Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8007
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2177 Re: RE: Re: Citroen All About
Samo nemoj čitati postove od konektovanog.konektovan wrote:SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Nema mana. [emoji106]
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#2178 Re: Citroen All About
Slažem se. Samo ga redovno tjerati na autoput i na 3000 obrtaja u trećoj. Mislim da ti nisu dolazili bez fapa.konektovan wrote:SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Nema mana.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2179 Re: Citroen All About
Nemaju fap, plivajuci, tako da je i to neka usteda.Haris.ba wrote:Slažem se. Samo ga redovno tjerati na autoput i na 3000 obrtaja u trećoj. Mislim da ti nisu dolazili bez fapa.konektovan wrote:SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Nema mana.
- hekaton
- Posts: 863
- Joined: 19/12/2013 11:31
#2180 Re: Citroen All About
Zanimam se za C4 i opasno sam zagrijan za to auto.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2181 Re: RE: Re: Citroen All About
Nek cita slobodno, nije nikakva tajna.Dzontra_Volta wrote:Samo nemoj čitati postove od konektovanog.konektovan wrote:SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Nema mana. [emoji106]
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#2182 Re: Citroen All About
Onda ništa. To je prva godina novoga modela (valjda si taj uzeo). Ja vozam sa fapom i plivajućim, 2014. Kupljeno na onoj akciji za 26 milja. Stvarno je auto dobro. Jeste kod mene iskustvo novoga, ali ako si ga pregledao i bio je korektno održavan - nema tu šta priče.konektovan wrote:
Nemaju fap, plivajuci, tako da je i to neka usteda.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2183 Re: Citroen All About
Mislm da su novi modeli isli od 2011, a ovo je kod njega facelift prve generacije, jer je u njemu stari motor.Haris.ba wrote:Onda ništa. To je prva godina novoga modela (valjda si taj uzeo). Ja vozam sa fapom i plivajućim, 2014. Kupljeno na onoj akciji za 26 milja. Stvarno je auto dobro. Jeste kod mene iskustvo novoga, ali ako si ga pregledao i bio je korektno održavan - nema tu šta priče.konektovan wrote:
Nemaju fap, plivajuci, tako da je i to neka usteda.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2184 Re: Citroen All About
odlican auto , a i 2.0hdi se pokazao pouzdaniji od 1.6hdihekaton wrote:Zanimam se za C4 i opasno sam zagrijan za to auto.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2185 Re: Citroen All About
Ne lazi covjeka.amar1994 wrote:odlican auto , a i 2.0hdi se pokazao pouzdaniji od 1.6hdihekaton wrote:Zanimam se za C4 i opasno sam zagrijan za to auto.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2186 Re: Citroen All About
Nije smesno, sammo nema dobrih majstora.amar1994 wrote:![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2187 Re: Citroen All About
Redovno servise raditi, a ja ih radim svakih 10 hiljada km. Ulje koje preporucuje proizvodjac i ne bi trebalo da bude vecih problema, sem, ako nije pregazio kilometara k'o treci rajh?!SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Ovjes je, bar po mom iskustvu jako kvalitetan u smislu trajnosti, a i cijene dijelova, a ako bi se sta mijenjalo, cijene nisu visoke. Velik je izbor dijelova,sto kvalitetnih, sto onih manje kvalitetnih. Ja sam za nesto jace od sedam godina, kako ga vozim, zamijenio krajnicu i sponu. Takodjer, mislim da su zadnji seleni, problematicni, i gumice amortizera, a to ces osjetiti, ako lupa, i proizvodi metalni zvuk i poskakuje preko sina i odbohnih traka i drugih poprecnih neravnina. Ne bi bilo lose podmazivati s vremena na vrijeme balans stange, i one znajz nekad praviti cudan zvuk. Podloske dizni takodjer znaju praviti problem, zna se pojaviti oko njih tragova nafte, ulja, ne znam ni ja cega tacno, i prave specifican zvuk. To nije skupo, samo majstori koji ih mjenjaju, znajz da naprave sranje, jer je njima moment kljuc, samo misaona imenica.
Elektronika ne pravi problem, u smislu paljenja lampica na instrument tabli, bar kod mene.
