Vlada FBiH (2011 - .........?)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2201 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2202 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Nastavili su ljudi u mraku Madnerovog znanja da rade i poslije.
Evo izvjestaj sa istog mjesta iz 2010., strana 18 i nadalje ...
http://kzzosa.ba/files/pages/Izvje%C5%A ... godinu.pdf
"razvijen softver porodicne medicine ali jos nije implementiran"
"integracija sa softverom poreske uprave za doprinose"
itd. itd.itd.
I onda dodje nova vlada i sve to pripisuje sebi ...
Evo izvjestaj sa istog mjesta iz 2010., strana 18 i nadalje ...
http://kzzosa.ba/files/pages/Izvje%C5%A ... godinu.pdf
"razvijen softver porodicne medicine ali jos nije implementiran"
"integracija sa softverom poreske uprave za doprinose"
itd. itd.itd.
I onda dodje nova vlada i sve to pripisuje sebi ...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2203 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Vjeciti samo se jos vise ukopavas. To je poluznanje, kada isto sljepac nabadas u nadi da si pogodio.
Kakve to veze ima sa ovim projektom koji je gore naveden?
Kako si mogao tvrditi da je 2008 sve to placeno i odradjeno a sada se prebacujes na 2010?
Kakve to veze ima sa ovim projektom koji je gore naveden?
Kako si mogao tvrditi da je 2008 sve to placeno i odradjeno a sada se prebacujes na 2010?
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2204 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Suvislih komentara zbilja nemam.madner wrote:Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.
Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2205 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne nema, elektronska knjizica ce iz dlana da izgata jel' neko osiguran ili nije.madner wrote:Vjeciti samo se jos vise ukopavas. To je poluznanje, kada isto sljepac nabadas u nadi da si pogodio.
Kakve to veze ima sa ovim projektom koji je gore naveden?
Kako si mogao tvrditi da je 2008 sve to placeno i odradjeno a sada se prebacujes na 2010?
Ko napisa "odradjeno"????
Informacioni sistemi se ne poradjaju preko noci, pogotovo ne za sest mjeseci nove vlade, niti se preko noci gase stari, a ukljucuju nove 'turbo' masine.
No, ko je Madnera ikad uvjerio u suprotno, vazda ko bekan na brvnu.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2206 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pa covjece to je moja poenta. Ti si taj koji kaze da je sve spremno (ali eto nevidljivo) i da ce nova vlast samo pokupiti zasluge.VjecitiStudent wrote:Suvislih komentara zbilja nemam.madner wrote:Da napravim usporedbu, to je isto kao da VW objavi da ce raditi potpuno novi model a ti kazes da je to vec odradjeno jer imaju sve planove za Bubu
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.
Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2207 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Moja je poenta da se cijela stvar kotrlja jako, jako dugo i kotrljat ce se i nije nikakav novi izum nove federalne vlade i ministra zbog cega bi im sad trebalo aplaudirati.madner wrote:Pa covjece to je moja poenta. Ti si taj koji kaze da je sve spremno (ali eto nevidljivo) i da ce nova vlast samo pokupiti zasluge.VjecitiStudent wrote: Suvislih komentara zbilja nemam.
U, za nas, lijepo organizovanoj Hrvatskoj citavih pet godina prave slicnu stvar, doktori vec godinama recepte pisu na racunarima i imaju baze svojih pacijenata, pa jos uvijek nisu dosli do stadija da je sve automatizovano, uvezano itd.
Kod nas ne vidjeh niti jedan, jedini racunar u naseg doktora, a prosli mjesec sticajem okolnosti obidjoh sve nivoe naseg izvanrednog zdravstvenog sistema, a za sest mjeseci bi ko trebali ici tamo sa "elektronskom knjizicom" i da to sve bude lijepo uvezano i sa apotekom i bolnicom i specijalistima itd.
Desiti se definitivno hoce, ali za sest mjeseci, niti 16 mjeseci, sigurno nece.
Drzim fige da budem u krivu.
