Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#21676 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Novak20 »

desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
    Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
    Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

    Kontaš. :D
    Pedja Kojovic
    Posts: 2920
    Joined: 26/02/2009 18:27

    #21677 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by Pedja Kojovic »

    Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
    Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

    U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
    Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

    Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

    Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
    Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


    p.k.
    User avatar
    MMM1977
    Posts: 6755
    Joined: 15/07/2009 12:56

    #21678 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

    Post by MMM1977 »

    Novak20 wrote:
    desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
      Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
      Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

      Kontaš. :D
      Već peti put ponavljas istu glupost.

      Pedja, državnički uradjen posao danas.
      User avatar
      don vito
      Posts: 2093
      Joined: 19/01/2008 11:58

      #21679 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

      Post by don vito »

      pici wrote:
      od srca zavaljujem VašHoj stranki i ako bogda inšhallah se SDA-Ž more uključit u Našu stranku :mrgreen:
      Image

      1, 2, 3, 4... 48, 49...
      49 prvi put...
      49 drugi put...
      50
      Proglasavam usvojenim novi Zakon o radu
      neka pocne kmecanje uhljupa :D
      :serbo: :kontrabas:
      kolegione
      Posts: 1385
      Joined: 28/09/2013 02:29

      #21680 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

      Post by kolegione »

      MMM1977 wrote:
      Novak20 wrote:
      desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
        Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
        Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

        Kontaš. :D
        Već peti put ponavljas istu glupost.

        Pedja, državnički uradjen posao danas.
        Mozete li nama laicima objasniti koji drzavnicki posao? Politicki koji posao? i koji ekonomski posao?
        Fan sam NS izgubili ste politicke poene to je evidentno, ekonomski stvorili platforum za rezanje administracije (super) uzgred niste rijesili nijedan problem radnika cak ste im pogorali uslove sa vecom mogucnoscu manipulacije
        User avatar
        gospodja profiterka
        Posts: 1516
        Joined: 11/03/2015 22:25
        Location: Tamo gdje mi nije mjesto

        #21681 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

        Post by gospodja profiterka »

        Novak20 wrote:
        desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
          Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
          Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

          Kontaš. :D
          Novi ZOR prije svega otvara vrata našim "saveznicima" da konačno odriješe kesu i investiraju u realni sektor u BiH, a ne samo u promašene nevladine organizacije, njihove seminare, radionice, guzionice i prdionice. Na taj način sukob između zapadne alijanse i Rusije silazi na teren biznisa i tržišta, trgovina, benzinskih pumpi, rafinerija, elektrana, telekomunikacija, proizvodnje namještaja, farmi, web dizajna i slično, umjesto osiromašenog i obogaćenog uranija.
          Sve do sada su tu bitku lagano dobijali Rusi jer im keša nije nedostajalo i mogli su kupovati šta im srce želi. Tako su, na koncu, uložili u rafinerije, pumpe, banke i tome slično, dok je zapad ulagao u... Reufa Bajrovića. Pa ti vidi ko vodi.
          Zapadni investitori žele zakone koji barem ograničavaju rizike. Rusa boli gluteus, on za pola godine pokrpi gubitke jer je, očito ili ne, nosilac investicija država. Tačnije, državetina.
          Izabrali smo. Trebaju nam zapadni investitori. Zapadni investitori žele ovakav zakon. U stvari, žele mnogo gori, ali nikada ne možeš dobiti sve što želiš. Uhvatite se u kolo, radite, namećite se, mislite na svoju djecu. Mi smo kap u moru koja nastoji preživjeti cunami. Možemo to.
          User avatar
          don vito
          Posts: 2093
          Joined: 19/01/2008 11:58

          #21682 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by don vito »

          Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
          Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

          U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
          Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

          Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

          Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
          Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


          p.k.
          Pedja,
          ti si dobar i smiren covjek, ali nemojte zaboraviti iz kojih stranaka dolaze ti koji su vrijedjali Dennisa. Neki i sami pokazuju svoj primitivizam poput Suljagica i Lipovace.
          User avatar
          lerdi
          Posts: 3511
          Joined: 14/02/2008 00:52
          Location: Sarajevo

