Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

Najsmjesnije su mi ove krkancine/rohani, kojima smeta sto je Muhamed sada Dennis. Koja stoka seljacka. :D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#21952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarlo »

Kikibombona wrote:Najsmjesnije su mi ove krkancine/rohani, kojima smeta sto je Muhamed sada Dennis. Koja stoka seljacka. :D
Bili mi seljaci ili radnici, njegov glas je presudio u donosenju jednog jako bitnog zakona.
Uzeo je sebi za pravo da odlucuje o sudbini egzistencije milon - dva ljudi. Emocije se ovdje ne mogu iskljuciti.

Ne mozes sutjeti i hladno razmisljati kad tek tako jedan tip odlucuje o zivotno bitnim pitanjima tebe, tvoje porodice i tvog potomstva.
Pa bez obzira sto je to tebi smijesno, "stoka" ima pravo na misljenje i emocije.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#21953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

sarlo wrote:
Kikibombona wrote:Najsmjesnije su mi ove krkancine/rohani, kojima smeta sto je Muhamed sada Dennis. Koja stoka seljacka. :D
Bili mi seljaci ili radnici, njegov glas je presudio u donosenju jednog jako bitnog zakona.
Uzeo je sebi za pravo da odlucuje o sudbini egzistencije milon - dva ljudi. Emocije se ovdje ne mogu iskljuciti.

Ne mozes sutjeti i hladno razmisljati kad tek tako jedan tip odlucuje o zivotno bitnim pitanjima tebe, tvoje porodice i tvog potomstva.
Pa bez obzira sto je to tebi smijesno, "stoka" ima pravo na misljenje i emocije.
Sve dok je naš oblik demokratije predstavnički, to jeste sve dok odluke donose izabrani predstavnici, a ne direktnim glasanjem narod (referendum) o svakom pitanju, Dennis Gratz ima legitimno i legalno pravo da svojim glasom utiče na sudbine jednog ili dva miliona ljudi. Da li je to dobro, o tome bi se dalo razgovarati, ali o njegovom pravu se ne može razgovarati jer ga de facto i de jure ima.

Demokratija je osim suštine i forma, i u demokratiji se forma mora (ili bi se trebala) poštovati. To je sistem, bez toga imaš anarhiju. A ako to ne valja treba mijenjati sistem, ali dok postoji, treba ga poštivati.

Tako da je Dennis Gratz uradio ono na šta je imao pravo, iz njemu znanih razloga. Kome se ne to sviđa, postoje izbori, postoji mogućnost javnosti da vrši pritisak na stranku da ga sankcionišu (između ostalog i pisanjem na ovom forumu), i u krajnoj mjeri, ako dovoljan broj ljudi nema vremena da čeka izbore i promjene sistema, a misli ima toliku snagu, postoje i revolucije.

Nije to topla voda, sve je to već viđeno u istoriji.

I legitimno je kritikovati, pa i ismijavati političara, pa i Gratza ukoliko je to ismijavanje kritika njegovok rada kao poslanika. Ali nije u redu vrijeđati čovjeka mimo toga. Ako i jeste promijenio ime, to je njegovo pravo, ne ulazi u politički rad i nije u redu ismijavati ga zbog toga.

Na primjer. Ne smiješ ga nazvati prevrtljivcem jer je promijenio ime. To bi trebalo zakonski biti kažnjivo.

Smiješ ga nazvati prevrtljivcem ako promijeni stranku, ako obeća da če uraditi jedno u poslaničkom mandatu a uradi drugo itd.

Dakle, ako ne možete čovjeka argumantovano kritikovati, nego ići na niske udace, začepite. Dosadni ste postali. A, usput, to više govori o vama i vašoj sposobnosi civilizovanog dijaloga, nego o njemu.

