Isječak iz romana "Ćaršija-style intelektualac" - Kako je prošao put od hajvana preko talibana do velikana... i nazad.cernica wrote:DVA POGLEDA
Kada uzmemo sagledavanje u bit ili srz, onda je povrsno gledanje na stvari njegova suprotnost, koja se (posebno u intelektualnim krugovima) uzima kao termin kojim se oznacava nestrucnost. Koristi se, takodjer, I u negativnom kontekstu, odnosno kao “vid” sirokih narodnih masa (mada nije pravilo). E, te siroke narodne mase uzimaju sebi za pravo da odredjuju, zakljucuju pa cak I naredjuju sta je “dokaz”. Oni vide brdo. A sta bi drugo I vidjeli kad gledaju povrsno... cijeloga zivota?!
Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2176
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2178
Osim bitne činjenice da niti jedan od navedenih dr.-a nije izjavio da je Visočica uistinu piramida, fondacija ne samo da nema vodećeg svjetskog nego nema uopće (makar i sa Univerziteta u Živinicima) niti jednog jedinog redovnog univerzitetskog profesora bilo: arheologije, geologije, historije, geofizike...glas mraka wrote: IZVOD IZ INTERVJU-A SA SEMIROM OSMANAGICEM
11. Koji tim stručnjaka će raditi na iskopavanjima?
JEZGRO TIMOVA JE SLIJEDECE: U GEOLOSKOM NADZORU IMAMO ISKUSNOG GEOLOGA NADJIJU NUKIC IZ SARAJEVA, DOKTORA GEOLOSKIH NAUKA STJEPANA CORICA IZ AUSTRIJSKOG GEOLOSKOG DRUSTVA, GEOLOGA IBRICU PERISTIJA IZ CRNE GORE I MLADOG GEOLOGA NEDIMA JUKICA IZ TUZLE. U ARHEOLOSKOM TIMU SU SEAD PILAV KOJI JE DIPLOMIRAO ARHEOLOGIJU NA UNIVERZITETU U SVEDSKOJ, SILVANA COBANOV KOJA JE ZAVRSILA ARHEOLOGIJU U ZADRU I SASA JANKOVIC KOJI JE STUDIRAO ARHEOLOGIJU U BEOGRADU. OD STRANACA IMAMO TIM ISKUSNIH ARHEOLOGA KAO STO SU: RICHARD ROYCE IZ AUSTRALIJE, ALLYSON MCDAVID IZ SAD, CHRIS MUNDLIGLER IZ KANADE, MARTIN ANER IZ AUSTRIJE. LISTA NIJE KONACNA I JOS CE SE MIJENJATI I DOPUNJAVATI DO POCETKA PROLJETNOG ISTRAZIVANJA.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2179
cernica wrote: Dostavljene su nam znacajne detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina
“(…)Dostavljamo Vam detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina”Kekec wrote: Brato,
da se imalo razumijes u kartografiju i u geomorfologiju,
nikada ovo gore ne bi napisao.
Enver BUZA
Strucni Kolegij
Geodetski Zavod BiH
Sarajevo
Iskustvo koje se dokazalo ispravnim I povezalo nekoliko stotina vrsnih strucnjaka i naucnih organizacija u zemlji I inostranstvu, u jedan jedinstven istrazivacki Projekat.Macuser wrote:
Ma koje iskustvo? To sto se penjao na piramide? Milioni turista to rade svake godine. Onda su turisticki vodici u Gizi geniji za piramide? Sta je covjek iskopao, otkrio sam? Nista!
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2180
Sta je dokazano? Nista nije dokazano! Semir je taj koji kaze da je dokazano. Nista nije potvrdjeno ni od koga! Ni jedno jedino zvanicno tijelo ili organizacija nije potvrdilo postojanje bilo cega ispod brda.cernica wrote:Iskustvo koje se dokazalo ispravnim I povezalo nekoliko stotina vrsnih strucnjaka i naucnih organizacija u zemlji I inostranstvu, u jedan jedinstven istrazivacki Projekat.