          #21683 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by lerdi »

          Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
          Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

          U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
          Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

          Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

          Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
          Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


          p.k.
          Kako Parlament i Dom naroda mogu usvojiti dva različita zakona? Ako su danas uvršteni vaši amandmani koji nisu bili u Zakonu o radu koji je jučer prošao na Domu naroda onda bi valjda trebalo da se ide na usvajanje ovih amandmana i u Domu naroda ili je danas usvojen isti zakon kao i jučer kako bi zakon prošao a dobili ste čvrsto obečanje da će amandmani biti naknadno implementirani kroz zakon i kolektivni ugovor?
          Saka
          Posts: 2640
          Joined: 25/02/2011 11:49

          #21684 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by Saka »

          lerdi wrote:
          Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
          Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

          U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
          Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

          Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

          Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
          Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


          p.k.
          Kako Parlament i Dom naroda mogu usvojiti dva različita zakona? Ako su danas uvršteni vaši amandmani koji nisu bili u Zakonu o radu koji je jučer prošao na Domu naroda onda bi valjda trebalo da se ide na usvajanje ovih amandmana i u Domu naroda ili je danas usvojen isti zakon kao i jučer kako bi zakon prošao a dobili ste čvrsto obečanje da će amandmani biti naknadno implementirani kroz zakon i kolektivni ugovor?
          4 amandmana NS-a su uvrstena u zakon prije glasanja u Domu naroda juce, i isti tekst je usvojen danas u Predstavnickom domu. Peti amandman (danasnji) ce ici u opsti kolektivni ugovor.
          User avatar
          MMM1977
          Posts: 6755
          Joined: 15/07/2009 12:56

          #21685 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by MMM1977 »

          kolegione,

          Ja ti mogu reći svoje mišljenje a stavove NS neka tumači neko od njih. Državnički posao jer su podržali zakon koji je sastavni dio EU agende i koji će otkociti te procese. Da NS nije podržao opet bi imali situaciju koju smo mnogo puta vidjeli a to je prebacivanje loptice na druge organe.

          Državnički jer nisu razmišljali populusticki kao neki (npr. gospodin sa mog avatara) nego odgovorno prema poslu za koji dobijaju platu.

          Željko je obećao da će biti van vlasti ali da će podržati EU put a sve je uradio suprotno.

          Zakon nije dobar ali je bolji od prethodnog jer skida omcu sa vrata FBIH zvanu kolektivni ugovori. A ne sumnjam da će se poboljšavati u budućnosti.
          User avatar
          Mister Yes
          Posts: 5730
          Joined: 05/02/2013 12:35
          Location: In a world of magnets and miracles

          #21686 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by Mister Yes »

          Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
          Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

          U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
          Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

          Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

          Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
          Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.



          p.k.
          Jasno. Ali neka si to i javno rekao :thumbup:
          User avatar
          desni
          Posts: 1626
          Joined: 10/03/2012 01:21

          #21687 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

          Post by desni »

          gospodja profiterka wrote:
          Novak20 wrote:
          desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
            Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
            Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

            Kontaš. :D
            Novi ZOR prije svega otvara vrata našim "saveznicima" da konačno odriješe kesu i investiraju u realni sektor u BiH, a ne samo u promašene nevladine organizacije, njihove seminare, radionice, guzionice i prdionice. Na taj način sukob između zapadne alijanse i Rusije silazi na teren biznisa i tržišta, trgovina, benzinskih pumpi, rafinerija, elektrana, telekomunikacija, proizvodnje namještaja, farmi, web dizajna i slično, umjesto osiromašenog i obogaćenog uranija.
            Sve do sada su tu bitku lagano dobijali Rusi jer im keša nije nedostajalo i mogli su kupovati šta im srce želi. Tako su, na koncu, uložili u rafinerije, pumpe, banke i tome slično, dok je zapad ulagao u... Reufa Bajrovića. Pa ti vidi ko vodi.
            Zapadni investitori žele zakone koji barem ograničavaju rizike. Rusa boli gluteus, on za pola godine pokrpi gubitke jer je, očito ili ne, nosilac investicija država. Tačnije, državetina.
            Izabrali smo. Trebaju nam zapadni investitori. Zapadni investitori žele ovakav zakon. U stvari, žele mnogo gori, ali nikada ne možeš dobiti sve što želiš. Uhvatite se u kolo, radite, namećite se, mislite na svoju djecu. Mi smo kap u moru koja nastoji preživjeti cunami. Možemo to.
            Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
            kolegione
            Posts: 1385
            Joined: 28/09/2013 02:29

