GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#21801 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tesla Edison »

holowey wrote:pa i za tramvajsku naponsku mrezu trebaju stubovi...ali i pruga...a za trolu iz jednacine troska izbaciti prugu...i gdje je tu isplativost tramvaja u odnosu na trolejbus? fakat?
Nema troškova pruge ali ima troškova asfalta, guma, diskova, ležajeva, amortizera, potrošnih materijala kojih nema u tramvajima i sl.
Također, trole imaju puno manji kapacitet i zahtjevaju veći radijus okretaljke.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21802 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Trolejbusom Hrasnica ne dobiva nista posebno. Osim toga planiran je tramvaj dugi niz godina i treba da se to relazira ali kako valja da se realizira.

Trolejbus ima identican kapacitet autobusu. Istina, trolejbuska mreza kosta manje nego izgradnja pruge i pratece infrasturkure za tramvaj.

Tramvaj je sinsko vozilo mnogo veceg kapaciteta, uz to mnogo je dugovječnije i neovisno od ostalog saobracaja barem prema Hrasnici ce biti u zelenom pojasu. Jedan turski tramvaj moze ukrcati cca 350 putnika a mozda i više. Kockasta petica ukrcava 320 putnika bez problema, niskopodna satra 310... Ceski tramvaji i satre 2 krcaju 220 ljudi u max. Optetecenju tramvajskih kola. Zglobni trolejbus ukrcava maksimalno 160 ljudi, dvozglobni trolejbus ne vise od 200...

Trolejbuski zivotni vijek je u normalnim uslovima do najvise 20ak godina. Nakon toga neophodno je vrsiti zamjene ili u ista vozila ulagati za obnovu. Mogu trolejbusi voziti i 30+ godina uz dobro odrzavanje i ako ga kupis novog i kvalitetnog... Nakon toga nema se vise sta tražiti od takvog vozila.

Tramvaj s druge strane gura bez velikih ulaganja i 30 gofina. A moze i preko 50... Pa ovi turski su 1963-1966 godište i kao beton su. Naprosto neunistiva vozila. Naravno davno su odmakle godine kada bi onakvi tramvaji trebali biti okosnica prijevoza. Ali evo i da uzmeš 5 novih tramvaja od kvalitetnog proizvodjaca i tako 10 godina za redom po 5 vozila istog tipa. Imas za 10 godina 50 vozila, a oni najstariji imaju raditi jos 30ak pa i 40 godina ako se pravilno odrzavaju...

Hrasnica je pogodna za tramvaj. I prema Dobrinji nije uopste ludo graditi prugu. To je veliko naselje koje je pokriveno trolejbusom i autobuskim linijama. Uvođenjem tramvaja ka Dobrinji mogla bi se ukinuti drska komercijalna linija Vijecnica Dobrinja jer bi ista gubila smisao kada bi bio tramvaj Dobrinja-Bascarsija.. Potom povezati Hrasnicu i Dobrinju.

Pruga o kojoj se prica zadnjih gofina je ona Željeznička stanica - Bare/Sip. Nije nemoguca i gore je ogromno naselje koje trazi tramvaj. Trolejbus ka Vogosci je idealan potez jer tramvaj je vec veliki i tezak poduhvat prema Vogosci....

Neminovno, grade se nove zgrade, naselje Venneto, miljacka... I sve od naselja Miljacka do Carine u Halilovicima ce se kad tad napraviti zgrade. Nije ludo planirati izgradnju paralelne pruge sa postojećom koja bi sa Željezničke isla putem zivota do Merkatora pa ravno dole probiti do Otoke i sa zadnje strane grasove garaze da prolazi pruga koja bi se uljevala u postojecu liniju u Nedzaricima. Timr bi se pretovarena trasa od Aliapsina Do M. Dvora rasteretila..