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2181
Od kada su to geodeti strucnjaci za geomorfologiju i geologiju?cernica wrote:cernica wrote: Dostavljene su nam znacajne detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina“(…)Dostavljamo Vam detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina”Kekec wrote: Brato,
da se imalo razumijes u kartografiju i u geomorfologiju,
nikada ovo gore ne bi napisao.
Enver BUZA
Strucni Kolegij
Geodetski Zavod BiH
Sarajevo
Takodjer, molio bih barem jednog od "stotina vrsnih strucnjaka i naucnih organizacija povezanih u Projekat" da odgovori sta se desilo sa druge dvije strane piramide?
Kakva je to tajanstvena erozija u pitanju, koja je sa jedne strane "piramide" odlomila stranicu, a sa druge nasula par stotina metara zemlje?
Ili cemo opet pozvati "kosmicku kataklizmu" u pomoc?
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2182
Vec sam naveo razlog. Niko iz Fondacije nista ne izjavljuje jer se Semir postavio kao isturena licnost kako bi pokupio svu ‘vatru’. Naucni radnici su pri Fondaciji, sto navodi da potvrdjuju tezu o bosanskim piramidama.mali blento wrote:
Osim bitne činjenice da niti jedan od navedenih dr.-a nije izjavio da je Visočica uistinu piramida…
Medjunarodni Savjet Fondacije je u samom procesu formiranja. Naucnici iz cijelog svijeta nas kontaktiraju, nakon cega slijedi oficijelno obracanje potencijalnim clanovima. To je process u toku I lista se redovno prosiruje. Ko nema uvida u to - ne moze ni da prica. Mali blentomali blento wrote:
…fondacija ne samo da nema vodećeg svjetskog nego nema uopće (makar i sa Univerziteta u Živinicima) niti jednog jedinog redovnog univerzitetskog profesora bilo: arheologije, geologije, historije, geofizike...
Od domacih redovnih profesora svakako da ima i odziva I podrske. I o tome ce javnost biti obavjestena.
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2183
A koja je uopste svrha Fondacije?
U Velikoj Britaniji su dva skromna arheologa-amatera napravila izvanredno otkrice: Dokazali su da je covjek postojao u Velikoj Britaniji prije 700,000 godina!!! Ni fotografisati se za novine nisu htjeli, dok nas vrlo "istrazivac" pravi tijelo dostojno organizacije leta na Mjesec prije no sto je bilo sta dokazao.
U Velikoj Britaniji su dva skromna arheologa-amatera napravila izvanredno otkrice: Dokazali su da je covjek postojao u Velikoj Britaniji prije 700,000 godina!!! Ni fotografisati se za novine nisu htjeli, dok nas vrlo "istrazivac" pravi tijelo dostojno organizacije leta na Mjesec prije no sto je bilo sta dokazao.
http://www.guardian.co.uk/science/story ... 43,00.html
Although they spoke to me for this article, Mutch and Durbidge later decided they did not want to be photographed. Their work at the cliff face is not yet over, and they fear attracting undue attention to it.
"It's the science that's important", says Mutch, "not us."
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#2184
Evo samo malo detaljnije:cernica wrote:cernica wrote:Dostavljene su nam znacajne detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina“(…)Dostavljamo Vam detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina”Enver BUZAKekec wrote:Brato,
da se imalo razumijes u kartografiju i u geomorfologiju,
nikada ovo gore ne bi napisao.
Strucni Kolegij
Geodetski Zavod BiH
Sarajevo
Geodetske mape, po svojoj prirodi su samo mape. Nikada one ne mogu biti preciznije od covjecijeg oka,
kada se govori o ovom primjeru i slicnim.
Covjek ocima gleda u razmjeri 1:1, a mape su ipak malo drugacijeg razmjera.
("Kome ti vise vjerujes, mojim mapama ili svojim ocima")
Ovdje se radi o maloj povrsini. Da se vodi polemika o trasi npr. autoputa ili dalekovodne linije
duzine 300 km, e, tu postujem geodetske mape.
Drugo, volio bih vidjeti mape, a takodje i upoznati autora mape
koja prikazuje erozione procese stare nekoliko HILJADA godina.
