku poreskih obVeznika :x

miop
Posts: 1200
Joined: 13/10/2005 12:50

#2219 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by miop »

Ponovo o srcu BiH :D

User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#2220 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Hamdo ljepotan :D
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#2221 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by SA 071 »

Alfons Kauders wrote:
SA 071 wrote:
Ah pa ovo sada sve objasnjava - cuj "isplacivati sebi". Ti si nama radnicima poceo prosipati suplju i ubjedjivati nas da nam je dobro, super i da su ove mjere za nase dobro, a ti sam nisi radnik nego poslodavac i isplatioc ovih naknada koji je ustvari ovakvim mjerama hajrovao.

Ovim mjerama su donji radnici koji rade kod tebe, drzava koja ce zbog manje kupovne moci i posljedicno manje potrosnje prikupiti manje pdv-a, a hajrovali su samo oni koji isplacuju ove naknade tj. gazde, vlasnici, kapitalisti. Posto ti "isplacujes sebi" znaci da radis za sebe u svojoj privatnoj firmi i da ti ovo ide na ruku.

Trebao bi biti iskljucen iz dalje rasprave na ovu temu kao radnik i zastupati stavove kapitalista.
znaci trebao bi biti "iskljucen" iz rasprave zato sto se protivim koristenju TO za izbjegavanje poreza i fiktivnih dnevnica za guljenje javnih preduzeca? :D ok, imas li jos kakvih zelja? :D

TO i dnevnice su najvise koristene u tu svrhu upravo u javnom sektoru... znaci nama uvale veci porez, mi platimo, oni podijele neoporezovano svojim radnicima preko apsurdno visokog TO i dnevnica tipa "sefko bio u hadzicima"...

sad napravili podjednako glupu stvar - jer ce na kraju jazavci u javnom sektoru morati placati isti porez, a naravno nece umanjiti plate... tako da ce na kraju oni trositi vise da isplate svoje radnike... a kod nas u privatluku ce se sve slomiti na radnicima - jer vecinu gazdi zaboli neka stvar za njima, nece pokriti razliku...

btw. radnici koji rade kod mene = ja... :D i opet mi ne ide ovo na ruku :D
Konacno si shvatio sta ti pricam citavo vrijeme. Ovim mjerama socijaldemokrate sjebale radnike, a gazdama pare u dzep...
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#2222 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by heckler »

Djes drzavni sluzebnik, jesi zavrsio oplakivanje smanjenja dnevnica?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2223 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

VjecitiStudent wrote:
convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
Stara je mozda izganjala gradjevinsku. Mozda.

Ne razumijem kako mozes ovako samouvjereno nesto reci kada sasvim sigurno ne posjedujes dovoljno informacija. Ne dogradjuju se svi sistemi, nekad se stari odbace i naprave novi poslje nekog perioda. Nekad je vise posla ne napraviti sve ponovo. Ali ni po jednoj informaciji koju su postavio direktni projekat za ovo kartu nije u toku. Tek kada se otvori neko ce moci reci, imamo ovo ovo i ovo i to mozemo iskoristiti i bice xx%.

Osim ako nisi taj koji radi na bas tom sistemu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2224 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

madner wrote:
VjecitiStudent wrote: Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
Stara je mozda izganjala gradjevinsku. Mozda.

Ne razumijem kako mozes ovako samouvjereno nesto reci kada sasvim sigurno ne posjedujes dovoljno informacija. Ne dogradjuju se svi sistemi, nekad se stari odbace i naprave novi poslje nekog perioda. Nekad je vise posla ne napraviti sve ponovo. Ali ni po jednoj informaciji koju su postavio direktni projekat za ovo kartu nije u toku. Tek kada se otvori neko ce moci reci, imamo ovo ovo i ovo i to mozemo iskoristiti i bice xx%.

Osim ako nisi taj koji radi na bas tom sistemu.
Sama kartica je u cijeloj prici oko ovog hipotetickog sistema najmanje bitna, namagnetisani komad kartona koji ce se ubuduce izdavati umjesto zdravstvene i koji ce sestra po prijemu pacijenta provlaciti kroz nekakav citac, umjesto da rucno kuca ili trazi pacijenta, praktican ali ne i sustinski detalj.
Ko se razumije u materiju jasno mu je sve iz prilozenog, ostalima bi potrajalo da se crta, a Madner ostaje do kraja na brvnu pa kakogod.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2225 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

miop wrote:

Jesu li im to crvene kravate zaplijenili na hrvatskoj carini? :D
Post Reply