Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#2201 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by 5 0 5 »

Opetja033 wrote: ??? O cemu ti pricas? Da cujem sta ti imas da kazes po ovom pitanju o ti veliki poznavaoce serijata? Koja je kazna za silovatelja i silovanu?
O šerijatu ne znam puno. Ali znam kako stvari stoje u zemljama koje koriste šerijat za porobljavanje. A da nije neki dan bila žena u vijestima, koju su silovali u Arabiji i koju su zatvorili i optužili za seks izvan braka, onda bih rekao ok. Ali pošto se pravite mutavi, kao da nikad niste čuli za takve slučajeve, nemojte se čuditi kad Vam neko stavi ogledalo pre lice.

Na kraju krajeva, u raspravama s muslimanima, na podforumu "religija" uglavnom tvrde da SA, Afganistan, Iran i sl. Ili ne razumiju ili zloupotrebljavaju šerijat za svoje interese.

No, ni vi se sami ne možete dogovoriti.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2202 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by McMoy »

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /130721061

http://www.klix.ba/vijesti/regija/marok ... /120315163

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /111202127

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/afgan ... /111201160

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/12-go ... /100202060

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/maldi ... /130227145

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/995 ... _puta.html

Zločin zvani silovanje dešava se u cijelom svijetu. U većini normalnih država silovatelju se izriče odgovarajuća kazna, a žrtvi silovanja, u zavisnosti od razvijenosti zemlje, pruža se stručna pomoć.
Jedino je kod licemjera i bagre koji se kunu u nekakve "islamske zakone" konstanta da je žena - žrtva silovanja uvijek kriva, u najmanju ruku jednako kao i silovatelj.
Last edited by McMoy on 20/08/2013 18:43, edited 1 time in total.
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2203 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

Opetja033 wrote:
mujke82 wrote:
sarajevoxxxx wrote:Turski mediji: Ako su Ihvanije ekstremisti šta je saudijski režim ?

http://www.assabeel.net/arab-and-world- ... 9%86%D8%9F
Koliko vam smeta Saudija to nije normlno, ne cudi Me za nevjernike jer znam da me mrze, najveci neprijatelji za muslimane je unutrsnji.
Daj te mi dokaz jedan muslimani koja to drzava ima bolja od Saudije?
Da znate to je jedina drzava koja vlada Allahovim serijatom alhamdulillah.
Zemlja tawhida( samo se Allah obozava) da ih Allah sacuva svakog zla i da se sve muslimanke zemlje budu kao Saudijska Arabija amin
:lol: :lol: :lol:

Ti zaista smatras da ce neko uzimati za ozbiljno tebe, retardirane beduine sa saudijskog kraljevskog dvora (o kako to islamski zvuci) i njihove dvorske lude (citaj placenu ulemu).
Doci ce red i na vas, polahko. Nema razoga za zurbu.

Jbg koji pacijent i licemjer moras biti da se zalazes za sabur i pokoravanje diktatorima, oficirima, kraljevima a sve to kroz prizmu ideologije koja je zabila noz u ledja halifatu. Tj nisu se ni oni sami pridrzavali svojih doktrina - sve dok nisu okupirali Hidzaz i ostale pokrajine arapskog poluotoka.

Neka je Allahovo prokletstvo na njih, njihovu "ulemu" i njihove sljedbenike.
Hilafetu su zabili nož u leđa mnoge ideologije. Bojim se da preskaćeš osmanski/turski nepotizam, šovinizam...
Recimo aj lično da sam živio u tom vremenu i prostoru, sigurno da bi bio neprijatelj tadašnjeg kobajagi Hilafeta. Koji je u taj vakat bio korumpiran ako ne više, onda sigurno u 5 deka sa sadašnjim državama na tom prostoru.
Osmani vakat je prošo... prije svega sebe moraju kriviti za to.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2204 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Opetja033 »

Abu Sakkar wrote:
Opetja033 wrote:
mujke82 wrote: Koliko vam smeta Saudija to nije normlno, ne cudi Me za nevjernike jer znam da me mrze, najveci neprijatelji za muslimane je unutrsnji.
Daj te mi dokaz jedan muslimani koja to drzava ima bolja od Saudije?
Da znate to je jedina drzava koja vlada Allahovim serijatom alhamdulillah.
Zemlja tawhida( samo se Allah obozava) da ih Allah sacuva svakog zla i da se sve muslimanke zemlje budu kao Saudijska Arabija amin
:lol: :lol: :lol:

Ti zaista smatras da ce neko uzimati za ozbiljno tebe, retardirane beduine sa saudijskog kraljevskog dvora (o kako to islamski zvuci) i njihove dvorske lude (citaj placenu ulemu).
Doci ce red i na vas, polahko. Nema razoga za zurbu.