Sijalice znaju biti kratkog vijeka, al to nije neka problematika.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2188 Re: Citroen All About
Odlican auto. Najbolji enterijer u kompaktoj klasi ako pogledamo ugradjene materijale, komotno je u rangu A3. Prostor na nivou klase, vozna dinamika nije na nivou Focusa npr, ali je udobniji.amar1994 wrote:odlican auto , a i 2.0hdi se pokazao pouzdaniji od 1.6hdihekaton wrote:Zanimam se za C4 i opasno sam zagrijan za to auto.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.![]()
Motor je slijed razvoja 2.0 HDI motora koji je jedan od najboljih motora obima cca 2000 ccm.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2189 Re: Citroen All About
Ugradjeni materijali na na gornjoj strani insttrument table su kvalitetni, a ostalo je na nivou starog c4 i 307,308, a i gepek je poprilicno izdasan za kompakta.ElRe wrote:Odlican auto. Najbolji enterijer u kompaktoj klasi ako pogledamo ugradjene materijale, komotno je u rangu A3. Prostor na nivou klase, vozna dinamika nije na nivou Focusa npr, ali je udobniji.amar1994 wrote:odlican auto , a i 2.0hdi se pokazao pouzdaniji od 1.6hdihekaton wrote:Zanimam se za C4 i opasno sam zagrijan za to auto.
Htio bih pronaci neki sa exclusive paketom opreme i 2.0 motorom. Jedini takav na piku je ovaj.
http://www.olx.ba/artikal/22061595/citr ... dell-2012/
Ako mogu forumasi sa malo vise iskustva da me prosvijetle, konkretno o ovom autu sa linka a i generalno da li je ovo dobar izbor.![]()
Motor je slijed razvoja 2.0 HDI motora koji je jedan od najboljih motora obima cca 2000 ccm.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2190 Re: Citroen All About
konektovan wrote:Nije smesno, sammo nema dobrih majstora.amar1994 wrote:![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
imas PM
-
btd
- Posts: 1
- Joined: 09/02/2017 21:19
#2191 Re: Citroen All About
Moze li mi neko od iskusnijih forumasa i ljubitelja Citroena reci, koje su mane kod C3 Picasso-a, da li je skup za odrzavanje kod nas itd... Imam priliku uzeti 1,4 benzinca, presao 190 00km, na internetu mogu naci dosta pozitivnog i negativnog,a ovde mozda neko moze reci iz prve ruke . Hvala unaprijed!
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2192 Re: Citroen All About
Da li je 1.6 hdi motor (110 KS) preslab za C4 Grand Picasso?
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#2193 Re: Citroen All About
Meni nije.Do neki dan ga vozio,vise od godinu dana.Potrosnja mala,registracija ok,servis uopste nije skup.Zupcasti,trap,plocice...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2194 Re: Citroen All About
nije , onaj od 115ks ide super u 3008/isti je ko taj picasso) , jos automatikThe BEN10 wrote:Da li je 1.6 hdi motor (110 KS) preslab za C4 Grand Picasso?
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2195 Re: Citroen All About
Hvala druže, paziti ću ga koliko se može. Imamo još jedno auto u porodici, Astru H GTC. Ovaj C4 je kupljen za kraćih relacija jer nema taj FAP i plivajući što Astra ima a i 1.9 je pa malo više troši. A, netko je pitao, stari je model C4, onaj od 2004 što je išao. Ovo je zadnja serija.konektovan wrote:Redovno servise raditi, a ja ih radim svakih 10 hiljada km. Ulje koje preporucuje proizvodjac i ne bi trebalo da bude vecih problema, sem, ako nije pregazio kilometara k'o treci rajh?!SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.![]()
Ovjes je, bar po mom iskustvu jako kvalitetan u smislu trajnosti, a i cijene dijelova, a ako bi se sta mijenjalo, cijene nisu visoke. Velik je izbor dijelova,sto kvalitetnih, sto onih manje kvalitetnih. Ja sam za nesto jace od sedam godina, kako ga vozim, zamijenio krajnicu i sponu. Takodjer, mislim da su zadnji seleni, problematicni, i gumice amortizera, a to ces osjetiti, ako lupa, i proizvodi metalni zvuk i poskakuje preko sina i odbohnih traka i drugih poprecnih neravnina. Ne bi bilo lose podmazivati s vremena na vrijeme balans stange, i one znajz nekad praviti cudan zvuk. Podloske dizni takodjer znaju praviti problem, zna se pojaviti oko njih tragova nafte, ulja, ne znam ni ja cega tacno, i prave specifican zvuk. To nije skupo, samo majstori koji ih mjenjaju, znajz da naprave sranje, jer je njima moment kljuc, samo misaona imenica.![]()
Grijaci takodjer, ako su za zamjene, mogu biti problematicni kod vadjenja, cesto se zalome, ako se nisu dugo mjenjali. Preporuka, ako se izvade regularno, obavezno nanijeti bakkrenu mast!!!!