Hrasnica NE SMIJE dopustiti idiotizam koji se provlaci kroz medije. Kakva crna 4 tramvaja koja bi kruzila Ilidza Hrasnica. Sta se dobija s tim? Nista. Opet na Ilidži da se presjeda u drugi tram? Nema logike. Na Ilidzi treba malo proširiti okretiste, dodati preticajni kolosjek i spojiti dalje za Famos.... Linija 3 sad ide u prosjeku svake 4 minute, takav interval nailaska nije neophodan na potezu ptema Hrasnici. Sestica je pun pogodak za Hrasnicu. Ide trenutno svako 9-10 minuta. Samo je produžiti u Hrasnicu i dodati jos 4 tramvaja na sesticu i napraviti interval od svakih 8-10 minuta na toj liniji... Cetvrorku bi isto produzio do Hrasnice... Trojka nek ostaje na Ilidza-Bascarsija.... Eh ko bas hoce iz Hrasnice do Bascarsije mogao bi uz vremensku kartu koja postoji i moze se kupiti ici jedan pravac za 1.60 od Hrasnice do Baščaršije uz presjedanje negdje na trasi od Ilidze do Skenderije...

Eto.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21803 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#21804 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

Pa neće gras obnavljati :-) :-)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#21805 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

tempuser wrote:Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
Ovaj komentar je previse povrsan. Gras nije vlasnik infrastrukture, ali vlasnik infrastrukture i Grasa je isti. Znaci, vlasnik bi trebao da gradi i odrzava infrastrukturu. Tako da ne mozes ni u kojem kontekstu istaci da je Gras odgovoran sto nije obnovljena trolebuska trasa do Vogosce.
Takodjer, adresa gdje se mogu slati primjedbe i zalbe za ovako (ne)funkcionisanje Gras je naravno njegov vlasnik.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21806 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

mahalas505 wrote:
tempuser wrote:Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
Ovaj komentar je previse povrsan. Gras nije vlasnik infrastrukture, ali vlasnik infrastrukture i Grasa je isti. Znaci, vlasnik bi trebao da gradi i odrzava infrastrukturu. Tako da ne mozes ni u kojem kontekstu istaci da je Gras odgovoran sto nije obnovljena trolebuska trasa do Vogosce.
Takodjer, adresa gdje se mogu slati primjedbe i zalbe za ovako (ne)funkcionisanje Gras je naravno njegov vlasnik.
Naravno da ista grupa nesposobnih upravlja i Kantonom i Grasom, a moj komentar se odnosio na ovog grasovog eksperta kojeg je sramota priznat da radi u Grasu pa se prodaje pod mr. ph. :lol:
Bez obzira na odgovornost KS ne treba relativizovati ili zaboraviti da je Gras neposredno odgovoran za jako puno stvari, prije svega za nerealno povecanje plata, gomilanje zaposlenih macehinski odnos prema firmi, imovini i sredstvima, kriminal, kao ni na cinjenicu koja iritira, a to je dvolicnost da se nisu ugrozeni grasovci nisu zalili na los odnos kantona prema njima dok ih je bilo 2500 sa nadprosjecno visokim platama....
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#21807 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

tempuser wrote:Bez obzira na odgovornost KS ne treba relativizovati ili zaboraviti da je Gras neposredno odgovoran za jako puno stvari, prije svega za nerealno povecanje plata, gomilanje zaposlenih macehinski odnos prema firmi, imovini i sredstvima, kriminal, kao ni na cinjenicu koja iritira, a to je dvolicnost da se nisu ugrozeni grasovci nisu zalili na los odnos kantona prema njima dok ih je bilo 2500 sa nadprosjecno visokim platama....
Povecanje placa, visak zaposlenih... znaci nista sto si ti naveo nije moglo proci bez direktnog znanja vlasnika, koji je to sve i naravno odobrio na kraju kroz budjet i postavljanjem odgovarajuceg rukovodeceg kadra. Onda je taj rukovodeci kadar napravio atmosferu unutar firme kakva se i zadrzala i danas. Medjutim, tu dolazi do zacaranog kruga, jer se postavalja stranacki podobni kadar, a ne kvalifikovani, na rukovodece pozicija, koji onda postavalja dalje unutar firme. Riba smrdi od glave.

