Cijena?ado_sar wrote:imam ti ja zapakovan original punjac, 10KM jeftiniji nego u mekline, ali cim pominjes ebay, mislim da ti te cijene ne odgovaraju.probook wrote:‘ebale vas slusalice![]()
Nego gdje cu kupiti online punjac i kabal za iphone 7? Original ako moze ikako
iPhone - All about
Moderator: Benq
-
probook
- Posts: 5043
- Joined: 13/10/2013 22:38
#21751 Re: iPhone - All about
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21752 Re: iPhone - All about
Svi koji su testirali i radili recenzije kažu da su Airpods zvukom iste ako ne i malo bolje od Apple žičanih slušalica koje su uključene u kutiju. Tako da ne znam kako to nisu u rangu žičanih. Možda nisu zvukom u rangu žičanih od 300KM, ali to smo već apsolvirali. U svakom slučaju nakon bežičnih (potpuno bežičnih) ja više žičane ne diram ni mašicama, pa ni one polubežične kao što su OnePlus bullets.
Ali hajde, da ne spamamo više temu slušalicama, svako nek uzima šta mu se svidja i šta mu je prioritet. Samo bez komentara da su glupani svi koji ne misle kao on, pogotovo ako ih je na desetine miliona.
Ali hajde, da ne spamamo više temu slušalicama, svako nek uzima šta mu se svidja i šta mu je prioritet. Samo bez komentara da su glupani svi koji ne misle kao on, pogotovo ako ih je na desetine miliona.
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21753 Re: iPhone - All about
Apple je blizu izbacivanja svog oficijelnog wireless punjaca zvanog Airpower, a cijena ce se kretati oko 200$.
Hoces li i za to naci opravdanje u smislu "prakticno je" ili "brzo prepozna mobitel kad ga spustim" ?
Hoces li i za to naci opravdanje u smislu "prakticno je" ili "brzo prepozna mobitel kad ga spustim" ?
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21754 Re: iPhone - All about
Neću. Ali ti ćeš reći ima wireless punjača po $20 i rade potpuno isto, a milioni ljudi koji su kupili Apple-ov su to uradili samo da bi se s njim slikali na Instagramu. 
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21755 Re: iPhone - All about
Prava si nedokazna ovcica, ljudi na tebi bas fino zaradjuju.
Aj zdravo.
Aj zdravo.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#21756 Re: iPhone - All about
Haj rasprava i sve, ali bas je komedija kontanje da je na Zapadu kupiti slusalice od 180 dolara ili eura i s istim se uslikati za Instagram privilegija. Pa bolan mraka koja istovara materijal u Ikei nosa Airpods slusalice. 
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21757 Re: iPhone - All about
Da. Zapad je bas olicje inteligencije i razuma.
Dosta rasprave, uzivaj u slusalicama od 300KM koje imaju zvuk slusalica od 30KM, vi ste pametni, mi budale.
Dosta rasprave, uzivaj u slusalicama od 300KM koje imaju zvuk slusalica od 30KM, vi ste pametni, mi budale.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21758 Re: iPhone - All about
Ne, tamo zive samo ovce a pametni su u BiH koja je na dnu svih listi treceg svijeta.
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21759 Re: iPhone - All about
Dosta svadje za danas, eno pocinju ti Kardashiani.Saka wrote:Ne, tamo zive samo ovce a pametni su u BiH koja je na dnu svih listi treceg svijeta.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#21760 Re: iPhone - All about
Low end rang, sonyeve zicane od 15-30 dolara npr kao sto sam imao, tu je to negdje.ado-šampion wrote:Izvini ako te prozivam, ali moze li se znati koje su to zicane i koji je to "rang"?
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#21761 Re: iPhone - All about
Dakle meni valjaju nakon sto s glave skinem slusalice od 400-500 KM, isto zicane da ne bude zabune, a tebi ne valjaju posle jeftinjaka od 40-50 KM?
