Ukrajina
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#215577 Re: Ukrajina
Kakva RU propaganda...dr_Evil wrote: ↑14/03/2025 07:17Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.sumirprimus wrote: ↑13/03/2025 19:40 The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.
Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat![]()
U svakoj zemlji je bilo cvjecara koji su docekivali, najcesce SVAKOG "oslobodioca"...
Nakon Holodomora i vise miliona umrlih od gladi, pored poljoprivrede za nahranit se, to je jelte neshvatljivo...?
A i pored svega toga, PUNO JE VISE UKRAJINACA poginulo i medju civilima i medju vojnicima Crvene Armije nego Rusa... Koji naravno najvise vole kicenje tudjim perjem...
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#215578 Re: Ukrajina
Suomi se ne zajebava...
- dr_Evil
- Posts: 21774
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#215579 Re: Ukrajina
Kako god, izvlaci zakljucke kakve volis, ali to ne utice na cinjenicu da su Svabe propustile prilike da naprave saveznike od Ukrajinaca protiv mrskih Ivana, jer su Ukre smatrali nizom rasom, i ljubav nisu uzvratili. Navijanje, pravdanje ili slicno, ne bavim se sa tim, osim ako se radi o pokretima za slobodu kakve je Najveci sin podrzavao.drndalo wrote: ↑14/03/2025 09:33Kakva RU propaganda...dr_Evil wrote: ↑14/03/2025 07:17Nadamo se da ce Svabe ovaj put ispraviti svoje nacisticke greske, te Ukrajince smatrati saveznicima, a ne kao prosli put podvrstom koju treba izbrisati. Just saying, i prosli put su ih docekali sa cvijecem.sumirprimus wrote: ↑13/03/2025 19:40 The Germans are creating the “Sky Shield” – a complex of three-level air defense systems – and are preparing to provide #Ukraine with at least 12 medium-range batteries and another 12 small ones.
This means that it is #Germany that will strengthen Ukrainian air defense regardless of the decision made by the #US Recently, Kyiv and Berlin signed a memorandum with the manufacturer of IRIS-T.
It provides for a threefold increase in the supply of missiles and air defense systems. The document will not be limited to sky defense – the company also produces smart SMArt 155 shells against hard armored targets and GMLRS components. European industry is increasing its capacity and continues to help Ukraine.
Sad kad se auto industrija u dojclandu vrati korijenimA PA Pocnu vojne igracke izbacivat![]()
U svakoj zemlji je bilo cvjecara koji su docekivali, najcesce SVAKOG "oslobodioca"...
Nakon Holodomora i vise miliona umrlih od gladi, pored poljoprivrede za nahranit se, to je jelte neshvatljivo...?
A i pored svega toga, PUNO JE VISE UKRAJINACA poginulo i medju civilima i medju vojnicima Crvene Armije nego Rusa... Koji naravno najvise vole kicenje tudjim perjem...
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#215580 Re: Ukrajina
Potpuno se slazem s prvim, dosli su kao okupatori, dosli su da pobiju i rastjeraju, za svoj Lebensraum...
Akcije imaju konsekvence, pa kada ljudi skontase da ce prije ostati zivi u borbi protiv njih, rat je bio izgubljen za Nijemce. Kad god, ali izgubljen.
Vise sam se osvrnuo na floskulu koju mahom "Pravoslavni Pravednici" vole koristiti, a to je da je "neko drugi" bacao cvijece pred Nijemce... "Svoje" cvjecare pri tome uvijek uredno ispuste iz racunice.
Akcije imaju konsekvence, pa kada ljudi skontase da ce prije ostati zivi u borbi protiv njih, rat je bio izgubljen za Nijemce. Kad god, ali izgubljen.
Vise sam se osvrnuo na floskulu koju mahom "Pravoslavni Pravednici" vole koristiti, a to je da je "neko drugi" bacao cvijece pred Nijemce... "Svoje" cvjecare pri tome uvijek uredno ispuste iz racunice.
-
zigzag
- Posts: 9432
- Joined: 18/04/2014 11:26
#215581 Re: Ukrajina
tika taka...Fire at the oil refinery in Tuapse/Russia after drone strikes
The area of the fire at the oil refinery in Tuapse after is more than 1 thousand square meters, - the governor
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#215582 Re: Ukrajina
@Hame_ evo jedrug_profi wrote: ↑13/03/2025 20:40 Nesto malo o buducoj obaveznoj opremi pjesadinca.
