nepass1 wrote:
A ovo nikako da skontaju, porazavajuce je da jos ovdje pisu kako im fali vozaca. Stid bi me bilo pricati o tome.
Samo budala ne vidi da je gradski prevoz katastrofalan.
Kontaju oni sve, ali to je ista stvar kao i MUP KS, "svi su krivi osim nas" je deviza uhljeba i neradnika.
Uporno se potencira prica kako privatnik nelegalno mijenja cijene i pravi red voznje kako mu odgovara.
Gras ne mijenja cijene, ali svako malo iz budzet KS dobije pare za plate, doprinose, dugove. Tako gradjani kroz poreze i dopronuse Grasu doplacuju kartu, a oima koji ne koriste prevoz to je najgora varijanta jer umjesto na Gras pare se mogu iskoristiti za druge stvari.
Gras ne mijenja red voznje, ali nelegalno ukida tj. ne odrzava linije i ne postuje red.
Znaci Gras radi 2 od 2 stvari koje ovaj grasolog prebacuje privatniku, a pri tome proua losiju uslugu.
Gradjanima Sarajeva je u interesu da Gras, koji je prkticno njihovo vlasnistvo, radi sto vise, ali ne ovaj i ovakav ne bahati i monopolisticki Gras koji vise uzima nego sto daje. Zato je uvodjenje privatnika kao konkurencije najbolja stvar koja im se moga desiti.