Mogao sam pretpostaviti koji je to rang. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21762 Re: iPhone - All about
Dosta sam trollao sa Instagramom, sad ozbiljno pitam:ado-šampion wrote:Dakle meni valjaju nakon sto s glave skinem slusalice od 400-500 KM, isto zicane da ne bude zabune, a tebi ne valjaju posle jeftinjaka od 40-50 KM?Mogao sam pretpostaviti koji je to rang. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
Dakle, imas Airpods slusalice i sigurno si koristio i Earpods (koje dodju sa Iphoneom u kutiji).
Ima li neke razlike u kvaliteti zvuka izmedju njih?
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#21763 Re: iPhone - All about
Ima, bolji je zvuk na Airpods, ne drasticno ali je bolji. Drasticno je bolji na Momentum Wireless i na QC35 koje su duplo skuplje od Airpods i skroz drugi tip bezicnih slusalica.
Evo ja bih bas volio da mi neko kaze koje su to slusalice da imaju sve kao Airpods a da su jeftinije jer mozda kontam sebi kupiti jos jedne.
Dakle da nema kabla izmedju slusalica, da baterija traje do 5 sati, da s 15 minuta punjenja u kucistu dobijes dodatna 3 sata, i da imaju neke osnovne smart funkcije, tipa da promijenis pjesmu bez vadjenja telefona iz dzepa ili glasovne komande i da imaju bolji zvuk. Pa Beats slusalice s kablovima iza vrata su skoro isto para. Googleove sa konopcem oko vrata su skoro isto para. Boseove koje nemaju nikakve smart funkcije i slabiju bateriju su skuplje i to imaju kabal, malo bolje Boseove (QC30) s malo boljom baterijom su haman duplo skuplje i isto imaju kabal, i kad im se potrosi baterija mozes se slikat bez da ih ustekas na punjenje.
Porediti cijene zicanih i bezicnih slusalica je totalno besmisleno, jer su bezicne slusalice od istih zicanih skuplje vise od 70%, primjeri na pocetku posta navedene slusalice. I postoje jako dobri razlozi zasto je to tako. Naravno kome takvo nesto treba. A totalno je druga dimenzija biti u pokretu sa zicanim i s bezicnim slusalicama. Samo ko nije probao moze tvrditi suprotno.
Edit: Evo jedan inteligentan u moru glupih klipova vezanih na Airpods, na koji sam slucajno nedavno naletio:
Evo ja bih bas volio da mi neko kaze koje su to slusalice da imaju sve kao Airpods a da su jeftinije jer mozda kontam sebi kupiti jos jedne.
Dakle da nema kabla izmedju slusalica, da baterija traje do 5 sati, da s 15 minuta punjenja u kucistu dobijes dodatna 3 sata, i da imaju neke osnovne smart funkcije, tipa da promijenis pjesmu bez vadjenja telefona iz dzepa ili glasovne komande i da imaju bolji zvuk. Pa Beats slusalice s kablovima iza vrata su skoro isto para. Googleove sa konopcem oko vrata su skoro isto para. Boseove koje nemaju nikakve smart funkcije i slabiju bateriju su skuplje i to imaju kabal, malo bolje Boseove (QC30) s malo boljom baterijom su haman duplo skuplje i isto imaju kabal, i kad im se potrosi baterija mozes se slikat bez da ih ustekas na punjenje.
Porediti cijene zicanih i bezicnih slusalica je totalno besmisleno, jer su bezicne slusalice od istih zicanih skuplje vise od 70%, primjeri na pocetku posta navedene slusalice. I postoje jako dobri razlozi zasto je to tako. Naravno kome takvo nesto treba. A totalno je druga dimenzija biti u pokretu sa zicanim i s bezicnim slusalicama. Samo ko nije probao moze tvrditi suprotno.
Edit: Evo jedan inteligentan u moru glupih klipova vezanih na Airpods, na koji sam slucajno nedavno naletio:
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21764 Re: iPhone - All about
To se onda svodi na jedno, a to je sta ti ustvari treba.
Meni kabal ne smeta i ja bi radije kupio bolje slusalice od 300KM sa kablom.
Tebi kabal ne odgovara, volis tu slobodu i prakticnost i radije bi zrtvovao malo zvuka i imao slusalice koje ti zajedno sa caseom stanu u dzep, nego da imas zvijer od slusalica ali da ti se kabal mota oko vrata.