Ne kritikujte ga kao Dennisa Gratza. Svaka kritika njega kao poslanika i ismijavanje političke sposobnosti i političkog morala i etike zbog toga što je digao ruku iako mu amandman koji je je bio uslov za dizanje rukenije usvojen, je legitimno. Mialim da bi se i u Charlie Hebdou složili sa tim.
Last edited by Hakiz on 02/08/2015 19:07, edited 1 time in total.
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

I sve je to mali Dennis uradio misleci da su mu prihvatili amandman... :-)
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#21955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarlo »

Branim pravo na svoje misljenje.
Pravo na svoj komentar.
Pravo da se ne odnose prema meni kao prema"stoci".
Pravo da o takvim kakav je Dennis Gracic imam jako lose misljenje.
I pravo da konstatujem da je gorepomenuti de iure i de facto odlucio da Zakon o radu diskriminira bolesne, trudnice i da se umanje prava radnika.
I zato ne optuzujem demokratiju i sistem, nego prije svega lice koje je odlucilo.

Nije demokratija kriva...
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#21956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 22/04/2016 23:24, edited 1 time in total.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#21957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

MuaDib wrote: Da budem sada kratak i jasan. Od konca oktobra 2014. sebe izdižete da ste moralna pejanica opozicije i kao neko ko će principijelno ostati antagonist nacionalističkim oligarhijama. A onda tako bjedno i kukavički pružite odlučujući glas za zakon kojim udarate na najslabiji segment našeg društva - radništvo. I još imate dovoljno drskosti da to zovete hrabrim iskorakom u budućnost. A zapravo ste podržali oligarhiju i pružili joj savršene uslove za dalje bogaćenje kroz harčenje radnika. Hvala Vam lijepa. A te priče jedan ko ni jedan poslanik tvsabina okači mačku o rep. Jer bez vašeg da, ne bi bilo zakona, kako god okreneš.
S mačkom i bez mačka , s repom i bez repa , situacija je kristalno jasna :

- politika je ozbiljna i odgovorna stvar , odgovornost prema građanima i biračima je najvažniji.

To što je Demokratska Fronta stranka bez s cilja , s predsjednikom bez cilja a koja istovremeno voli vlast , poziciju i moć te je zbog toga u koaliciji sa SDA a istovremeno bi najradije bila opozicija (na vlasti) je zaista problem Demokratske Fronte i ne pada mi više na pamet diskutovati na temu te organizacije s obzirom na napisano izuzev ako vam se Suljagić ponovo ne javi na tviteru.

Nisam članica Naše Stranke tako da nikako ne spadam u citirane "množine" ali sam itekako glasačica i s obzirom da jako cijenim sebe i svoj glas , smatram da ga je NS itekako zaradila.

Umjesto da popravljate Zakon o radu vi ste ga popljuvali , vama vrijeme ne predstavlja ništa a s obzirom da na njemu niste također uradili ništa iako ste dio vladajuće koalicije i to govori koliko je VAMA zapravo stalo do radnika.

Radnici u realnom sektoru i radnici u javnom sektoru će uvijek zaraditi. Neradnici ovdje gube.

Promašili ste fudbal , nađite nove marketinške stručnjake......i nekog stručnog za Suljagića...
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#21958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#21959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

tvsabina wrote:
MuaDib wrote: Da budem sada kratak i jasan. Od konca oktobra 2014. sebe izdižete da ste moralna pejanica opozicije i kao neko ko će principijelno ostati antagonist nacionalističkim oligarhijama. A onda tako bjedno i kukavički pružite odlučujući glas za zakon kojim udarate na najslabiji segment našeg društva - radništvo. I još imate dovoljno drskosti da to zovete hrabrim iskorakom u budućnost. A zapravo ste podržali oligarhiju i pružili joj savršene uslove za dalje bogaćenje kroz harčenje radnika. Hvala Vam lijepa. A te priče jedan ko ni jedan poslanik tvsabina okači mačku o rep. Jer bez vašeg da, ne bi bilo zakona, kako god okreneš.
S mačkom i bez mačka , s repom i bez repa , situacija je kristalno jasna :

- politika je ozbiljna i odgovorna stvar , odgovornost prema građanima i biračima je najvažniji.

To što je Demokratska Fronta stranka bez s cilja , s predsjednikom bez cilja a koja istovremeno voli vlast , poziciju i moć te je zbog toga u koaliciji sa SDA a istovremeno bi najradije bila opozicija (na vlasti) je zaista problem Demokratske Fronte i ne pada mi više na pamet diskutovati na temu te organizacije s obzirom na napisano izuzev ako vam se Suljagić ponovo ne javi na tviteru.

