iPhone - All about
Moderator: Benq
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21926 Re: iPhone - All about
Ma standardno apple najavljuju spicu i onda hladan tus, ali ovaj put su fakat pretjerali sto se tice cijena.
XR 320 ppi u 2018 LCD ili kako ga oni zovu liquid retina je stvarno jadno za jednu kompaniju ovakvog renomea
XR 320 ppi u 2018 LCD ili kako ga oni zovu liquid retina je stvarno jadno za jednu kompaniju ovakvog renomea
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21927 Re: iPhone - All about
To na kraju izadje rezolucija od 720p, a cijena skoro milja i po.djama wrote:Ma standardno apple najavljuju spicu i onda hladan tus, ali ovaj put su fakat pretjerali sto se tice cijena.
XR 320 ppi u 2018 LCD ili kako ga oni zovu liquid retina je stvarno jadno za jednu kompaniju ovakvog renomea
- Quaresma
- Posts: 7934
- Joined: 19/07/2010 16:37
#21929 Re: iPhone - All about
izgledace ok, ali ne bih iz principa uzeo 720p display u 2018 godini nema teorije, jos izvaliti 1200+ KMexampLe. wrote:Iphone Xr ce kod nas kostati otprilike 1400KM nov.
Svidja mi se izgled, boje su isto super, A12 Bionic ce da leti ali pitanje je kako ce izgledati display sa 320ppi.
Radije ganjati prvi X model
A steta, meni ne odgovara oled, lcd vec dugo vremena favorizujem
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21930 Re: iPhone - All about
X bi trebao pasti sa cijenom na barem 1300-1400 polovan, tako da je isplativije uzeti X i dobiti OLED ekran.Quaresma wrote:izgledace ok, ali ne bih iz principa uzeo 720p display u 2018 godini nema teorije, jos izvaliti 1200+ KMexampLe. wrote:Iphone Xr ce kod nas kostati otprilike 1400KM nov.
Svidja mi se izgled, boje su isto super, A12 Bionic ce da leti ali pitanje je kako ce izgledati display sa 320ppi.
Radije ganjati prvi X model
A steta, meni ne odgovara oled, lcd vec dugo vremena favorizujem
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21931 Re: iPhone - All about
Svugdje u svijetu ce pasti cijene osim kod nas

- Qler
- Posts: 25834
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#21932 Re: iPhone - All about
Pa stvari mi je zapelo za oko, 1. ovaj obični LCD zovu liquid retina I sad to blog živog nećeš moći i jedino da je to obični LCD sa lošom rezolucijom, i 2. Napokon video snima i stereo zvuk... Welcome to 2010 
- stevan2712
- Posts: 148
- Joined: 16/10/2011 21:00
#21933 Re: iPhone - All about
Evo jedno brzo pitanje.
Kolika je realna cijena iPhone 8 64GB kupljen u januaru ove godine u mtelu, znaci jos je u garanciji i otkljucan je na sve mreze(svi iPhone-i kupljeni u mtelu to jesu), super ocuvan, bez ijedne ogrebotine ?
Kolika je realna cijena iPhone 8 64GB kupljen u januaru ove godine u mtelu, znaci jos je u garanciji i otkljucan je na sve mreze(svi iPhone-i kupljeni u mtelu to jesu), super ocuvan, bez ijedne ogrebotine ?
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#21934 Re: iPhone - All about
Btw. nece biti donglea uz mobitel lol.
- xoklix
- Posts: 3392
- Joined: 16/01/2018 16:07
#21935 Re: iPhone - All about
Ja sam svoj 8 Plus 64 GB prije dva-tri mjeseca za 1150 KM u roku od 24h prodao.stevan2712 wrote:Evo jedno brzo pitanje.
Kolika je realna cijena iPhone 8 64GB kupljen u januaru ove godine u mtelu, znaci jos je u garanciji i otkljucan je na sve mreze(svi iPhone-i kupljeni u mtelu to jesu), super ocuvan, bez ijedne ogrebotine ?
Od prvog dana stavljeno kaljeno staklo i gel masku tako da ogrebotine nije imao.
U BHT kupljen i u vrijeme prodaje imao 16 mjeseci garancije.
Takodjer fabricki otkljucan bio.
Sad će im opasti cijena tako da bih malo sačekao.
Za mjesec će ih po 9 stoja biti.
Edit: Taj ima još pofino garancije tako da bih ja to uzeo za 1.000-1.100 KM ako već hoćeš 8 Plus.
A iskren savjet ti je da uzmeš nešto sa OLED ekranom.
Za te pare skoro pa možeš nov Samsung s9 ili Huawei P20 pro uzeti.
Ako hoćeš jabuku ništa ispod iPhone X.
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21937 Re: iPhone - All about
1099 $ za 64 gb + porez , tako da npr opcija sa 512 gb 1449 $ + porez + apple car dodje na blizu 1900 $

Edit : malo se Cook prosuo kad je rekao da A12 omogucava podrsku za ovih 512 gb , kad je jos prije dvije godine bilo moguce naravno "uradi sam" nadograditi iphone 7 plus na 512 gb sto znaci da je cak i A10 imao podrsku za 512 gb