Jbg koji pacijent i licemjer moras biti da se zalazes za sabur i pokoravanje diktatorima, oficirima, kraljevima a sve to kroz prizmu ideologije koja je zabila noz u ledja halifatu. Tj nisu se ni oni sami pridrzavali svojih doktrina - sve dok nisu okupirali Hidzaz i ostale pokrajine arapskog poluotoka.

Neka je Allahovo prokletstvo na njih, njihovu "ulemu" i njihove sljedbenike.
Hilafetu su zabili nož u leđa mnoge ideologije. Bojim se da preskaćeš osmanski/turski nepotizam, šovinizam...
Recimo aj lično da sam živio u tom vremenu i prostoru, sigurno da bi bio neprijatelj tadašnjeg kobajagi Hilafeta. Koji je bio korumpiran ako ne više, onda sigurno u 5 deka sa sadašnjim državama na tom prostoru.
Ti si u potpunosti u pravu, medjutim poenta je bila u tome da se sada pozivaju na poslusnost vladarima u islamskim zemljama i govore kako su MB samo zeljni moci, novca i stolica a oni su pravili saveznistva sa svim i svacim samo da stvore svoju drzavu - dizali pobune protiv muslimanskih vladara, itd.

Dakle logika je: jebacemo majku svima, necemo prezati ni pred bilo kakvim potezom samo da se docepamo vlasti, dizacemo ustanke i bune protiv halife, sklapati saveznistva sa nemuslimanima protiv hilafeta. A kada se docepamo vlasti onda cemo trovati muslimane o tome kako trebaju klepnuti usima, biti poslusni vladarima i trpiti nepravdu.

Bagro jadna i licemjerna!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2205 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Abu Sakar

Primjetio sam da 'mudzahidi' cesto spominju kao ce zauzeti Rim. Zbog cega Rim? Rim vise nije centar moci?

Je li to naredba iz Kurana ili sta?
mujke82
Posts: 233
Joined: 17/08/2013 12:57

#2206 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by mujke82 »

Opetja033 wrote:
mujke82 wrote:
sarajevoxxxx wrote:Turski mediji: Ako su Ihvanije ekstremisti šta je saudijski režim ?

http://www.assabeel.net/arab-and-world- ... 9%86%D8%9F
Koliko vam smeta Saudija to nije normlno, ne cudi Me za nevjernike jer znam da me mrze, najveci neprijatelji za muslimane je unutrsnji.
Daj te mi dokaz jedan muslimani koja to drzava ima bolja od Saudije?
Da znate to je jedina drzava koja vlada Allahovim serijatom alhamdulillah.
Zemlja tawhida( samo se Allah obozava) da ih Allah sacuva svakog zla i da se sve muslimanke zemlje budu kao Saudijska Arabija amin
:lol: :lol: :lol:

Ti zaista smatras da ce neko uzimati za ozbiljno tebe, retardirane beduine sa saudijskog kraljevskog dvora (o kako to islamski zvuci) i njihove dvorske lude (citaj placenu ulemu).
Doci ce red i na vas, polahko. Nema razoga za zurbu.

Jbg koji pacijent i licemjer moras biti da se zalazes za sabur i pokoravanje diktatorima, oficirima, kraljevima a sve to kroz prizmu ideologije koja je zabila noz u ledja halifatu. Tj nisu se ni oni sami pridrzavali svojih doktrina - sve dok nisu okupirali Hidzaz i ostale pokrajine arapskog poluotoka.

Neka je Allahovo prokletstvo na njih, njihovu "ulemu" i njihove sljedbenike.

Allah tebe uputio ili ti slomio kicmu amin, pa taki kao ti ste samo donjeli zlo islamu, zato nevjernici lose misle o islamu, jer vama je Ulema al qaida prave haridjije, koji tekfire najvecu Ulemu ovoga vremena. Jeste li koga zaboravili? Gdje ja zivim, ta ista vasa je Ulema dozvolila da mogu da prodaju drogu da siliju zene itd. Da ih Allah uputi ako su za upute ili da im slomi kicmu ako nisu amin
Nemoj mi se vise obraciti
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2207 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:Abu Sakar

Primjetio sam da 'mudzahidi' cesto spominju kao ce zauzeti Rim. Zbog cega Rim? Rim vise nije centar moci?