I jos jednom da podsjetim da izgradnju i odrzavanje infrastrukture je nadlezan vlasnik te iste, koji je istovremeno i vlasnik Grasa.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21808 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

jel se vi vozite ikad trolom u špici preko anexa?
pa ona je beskorisna u onolikoj gužvi
sad bi još pravili trolu do hrasnice da se uključuje u saobraćaj a seratori seljački neće čak da puste da se uključi trola sa hiljadu duša sa stajališta?koja je logika poslati trolu među auta?
bolji je zasigurno tramvaj jer preveze više putnika,a trasa ako bi bia izolovana uz naštelovan interval na semaforu bilo bi baš super i brzo
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21809 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

MaxPayne wrote:čuj ugasili struju :-) to im izgleda omiljeni sport,ona pokretna traka na stupu skoro nikako ne radi
ko je duzan da održava pokretnu traku?žnije valjda i gras nadležan za održavanje pothodnika?
mislite ako se pothodnikom dolazi do stajališta da gras ima obavezu da održava pokretnu traku
svašta
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21810 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

mahalas505 wrote: Povecanje placa, visak zaposlenih... znaci nista sto si ti naveo nije moglo proci bez direktnog znanja vlasnika, koji je to sve i naravno odobrio na kraju kroz budjet i postavljanjem odgovarajuceg rukovodeceg kadra. Onda je taj rukovodeci kadar napravio atmosferu unutar firme kakva se i zadrzala i danas. Medjutim, tu dolazi do zacaranog kruga, jer se postavalja stranacki podobni kadar, a ne kvalifikovani, na rukovodece pozicija, koji onda postavalja dalje unutar firme. Riba smrdi od glave.

I jos jednom da podsjetim da izgradnju i odrzavanje infrastrukture je nadlezan vlasnik te iste, koji je istovremeno i vlasnik Grasa.
Tacno, ali su u prici o zacaranom krugu ispustio vrlo bitnu stvar zbog koje se i stvorio zacarani krug, a to su sami grasovci...
Nije im padalo na pamet da strajkuju protiv KS i lose uprave jer su ih potkupili platama, zaposljavanjem i sitnim potkradanjem, iako je i pticama na grani bilo jasno da tako pilaju granu na kojoj sjede i da je bilo pitanje dana kad ce propasti. Time su jasno stali na njihovu stranu i zbog toga su oni zadnji na osovm svijetu koji imaju pravo glasa...
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21811 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

tempuser wrote:Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
Nabavi agregat, ako ti nestane struje ugase ti se aparati na kojima si radi mojih prekovremenih zamisljenih u tvojoj glavi.
mahalas505 wrote:
tempuser wrote:Bez obzira na odgovornost KS ne treba relativizovati ili zaboraviti da je Gras neposredno odgovoran za jako puno stvari, prije svega za nerealno povecanje plata, gomilanje zaposlenih macehinski odnos prema firmi, imovini i sredstvima, kriminal, kao ni na cinjenicu koja iritira, a to je dvolicnost da se nisu ugrozeni grasovci nisu zalili na los odnos kantona prema njima dok ih je bilo 2500 sa nadprosjecno visokim platama....
Povecanje placa, visak zaposlenih... znaci nista sto si ti naveo nije moglo proci bez direktnog znanja vlasnika, koji je to sve i naravno odobrio na kraju kroz budjet i postavljanjem odgovarajuceg rukovodeceg kadra. Onda je taj rukovodeci kadar napravio atmosferu unutar firme kakva se i zadrzala i danas. Medjutim, tu dolazi do zacaranog kruga, jer se postavalja stranacki podobni kadar, a ne kvalifikovani, na rukovodece pozicija, koji onda postavalja dalje unutar firme. Riba smrdi od glave.