Brato, ubleha do ublehe!
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2185
U naucnom svijetu kaze se da je dokazano na osnovu istrazivackih rezultata, a ne kada masa to vidi I potvrdi.macuser wrote:
Sta je dokazano? Nista nije dokazano!...
Ponavljam, Semir nije jedini. Koliko god ste vi uporni da minimizirate cijelu Fondaciju I Projekat, toliko prezentirate svoje zle namjere citaocima ove teme.macuser wrote: Semir je taj koji kaze da je dokazano
Svakako da jestemacuser wrote: Nista nije potvrdjeno ni od koga!
Na koja zvanicna tijela I organizacije mislis? Zemaljski Muzej – Sarajevo, mozda?!macuser wrote: Ni jedno jedino zvanicno tijelo ili organizacija nije potvrdilo postojanje bilo cega ispod brda.
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2186
Evo kako su amateri iz Velike Britanije potvrdili otkricecernica wrote:Svakako da jestemacuser wrote: Nista nije potvrdjeno ni od koga!
Na koja zvanicna tijela I organizacije mislis? Zemaljski Muzej – Sarajevo, mozda?!macuser wrote: Ni jedno jedino zvanicno tijelo ili organizacija nije potvrdilo postojanje bilo cega ispod brda.
Dok u slucaju piramide presudjuje jedino Semirovo "ekspertno oko" ...Then came the flint. "It was pure luck," says Durbidge. "We'd done three small sections, and we found our first flint flake."
"I knew what it was," says Mutch. "It was crisp ... stood out a mile."
They sent it to the Natural History Museum, and got an excited letter back: "You appear to have hit the jackpot."
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2187
U naucnom svijetu, gdje? Na osnovu kojih rezultata? Nejasne satelitske slike, nekoliko iskopanih kamenica?U naucnom svijetu kaze se da je dokazano na osnovu istrazivackih rezultata, a ne kada masa to vidi I potvrdi.
Ko osim Semira to tvrdi?Ponavljam, Semir nije jedini. Koliko god ste vi uporni da minimizirate cijelu Fondaciju I Projekat, toliko prezentirate svoje zle namjere citaocima ove teme.
UNESCO ili bilo koji ARCHAEOLOGICAL RESEARCH LABORATORY!Na koja zvanicna tijela I organizacije mislis? Zemaljski Muzej ? Sarajevo, mozda?!
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2188
Glupost, naravno. Doktori nauka ne bi nikada predali svoj teško stečeni kredibilitet u ruke elokventnog ali ipak samo poluobrazovanog bolesno ambicioznog psihopate.glas mraka wrote:Vec sam naveo razlog. Niko iz Fondacije nista ne izjavljuje jer se Semir postavio kao isturena licnost kako bi pokupio svu ‘vatru’.mali blento wrote:
Osim bitne činjenice da niti jedan od navedenih dr.-a nije izjavio da je Visočica uistinu piramida…
Onda ih trebate što prije kontaktirati da ljudi znaju. Da ne bude iznenađenja...Naucni radnici su pri Fondaciji, sto navodi da potvrdjuju tezu o bosanskim piramidama.
znanje wrote:
…fondacija ne samo da nema vodećeg svjetskog nego nema uopće (makar i sa Univerziteta u Živinicima) niti jednog jedinog redovnog univerzitetskog profesora bilo: arheologije, geologije, historije, geofizike...
Samo vi njima recite da otkopavanje zidova još nije počeo, a kad će ne zna se. Mislim, ako ste pošteni naravno...Medjunarodni Savjet Fondacije je u samom procesu formiranja. Naucnici iz cijelog svijeta nas kontaktiraju, nakon cega slijedi oficijelno obracanje potencijalnim clanovima. To je process u toku I lista se redovno prosiruje. Ko nema uvida u to - ne moze ni da prica. Mali blento, eto, uzima sebi za pravo da kaze da zna ko je pri Fondaciji, a ko nije.
