Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kolegione
Posts: 1385
Joined: 28/09/2013 02:29

#21701 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kolegione »

gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21702 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Eh eto, sreća pa si snalažljiv. :D
Niste poslušali moj savjet u vezi političkog marketinga? Mislite da junci i telci neće u djetelinu ako ih pustite u dva ujutro? :sad:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21703 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

kolegione wrote:
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
User avatar
desni
Posts: 1626
Joined: 10/03/2012 01:21

#21704 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by desni »

kolegione wrote:
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
:thumbup:
kolegione
Posts: 1385
Joined: 28/09/2013 02:29

#21705 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kolegione »

gospodja profiterka wrote:
kolegione wrote:
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
Politicki smo nestabilna zemlja to je fakt, u Evropi nije moguce napraviti Kinu ni Indiju sto je stvarno dobro jer bi SDA to vec odavno izvela. Ako su u stanju nagovoriti deklarisanu ljevicu da glasa protiv radnika SDA moze sve. I da napomenem Hrvatska nije dobila nijednu pravu FDI a u evropskoj su uniji i nato-u itd. I dalje mislim da smo pokopali (radnike koji rade na crno sad ce im biti crnje nego ikada :) ) a ni ostalima nece biti bajno.
Kad vec idemo tim smjerom marketinga u politici mozemo li sad sami odma otpustiti 30% radnika u administraciji i napraviti svoje investicije ?
Ipak ja se ne razumijem u tu politiku mnogo ?
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#21706 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

gospodja profiterka wrote:
kolegione wrote:
gospodja profiterka wrote:Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
Namjenjeno @kolegione.
Steta uglavnom mozemo zaboraviti na FDI -direktne strane investicije jer ne ispunjavamo esencijalne uslove za iste tacnije rizici su sljedeci prvi i osnovni ekonomski (standard bdp-per capita) drugi po vaznosti (politicki rizik) treci socio-kulturoloski (nema dovoljno tehnicki obrazovanog kadra cetvrti geografski (nemamo strateski dobre tacke) i nemojte da prodajete maglu dobili smo zakon da bi MMF budzetlijama i ministrima podjelio plate.
nadam se da sam jasno napisao.
Sad je postena incijativa da se odma otpusti 30% administracije i izvrsi alokacija i otpustanje u javnim preduzecima i taj novac preusmjeri na projekte ako ga ostane ako ne da se bar nemoramo zaduzivati.
Politički rizik postoji samo ako ga vi stvorite. Razuman čovjek ne reže granu na kojoj sjedi. A ako ga stvorite, ja ću vama odrezati... granu na kojoj sjedite. Što je standard niži, to smo atraktivniji. Što se tiče obrazovanog kadra, kojeg nema tog ćemo uvesti. Ništa lakše u globalnoj ekonomiji. Okrenite list na kalendaru, lijepe su slike: hiljade mladića jurišaju na tračnice Calaisea, svijet se pomjera. Dobro jutro.
Pa i ti jadnici, za koje sumnjam da su šta obrazovaniji od našeg najneobrazovanijeg osnovca, zaobilaze BiH u širokom luku. Svi bježe iz ovakvih vukojebina. Zato i jurišaju na tračnice, brodove, tunele.
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#21707 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by All Apologies »

Procitah da su amandmani NS uvrsteni u zakon koji je konacno usvojen :)
Zanima me da li je uvrsten i onaj amandman da pauza izmedju ugovora na odredjeno bude 60 umjesto dosdasnjih 15 dana?
User avatar
AntiKrist
Posts: 318
Joined: 17/02/2015 07:42

#21708 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by AntiKrist »

Samo da se prijavim kao novi glasac za Nasa Stranka,toliko
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21709 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

Veliki uspjeh NASE STRANKE sinoc, nije bilo lako za jedan dan postati stranka PAPAKA,
i za kratko vrijeme elitisticke ambicije Pedja &co, pretvoriti u sitnosicardzijske ....
valja izaci u carsiju medju raju i u oci pogledati..... 8) 8)
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#21710 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Eborg »

Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.

I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.

Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#21711 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ci-Nick »

Hakiz wrote:
Ci-Nick wrote:Nerazumijem kako nije jasno da će se poslodavac koji nema "teške" obaveze prema radnicima lakše odlučiti za širenje posla, pokušat će,.. ako ne ide vratit će ljude tamo gdje su i bili,... agenciju za zapošljavanje.
Ili mislite da je bolje da ih niko ne dira ako im ne garantuje posao do pezije.
Ja od 1995. radim kod privatnika. Koji pošuje postojeći zakon o radu. Nije robovlasnik. I vjeruj mi da ni do sada nije bilo teško otpustiti radnika koji ti ne treba.
Da, ali je bilo nemoguće otpustiti "radnika" iz javnog preduzeća.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21712 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

don vito wrote:
pici wrote:
od srca zavaljujem VašHoj stranki i ako bogda inšhallah se SDA-Ž more uključit u Našu stranku :mrgreen:
Image