Nisam članica Naše Stranke tako da nikako ne spadam u citirane "množine" ali sam itekako glasačica i s obzirom da jako cijenim sebe i svoj glas , smatram da ga je NS itekako zaradila.

Umjesto da popravljate Zakon o radu vi ste ga popljuvali , vama vrijeme ne predstavlja ništa a s obzirom da na njemu niste također uradili ništa iako ste dio vladajuće koalicije i to govori koliko je VAMA zapravo stalo do radnika.

Radnici u realnom sektoru i radnici u javnom sektoru će uvijek zaraditi. Neradnici ovdje gube.

Promašili ste fudbal , nađite nove marketinške stručnjake......i nekog stručnog za Suljagića...
Trebaš ipak priznati: Uslov NS-a da se glasa za zakon je prihvatanje amandmana o statusu invalida. Taj amandman nije prihvaćen. Član NS-a je ipak glasao za zakon. To su, što bi se reklo, hard, cold facts.

Bez obzira na eventualno buduće popravljanje zakona (neće ga biti, čim legne novac MMF-a zaboraviće se zakon, a pogotovo njegovo popravljanje), djelovanje kroz kolektivni ugovor, i ostalo. Imaš uslov koji je ignorisan. Pitanje principa. I karaktera.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#21960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Kikibombona »

NS je jedina stranka za koju sam ikada glasao, iako vec ihi hi imam pravo glasa...

Medjutim, narode, nejmote se zavaravati. Bosansko drustvo je zaostalo, seljacko. Pogledajte samo komentare na racun Dennisa Gratza, radi promjene imena i prezimena. Kakve su to seljacine. Ovo je drzava turbo vjernika, turbo etnicara, turbo patriota... Seljacina ce reci 'sramota je sto se za zakon o negiranju genocida zalaze neki Pedja a ne SDA'. To je tako, jebaji ga.

Da su sutra izbori, NS bi sigurno pokupila dobar broj glasaca DF, SDP, pa mozda i drugih stranaka... Ipak, izbori nisu sutra, a nas narod DOKAZANO ima kratko pamcenje. Pa ljudi, sta smo mi sve zaboravili, ovo sa ZOR je nista. :D

Pred izbore ce Smucar spucati pricu o 'silama koje zele podjelu drzave', pa na kraju zapaljivo poruciti da ON to nece dozvoliti pod cijenu rata. Na to ce se nadovezati SDA, BPS, SDP, SBiH i svi ostali... Zakuhat ce se sa HDZ i SNSD, sjevat ce prijetnje, isplivati afere... ma haos.... NS nece niko pomenuti a ZOR ce biti davno zaboravljen.

Ubijte se ako za 20 godina niste nista naucili! :D
Sve je vec vidjeno bezbroj puta!

Opet cu glasati za NS, cisto da mi je savjest mirna...
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#21961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MuaDib »

tvsabina wrote:
MuaDib wrote: Da budem sada kratak i jasan. Od konca oktobra 2014. sebe izdižete da ste moralna pejanica opozicije i kao neko ko će principijelno ostati antagonist nacionalističkim oligarhijama. A onda tako bjedno i kukavički pružite odlučujući glas za zakon kojim udarate na najslabiji segment našeg društva - radništvo. I još imate dovoljno drskosti da to zovete hrabrim iskorakom u budućnost. A zapravo ste podržali oligarhiju i pružili joj savršene uslove za dalje bogaćenje kroz harčenje radnika. Hvala Vam lijepa. A te priče jedan ko ni jedan poslanik tvsabina okači mačku o rep. Jer bez vašeg da, ne bi bilo zakona, kako god okreneš.
S mačkom i bez mačka , s repom i bez repa , situacija je kristalno jasna :

- politika je ozbiljna i odgovorna stvar , odgovornost prema građanima i biračima je najvažniji.

