GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21551 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

man_464 wrote:Evo MAN-a pozdravlja sve koji brinu za njega.
Od jutros imamo 43 umjesto 32 tramvaja kako je to bilo preko ljeta.

U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta

Trole nisam upratio, može biti samo da su 101 i 104 uključene, ostalo je vjerovatno isto, to bi bilo 2 trolejbusa više...

Autobusa ima znatno više, ali su daleko od 100% ispunjenog reda vožnje.

Po redu vožnje idu linije: 16,17b,18,20,21b,22,22a,23a,24,27b,28,29,30,31e,32,33,35,36,38,39,41,43,45,46,47,49,60,75,78,79
Po 1 bus fali na: 14,15b,16b,17,21,23,23c,26,27,27a
Po 2 busa fale na: 15,31 (Ali ovo je značajno poboljšanje na 15, jer su obično radila dva od 5 potrebnih, pa kad iskoči onda samo jedan bude, od danas rade 3. Na 31 je jedan ali sasvim zadovoljava potrebe jer redovito ide trola i komercijala.)

Dom Armije je isto lijepo pojačan a bio je oskudno pokriven tokom ljeta...

Što se tiče kombija u raspadu su i dalje jer ih ima samo 15, ustvari 16 jer je onaj jedan donirani iz turske proradio na Park-Sedrenik...

Danas je kokurencija iako je obećala 19 linija startala samo na 10 linija. 51,52,54,55,56,58,73,74,89,95. Pohvalno je da je uključeno bilo šta ali je bizarno kakav red vožnje je kreiran. Sve linije rade od 6-9 i onda 13 do 18 sati, interval varira od 30 minuta do 2 sata i ne poštuje se red vožnje koje je dalo ministarstvo saobraćaja KS. No. To je bilo i za očekivati. Danas konkurencija vozi besplatno, lijep gest zaista, ali od sutra idemo svi 2 markice, nema mjesečnih i prevoz samo u špici. od 9 do 13 i iza 18 sati prevoza nema jer nije rentabilno, a vikendom isto nogatrans.

Da, to smo tražili. Privatnik vozi samo za profit. :thumbup:

CENTROTRANS:
Građani će u ponedjeljak imati mogućnost besplatnog prijevoza na slijedećim linijama:

Baščaršija - Vratnik / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Vratnik - Baščaršija / Povratci: 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30.

Kovači - Gornji Faletići / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Gornji Faletići – Kovači / 07:00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00

Latinska Ćuprija – Jarčedoli / 06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15 i 17:15
Jarčedoli – Latinska Ćuprija / 06:45, 07:45, 08:45, 12:45, 13:45, 16:45 i 17:45

Latinska Ćuprija - Hošin brijeg / 06:15, 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 12:00, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:15
Hošin brijeg - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 16:30, 17:00 i 17:30

Kovači - Sedrenik / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Sedrenik – Kovači / 07.00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00

Baščaršija – Mihrivode / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Mihrivode – Baščaršija / 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30

Latinska Ćuprija – Komatin / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Komatin - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
(Već su je vozili i prije, al do širokače.)

Park - Sedrenik – Rogina / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Rogina - Sedrenik – Park / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30

Vijećnica – Brusulje / 05:45, 06:45, 07:45, 11:45, 12:45, 15:45, 16:45 i 17:45
Brusulje – Vijećnica /06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15, 17:15 i 18:15

Vijećnica – Hladivode / 06:30, 07:30, 08:30, 11:30, 12:30, 16:30 i 17:30
Hladivode – Vijećnica / 07:00, 08:00, 09:00, 12:00, 13:00, 17:00 i 18:00
Radije bih konzistentan red vožnje od svakih sat vremena nego ovo rasulo koje GRAS priređuje.

Kad imaju konstantan red vožnje da polaze svakih sat vremena sa Čaršije, gle čuda ja mogu PLANIRATI SVOJ ŽIVOT. Ovako, snalazi se sine.
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#21552 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepass1 »

Jutros 6:36 tramvaji stoje, potez muzej do skenderije.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#21553 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by perfect_guy »

danas prolazi kockasti na petici, a naprijed uz vozača red vožnje 61?
nlt
Posts: 2609
Joined: 18/05/2014 18:02

#21554 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

man_464 wrote:Evo MAN-a pozdravlja sve koji brinu za njega.
Od jutros imamo 43 umjesto 32 tramvaja kako je to bilo preko ljeta.

U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta

Trole nisam upratio, može biti samo da su 101 i 104 uključene, ostalo je vjerovatno isto, to bi bilo 2 trolejbusa više...

Autobusa ima znatno više, ali su daleko od 100% ispunjenog reda vožnje.

