GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21726 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

Haris.ba wrote:
Thorgerson wrote:
MIslim neka gura Memic ovo, nemam nista protiv toga, ali kanton mu ne bi trebao u tome pomoci.
Što? I Ilidža je dio kantona. A po ustavu i zakonu o lokalnoj samoupravi javni prevoz je u nadležnosti općine. Pa imaš nedavno Kiflinu izjavu o holdingu (da će pozvati općine da osnuju sa kantonom firmu). I kada je bila priča o zadnjim kantonalnim ustavnim amandmanima, opet je pokretana ta priča.

Da ne duljim - iz niza razloga gras je ruiniran. Ali, sada je situacija takva, načelnik jedne općine gura prugu, druge gura centru po brdima....
Hajvan wrote:oliki je neizgradjeni procent zemljista?
sto je s novom ilidzom, koja se po planu sastoji od dva-tri super bloka- a ovaj Butmirski drum je glavna arterijaska cesta tog budceg naselja…?
Na tom videu na toj slici već će radi u tamnocrvenom dijelu. Pravi se zgrada. Ali, to već nije priča za ovu temu.
Auh na sta ce to da lici :lol:
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#21727 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Streptokok »

Thorgerson wrote:
MIslim neka gura Memic ovo, nemam nista protiv toga, ali kanton mu ne bi trebao u tome pomoci.
hm, ona ni oni ne bi trebali puniti kantonalnu kasu?
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#21728 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

Streptokok wrote:
Thorgerson wrote:
MIslim neka gura Memic ovo, nemam nista protiv toga, ali kanton mu ne bi trebao u tome pomoci.
hm, ona ni oni ne bi trebali puniti kantonalnu kasu?
Nisi me razumio. Postoji milion drugih stvari koje se trebaju u raditi i gdje kanton treba pomoci.

Evo odmah sam za to da kanton finansira obnovu pruge na Ilidži. Jer je u katastrofalnom stanju i samo je pitanje dana kada ce tramvaj iskociti iz sina.

Ili evo npr da se rijesi zagadjenje vazduha na toj istoj Ilidzi, koje je ubedljivo najvece u Sarajevu. Ako ne vjerujes meni, vjeruje citacima koji su postavljeni i prati malo Ilidžu. Evo u ovom trenutku indeks kvalitete zraka na Ilidži je 140, a na Bjelava 4, na Marijin Dvoru kod američke ambasade 44. (cisto da napomenem da visi indeks znaci da je zrak zagađen)

http://zrak.ekoakcija.org/sarajevo

Ja shvatam Ilidža je najniza tacka i dole se sve skuplja. Ali bas zbog toga oni bi trebali da budu "najzeleniji" dio grada. A ne suprotno. Ilidža nema rijeseno pitanje grijanja, narocito Hrasnica, Sokolović Kolonija, Otes, Osjek, Stup itd. Citav daj dio lozi drva, ugalj itd i doprinosi jos vecem zagadjenju. Mali broj ih koristi plin ili struju.

Uraditi ili izmjestiti autobusku stanicu, napraviti neku reorganizaciju i srediti prilaz samoj autobuskoj stanici, da nije onakav krkanluk. Tu smatram da bi im kanton trebao pomoci.

Ponavljam opet, ovo sa prugom ce se otegnuti na min 5-6 pa i vise godina. To je Memicev joker koji ce imati u rukavu i izvaliciti po potrebi. Pravi prugu nemamo ni travmaja kako treba. :-)
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21729 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

E cirkusa sa prevozom...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/inspekc ... /181105044

Mi stvarno ne znamo ništa uraditi...
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#21730 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by oldtajmer »

ne odrzavas linije godinama ali ne das ni drugom da vozi,narod ko hebe,jos jedna od prednosti zivota u Bosni :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21731 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

oldtajmer wrote:ne odrzavas linije godinama ali ne das ni drugom da vozi,narod ko hebe,jos jedna od prednosti zivota u Bosni :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Al baš. Logika "kad ne mogu ja neće onda niko".
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21732 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