To što je Demokratska Fronta stranka bez s cilja , s predsjednikom bez cilja a koja istovremeno voli vlast , poziciju i moć te je zbog toga u koaliciji sa SDA a istovremeno bi najradije bila opozicija (na vlasti) je zaista problem Demokratske Fronte i ne pada mi više na pamet diskutovati na temu te organizacije s obzirom na napisano izuzev ako vam se Suljagić ponovo ne javi na tviteru.

Nisam članica Naše Stranke tako da nikako ne spadam u citirane "množine" ali sam itekako glasačica i s obzirom da jako cijenim sebe i svoj glas , smatram da ga je NS itekako zaradila.

Umjesto da popravljate Zakon o radu vi ste ga popljuvali , vama vrijeme ne predstavlja ništa a s obzirom da na njemu niste također uradili ništa iako ste dio vladajuće koalicije i to govori koliko je VAMA zapravo stalo do radnika.

Radnici u realnom sektoru i radnici u javnom sektoru će uvijek zaraditi. Neradnici ovdje gube.

Promašili ste fudbal , nađite nove marketinške stručnjake......i nekog stručnog za Suljagića...
Očigledno je ovdje problem NS-ovaca, što stvarnost posmatraju kroz kristalnu kuglu koja je uljepšava i prilagođava vašem političkom programu.
Bez obzira na patetiku vezanu za mačka i mačkov rep i tobožnje pravdanje kako si simpatizer NS a nisi. Ne može se poreči da je NS podržao zakon, kojim je udarna pesnica reformi počela od radničke klase. Iste one klase koja izdržava budžet koji kritikujete samo kada se umanje sredstva prema "elitnim institucijama kulture" koje su na ovaj ili onaj način povezane s kadrovima NS. Što se najbolje vidjelo prilikom glasanja NS u SKS, o usvajanju izveštaja o radu institucija u oblasti kulture.

Međutim, s tim stavom o ZOR i najvećim nevjernim tomama su otvorene oči, da je NS kukavičije jaje podmetnuto BH ljevici, s ciljem njenog slabljena, razbijanja i usmjeravanja na kolosjek liberalizma. To što vi radite iz NS ne ide u prilog vašem deklarativnom zalaganju. Na ispitu senzibilnosti prema radncima ste pali i to samo govori koliko je vama stalo do socijalne crte programa NS. Znam da nije lako preko noci postati omražen od strane velikog broja radnika i sindikalista. Međutim, kad već kritikuješ DF i daješ ocjene koje ne stoje, moram ti staviti do znanja da je DF pokazao daleko veću i političku odgovornost samim preuzimanjem rizika da uđu u vlast sa SDA i HDZ. A ne kao NS pričao priče da neće da razgovara s onima koji smrde (SDA). DF je jasno pokazao da može ući u vlast samo kao ravnopravan i uvažavan partner, sa jasnim instrumentima moći. Gdje god mu je to oduzeto, napustio je vlast i ostao u opozicionim klupama. Dok je s druge strane NS odbio bilo kakav pokušaj i razgovor, ali je preko noći podržao ZOR. Te je jeftinim trikovima urokljivih pogleda Dennis Gratz, pokušao od sebe napraviti žrtvu razjarenog sindikaliste, kako bi se skrenula priča sa njega na druge. Svaka vam čast na tom poslaniku, koji je najbolje pokazao ko se boji naroda i ko je žargonski rečeno pizda.

Ostale tri upadice su jeftini politički spinovi, kada se zna na koji način je vlast formirana i na koji način se pokušalo nametnuti protivzakonito ponašanje i odlučivanje unutar vlade. Što je za DF bilo neprihvatljivo. Zatim naivno vjerovanje kako ovim zakonom neradnici gube privilegije, zapravo je čisti spin, kada se zna da ovim zakonom bolesni radnici gube zaštitu i otvoreno im se poručuje umri - nisi kompetentan na tržištu rada. Zna se da je najveći broj neradnika u institucijama javne uprave i da iste štiti zakon o državnim službenicima, zahvaljujući kom će zadržati sve privilegije. Dok će se privatnik po zakonu moći iživljavati nad radnikom, a oni koji nisu ni do sada primjenjivali zakon dobiti odrješene ruke za još veće izrabljivanje slabije zaštićenih radnika. O twitovima Suljagića bi se dalo raspravljati, međutim hvala čovjeku na iskrenosti i što je postao pravi narodni tribun, koji bez politkanstva i lažne političke korektnosti na vidjelo iznosi prava osjećanja građana zbo cijelog ovog načina donošenja i od nS podržanog ZOR.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

Hakiz wrote:Trebaš ipak priznati: Uslov NS-a da se glasa za zakon je prihvatanje amandmana o statusu invalida. Taj amandman nije prihvaćen. Član NS-a je ipak glasao za zakon. To su, što bi se reklo, hard, cold facts.
A ti trebaš ipak priznati da je ovaj zakon jedno 20 puta bolji od prošlog. Sindikatima državnih službenika i uhljebima nije ni bitan zakon, bitno je da po njih povoljni kolektivni ugovori vječno traju.

To što neko postavi 10 uslova a prihvati mu se 4 ili 5 se zove pregovori i politika. Šta ti očekuješ, da tražiš 10 i da ti se prihvati svih 10? A da imaš samo jedan glas kao adut. Eto baš je Denisov glas bio toliko presudan. SDA je mogla komotno odbiti sve amandmane NS-a, odgoditi sjednicu, sačekati svog poslanika koji je bio odsutan, zakazati ponovo i izglasati bez Denisa. To što je NS uradila i dobila s jednim čovjekom je podvig u ovom momentu. DF, SDP i SBB su dobili rinaka jer su glupi, jbg.
Max022
Posts: 33
Joined: 11/10/2013 21:45

#21963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Max022 »

Jedinu grešku koju je Gratz napravio jeste da se pravda zato što je podigao svoju ruku. Znači staneš ispred SDP-a i SDP-ovaca za koje je bilo mjesta u Željkinom čamcu za spašavanje i pravdaš se.
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#21964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Better Man »

MuaDib wrote:
tvsabina wrote:
MuaDib wrote: Da budem sada kratak i jasan. Od konca oktobra 2014. sebe izdižete da ste moralna pejanica opozicije i kao neko ko će principijelno ostati antagonist nacionalističkim oligarhijama. A onda tako bjedno i kukavički pružite odlučujući glas za zakon kojim udarate na najslabiji segment našeg društva - radništvo. I još imate dovoljno drskosti da to zovete hrabrim iskorakom u budućnost. A zapravo ste podržali oligarhiju i pružili joj savršene uslove za dalje bogaćenje kroz harčenje radnika. Hvala Vam lijepa. A te priče jedan ko ni jedan poslanik tvsabina okači mačku o rep. Jer bez vašeg da, ne bi bilo zakona, kako god okreneš.
S mačkom i bez mačka , s repom i bez repa , situacija je kristalno jasna :

- politika je ozbiljna i odgovorna stvar , odgovornost prema građanima i biračima je najvažniji.

To što je Demokratska Fronta stranka bez s cilja , s predsjednikom bez cilja a koja istovremeno voli vlast , poziciju i moć te je zbog toga u koaliciji sa SDA a istovremeno bi najradije bila opozicija (na vlasti) je zaista problem Demokratske Fronte i ne pada mi više na pamet diskutovati na temu te organizacije s obzirom na napisano izuzev ako vam se Suljagić ponovo ne javi na tviteru.

Nisam članica Naše Stranke tako da nikako ne spadam u citirane "množine" ali sam itekako glasačica i s obzirom da jako cijenim sebe i svoj glas , smatram da ga je NS itekako zaradila.

Umjesto da popravljate Zakon o radu vi ste ga popljuvali , vama vrijeme ne predstavlja ništa a s obzirom da na njemu niste također uradili ništa iako ste dio vladajuće koalicije i to govori koliko je VAMA zapravo stalo do radnika.

Radnici u realnom sektoru i radnici u javnom sektoru će uvijek zaraditi. Neradnici ovdje gube.

Promašili ste fudbal , nađite nove marketinške stručnjake......i nekog stručnog za Suljagića...
Očigledno je ovdje problem NS-ovaca, što stvarnost posmatraju kroz kristalnu kuglu koja je uljepšava i prilagođava vašem političkom programu.
Bez obzira na patetiku vezanu za mačka i mačkov rep i tobožnje pravdanje kako si simpatizer NS a nisi. Ne može se poreči da je NS podržao zakon, kojim je udarna pesnica reformi počela od radničke klase. Iste one klase koja izdržava budžet koji kritikujete samo kada se umanje sredstva prema "elitnim institucijama kulture" koje su na ovaj ili onaj način povezane s kadrovima NS. Što se najbolje vidjelo prilikom glasanja NS u SKS, o usvajanju izveštaja o radu institucija u oblasti kulture.

Međutim, s tim stavom o ZOR i najvećim nevjernim tomama su otvorene oči, da je NS kukavičije jaje podmetnuto BH ljevici, s ciljem njenog slabljena, razbijanja i usmjeravanja na kolosjek liberalizma. To što vi radite iz NS ne ide u prilog vašem deklarativnom zalaganju. Na ispitu senzibilnosti prema radncima ste pali i to samo govori koliko je vama stalo do socijalne crte programa NS. Znam da nije lako preko noci postati omražen od strane velikog broja radnika i sindikalista. Međutim, kad već kritikuješ DF i daješ ocjene koje ne stoje, moram ti staviti do znanja da je DF pokazao daleko veću i političku odgovornost samim preuzimanjem rizika da uđu u vlast sa SDA i HDZ. A ne kao NS pričao priče da neće da razgovara s onima koji smrde (SDA). DF je jasno pokazao da može ući u vlast samo kao ravnopravan i uvažavan partner, sa jasnim instrumentima moći. Gdje god mu je to oduzeto, napustio je vlast i ostao u opozicionim klupama. Dok je s druge strane NS odbio bilo kakav pokušaj i razgovor, ali je preko noći podržao ZOR. Te je jeftinim trikovima urokljivih pogleda Dennis Gratz, pokušao od sebe napraviti žrtvu razjarenog sindikaliste, kako bi se skrenula priča sa njega na druge. Svaka vam čast na tom poslaniku, koji je najbolje pokazao ko se boji naroda i ko je žargonski rečeno pizda.

Ostale tri upadice su jeftini politički spinovi, kada se zna na koji način je vlast formirana i na koji način se pokušalo nametnuti protivzakonito ponašanje i odlučivanje unutar vlade. Što je za DF bilo neprihvatljivo. Zatim naivno vjerovanje kako ovim zakonom neradnici gube privilegije, zapravo je čisti spin, kada se zna da ovim zakonom bolesni radnici gube zaštitu i otvoreno im se poručuje umri - nisi kompetentan na tržištu rada. Zna se da je najveći broj neradnika u institucijama javne uprave i da iste štiti zakon o državnim službenicima, zahvaljujući kom će zadržati sve privilegije. Dok će se privatnik po zakonu moći iživljavati nad radnikom, a oni koji nisu ni do sada primjenjivali zakon dobiti odrješene ruke za još veće izrabljivanje slabije zaštićenih radnika. O twitovima Suljagića bi se dalo raspravljati, međutim hvala čovjeku na iskrenosti i što je postao pravi narodni tribun, koji bez politkanstva i lažne političke korektnosti na vidjelo iznosi prava osjećanja građana zbo cijelog ovog načina donošenja i od nS podržanog ZOR.
Umjesto da kritiku upučuješ NS, uputi je svojoj DF i Ministru Mandiloviću iz čijeg je ministarstva izašao ovaj zakon. Zašto Mandilović nije korigovao zakon i izbacio sve anomalije i ugradio ono što treba i onda ga dao u proceduru? Tako da sva kritika na NS ti pada uvodu. Ipak vi ste u koaliciji sa onima koji su nas pljačkali od 1990. godine SDA i HDZ.
Last edited by Better Man on 03/08/2015 10:36, edited 1 time in total.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#21965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mirzadelibasic »

Better Man wrote:
Umjesto da kritiku upučuješ NS, uputi je svojoj DF i Ministru Mandiloviću iz čijeg je ministarstva izašao ovaj zakon. Zašto Mandilović nije korigovao zakon i izbacio sve anomalije i ugradio ono što treba i onda ga dao u proceduru? Tako da sva kritika na NS ti pada uvodu. Ipak vi ste u koaliciji sa onima koji su nas pljačkali od 2990. godine SDA i HDZ.
Ček.. Mandilović je kreator ovog zakona i on je kriv što je ovakav zakon u ovom obliku pušten na glasanje ? Ne kontam više. Toliko zavrzlama oko ovog zakona :-)
Jedni govore ovako, drugi onako, teći nikako. Ovdje je jebao lud zbunjenog.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#21966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

Nema nikakvih sumnji da će NS nakon ovog parlamentarnog kruga povećati svoj rejting.
Mnogom glasaču SDA, pogotovo SDA hipsterčadi, oni postaju sasvim prihvatljiva opcija.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#21967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Saka wrote:
Hakiz wrote:Trebaš ipak priznati: Uslov NS-a da se glasa za zakon je prihvatanje amandmana o statusu invalida. Taj amandman nije prihvaćen. Član NS-a je ipak glasao za zakon. To su, što bi se reklo, hard, cold facts.
A ti trebaš ipak priznati da je ovaj zakon jedno 20 puta bolji od prošlog. Sindikatima državnih službenika i uhljebima nije ni bitan zakon, bitno je da po njih povoljni kolektivni ugovori vječno traju.

To što neko postavi 10 uslova a prihvati mu se 4 ili 5 se zove pregovori i politika. Šta ti očekuješ, da tražiš 10 i da ti se prihvati svih 10? A da imaš samo jedan glas kao adut. Eto baš je Denisov glas bio toliko presudan. SDA je mogla komotno odbiti sve amandmane NS-a, odgoditi sjednicu, sačekati svog poslanika koji je bio odsutan, zakazati ponovo i izglasati bez Denisa. To što je NS uradila i dobila s jednim čovjekom je podvig u ovom momentu. DF, SDP i SBB su dobili rinaka jer su glupi, jbg.
To je bilo na u prvom domu. Nakon toga je NS rekao da će na predstavničkom domu podnijeti samo jedan amandman i to o statusu invalida, i ako bude prihvaćen, glasaće za zakon. Taj amandman nije bio prihvaćen. Niko ih nije tjerao da amandman o statusu invalida postave kao uslov za njihov glas. Ali, ako su ga već postavili, nisu trebali dati glas ako njihov uslov nije ispunjen. To se jednom riječju zove princip. Politika jeste realnost i igra mogućeg, ali gaziti sopstvenu riječ je ipak previše.

Ne da je sada NS zbog toga gori od ostalih, ili isti kao ostali. Od SDA, HDZ-a, SNSD-a, SDS-a, SBIH-a, i SDP-a (stranke koje su u ovih 25 godina imale najviše vlasti) niko ne može biti gori, jer je naš loš život direktna posljedica rada tih stranaka. Ali je gori nego što bi htio da mi mislimo da jeste. Šta će sutra u nekoj drugoj, možda važnijoj situaciji biti njihov uslov i prag ispod kojeg neće iči, pa će za jednu noć, nekoliko sati, pljunti na to i od toga odustati?

U FBiH neki su davali glasove SDP-u, neki nekada davno i SBiH-u jer su se nadali da su drugačiji od SDA. I na kraju su ispali isti. Čak i gori, pogotovo SDP, jer je razočarenje bilo veće. Pa smo se ponadali da su DF i NS drugačiji. Pa je DF počeo odavno da se mijenja, a sa ovim odustajanjem od principa i NS pokazuje da ako zatreba i oni mogu "kod svi Turci". Šta će nam kao zadnja nada ostati, SBB?!!!!

A možda je jedino moguće da kada si u bazenu sa ajkulama, da i sam postaneš ajkula. Možda drugačije ne može i možda se bezveze nadamo nekoj poštenijoj i pravednijoj budućnosti i nekom ko će u ovu političku kaljužu unijeti primjer borbe za princip.

Biće da je Dis u pravu kada je napisao stihove:

..."Nikad, nikad bolje, nikad biti neće.