-
convict
- Posts: 3516
- Joined: 10/02/2008 01:20
#2208 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2209 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
- CaCO3
- Posts: 727
- Joined: 18/03/2011 12:58
#2210 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ja to u Danskoj vidio da ljudi imaju prije jedno 15 godina
Samo ce jos puno miljacke prosmrdjeti dok se to realizira jer je zdravstvo na nivou kantnona, a nadam se da nece to napraviti u Sarajevu , a u ostalim kantonima - nista.
To je vrhunski projekat za koji ne treba stediti sredstva, ali i izuzetno zahtjevan.
Taj projekat treba prebaciti na nivo Federaciji i reformisati sistem zdravstvene zastite , jer dzaba mi kartica ako vrijedi od Bascarsije do Stupske petlje
Samo ce jos puno miljacke prosmrdjeti dok se to realizira jer je zdravstvo na nivou kantnona, a nadam se da nece to napraviti u Sarajevu , a u ostalim kantonima - nista.
To je vrhunski projekat za koji ne treba stediti sredstva, ali i izuzetno zahtjevan.
Taj projekat treba prebaciti na nivo Federaciji i reformisati sistem zdravstvene zastite , jer dzaba mi kartica ako vrijedi od Bascarsije do Stupske petlje
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#2211 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ma nebitno. Ne treba biti sujetan ,niti bilo sta slicno.VjecitiStudent wrote:Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Bitno je da se nesto kotrlja i da imaju neki pomaci,bez obzira ko je koliko "povukao" za taj neki napredak.
Ministarstvu zdravstva cestitke za cijeli ovaj prijekat
p.s da pojedinci ne kazu da samo napadamo ,ima i pohvala i podrske..ali kada se zasluzi,naravno
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2212 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ko sto rekoh na prosloj stranici - dzaba im digitala ako ce se opet cekati mjesec dana na pregled...-LIBERO- wrote:Ma nebitno. Ne treba biti sujetan ,niti bilo sta slicno.VjecitiStudent wrote:Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Bitno je da se nesto kotrlja i da imaju neki pomaci,bez obzira ko je koliko "povukao" za taj neki napredak.
Ministarstvu zdravstva cestitke za cijeli ovaj prijekat![]()
p.s da pojedinci ne kazu da samo napadamo ,ima i pohvala i podrske..ali kada se zasluzi,naravno![]()
kamo srece da grijesim, ali mislim da ce se samo ulupati brdo para kako bi se malo olaksalo ovjeravanje knjizica i sl... sto jeste pohvalno... ali opet, nije bitno da li je digitalna ili papirna uputnica ako se mora cekati nekoliko sedmica na osnovne stvari i ako se mora ganjati stela...
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#2213 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Za ljubitelje naprasno ugasene kultne emisije 60 minuta
SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
Hrvatska revizorska kuća „Revikus“ odlučila je ovogodišnji, XI po redu Međunarodni seminar, organizirati u BiH, konkretnije na Bjelašnici u hotelu „Maršal“. Dvodnevni seminar, 8. i 9. decembra pod naslovom „Korporativno upravljanje - stanje i perspektiva ekonomskog razvoja Hrvatske“, službeno će otvoriti hrvatski predsjednik Ivo Josipović...
...a tokom dvodnevnog rada na seminaru će govoriti skoro cijeli vrh izvršne vlasti Hrvatske na čelu s premijerkom Jadrankom Kosor, te brojni ministri hrvatske vlade, diretori javnih preduzeća i profesori zagrebačkog Ekonomskog fakulteta. Na Bjelašnicu će doći i šef hrvatskog SDP-a Zoran Milanović, koji će predstaviti najnoviji Izvještaj o regionalnoj kompetitivnosti.
Kako smo neslužbeno doznali, seminar će koštati oko 300.000 KM, a uprava hotela Maršal očekuje da bi od vanpansionske potrošnje mogla inkasirati još 50-ak hiljada KM.
Vijest je naravno izmišljena. Da je istinita, Josipović i Kosorka već bi bili razapeti na Trgu bana Jelačića.
