GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21926 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Kupis kartu,
Vozis se bez problema.

Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.

Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
User avatar
nepass1
Posts: 14673
Joined: 06/07/2017 07:35

#21927 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepass1 »

man_464 wrote:Kupis kartu,
Vozis se bez problema.

Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.

Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
Bez kakvih problema :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21928 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:Kupis kartu,
Vozis se bez problema.

Bilo je i pretresanje prije ulaska u tramvaj.... Pa se narod zalio da se ne to ne smije. Da ce ih neko na vratima opljackat.

Samo da se dzaba vozat.
Sve ne valja al da se vozat bez karte....
Sta kaze grasolog, bilo je pretresanja prije ulaska u tramvaj... To je jedini nacin na koji grasovci razmisljaju...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#21929 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by insaneinthebrain »

kupim kartu i tramvaj nece da stane na stanicu. vcrs se vracam sa posla. na stanici u kasindolskoj zurim da stignem da ne zakasnim na autobus kad govno proleti kroz stanicu ne htjede da stane. pet minuta kasnije. puna stanica ljudi i drugi tramvaj ko svi sretni prodje ko pored turskog groblja. pa koji idioti rade i voze tramvaje. koje govno moras biti da samo prodjes kroz stanicu i jebe ti se sto neko zuri ili se smrzava vani :-)
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#21930 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21931 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

insaneinthebrain wrote:kupim kartu i tramvaj nece da stane na stanicu. vcrs se vracam sa posla. na stanici u kasindolskoj zurim da stignem da ne zakasnim na autobus kad govno proleti kroz stanicu ne htjede da stane. pet minuta kasnije. puna stanica ljudi i drugi tramvaj ko svi sretni prodje ko pored turskog groblja. pa koji idioti rade i voze tramvaje. koje govno moras biti da samo prodjes kroz stanicu i jebe ti se sto neko zuri ili se smrzava vani :-)
man_464 ce ti to najbolje objasniti! :D
Last edited by tempuser on 29/11/2018 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21932 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

thekupus wrote:To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
Kriv je privatnik kontas :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#21933 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

I kod privatnika nekako uvijek nije problem neplaćanje karte. :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21934 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

thekupus wrote:To je zato što konkurencija ilegalno vozi na linijamaaaa
Grasovcima, bas kao i komesaru MUP- KS, je uvijek neko drugi kriv. To je ista vecernja skola...
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#21935 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepoznati988 »

uobičajeno jutro u sarajevskom tramvaju. poslije prozora nastavio je sarati po plafonu.

https://www.youtube.com/watch?v=dvkBrqF ... e=youtu.be
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21936 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

nepoznati988 wrote:uobičajeno jutro u sarajevskom tramvaju. poslije prozora nastavio je sarati po plafonu.

https://www.youtube.com/watch?v=dvkBrqF ... e=youtu.be
Čuj grafita. :lol: :mrgreen:

Idiot.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21937 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

sto ga nisi spucao po glavudzi nego snimao mobitelom :-) :roll:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21938 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

Oko 10.30 na Poflicima udjem u tramvaj prema gradu u kojem je bukvalno 7 ljudi. Ponistim kartu i sjednem do ponistaca. Na Kampusu ulaze trojica revizora i 4 putnika i namjerno stavim kartu dzep. Kontrolisu curu ispred mene, mladjeg lika koji ponistio kartu pred njima, oboje usli na Campusu, pored mene prolaze bez rijeci. I onda im je narod kriv za slabu kontrolu... :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21939 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

prepali se revizori garant ...
BadBoy
Posts: 9606
Joined: 01/11/2005 21:55

#21940 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Sve su drugo apsoutno nebitni problemi da je samo kako naplatnost povećati :D :D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#21941 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

je li poceo sa voznjom bus za bjelasnicu i u kojem terminu ide,ako neko zna :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21942 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