Elektronika ne pravi problem, u smislu paljenja lampica na instrument tabli, bar kod mene.![]()
Sijalice znaju biti kratkog vijeka, al to nije neka problematika.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2196 Re: Citroen All About
SONY_91 wrote:Hvala druže, paziti ću ga koliko se može. Imamo još jedno auto u porodici, Astru H GTC. Ovaj C4 je kupljen za kraćih relacija jer nema taj FAP i plivajući što Astra ima a i 1.9 je pa malo više troši. A, netko je pitao, stari je model C4, onaj od 2004 što je išao. Ovo je zadnja serija.konektovan wrote:Redovno servise raditi, a ja ih radim svakih 10 hiljada km. Ulje koje preporucuje proizvodjac i ne bi trebalo da bude vecih problema, sem, ako nije pregazio kilometara k'o treci rajh?!SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.![]()
Ovjes je, bar po mom iskustvu jako kvalitetan u smislu trajnosti, a i cijene dijelova, a ako bi se sta mijenjalo, cijene nisu visoke. Velik je izbor dijelova,sto kvalitetnih, sto onih manje kvalitetnih. Ja sam za nesto jace od sedam godina, kako ga vozim, zamijenio krajnicu i sponu. Takodjer, mislim da su zadnji seleni, problematicni, i gumice amortizera, a to ces osjetiti, ako lupa, i proizvodi metalni zvuk i poskakuje preko sina i odbohnih traka i drugih poprecnih neravnina. Ne bi bilo lose podmazivati s vremena na vrijeme balans stange, i one znajz nekad praviti cudan zvuk. Podloske dizni takodjer znaju praviti problem, zna se pojaviti oko njih tragova nafte, ulja, ne znam ni ja cega tacno, i prave specifican zvuk. To nije skupo, samo majstori koji ih mjenjaju, znajz da naprave sranje, jer je njima moment kljuc, samo misaona imenica.![]()
Grijaci takodjer, ako su za zamjene, mogu biti problematicni kod vadjenja, cesto se zalome, ako se nisu dugo mjenjali. Preporuka, ako se izvade regularno, obavezno nanijeti bakkrenu mast!!!!
Elektronika ne pravi problem, u smislu paljenja lampica na instrument tabli, bar kod mene.![]()
Sijalice znaju biti kratkog vijeka, al to nije neka problematika.
Ne znam koji ti je motor u astri, ali ces se iznenaditi kako malo trosi 1.6 hdi. I to mu je jedan veliki plus. Znam dosta ljudi koji imaju taj motor, sto u 307,308, c4, svi su prezadovoljni potrosnjom.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2197 Re: Citroen All About
Napisao sam, 1.9 CDTI je u Astri. Troši lijepo ali isto tako i ide pristojnokonektovan wrote:Ne znam koji ti je motor u astri, ali ces se iznenaditi kako malo trosi 1.6 hdi. I to mu je jedan veliki plus. Znam dosta ljudi koji imaju taj motor, sto u 307,308, c4, svi su prezadovoljni potrosnjom.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2198 Re: Citroen All About
M a znam da je 1.9 cdti, ali ne znam koja je verzija, ima od 74, 88, 110?!SONY_91 wrote:Napisao sam, 1.9 CDTI je u Astri. Troši lijepo ali isto tako i ide pristojnokonektovan wrote:Ne znam koji ti je motor u astri, ali ces se iznenaditi kako malo trosi 1.6 hdi. I to mu je jedan veliki plus. Znam dosta ljudi koji imaju taj motor, sto u 307,308, c4, svi su prezadovoljni potrosnjom..
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2199 Re: Citroen All About
88konektovan wrote:M a znam da je 1.9 cdti, ali ne znam koja je verzija, ima od 74, 88, 110?!SONY_91 wrote:Napisao sam, 1.9 CDTI je u Astri. Troši lijepo ali isto tako i ide pristojnokonektovan wrote:Ne znam koji ti je motor u astri, ali ces se iznenaditi kako malo trosi 1.6 hdi. I to mu je jedan veliki plus. Znam dosta ljudi koji imaju taj motor, sto u 307,308, c4, svi su prezadovoljni potrosnjom..
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2200 Re: Citroen All About
A jel taj motor poput Renaultovog 1.6 dCi od 130 KS (lanac umjesto zupčastog)?amar1994 wrote:nije , onaj od 115ks ide super u 3008/isti je ko taj picasso) , jos automatikThe BEN10 wrote:Da li je 1.6 hdi motor (110 KS) preslab za C4 Grand Picasso?![]()
