GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21776 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Tako i treba. Sto vise se kretati i biti aktivan. :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21777 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

Biti aktivan i ne biti parazit u Grasu i njihov simpatizer.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#21778 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr. Kuca »

Fakat se trude, ali kasno marko na kosovo stize.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21779 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

Dr. Kuca wrote:Fakat se trude, ali kasno marko na kosovo stize.
Kad vidis kako se sad trude i kako rade stvari u inas CTS-u, tipa linija za aerodrom, koju nisu drzali ni kad su bili obavezni, onda se postavlja realno pitanje, koliko u vrijeme najvece agonije realno nisu mogli, a koliko nisu htjeli neo su, koristeci svoj monopolisticki polozaj, ucjenjivali grad i kanton da nastave da parazotare.
Mozda tehnciki Gras danas moze vise nego sto im dozovoljavaju, ali iz pedagoskih razloga treba malo da trpe.
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#21780 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21781 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

nlt wrote:Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
:thumbup:
O tome cijelo vrijeme pricam.
Gras, pogotovo ovakav kakav je sada, je bez konurencije nezajazljivi parazit koji ima monopol.
Evo jedna od maloprije...
Stao lola, koji je BTW obucen kao da radi na gateru, na semaforu, izasao i nalijepo papir da je kombi u kvaru. Postivanje zakona da se upale 4 zmigavca ili stavi trokut, ako ga uopste ima, za grasove mr ph. ne postoji.

Image
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21782 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

tempuser wrote:Biti aktivan i ne biti parazit u Grasu i njihov simpatizer.
Obrati paznju na riječnik.
tempuser wrote:
Dr. Kuca wrote:Fakat se trude, ali kasno marko na kosovo stize.
Kad vidis kako se sad trude i kako rade stvari u inas CTS-u, tipa linija za aerodrom, koju nisu drzali ni kad su bili obavezni, onda se postavlja realno pitanje, koliko u vrijeme najvece agonije realno nisu mogli, a koliko nisu htjeli neo su, koristeci svoj monopolisticki polozaj, ucjenjivali grad i kanton da nastave da parazotare.
Mozda tehnciki Gras danas moze vise nego sto im dozovoljavaju, ali iz pedagoskih razloga treba malo da trpe.
Centrotrans je prvi napustio liniju za Aerodrom jer mu nije bila profitabilna. 6 mjeseci nakon napustio je i gras. Sad sto hoce da voze aerodrom je to da bi mogli i sa tim busem pokrivati komercijalu i zarađivati lovu.
nlt wrote:Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
Hrasnica ima sad cesto autobuse ali od reda voznje ništa jer se debilno prate oba prijevoznika, uz to centrotrans treba isključiti sa Hrasnice jer nema nikakvog rezona da ide 6 ili 7 buseva na tako kratkoj liniji. Sad gras vozi tu liniju sa 3 a nekad i 4 busa...
tempuser wrote:
nlt wrote:Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
:thumbup:
O tome cijelo vrijeme pricam.
Gras, pogotovo ovakav kakav je sada, je bez konurencije nezajazljivi parazit koji ima monopol.
Evo jedna od maloprije...
Stao lola, koji je BTW obucen kao da radi na gateru, na semaforu, izasao i nalijepo papir da je kombi u kvaru. Postivanje zakona da se upale 4 zmigavca ili stavi trokut, ako ga uopste ima, za grasove mr ph. ne postoji.

Image
Kazes monopol.

Pogledaj sta vrli centrotrans radi u Opštini Ilijaš gdje je klasični monopolista.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21783 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Ponovo se vraćamo na priču o monopolu i načinu regulisanja tog monopola.

Konkurencija se mora pružiti "van ceste". To znači tenderisati linije i odabrati najboljeg ponuđača (ili dati koncesiju). Rok ograničiti na masksimalno 5 godina. Ako se pokaže dobar ima prednost prilikom obnavljanja tendera.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21784 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:
tempuser wrote:Biti aktivan i ne biti parazit u Grasu i njihov simpatizer.
Obrati paznju na riječnik.
tempuser wrote:
Dr. Kuca wrote:Fakat se trude, ali kasno marko na kosovo stize.
Kad vidis kako se sad trude i kako rade stvari u inas CTS-u, tipa linija za aerodrom, koju nisu drzali ni kad su bili obavezni, onda se postavlja realno pitanje, koliko u vrijeme najvece agonije realno nisu mogli, a koliko nisu htjeli neo su, koristeci svoj monopolisticki polozaj, ucjenjivali grad i kanton da nastave da parazotare.
Mozda tehnciki Gras danas moze vise nego sto im dozovoljavaju, ali iz pedagoskih razloga treba malo da trpe.
Centrotrans je prvi napustio liniju za Aerodrom jer mu nije bila profitabilna. 6 mjeseci nakon napustio je i gras. Sad sto hoce da voze aerodrom je to da bi mogli i sa tim busem pokrivati komercijalu i zarađivati lovu.
nlt wrote:Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
Hrasnica ima sad cesto autobuse ali od reda voznje ništa jer se debilno prate oba prijevoznika, uz to centrotrans treba isključiti sa Hrasnice jer nema nikakvog rezona da ide 6 ili 7 buseva na tako kratkoj liniji. Sad gras vozi tu liniju sa 3 a nekad i 4 busa...
tempuser wrote:
nlt wrote:Konkurencija je extra stvar
pogledajte Hrasnicu sad i prije dolaska konkurencije samo eto to npr.
ali poštena konkurencija.
:thumbup:
O tome cijelo vrijeme pricam.
Gras, pogotovo ovakav kakav je sada, je bez konurencije nezajazljivi parazit koji ima monopol.
Evo jedna od maloprije...
Stao lola, koji je BTW obucen kao da radi na gateru, na semaforu, izasao i nalijepo papir da je kombi u kvaru. Postivanje zakona da se upale 4 zmigavca ili stavi trokut, ako ga uopste ima, za grasove mr ph. ne postoji.

