To vi iz SDA već pročitali knjigu?HM 2011 wrote:Akademskim riječnikom rečeno:sabina1 wrote:Banksy wrote: Kako vrijeme odmiče, kako se osvrćem oko sebe i gledam u šta se pretvorio grad i ovaj komad zemlje na kojem sam ostala, kako nam se društvo polako pretvara u mini feud 20 vladajućih mladomuslimanskih porodica, oštrom linijom podijeljen od sličnog hrvatskog i srpskog feuda, kako se, nakon 20 godina mirovanja, iz trezora izvlače vreće i vreće za mog Bakira, a javnosti se kao kišobran nameću Turska i Erdogan, kako se kompletno društvo iz sekularnog prebacuje u religijski mode, kako se hiljadu takvih, sličnih stvari svakodnevno slažu, sklapaju i zatvaraju krug, jako mi je teško oteti se dojmu da taj krug već odavno nije isprojiciran i do u detalje iskreiran, davno prije nego je zapucala prva puška ili bar odmah nakon onog prvog pucnja.Brilijantno
Knjiga koja je objavljena a uzimajući u obzir period u kojem je objavljena kao i vremenski period kojim se bavi - je najniži oblik revizionizma historije. Čak i da ima zrno istine u kompletnoj knjizi - autor bi prvo trebao razmotriti posljedice objavljivanja takvog djela, te zbog toga isto svrstavam najniže etički rangirano. Rezultat ovakvog pisanog djela može biti samo mržanja, koja i ako je i mrvicu opravdana, debelo je zakasnila, te kao takva pravi samo štetu. Obzirom da je sve bazirano na ideološkim konstrukcijama (šta ako, ali itd...) kompletno djelo a ne samo dio. nije zasnovano na uvidu u cjelokupni činjenični sklop nego na subjektivnom doživljaju djela drugog pojedinca od strane autora.
SDA-All about
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#21951 Re: SDA-All about
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#21952 Re: SDA-All about
Recenzija je ispravna kao da sam je pročitao.jefff wrote:HM 2011 wrote:To vi iz SDA već pročitali knjigu?sabina1 wrote:
Akademskim riječnikom rečeno:
Knjiga koja je objavljena a uzimajući u obzir period u kojem je objavljena kao i vremenski period kojim se bavi - je najniži oblik revizionizma historije. Čak i da ima zrno istine u kompletnoj knjizi - autor bi prvo trebao razmotriti posljedice objavljivanja takvog djela, te zbog toga isto svrstavam najniže etički rangirano. Rezultat ovakvog pisanog djela može biti samo mržanja, koja i ako je i mrvicu opravdana, debelo je zakasnila, te kao takva pravi samo štetu. Obzirom da je sve bazirano na ideološkim konstrukcijama (šta ako, ali itd...) kompletno djelo a ne samo dio. nije zasnovano na uvidu u cjelokupni činjenični sklop nego na subjektivnom doživljaju djela drugog pojedinca od strane autora.
Knjiga da je pisana objektivno ne bi mogla imati tako pogan zaključak.
Banksy će da potvrdi.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#21953 Re: SDA-All about
Dakle i nakon toliko vremena jedna stvar je jasna, mi smo žrtve Alije Izetbegovića i njegove klike isto kao što smo žrtve Tuđmana i Miloševića. Manifestacija nedjela Alije Izetbegovića prema nama je ponešto drugačija od Miloševićeve i Tuđmanove ali ništa manje efektna i tragična.Recenzija je ispravna kao da sam je pročitao.
Knjiga da je pisana objektivno ne bi mogla imati tako pogan zaključak.
Banksy će da potvrdi.
- Man of steel
- Posts: 1395
- Joined: 28/02/2012 00:58
#21954 Re: SDA-All about
Prije nego što je rat počeo Karadžić je bio taj koji je politički predstavljao srpski narod u BiH i stvarno ne vidim zbog čega se autor ove knjige čudi što se to nastavilo i u ratu.biske wrote: pratim u oslobođenju feljton. današnji uvodni citat je vrhunski...
Praviti tezu od toga da je to promjenilo stajalište međunarodne zajednice na rat u BiH je neozbiljno jer u međunarodnoj zajednici su svi odlično znali o kakvom sukobu se radi.