Saku sam malo trollao jer je napisao post kao da radi u Appleu, morao sam.
Meni kabal ne smeta i ja bi radije kupio bolje slusalice od 300KM sa kablom.
Tebi kabal ne odgovara, volis tu slobodu i prakticnost i radije bi zrtvovao malo zvuka i imao slusalice koje ti zajedno sa caseom stanu u dzep, nego da imas zvijer od slusalica ali da ti se kabal mota oko vrata.
Saku sam malo trollao jer je napisao post kao da radi u Appleu, morao sam.
- Curve
- Posts: 1800
- Joined: 03/04/2011 01:18
- Location: Waterloo, Ontario
#21765 Re: iPhone - All about
bingo! o tome se i radi.. kome sta treba, over the ear slusalice imaju sigurno bolji zvuk, al ja to znam da nebi iskoristio tj. u kuci bi mi prasinu skupljale, dok bezicne sigurno da bi uvjek u dzepu bile i vise ih koristio..exampLe. wrote:To se onda svodi na jedno, a to je sta ti ustvari treba.
Meni kabal ne smeta i ja bi radije kupio bolje slusalice od 300KM sa kablom.
Tebi kabal ne odgovara, volis tu slobodu i prakticnost i radije bi zrtvovao malo zvuka i imao slusalice koje ti zajedno sa caseom stanu u dzep, nego da imas zvijer od slusalica ali da ti se kabal mota oko vrata.
Saku sam malo trollao jer je napisao post kao da radi u Appleu, morao sam.
al ti si poceo sa pricom da ko god uzima airpod uzima da bi se slikali na insta tj kako ti napisao bio instagram furac
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21766 Re: iPhone - All about
Jesam jer je Saka napisao post k'o da on radi u Appleu, a znam da se svi Apple korisnici pale kad im kazes da su furaci pa sam ga malo istrollao.Curve wrote:bingo! o tome se i radi.. kome sta treba, over the ear slusalice imaju sigurno bolji zvuk, al ja to znam da nebi iskoristio tj. u kuci bi mi prasinu skupljale, dok bezicne sigurno da bi uvjek u dzepu bile i vise ih koristio..exampLe. wrote:To se onda svodi na jedno, a to je sta ti ustvari treba.
Meni kabal ne smeta i ja bi radije kupio bolje slusalice od 300KM sa kablom.
Tebi kabal ne odgovara, volis tu slobodu i prakticnost i radije bi zrtvovao malo zvuka i imao slusalice koje ti zajedno sa caseom stanu u dzep, nego da imas zvijer od slusalica ali da ti se kabal mota oko vrata.
Saku sam malo trollao jer je napisao post kao da radi u Appleu, morao sam.
al ti si poceo sa pricom da ko god uzima airpod uzima da bi se slikali na insta tj kako ti napisao bio instagram furac
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21767 Re: iPhone - All about
Saka se nije ni javljao dok ti nisi izvalio glupost sa Instagramom. Vrati se malo nazad. Kad ti je nestalo argumenata poceo si da vrijedjas. Tako da ne vadi se na Saku jer si klasicni troll.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#21768 Re: iPhone - All about
Ja nikad slusalice nisam otpakovao, otkad imam mobitel. Svake odu sa telefonom nove.
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21769 Re: iPhone - All about
Neka sam, takve kao sto si ti i treba trollati.Saka wrote:Saka se nije ni javljao dok ti nisi izvalio glupost sa Instagramom. Vrati se malo nazad. Kad ti je nestalo argumenata poceo si da vrijedjas. Tako da ne vadi se na Saku jer si klasicni troll.
Ado i curve normalno diskutuju, a ti se nasao ovdje kao uvrijedjena mlada.
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21770 Re: iPhone - All about
Jer si nedokazan i tvrdoglav. Sad kad si uvidio da si ispao paglu onda vadiona neka.exampLe. wrote:Neka sam, takve kao sto si ti i treba trollati.Saka wrote:Saka se nije ni javljao dok ti nisi izvalio glupost sa Instagramom. Vrati se malo nazad. Kad ti je nestalo argumenata poceo si da vrijedjas. Tako da ne vadi se na Saku jer si klasicni troll.
