iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21951 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ako budem uzimao Iphone kupit cu 8 plus, ova X serija je cisto preseravanje.

Iphone je uvijek bio na cijeni, ali sad su bas pretjerali.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21952 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

exampLe. wrote:Ako budem uzimao Iphone kupit cu 8 plus, ova X serija je cisto preseravanje.

Iphone je uvijek bio na cijeni, ali sad su bas pretjerali.
ali sada trenutno nije tolika razlika izmedju 8+ i X cjenovno...
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21953 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

A ne razumijem ovaj notch nikako, kad je vec ovoliki, mogli su komotno do kraja ga gurnuti, niti mozes vidjeti tu vise od jedne notifikacije niti ista. Samo da bi smetalo.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21954 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

azdralovic wrote:
exampLe. wrote:Ako budem uzimao Iphone kupit cu 8 plus, ova X serija je cisto preseravanje.

Iphone je uvijek bio na cijeni, ali sad su bas pretjerali.
ali sada trenutno nije tolika razlika izmedju 8+ i X cjenovno...
Mislim da je X jos uvijek najjeftiniji 1650KM, to je opet 350-400KM razlike u odnosu na 8 Plus.
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#21955 Re: iPhone - All about

Post by dinao »

Meni nije jasno da vec nekoliko godina kamera onako strsi. Meni je ono ruzno. I kako huawei i xiaomi mogu napraviti da ne strsi van, a Apple koji toliko luduje za dizajnom ne moze. A cijene..ma nisu normalni.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21956 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

Nastavit ce ovako dok god vide da im prolazi i to sto naprave ruzan mobitel i sto je preskup, itd. Kad krene padati prodaja onda ce se malo uozbiljiti vjerovatno.
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21957 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

dzipalo wrote:Nastavit ce ovako dok god vide da im prolazi i to sto naprave ruzan mobitel i sto je preskup, itd. Kad krene padati prodaja onda ce se malo uozbiljiti vjerovatno.
A nece padati prodaja, ovce su tu da kupuju sta god Apple izbaci.
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#21958 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

stevan2712 wrote:@xoklix
Hvala na savjetu, to je moj iPhone 8, pa hocu da ga prodam, nekako mi je premali, pa bih zamjenio za nesto drugo ... mozda i7 plus ili huawei p20, p20 pro...
Xr ce vjerovatno najprije naci put do ovakvih korisnika. Veci ekran, ista matrica, doduse jednostruka kamera ali sa opcijom portreta, najnoviji hardver, a 50$ skuplji od 8+
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#21959 Re: iPhone - All about

Post by LeonardoAC »

azdralovic wrote:
exampLe. wrote:Ako budem uzimao Iphone kupit cu 8 plus, ova X serija je cisto preseravanje.

Iphone je uvijek bio na cijeni, ali sad su bas pretjerali.
ali sada trenutno nije tolika razlika izmedju 8+ i X cjenovno...
Zar nije bolje uzeti 7plus 128 gb nego 8-icu - prakticno nema nista novo osim wireless charging
User avatar
corolla02
Posts: 11325
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#21960 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

razocaran sam to da jednostavno su povukli X; dalje povukli su totalno SE model i 6s tako da zvanicno nema vise u prodaju Apple tel. sa jackom za slusalice

takodjer, povukli su onaj mali nastavak/kabal za slusalice na svim novim modelima, tako da se sad extra kupuje tj. mimo kutije...
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21961 Re: iPhone - All about

Post by djama »

corolla02 wrote:razocaran sam to da jednostavno su povukli X; dalje povukli su totalno SE model i 6s tako da zvanicno nema vise u prodaju Apple tel. sa jackom za slusalice

takodjer, povukli su onaj mali nastavak/kabal za slusalice na svim novim modelima, tako da se sad extra kupuje tj. mimo kutije...
To je marketing , statistika pokazuje da je taj dongle bio najkupovaniji apple accesories u ovoj godini...
Sad realno ovo je sve postalo cirkus. Bolje da se moze kupiti samo mobitel pa da extra sam sebi onda kupis fast charger i ostalo od opreme sto ti treba.
Ovako kupis i u kutiji dobijes sve sto prakticno neces koristit osim mobitela
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21962 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Image

:D
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#21963 Re: iPhone - All about