Ali nije izmišljena vijest da će 8. i 9. decembra sarajevski Revicon Marina Ivaniševića organizirati seminar u Dubrovniku, u luksuznom hotelu Valamar Lacroma. Također je provjerena vijest da će seminar otvoriti Željko Komšić i da će se sudionicima seminara obratiti i Zlatko Lagudžija, Nermin Nikšić, Fikret Musić, Enver Bijedić, Erdal Trhulj, kao i desetak direktora javnih preduzeća i profesora sarajevskog Ekonomskog fakulteta. Ne treba sumnjati ni u tačnost vijesti da će sve troškove besmislenog seminara u Dubrovniku snositi poreski obveznici u BiH.
I to bez autobusa![]()
- CaCO3
- Posts: 727
- Joined: 18/03/2011 12:58
#2214 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
B e z A u t o b u s a ? ?SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
Hrvatska revizorska kuća „Revikus“ odlučila je ovogodišnji, XI po redu Međunarodni seminar, organizirati u BiH, konkretnije na Bjelašnici u hotelu „Maršal“. Dvodnevni seminar, 8. i 9. decembra pod naslovom „Korporativno upravljanje - stanje i perspektiva ekonomskog razvoja Hrvatske“, službeno će otvoriti hrvatski predsjednik Ivo Josipović...
...a tokom dvodnevnog rada na seminaru će govoriti skoro cijeli vrh izvršne vlasti Hrvatske na čelu s premijerkom Jadrankom Kosor, te brojni ministri hrvatske vlade, diretori javnih preduzeća i profesori zagrebačkog Ekonomskog fakulteta. Na Bjelašnicu će doći i šef hrvatskog SDP-a Zoran Milanović, koji će predstaviti najnoviji Izvještaj o regionalnoj kompetitivnosti.
Kako smo neslužbeno doznali, seminar će koštati oko 300.000 KM, a uprava hotela Maršal očekuje da bi od vanpansionske potrošnje mogla inkasirati još 50-ak hiljada KM.
Vijest je naravno izmišljena. Da je istinita, Josipović i Kosorka već bi bili razapeti na Trgu bana Jelačića.
Ali nije izmišljena vijest da će 8. i 9. decembra sarajevski Revicon Marina Ivaniševića organizirati seminar u Dubrovniku, u luksuznom hotelu Valamar Lacroma. Također je provjerena vijest da će seminar otvoriti Željko Komšić i da će se sudionicima seminara obratiti i Zlatko Lagudžija, Nermin Nikšić, Fikret Musić, Enver Bijedić, Erdal Trhulj, kao i desetak direktora javnih preduzeća i profesora sarajevskog Ekonomskog fakulteta. Ne treba sumnjati ni u tačnost vijesti da će sve troškove besmislenog seminara u Dubrovniku snositi poreski obveznici u BiH.
I to bez autobusa
Da nece poceti otimati od naroda aute po cesti pa putovati
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2215 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Poderace ih nasa narodna Federalna TV zbog ovoga ...CaCO3 wrote:SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
...
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#2216 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Samo zamislite Avdu Avdica umjesto ove novinarke i probudice se stara nostalgija
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#2218 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Evo nasa narodna Federalna TV dere premijera u holu hotela "Valamar Lacroma" Dubrovnik u emisiji "Odgovorite ljudima"VjecitiStudent wrote:Poderace ih nasa narodna Federalna TV zbog ovoga ...CaCO3 wrote:SKANDALOZNO
Besmisleni seminar naših vlastodržaca u Dubrovniku
...

A evo i Lipovace u istom holu, Dubrovnik je srce BiH
-
miop
- Posts: 1200
- Joined: 13/10/2005 12:50
#2219 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ponovo o srcu BiH
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#2220 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Hamdo ljepotan 
-
SA 071
- Posts: 3265
- Joined: 10/11/2006 09:55
- Location: Sarajevo
#2221 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Konacno si shvatio sta ti pricam citavo vrijeme. Ovim mjerama socijaldemokrate sjebale radnike, a gazdama pare u dzep...Alfons Kauders wrote:znaci trebao bi biti "iskljucen" iz rasprave zato sto se protivim koristenju TO za izbjegavanje poreza i fiktivnih dnevnica za guljenje javnih preduzeca?SA 071 wrote:
Ah pa ovo sada sve objasnjava - cuj "isplacivati sebi". Ti si nama radnicima poceo prosipati suplju i ubjedjivati nas da nam je dobro, super i da su ove mjere za nase dobro, a ti sam nisi radnik nego poslodavac i isplatioc ovih naknada koji je ustvari ovakvim mjerama hajrovao.