1, 2, 3, 4... 48, 49...
49 prvi put...
49 drugi put...
50
Proglasavam usvojenim novi Zakon o radu
neka pocne kmecanje uhljupa :D
:serbo: :kontrabas:

zaboraviJo si prdCenika VasHe stranke metnut :mrgreen:
Image
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21713 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

lerdi wrote:
Saka wrote:
lerdi wrote: Kako Parlament i Dom naroda mogu usvojiti dva različita zakona? Ako su danas uvršteni vaši amandmani koji nisu bili u Zakonu o radu koji je jučer prošao na Domu naroda onda bi valjda trebalo da se ide na usvajanje ovih amandmana i u Domu naroda ili je danas usvojen isti zakon kao i jučer kako bi zakon prošao a dobili ste čvrsto obečanje da će amandmani biti naknadno implementirani kroz zakon i kolektivni ugovor?
4 amandmana NS-a su uvrstena u zakon prije glasanja u Domu naroda juce, i isti tekst je usvojen danas u Predstavnickom domu. Peti amandman (danasnji) ce ici u opsti kolektivni ugovor.
Znači Peđa i NS nisu glasali jučer za isto ono za šta su glasali danas? Ako su im uvršteni amandmani jučer ćemu napuštanje sjednice Doma naroda?
Nisu glasali juče iako su im amandmani prihvaćeni. Peđa je objasnio i zašto, vrati se par stranica unazad. Radi se o proceduri i primjedbama na kršenje poslovnika, ne o samom sadržaju.
All Apologies wrote:Zanima me da li je uvrsten i onaj amandman da pauza izmedju ugovora na odredjeno bude 60 umjesto dosdasnjih 15 dana?
Jeste.
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.

I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.

Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno? :)
Last edited by Saka on 01/08/2015 10:05, edited 1 time in total.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#21714 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


p.k.
:thumbup:

Poznata stvar. Pogotovo SBB i njihova cuvena izjava "vezi konja, gdje ti Aga kaze".

Image
Pedja Kojovic wrote:
Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...
:thumbup: :kiss:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#21715 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Eborg »

Saka wrote:
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.

I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.

Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno? :)
Naravno, no ako je prihvaćeno 9, kako odjednom spade na 4+1?

Onih 10 amandmana je bilo zaista OK i išlo se na 9+1. Šta je onda ušlo u ovih 4+1?
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21716 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

Eborg wrote:
Saka wrote:
Eborg wrote:Nije mi baš sad najjasnije oko amandmana. NS je u Domu naroda predložila 10 amandmana a navodno je prihvaćeno 9 s tim da je Gratz trebao predstaviti i 10-ti jučer. U svakom slučaju, NS je uslovljavala glas prihvatanjem svojih amandmana.

I sad vidim da su prihvaćena 4 amandmana a NS glasao za zakon.

Može li neko pojasniti šta se desilo sa ostalim amandmanima, vidim da se spominje da će samo jedan biti uvršten u Opći kolektivni ugovor?
Od 10 predloženih usvojen 4+1 najvažnijih. Ne možeš nikad dobiti sve, šta je sporno? :)
Naravno, no ako je prihvaćeno 9, kako odjednom spade na 4+1?

Onih 10 amandmana je bilo zaista OK i išlo se na 9+1. Šta je onda ušlo u ovih 4+1?
Od tih 9 su 4 amandmana Naše stranke koji su ušli u zakon, ostali su amandmani drugih. Peti od NS-a će ići u kolektivni ugovor. Vidi http://www.nasastranka.ba/kojovic-s-nas ... u-gradana/
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#21717 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Marko Zarko »

i sad će Nasa stranka ruku pod ruku sa SDA, ASDA, HDZ...niko nije mogao ocekivati da cete se prodati u roku 24 sata, Sarajevo, gdje jedino imate neku organizaciju, ovo vam nece oprostiti...od gradjana postadoste papci u roku hitno, evo vec jutros cijeli grad prica samo o vama...sretan ulazak u koaliciju (sad ce vam naravno svaka njihova tacka biti reformska)
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21718 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

ZAKON JEDNOG PAPKA !!! :mrgreen:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#21719 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic... :D
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21720 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

Malom Pedji i onom Gratzu koga svi gledaju i bijeli misevi mu hodaju oko nogua, jos nije jasno da iza ovog Zakona slijede Kolektivni ugovori, koje moraju sklopiti tri strane, a da nista ne smije biti ostrije , nego sto stoji u sinocnjem Papackom zakonu i u jos nekoliko zakona...
Toliko o busanju u junacka prsa papaka iz nase stranke , da su kao oni na reformskom nekom putu a ono samo obicni sitnosicardjijski putic... :stolica: :stolica: :stolica: :serbo:
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#21721 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