Beretta shotgun skrojena za antidron borbu.
Do 100 metara daljine zasipa sačmom dovoljne energije za unistenje dtona.
https://defence-blog.com/beretta-promot ... e-defense/
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#215583 Re: Ukrajina
dobra za oko kuce 
opet je ovo malo i slabo, ja bi prije kakav trocijevac. sto je sigurno sigurno je
opet je ovo malo i slabo, ja bi prije kakav trocijevac. sto je sigurno sigurno je
-
Crvene_brigade
- Posts: 4250
- Joined: 19/10/2014 21:31
#215584 Re: Ukrajina
Ukrajina formira tim za nadgledanje primirja
Iako nema znakova da bi primirje uskoro moglo biti postignuto, Kijev se počeo pripremati za tu mogućnost.
Ukrajinski ministar vanjskih poslova Andrij Sibiha izjavio je da je formiran tim koji će nadzirati potencijalni prekid borbi ako do njega dođe.
"Već smo počeli sastavljati nacionalni tim koji će razviti odgovarajuće procedure za pravilno praćenje mogućeg primirja", rekao je Sibiha novinarima.
Iako nema znakova da bi primirje uskoro moglo biti postignuto, Kijev se počeo pripremati za tu mogućnost.
Ukrajinski ministar vanjskih poslova Andrij Sibiha izjavio je da je formiran tim koji će nadzirati potencijalni prekid borbi ako do njega dođe.
"Već smo počeli sastavljati nacionalni tim koji će razviti odgovarajuće procedure za pravilno praćenje mogućeg primirja", rekao je Sibiha novinarima.
Last edited by Crvene_brigade on 14/03/2025 15:13, edited 1 time in total.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#215585 Re: Ukrajina
ti si isključivo na velikim kalibrimasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 14:35 dobra za oko kuce
opet je ovo malo i slabo, ja bi prije kakav trocijevac. sto je sigurno sigurno je![]()
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#215586 Re: Ukrajina
citirao bih damira avdica grahu ovom prilikom, ali ne zelim u banovice opet na duzeJoseMujica wrote: ↑14/03/2025 15:11ti si isključivo na velikim kalibrimasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 14:35 dobra za oko kuce
opet je ovo malo i slabo, ja bi prije kakav trocijevac. sto je sigurno sigurno je![]()
![]()
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#215587 Re: Ukrajina
aaaaaaa strah te od penderak iz Centralnog komitetasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 15:20citirao bih damira avdica grahu ovom prilikom, ali ne zelim u banovice opet na duzeJoseMujica wrote: ↑14/03/2025 15:11ti si isključivo na velikim kalibrimasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 14:35 dobra za oko kuce
opet je ovo malo i slabo, ja bi prije kakav trocijevac. sto je sigurno sigurno je![]()
![]()
![]()
meni su potpuno zabranili pisanje na domaćoj politici...valjda da Bata i Cmoljo mogu neometano uzimat lovu Vojinu Mijatoviću za propagandu
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#215588 Re: Ukrajina
Ostati cu suzdrzan po tom pitanju i brojati peneze u miru i rahatluku 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#215589 Re: Ukrajina
jer si 3,14ckasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 15:27 Ostati cu suzdrzan po tom pitanju i brojati peneze u miru i rahatluku![]()
ni puškom me ne bi ušutili da kritikujem vlast koja loše radi, a kamo li Banovićima
-
Malisa11
- Posts: 1220
- Joined: 14/04/2018 07:10
#215590 Re: Ukrajina
https://www.euractiv.com/section/defenc ... clarifies/
Munich, Germany – Ukraine was never promised NATO membership as part of an eventual peace deal, Mark Rutte said on Friday, appearing to side with the interpretation put forward by the US defence secretary earlier this week.
- Peacean
- Posts: 9845
- Joined: 11/09/2017 11:13
- Location: Sarajevo
#215591 Re: Ukrajina
Ovo izgleda kao da je povlačenje iz Kurska bio dio nagodbe sa trumpom.
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#215592 Re: Ukrajina
Koji idiot jebote. ili je genije i igra igru jedne velike maskirovke koja ce na kraju rezultirati u ruskom padu.
- geralt
- Posts: 6435
- Joined: 14/09/2017 12:45
#215593 Re: Ukrajina
Shevchenko izgleda oslobodjen, geolocirano prisustvo Ukrajinaca u krajnjem jugozapadnom dijelu naselja. Nadajmo se skoroj zvanicnoj objavi.