            #21688 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

            Post by kolegione »

            gospodja profiterka wrote:
            Novak20 wrote:
            desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
              Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
              Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

              Kontaš. :D
              Novi ZOR prije svega otvara vrata našim "saveznicima" da konačno odriješe kesu i investiraju u realni sektor u BiH, a ne samo u promašene nevladine organizacije, njihove seminare, radionice, guzionice i prdionice. Na taj način sukob između zapadne alijanse i Rusije silazi na teren biznisa i tržišta, trgovina, benzinskih pumpi, rafinerija, elektrana, telekomunikacija, proizvodnje namještaja, farmi, web dizajna i slično, umjesto osiromašenog i obogaćenog uranija.
              Sve do sada su tu bitku lagano dobijali Rusi jer im keša nije nedostajalo i mogli su kupovati šta im srce želi. Tako su, na koncu, uložili u rafinerije, pumpe, banke i tome slično, dok je zapad ulagao u... Reufa Bajrovića. Pa ti vidi ko vodi.
              Zapadni investitori žele zakone koji barem ograničavaju rizike. Rusa boli gluteus, on za pola godine pokrpi gubitke jer je, očito ili ne, nosilac investicija država. Tačnije, državetina.
              Izabrali smo. Trebaju nam zapadni investitori. Zapadni investitori žele ovakav zakon. U stvari, žele mnogo gori, ali nikada ne možeš dobiti sve što želiš. Uhvatite se u kolo, radite, namećite se, mislite na svoju djecu. Mi smo kap u moru koja nastoji preživjeti cunami. Možemo to.
              Direktne strane investicije od kako ih nazva "saveznika" nece doci ovaj zakon to nece zavrsiti, da se razumijemo hrvatska ima slican zakon a pritom umalo da dobiju jednu takvu investiciju koja je propala zbog spornih granica (hrvatska je clan svih mogucih integracija eu nato sad sengen itd...) i nisu dobili, dobili smo novi zakon da bi nam MMF dao novac da podjelimo budzetlijama plate a pritom radnici (periferni nk radnici sss prodaja ce grdno da nastrada ovim zakonom gradjevinci itd...) I nemojte vise spominjati direktne strane investicije amerike i njemacke jer mi nismo ti igraci.
              User avatar
              It_is_a_Leclerc
              Posts: 19223
              Joined: 23/05/2012 23:51
              Location: Osmatračnica

              #21689 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

              Post by It_is_a_Leclerc »

              Novak20 wrote:
              desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
                Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
                Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

                Kontaš. :D
                Ovo si izmislio.
                User avatar
                lerdi
                Posts: 3511
                Joined: 14/02/2008 00:52
                Location: Sarajevo

                #21690 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by lerdi »

                Saka wrote:
                lerdi wrote:
                Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
                Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

                U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
                Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

                Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

                Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
                Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


                p.k.
                Kako Parlament i Dom naroda mogu usvojiti dva različita zakona? Ako su danas uvršteni vaši amandmani koji nisu bili u Zakonu o radu koji je jučer prošao na Domu naroda onda bi valjda trebalo da se ide na usvajanje ovih amandmana i u Domu naroda ili je danas usvojen isti zakon kao i jučer kako bi zakon prošao a dobili ste čvrsto obečanje da će amandmani biti naknadno implementirani kroz zakon i kolektivni ugovor?
                4 amandmana NS-a su uvrstena u zakon prije glasanja u Domu naroda juce, i isti tekst je usvojen danas u Predstavnickom domu. Peti amandman (danasnji) ce ici u opsti kolektivni ugovor.
                Znači Peđa i NS nisu glasali jučer za isto ono za šta su glasali danas? Ako su im uvršteni amandmani jučer ćemu napuštanje sjednice Doma naroda?
                User avatar
                It_is_a_Leclerc
                Posts: 19223
                Joined: 23/05/2012 23:51
                Location: Osmatračnica

                #21691 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by It_is_a_Leclerc »

                Pedja Kojovic wrote:Vece sam proveo u parlamentu kako bih dao podrsku nasem zastupniku
                Dennisu Gratzu koji je bio izlozen strahovitim pritiscima, uvredama, lazima...