Pa zar se na domaće nije "ufatila prašina", kako umobolni vođa sekte reče? Da nije nestalo "vodećih svjetskih" profesora, pa daj šta daš?Od domacih redovnih profesora svakako da ima i odziva I podrske. I o tome ce javnost biti obavjestena.
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2189
Cuj amatera?! Pa zar ti nisi pricao protiv vjerodostojnosti naucnih radova kod amatera (Semira).Prenj wrote:
(…) su dva skromna arheologa-amatera napravila izvanredno otkrice:…
A kako si ti povjerovao u to? Na osnovu cega? Tvog naucnog obrazovanja mozda? A vidjeli ti te ljude? Velis, dokaz je kada se piramida providi (tako ste pricali ti I tvoji).Prenj wrote:
Dokazali su da je covjek postojao u Velikoj Britaniji prije 700,000 godina!!!
Ti ljudi ocito nisu imali interese pojavljivati se u javnosti. Pojavljivanje u javnosti ne znaci rezultat umisljenosti. Fondacija je osnovana I trebamo skrenuti medijsku paznju kako bi se prikupila sredstva (a ona su neophodna) da se piramide otkopaju. Fondacija takodjer ima za ciljeve promociju I zastitu arheoloskog blaga Bosne I Hercegovine. Zasto bi se to usutkivalo? Sta ti to smeta. Ustvari, zasto ti to smeta?Prenj wrote:
Ni fotografisati se za novine nisu htjeli, dok nas vrlo "istrazivac" pravi tijelo dostojno organizacije leta na Mjesec prije no sto je bilo sta dokazao.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2190
Ja ga pitam ko je od silnih doktora potvrdio da je brdo piramida, a on kaže - samo vođa smije govoriti ispred fondacije. A kad ga Macuser podsjeti na "dokaze" koje vođa iznosi u javnosti, on odgovara kako to nisu vođine nego riječi članova (doktora-eksperata, koga drugog). Pa ti njih uhvati - ni za rep ni za glavu! Autentična, poremećena sekta!glas mraka wrote:Ponavljam, Semir nije jedini. Koliko god ste vi uporni da minimizirate cijelu Fondaciju I Projekat, toliko prezentirate svoje zle namjere citaocima ove teme.macuser wrote: Semir je taj koji kaze da je dokazano
macuser wrote: Nista nije potvrdjeno ni od koga!
Od koga od ovih doktora? Citiraj njihove riječi kojima potvrđuju piramidu.Svakako da jeste
Može i Muzej, ali je bolje vodeći svjetski redovni univerzitetski profesori: arheologije, geologije, historije, geofizike...Na koja zvanicna tijela I organizacije mislis? Zemaljski Muzej – Sarajevo, mozda?!
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#2191
Dosta vise "bacanja prasine u oci"....Fondacija je osnovana I trebamo skrenuti medijsku paznju kako bi se prikupila sredstva (a ona su neophodna) da se piramide otkopaju.
Posto imate toliko strucnjaka, raznih profila, vrlo lako cete odrediti gdje je povrsinski sloj najtanji.
Uzmite pet krampi i lopata i za jedan dan cete doci do zida piramide. I kada to uradite,
znajte da ste zavrsili 90 posto posla. Kada se zid pojavi, necete imati problema sa daljnim
kopanjem, kao ni sa novcem.
Ako zelite, lako je, zar ne?
"Sta se to iza brda valja?"
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2192
Semira ovdje osporavamo svo vrijeme, nikoga drugog.cernica wrote:Cuj amatera?! Pa zar ti nisi pricao protiv vjerodostojnosti naucnih radova kod amatera (Semira).Prenj wrote:
(…) su dva skromna arheologa-amatera napravila izvanredno otkrice:…
Vjerodostojnost kojih radova?
Da li bi nam mogao jos jednom navesti listu Semirovih radova objavljenih u referentnim naucnim casopisima?
