GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21926 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kupis kartu,
Vozis se bez problema.
Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.
Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
Vozis se bez problema.
Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.
Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#21927 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Bez kakvih problemaman_464 wrote:Kupis kartu,
Vozis se bez problema.
Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.
Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21928 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta kaze grasolog, bilo je pretresanja prije ulaska u tramvaj... To je jedini nacin na koji grasovci razmisljaju...man_464 wrote:Kupis kartu,
Vozis se bez problema.
Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.
Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
- insaneinthebrain
- Posts: 25469
- Joined: 12/08/2013 12:51
#21929 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kupim kartu i tramvaj nece da stane na stanicu. vcrs se vracam sa posla. na stanici u kasindolskoj zurim da stignem da ne zakasnim na autobus kad govno proleti kroz stanicu ne htjede da stane. pet minuta kasnije. puna stanica ljudi i drugi tramvaj ko svi sretni prodje ko pored turskog groblja. pa koji idioti rade i voze tramvaje. koje govno moras biti da samo prodjes kroz stanicu i jebe ti se sto neko zuri ili se smrzava vani 
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#21930 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21931 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
man_464 ce ti to najbolje objasniti!insaneinthebrain wrote:kupim kartu i tramvaj nece da stane na stanicu. vcrs se vracam sa posla. na stanici u kasindolskoj zurim da stignem da ne zakasnim na autobus kad govno proleti kroz stanicu ne htjede da stane. pet minuta kasnije. puna stanica ljudi i drugi tramvaj ko svi sretni prodje ko pored turskog groblja. pa koji idioti rade i voze tramvaje. koje govno moras biti da samo prodjes kroz stanicu i jebe ti se sto neko zuri ili se smrzava vani
Last edited by tempuser on 29/11/2018 22:24, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#21932 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kriv je privatnik kontasthekupus wrote:To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#21933 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
I kod privatnika nekako uvijek nije problem neplaćanje karte. 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21934 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Grasovcima, bas kao i komesaru MUP- KS, je uvijek neko drugi kriv. To je ista vecernja skola...thekupus wrote:To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#21935 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
uobičajeno jutro u sarajevskom tramvaju. poslije prozora nastavio je sarati po plafonu.
https://www.youtube.com/watch?v=dvkBrqF ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=dvkBrqF ... e=youtu.be
- Logovan
- Posts: 102745
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#21936 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Čuj grafita.nepoznati988 wrote:uobičajeno jutro u sarajevskom tramvaju. poslije prozora nastavio je sarati po plafonu.
https://www.youtube.com/watch?v=dvkBrqF ... e=youtu.be
Idiot.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21937 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
sto ga nisi spucao po glavudzi nego snimao mobitelom

-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21938 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Oko 10.30 na Poflicima udjem u tramvaj prema gradu u kojem je bukvalno 7 ljudi. Ponistim kartu i sjednem do ponistaca. Na Kampusu ulaze trojica revizora i 4 putnika i namjerno stavim kartu dzep. Kontrolisu curu ispred mene, mladjeg lika koji ponistio kartu pred njima, oboje usli na Campusu, pored mene prolaze bez rijeci. I onda im je narod kriv za slabu kontrolu... 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21939 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
prepali se revizori garant ...
-
BadBoy
- Posts: 9606
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21940 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sve su drugo apsoutno nebitni problemi da je samo kako naplatnost povećati

- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#21941 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
je li poceo sa voznjom bus za bjelasnicu i u kojem terminu ide,ako neko zna 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21942 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Al i to da im neko drugi uradi, da se oni jois i tim ne moraju baviti.BadBoy wrote:Sve su drugo apsoutno nebitni problemi da je samo kako naplatnost povećati![]()
Za minus su krivili, a evo grasolog i danas krivi, subvencionirane karte. Evo SKS ukinula obavezu kupvine Grasovih kupona radnicima i sve koji su koristili Gras prebacila sa subvencioniranog na komercijalni prevoz i opet ne im valja! Sad se direktor Avdo zali da prodaju 9000 kupona mjesecno manje. Valjda su ocekivali da ce umjesto 9000 kupona prodavati 18 000 pojedinacnih voznji dnevno.
Last edited by tempuser on 30/11/2018 15:10, edited 1 time in total.
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#21943 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.bitanga_sa_otesa wrote:sto ga nisi spucao po glavudzi nego snimao mobitelom![]()
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#21944 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21945 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ma da zbog takvog razmisljanja nam je i ovako...siguran sam da bi pustio da ti saraju po tvom autu,ti bi samo snimao ...nepoznati988 wrote: ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21946 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kad si bio tu trebao si jos i karte prekontrolisat na brzinu.nepoznati988 wrote:
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
Ipak, najlakse je bit neustrasivi forumski mangup i tudjim gloginje mlatit...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21947 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
To je poenta cijele price. Dzaba sve dok ne boldirano promjeni u Grasu. Da otplatis dugove, das kompletan vozni park, isplatis sve subvencije za 5 godina ces imati opet raspad sistema jer to kako u Grasu zamisljaju da bi trebalo funcionisati ni Stokholm ne bi podnio.drug_profi wrote:Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
-
nepoznati988
- Posts: 481
- Joined: 20/11/2018 09:27
#21948 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ili još bolje ufatit se krpe i obrisati. e šta ćeš, forum svašta trpi.tempuser wrote:Kad si bio tu trebao si jos i karte prekontrolisat na brzinu.nepoznati988 wrote:
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.![]()
Ipak, najlakse je bit neustrasivi forumski mangup i tudjim gloginje mlatit...
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#21949 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Vidis koliko ti se opcija nudilo, a ti se prifatio mobitela! Drustvena odgovornost 0 bodEva!nepoznati988 wrote:
Ili još bolje ufatit se krpe i obrisati. e šta ćeš, forum svašta trpi.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#21950 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Inace, malo je poznato ali radnici GRAS-a su sa Marsa.drug_profi wrote:Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
Zapamtite ovo, radnici GRAS-a nisu nista drugaciji nego radnici bilo koje druge javne institucije. Neka vam to udje vise u glavu. Dakle, ima tu vrijednih ljudi, a ima i neradnika teških. Kod privatnika je to malo teže. Možeš bit neradnik 1, 2, pa i 3 mjeseca. Nakon toga ti je noga.
Jedina razlika izmedju radnika GRAS-a i između radnika Elektroprivrede ili BH telecoma ili uposlenika Opštine jeste što ovi imaju ili monopol ili su prikopčani na odgovarajući budžet. A situacija sa radnicim je apsolutno ista. Imaš radnike koji tegle i vuku i imaš na to hrpu neradnika koji su tu, eto..statiraju.
GRAS prvo nema ekonomsku cijenu karti. I nema dovoljno priliva iz budžeta. Ma šta neko ovdje mislio i smatrao. To je činjenica. I zato se GRAS raspada. Da je elektroprivreda u situaciji da ne daje ekonomsku cijenu struje, te da nemaju monopol, te da im ljudi sad plate sad ne plate struju, da državu boli qrac jel se hidrocentrale raspadaju ili ne raspadju, pitao bih vas ja da li bi bila tema Elektroprivreda se raspada.
I uopšte mi nije namjera da branim GRAS, nego ne mogu više da čitam ove gluposti koje pisete. Eto ispade jedino u GRAS-u neradnici, svugdje ostalo med i mlijeko, a čitava država u qrcu.