Image
Kazes monopol.

Pogledaj sta vrli centrotrans radi u Opštini Ilijaš gdje je klasični monopolista.
Da pazim na rječnik (bez "i" magistre)? Ako nisi zaposlenik i ako nemas veze sa Grasom, kao sto tvrdiš da nisi i da nemas, izraz paraziti u Grasu te ne bi trebao tangirati 2%, a u izrazu simpatizer nema nista uvrjedljivo. Sad je na tebi da odlučiš, da li su uvrijedjen ili ne.

Ne znam sta CTS radi u Ilijapu, to znate viiz Grasa.

Sta kae mr. ph. prije nego napise elaborat?

by man_464 » 14/11/2018 23:34

Ja nemam potrebu da išta objašnjavam.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by tempuser on 15/11/2018 17:01, edited 1 time in total.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21785 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Mene ne tangira gras, vec parazit.

Pošto vidim da ne znaš šta radi Privatnik, malo se informiši.

A evo pošto ti je bolna tačka:

mr.ph. pozdravlja.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21786 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:Mene ne tangira gras, vec parazit.

Pošto vidim da ne znaš šta radi Privatnik, malo se informiši.

A evo pošto ti je bolna tačka:

mr.ph. pozdravlja.
Da sam sebe parafraziram:

"tempuser wrote:
Biti aktivan i ne biti parazit u Grasu i njihov simpatizer."

Sta tebe koonkretno tangira i pogadja u mom komentaru, parazit u Grasu ili njihov simpatizer?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21787 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

S obzirom da nemam veze s grasom, parazit je jedina riječ koja mene ovdje dotiče.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21788 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

man_464 wrote:S obzirom da nemam veze s grasom, parazit je jedina riječ koja mene ovdje dotiče.
Malo si mi se pogubio magistre, ako nemas veze sa Grasom kako te rijec parazit iz izraza parazit iz Grasa moze doticati????
Ajd smisli polako, duboko udahni i svojim rijecima pokusaj objasniti taj paradoks! :lol:
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#21789 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MaxPayne »

Kakav je ovo opet zastoj bio na Čengić Vili?Vidim revizore i drota pored tramvaja.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#21790 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitar sa Kariba »

MaxPayne wrote:Kakav je ovo opet zastoj bio na Čengić Vili?Vidim revizore i drota pored tramvaja.
https://faktor.ba/vijest/zena-tvrdi-da- ... ruju/11471

:-)
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#21791 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MaxPayne »

čuj ugasili struju :-) to im izgleda omiljeni sport,ona pokretna traka na stupu skoro nikako ne radi
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#21792 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

smanjuju zagađenje, koliko uglja se naloži za toliku struju :lol:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21793 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

tempuser wrote:
man_464 wrote:S obzirom da nemam veze s grasom, parazit je jedina riječ koja mene ovdje dotiče.
Malo si mi se pogubio magistre, ako nemas veze sa Grasom kako te rijec parazit iz izraza parazit iz Grasa moze doticati????
Ajd smisli polako, duboko udahni i svojim rijecima pokusaj objasniti taj paradoks! :lol:
Preporucujem da ti prvo dva puta procitas prije nego sto nešto napišeš. Realno.

Mr.ph.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21794 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tempuser »

Da, da, grasova inteligencija na haparatima...
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#21795 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Quaresma »

kako skreće udesno onaj bus sto vozi na relaciji dobrinja-nedzarici cini mi se?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#21796 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Matijevic_Vlado »

Quaresma wrote:kako skreće udesno onaj bus sto vozi na relaciji dobrinja-nedzarici cini mi se?
Veoma cudnovato
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#21797 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

Koliko kosta izgradnja mreze za trolejbus. Tipa evo prosjecno po 1km. Meni se to ne cini skupo, mislim laik sam, ali jel zice su samo u pitanju i stubovi. :D Tu mi najskuplje izgleda samo vozilo.

Zar ne bi bilo jednostavnije i jeftinije napraviti trolejbusku mrezu prema Hrasnici. Ako moze ici centrom grada, ne vidim zasto ne bi moglo prema Hrasnici.

Kazem opet, ne znam koliko kosta. Ali ako bi mogli kupiti nove trolejbuse za novac koji ce biti potrosen samo za prugu, po kojoj ce opet tutnjati stari tramvaji, ja bih razmislio i ovoj opciji.

Takodjer, trolejbus mi se cini i laskim, pa mozda i manje struje trosi? Istina, tramvaji mogu povuci veci broj putnika i vjerovatno su dugotrajniji od trolejbusa. Ali eto sto se tice eko strane, oba idu na struju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21798 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

nije to bas tako jeftino koliko mislis...trasiranje,imovinsko pravni odnosi-nemoj u moje matereti,stubovi,za svaki stub treba iskopat rupu,temelj,beton,izolatori,bakar nije jeftin...trafostanica....nabere se toga...
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#21799 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by holowey »

pa i za tramvajsku naponsku mrezu trebaju stubovi...ali i pruga...a za trolu iz jednacine troska izbaciti prugu...i gdje je tu isplativost tramvaja u odnosu na trolejbus? fakat?
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#21800 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

To će ti dresdner najbolje objasniti, ali i ako se vratiš malo kroz temu, nedavno je to već objasnio. Da bi se izjednačio učinak jednog tramvaja, potrebno je puno više autobusa/trolejbusa koji puno kraće traju, tako da na kraju ispadne skuplje.
Post Reply