Je li to naredba iz Kurana ili sta?
Izvinjavam se sto odgovaram umjesto njega, ali radi se o hadisu Poslanika a.s. u kojem govori da ce muslimani vladati Konstantinopolom i Rimom.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2208 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Opetja033 »

mujke82 wrote:Nemoj mi se vise obraciti
Kuci pa odredjuj ko ce ti se obracati a ko nece, a sumnjam da to i svojoj zeni smijes prosipati. Meni neces. Je li jasno beduincino?

A ostale gluposti i lazi ne trebam ni komentarisati.

Cuj najveca ulema danasnjice :lol: :lol: :lol: . To je ona ista dzahilska ulema koja je izdala fetvu da je Zemlja ravna i da je svako ko vjeruje u to da je okrugla - nevjernik? :lol: Naravno, sve to par desetljeca nakon sto je covjek sletio na Mjesec. :lol:
Eto kakvu zatucanost, otpadnistvo i neandretalizam vi beduini nudite muslimanima. Vraticemo mi vas nazad u Nedzd, gdje vam je i mjesto. :wink:
tesanj
Posts: 663
Joined: 23/11/2010 23:03

#2209 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by tesanj »

Kikibombona wrote:Abu Sakar

Primjetio sam da 'mudzahidi' cesto spominju kao ce zauzeti Rim. Zbog cega Rim? Rim vise nije centar moci?

Je li to naredba iz Kurana ili sta?
To su gluposti oko kojih mi trebamo raspravljati, mani se toga.
tesanj
Posts: 663
Joined: 23/11/2010 23:03

#2210 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by tesanj »

Opetja033 wrote:
mujke82 wrote:Nemoj mi se vise obraciti
Kuci pa odredjuj ko ce ti se obracati a ko nece, a sumnjam da to i svojoj zeni smijes prosipati. Meni neces. Je li jasno beduincino?

A ostale gluposti i lazi ne trebam ni komentarisati.

Cuj najveca ulema danasnjice :lol: :lol: :lol: . To je ona ista dzahilska ulema koja je izdala fetvu da je Zemlja ravna i da je svako ko vjeruje u to da je okrugla - nevjernik? :lol: Naravno, sve to par desetljeca nakon sto je covjek sletio na Mjesec. :lol:
Eto kakvu zatucanost, otpadnistvo i neandretalizam vi beduini nudite muslimanima. Vraticemo mi vas nazad u Nedzd, gdje vam je i mjesto. :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: oplaka :lol: :lol: :lol: nas Mujke :lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2211 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote: Izvinjavam se sto odgovaram umjesto njega, ali radi se o hadisu Poslanika a.s. u kojem govori da ce muslimani vladati Konstantinopolom i Rimom.
Hvala na odgovoru.

Bolje da je naveo Vasington, London, Moskvu i Peking. Al ko je mogao tada znati da ce Rim postati sporedan igrac.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2212 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Opetja033 »

Kikibombona wrote:
Opetja033 wrote: Izvinjavam se sto odgovaram umjesto njega, ali radi se o hadisu Poslanika a.s. u kojem govori da ce muslimani vladati Konstantinopolom i Rimom.
Hvala na odgovoru.

Bolje da je naveo Vasington, London, Moskvu i Peking. Al ko je mogao tada znati da ce Rim postati sporedan igrac.
Rim zbog Vatikana nije niti moze biti sporedan igrac. Medjutim oba grada su tada, kao i danas, imala simbolicko znacenje u kontekstu sjedista dva najveca pravca unutar krscanstva.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2213 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Opetja033 wrote: Rim zbog Vatikana nije niti moze biti sporedan igrac. Medjutim oba grada su tada, kao i danas, imala simbolicko znacenje u kontekstu sjedista dva najveca pravca unutar krscanstva.
Vatikan nema nikakav uticaj na Ameriku, Englesku, Rusiju, Izrael i Kinu. Nista se oni ne pitaju, na srecu.
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2214 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

Opetja033 wrote:
Ti si u potpunosti u pravu, medjutim poenta je bila u tome da se sada pozivaju na poslusnost vladarima u islamskim zemljama i govore kako su MB samo zeljni moci, novca i stolica a oni su pravili saveznistva sa svim i svacim samo da stvore svoju drzavu - dizali pobune protiv muslimanskih vladara, itd.

Dakle logika je: jebacemo majku svima, necemo prezati ni pred bilo kakvim potezom samo da se docepamo vlasti, dizacemo ustanke i bune protiv halife, sklapati saveznistva sa nemuslimanima protiv hilafeta. A kada se docepamo vlasti onda cemo trovati muslimane o tome kako trebaju klepnuti usima, biti poslusni vladarima i trpiti nepravdu.

Bagro jadna i licemjerna!
Aha, halali pogrešno skontah. Svakako da djelim mišljenje povodom toga. Ništa drugačiji od ostalih nacionalnih zemalja u okruženju po tom pitanju.