BadBoy wrote:
oldtajmer wrote:ne odrzavas linije godinama ali ne das ni drugom da vozi,narod ko hebe,jos jedna od prednosti zivota u Bosni :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Al baš. Logika "kad ne mogu ja neće onda niko".
Onaj man je klasicni primjer nacina razmisljanja u tim javnim preduzecima.Svi krivi osim njih samih,ne daje vlada dovoljno para,nema dovoljno donacija.. To sto su tramvaji,Busevi itd prljavi i u katastrofalnom stanju,sto se sine raspadaju jer koriste var aparat stariji od svih nas ovde itd.. sve su drugi krivi.Bahatost kako radnika tako i vozaca a o upravi da ne pricam.Sada je na sceni mi nemozemo jer nije po nasem pa nedamo nikome drugom.Zasto to smeta sto privatnik vozi ? On naplacuje ako vi iole bolju uslugu pravite jos su sufinansirani a karte kako kazete jeftinije pa svijet ce se logicno sa vama voziti.. ali ne nedaj nikome da pridje kako bi ti mogao po svom.
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21733 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

oldtajmer wrote:ne odrzavas linije godinama ali ne das ni drugom da vozi,narod ko hebe,jos jedna od prednosti zivota u Bosni :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
Bezobrazluku nikad kraja. Neću ja, nećeš ni ti, neće niko. A zašto neću? Eto zato.

Da mi je znati šta na ovo kažu oni koji brane Gras. :oops: :oops:
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#21734 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

Sve po zakonu, zakon je isti za sve
+ recite grasovim vozačima da ne puše dok voze, nije lijepo
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21735 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

nlt wrote:Sve po zakonu, zakon je isti za sve
+ recite grasovim vozačima da ne puše dok voze, nije lijepo
Ovi sto popravljaju sine e to je katasterofa... samo izleti iz kamioncica hoda po cesti kao da ne ide 1000 auta... znakic jedva stoji 5 metara od radova nageo se,a kako rade i cim rade da ne pricam.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21736 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

za to stanje najmanje su krivi ti ljudi na odrzavanju pruge ...
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21737 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

bitanga_sa_otesa wrote:za to stanje najmanje su krivi ti ljudi na odrzavanju pruge ...
Nista mu ne fali da trci okolo sa cigarom u ustima i telefonom u ruci, da malo dalje odnese znak i ako treba upozorava saobracaj jer ionako ih je po 5 u ekipi od kojih 2 rade ostale hodaju okolo.Malo discipline i profesionalizma... odnos prema poslu kod nas je ono... ma *ebe mi se :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#21738 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Maharadza »

BadBoy wrote:E cirkusa sa prevozom...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/inspekc ... /181105044

Mi stvarno ne znamo ništa uraditi...


:oops:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21739 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

Maharadza wrote:
BadBoy wrote:E cirkusa sa prevozom...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/inspekc ... /181105044

Mi stvarno ne znamo ništa uraditi...


:oops:
:lol:
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#21740 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

GRAS ko kakva riba na suhom koprca se ali zivota nema jos dugo.
Meni je licno uvreda da ta firma jos uvijek postoji.
Imali su tuce sansi da se promjene ali ne i dalje rase po starom.
Dabog propali a neko ko zeli raditi ozbiljan posao dodje i pokaze kako se to radi.
Ovo je Sarajevski Aluminij bahatili se zaposljavalo se kako god a za sve ostalo postoji SDA.
Ja se iskreno nadam ce SDA pasti u kantonu i da ce nova vlast izljeciti rak zvani Gras.
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21741 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by konektovan »

lajkujMe wrote:GRAS ko kakva riba na suhom koprca se ali zivota nema jos dugo.
Meni je licno uvreda da ta firma jos uvijek postoji.
Imali su tuce sansi da se promjene ali ne i dalje rase po starom.
Dabog propali a neko ko zeli raditi ozbiljan posao dodje i pokaze kako se to radi.
Ovo je Sarajevski Aluminij bahatili se zaposljavalo se kako god a za sve ostalo postoji SDA.
Ja se iskreno nadam ce SDA pasti u kantonu i da ce nova vlast izljeciti rak zvani Gras.
Pored lopovluka unutar grasa, mozda i veci krivac za ovakvu situaciju je i sam kanton. Da bi se gras doveo u zdravu poziciju, potrebna su ogromna sredstva, koja i nova buduca vlast ne moze obezbijediti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#21742 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

Lijek za Gras se zove stecaj.

Ali nema se politicke hrabrosti. Sam taj problem moze uzeti citav mandat. A to se politicarima ne isplati.