BadBoy wrote:Sve su drugo apsoutno nebitni problemi da je samo kako naplatnost povećati :D :D
Al i to da im neko drugi uradi, da se oni jois i tim ne moraju baviti.
Za minus su krivili, a evo grasolog i danas krivi, subvencionirane karte. Evo SKS ukinula obavezu kupvine Grasovih kupona radnicima i sve koji su koristili Gras prebacila sa subvencioniranog na komercijalni prevoz i opet ne im valja! Sad se direktor Avdo zali da prodaju 9000 kupona mjesecno manje. Valjda su ocekivali da ce umjesto 9000 kupona prodavati 18 000 pojedinacnih voznji dnevno. :-)
Last edited by tempuser on 30/11/2018 15:10, edited 1 time in total.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#21943 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepoznati988 »

bitanga_sa_otesa wrote:sto ga nisi spucao po glavudzi nego snimao mobitelom :-) :roll:
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#21944 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drug_profi »

Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21945 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

nepoznati988 wrote: ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
ma da zbog takvog razmisljanja nam je i ovako...siguran sam da bi pustio da ti saraju po tvom autu,ti bi samo snimao ...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21946 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

nepoznati988 wrote:
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
Kad si bio tu trebao si jos i karte prekontrolisat na brzinu. :lol:
Ipak, najlakse je bit neustrasivi forumski mangup i tudjim gloginje mlatit...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21947 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

drug_profi wrote:Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
To je poenta cijele price. Dzaba sve dok ne boldirano promjeni u Grasu. Da otplatis dugove, das kompletan vozni park, isplatis sve subvencije za 5 godina ces imati opet raspad sistema jer to kako u Grasu zamisljaju da bi trebalo funcionisati ni Stokholm ne bi podnio.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#21948 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepoznati988 »

tempuser wrote:
nepoznati988 wrote:
ima ko prima platu za takve stvari, tj za spucavanje po glavudzi.
Kad si bio tu trebao si jos i karte prekontrolisat na brzinu. :lol:
Ipak, najlakse je bit neustrasivi forumski mangup i tudjim gloginje mlatit...
Ili još bolje ufatit se krpe i obrisati. e šta ćeš, forum svašta trpi.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21949 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

nepoznati988 wrote:
Ili još bolje ufatit se krpe i obrisati. e šta ćeš, forum svašta trpi.
Vidis koliko ti se opcija nudilo, a ti se prifatio mobitela! Drustvena odgovornost 0 bodEva! :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#21950 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

drug_profi wrote:Evo sad da se dogovore da ce javni prevoz biti besplatan, a da ce zauzvrat svaki zaposleni davati od plate 10 maraka plus iz budzeta, tako da se pokriju troskovi, opet bi se sve to raspickalo, i opet bi se sve raspadalo jer je stof los. Neradnici cine osnovu, pri cemu ne mislim da su svi zaposleni takvi, ali neradnici sire losu vibru i stvaraju atmosferu koja se ukratko zove "boliqurac".
Inace, malo je poznato ali radnici GRAS-a su sa Marsa.

Zapamtite ovo, radnici GRAS-a nisu nista drugaciji nego radnici bilo koje druge javne institucije. Neka vam to udje vise u glavu. Dakle, ima tu vrijednih ljudi, a ima i neradnika teških. Kod privatnika je to malo teže. Možeš bit neradnik 1, 2, pa i 3 mjeseca. Nakon toga ti je noga.

Jedina razlika izmedju radnika GRAS-a i između radnika Elektroprivrede ili BH telecoma ili uposlenika Opštine jeste što ovi imaju ili monopol ili su prikopčani na odgovarajući budžet. A situacija sa radnicim je apsolutno ista. Imaš radnike koji tegle i vuku i imaš na to hrpu neradnika koji su tu, eto..statiraju.

GRAS prvo nema ekonomsku cijenu karti. I nema dovoljno priliva iz budžeta. Ma šta neko ovdje mislio i smatrao. To je činjenica. I zato se GRAS raspada. Da je elektroprivreda u situaciji da ne daje ekonomsku cijenu struje, te da nemaju monopol, te da im ljudi sad plate sad ne plate struju, da državu boli qrac jel se hidrocentrale raspadaju ili ne raspadju, pitao bih vas ja da li bi bila tema Elektroprivreda se raspada.


I uopšte mi nije namjera da branim GRAS, nego ne mogu više da čitam ove gluposti koje pisete. Eto ispade jedino u GRAS-u neradnici, svugdje ostalo med i mlijeko, a čitava država u qrcu.
Post Reply