Također, žao mi je što se u cjeloj ovoj gunguli usput baca i ljaga na učenjaka kakav je bio Abdul Vehab rahmetli. Slagalai se mi s nekim njegovim mišljenjima, ili ne, on ej ipak bio veliki alim. O kojemu su i naši velikani 20st pisali pohvale i izražavali divljenje, poput Smajlovića, Đoze, ef Hodžića.. i stavljali ga u red reformatora dina.
Helem... da ne zaglavimo previše..

Također, iako postoje hadisi o beduinima koji nisu hajmo reći blgonakloni. Postoje i oni koji jesu. Svejedno, ne bi trebali koristiti takve termine u cilju ponižavanja...

Da se tivra temi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50664
Joined: 29/12/2005 01:20

#2215 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

Pazi mujketa sto bi kicmu da lomi. :kiss:

PS: Molio bih da mi se ne obracas.
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2216 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

McMoy wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /130721061

http://www.klix.ba/vijesti/regija/marok ... /120315163

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /111202127

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/afgan ... /111201160

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/12-go ... /100202060

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/maldi ... /130227145

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/995 ... _puta.html

Zločin zvani silovanje dešava se u cijelom svijetu. U većini normalnih država silovatelju se izriče odgovarajuća kazna, a žrtvi silovanja, u zavisnosti od razvijenosti zemlje, pruža se stručna pomoć.
Jedino je kod licemjera i bagre koji se kunu u nekakve "islamske zakone" konstanta da je žena - žrtva silovanja uvijek kriva, u najmanju ruku jednako kao i silovatelj.
Za ispravano tumačenje šerijata u tom slučaju, obrati se afganistaskim Talibanima - da njima - oni su silovatelje i pedofile vješali po kratkom postupku u vaktu kad su vladali. Imali su ih običaj objesiti na cjev tenka i tako ih provozati kroz grad.
E na ovom im čestitam.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2217 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jastuk1 »

Dvije dobre vijesti:

Hiljade turista napušta Crveno more - popunjenost pala na 50 posto:
http://www.egyptindependent.com/news/to ... y-drops-50


A El Baradei ili bolje rečeno El Oportunistadei će da sude za izdaju nacionalnog povjerenja zbog ostavke zbog masakra.
http://www.aljazeera.com/news/middleeas ... 72674.html

Inače, mene ovo stanje u Egiptu jako podsjeća na stanje prije agresije na BiH. Ono arogantnost, oholost ljudi na supervisokom i rastućem nivou kod svih fela. Danas pričam sa jednim tipom dole - nevjerovatno koliko im je arogancija mozak popila.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2218 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by McMoy »

Abu Sakkar wrote:
McMoy wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /130721061

http://www.klix.ba/vijesti/regija/marok ... /120315163

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/silov ... /111202127

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/afgan ... /111201160

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/12-go ... /100202060

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/maldi ... /130227145

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/995 ... _puta.html

Zločin zvani silovanje dešava se u cijelom svijetu. U većini normalnih država silovatelju se izriče odgovarajuća kazna, a žrtvi silovanja, u zavisnosti od razvijenosti zemlje, pruža se stručna pomoć.
Jedino je kod licemjera i bagre koji se kunu u nekakve "islamske zakone" konstanta da je žena - žrtva silovanja uvijek kriva, u najmanju ruku jednako kao i silovatelj.
Za ispravano tumačenje šerijata u tom slučaju, obrati se afganistaskim Talibanima - da njima - oni su silovatelje i pedofile vješali po kratkom postupku u vaktu kad su vladali. Imali su ih običaj objesiti na cjev tenka i tako ih provozati kroz grad.
E na ovom im čestitam.
To su oni Talibani što dadoše sve živo za školovanje, posebno ženske djece?

Da ne idemo predaleko i u OT, namjera mi je bila samo da kažem:
izvorno,
Šerijat je je vjersko pravo ili normativni aspekt islama, utemeljen na glavnim islamskim vrelima – Kur’anu, sunnetu, idžmau i kijasu , te označava sveukupnost pravila, odredbi, učenja i vrijednosti koje su dužni slijediti i primjenjivati svi muslimani. Razradom, klasificiranjem i definiranjem šerijatskih normi bavi se islamskopravna znanost koja se zove fikh, što u doslovnom prijevodu znači razumijevanje vjere. Šerijatska pravila i odredbe, suprotno onome kako ih opisuju mnogi nemuslimani, pokrivaju svaki aspekt života.
Ono što se danas naziva i smatra "Šerijatom", je najgora zloupotreba i vjere i vjerskih propisa. One feudalne tvorevine koje kobajagi sprovode šerijatske zakone šalju izuzetno negativne slike i poruke cijelom svijetu.
Zbog toga kod određenog broja muslimana postoji velika rezerva prema uvođenju istog, a podozrenje koje osjeća zapadni svijet sveden je uglavnom na postojanje smrtne kazne, kamenovanja, odsijecanje ruku ili bičevanje, nepoštivanje žena...
barpy
Posts: 139
Joined: 14/08/2013 13:40