                U pauzama, kojih je bilo dosta, sam razgovarao sa kolegama zastupnicima iz skoro svih stranaka.
                Naravno, tema je bila Zakon o radu, dakle, konnkretne odredbe tog zakona.

                Moja zakljucak nakon svih tih razgovora je sljedeci;

                Zakon o radu, u kafani federalnog parlamenta i bez prisustva novinara ima 90 glasova.
                Isti taj zakon, u radnoj sali federalnog parlamenta, ima 50 glasova.


                p.k.
                Bravo i čestitam vam na hrabrosti danas. :thumbup:
                User avatar
                gospodja profiterka
                Posts: 1516
                Joined: 11/03/2015 22:25
                Location: Tamo gdje mi nije mjesto

                #21692 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by gospodja profiterka »

                Oprosti, ali ništa te nisam razumjela. :sad:
                Namjenjeno @kolegione.
                User avatar
                don vito
                Posts: 2093
                Joined: 19/01/2008 11:58

                #21693 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by don vito »

                desni wrote:Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
                Dolaze u drugoj fazi :D
                a kao prethodnica u prvoj fazi dolazi Hans Muller iz Deutsche Telekoma u BH Telekom. Kad se Hans uvjeri da je poslovna klima pozitivna - odnosno da kao u svakoj normalnoj firmi u svakoj normalnoj zemlji moze otpustiti 1000 neradnika iz BH Telekoma - Herr Muller salje signal VW-u i Microsoftu da je sigurno ulaganje u BiH.
                User avatar
                gospodja profiterka
                Posts: 1516
                Joined: 11/03/2015 22:25
                Location: Tamo gdje mi nije mjesto

                #21694 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by gospodja profiterka »

                don vito wrote:
                desni wrote:Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
                Dolaze u drugoj fazi :D
                a kao prethodnica u prvoj fazi dolazi Hans Muller iz Deutsche Telekoma u BH Telekom. Kad se Hans uvjeri da je poslovna klima pozitivna - odnosno da kao u svakoj normalnoj firmi u svakoj normalnoj zemlji moze otpustiti 1000 neradnika iz BH Telekoma - Herr Muller salje signal VW-u i Microsoftu da je sigurno ulaganje u BiH.
                Upravo tako, u fazama.
                Novak20
                Posts: 15247
                Joined: 11/02/2014 18:55
                Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

                #21695 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                Post by Novak20 »

                It_is_a_Leclerc wrote:
                Novak20 wrote:
                desni wrote:Mada dzaba pitam,ali evo kako ce novi zakon poboljsati prava radnika,da li ce ih zastiti od divljanja poslodavaca na bilo koji nacin,da li ce to sada zbog ovog vrhunskog zakona navaliti investitori i kakva je korist konkretna od ovog zakona za radnike u Federaciji Bosne i Hercegovine
                  Onako moj stav je da ste pogrijesili a vrijeme ce pokazati koliko ce ovaj zakon dobrog donijeti
                  Što se tiče zapošljavanja, novi ZOR omogućava poslodavcu da umjesto jednog radnika koji je zarađivao 600,00 KM, uposli trojicu koji će zarađivati po 200,00 KM. Tako se planira smanjiti broj nezaposlenih kojih je sada preko 50% radno aktivnog stanovništva. Osim toga ZOR omogućava kapaljku MMF-a da se još koje vrijeme kupuje socijalni mir inače prezadovoljnih građana i radnika.