Ovakvim petokolonašima radi budućih generacija ne treba davati nikakav medijski prostor.
-
kakonako
- Posts: 601
- Joined: 20/05/2013 16:26
#21955 Re: SDA-All about
Covjek sve rekao,uzalud vam trud sviraci.Ni tebi HM,a niti kontra.Ko zna sta je bilo,znao je prvih godina,ko ne zna nece nikad ni znati,a moze mu se isplatiti.madner wrote:Realno, problem sa tom knjigom je da oni sto su je u stanju procitati vec imaju to misljenje, dok ovi sto misle drugacije i ne mogu skontati pola napisanog.
-
oridjidji
- Posts: 5811
- Joined: 07/09/2009 10:07
#21957 Re: SDA-All about
To je neosnovana tvrdnja. Skoro svaki mirovni sporazum bio je pod monitoringom Srbije i Hrvatske, Milosevica i Tudzmana. Na kraju su prvo Vasingtonski sporazum Alija i Tudzman dogovorili, pa potom u Dejtonu su sjeli svi, pa i Milosevic i dogovorili isti.biske wrote:pratim u oslobođenju feljton. današnji uvodni citat je vrhunski...Banksy wrote:ODLIČAN intervju:
AUTOR KNJIGE O ALIJI IZETBEGOVIĆU
Mustafa Čengić: Nisam imao nikakve zle namjere, ne želim pisati ono što se dopada narodu
http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=17785
Definitivno, moja knjiga nije proizvod zle namjere, nego nastojanja da se otkrije istina, da se raspakuje mit koji Bošnjacima sprečava da misle svojom glavom. Da se oslobođeni tog mita i Velike laži okrenu budućnosti umjesto što su zaronjeni u prošlost. Stranka demokratske akcije, na čelu sa biološkim Izetbegovićevim nasljednikom, jednu ogromu izmanipulisanu, nezrelu i neobrazovanu bošnjačku masu nastoji što duže zadržati u zatočeništvu Velike laži na osnovu koje se održava na vlasti. Da nije mita o Aliji, Stranka demokratske akcije bi se već odavno našla na političkim marginama jer nema šta da ponudi, jer se istrošila i jer je ogrezla u u lopovluk i nemoral. Istina ne zavisi od mnoštva i trenutne snage koja nameće i podržava Veliku laž.
Malo Mustafa, slijedi Muhameda Cengica , pa je cilj biti neobjektivan i pljunuti na Aliju zbog trzavica ovog drugog i Alije. Najlakse je pljunuti na mrtve, mrtva usta ne govore,ne mogu sebe odbraniti od onoga sto im se pripisuje...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#21958 Re: SDA-All about
Korijeni su u 1991., nakon prvih izbora, kada su sve tri strane imale zajedničku politiku podjele svega na troje. Sve što nam se poslije desilo jeste prirodni nastavak te politike drugim sredstvima.oridjidji wrote:To je neosnovana tvrdnja. Skoro svaki mirovni sporazum bio je pod monitoringom Srbije i Hrvatske, Milosevica i Tudzmana. Na kraju su prvo Vasingtonski sporazum Alija i Tudzman dogovorili, pa potom u Dejtonu su sjeli svi, pa i Milosevic i dogovorili isti.
Malo Mustafa, slijedi Muhameda Cengica , pa je cilj biti neobjektivan i pljunuti na Aliju zbog trzavica ovog drugog i Alije. Najlakse je pljunuti na mrtve, mrtva usta ne govore,ne mogu sebe odbraniti od onoga sto im se pripisuje...
A glede knjige i trenutka kad ona izlazi, kamo sreće da imamo više takvih knjiga, u kojima će se preispitivati dobre i loše stvari iz prošlosti i onda izvlačiti pouke za budućnost. Umjesto toga, imamo samo balkanske mitove, od kojih samo njihovi tvorci imaju korist.
