Kad se stvari prevode na tu tvoju verziju bosanskog sve sto postoji se moze trivijalizirati i obesmisliti. Svaka dalja diskusija je tek posebno besmislena. Ali hajde, necu dugo..SaraFina wrote:neon-x wrote:Ti i dalje o jabukama.SaraFina wrote:Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na novou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
Nista on nije obecao osim da ce uciniti sve sto moze samo i iskljucivo u interesu drzave i da utice na kvalitativnu promjenu svijesti u drzavi pa dokle dobaci.
Eto stvarno je velika mudrost poznavati nivoe i nadleznosti vlasti u drzavi.
U prevodu na bosanski: Biću fikus u precjedništvu! Ako mi se pruži prilika tudjim K ću gloginje mlatiti!
Ako ne pruži, niko neće moći reći da nisam probao!
Zato glasajte za mene!!!
Ako iko nece i ne planira biti fikus u Predsjednistvu onda je to Mirsad. Clan Predsjednistva ima svoje nadleznosti koje su u dobroj mjeri nevezane za ostale nivoe vlasti i nema se potrebe biti fikus, ali to je vec stvar (ne)poznavanja nacina funksionisanja vlasti i razlicitih nivoa.
Tacno je da ce pokusati mlatiti i tudjim i svojim kad mu se god pruzi prilika. Ne vidim nista sporno. Niko od probosanskih stranaka nece ostvariti ni relativnu pobjedu na ovim izborima. Mozemo ocekivati totalni buckuris u vlasti naredne cetiri godine. Bas me zanima cijim k ce ti stranacki clanovi predsjenistva mlatiti gloginje, cak i kad bi ta funkcija zavisila od ostalih nivoa vlasti.