Marko Zarko wrote:i sad će Nasa stranka ruku pod ruku sa SDA, ASDA, HDZ...niko nije mogao ocekivati da cete se prodati u roku 24 sata, Sarajevo, gdje jedino imate neku organizaciju, ovo vam nece oprostiti...od gradjana postadoste papci u roku hitno, evo vec jutros cijeli grad prica samo o vama...sretan ulazak u koaliciju (sad ce vam naravno svaka njihova tacka biti reformska)
Gdje li ti zivis
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21722 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

nosara wrote:Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic... :D
Ne znam sto si jutros namrgodjen
Usli smo jutros u novi mjesec - august,
najzad prodje juli 2015. koji ce svakom ljevicaru do kraja zivota predstavljati nocnu moru
prvo popushi bratska Siriza, i to nakon referenduma na kojem je narod rekao odlucno NE
onda Kuba normalizuje diplomatske odnose sa mrskom Amerikom
na kraju debakl Bajramovicevog socijalistickog sindikata budzetskih korisnika
:D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#21723 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Ja sam afirmativno pisao o potrebi usvajanja ZOR-a na drugoj temi. Morao je biti usvojen.
Međutim, NS je upravo koristila ono što su rekli da neće: populizam. Da sumiramo njihovo ponašanje:
* na sjednici doma naroda ulože amandmane i kažu podržaćemo zakon ako ovo prihvatite. Fadilj prihvati sve, a Peđa napusti salu i ne glasa. Zakon biva usvojen, a presudni glas obezbjeđuje Maršal Esso Radeljaš.
* onda iz NS kažu: sjetili smo se! imamo jedan ključni amandman, pa ako i njega usvojite, u zastupničkom domu ćemo glasati ZA.
* objavljuju svim medijima da je njihov amandman usvojen, što je čista laž!
* ispostavilo se da im je Fadilj usmeno obećao da će njihovo rješenje ugraditi u Opšti kolektivni ugovor, što je sasvim druga stvari. Postavlja se pitanje, ko još vjeruje šta SDA obeća i kako to Fadilj može garantovati da će ta odredba proći? O opštem kolektivnom ugovoru treba tek da pregovaraju i sindikat i poslodavci. Šta ako poslodavci kažu "nama je to skupo" i ne pristanu?
-------------
Zaključak, hvala NS što je podržala zakon, a na duge staze nećete imati koristi od ovakvog ponašanja. Bolje bi bilo da ste pošteno rekli, kao i Fadilj, mi to moramo, naredili nam.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#21724 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nosara »

Anabella wrote:
don vito wrote:
nosara wrote:Cestitam ovoj maloj interesnoj grupi na jos jednoj uspjesnoj trgovini... Mogu vas prezirat, ali vam ne mogu osporit sposobnost (s)nalazenja na pravim mjestima u pravo vrijeme... Ambasadorica ce vam dat po keksic... :D
Ne znam sto si jutros namrgodjen
Usli smo jutros u novi mjesec - august,
najzad prodje juli 2015. koji ce svakom ljevicaru do kraja zivota predstavljati nocnu moru
prvo popushi bratska Siriza, i to nakon referenduma na kojem je narod rekao odlucno NE
onda Kuba normalizuje diplomatske odnose sa mrskom Amerikom
na kraju debakl Bajramovicevog socijalistickog sindikata budzetskih korisnika
:D

To je zlocesto od tebe :D
Posluzite se...

Image
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#21725 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

Maystor wrote:Ja sam afirmativno pisao o potrebi usvajanja ZOR-a na drugoj temi. Morao je biti usvojen.
Međutim, NS je upravo koristila ono što su rekli da neće: populizam. Da sumiramo njihovo ponašanje:
* na sjednici doma naroda ulože amandmane i kažu podržaćemo zakon ako ovo prihvatite. Fadilj prihvati sve, a Peđa napusti salu i ne glasa. Zakon biva usvojen, a presudni glas obezbjeđuje Maršal Esso Radeljaš.
* onda iz NS kažu: sjetili smo se! imamo jedan ključni amandman, pa ako i njega usvojite, u zastupničkom domu ćemo glasati ZA.
* objavljuju svim medijima da je njihov amandman usvojen, što je čista laž!
* ispostavilo se da im je Fadilj usmeno obećao da će njihovo rješenje ugraditi u Opšti kolektivni ugovor, što je sasvim druga stvari. Postavlja se pitanje, ko još vjeruje šta SDA obeća i kako to Fadilj može garantovati da će ta odredba proći? O opštem kolektivnom ugovoru treba tek da pregovaraju i sindikat i poslodavci. Šta ako poslodavci kažu "nama je to skupo" i ne pristanu?
-------------
Zaključak, hvala NS što je podržala zakon, a na duge staze nećete imati koristi od ovakvog ponašanja. Bolje bi bilo da ste pošteno rekli, kao i Fadilj, mi to moramo, naredili nam.
Kad bi naucio sta je populizam
Locked