Ado i curve normalno diskutuju, a ti se nasao ovdje kao uvrijedjena mlada.
-
exampLe.
- Posts: 2006
- Joined: 26/05/2009 21:30
#21771 Re: iPhone - All about
Da, bas. I dalje tvrdim da ne bi dao 300KM za Airpods, niti cu.
Imas mahanje, uvrijedjena mlada.
Imas mahanje, uvrijedjena mlada.
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#21772 Re: iPhone - All about
Pa eto, jabra i jaybirds su sigurno bolje, a u tom su rangu cijene...ado-šampion wrote:Ima, bolji je zvuk na Airpods, ne drasticno ali je bolji. Drasticno je bolji na Momentum Wireless i na QC35 koje su duplo skuplje od Airpods i skroz drugi tip bezicnih slusalica.
Evo ja bih bas volio da mi neko kaze koje su to slusalice da imaju sve kao Airpods a da su jeftinije jer mozda kontam sebi kupiti jos jedne.
Dakle da nema kabla izmedju slusalica, da baterija traje do 5 sati, da s 15 minuta punjenja u kucistu dobijes dodatna 3 sata, i da imaju neke osnovne smart funkcije, tipa da promijenis pjesmu bez vadjenja telefona iz dzepa ili glasovne komande i da imaju bolji zvuk. Pa Beats slusalice s kablovima iza vrata su skoro isto para. Googleove sa konopcem oko vrata su skoro isto para. Boseove koje nemaju nikakve smart funkcije i slabiju bateriju su skuplje i to imaju kabal, malo bolje Boseove (QC30) s malo boljom baterijom su haman duplo skuplje i isto imaju kabal, i kad im se potrosi baterija mozes se slikat bez da ih ustekas na punjenje.
Porediti cijene zicanih i bezicnih slusalica je totalno besmisleno, jer su bezicne slusalice od istih zicanih skuplje vise od 70%, primjeri na pocetku posta navedene slusalice. I postoje jako dobri razlozi zasto je to tako. Naravno kome takvo nesto treba. A totalno je druga dimenzija biti u pokretu sa zicanim i s bezicnim slusalicama. Samo ko nije probao moze tvrditi suprotno.
Edit: Evo jedan inteligentan u moru glupih klipova vezanih na Airpods, na koji sam slucajno nedavno naletio:
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21773 Re: iPhone - All about
Jaybird Run koje su jedine fully wireless su preko 200€, znaci dosta skuplje od Airpods. Baterija im traje 4h (Airpods 5h). Zvuk im jest nešto bolji ali su i dosta glomaznije.
Jabra Elite Sport fully wireless takodje preko $200, $40 skuplje od Airpods.
Btw. nemojte porediti fully wireless sa onim polubežičnim koji imaju kabl izmedju. To nisu uporedivi proizvodi.
Evo dobar video od MKBHD gdje se vidi da Airpods nemaju poštenog konkurenta:
Jabra Elite Sport fully wireless takodje preko $200, $40 skuplje od Airpods.
Btw. nemojte porediti fully wireless sa onim polubežičnim koji imaju kabl izmedju. To nisu uporedivi proizvodi.
Evo dobar video od MKBHD gdje se vidi da Airpods nemaju poštenog konkurenta:
- diablobih
- Posts: 8302
- Joined: 28/12/2015 02:17
#21774 Re: iPhone - All about
Tako je, airpods najbolje...
-
Saka
- Posts: 2640
- Joined: 25/02/2011 11:49
#21775 Re: iPhone - All about
Nije sporno da su Jaybird Run bolje recimo zvukom ali su skuplje, veće, kraće traje baterija, nemaju jednostavnost spajanja itd. Pa neka bira kome je šta važnije.diablobih wrote:Tako je, airpods najbolje...
Raja se bunila ovdje da su Airpods sa $160 preskupe, slažem se. Bilo je pitanje koje su to slične jeftinije a bolje, ti si naveo dvoje koje su u nekim segmentima vjerovatno bolje ali još skuplje! Dakle još čekamo na odgovor.
