iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21851 Re: iPhone - All about

Post by djama »

Ja sam do sada uvijek koristio Android , zadnji mob Galaxy note 5 i onda kupim Iphone 7 plus.
5 mjeseci poslije jedva cekam da se kutarisem i vratim na android :) p.s kupujem oneplus 6 ili pixel 2 xl :)
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21852 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

Treba banovati svakog ko na ovoj temi spomene Handroid, Šljamsung ili bilo šta ostalo što nije vezano za temu. Razgulite na "vs" teme pa tamo pokušajte nekome otvarati oči. Nas ti vaši "argumenti" ne zanimaju jer ako iznesemo protuargumente samo se spuštamo na vaš nivo.
Last edited by Saka on 13/08/2018 13:08, edited 1 time in total.
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21853 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

djama wrote:Ja sam do sada uvijek koristio Android , zadnji mob Galaxy note 5 i onda kupim Iphone 7 plus.
5 mjeseci poslije jedva cekam da se kutarisem i vratim na android :) p.s kupujem oneplus 6 ili pixel 2 xl :)
Sta te tjera nazad na Handroid?
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21854 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

arnes_king wrote:Ja kako vidim po postovima tebe to pogadja :D cinjenice je drug example navodio, ti nisi
:lol: dosli prosvjetitelji sa Android teme
Sto se mene tice ne morate nikad kupiti iPhone, ja necu nikakve koristi vidjeti od toga pa me bas nesto i ne zanima, a ja cu kupiti Pixel ili Galaxy kad budem smatrao da mi trebaju odnosno da su bolji od iPhonea za ono sto meni treba ;)
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21855 Re: iPhone - All about

Post by Bobi »

A jbt :D. sta sad ja da radim, gomila prijava a ja moram odlučiti ko koga ovdje i zašto :D.Da se dogovorimo, nema spominjanja nicega osim iPhone?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21856 Re: iPhone - All about

Post by Bobi »

basicm wrote:Moderatoriiiiiii!!
Šta je :mrgreen: ?
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21857 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Ja se necu vise javljati sto se tice Samsung vs Iphone debate, rekao sam sta sam imao. :D
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#21858 Re: iPhone - All about

Post by Leopard_SA »

exampLe. wrote:Dakle, svi se slazemo da je na Iphoneu samo iOS odnosno software bolji, a sve ostalo je na strani Samsunga.

Drago mi je da smo to i rijesili. :D
Pa i nije bas tako :)
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21859 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

djama wrote:Ja sam do sada uvijek koristio Android , zadnji mob Galaxy note 5 i onda kupim Iphone 7 plus.
5 mjeseci poslije jedva cekam da se kutarisem i vratim na android :) p.s kupujem oneplus 6 ili pixel 2 xl :)
Zar nisi vec narucio? :D
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#21860 Re: iPhone - All about

Post by Curve »

Bobi wrote:A jbt :D. sta sad ja da radim, gomila prijava a ja moram odlučiti ko koga ovdje i zašto :D.Da se dogovorimo, nema spominjanja nicega osim iPhone?
Pa jaro moj, cuj sta radis.. ako je tema iphone onda se prica samo o iphonu.. ova prepucavanna samsung vs aplle fkt smaraju, a to zadnjih par stranica bruka.. dodje se na temu da procitam sta o iphonu eventualno ako kome treba pomoc citam “ciji je veci” prepucavanja..
Kad moderator pita nas sta da radis, onda moderatore sve postove koji nisu vezani za temu sankcionises.. a vidim da je se i mama necija spominjala dokle je doslo :roll:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21861 Re: iPhone - All about

Post by Bobi »

Ova trojica zadnjih po 7 dana, čitajte moj post sa razumjevanjem , što bi rekla učiteljica prvačićima :mrgreen: .
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#21862 Re: iPhone - All about

Post by mad_max_ba »

:lol: :lol:

Al se ismija matere mi :lol: :lol:
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21863 Re: iPhone - All about

Post by djama »

exampLe. wrote:
djama wrote:Ja sam do sada uvijek koristio Android , zadnji mob Galaxy note 5 i onda kupim Iphone 7 plus.
5 mjeseci poslije jedva cekam da se kutarisem i vratim na android :) p.s kupujem oneplus 6 ili pixel 2 xl :)
Sta te tjera nazad na Handroid?
Prva stvar je sve slike sto imam camera , viber , whatsapp trpa u jedan te isti album dok na androidu sve se samo automatski razvrstava. Morao rucno da napravim album camera j svaki put kd slikam moram rucno da prebacujem slike u njega da bi mi bile odvoje od ostalih.
Druga fingerprint ba 7 plus je ocajan i cim je ruka malo vlazna od vode ili od znoja nema sanse da se otkljca pa mora ukucavati code.
Stock aplikacija za kameru na iphonu i na androidu nebo i zemlja razlika. (Znam ima odlicnih third party aplikacija ali necu da placam).
Widget i homescreen necu ni da spominjem jer mi to uopste nije bitno.
I da sto mi pici po zivicma wifi signal je bar u pola losiji nego na androidima ( skoro dokazano da je 30% slabiji signal).
Kako kaze djuro dosta je , nemojte me vise , ne mogu :)
djama
Posts: 1800
Joined: 19/07/2013 20:52

