iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21876 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

klixoris wrote:Ima li neko iskustva sa ovim mobil shopovima, tj svercerima na podrucju Sarajeva ?
Mozete li nekoga preporuciti da je provjeren i da ne podvaljuje mackove u vreci ?
svi su imali i dobra i losa iskustva sa svim od njih...
ja sam do sada kupovao u univerzalnom, fontele u BBI i u Mobil shop ciglane, svaki put bez problema...

Ako si svjestan toga da garancija vrijedi onoliko koliko i papir na kojem je napisana, onda ce biti sve ok.

edit: zadnje sto sam uzimao je iPhone X u Mobil shop ciglane, kutija sva oprema sve 5... uzeli mi iP7 u racun po pristojnoj cijeni
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#21877 Re: iPhone - All about

Post by klixoris »

azdralovic wrote:
klixoris wrote:Ima li neko iskustva sa ovim mobil shopovima, tj svercerima na podrucju Sarajeva ?
Mozete li nekoga preporuciti da je provjeren i da ne podvaljuje mackove u vreci ?
svi su imali i dobra i losa iskustva sa svim od njih...
ja sam do sada kupovao u univerzalnom, fontele u BBI i u Mobil shop ciglane, svaki put bez problema...

Ako si svjestan toga da garancija vrijedi onoliko koliko i papir na kojem je napisana, onda ce biti sve ok.

edit: zadnje sto sam uzimao je iPhone X u Mobil shop ciglane, kutija sva oprema sve 5... uzeli mi iP7 u racun po pristojnoj cijeni
Cuo sam i ja par finih iskustava sa tim Mobilshop-om na Ciglanama. Hvala ti, vjerovatno cu do njih onda i skoknuti, mozda i meni sta ponude za trenutni Iphone 6 :thumbup:

A garancija ide onoliko koliko Apple kaze, odnosno od dana aktivacije. Meni je bitno da nisu neki zakljucavani pa otkljucavani telefoni ili neke refurbished verzije
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21878 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

klixoris wrote:
azdralovic wrote:
klixoris wrote:Ima li neko iskustva sa ovim mobil shopovima, tj svercerima na podrucju Sarajeva ?
Mozete li nekoga preporuciti da je provjeren i da ne podvaljuje mackove u vreci ?
svi su imali i dobra i losa iskustva sa svim od njih...
ja sam do sada kupovao u univerzalnom, fontele u BBI i u Mobil shop ciglane, svaki put bez problema...

Ako si svjestan toga da garancija vrijedi onoliko koliko i papir na kojem je napisana, onda ce biti sve ok.

edit: zadnje sto sam uzimao je iPhone X u Mobil shop ciglane, kutija sva oprema sve 5... uzeli mi iP7 u racun po pristojnoj cijeni
Cuo sam i ja par finih iskustava sa tim Mobilshop-om na Ciglanama. Hvala ti, vjerovatno cu do njih onda i skoknuti, mozda i meni sta ponude za trenutni Iphone 6 :thumbup:

A garancija ide onoliko koliko Apple kaze, odnosno od dana aktivacije. Meni je bitno da nisu neki zakljucavani pa otkljucavani telefoni ili neke refurbished verzije
za apple da, nego govorim generalno za garancije koje ti daju u radnji, nebitno koji telefon, mozes okaciti macku o rep...
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#21879 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Ako nije tajna, koliko su ti dali za iP7?
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21880 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Ali_G wrote:Ako nije tajna, koliko su ti dali za iP7?
650... 32gb u ne bas sjajnom stanju, ima udarce po coskovima i na dnu zadnje strane se boja pocela guliti...
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#21881 Re: iPhone - All about

Post by probook »

azdralovic wrote:
Ali_G wrote:Ako nije tajna, koliko su ti dali za iP7?
650... 32gb u ne bas sjajnom stanju, ima udarce po coskovima i na dnu zadnje strane se boja pocela guliti...
Pa ti si extra prosao. Ja kupio iphone 7 32 gb sa dvije jedva primjetne tackice na njemu za 610 KM :mrgreen:
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21882 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