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#21959 Re: SDA-All about
meni je ovo zanimljivo
sad će frajer uzeti pare lopatom ali tako je to
rahmetli predsjednik je postao centralna ličnost šupljatorima da uzimaju pare, jedni prave mit, drugi pljuju bez osnova a pare se vrte
sad će frajer uzeti pare lopatom ali tako je to
rahmetli predsjednik je postao centralna ličnost šupljatorima da uzimaju pare, jedni prave mit, drugi pljuju bez osnova a pare se vrte
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#21960 Re: SDA-All about
Ne mislim da iznosi nista novo, prije 15 godina je ocjena bila da je Aliji najbitniji slika o Aliji kao dobrom dedi, koji ako je i grijesio, to nije radio namjerno. Slicno kao sto su i Franjo i Slobo imali projekciju svog kulta licnosti, no Alijina je bila toliko jadna da je ljudi nisu percipirali kao takvu. Ko jos bi zelio biti dobronamjeran a nesposoban, star a naivan, vjernik ali politicar itd...
No dobro, fino je imati stvari na jednom mjestu, ma koliko god bilo ponavljanja.
No dobro, fino je imati stvari na jednom mjestu, ma koliko god bilo ponavljanja.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#21961 Re: SDA-All about
Otkud mu pravo da ON govori u ime svih Bošnjaka BiH,
Izetbegović uputio čestitku Davutogluu: Bošnjaci u BiH su oduševljeni
Povodom izborne pobjede AK partije, predsjednik SDA Bakir Izetbegović uputio je čestitku predsjedniku AK partije i premijeru Turske Ahmetu Davutogluu.
"Velika mi je čast i zadovoljstvo da Vama, članovima i simpatizerima AK partije kao i bratskom narodu Republike Turske uputim najiskrenije čestitke povodom izvanredne pobjede koju ste ostvarili na jučerašnjim izborima. Građani Republike Turske su prepoznali sposobnost, snagu i umijeće Vaše partije da svoju zemlju povedete ka još većem prosperitetu, ekonomskom napretku i stabilnosti", kaže se u čestitci.
Izetbegović dodaje da je uspjeh Partije pravde i razvoja (AK partije) na jučerašnjim izborima nesumnjivi dokaz da Davutogluova mudrost i istinska borba za dobrobit turskog naroda nema alternativu.
"Oduševljenje zbog pobjede partije na čijem ste čelu dijelili su i Bošnjaci u Bosni i Hercegovini. Uz najiskrenije čestitke, u ime Stranke demokratske akcije kao i u svoje osobno ime, želim Vam još mnogo uspjeha u radu i stvaranju još jače i stabilnije Republike Turske", kaže na kraju čestitke Izetbegović.
ako govori kao njihov predstavnik ili jedan od njih, znači li to se javlja i s pozicije člana BH predsjedništva,
dalje, otkud mu pravo da privatizira svoju poziciju i pravi privatan izbor, pa favorizuje jednu od stranaka u jednoj stranoj državi,
kakva je to državnička i stranačka poruka i kakav uzor za buduće slične čestitke bh zvaničnika,
šta znači ''bratski narod'', koji su to bratski, a koji nebratski narodi i kome su oni takvi,
i čemu taj uvlakački, servilni ton,
ovo je skandalozna čestitka i da živimo u normalnoj državi već bi izazvala reakcije javnosti.
-
bob_rock
- Posts: 151
- Joined: 19/07/2010 14:46
#21962 Re: SDA-All about
Kad je mogao dizati četiri prsta (Rabia) u podršku MB u Egiptu, čestitka za pobjedu akp-a je sitnica. Definitivno, čovjek nije level koji može biti predstavnik naroda koga predstavlja u Predsjedništvu.
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21964 Re: SDA-All about
"Oduševljenje zbog pobjede partije na čijem ste čelu dijelili su i Bošnjaci u Bosni i Hercegovini. Uz najiskrenije čestitke, u ime Stranke demokratske akcije kao i u svoje osobno ime, želim Vam još mnogo uspjeha u radu i stvaranju još jače i stabilnije Republike Turske", kaže na kraju čestitke Izetbegović.

- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#21965 Re: SDA-All about
Pa, dobro ... istakao je da je cestitka u ime stranke i njegovo licno ime, ali ovo "odusevljenje Bosnjaka" zaista para usi.Banksy wrote:Otkud mu pravo da ON govori u ime svih Bošnjaka BiH,
Izetbegović uputio čestitku Davutogluu: Bošnjaci u BiH su oduševljeni
Povodom izborne pobjede AK partije, predsjednik SDA Bakir Izetbegović uputio je čestitku predsjedniku AK partije i premijeru Turske Ahmetu Davutogluu.