- Čitalac
- Posts: 8183
- Joined: 08/03/2011 07:45
- Location: mediteran, uglavnom
#215594 Re: Ukrajina
Reakcija ukrajinskog Generalštaba: Nema opkoljavanja.
Glavni stožer Oružanih snaga Ukrajine demantira izjave o opkoljavanju ukrajinskih jedinica u regiji Kursk, o čemu su ranije govorili ruski diktator Putin i američki predsjednik Donald Trump.
“Izvještaji o navodnom ‘opkoljavanju’ ukrajinskih jedinica u Kurskoj oblasti nisu istiniti i kreiraju ih Rusi radi političkih ciljeva i pritiska na Ukrajinu i partnere. Situacija se tijekom dana nije značajnije promijenila. Neprijateljstva u operativnoj zoni grupe Kursk se nastavljaju. Jedinice Oružanih snaga pregrupirale su se i povukle na povoljnije crte obrane. Naši vojnici odbijaju ofenzivna djelovanja neprijatelja i nanose mu učinkovitu štetu iz svih vrsta oružja. Od početka današnjeg dana na kurskom pravcu dogodilo se 13 borbenih okršaja. Nema opasnosti od okruženja naših jedinica", navodi se u izvješću.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#215596 Re: Ukrajina
Jesam brte ja sam u srcu sda lopovsko kriminalno nevlasne teritorije.JoseMujica wrote: ↑14/03/2025 15:35jer si 3,14ckasumirprimus wrote: ↑14/03/2025 15:27 Ostati cu suzdrzan po tom pitanju i brojati peneze u miru i rahatluku![]()
![]()
ni puškom me ne bi ušutili da kritikujem vlast koja loše radi, a kamo li Banovićima
Narsvno da sam.picka
-
Bernardinac
- Posts: 1780
- Joined: 19/08/2008 02:14
#215597 Re: Ukrajina
Još četiri ili pet regija za mir
Pa popusti psihopatima?
I upravo je zato Putinov nastup u vojnoj odori u Kurskoj oblasti nastavak njegove ranije izjave da Rusija još nije počela ozbiljno ratovati. Ali sada - mi ćemo početi.
https://www.arktosjournal.com/p/four-or ... -for-peace
Pa popusti psihopatima?
Ako SAD namjerava krenuti prema miru, reći ćemo im kako mi to vidimo, a oni će podijeliti svoju viziju. To je samo po sebi već pozitivan pomak. Poslušali nas ili ne, Putin će iznijeti svoj pregovarački stav. I ostaje nepromijenjen: promjena režima u Ukrajini i, u najmanju ruku, priznanje naših ustavnih teritorija. Ali vjerujem da postoji i pitanje oslobađanja još četiri ili pet regija Ukrajine od nacističke prisutnosti.
Ukratko, Putin u vojnoj odori, na pozadini napredovanja pobjedničke ruske vojske, svojevrsna je formula, hijeroglif, simbol kako će se strukturirati pregovori sa SAD-om. Trump sa svoje strane pokušava iznijeti jake argumente. Nastavio je pomagati Ukrajini, pružajući obavještajne podatke i oružje. Vojno je to agresivan i snažan potez, ali politički on tu gubi. To je pogreška — nije svaki snažan potez zapravo pokazivanje snage. Jer Putin odgovara vlastitim snažnim potezom.
Već smo se borili protiv SAD-a do posljednjeg. Ali ako Trump želi signalizirati da se namjerava ozbiljnije boriti, onda je to potpuno u suprotnosti s njegovom vlastitom politikom i odvest će ga u slijepu ulicu. Ali mi smo spremni za ovo. Putin pokazuje da je Rusija mobilizirana, da se stvaraju nove vojske, okupljaju nove snage. Učimo se pravilno boriti, učimo napredovati, učimo pobjeđivati. Vraćamo nacionalnu konsolidaciju i naš borbeni duh.