#21864 Re: iPhone - All about

Post by djama »

diablobih wrote:
djama wrote:Ja sam do sada uvijek koristio Android , zadnji mob Galaxy note 5 i onda kupim Iphone 7 plus.
5 mjeseci poslije jedva cekam da se kutarisem i vratim na android :) p.s kupujem oneplus 6 ili pixel 2 xl :)
Zar nisi vec narucio? :D
Ma nece niko da se zamijeni za ovo cudo :( moram ga prvo prodati
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#21865 Re: iPhone - All about

Post by Bobi »

mad_max_ba wrote::lol: :lol:

Al se ismija matere mi :lol: :lol:
djama 7 dana out :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21866 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

.
mire90
Posts: 5
Joined: 23/09/2009 17:11

#21867 Re: iPhone - All about

Post by mire90 »

Pozdrav svima

Imam Iphone 7 kupljen u BH Telecomu.
Garanciju imam godinu od proizvođaca i još godinu od Bh Telecoma.
Telefon je star 16 mjeseci.
Imam problem sa baterijom.
Zdravlje baterije je 84%.
Moje pitanje je sljedeće.
Da li na iphone star 16 mjeseci imam pravo zamjene baterije u okviru garantnog roka?

Hvala svima
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21868 Re: iPhone - All about

Post by славянин »

mire90 wrote:Pozdrav svima

Imam Iphone 7 kupljen u BH Telecomu.
Garanciju imam godinu od proizvođaca i još godinu od Bh Telecoma.
Telefon je star 16 mjeseci.
Imam problem sa baterijom.
Zdravlje baterije je 84%.
Moje pitanje je sljedeće.
Da li na iphone star 16 mjeseci imam pravo zamjene baterije u okviru garantnog roka?

Hvala svima
Apple daje popust na mijenjanje baterije svim svojim uredjajima.. osim ako telekom nesto nije zamutio.
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#21869 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

mire90 wrote:Pozdrav svima

Imam Iphone 7 kupljen u BH Telecomu.
Garanciju imam godinu od proizvođaca i još godinu od Bh Telecoma.
Telefon je star 16 mjeseci.
Imam problem sa baterijom.
Zdravlje baterije je 84%.
Moje pitanje je sljedeće.
Da li na iphone star 16 mjeseci imam pravo zamjene baterije u okviru garantnog roka?

Hvala svima
sta ti je problem sa baterijom, 84% bi trebalo da radi ko sat?
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21870 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

mire90 wrote:Pozdrav svima

Imam Iphone 7 kupljen u BH Telecomu.
Garanciju imam godinu od proizvođaca i još godinu od Bh Telecoma.
Telefon je star 16 mjeseci.
Imam problem sa baterijom.
Zdravlje baterije je 84%.
Moje pitanje je sljedeće.
Da li na iphone star 16 mjeseci imam pravo zamjene baterije u okviru garantnog roka?

Hvala svima
da li je telefon koristen u tih 16 mjeseci?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#21871 Re: iPhone - All about

Post by arnes_king »

mire90 wrote:Pozdrav svima

Imam Iphone 7 kupljen u BH Telecomu.
Garanciju imam godinu od proizvođaca i još godinu od Bh Telecoma.
Telefon je star 16 mjeseci.
Imam problem sa baterijom.
Zdravlje baterije je 84%.
Moje pitanje je sljedeće.
Da li na iphone star 16 mjeseci imam pravo zamjene baterije u okviru garantnog roka?

Hvala svima
Ti nemas nikakav problem tako da ne vjerujem da to podlijeze garanciji. A procitaj garantni list, vjerujem da je 2 godine na uredjaj, a 1 godinu na bateriju.

Kako god okrenes, gubitak kapaciteta baterije je normalan na svakom modernom pametnom telefonu tako da ne vjerujem da to svakako podlijeze garanciji. Svaki ciklus punjenja i praznjenja smanjuje po malo taj kapacitet.
probook
Posts: 5043
Joined: 13/10/2013 22:38

#21872 Re: iPhone - All about

Post by probook »

Ima li kakva fora da ebay, olx i tako te linkove da mi otvara direkt u aplikaciji, a ne u web browseru u novom tabu?
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21873 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

probook wrote:Ima li kakva fora da ebay, olx i tako te linkove da mi otvara direkt u aplikaciji, a ne u web browseru u novom tabu?
Nema fora, to aplikacija mora imati isprogramirano, da "hvata" svoje linkove i otvara u aplikaciji. Ako to ne radi, do aplikacije je.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#21874 Re: iPhone - All about

Post by alibaba_i_30_godina »

Da li neko zna neku aplikaciju koja čita cijele knjige ali na bosanskom/srpskom/hrvatskom jeziku? Ili nešto slično ovome što bi mogla koristiti potpuno slijepa osoba, a ne mora nužno biti za iOS, može i za android.

btw. postavih isto pitanje i na temu Android OS. :D
User avatar
klixoris
Posts: 6396
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#21875 Re: iPhone - All about

Post by klixoris »

Ima li neko iskustva sa ovim mobil shopovima, tj svercerima na podrucju Sarajeva ?
Mozete li nekoga preporuciti da je provjeren i da ne podvaljuje mackove u vreci ?
Post Reply