I jos jednom da podsjetim da izgradnju i odrzavanje infrastrukture je nadlezan vlasnik te iste, koji je istovremeno i vlasnik Grasa.
;-) :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21812 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:
tempuser wrote:Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
Nabavi agregat, ako ti nestane struje ugase ti se aparati na kojima si radi mojih prekovremenih zamisljenih u tvojoj glavi.
Avdi se javi da ti obracuna prekovrmene... :lol:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#21813 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

tempuser wrote:Tacno, ali su u prici o zacaranom krugu ispustio vrlo bitnu stvar zbog koje se i stvorio zacarani krug, a to su sami grasovci...
Nije im padalo na pamet da strajkuju protiv KS i lose uprave jer su ih potkupili platama, zaposljavanjem i sitnim potkradanjem, iako je i pticama na grani bilo jasno da tako pilaju granu na kojoj sjede i da je bilo pitanje dana kad ce propasti. Time su jasno stali na njihovu stranu i zbog toga su oni zadnji na osovm svijetu koji imaju pravo glasa...
Ne mogu se sloziti da se zacarni krug napravio zbog samih radnika. Dok su radnici imali toliko koliko imali redovnu relativno dobru platu, naravno da nece strajkovati, pa ne bi ni ti sam to uradio, ne bi ni ja sam. Radnik, onaj na samom dnu lanca upravljanja, kao sto sam rekao ne planira politiku firme, on ucestvuje u implementacijia iste, cisto da ponovimo lekciju iz ekonomskih udzbenika.

Da je rukovodstvo firme udlucilo da uredi firmu, da nema kradje djelova, da se svaki dan dolazi u odjelu, da se ulaze u obrazovanja tako da vozaci i revizori imaju minimalno znanje engleskog jezika, to bi bilo sigurno i implementovano. Radnik ako ne ispuni zadatke postavljene od strane rukovodstva, u krajnjem slucaju dobija otkaz i to je to.

Rukovodstvo je imalo i ima i sada sve mehanizme da implementuje sto je zacrtano od strane istog. Tako da su radnici pilali granu na kojoj su sjedili zato sto im je to bilo i dozvoljeno od strane rukovodstva, i vlasnika, koje unazad 20-tak godine uopste nije imalo ikakvu viziju kako javni prevoz bi trebao da funkcionise.

Radnici su najmanje zasluzni za ovakvu situaciju sa javnim prevozom, i stvarno ne shvatam ljude kako to ne mogu da shvate posto je vec nekoliko puta raspravljeno na ovom forumu i na ovoj temi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21814 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

mahalas505 wrote: stvarno ne shvatam ljude kako to ne mogu da shvate posto je vec nekoliko puta raspravljeno na ovom forumu i na ovoj temi.
zbog zavisti prema velicini plate
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21815 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

mahalas505 wrote: Ne mogu se sloziti da se zacarni krug napravio zbog samih radnika. Dok su radnici imali toliko koliko imali redovnu relativno dobru platu, naravno da nece strajkovati, pa ne bi ni ti sam to uradio, ne bi ni ja sam. Radnik, onaj na samom dnu lanca upravljanja, kao sto sam rekao ne planira politiku firme, on ucestvuje u implementacijia iste, cisto da ponovimo lekciju iz ekonomskih udzbenika.

Da je rukovodstvo firme udlucilo da uredi firmu, da nema kradje djelova, da se svaki dan dolazi u odjelu, da se ulaze u obrazovanja tako da vozaci i revizori imaju minimalno znanje engleskog jezika, to bi bilo sigurno i implementovano. Radnik ako ne ispuni zadatke postavljene od strane rukovodstva, u krajnjem slucaju dobija otkaz i to je to.

Rukovodstvo je imalo i ima i sada sve mehanizme da implementuje sto je zacrtano od strane istog. Tako da su radnici pilali granu na kojoj su sjedili zato sto im je to bilo i dozvoljeno od strane rukovodstva, i vlasnika, koje unazad 20-tak godine uopste nije imalo ikakvu viziju kako javni prevoz bi trebao da funkcionise.