"Velika mi je čast i zadovoljstvo da Vama, članovima i simpatizerima AK partije kao i bratskom narodu Republike Turske uputim najiskrenije čestitke povodom izvanredne pobjede koju ste ostvarili na jučerašnjim izborima. Građani Republike Turske su prepoznali sposobnost, snagu i umijeće Vaše partije da svoju zemlju povedete ka još većem prosperitetu, ekonomskom napretku i stabilnosti", kaže se u čestitci.
Izetbegović dodaje da je uspjeh Partije pravde i razvoja (AK partije) na jučerašnjim izborima nesumnjivi dokaz da Davutogluova mudrost i istinska borba za dobrobit turskog naroda nema alternativu.
"Oduševljenje zbog pobjede partije na čijem ste čelu dijelili su i Bošnjaci u Bosni i Hercegovini. Uz najiskrenije čestitke, u ime Stranke demokratske akcije kao i u svoje osobno ime, želim Vam još mnogo uspjeha u radu i stvaranju još jače i stabilnije Republike Turske", kaže na kraju čestitke Izetbegović.
ako govori kao njihov predstavnik ili jedan od njih, znači li to se javlja i s pozicije člana BH predsjedništva,
dalje, otkud mu pravo da privatizira svoju poziciju i pravi privatan izbor, pa favorizuje jednu od stranaka u jednoj stranoj državi,
kakva je to državnička i stranačka poruka i kakav uzor za buduće slične čestitke bh zvaničnika,
šta znači ''bratski narod'', koji su to bratski, a koji nebratski narodi i kome su oni takvi,
i čemu taj uvlakački, servilni ton,
ovo je skandalozna čestitka i da živimo u normalnoj državi već bi izazvala reakcije javnosti.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#21966 Re: SDA-All about
Bitno je biti Bosnjak vol2 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#21967 Re: SDA-All about
naprotiv.... on im je baš mjera i to je vidljivo na svakom koraku, da se ne lažemobob_rock wrote:Kad je mogao dizati četiri prsta (Rabia) u podršku MB u Egiptu, čestitka za pobjedu akp-a je sitnica. Definitivno, čovjek nije level koji može biti predstavnik naroda koga predstavlja u Predsjedništvu.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#21968 Re: SDA-All about
Da, i ono što najteže od svega pada čovjeku jeste da mi za naprednijeg vladara izgleda nismo zreli.JoseMujica wrote:naprotiv.... on im je baš mjera i to je vidljivo na svakom koraku, da se ne lažemobob_rock wrote:Kad je mogao dizati četiri prsta (Rabia) u podršku MB u Egiptu, čestitka za pobjedu akp-a je sitnica. Definitivno, čovjek nije level koji može biti predstavnik naroda koga predstavlja u Predsjedništvu.
No, povijest i život ne čeka ni najveće narode i države a ne da sačeka nas da mi dozrimo za savremeno vrijeme. Ta gorka istina jeste i naša jedina utjeha.
-
oridjidji
- Posts: 5811
- Joined: 07/09/2009 10:07
#21969 Re: SDA-All about
Treba zadrzati objektivnost, a tesko je to postici kada si ideoloski suprostavljen liku Alije Izetbegovic. Koliko mi se cini po onome sto procitah o Mustafi po objavljivanju knjige da je on imao poprilicno dobar crveni background + mu je valja rodjo Muhamed Cengic, onaj sto su se nadralisti sprdali sa njim, a on je svojevremeno imao dobre trzavice sa Alijom.VjecitiStudent wrote:Korijeni su u 1991., nakon prvih izbora, kada su sve tri strane imale zajedničku politiku podjele svega na troje. Sve što nam se poslije desilo jeste prirodni nastavak te politike drugim sredstvima.oridjidji wrote:To je neosnovana tvrdnja. Skoro svaki mirovni sporazum bio je pod monitoringom Srbije i Hrvatske, Milosevica i Tudzmana. Na kraju su prvo Vasingtonski sporazum Alija i Tudzman dogovorili, pa potom u Dejtonu su sjeli svi, pa i Milosevic i dogovorili isti.