User avatar
Quaresma
Posts: 7934
Joined: 19/07/2010 16:37

#21883 Re: iPhone - All about

Post by Quaresma »

kad je predstavljen iPhone X, znala je i ptica na grani kakav će biti dizajn sljedećeg iPhonea
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21884 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

mislim da to vise uopste nisu "leaks" nego hype koji kreiraju kompanije... naravno ostave feature-dva za sam dan predstavljanja...
Realno raja vise klika na "leak" clanak nego na neke reklame koje bi plasirala kompanija
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21885 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

probook wrote:
azdralovic wrote:
Ali_G wrote:Ako nije tajna, koliko su ti dali za iP7?
650... 32gb u ne bas sjajnom stanju, ima udarce po coskovima i na dnu zadnje strane se boja pocela guliti...
Pa ti si extra prosao. Ja kupio iphone 7 32 gb sa dvije jedva primjetne tackice na njemu za 610 KM :mrgreen:
prije mozda mjesec htio ga zamijeniti za plus na piku... vecinom su mi nudili 600 maraka ako ne i manje za njega tako da mi je ovo bila sasvim ok cijena... doduse velika je i doplata tako da mislim da je i to uticalo
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#21886 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Jebo vas grob i tema, dođem svakih 2-3 mjeseca da iščitam šta ima novo u iPhone svijetu (geek sam i volim tehnologiju, volim čitati i o Androidu i o Appleu i o svemu uopšteno) i od 15 nepročitanih strana na 14 strana "moj je tata bolji od tvog" :zoka:
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21887 Re: iPhone - All about

Post by djama »

shalla wrote:Jebo vas grob i tema, dođem svakih 2-3 mjeseca da iščitam šta ima novo u iPhone svijetu (geek sam i volim tehnologiju, volim čitati i o Androidu i o Appleu i o svemu uopšteno) i od 15 nepročitanih strana na 14 strana "moj je tata bolji od tvog" :zoka:
Sta ce biti novo 12.09. Steve jobs arena i lagano.
Najavljeni novi Iphone x , iPhone X plus i iPhone 9 , kao i novi smartwatch 4.
STo se tice apple airpower pada to jos ne znamo da li ce biti predstavljeno.

A evo ti iz prve ruke , vec sam 2 mjeseca na iOS 12 beti i mogu ti reci da je fluidniji i baterija bolja nego na iOS 11. (koristim iPhone 7plus).
Kao i svaka beta i ova je imala problema sa kompaktiblinoscu aplikacija ali to je prestalo nakon vec trece bete. Trenutni problem koji imam je da nakon svakog otkljucavanja mi iskoci poruka :a new ios update is now available please update from the ios 12 beta, ali je to pocelo sa zadnjom beta 11.
Benchmark mi je u prosjeku za nekih 10% bolji nego na iOS 11.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#21888 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

djama wrote:
shalla wrote:Jebo vas grob i tema, dođem svakih 2-3 mjeseca da iščitam šta ima novo u iPhone svijetu (geek sam i volim tehnologiju, volim čitati i o Androidu i o Appleu i o svemu uopšteno) i od 15 nepročitanih strana na 14 strana "moj je tata bolji od tvog" :zoka:
Sta ce biti novo 12.09. Steve jobs arena i lagano.
Najavljeni novi Iphone x , iPhone X plus i iPhone 9 , kao i novi smartwatch 4.
STo se tice apple airpower pada to jos ne znamo da li ce biti predstavljeno.

A evo ti iz prve ruke , vec sam 2 mjeseca na iOS 12 beti i mogu ti reci da je fluidniji i baterija bolja nego na iOS 11. (koristim iPhone 7plus).
Kao i svaka beta i ova je imala problema sa kompaktiblinoscu aplikacija ali to je prestalo nakon vec trece bete. Trenutni problem koji imam je da nakon svakog otkljucavanja mi iskoci poruka :a new ios update is now available please update from the ios 12 beta, ali je to pocelo sa zadnjom beta 11.
Benchmark mi je u prosjeku za nekih 10% bolji nego na iOS 11.
ovo je greska u kodu gdje je stavljen istek za beta 11 te sistem ocekuje noviju verziju a nje nema...
ovo bi trebalo biti jako brzo popravljeno
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#21889 Re: iPhone - All about

Post by shalla »

Eto, mora vas Android user motivisati da pišete aktuelnosti jeboga miš :mrgreen:
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21890 Re: iPhone - All about

Post by djama »

shalla wrote:Eto, mora vas Android user motivisati da pišete aktuelnosti jeboga miš :mrgreen:
Hahaa pa ne vidim bas da se na temi Android pise puno o Goole pixel 3 , o Oneplus 6t i slicno a sad ce to brzo doci. :)
Nema se sta pisati dok ne prodje sa 12.9 pa cemo onda da pisemo hah
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21891 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

djama wrote:
shalla wrote:Eto, mora vas Android user motivisati da pišete aktuelnosti jeboga miš :mrgreen:
Hahaa pa ne vidim bas da se na temi Android pise puno o Goole pixel 3 , o Oneplus 6t i slicno a sad ce to brzo doci. :)
Nema se sta pisati dok ne prodje sa 12.9 pa cemo onda da pisemo hah
Hajd hvala Bogu pa ima i normalnih korisnika koji se medjusobno slazu i postuju :D nema mi nista mrze i gluplje nego kad pocnu prepirke ko ima veci. Lijepse je ovako zajedno svi :)
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21892 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ako cijena Iphonea 9 bude oko 700$ mozda ga i pazarim.