Relevantna institucija (The Natural History Museum, London) je potvrdila otkrice, kao sto pise u citiranom dijelu teksta, zasto ne vjerovati u to?cernica wrote:A kako si ti povjerovao u to? Na osnovu cega? Tvog naucnog obrazovanja mozda? A vidjeli ti te ljude? Velis, dokaz je kada se piramida providi (tako ste pricali ti I tvoji).Prenj wrote:
Dokazali su da je covjek postojao u Velikoj Britaniji prije 700,000 godina!!!
cernica wrote:Ti ljudi ocito nisu imali interese pojavljivati se u javnosti. Pojavljivanje u javnosti ne znaci rezultat umisljenosti. Fondacija je osnovana I trebamo skrenuti medijsku paznju kako bi se prikupila sredstva (a ona su neophodna) da se piramide otkopaju. Fondacija takodjer ima za ciljeve promociju I zastitu arheoloskog blaga Bosne I Hercegovine. Zasto bi se to usutkivalo? Sta ti to smeta. Ustvari, zasto ti to smeta?Prenj wrote:
Ni fotografisati se za novine nisu htjeli, dok nas vrlo "istrazivac" pravi tijelo dostojno organizacije leta na Mjesec prije no sto je bilo sta dokazao.
Fino pise u tekstu, njima je nauka vaznija od publiciteta.
Za razliku od vas.
Naravno, sredstva su neophodna.
Pa zar nije vec dugacak red mogucih finansijera, kao sto je to npr. National Geographic?
Ako niste znali oni daju redovno pozamasne grantove za ovakva istrazivanja. Ili su vam mozda njihovi kriteriji prestrogi?
Last edited by Prenj on 14/01/2006 18:55, edited 1 time in total.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2193
@Prenj, zaboravio si da sektašima moraš sve nacrtati:
- Istraživačke ekspedicije / grantovi Londonskog Royal Geographical Society:
http://www.rgs.org/category.php?Page=maingrants
- Istraživačke ekspedicije / grantovi Londonskog Royal Geographical Society:
http://www.rgs.org/category.php?Page=maingrants
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2194
Svi bi oni bili presretni da mogu dati doprinos ovako epohalnom otkricu, da ovdje ikakvog otkrica ima.znanje wrote:@Prenj, zaboravio si da sektašima moraš sve nacrtati:
- Istraživačke ekspedicije / grantovi Londonskog Royal Geographical Society:
http://www.rgs.org/category.php?Page=maingrants
Nazalost.
Jer da je ovo sto Semir prica istina, ovo bi bilo, nakon otkrica Troje i Machu Picchua, najvece otkrice moderne arheologije, tukli bi se donatori iz cijelog svijeta ko ce prije pare dati.
Ali kako ovdje nikakvog dima nema, a kamo li vatre, treba sad praviti Fondaciju epskih razmjera za varanje drzavljanja BiH od cije bi sirotinje se ovo sve trebalo finansirati.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2195
jeste li vi citatli geoloske izvjestaje ikako ?????
-
cernica
- Posts: 184
- Joined: 03/11/2005 15:34
#2196
Pogle, pogle, navalili ko vrane u svom stilu JURIS!!!
UNISTI, ZABRANI, USUTI...
Ocito sam vas dirno u zivac. Nego, ne mogu ja toliko stici odgovarati na vase...providne. Svaka vam je tanka. Iole razuman citalac to moze da primjeti.
Za ovaj put sam vam izdvojio jos jedan odgovor.
Do sljedeceg javljanja
UNISTI, ZABRANI, USUTI...
Ocito sam vas dirno u zivac. Nego, ne mogu ja toliko stici odgovarati na vase...providne. Svaka vam je tanka. Iole razuman citalac to moze da primjeti.
Za ovaj put sam vam izdvojio jos jedan odgovor.
cernica wrote: U naucnom svijetu kaze se da je dokazano na osnovu istrazivackih rezultata, a ne kada masa to vidi I potvrdi.
Vidi se da nisi u nauci. Ponavljam, za bilo sta, naucnom terminologijom se oznacav dokazanim na osnovu istrazivackih rezultata, a ne kada masa to vidi I potvrdi.macuser wrote: U naucnom svijetu, gdje? Na osnovu kojih rezultata? Nejasne satelitske slike, nekoliko iskopanih kamenica?
cernica wrote: Ponavljam, Semir nije jedini. Koliko god ste vi uporni da minimizirate cijelu Fondaciju I Projekat, toliko prezentirate svoje zle namjere citaocima ove teme.