Edit : malo se Cook prosuo kad je rekao da A12 omogucava podrsku za ovih 512 gb , kad je jos prije dvije godine bilo moguce naravno "uradi sam" nadograditi iphone 7 plus na 512 gb sto znaci da je cak i A10 imao podrsku za 512 gb
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#21938 Re: iPhone - All about
Evo gledam na austrijskom Apple store cijene (slicne ce biti i u vecini EU zemalja):
XR od 850 EUR
XS od 1150 EUR
XS-Max od 1250 EUR
Dakle, pretjerali su ga pravo. Bolje kupiti X-a
XR od 850 EUR
XS od 1150 EUR
XS-Max od 1250 EUR
Dakle, pretjerali su ga pravo. Bolje kupiti X-a
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21939 Re: iPhone - All about
Fazon je da je X sad povučen iz prodaje tako da će ga biti teško naći. Osim naravno polovnog, ali ko će ga prodavati, samo rijetki fanovi koji prelaze sa X na X Max. Tako da se nemojte iznenaditi što će polovan X star godinu dana držati cijenu.
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21940 Re: iPhone - All about
To su pocetne cijene sa 64 gb memorije.klixoris wrote:Evo gledam na austrijskom Apple store cijene (slicne ce biti i u vecini EU zemalja):
XR od 850 EUR
XS od 1150 EUR
XS-Max od 1250 EUR
Dakle, pretjerali su ga pravo. Bolje kupiti X-a
I jos jedno ogromno razocaranje , za tu cijenu ne dobije se cak ni fast charger nego se to mora extra uzeti :/
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#21941 Re: iPhone - All about
ma usrali sa cijenama kao i uvjek, ovaj Xr ne izgleda lose.. al kako ga predstavljaju "budžet" telefon da je, Bgm on ni B od budžeta nije vidio
- klixoris
- Posts: 6396
- Joined: 07/11/2012 09:36
- Location: u zavoju....na koljenu
#21942 Re: iPhone - All about
Pa zato sam prije cifre stavio "od"djama wrote:To su pocetne cijene sa 64 gb memorije.klixoris wrote:Evo gledam na austrijskom Apple store cijene (slicne ce biti i u vecini EU zemalja):
XR od 850 EUR
XS od 1150 EUR
XS-Max od 1250 EUR
Dakle, pretjerali su ga pravo. Bolje kupiti X-a
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21943 Re: iPhone - All about
Tek sam progledo’ pa nisam vidio,halali

- Qler
- Posts: 25834
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#21944 Re: iPhone - All about
Jarane, preko 2500KM osnovni model... Pa ovo fakat više nije normalno...
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21945 Re: iPhone - All about
Jah, kod švercera. U Meklineu 3 milje lagano. A 512GB jedno 4 milje.Qler wrote:Jarane, preko 2500KM osnovni model... Pa ovo fakat više nije normalno...
- stevan2712
- Posts: 148
- Joined: 16/10/2011 21:00
#21946 Re: iPhone - All about
@xoklix
Hvala na savjetu, to je moj iPhone 8, pa hocu da ga prodam, nekako mi je premali, pa bih zamjenio za nesto drugo ... mozda i7 plus ili huawei p20, p20 pro...
Hvala na savjetu, to je moj iPhone 8, pa hocu da ga prodam, nekako mi je premali, pa bih zamjenio za nesto drugo ... mozda i7 plus ili huawei p20, p20 pro...
-
djama
- Posts: 1800
- Joined: 19/07/2013 20:52
#21947 Re: iPhone - All about
Jos zamisli da se malo “pocastis” pa odlucis uzeti i fast charger i airpods ode cijena do 5 milja haha
A je li ovo fakat ovako ili ja nisam dobro shvatio. Apple watch series 4 ima standby up to 18 h a usage tipa ako se trenira i koristis te opcije spada na 6h??????
Treba da punin sat 3100 puta na dan...
A je li ovo fakat ovako ili ja nisam dobro shvatio. Apple watch series 4 ima standby up to 18 h a usage tipa ako se trenira i koristis te opcije spada na 6h??????
Treba da punin sat 3100 puta na dan...
-
strucnjak99
- Posts: 52
- Joined: 08/06/2018 15:17
#21948 Re: iPhone - All about
koji glupi nazivi, sa X ??
ovaj Xr su trebali nazvat iPhone9
realno prvi serijski iPhone da je u trendu, da ima trendovsku veličinu displeja od 6,1 inči i još skoro full bezelless jer je visina samo 15 cm, za razliku od ostalih koji su 16 cm sa tom veličinom displeja
najbolji chipset trenutno...ali cijena ubija...pa ko voli nek izvoli

ovaj Xr su trebali nazvat iPhone9
realno prvi serijski iPhone da je u trendu, da ima trendovsku veličinu displeja od 6,1 inči i još skoro full bezelless jer je visina samo 15 cm, za razliku od ostalih koji su 16 cm sa tom veličinom displeja
najbolji chipset trenutno...ali cijena ubija...pa ko voli nek izvoli

- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#21949 Re: iPhone - All about
iSheeps su tu da to kupe.... 
-
dzipalo
- Posts: 845
- Joined: 07/08/2018 22:31
#21950 Re: iPhone - All about
Nastala je bas ludnica s ovim cijenama, ode to do vraga. Zato sto je Note9 1000$ Apple se mora predstaviti kao veci premium pa je njihov XsMax 1100$. A sad je kao budget verzija samo 750$, katastrofa. Moj izbor je ipak iPhone 8 Plus sa ovom snizenom cijenom, od toga dalje ne mogu opravdati ulozene pare.