Malo Mustafa, slijedi Muhameda Cengica , pa je cilj biti neobjektivan i pljunuti na Aliju zbog trzavica ovog drugog i Alije. Najlakse je pljunuti na mrtve, mrtva usta ne govore,ne mogu sebe odbraniti od onoga sto im se pripisuje...
A glede knjige i trenutka kad ona izlazi, kamo sreće da imamo više takvih knjiga, u kojima će se preispitivati dobre i loše stvari iz prošlosti i onda izvlačiti pouke za budućnost. Umjesto toga, imamo samo balkanske mitove, od kojih samo njihovi tvorci imaju korist.
Ne bih se slozio sa boldiranim. Svakome ko ima zivaca savjetujem gledanje bosnjackog sabora i da vidi kako se dogovarala bosnjacka svita elita vezano da li da potpisu Oven Stoltenbergov plan, pa da cuje sta su to govorili Alija, Nijaz, Ibrisimovic, Isakovic i svi drugi koji su tad govorili. Nigdje se transparentnije ne vide prilike u kojima smo se nasli i u koje su nas stavili Srbija, Hrvatska i MZ. Jedna glava o tome nije mogla da misli, a ni o sudbini cijelog naroda. Podijelili su nas prije nego je puknulo u BiH. Na prostoru BiH nije nastao nikakav Bosnjikistan ili islamska dzamahirija 1991 godine, ali jesu HB i RS koja je 9. 1. 1992. godine dobila i muhur. Oba prostora uveliko nastala sponzortsvom naseg komsiluka. Nacionalne stranke jesu 1991. godine podijelile vlast i proizveli krizu u zemlji, ali SDS i HDZ bez vjetra Srbije i Hrvatske u ledjima, tesko da bi mogle ista sami od onoga sto su napravili od 1992-1995 godine.
http://www.youtube.com/watch?v=d5vxpm6jhGM
Nemam problem sa tim da pravimo reviziju historije i izvlacimo poruke, ali nema potrebe da pepeo posipamo samo po jednom covjeku, koji se ne moze braniti.
Evo recimo jednog odgovora na knjigu Mustafe Cengica...
http://www.vozdra.ba/art/kultura/4308-e ... fe-cengica
-
oridjidji
- Posts: 5811
- Joined: 07/09/2009 10:07
#21970 Re: SDA-All about
Sta bi tek bilo da je Vucku cestitao ovako srdacno izbore?pici wrote:"Oduševljenje zbog pobjede partije na čijem ste čelu dijelili su i Bošnjaci u Bosni i Hercegovini. Uz najiskrenije čestitke, u ime Stranke demokratske akcije kao i u svoje osobno ime, želim Vam još mnogo uspjeha u radu i stvaranju još jače i stabilnije Republike Turske", kaže na kraju čestitke Izetbegović.
Kanta vazelina...
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21971 Re: SDA-All about

pašin tug od dva konjska repa
Bake-PašHa... fale mu jošH dva konjska repa pa da bidne ko Sulejman magnificente
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21972 Re: SDA-All about
ev ga vuĆko uCarajvu danaske... vazeljin u aptekama nestašica sve se pokupovalo preko tenderaoridjidji wrote:Sta bi tek bilo da je Vucku cestitao ovako srdacno izbore?pici wrote:"Oduševljenje zbog pobjede partije na čijem ste čelu dijelili su i Bošnjaci u Bosni i Hercegovini. Uz najiskrenije čestitke, u ime Stranke demokratske akcije kao i u svoje osobno ime, želim Vam još mnogo uspjeha u radu i stvaranju još jače i stabilnije Republike Turske", kaže na kraju čestitke Izetbegović.
Kanta vazelina...