                  Kontaš. :D
                  Ovo si izmislio.
                  Eto pročitao si me. :D . Budućnost pokazati da li sam u pravu.
                  kolegione
                  Posts: 1385
                  Joined: 28/09/2013 02:29

                  #21696 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                  Post by kolegione »

                  gospodja profiterka wrote:
                  don vito wrote:
                  desni wrote:Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
                  Dolaze u drugoj fazi :D
                  a kao prethodnica u prvoj fazi dolazi Hans Muller iz Deutsche Telekoma u BH Telekom. Kad se Hans uvjeri da je poslovna klima pozitivna - odnosno da kao u svakoj normalnoj firmi u svakoj normalnoj zemlji moze otpustiti 1000 neradnika iz BH Telekoma - Herr Muller salje signal VW-u i Microsoftu da je sigurno ulaganje u BiH.
                  Upravo tako, u fazama.
                  Odusevljavate me svojom pozitivnom naivom :) telecom ce kupiti svako bez ikakvih problema i svakakvim uslovima jer generira profit ogroman :)
                  A sto se tice ostalih mozda dodju mulleru u posjetu odu na vapace i tu cemo zaraditi na valutnom kursu tacnije konobar cca 20KM to je sve
                  User avatar
                  desni
                  Posts: 1626
                  Joined: 10/03/2012 01:21

                  #21697 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                  Post by desni »

                  don vito wrote:
                  desni wrote:Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
                  Dolaze u drugoj fazi :D
                  a kao prethodnica u prvoj fazi dolazi Hans Muller iz Deutsche Telekoma u BH Telekom. Kad se Hans uvjeri da je poslovna klima pozitivna - odnosno da kao u svakoj normalnoj firmi u svakoj normalnoj zemlji moze otpustiti 1000 neradnika iz BH Telekoma - Herr Muller salje signal VW-u i Microsoftu da je sigurno ulaganje u BiH.
                  Dobro doso dragi Hanse u nas Telekom :serbo:
                  User avatar
                  gospodja profiterka
                  Posts: 1516
                  Joined: 11/03/2015 22:25
                  Location: Tamo gdje mi nije mjesto

                  #21698 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                  Post by gospodja profiterka »

                  Ko će zaraditi? Ti nećeš sigurno. Ni ja. Zašto bismo? Go west!
                  Novak20
                  Posts: 15247
                  Joined: 11/02/2014 18:55
                  Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

                  #21699 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                  Post by Novak20 »

                  gospodja profiterka wrote:
                  don vito wrote:
                  desni wrote:Aha znaci dolazi VW u Vogoscu,Microsoft u Tuzlu,Nokia u Mostar a budjetlijama cemo hebat mamu :wink:
                  Dolaze u drugoj fazi :D
                  a kao prethodnica u prvoj fazi dolazi Hans Muller iz Deutsche Telekoma u BH Telekom. Kad se Hans uvjeri da je poslovna klima pozitivna - odnosno da kao u svakoj normalnoj firmi u svakoj normalnoj zemlji moze otpustiti 1000 neradnika iz BH Telekoma - Herr Muller salje signal VW-u i Microsoftu da je sigurno ulaganje u BiH.
                  Upravo tako, u fazama.
                  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

                  Šteta što ne mogu živjeti 200-300 godina da vidim i doživim sve faze nesposobne bagre i nakaradnog sistema koji su stvorili. Za ove zadnje 24 godine mog života svim političarima dajem veliku nulu. Sreća pa nisam nesnalažljiv inaće bi se prepao za sebe i svoju budućnost. :D
                  Last edited by Novak20 on 01/08/2015 01:56, edited 1 time in total.
                  User avatar
                  lerdi
                  Posts: 3511
                  Joined: 14/02/2008 00:52
                  Location: Sarajevo

                  #21700 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

                  Post by lerdi »

                  Kakav smo mi narod postali. Nekim je bitnije što će možda, i to veliko možda, 5 do 10 hiljada uhljeba ostati bez posla nego što će 150-200 hiljada ljudi nastaviti raditi na crno jer ih gazde posebno sada neće prijavljivati. Opet smo zaklali vola radi kile mesa. Živi bili pa vidjeli.
                  Locked