Po redu vožnje idu linije: 16,17b,18,20,21b,22,22a,23a,24,27b,28,29,30,31e,32,33,35,36,38,39,41,43,45,46,47,49,60,75,78,79
Po 1 bus fali na: 14,15b,16b,17,21,23,23c,26,27,27a
Po 2 busa fale na: 15,31 (Ali ovo je značajno poboljšanje na 15, jer su obično radila dva od 5 potrebnih, pa kad iskoči onda samo jedan bude, od danas rade 3. Na 31 je jedan ali sasvim zadovoljava potrebe jer redovito ide trola i komercijala.)

Dom Armije je isto lijepo pojačan a bio je oskudno pokriven tokom ljeta...

Što se tiče kombija u raspadu su i dalje jer ih ima samo 15, ustvari 16 jer je onaj jedan donirani iz turske proradio na Park-Sedrenik...

Danas je kokurencija iako je obećala 19 linija startala samo na 10 linija. 51,52,54,55,56,58,73,74,89,95. Pohvalno je da je uključeno bilo šta ali je bizarno kakav red vožnje je kreiran. Sve linije rade od 6-9 i onda 13 do 18 sati, interval varira od 30 minuta do 2 sata i ne poštuje se red vožnje koje je dalo ministarstvo saobraćaja KS. No. To je bilo i za očekivati. Danas konkurencija vozi besplatno, lijep gest zaista, ali od sutra idemo svi 2 markice, nema mjesečnih i prevoz samo u špici. od 9 do 13 i iza 18 sati prevoza nema jer nije rentabilno, a vikendom isto nogatrans.

Da, to smo tražili. Privatnik vozi samo za profit. :thumbup:

CENTROTRANS:
Građani će u ponedjeljak imati mogućnost besplatnog prijevoza na slijedećim linijama:

Baščaršija - Vratnik / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Vratnik - Baščaršija / Povratci: 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30.

Kovači - Gornji Faletići / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Gornji Faletići – Kovači / 07:00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00

Latinska Ćuprija – Jarčedoli / 06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15 i 17:15
Jarčedoli – Latinska Ćuprija / 06:45, 07:45, 08:45, 12:45, 13:45, 16:45 i 17:45

Latinska Ćuprija - Hošin brijeg / 06:15, 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 12:00, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:15
Hošin brijeg - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 16:30, 17:00 i 17:30

Kovači - Sedrenik / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Sedrenik – Kovači / 07.00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00

Baščaršija – Mihrivode / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Mihrivode – Baščaršija / 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30

Latinska Ćuprija – Komatin / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Komatin - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
(Već su je vozili i prije, al do širokače.)

Park - Sedrenik – Rogina / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Rogina - Sedrenik – Park / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30

Vijećnica – Brusulje / 05:45, 06:45, 07:45, 11:45, 12:45, 15:45, 16:45 i 17:45
Brusulje – Vijećnica /06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15, 17:15 i 18:15

Vijećnica – Hladivode / 06:30, 07:30, 08:30, 11:30, 12:30, 16:30 i 17:30
Hladivode – Vijećnica / 07:00, 08:00, 09:00, 12:00, 13:00, 17:00 i 18:00
bitno je da vozi, pa koja god da je firma, što se mene tiče mogu i iz Afrike doći pa voziti :D
ali vidi reda vožnje, u 13, pa slj. u 14, a djeca koja su prva smjena pješke idu valjda, šta li?
a to da ne radi nedjeljom- e to je vrhunac pameti
a što ne mogu mjesečne, je li to nema za kupiti za njihove kombi linije?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21555 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Logovan wrote:
U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta
U prevodu to je ovako:
Možda 17 minuta, možda 12, možda 4, možda 22, itd.

Možda jedinica stigne za 10, a možda za 22, možda četvorka stigne za 20, a možda za 30, itd.

Možda, možda...
Mozda mozda. Cudni su Boziji putevi.
User avatar
trambusek88
Posts: 5141
Joined: 03/10/2009 23:51

#21556 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Na 27 možda i ne fali. Vrlo moguće da sad imaju sva 4 bar ujutru.
User avatar
Logovan
Posts: 102815
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21557 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

man_464 wrote: Mozda mozda. Cudni su Boziji putevi.
Možda ovo tvoje dočekamo. Možda.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21558 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Zanimljiva činjenica da niko od likova koji su odjednom počeli koristiti prevoz koji nikad nisu koristili i kojeg vazda komentarišu
Nigdje ne napisaše da je Centro samo jedan dan radio besplatno
A drugi dan ne radi
I uz to još članak u novinama na tu temu
Kažu čekaju ministarstvo hahahajjajaja
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21559 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Konkurencija vozila jedan dan ahahahahahahahha.