Post by valjuga »

diablobih wrote:A ne razumijem ovaj notch nikako, kad je vec ovoliki, mogli su komotno do kraja ga gurnuti, niti mozes vidjeti tu vise od jedne notifikacije niti ista. Samo da bi smetalo.
Zato što bi tad ekran bio 5.7 a ne 6.1 eto što svi to radev :wink:
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21964 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Pa opet je, mislim, sta ono nesto uveca, 2 mm razlike.
User avatar
corolla02
Posts: 11325
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#21965 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

djama wrote:
corolla02 wrote:razocaran sam to da jednostavno su povukli X; dalje povukli su totalno SE model i 6s tako da zvanicno nema vise u prodaju Apple tel. sa jackom za slusalice

takodjer, povukli su onaj mali nastavak/kabal za slusalice na svim novim modelima, tako da se sad extra kupuje tj. mimo kutije...
To je marketing , statistika pokazuje da je taj dongle bio najkupovaniji apple accesories u ovoj godini...
Sad realno ovo je sve postalo cirkus. Bolje da se moze kupiti samo mobitel pa da extra sam sebi onda kupis fast charger i ostalo od opreme sto ti treba.
Ovako kupis i u kutiji dobijes sve sto prakticno neces koristit osim mobitela
eto vjeruj mi nisam ni znao da se tako zove taj dodatak :thumbup: znaci mala moja kad te niko nece, sve osim tel :-D

inace, veceras smo pazarili X model dok jos ima zalihe, snizen $100 ovdje lokalno; jbg, ono nismo mogli odoliti :P
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21966 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Kod nas X polovan i dalje 1500KM. :-)

Al' najjace na predstavljanju mi je bilo "jaooo tako sam uzbudjen u vezi ovoga, nasi inzinjeri su dugo radili na ovome, ovo je nesto nevjerovatno" i prikaze da mozes mijenjati jacinu blura u galeriji nakon sto uslikas nesto, a to postoji na Android telefonima vec odavno. :lol:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14618
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#21967 Re: iPhone - All about

Post by Dr Kova »

Stvarno sramota za ove cijene još ove stvari da urade.

https://www.bug.hr/mobiteli/top-5-najod ... %2bprometa
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21968 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

Ovo ukidanje iPhoneX mi nije jasno nikako, valjda ih strah da ce raja kupovati X (kojeg bi morali sniziti) umjesto Xs jer su identicni izgledom a performanse nisu tolika razlika. Apple style :) Ja cu razmisliti da li X ili 8 Plus u zavisnosti od cijene, ovi novi su mi skupi za ono sto nude.
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21969 Re: iPhone - All about

Post by djama »

znalo se sve ovo , ali dzaba.
@dzipalo vjeruj i 7 plus / 8 plus ti je sasvim dovoljno pogotovo kako je sad optimizovan iOS 12. Ja imam 7 plus i mobitel leti,a baterija komotno pregura cijeli dan tako da bilo koji drugi upgrade bi bilo bacanje novca
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21970 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

djama wrote:znalo se sve ovo , ali dzaba.
@dzipalo vjeruj i 7 plus / 8 plus ti je sasvim dovoljno pogotovo kako je sad optimizovan iOS 12. Ja imam 7 plus i mobitel leti,a baterija komotno pregura cijeli dan tako da bilo koji drugi upgrade bi bilo bacanje novca
Ja imam iPhone7 i baterija mi je sad najveci problem jer ga koristim preko 2 godine pa je oslabila a i display mi je premal. X bih uzeo jedino ako naleti neka dobra cijena za polovan a inace mi je prvi izbor 8Plus.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21971 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

Buckethead wrote:Stvarno sramota za ove cijene još ove stvari da urade.

https://www.bug.hr/mobiteli/top-5-najod ... %2bprometa
Al najjaci su komentari na tom sajtu:

"bor4c prije 1 sat
Još jedan clickbait članak za iskompleksiranu sirotinju. "

"DarkoKwon prije 5 sati
Sto skuplje to je bolje, jer onda ne moze svaka fuksa da ima isti telefon kao ja "

I oni misle da su pametni :D

Dokle god je ovakvih korisnika nema sta apple da se brine i da udupla cijene a ukine jos 50% stvari.
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21972 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Opet spori punjac u kutiji. :-)
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21973 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

exampLe. wrote:Kod nas X polovan i dalje 1500KM. :-)

Al' najjace na predstavljanju mi je bilo "jaooo tako sam uzbudjen u vezi ovoga, nasi inzinjeri su dugo radili na ovome, ovo je nesto nevjerovatno" i prikaze da mozes mijenjati jacinu blura u galeriji nakon sto uslikas nesto, a to postoji na Android telefonima vec odavno. :lol:
pogledaj kod MKBHD video gdje objasnjava dio za blur... ima razlike
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21974 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

Evo super deal za iPhone X https://www.olx.ba/artikal/30987403/iphone-x-256gb/
Opis je katastrofa al mi se cini da je od nekoga dobio telefon pa hoce da sto prije proda jer mu je ok profil pa pretpostavljam da nije neka prevara u pitanju.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21975 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

dzipalo wrote:Evo super deal za iPhone X https://www.olx.ba/artikal/30987403/iphone-x-256gb/
Opis je katastrofa al mi se cini da je od nekoga dobio telefon pa hoce da sto prije proda jer mu je ok profil pa pretpostavljam da nije neka prevara u pitanju.
a trazi Huawei p20 Pro :D
Post Reply