Ovim mjerama su donji radnici koji rade kod tebe, drzava koja ce zbog manje kupovne moci i posljedicno manje potrosnje prikupiti manje pdv-a, a hajrovali su samo oni koji isplacuju ove naknade tj. gazde, vlasnici, kapitalisti. Posto ti "isplacujes sebi" znaci da radis za sebe u svojoj privatnoj firmi i da ti ovo ide na ruku.
Trebao bi biti iskljucen iz dalje rasprave na ovu temu kao radnik i zastupati stavove kapitalista.ok, imas li jos kakvih zelja?
![]()
TO i dnevnice su najvise koristene u tu svrhu upravo u javnom sektoru... znaci nama uvale veci porez, mi platimo, oni podijele neoporezovano svojim radnicima preko apsurdno visokog TO i dnevnica tipa "sefko bio u hadzicima"...
sad napravili podjednako glupu stvar - jer ce na kraju jazavci u javnom sektoru morati placati isti porez, a naravno nece umanjiti plate... tako da ce na kraju oni trositi vise da isplate svoje radnike... a kod nas u privatluku ce se sve slomiti na radnicima - jer vecinu gazdi zaboli neka stvar za njima, nece pokriti razliku...
btw. radnici koji rade kod mene = ja...i opet mi ne ide ovo na ruku
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#2222 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Djes drzavni sluzebnik, jesi zavrsio oplakivanje smanjenja dnevnica?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2223 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Stara je mozda izganjala gradjevinsku. Mozda.VjecitiStudent wrote:Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.convict wrote:Hajd' da vam ja probam biti sudija, stara vlada je došla na tu ideju, a nova će realizovati. Možel' ovako? Kako god, ruke mu se pozlatile ko god učestvuje u ovom projektu. Ko nije morao svako malo u bolnicu na razne pretrage, kontrole i slično i morao svaki put po uputnicu, taj ne zna šta je muka.
Ne razumijem kako mozes ovako samouvjereno nesto reci kada sasvim sigurno ne posjedujes dovoljno informacija. Ne dogradjuju se svi sistemi, nekad se stari odbace i naprave novi poslje nekog perioda. Nekad je vise posla ne napraviti sve ponovo. Ali ni po jednoj informaciji koju su postavio direktni projekat za ovo kartu nije u toku. Tek kada se otvori neko ce moci reci, imamo ovo ovo i ovo i to mozemo iskoristiti i bice xx%.
Osim ako nisi taj koji radi na bas tom sistemu.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2224 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sama kartica je u cijeloj prici oko ovog hipotetickog sistema najmanje bitna, namagnetisani komad kartona koji ce se ubuduce izdavati umjesto zdravstvene i koji ce sestra po prijemu pacijenta provlaciti kroz nekakav citac, umjesto da rucno kuca ili trazi pacijenta, praktican ali ne i sustinski detalj.madner wrote:Stara je mozda izganjala gradjevinsku. Mozda.VjecitiStudent wrote: Stara vlada je izgradila kucu, a nova ce ugraditi krov, instalacije i silkati se za novine.
Ne razumijem kako mozes ovako samouvjereno nesto reci kada sasvim sigurno ne posjedujes dovoljno informacija. Ne dogradjuju se svi sistemi, nekad se stari odbace i naprave novi poslje nekog perioda. Nekad je vise posla ne napraviti sve ponovo. Ali ni po jednoj informaciji koju su postavio direktni projekat za ovo kartu nije u toku. Tek kada se otvori neko ce moci reci, imamo ovo ovo i ovo i to mozemo iskoristiti i bice xx%.
Osim ako nisi taj koji radi na bas tom sistemu.
Ko se razumije u materiju jasno mu je sve iz prilozenog, ostalima bi potrajalo da se crta, a Madner ostaje do kraja na brvnu pa kakogod.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2225 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jesu li im to crvene kravate zaplijenili na hrvatskoj carini?miop wrote:


