Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#2176 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

SaraFina wrote:
neon-x wrote:
SaraFina wrote:Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.

To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.

Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na novou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
Ti i dalje o jabukama.

Nista on nije obecao osim da ce uciniti sve sto moze samo i iskljucivo u interesu drzave i da utice na kvalitativnu promjenu svijesti u drzavi pa dokle dobaci.

Eto stvarno je velika mudrost poznavati nivoe i nadleznosti vlasti u drzavi.

U prevodu na bosanski: Biću fikus u precjedništvu! Ako mi se pruži prilika tudjim K ću gloginje mlatiti!
Ako ne pruži, niko neće moći reći da nisam probao!

Zato glasajte za mene!!!
Kad se stvari prevode na tu tvoju verziju bosanskog sve sto postoji se moze trivijalizirati i obesmisliti. Svaka dalja diskusija je tek posebno besmislena. Ali hajde, necu dugo..

Ako iko nece i ne planira biti fikus u Predsjednistvu onda je to Mirsad. Clan Predsjednistva ima svoje nadleznosti koje su u dobroj mjeri nevezane za ostale nivoe vlasti i nema se potrebe biti fikus, ali to je vec stvar (ne)poznavanja nacina funksionisanja vlasti i razlicitih nivoa.

Tacno je da ce pokusati mlatiti i tudjim i svojim kad mu se god pruzi prilika. Ne vidim nista sporno. Niko od probosanskih stranaka nece ostvariti ni relativnu pobjedu na ovim izborima. Mozemo ocekivati totalni buckuris u vlasti naredne cetiri godine. Bas me zanima cijim k ce ti stranacki clanovi predsjenistva mlatiti gloginje, cak i kad bi ta funkcija zavisila od ostalih nivoa vlasti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2177 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote:Ja zbilja ne vidim tvoju računicu u propagiranju Boriše i Mirse, izuzev ako nemaš namjeru da zbilja uništiš svaku mogućnost da Bećirević i Komšić zajedno udju u precjedništvo???Mogućnost da Boriša dobije više glasova od Čovića, a Hadžikadić od Bećirevića, ravna je mogućnost da će Ankara biti 2018 glavni grad Kurdistana. Pa Smrčka donekle kužim, ali tebe ne. Jesi Fahrin, Bakirov ili Čovićev stranački pristalica koji pravi smutnju na forumu? :D
Racunica je jednostavna...

Mirsad i Borisa su ljudi koji nemaju nikakve veze sa kriminalno-koruptivnim mrezama.

Svi ostali kandidati su integralni dio kriminalno-koruptivne mreze.

Izbor ne moze biti laksi.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2178 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

SaraFina wrote:Trebao je Hadžikadić oko sebe okupiti obrazovanih ljudi iz zemlje i inostranstva, slične vizije. Pa tek onda otpočeti nešto na zdravim temeljima.

Ovako bi on bukvalno to što rekoh, i to u zemlji BiH i sa strankama koje "em imaju svoje kandidate, em mu ne iskazuju ni elementarno poštovanje gradio neke vizije.

Pa na debati mu se "ključni kandidati nisu pojavili" da ne gube vrijeme i jer ga ne smatraju dostojnim protivnikom. A ne radi snage argumenata i njegovog zvučnog faxa. Ovo je BiH. Denis i Džaferović iza sebe imaju preko 100 k glasova sigurnih, Hadžikadić vizionarsku skupinu na facebooku i Fan klub na kliksu.
O čemu mi pričamo onda?
Ne znam o cemu ti pricas, ako imaju po 100K glasova, sto onda izbjegavaju suceljenje i jos im pride drzavna televizija pomaze?
Evo OVO sve sto vidimo je samo dovoljan razlog, koliko ce se lisica istjerati iz brloga...nije stvar u Hadzikadicu da je Klintona Shroedera organizovao, ista bi mantra ovdje bila...
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#2179 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sale07 »

Znam da su mu sane ravne nuli, ali ima moj glas, jer mislim da je normalan covjek.
I vjerujem da s velikim brojem glasova ce ohrabriti i druge normalne ljude da se iduce decenije odlucju kandidovati i da se na taj nacin moze otjerati ova pogan kroz nekih 20 godina.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2180 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

sale07 wrote:Znam da su mu sane ravne nuli, ali ima moj glas, jer mislim da je normalan covjek.
I vjerujem da s velikim brojem glasova ce ohrabriti i druge normalne ljude da se iduce decenije odlucju kandidovati i da se na taj nacin moze otjerati ova pogan kroz nekih 20 godina.
:thumbup: :thumbup:

Upravo to kaze danas moj jaran.

Glas za SDA i SDP nije samo bacen glas, to je glas za kriminal i korupciju, glas protiv BiH i protiv naroda. Bolje ne glasati nikako nego dati glas onima koji su unistili sistem.

Ja vec dugo imam pravo glasa i glasao sam samo dva puta. Nikada za SDA, SDP, DF, SBB i ostale otpatke od zelenih i crvenih.

Treba jacati ljude poput Hadzikadica nasim glasovima. Nasim glasovima odrzat cemo ih u BH politici i tako mijenjati stvari. Mozda za 5, 10 ili 20 godina postanemo normalna zemlja.

Ja cu svoju savjest umiriti glasom za Mirsada Hadzikadica i Nasu stranku. Da njih nema, ne bih uopste izasao na izbore, kao sto nisam dosta puta do sada.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2182 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

Fin politički marketing moram priznat'. Potpuno svjestan da do takvog dogovora naravno ne može doći, u očima nekih ispast će kao neko ko ujedinjuje za razliku od ostalih koji dijele i skupiti određeni broj glasova na konto toga.

Možda u njemu ima više političke mudrosti nego što sam mislio.
SSemir
Posts: 4584
Joined: 26/02/2009 08:42

#2183 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SSemir »

Leverage wrote:Fin politički marketing moram priznat'. Potpuno svjestan da do takvog dogovora naravno ne može doći, u očima nekih ispast će kao neko ko ujedinjuje za razliku od ostalih koji dijele i skupiti određeni broj glasova na konto toga.

Možda u njemu ima više političke mudrosti nego što sam mislio.
Ali idalje nije dovoljno dobar da zasöuzi tvoj göas. Ili se varam?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2184 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

SSemir wrote:
Leverage wrote:Fin politički marketing moram priznat'. Potpuno svjestan da do takvog dogovora naravno ne može doći, u očima nekih ispast će kao neko ko ujedinjuje za razliku od ostalih koji dijele i skupiti određeni broj glasova na konto toga.

Možda u njemu ima više političke mudrosti nego što sam mislio.
Ali idalje nije dovoljno dobar da zasöuzi tvoj göas. Ili se varam?
U konkurenciji u kojoj se nalazi Denis Bećirović - nije.

Inače ovo gore što sam naveo ne mora nužno biti pohvalno o njemu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22740
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2185 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GandalfSivi »

Nije sada meni ovo najjasnije. U cemu je poenta izbora, ako ce se stranke odluciti za samo jednog kandidata (prvenstveno mislim na kandidata iz reda Bosnjaka)?

S druge strane, ako Hadzikadic misli da medju trojicom vodecih kandidata ima neko ko mu je najblizi po politickim pogledima, apsolutno podrzavam ideju da se povuce iz utrke (koju realno hoce izgubiti), i savjetuje svojim potencijalnim glasacima da se oprijedele za tog kandidata. Isto bih rekao i za Falatara, jer sada je vec jasno da nece pobijediti...
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2186 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

GandalfSivi wrote:
Nije sada meni ovo najjasnije. U cemu je poenta izbora, ako ce se stranke odluciti za samo jednog kandidata (prvenstveno mislim na kandidata iz reda Bosnjaka)?

S druge strane, ako Hadzikadic misli da medju trojicom vodecih kandidata ima neko ko mu je najblizi po politickim pogledima, apsolutno podrzavam ideju da se povuce iz utrke (koju realno hoce izgubiti), i savjetuje svojim potencijalnim glasacima da se oprijedele za tog kandidata. Isto bih rekao i za Falatara, jer sada je vec jasno da nece pobijediti...
Meni je ovo potpuno nejasno, ovdje se truni o tome kako donosi neku svježinu i promjenu, a onda pročitaš ovako nešto i vidiš da je njegov vokabular i način razmišljanja potpuno isti kao i kod drugih.........
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2187 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by seln »

SSemir wrote:
Leverage wrote:Fin politički marketing moram priznat'. Potpuno svjestan da do takvog dogovora naravno ne može doći, u očima nekih ispast će kao neko ko ujedinjuje za razliku od ostalih koji dijele i skupiti određeni broj glasova na konto toga.

Možda u njemu ima više političke mudrosti nego što sam mislio.
Ali idalje nije dovoljno dobar da zasöuzi tvoj göas. Ili se varam?
Ruka ti vuce na desnu stranu... sta ima u Njemackoj?
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2188 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

Problem je što ste taj njegov politički spin uzeli za ozbiljno. To vam je finta kojom sebi diže rejting.

Eto SDP i SDA će se dogovoriti oko zajedničkog kandidata :lol:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2189 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by zrakomlat »

Kikibombona wrote:
sale07 wrote:Znam da su mu sane ravne nuli, ali ima moj glas, jer mislim da je normalan covjek.
I vjerujem da s velikim brojem glasova ce ohrabriti i druge normalne ljude da se iduce decenije odlucju kandidovati i da se na taj nacin moze otjerati ova pogan kroz nekih 20 godina.
:thumbup: :thumbup:

Upravo to kaze danas moj jaran.

Glas za SDA i SDP nije samo bacen glas, to je glas za kriminal i korupciju, glas protiv BiH i protiv naroda. Bolje ne glasati nikako nego dati glas onima koji su unistili sistem.

Ja vec dugo imam pravo glasa i glasao sam samo dva puta. Nikada za SDA, SDP, DF, SBB i ostale otpatke od zelenih i crvenih.

Treba jacati ljude poput Hadzikadica nasim glasovima. Nasim glasovima odrzat cemo ih u BH politici i tako mijenjati stvari. Mozda za 5, 10 ili 20 godina postanemo normalna zemlja.

Ja cu svoju savjest umiriti glasom za Mirsada Hadzikadica i Nasu stranku. Da njih nema, ne bih uopste izasao na izbore, kao sto nisam dosta puta do sada.
Ja sam takodjer konto za MirsA glasat. Mislim dane moze napraviti veliki rezultat sad za sad ali kontam mozda bi mogao uzeti dovoljno glasova, pa da iduce izbore bude ozbiljniji kandidat, da ga ljudi upoznaju. Što se tiče ostalih nivoa, nemam pojma za koga ću glasat. Možda za određena imena i prezimena, nebitno kojoj stranci pripadaju, al opet znajući da daješ glas za sbb, sda i filijale, nemam pojma...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22740
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2190 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GandalfSivi »

Leverage wrote:Problem je što ste taj njegov politički spin uzeli za ozbiljno. To vam je finta kojom sebi diže rejting.

Eto SDP i SDA će se dogovoriti oko zajedničkog kandidata :lol:
Pa fino kazem, posto je to utopija za ove jace kandidate, on bi trebao voditi primjerom, ne bi trebao stavljati sebe licno iznad drzave.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2191 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

GandalfSivi wrote: Pa fino kazem, posto je to utopija za ove jace kandidate, on bi trebao voditi primjerom, ne bi trebao stavljati sebe licno iznad drzave.
Njegova politička platforma je da skupi što je moguće više glasova kako bi stekao takav politički legitimitet da u narednom periodu osnuje stranku i gradi vlastitu političku karijeru ovdje. Njemu je u tom smislu savršeno svejedno ko će biti izabran od preostalih kandidata.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2192 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

palermo wrote:Meni je ovo potpuno nejasno, ovdje se truni o tome kako donosi neku svježinu i promjenu, a onda pročitaš ovako nešto i vidiš da je njegov vokabular i način razmišljanja potpuno isti kao i kod drugih.........
Mirso prodao laznjak uhljebskim strankama, da ih kod slijepog naroda makar malo izvede na cistac.

Svi oni govore da se bore za BiH, da su ovi izbori sudbonosni, da je kljucno u predsjednistvu imati 2:1. Mirso ih poziva da govor pretoce u djelo, potpuno svjestan da do toga nece doci.

Mirso ovim saopstenjem pokazuje svu licemjernost tzv. pro-bosnaskih stranka koje su zapravo anti-bosanske i u stvaarnosti pro-kriminalno-korupcijske.
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#2193 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by palermo »

Kikibombona wrote:
palermo wrote:Meni je ovo potpuno nejasno, ovdje se truni o tome kako donosi neku svježinu i promjenu, a onda pročitaš ovako nešto i vidiš da je njegov vokabular i način razmišljanja potpuno isti kao i kod drugih.........
Mirso prodao laznjak uhljebskim strankama, da ih kod slijepog naroda makar malo izvede na cistac.

Svi oni govore da se bore za BiH, da su ovi izbori sudbonosni, da je kljucno u predsjednistvu imati 2:1. Mirso ih poziva da govor pretoce u djelo, potpuno svjestan da do toga nece doci.

Mirso ovim saopstenjem pokazuje svu licemjernost tzv. pro-bosnaskih stranka koje su zapravo anti-bosanske i u stvaarnosti pro-kriminalno-korupcijske.
de bolan Kiki, ne zajebaji
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22740
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2194 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by GandalfSivi »

Kikibombona wrote:
palermo wrote:Meni je ovo potpuno nejasno, ovdje se truni o tome kako donosi neku svježinu i promjenu, a onda pročitaš ovako nešto i vidiš da je njegov vokabular i način razmišljanja potpuno isti kao i kod drugih.........
Mirso prodao laznjak uhljebskim strankama, da ih kod slijepog naroda makar malo izvede na cistac.

Svi oni govore da se bore za BiH, da su ovi izbori sudbonosni, da je kljucno u predsjednistvu imati 2:1. Mirso ih poziva da govor pretoce u djelo, potpuno svjestan da do toga nece doci.

Mirso ovim saopstenjem pokazuje svu licemjernost tzv. pro-bosnaskih stranka koje su zapravo anti-bosanske i u stvaarnosti pro-kriminalno-korupcijske.
Hajde mi molim te objasni kako onda ti vidis ovaj proglas? Kada kaze da se izabere jedan kandidat, to je nemoguce (jer onda izbori nemaju smisla). Ovo pogotovo vazi za bosnjackog clana, jer barem nominativno, svi su "pro-bosanski" nastrojeni.

Jedina druga opcija je da ovi "slabiji" kandidati podrze nekoga ko hoce imati vise glasova i ko ima sansu da udje.

Znaci, jedina logicna stvar koju ja vidim je da Hadzikadic kaze da eto nece on, ali ce podrzati recimo Becirovica jer mu je najblizi po stavovima. Ne vidim nikakvu drugu logiku ovog proglasa.

Mali edit: Ili je mozda mislio nesta kao: "Ja sam najbolji, hajde svi podrzite mene".
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2195 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

palermo wrote:de bolan Kiki, ne zajebaji
Mislis da je Mirsad bio ozbiljan sa ovim prijedlogom?

Drzavnicki odgovori na pitanja. Cudi me Palermo, citajuci tvoje dosadasnje komentare, rekao bih da se Mirsad uklapa u tvoj profil politicara...

https://www.facebook.com/mirsadhadzikadic/
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2196 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

Leverage wrote:Problem je što ste taj njegov politički spin uzeli za ozbiljno. To vam je finta kojom sebi diže rejting.

Eto SDP i SDA će se dogovoriti oko zajedničkog kandidata :lol:
Kao ni DF pijano i SDP-ovac iz prvog saffa. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2197 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

GandalfSivi wrote:
Hajde mi molim te objasni kako onda ti vidis ovaj proglas? Kada kaze da se izabere jedan kandidat, to je nemoguce (jer onda izbori nemaju smisla). Ovo pogotovo vazi za bosnjackog clana, jer barem nominativno, svi su "pro-bosanski" nastrojeni.

Jedina druga opcija je da ovi "slabiji" kandidati podrze nekoga ko hoce imati vise glasova i ko ima sansu da udje.

Znaci, jedina logicna stvar koju ja vidim je da Hadzikadic kaze da eto nece on, ali ce podrzati recimo Becirovica jer mu je najblizi po stavovima. Ne vidim nikakvu drugu logiku ovog proglasa.

Mali edit: Ili je mozda mislio nesta kao: "Ja sam najbolji, hajde svi podrzite mene".
Nije mislio nista od toga, procitaj ponovo.
Pozivamo sve stranke i političke organizacije koje imaju kandidata za člana Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda da sjednu za sto i izaberu jednog kandidata kojeg će svi podržati.

Također, pozivamo sve stranke koje imaju kandidata za člana Predsjedništva iz reda hrvatskog naroda, a koje žele prosperitetnu Bosnu i Hercegovinu, da izaberu jednog kandidata kojeg će svi podržati.
Hadzikadic poziva NJIH da izaberu. Poziva stranke. Bacio im je kost, eto sta je.

Dobar dio stranka trubi da su izbori sudbonosni i da je od presudne vaznosti da u predsjednistvu bude 2:1. Ako je tako, sjedite i dogovorite se, ako vam je drzava vaznija od licnih interesa. Hadzikadic kaze:
To zahtijeva dogovor.

To zahtijeva odgovornost.

To zahtijeva podređivanje ličnih interea interesima države.
Jednim saopstenjem je obesmislio njihovu laznu borbu za BiH koja je zapravo borba za vlastite guzice i stranku. Borba za vlastite interese je uglavnom u koliziji sa borbom za drzavu, u slucaju tzv. pro-bosanske kriminalno-lopovske ekipe.

http://izdvojeno.ba/hadzikadic-pozvao-b ... rcegovina/

Hadzikadic demonstrira intelektualnu nadmoc u odnosu na stranacke poltrone koji su protukandidati. Jedina steta sto bosanski narod nema kapacitet prepoznati ogromnu razliku u kvalitetu izmedju Hadzikadica sa jedne i ostalih kandidata sa druge strane.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2198 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

GandalfSivi wrote:
Kikibombona wrote:
palermo wrote:Meni je ovo potpuno nejasno, ovdje se truni o tome kako donosi neku svježinu i promjenu, a onda pročitaš ovako nešto i vidiš da je njegov vokabular i način razmišljanja potpuno isti kao i kod drugih.........
Mirso prodao laznjak uhljebskim strankama, da ih kod slijepog naroda makar malo izvede na cistac.

Svi oni govore da se bore za BiH, da su ovi izbori sudbonosni, da je kljucno u predsjednistvu imati 2:1. Mirso ih poziva da govor pretoce u djelo, potpuno svjestan da do toga nece doci.

Mirso ovim saopstenjem pokazuje svu licemjernost tzv. pro-bosnaskih stranka koje su zapravo anti-bosanske i u stvaarnosti pro-kriminalno-korupcijske.
Hajde mi molim te objasni kako onda ti vidis ovaj proglas? Kada kaze da se izabere jedan kandidat, to je nemoguce (jer onda izbori nemaju smisla). Ovo pogotovo vazi za bosnjackog clana, jer barem nominativno, svi su "pro-bosanski" nastrojeni.

Jedina druga opcija je da ovi "slabiji" kandidati podrze nekoga ko hoce imati vise glasova i ko ima sansu da udje.

Znaci, jedina logicna stvar koju ja vidim je da Hadzikadic kaze da eto nece on, ali ce podrzati recimo Becirovica jer mu je najblizi po stavovima. Ne vidim nikakvu drugu logiku ovog proglasa.

Mali edit: Ili je mozda mislio nesta kao: "Ja sam najbolji, hajde svi podrzite mene".[/quote]
Tako je, neka Becirovic da njemu glasove...ako je vec bosna ugrozena, ugrozena je od dosadasnjih ne od "novih".
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#2199 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Ja_Ja »

Dvije hefte do izbora i jos niko ne pise po cemu su drugi kandidati bolji od njega. Hajde de, idemo dalje.
User avatar
Leverage
Posts: 9637
Joined: 27/05/2018 16:32

#2200 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Leverage »

Što se tiče SDP-a i Bećirovića, tu je sve potpuno jasno. Nema dogovora sa SDA jer za SDP pobjeda SDA jednako je loša kao pobjeda HDZ-a.

Dakle, ne postoji nikakvo nacionalno jedninstvo sa SDA, oni su za SDP na suprotnoj strani u svemu.
Locked