Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela.
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Eh eto, sreća pa si snalažljiv.
Niste poslušali moj savjet u vezi političkog marketinga? Mislite da junci i telci neće u djetelinu ako ih pustite u dva ujutro?
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela.
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela.
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela.
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
Politicki smo nestabilna zemlja to je fakt, u Evropi nije moguce napraviti Kinu ni Indiju sto je stvarno dobro jer bi SDA to vec odavno izvela. Ako su u stanju nagovoriti deklarisanu ljevicu da glasa protiv radnika SDA moze sve. I da napomenem Hrvatska nije dobila nijednu pravu FDI a u evropskoj su uniji i nato-u itd. I dalje mislim da smo pokopali (radnike koji rade na crno sad ce im biti crnje nego ikada ) a ni ostalima nece biti bajno.
Kad vec idemo tim smjerom marketinga u politici mozemo li sad sami odma otpustiti 30% radnika u administraciji i napraviti svoje investicije ?
Ipak ja se ne razumijem u tu politiku mnogo ?
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela.
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
Pa i ti jadnici, za koje sumnjam da su šta obrazovaniji od našeg najneobrazovanijeg osnovca, zaobilaze BiH u širokom luku. Svi bježe iz ovakvih vukojebina. Zato i jurišaju na tračnice, brodove, tunele.
Procitah da su amandmani NS uvrsteni u zakon koji je konacno usvojen
Zanima me da li je uvrsten i onaj amandman da pauza izmedju ugovora na odredjeno bude 60 umjesto dosdasnjih 15 dana?
Veliki uspjeh NASE STRANKE sinoc, nije bilo lako za jedan dan postati stranka PAPAKA,
i za kratko vrijeme elitisticke ambicije Pedja &co, pretvoriti u sitnosicardzijske ....
valja izaci u carsiju medju raju i u oci pogledati.....
Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.
I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.
Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Ci-Nick wrote:Nerazumijem kako nije jasno da će se poslodavac koji nema "teške" obaveze prema radnicima lakše odlučiti za širenje posla, pokušat će,.. ako ne ide vratit će ljude tamo gdje su i bili,... agenciju za zapošljavanje.
Ili mislite da je bolje da ih niko ne dira ako im ne garantuje posao do pezije.
Ja od 1995. radim kod privatnika. Koji pošuje postojeći zakon o radu. Nije robovlasnik. I vjeruj mi da ni do sada nije bilo teško otpustiti radnika koji ti ne treba.
Da, ali je bilo nemoguće otpustiti "radnika" iz javnog preduzeća.
lerdi wrote:
Kako Parlament i Dom naroda mogu usvojiti dva različita zakona? Ako su danas uvršteni vaši amandmani koji nisu bili u Zakonu o radu koji je jučer prošao na Domu naroda onda bi valjda trebalo da se ide na usvajanje ovih amandmana i u Domu naroda ili je danas usvojen isti zakon kao i jučer kako bi zakon prošao a dobili ste čvrsto obečanje da će amandmani biti naknadno implementirani kroz zakon i kolektivni ugovor?
4 amandmana NS-a su uvrstena u zakon prije glasanja u Domu naroda juce, i isti tekst je usvojen danas u Predstavnickom domu. Peti amandman (danasnji) ce ici u opsti kolektivni ugovor.
Znači Peđa i NS nisu glasali jučer za isto ono za šta su glasali danas? Ako su im uvršteni amandmani jučer ćemu napuštanje sjednice Doma naroda?
Nisu glasali juče iako su im amandmani prihvaćeni. Peđa je objasnio i zašto, vrati se par stranica unazad. Radi se o proceduri i primjedbama na kršenje poslovnika, ne o samom sadržaju.
All Apologies wrote:Zanima me da li je uvrsten i onaj amandman da pauza izmedju ugovora na odredjeno bude 60 umjesto dosdasnjih 15 dana?
Jeste.
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.
I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.
Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno?
Last edited by Saka on 01/08/2015 10:05, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...
U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.
Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;
Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.
p.k.
Poznata stvar. Pogotovo SBB i njihova cuvena izjava "vezi konja, gdje ti Aga kaze".
Pedja Kojovic wrote:
Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.
I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.
Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno?
Naravno, no ako je prihvaćeno 9, kako odjednom spade na 4+1?
Onih 10 amandmana je bilo zaista OK i išlo se na 9+1. Šta je onda ušlo u ovih 4+1?
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.
I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.
Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno?
Naravno, no ako je prihvaćeno 9, kako odjednom spade na 4+1?
Onih 10 amandmana je bilo zaista OK i išlo se na 9+1. Šta je onda ušlo u ovih 4+1?
i sad će Nasa stranka ruku pod ruku sa SDA, ASDA, HDZ...niko nije mogao ocekivati da cete se prodati u roku 24 sata, Sarajevo, gdje jedino imate neku organizaciju, ovo vam nece oprostiti...od gradjana postadoste papci u roku hitno, evo vec jutros cijeli grad prica samo o vama...sretan ulazak u koaliciju (sad ce vam naravno svaka njihova tacka biti reformska)
Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic...