I želeći da se sakrijem od srama
pijem i zaželim da sam pijan dovek'
Tad ne vidim ponor, društvo gdje je čama
Tad ne vidim ni stid što sam i ja čovek."
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#21968 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Hakize

Nas zahtjev - koji se tice invalida, kako kazete - Vlada je preuzela kao obavezu za opsti kolektivni ugovor.
Nazalost, izjave rukovodstva sindikata i drugih koji govore da Vlada ne ucestvuje u pregovorima oko opste kolektivnog ugovora pokazuju da nisu adekvatno proucili ni stari ni novi zakon. Cak se nisu potrudili ni da pogledaju ko je sklopio prethodne opste kolektivne ugovore - koje bi morali imati u ladicama jer jos vaze.

Nadam se da ce se rukovodstva sinidkata sada fokusirati na stvarnu analizu zakona - iz izjava i primjedbi koje iznose ocigledno je da to nisu radili do sada - i pripremama za pregovore o opstem i granskim kolektivnim ugovorima.
Mi, nas pravni tim, im apsolutno stoji na raspologanju i vrlo rado ce im pomoci da kvalitetno, u nomotehnickom smislu, formulisu svoje zahtjeve.

Mi smo vec u procesu/pripremi pokretanja izmjena i dopuna ovog zakona kako bi smo ostale nase zahtjeve na taj nacin unijeli u zakon - cini se brze i sigurnije nego se oslanjati na sindikat da to ucini u pregovorima. Nadam se da ce i oni ciji su amandmani odbijeni uciniti isto.


p.k.
p.s.

Nama su se otvarala nebesa tek kroz rastreznjene usne sumnjivih dama,
na zabavama puckim, kod prozor bi nas dotaknula tama
za razliku od svijetla, tama je bila prava
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

Da li je bas tako, PEDJA ili nisi sve upratio , zar nisu oni iz Sindikata porucili da vas CEKAJU kod KOLEKTIVNOG UGOVORA i da jos nije sve gotovo...i slicne stvari, neces bas mnogo ucariti ako bas sve svalis na SInDIKAT, mada ni oni nisu cvjecke....
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2774
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#21970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by alphonse kauders »

Image

:-) :-) (za psihoanalize)
User avatar
Hugo Chavez
Posts: 156
Joined: 17/06/2009 09:38

#21971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hugo Chavez »

alphonse kauders wrote:Image

:-) :-) (za psihoanalize)
Sa žaljenjem konstatujem da je "desnica" ponovo profitirala, obzirom da "ljevica", ne samo da se ne može usaglasiti kada su u pitanju temeljna prava radnika, već javnim istupima "uglednih članova stranke" pokazuju neprimjeren animozitet :( Molio bih komentar nekoga iz NS :!: :?: :!:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#21972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Corto Maltese »

Hugo Chavez wrote: Sa žaljenjem konstatujem da je "desnica" ponovo profitirala, obzirom da "ljevica", ne samo da se ne može usaglasiti kada su u pitanju temeljna prava radnika, već javnim istupima "uglednih članova stranke" pokazuju neprimjeren animozitet :( Molio bih komentar nekoga iz NS :!: :?: :!:
A upitan odgovor hitan dade:
Danis Tanović wrote: Tek sada sam shvatio da ti nisi lud. Ti si Emire obična budala i uz to bitanga.
Sa takvima nema rasprave.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#21973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Drinski »

Emir i Corte se, po mom sudu, licno dobro poznaju. Ne bi me cudilo da su bili bliski saradnici.

Ovi amandmani su bezze, onako da se sakrije obraz.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

Drinski wrote:Ovi amandmani su bezze, onako da se sakrije obraz.
A 45 amandmana kasno podnijetih od strane trija fantastikus kad se zna da ne mogu biti usvojeni, s jedinim ciljem skidanja zakona s dnevnog reda i zadrzavanja uhljeba su kao smisleni i opravdani.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

Drinski wrote: Ovi amandmani su bezze, onako da se sakrije obraz.
Kmecanje uhljupa
Dan cetvrti
:D
Locked