Jeste da ce imati LCD ekran, ali 6.1 inch je taman velicina i sa True Toneom je display sasvim ok, a i nadam se da ce ovaj put biti fer pa ce ubaciti fast charger u kutiju. :D
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21893 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

exampLe. wrote:Ako cijena Iphonea 9 bude oko 700$ mozda ga i pazarim.

Jeste da ce imati LCD ekran, ali 6.1 inch je taman velicina i sa True Toneom je display sasvim ok, a i nadam se da ce ovaj put biti fer pa ce ubaciti fast charger u kutiju. :D
Ne bih da te razočaram ali priča se da će rezolucija ekrana biti samo 1792x828 što je prilično malo za display od 6.1". Tako da "sasvim OK" možda ali kako za koga. :)
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21894 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Saka wrote:
exampLe. wrote:Ako cijena Iphonea 9 bude oko 700$ mozda ga i pazarim.

Jeste da ce imati LCD ekran, ali 6.1 inch je taman velicina i sa True Toneom je display sasvim ok, a i nadam se da ce ovaj put biti fer pa ce ubaciti fast charger u kutiju. :D
Ne bih da te razočaram ali priča se da će rezolucija ekrana biti samo 1792x828 što je prilično malo za display od 6.1". Tako da "sasvim OK" možda ali kako za koga. :)
To me mozda jedino i odbije, valja se prebaciti sa AMOLED ekrana na S9 i preci na LCD sa tako niskom rezolucijom.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21895 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Da, doduše biće opet oko 330ppi što je Apple-ova magična cifra koju zovu retina display, ali ko je navikao na 450-500ppi teško da će mu se ova budžet varijanta svidjeti.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21896 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Ma gdje ces na lcd se vracati, ili idi do kraja pa uzmi najskuplji model ili nemoj nikako, 700 dolara za mobitel sa lcd ekranom je smijesno, nije 2015ta.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21897 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Ja sam malo skeptičan i za ovogodišnji X i X Plus u pogledu ekrana. Prošle godine za iPhone X je OLED ekran radio Samsung, koji ima najbolje ekrane u industriji, a ove godine navodno će im displeje isporučivati LG jer je Samsung bio preskup. Dosad LG nije mogao prismrditi Samsungu kvalitetom (pogledati Google Pixel i žalbe korisnika). Nadati se da ih je Apple prisilio da podignu ljestvicu kvaliteta ali to ostaje da se vidi. Što se tiče LCD-a on je kod Apple-a usavršen do perfekcije i tu neće biti problema.
Last edited by Saka on 01/09/2018 13:31, edited 1 time in total.
User avatar
stativa
Posts: 251
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#21898 Re: iPhone - All about

Post by stativa »

Kontam uzeti polovan Iphone SE, na šta moram obratiti pažnju pošto sam totalni laik za Iphone, da mi neko ne uvali kopiju ili zaključan telefon?
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21899 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

diablobih wrote:Ma gdje ces na lcd se vracati, ili idi do kraja pa uzmi najskuplji model ili nemoj nikako, 700 dolara za mobitel sa lcd ekranom je smijesno, nije 2015ta.
To svakako, dati 700$ za mobitel sa LCD ekranom je debilizam.
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21900 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

stativa wrote:Kontam uzeti polovan Iphone SE, na šta moram obratiti pažnju pošto sam totalni laik za Iphone, da mi neko ne uvali kopiju ili zaključan telefon?
Sve kopije su na Androidu tako da to odmah možeš vidjeti. Npr. logo pri paljenju telefona ili odeš na App Store aplikaciju, ako otvori Google Play kopija je.

Što se tiče zaključavanja moraš se uvjeriti da je "Find My iPhone" opcija unutar iCloud-a isključena. I naravno da nije zaključan na operatera što možeš probati tako što ćeš ubaciti svoju SIM karticu i napraviti poziv.
Post Reply