#2219 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by barpy »

McMoy wrote:
a podozrenje koje osjeća zapadni svijet sveden je uglavnom na postojanje smrtne kazne, kamenovanja, odsijecanje ruku ili bičevanje, nepoštivanje žena.
ovaj zadnji dio je najsladji.. :D podozrenje osjeća zapadni svijet... :lol:
zapadni svijet u kojem se žensko golo tijelo koristi i izrabljuje i za reklamiranje bagera... :-)
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#2220 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by McMoy »

barpy wrote:
McMoy wrote:
a podozrenje koje osjeća zapadni svijet sveden je uglavnom na postojanje smrtne kazne, kamenovanja, odsijecanje ruku ili bičevanje, nepoštivanje žena.
ovaj zadnji dio je najsladji.. :D podozrenje osjeća zapadni svijet... :lol:
zapadni svijet u kojem se žensko golo tijelo koristi i izrabljuje i za reklamiranje bagera... :-)
Niko njih ne izrabljuje, nego su one pohlepne i hoće da unovče svoju imovinu...
barpy
Posts: 139
Joined: 14/08/2013 13:40

#2221 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by barpy »

McMoy wrote:
Niko njih ne izrabljuje, nego su one pohlepne i hoće da unovče svoju imovinu
u pravu si, ne izrabljuju ih, izrabljivanje bi bilo da im ne plate..ovako, plate im, i čist račun duga ljubav.. :-)
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2222 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

McMoy wrote:
To su oni Talibani što dadoše sve živo za školovanje, posebno ženske djece?
Škole za žensku djecu su postojale. No, ipak, bolje da ne načinjemo ovu tem. Pošto sam gotovo 99% siguran ( da ne kažem 100%, ono da malo budem skroman), uz dužno poštovanje, da nemaš pojma o Afganistanu, njegovim socio-historijskim faktima. A i svakako je off.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#2223 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by 5 0 5 »

Abu Sakkar wrote:
McMoy wrote:
To su oni Talibani što dadoše sve živo za školovanje, posebno ženske djece?
Škole za žensku djecu su postojale. No, ipak, bolje da ne načinjemo ovu tem. Pošto sam gotovo 99% siguran ( da ne kažem 100%, ono da malo budem skroman), uz dužno poštovanje, da nemaš pojma o Afganistanu, njegovim socio-historijskim faktima. A i svakako je off.
kad su postojale? prije serijata? ne moras nista znati. nekad slike govore dovoljno.


Image
Abu Sakkar
Posts: 276
Joined: 21/06/2013 20:16

#2224 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Abu Sakkar »

Tpičan primjer propagande. U Paštunskom hartlandu ženu bez burke nisi mogao vidjeti. Nemate ba pojma o Paštunima. Njihov način života u hartlandu nije se promjenio stotinama godina, i neće vjerovatno još stotinama. Njima je svetiji Pashtunwalli nego 10 ustava, kraljeva, ženevskih konvencija i pm. A Talibani su došli upravo odatle.
Kabul, i gore sjever je bio druga priča, ali opet jako konzervativno društvo. Doduše, njih gore Paštuni jedva da su i smatrali djelom Afganistana. Helem, off je, a abecedu jedne države i naroda nek te uči neko drugi.
barpy
Posts: 139
Joined: 14/08/2013 13:40

#2225 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by barpy »

505sCrtom wrote:
Abu Sakkar wrote:
McMoy wrote:
To su oni Talibani što dadoše sve živo za školovanje, posebno ženske djece?
Škole za žensku djecu su postojale. No, ipak, bolje da ne načinjemo ovu tem. Pošto sam gotovo 99% siguran ( da ne kažem 100%, ono da malo budem skroman), uz dužno poštovanje, da nemaš pojma o Afganistanu, njegovim socio-historijskim faktima. A i svakako je off.
kad su postojale? prije serijata? ne moras nista znati. nekad slike govore dovoljno.


Image
valjda si htio reći prije dolaska tvojih ideoloških istomišljenika, sovjetskih komunjara koji su za 8 godina uništili sve da nije ostao kamen na kamenu...
Post Reply