IMA LI DANAS NOVIH REDOVNIH KOMBIJA?

ahahahahahahahahah.
Image

Sta ćeš. Ne isplati se.
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#21560 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kakaljin »

Koliko vidim iz teksta da se ceka dozvola ministarsva, a da je to bla besplatna da se pokaze da se ima kapacitet. Neka neko da vise nfomacija za tu dozvolu.

Vrjeme ce pokazati. Cekamo tu dozvolu ministarstva pa neka se centrotrans pokaze onda
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#21561 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by holowey »

kao pravi diler...prvi shot besplatan...poslije bubreg prodajes ne bi li dobio drugi shot...
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21562 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ceka se dodatna redukcija reda vožnje da ide svako 3 sata. I da cijena bude 3 marke pance vozit centrO.
Image
BadBoy wrote:Jutros 6, glanc novih Centrotransovih minibusa vozi za Vratnik, Gornje i Donje Faletiće, Sedrenik i Mihrivode. Extra za vidjeti :thumbup:
Jutros blistaju u garaži.

Kako se planira zivot danas?
BadBoy wrote:
Radije bih konzistentan red vožnje od svakih sat vremena nego ovo rasulo koje GRAS priređuje.

Kad imaju konstantan red vožnje da polaze svakih sat vremena sa Čaršije, gle čuda ja mogu PLANIRATI SVOJ ŽIVOT. Ovako, snalazi se sine.
Sta ti je rec pouzdan i tacan privatnicki prevoz ahahahahah.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21563 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Kako mogu koristi GRASov prevoz kad ga nema?
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6561
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#21564 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tvrtko II Kotromanić »

grasov faleticki ne radi danas

radio je juce doduse i to je za pohvalu, osposobili su jedan kombi koji je radio popodne i navece, taman kada su ovi centrini dzabni prestali raditi oko 6
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21565 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

BadBoy wrote:Kako mogu koristi GRASov prevoz kad ga nema?
Pa ima privatnik.

Ustvari.

Nema.

:lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21566 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

BadBoy wrote:Kako mogu koristi GRASov prevoz kad ga nema?
Ima prevoza , MAN kaze da ima.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21567 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ima CentrO.

Vozio 1 dan.

:izet:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21568 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

Pricamo o Grasu. Cuj argumentacije ima centro, :-), ima pjehe ha ja
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#21569 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by perfect_guy »

bitno je pljuvati okolo, a što je u tvojoj livadi show, za to ćemo lako
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21570 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

Ja to vazda ovdje pišem. Njemu i ostalim braniocima Grasa, jedini argument je "Ima Centro", "Centro ovo Centro ono" i slične nebuloze. Centro je dao besplatne vožnje, šta su od GRAS-a dobili ?
Par dodatnih autobusa koji će raditi 2 sedmice i vraća se po starom sve, pa ćemo opet slušat kad MAN kaže "Ali Centrin bus za BP nema klimu" i slične izvale.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21571 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

“Centro” nema mnogo sta... naprimjer 130 000 000 maraka duga,1200+ uposlenih,donacije u vidu opreme i autobusa itd,finansiranja iz budzeta....
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#21572 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by japin_mutapi »

pa vozili besplato da izbroje putnike i termine kada je najveća špica da prema tome organizuju red vožnje i broj potrebnih vozila
nikakva pamet
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21573 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ali.

:mrgreen:

Gradjani starog grada ce imati REDOVAN prijevoz.

Ja moram uzeti za primjer privatnika jer ge stalno drugi spominju i drze se ko pijan plota. Reko da i ja uradim isto.
nlt
Posts: 2609
Joined: 18/05/2014 18:02

#21574 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

@man_464 se osjeća veoma sretno, kao što se da vidjeti
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6561
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#21575 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tvrtko II Kotromanić »

bas je glupo, da ne kazem sta drugo, nasladjivati se i nad time sto neko nema prevoza od kuce do posla, skole, fakulteta

kao neko ko placa redovno mjesecnu kartu, ocekujem valjda da imam redovan prevoz
ko gradjaninu Sarajevu, logicno da mi je stalo da gradsko javno preduzece radi ali mi je na prvu mjestu ipak da dobijem uslugu koju placam

a i taj vala "rivalitet" il sta vec na relaciji navijaci/uposlenici gras-navijaci/uposlenici centre mi je vise :run:

hocu da imam svakodnevni redovan javni gradski prevoz u 21.vijeku, bilo bi lijepo da to bude gras, al na kraju krajeva meni je a i obicnim kojima puca neka stvar i za gras i za centru, bitno da imamo cime da se vozimo
Post Reply