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#21973 Re: SDA-All about
Banksy wrote:ODLIČAN intervju:
Nije pitanje da li je imao pravo već da li je imao izbora. Međunarodna zajednica je insistirala na mirovnim pregovorima i onaj ko bi odbio bio bi u međunarodnoj javnosti označen kao krivac. Isto kao što je onaj ko odbije neki plan bio krivac za nastavak rata. Tako su Srbi bili krivci nakon odbijanja Vance-Ovenovog plana i opet kasnije nakon odbijanja plana Kontakt gupe. Alija sebi nikako nije mogao priuštiti da bude krivac jer smo zavisili od međunarodne zajednice i za humanitarnu pomoć a bogami i za vojnu pomoć. Dakle, na pregovore sa agresorom se moralo ići da bi međunarodnoj zajednici dokazali da mi nismo za rat. Samo tako smo mogli očekivati da budemo "good guys" u tom ratu. Ako nećeš da pregovaraš onda si "bad guys" po defultu jer hoćeš rat a ne pregovore.Najgore u svemu tome je što je Izetbegović odmah nakon referenduma nastavio razgovore o podjeli zemlje a na to nije imao pravo.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#21974 Re: SDA-All about
Gospodin Čengić nije bio baš precizan. Prvi sporazum je onaj iz Konaka a taj sporazum je sklopljen prije referenduma u mjesecu Februaru 1992. Polovinom ili u drugoj polovini drugog mjeseca. To je predložio onaj iz Portugala Kutiljero ili već kako se vabi.Nije pitanje da li je imao pravo već da li je imao izbora. Međunarodna zajednica je insistirala na mirovnim pregovorima i onaj ko bi odbio bio bi u međunarodnoj javnosti označen kao krivac. Isto kao što je onaj ko odbije neki plan bio krivac za nastavak rata. Tako su Srbi bili krivci nakon odbijanja Vance-Ovenovog plana i opet kasnije nakon odbijanja plana Kontakt gupe. Alija sebi nikako nije mogao priuštiti da bude krivac jer smo zavisili od međunarodne zajednice i za humanitarnu pomoć a bogami i za vojnu pomoć. Dakle, na pregovore sa agresorom se moralo ići da bi međunarodnoj zajednici dokazali da mi nismo za rat. Samo tako smo mogli očekivati da budemo "good guys" u tom ratu. Ako nećeš da pregovaraš onda si "bad guys" po defultu jer hoćeš rat a ne pregovore.
Svi pristali.
Kako vidimo plan je plasirala međunarodna zajednica i kada su ga i naši potpisali američki ambasador Zimerman dolazi u Sarajevo da nagovori Izetbegovića da povuče pristanak. Provjerena informacija.
Neki kažu da je Alija povukao potpis al to isto nije istina. Na stranačkim organima SDA se to nekako uspjelo ublažiti zahtjevom da se zemlja decentralizira ali ne samo na etničkom već geografskom i ekonomskom principu a tu se najviše istakao Rusmir Mahmutćehajić. Neki se možda mogu prisjetiti Rusmirovog duela sa onim seljakom Krajišnikom na RTV Sarajevo gdje je iznervirao Krajišnika tezom da je ideja jedan vođa, jedan narod, jedna država u biti fašistička ideja.
To je bilo odmah nakon prvog sporazuma u Konaku.
Protiv su bili i SDP i druge opozicijske stranke.
Znači mežunarodna zajednica predlaže plan i međunarodna zajednica traži da mi taj plan odbijemo.
Zašto?
Zato što je taj plan bio zamka za velikodržavne projekte Srbije i ništa manje Hrvatske i njihove vazale u BiH. Oni su se tim planom trebali raskrinkati i izvuči na čistac odnosno kao problematični države i režimi staviti pod malj međunarodnog pravnog poretka poput Sadamovog Iraka.
Umjesto da u svoju zamku uhvate zvjerke po svojoj želji oni su uhvatili neočekivan plijen. oni su dobili trećeg zagovornika podjele jedne države. Tu više nije bilo nikakvog manevarskog prostora za djelovanje međunarodne zajednice.
Sve se moglo svesti na sporazum triju strana.
-
jefff
- Posts: 5307
- Joined: 05/08/2015 11:16
#21975 Re: SDA-All about
Što se tiče Čengića Muhameda, istina je da se sukobljavao sa Alijom pa šta? Jel to u Kuranu piše da se Aliji ne smije suprostavljati? Ko je Alija?
Muhamed jeste imao svojih packi poput zajedničkog izlaska sa Radovanom na govornicu da nas odgovori od referenduma ali je bio i jako kritičan spram podjele države.
Muhamed jeste imao svojih packi poput zajedničkog izlaska sa Radovanom na govornicu da nas odgovori od referenduma ali je bio i jako kritičan spram podjele države.