Malom Pedji i onom Gratzu koga svi gledaju i bijeli misevi mu hodaju oko nogua, jos nije jasno da iza ovog Zakona slijede Kolektivni ugovori, koje moraju sklopiti tri strane, a da nista ne smije biti ostrije , nego sto stoji u sinocnjem Papackom zakonu i u jos nekoliko zakona...
Toliko o busanju u junacka prsa papaka iz nase stranke , da su kao oni na reformskom nekom putu a ono samo obicni sitnosicardjijski putic...
Marko Zarko wrote:i sad će Nasa stranka ruku pod ruku sa SDA, ASDA, HDZ...niko nije mogao ocekivati da cete se prodati u roku 24 sata, Sarajevo, gdje jedino imate neku organizaciju, ovo vam nece oprostiti...od gradjana postadoste papci u roku hitno, evo vec jutros cijeli grad prica samo o vama...sretan ulazak u koaliciju (sad ce vam naravno svaka njihova tacka biti reformska)
nosara wrote:Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic...
Ne znam sto si jutros namrgodjen
Usli smo jutros u novi mjesec - august,
najzad prodje juli 2015. koji ce svakom ljevicaru do kraja zivota predstavljati nocnu moru
prvo popushi bratska Siriza, i to nakon referenduma na kojem je narod rekao odlucno NE
onda Kuba normalizuje diplomatske odnose sa mrskom Amerikom
na kraju debakl Bajramovicevog socijalistickog sindikata budzetskih korisnika
Ja sam afirmativno pisao o potrebi usvajanja ZOR-a na drugoj temi. Morao je biti usvojen.
Međutim, NS je upravo koristila ono što su rekli da neće: populizam. Da sumiramo njihovo ponašanje:
* na sjednici doma naroda ulože amandmane i kažu podržaćemo zakon ako ovo prihvatite. Fadilj prihvati sve, a Peđa napusti salu i ne glasa. Zakon biva usvojen, a presudni glas obezbjeđuje Maršal Esso Radeljaš.
* onda iz NS kažu: sjetili smo se! imamo jedan ključni amandman, pa ako i njega usvojite, u zastupničkom domu ćemo glasati ZA.
* objavljuju svim medijima da je njihov amandman usvojen, što je čista laž!
* ispostavilo se da im je Fadilj usmeno obećao da će njihovo rješenje ugraditi u Opšti kolektivni ugovor, što je sasvim druga stvari. Postavlja se pitanje, ko još vjeruje šta SDA obeća i kako to Fadilj može garantovati da će ta odredba proći? O opštem kolektivnom ugovoru treba tek da pregovaraju i sindikat i poslodavci. Šta ako poslodavci kažu "nama je to skupo" i ne pristanu?
-------------
Zaključak, hvala NS što je podržala zakon, a na duge staze nećete imati koristi od ovakvog ponašanja. Bolje bi bilo da ste pošteno rekli, kao i Fadilj, mi to moramo, naredili nam.
nosara wrote:Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic...
Ne znam sto si jutros namrgodjen
Usli smo jutros u novi mjesec - august,
najzad prodje juli 2015. koji ce svakom ljevicaru do kraja zivota predstavljati nocnu moru
prvo popushi bratska Siriza, i to nakon referenduma na kojem je narod rekao odlucno NE
onda Kuba normalizuje diplomatske odnose sa mrskom Amerikom
na kraju debakl Bajramovicevog socijalistickog sindikata budzetskih korisnika
Maystor wrote:Ja sam afirmativno pisao o potrebi usvajanja ZOR-a na drugoj temi. Morao je biti usvojen.
Međutim, NS je upravo koristila ono što su rekli da neće: populizam. Da sumiramo njihovo ponašanje:
* na sjednici doma naroda ulože amandmane i kažu podržaćemo zakon ako ovo prihvatite. Fadilj prihvati sve, a Peđa napusti salu i ne glasa. Zakon biva usvojen, a presudni glas obezbjeđuje Maršal Esso Radeljaš.
* onda iz NS kažu: sjetili smo se! imamo jedan ključni amandman, pa ako i njega usvojite, u zastupničkom domu ćemo glasati ZA.
* objavljuju svim medijima da je njihov amandman usvojen, što je čista laž!
* ispostavilo se da im je Fadilj usmeno obećao da će njihovo rješenje ugraditi u Opšti kolektivni ugovor, što je sasvim druga stvari. Postavlja se pitanje, ko još vjeruje šta SDA obeća i kako to Fadilj može garantovati da će ta odredba proći? O opštem kolektivnom ugovoru treba tek da pregovaraju i sindikat i poslodavci. Šta ako poslodavci kažu "nama je to skupo" i ne pristanu?
-------------
Zaključak, hvala NS što je podržala zakon, a na duge staze nećete imati koristi od ovakvog ponašanja. Bolje bi bilo da ste pošteno rekli, kao i Fadilj, mi to moramo, naredili nam.