iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21776 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Saka wrote:
diablobih wrote:Tako je, airpods najbolje...
Nije sporno da su Jabird Run bolje recimo zvukom ali su za $50 skuplje, veće, kraće traje baterija, nemaju jednostavnost spajanja itd. Pa neka bira kome je šta važnije.

Raja se bunila ovdje da su Airpods sa $160 preskupe, slažem se. Bilo je pitanje koje su to slične jeftinije a bolje, ti si naveo dvoje koje su u nekim segmentima vjerovatno bolje ali još skuplje! Dakle još čekamo na odgovor.
samsungove iconx su bolje, a ista cijena... Isto tako i zolo liberty +
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21777 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

diablobih wrote:
Saka wrote:
diablobih wrote:Tako je, airpods najbolje...
Nije sporno da su Jabird Run bolje recimo zvukom ali su za $50 skuplje, veće, kraće traje baterija, nemaju jednostavnost spajanja itd. Pa neka bira kome je šta važnije.

Raja se bunila ovdje da su Airpods sa $160 preskupe, slažem se. Bilo je pitanje koje su to slične jeftinije a bolje, ti si naveo dvoje koje su u nekim segmentima vjerovatno bolje ali još skuplje! Dakle još čekamo na odgovor.
samsungove iconx su bolje, a ista cijena... Isto tako i zolo liberty +
:thumbup: To je već uporedivo. Pogledaću reviews, nisam ih dosad vidio.

I ovo izgleda obećavajuće ali još je na dugom štapu: https://www.indiegogo.com/projects/soun ... oth-sports#/
bruteforce
Posts: 206
Joined: 23/05/2017 14:29

#21778 Re: iPhone - All about

Post by bruteforce »

Meni 3.5 ulaz i slušalice ništa ne znače, a za sume koje vi ovdje spominjete se može nabavit dobar sound system...
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21779 Re: iPhone - All about

Post by Saka »

bruteforce wrote:Meni 3.5 ulaz i slušalice ništa ne znače, a za sume koje vi ovdje spominjete se može nabavit dobar sound system...
Može se i za sumu koju daš za smartphone nabaviti i dobar stacionarni kompjuter. Samo kakve to ima veze jedno s drugim?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21780 Re: iPhone - All about

Post by ado-šampion »

Jaybird Run su 210 eura. Jabra su isto preko 200 eura. Oba para imaju slabiju bateriju i duplo ili 3x slabiju ako se racuna kuciste (12h odnosno 8h).

Iconx ista cijena kao Airpods. Na amazon.de imaju ocjenu 3 od cca 110 reviewova, dok Airpods imaju 4,5 od 470 reviewova.

Ja trazio jeftinije da imaju sve ko Airpods i da bolje zvuce, a nadjoste ste mi od 3 slusalice, 2 s vecom cijenom i jedne s istom. Na 2 s vecom cijenom baterija slabija. Sve tri imaju onu ruznu gumicu koju sam imao sa slusalicama koje su mi dosle s jednim telefonom davno, patnja ziva, ne stoji u uhu nikako. Mozda je i do mog uha. I na kraju za sve tri je sigurno da s iPhoneom nece raditi ni blizu ko Airpods.

I jos niko ne napisa da li je imao neke od tih slusalice, tako da pretpostavljam da su te sve preporuke bazirane na reviewovima na netu.

Znaci umjesto da ubijedite mene koji imam pozitivno iskustvo i treba mi fakat dobar argument da kupim nesto drugo, vi ubijediste ove druge da su Airpods ipak najbolji izbor. :D

Btw. Airpods su koristene i na Samsungu S6 jedno vrijeme i rade dobro.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21781 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Imas jos zolo liberty + i jos neke jeftinije, koje su bolje. Svejedno, tebi najbolje uhu prija kada puse 300 KM bezveze kao sto bi ti svirale uhu od 30 KM slusalice (zvucno i bolje)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#21782 Re: iPhone - All about

Post by ado-šampion »

U pravu si, nema sta satro si me argumentima.
bluesjunior
Posts: 734
Joined: 21/05/2014 11:14

#21783 Re: iPhone - All about

Post by bluesjunior »

imam pravo dobar TV....samo mu slika nije baš nešto...
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#21784 Re: iPhone - All about

Post by TheHound »

....
Last edited by TheHound on 25/07/2021 21:45, edited 1 time in total.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#21785 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

Gdje ima tih brezicni od 30$, toliko bih mogao dati za slusalice.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21786 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Nema bezicnih za tu cifru da valjaju.
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#21787 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

Licno nemam Airpods niti me nesto vuku, to je valjda generacijski sta li, ali neki dan naletjeh na ovo; sta je ovo, nisam znao ni da postoje jos; sta mislite?!

progress in reverse, perhaps :-D

Image
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#21788 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

šta je ovo, nema ajFonovaca, nema avaza :o , prepali se Nokia će povratiti market za koju godinu sa ovim svojim retro, nostalgičnim stilom

Ali eto ajFon se još uvijek ne da sudeći po nekim pričama, barem što se tiče svoje cijene :-D

https://www.cnet.com/news/2018-iphone-c ... ctory-a12/
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21789 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Iako volim tehnologiju, dati 1000$ i vise za mobitel je idiotizam.