I upravo je zato Putinov nastup u vojnoj odori u Kurskoj oblasti nastavak njegove ranije izjave da Rusija još nije počela ozbiljno ratovati. Ali sada - mi ćemo početi.
https://www.arktosjournal.com/p/four-or ... -for-peace
- Čitalac
- Posts: 8183
- Joined: 08/03/2011 07:45
- Location: mediteran, uglavnom
#215598 Re: Ukrajina
Inače, Dugin je, pred početak ovih pregovora o primirju, plasirao poduži i pomirljivi intervju za ukrajinsku publiku. Razgovarao je sa novinarkom Dianom Pančenko iz Mikolajiva, protiv koje je SBU u oktobru 2023. pokrenuo istragu zbog izdaje. Dugin pruža ruku Ukrajincima, najavljuje „bratsko praštanje“, kaže da bi se mogao naći zajednički jezik s hrabrim Ukrajincima...Ovo bi mogao biti onaj nastavak rata „nevojnim sredstvima“, kako rekoše iz Kremlja.
- Ukrajina treba biti sastavni dio istočnoslavenskog euroazijskog raja, koji smo pozvani pažljivo, prijateljski i miroljubivo zajedno graditi. Sada nemamo drugog izbora nego izgraditi istinski suverenu državu-civilizaciju, euroazijsku, istočnoslavensku, utemeljenu na tradicionalnim vrijednostima, na našoj duhovnoj pravoslavnoj kulturi…
- Danas smo mnogo govorili o Ukrajincima, ali ništa manje paradoksalan, tragičan i tužan ne bi bio ni razgovor o našim pogreškama. Uostalom, mi smo uglavnom jedno te isto. Na to sam mislio kad sam rekao da su Ukrajinci dio našeg nacionalnog tijela. Ne želim reći da smo mi Rusi veliki, a da Ukrajinci nisu. Mi smo jedno, svi naši narodi, cijeli ruski svijet se našao u tako povijesno teškim uvjetima da je to jako bolno. Našli smo se pod utjecajem kolosalnih sila - kulturnih, ideoloških, geopolitičkih, ekonomskih. Upali smo u povijesnu zamku…
- Pružio bih ruku Ukrajincima i rekao: čujte, vi ste nam otvorili oči što se događa u svijetu, koliko je monstruozan ovaj liberalni globalni Zapad, gdje smo skoro skliznuli. Pa hajde, primite ovu ruku...Mnogi Ukrajinci danas su shvatili da su izdani od Zapada. Hvala Bogu da jesu. Oni vide da ih se Zapad lako odrekao, da ih je iskoristio, ponizio, jednostavno uništio...Ali, bez obzira na sve: evo moje ruke, uhvatite je, zajedno ćemo graditi veliku državu…
- Moramo se vratiti u jedinstven duhovni prostor. Moramo se vratiti pravoslavnoj crkvi, moramo dopustiti i drugim religijama koje postoje u našim zemljama da doprinesu stvaranju velikog duhovnog svijeta. Ne treba nam primirje, nego mir, ruski svijet. I u ovom ruskom svijetu svatko od nas naći će svoje dostojno mjesto i mislim da ćemo sigurno doći do točke kada će naš današnji rat završiti bratskim praštanjem, duhovnim uskrsnućem našeg jedinstvenog naroda…
- Koja je alternativa? Istrijebiti Ruse? Nemoguće je. Istrebiti Ukrajince? Nemoguće je. Poraziti Rusiju? Nemoguće je. Također je nemoguće preseliti negdje sve Ukrajince. To je nemoguće. Osuđeni smo da budemo zajedno. Imamo istu geografiju, istu povijest, istu sudbinu, isti jezik, istu kulturu, istu vjeru. Sve to nas je učinilo ne samo susjedima, već jednim...ž
- Što bih rekao ukrajinskom vojniku, majci koja je izgubila sina? Kako god bilo, vaša tuga je naša tuga, a naša tuga je vaša tuga. Sad vi ubijate nas, mi ubijamo vas, tako će valjda biti još neko vrijeme, rat je rat. Ali to neće dovesti do ničega dobrog, ne može završiti ničim dobrim. Moramo pronaći neki drugi izlaz iz svega ovoga. Imamo pravog neprijatelja, zajedničkog i vama i nama. Koliko vremena, koliko još gubitaka moramo pretrpjeti, a da toga postanemo svjesni...
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#215599 Re: Ukrajina
Dugin je ruski rajko vasic. Kmica.koja krade zrak
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#215600 Re: Ukrajina
Ima i kod ukrajinaca kadirovaca koji jedva cekaju da oproste.
Nadam se da su u manjini, jer na sljedecim izborima ruske farme botova i dezinformacija ce da ispiru mozgove.
Nadam se da su u manjini, jer na sljedecim izborima ruske farme botova i dezinformacija ce da ispiru mozgove.