Plus, ako stvarno zelis rijesiti probleme, vezes ogromna sredstva iz budzeta nekoliko godina. Mnoge investicije idu na cekanje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#21743 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote:Lijek za Gras se zove stecaj.

Ali nema se politicke hrabrosti. Sam taj problem moze uzeti citav mandat. A to se politicarima ne isplati.

Plus, ako stvarno zelis rijesiti probleme, vezes ogromna sredstva iz budzeta nekoliko godina. Mnoge investicije idu na cekanje.
Po starom zakonu o stecaju bilo je moguce pod posebnim uslovima raditi stecaj drustveno vaznih privrednih subjekata.
Tu se nije islo na likvidaciju, vec izdvajanje perspektivne imovine i formiranje novog preduzeca oslobodjenog dugova i viska radnika.
Samo pod tim uslovima (stecaj) drzava ima zakonsku mogucnost da oprosti poreze i dugove, a kako shvatam vecina potrazivanja je od strane drzave.

Da li ima neki novi zakon, i da li je to moguce po njemu to ne znam,
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#21744 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

konektovan wrote:
lajkujMe wrote:GRAS ko kakva riba na suhom koprca se ali zivota nema jos dugo.
Meni je licno uvreda da ta firma jos uvijek postoji.
Imali su tuce sansi da se promjene ali ne i dalje rase po starom.
Dabog propali a neko ko zeli raditi ozbiljan posao dodje i pokaze kako se to radi.
Ovo je Sarajevski Aluminij bahatili se zaposljavalo se kako god a za sve ostalo postoji SDA.
Ja se iskreno nadam ce SDA pasti u kantonu i da ce nova vlast izljeciti rak zvani Gras.
Pored lopovluka unutar grasa, mozda i veci krivac za ovakvu situaciju je i sam kanton. Da bi se gras doveo u zdravu poziciju, potrebna su ogromna sredstva, koja i nova buduca vlast ne moze obezbijediti.

Naravno da je Kanton kao vlasnik su-krivac za stanje grasa od biranja clanova upravnog odbora i direktora do ne isplacivanja odredjenih podsticaja ali reci da treba kanton dati pare Grasu je ludost.
Dok je stanje isto a isto je ne mijenja se ama bas nista to je bacanje novaca u dubok bunar bez dna.
Prvo nek urade sustinske promjene u preduzecu naprave planove rekonustrukcije sto ukljucuje i otkaze viskovima ali i zaposljavanje manjka radnika tipa vozaca.
Sustina je u tome da je Gras bio i jeste SDA rupa za guranje familije i prijatelja imaju 800 radnika bez definisanog radnog mjesta, i plate koje nisu u skladu s prihodima preduzeca.
Dok se ne zapocne s korjenitim promjenama nista od novaca. A dati su veliki novci vec.
User avatar
stachu
Posts: 4082
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#21745 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stachu »

Dimi se izvana, sad se dimi i iznutra... :roll:
Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25519
Joined: 12/08/2013 12:51

#21746 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by insaneinthebrain »

ne diraj mi u push pauzu :oops: :zzzz:
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#21747 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

CENTROTRANS BLOKIRA BLABLA ILEGALNO OTELI LINIJE BLABLA STOKA UNIŠTAVA VOZILA BLABLA

i frajer hladno zapali cigaru u vozilu. Sad će vješalica doći da ga brani
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21748 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

thekupus wrote:CENTROTRANS BLOKIRA BLABLA ILEGALNO OTELI LINIJE BLABLA STOKA UNIŠTAVA VOZILA BLABLA

i frajer hladno zapali cigaru u vozilu. Sad će vješalica doći da ga brani
pa čovjek pod stresom jer ih centro blokira da ispred autobusa zapale :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21749 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

Ja mislim da se jedino kod nas dimi u busevima. :oops: Izađi napolje pa zapali majku mu jebem.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9904
Joined: 15/04/2015 11:26

#21750 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Thorgerson »

Logovan wrote:Ja mislim da se jedino kod nas dimi u busevima. :oops: Izađi napolje pa zapali majku mu jebem.
Dimi u dječijem parku
Dimi u kaficu
Dimi u firmi
Dimi u restoranu
Dimi u kuci

I onda cudno sto dimi u autobusu.

Pa meni bi bilo cudnije da je izasao i zapalio.
Post Reply