Radnici su najmanje zasluzni za ovakvu situaciju sa javnim prevozom, i stvarno ne shvatam ljude kako to ne mogu da shvate posto je vec nekoliko puta raspravljeno na ovom forumu i na ovoj temi.
Nije se zapravio zbog samih radnika, mogli su biti karika koja ce ga prekinuti, ali nisu, uklopili su se u njega i bilo im je dobro dok se nemilice kralo, zaposljavalo i preplacivalo...
Kasnjenje na posao, odijela, jezici, sve je to kozmetika, sustina je 1000 zaposlenih viska i plate nesrazmjerne stanju u firmi i stanju u drtavi. Ako sami radnici, bez obzira na ulogu u "komandnom lancu", sve skupa sa sindikatom itd nisu vidjeli kuda to sve vodi i pravili se coravi pored ociju i gluhi pored usiju onda im se desava tacno ono sto su zasluzili.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#21816 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

tempuser wrote:Nije se zapravio zbog samih radnika, mogli su biti karika koja ce ga prekinuti, ali nisu, uklopili su se u njega i bilo im je dobro dok se nemilice kralo, zaposljavalo i preplacivalo...
Kasnjenje na posao, odijela, jezici, sve je to kozmetika, sustina je 1000 zaposlenih viska i plate nesrazmjerne stanju u firmi i stanju u drtavi. Ako sami radnici, bez obzira na ulogu u "komandnom lancu", sve skupa sa sindikatom itd nisu vidjeli kuda to sve vodi i pravili se coravi pored ociju i gluhi pored usiju onda im se desava tacno ono sto su zasluzili.
Po tebi, znaci, radnici sami sebe zaposljavali? Sami sebi odredili plate? O cemu mi pricamo ovdje?

A otkud ti znas da nisu radnici upozoravali na situaciju u firmi?
User avatar
NEOPLAN
Posts: 1009
Joined: 02/05/2009 12:15

#21817 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21818 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

mahalas505 wrote:
tempuser wrote:Nije se zapravio zbog samih radnika, mogli su biti karika koja ce ga prekinuti, ali nisu, uklopili su se u njega i bilo im je dobro dok se nemilice kralo, zaposljavalo i preplacivalo...
Kasnjenje na posao, odijela, jezici, sve je to kozmetika, sustina je 1000 zaposlenih viska i plate nesrazmjerne stanju u firmi i stanju u drtavi. Ako sami radnici, bez obzira na ulogu u "komandnom lancu", sve skupa sa sindikatom itd nisu vidjeli kuda to sve vodi i pravili se coravi pored ociju i gluhi pored usiju onda im se desava tacno ono sto su zasluzili.
Po tebi, znaci, radnici sami sebe zaposljavali? Sami sebi odredili plate? O cemu mi pricamo ovdje?

A otkud ti znas da nisu radnici upozoravali na situaciju u firmi?
Penis Zvizdić dok je bio premijer tj.zahvaljujuvi njemu je donesen kolektivni ugovor koji se godinama uz suglasnost vlada produzavao pri tome ne vodeci racuna da će doći do finansijskog kolapsa jer se ne prate prihodi/rashodi
To je u kompletnoj komunalnoj privrdei problem i zato smo tu gdje jesmo
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21819 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

mahalas505 wrote:
Po tebi, znaci, radnici sami sebe zaposljavali? Sami sebi odredili plate? O cemu mi pricamo ovdje?

A otkud ti znas da nisu radnici upozoravali na situaciju u firmi?
Sta je funkcija sindikata, Himzanije i ostatka kamarile oko njega , nijemi posmatraci?
Znam tako sto im 15 godina nije padalo na pamet da dignu strajk protiv uprave i vlade KS. Jok, nego samo bahato buraz, nek rokaju plate i zaposlene, imamo monopol, kad nam zafali para nemaju druge nego da nas poguraju. Prosla foluska 100 puta, nije 101. put.
E sad gospodo, nemate vise monopol, sad loma sisarku u guzicu i razmistite sta i kako...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21820 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