Jeli ti mene zezas ili si stvarno povrsan - povrsan. Ako si takav ne vrijedi s tobom vise ni raspravljat. Vec ti je toliko puta receno koja su imena (neka) pri Fondaciji.macuser wrote: Ko osim Semira to tvrdi?
cernica wrote: Na koja zvanicna tijela I organizacije mislis? Zemaljski Muzej ? Sarajevo, mozda?!
UNESCO je na listi kojoj ce se Fondacija u skoro vrijeme obratiti. Ponavljam po ko zna koji put, Fondacija je svega oko mjesec dana stara. Mnogo toga treba uraditi I organizovati se. Treba vremena dok se ne pokriju sve planirane aktivnosti. Polako, strpljenja malo. Cucete. Zar ne primjecujete da svaki dan dolaze nove informacije.macuser wrote: UNESCO ili bilo koji ARCHAEOLOGICAL RESEARCH LABORATORY!
Do sljedeceg javljanja
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2197
teski je to njima svariti , ti nemozes njima objasniti rijecima , ti im moras crtati , vidis ko sto ja radim, ne bili shvatili
, zivim za dan kad ako bog da prvi dijelovi zidova ugledaju svjetlo dana , da vidim kakva ce biti reakcija znanjeta i kompanije
a ako ne bude piramide bice uglanom nesto kamenu ispod i opet je dobro
, zivim za dan kad ako bog da prvi dijelovi zidova ugledaju svjetlo dana , da vidim kakva ce biti reakcija znanjeta i kompanije
a ako ne bude piramide bice uglanom nesto kamenu ispod i opet je dobro
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2198
@cernica
Sto se mene licno tice, apsolutno ne vjerujem u piramidu, ali ako bi piramida, kojim cudom, postojala, bio bih presretan. Zbog Bosne, zbog svih nas i prvi bih rekao da sam gadno i grdno pogrijesio i u svoje licno ime i prezime se izvinuo Semiru za moje sumnje, ako treba i u otvorenom pismu.
Sada, jedno pitanje za tebe.
Sta ako ne nadju piramidu? Znam da je za tebe nemoguce, ali odgovori mi, onako, hipoteticno, sta ako ne otkriju piramidu? Sta cemo onda?
Sto se mene licno tice, apsolutno ne vjerujem u piramidu, ali ako bi piramida, kojim cudom, postojala, bio bih presretan. Zbog Bosne, zbog svih nas i prvi bih rekao da sam gadno i grdno pogrijesio i u svoje licno ime i prezime se izvinuo Semiru za moje sumnje, ako treba i u otvorenom pismu.
Sada, jedno pitanje za tebe.
Sta ako ne nadju piramidu? Znam da je za tebe nemoguce, ali odgovori mi, onako, hipoteticno, sta ako ne otkriju piramidu? Sta cemo onda?
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2199
Ako se piramida pronadje, na pismo cu i ja dodati svoje ime. I dobrovoljno kopati sest mjeseci ako treba!Macuser wrote:@cernica
Sto se mene licno tice, apsolutno ne vjerujem u piramidu, ali ako bi piramida, kojim cudom, postojala, bio bih presretan. Zbog Bosne, zbog svih nas i prvi bih rekao da sam gadno i grdno pogrijesio i u svoje licno ime i prezime se izvinuo Semiru za moje sumnje, ako treba i u otvorenom pismu.
Sada, jedno pitanje za tebe.
Sta ako ne nadju piramidu? Znam da je za tebe nemoguce, ali odgovori mi, onako, hipoteticno, sta ako ne otkriju piramidu? Sta cemo onda?
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2200
El-bosniaco, drzi se ti lava, mozda kaze jos koju.
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 628#683628.
A mozda i knjigu koju napise: "Kako sam izgovorio Semir kada sam se popeo na piramidu"
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 628#683628.
A mozda i knjigu koju napise: "Kako sam izgovorio Semir kada sam se popeo na piramidu"