Znam da ce svi sada krenuti sa pricom "pa eno i Note 9 je toliko para". Jeste, samo sto imas Galaxy S9 i S9 plus koji su svake godine isto para, odnosno nisu 1000$ a flagship su uredjaji.

Apple jednostavno mora ubaciti jedan uredjaj u svoju liniju modela koji nece biti 1000$ kao sto to radi Samsung, inace ce ih prestici i Xiaomi. :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21790 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

exampLe. wrote:Iako volim tehnologiju, dati 1000$ i vise za mobitel je idiotizam.

Znam da ce svi sada krenuti sa pricom "pa eno i Note 9 je toliko para". Jeste, samo sto imas Galaxy S9 i S9 plus koji su svake godine isto para, odnosno nisu 1000$ a flagship su uredjaji.

Apple jednostavno mora ubaciti jedan uredjaj u svoju liniju modela koji nece biti 1000$ kao sto to radi Samsung, inace ce ih prestici i Xiaomi. :D
Apple se ne takmici u tom sirotinjskom sektoru
User avatar
beautyfool
Posts: 2107
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#21791 Re: iPhone - All about

Post by beautyfool »

exampLe. wrote:Iako volim tehnologiju, dati 1000$ i vise za mobitel je idiotizam.

Znam da ce svi sada krenuti sa pricom "pa eno i Note 9 je toliko para". Jeste, samo sto imas Galaxy S9 i S9 plus koji su svake godine isto para, odnosno nisu 1000$ a flagship su uredjaji.

Apple jednostavno mora ubaciti jedan uredjaj u svoju liniju modela koji nece biti 1000$ kao sto to radi Samsung, inace ce ih prestici i Xiaomi. :D
Pa ima model iPhone SE
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21792 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

ado_sar wrote:
exampLe. wrote:Iako volim tehnologiju, dati 1000$ i vise za mobitel je idiotizam.

Znam da ce svi sada krenuti sa pricom "pa eno i Note 9 je toliko para". Jeste, samo sto imas Galaxy S9 i S9 plus koji su svake godine isto para, odnosno nisu 1000$ a flagship su uredjaji.

Apple jednostavno mora ubaciti jedan uredjaj u svoju liniju modela koji nece biti 1000$ kao sto to radi Samsung, inace ce ih prestici i Xiaomi. :D
Apple se ne takmici u tom sirotinjskom sektoru
Super komentar, i onda se pitas zasto ljudi misle sve i svasta o Apple korisnicima, cuj sirotinjski sektor. :lol:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#21793 Re: iPhone - All about

Post by ado_sar »

Sta koga boli k sta sirotinja misli. Ko hoce ozbiljan telefon kupi iphone, ko hoce ozbiljno auto kupi mercedes. Za ostale ima dogee, xiomi, dacia i ostala sranja
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21794 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

ado_sar wrote:Sta koga boli k sta sirotinja misli. Ko hoce ozbiljan telefon kupi iphone, ko hoce ozbiljno auto kupi mercedes. Za ostale ima dogee, xiomi, dacia i ostala sranja
Blee.
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#21795 Re: iPhone - All about

Post by Ali_G »

Pa ne kosta svaki 1000$. Ove godine bi trebala izaci 3 modela, predvidjaji od 650 do 1000$.
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#21796 Re: iPhone - All about

Post by diablobih »

Problem je sto se predvidja i slabiji display na tim od 650 dolara, ips lcd ne bih mogao gledati ni za 200 KM.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#21797 Re: iPhone - All about

Post by basicm »

diablobih wrote:Problem je sto se predvidja i slabiji display na tim od 650 dolara, ips lcd ne bih mogao gledati ni za 200 KM.
Jes jes, i dede su nam gledale samo u oled, ips nisu htjeli nikako.
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21798 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

Sad za 1100KM uzmes S9 nov sa AMOLED ekranom, a taj ce biti isto tu negdje sa cijenom a imati ce LCD ekran. :-)
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21799 Re: iPhone - All about

Post by dzipalo »

Kad bi ekran bio jedino mjerilo kvaliteta svi bi nosili Samsung mobitele, ali nije bas tako :)
exampLe.
Posts: 2006
Joined: 26/05/2009 21:30

#21800 Re: iPhone - All about

Post by exampLe. »

dzipalo wrote:Kad bi ekran bio jedino mjerilo kvaliteta svi bi nosili Samsung mobitele, ali nije bas tako :)
Ne provaljuj se.

Sta je to toliko bolje na Iphoneu (8 plus npr.) pa kosta vise nego Galaxy S9, a ima losiji ekran, manji ekran, za brzo punjenje moras dati jos 200KM, dizajn star par godina itd.?
Post Reply