NEOPLAN wrote:Minibus-saga u kratkim crtama:

http://stav.ba/sejarijeve-firme-obaraju ... ju-linije/
SDA-ovo glasilo mora da opravda funkciju...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21821 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

tempuser wrote:
NEOPLAN wrote:Minibus-saga u kratkim crtama:

http://stav.ba/sejarijeve-firme-obaraju ... ju-linije/
SDA-ovo glasilo mora da opravda funkciju...
Izgleda da neki zaboravljaju da cijela prica nije od jucer tj 2016 kako se zeli ostavit u tisak i vrlo bitne cinjenice.
1. Vlasnik Grasa je KS, odnosno gradjani kantoma
2. Osnovna, tj. jedina funkcija Grasa je prevoz gradjana
3. Do 2013. Gras je bez ikakvih posljedica samovoljno i mimo zakona sukcesivno ukidao linije i zanemarivao red voznje.
4. Bez obzra na to ko im je vlasnik i sta im je funkcija radnici Grasa 8 dana gradjanima Sarajeva uskracuje prevoz i time onemogucava odlazak na posao, skole itd, bez obzira sto je dijelu gradjana kroz kupone prevoz unaprijed placen. Bahatost ide dalje da napadaju svog kolegu koji je odlucio da vozi i da se, vozikajuci onog ficu, ismijavaju gradjanima Sarajeva.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21822 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

tempuser wrote:
man_464 wrote:
tempuser wrote:Vidi magistra grasologije sto elaboratima po klixu nakucava prekovremene, dace cika Avdo bonu! :D
Sve oni znaju, sta je dovljno, sta bi trebalo napraviti, a 22,5 godine nisu uspjeli trolu do Vogosce da obnove. :-)
Nabavi agregat, ako ti nestane struje ugase ti se aparati na kojima si radi mojih prekovremenih zamisljenih u tvojoj glavi.
Avdi se javi da ti obracuna prekovrmene... :lol:
Joj evo LEGLE pare.
Jesil nabavio agregat.
Kazu nestaje struje veceras.

Vidis kako mr.ph. pazi na tvoje zdravstveno stanje.
:lol:

P.s.

Tender je opet raspisan. Minibusi trebaju da dodju. Sa tih 17 novih minibusa treba traziti iskljucivanje privatnika jer ce se stabilizovati prevoz. Ali gras da nastavi voziti po redovima privatnika. Svako sat ili dva i potrajace vozila....

Uskoro nam dolaze i tramvaji i trolejbusi, doduse polovni. Ali iako polovni, trolejbusi ce biti mlađi od postojećih izmedju 8 i 20 godina... Vjerovatno 1999/2000 godiste i bice niskopodni klimatizovani.

Al otom potom.
BadBoy
Posts: 9608
Joined: 01/11/2005 21:55

#21823 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Treba ostaviti oba prevoznika i da se nadopunjuju svakih 10 minuta.

Izdvojiti sektor minibusa iz Grasa i napraviti firmu kćerku. Karte da važe u oba prevoznika jednako, ostatak nek se subvencira.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21824 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:
Tender je opet raspisan. Minibusi trebaju da dodju. Sa tih 17 novih minibusa treba traziti iskljucivanje privatnika jer ce se stabilizovati prevoz. Ali gras da nastavi voziti po redovima privatnika. Svako sat ili dva i potrajace vozila....

Uskoro nam dolaze i tramvaji i trolejbusi, doduse polovni. Ali iako polovni, trolejbusi ce biti mlađi od postojećih izmedju 8 i 20 godina... Vjerovatno 1999/2000 godiste i bice niskopodni klimatizovani.

Al otom potom.
Kakvi ste nesposobni pasce vam i 6. tender po redu. :lol: :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21825 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

BadBoy wrote:Treba ostaviti oba prevoznika i da se nadopunjuju svakih 10 minuta.
To je poenta, ali ne moze Gras tako da funkcionise, cim nemaju monopol i budzetsku sisu da pokriva minus tonu ko sjekira.
Post Reply