Radije bih konzistentan red vožnje od svakih sat vremena nego ovo rasulo koje GRAS priređuje.man_464 wrote:Evo MAN-a pozdravlja sve koji brinu za njega.
Od jutros imamo 43 umjesto 32 tramvaja kako je to bilo preko ljeta.
U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta
Trole nisam upratio, može biti samo da su 101 i 104 uključene, ostalo je vjerovatno isto, to bi bilo 2 trolejbusa više...
Autobusa ima znatno više, ali su daleko od 100% ispunjenog reda vožnje.
Po redu vožnje idu linije: 16,17b,18,20,21b,22,22a,23a,24,27b,28,29,30,31e,32,33,35,36,38,39,41,43,45,46,47,49,60,75,78,79
Po 1 bus fali na: 14,15b,16b,17,21,23,23c,26,27,27a
Po 2 busa fale na: 15,31 (Ali ovo je značajno poboljšanje na 15, jer su obično radila dva od 5 potrebnih, pa kad iskoči onda samo jedan bude, od danas rade 3. Na 31 je jedan ali sasvim zadovoljava potrebe jer redovito ide trola i komercijala.)
Dom Armije je isto lijepo pojačan a bio je oskudno pokriven tokom ljeta...
Što se tiče kombija u raspadu su i dalje jer ih ima samo 15, ustvari 16 jer je onaj jedan donirani iz turske proradio na Park-Sedrenik...
Danas je kokurencija iako je obećala 19 linija startala samo na 10 linija. 51,52,54,55,56,58,73,74,89,95. Pohvalno je da je uključeno bilo šta ali je bizarno kakav red vožnje je kreiran. Sve linije rade od 6-9 i onda 13 do 18 sati, interval varira od 30 minuta do 2 sata i ne poštuje se red vožnje koje je dalo ministarstvo saobraćaja KS. No. To je bilo i za očekivati. Danas konkurencija vozi besplatno, lijep gest zaista, ali od sutra idemo svi 2 markice, nema mjesečnih i prevoz samo u špici. od 9 do 13 i iza 18 sati prevoza nema jer nije rentabilno, a vikendom isto nogatrans.
Da, to smo tražili. Privatnik vozi samo za profit.![]()
CENTROTRANS:
Građani će u ponedjeljak imati mogućnost besplatnog prijevoza na slijedećim linijama:
Baščaršija - Vratnik / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Vratnik - Baščaršija / Povratci: 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30.
Kovači - Gornji Faletići / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Gornji Faletići – Kovači / 07:00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00
Latinska Ćuprija – Jarčedoli / 06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15 i 17:15
Jarčedoli – Latinska Ćuprija / 06:45, 07:45, 08:45, 12:45, 13:45, 16:45 i 17:45
Latinska Ćuprija - Hošin brijeg / 06:15, 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 12:00, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:15
Hošin brijeg - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 16:30, 17:00 i 17:30
Kovači - Sedrenik / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Sedrenik – Kovači / 07.00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00
Baščaršija – Mihrivode / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Mihrivode – Baščaršija / 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30
Latinska Ćuprija – Komatin / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Komatin - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
(Već su je vozili i prije, al do širokače.)
Park - Sedrenik – Rogina / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Rogina - Sedrenik – Park / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Vijećnica – Brusulje / 05:45, 06:45, 07:45, 11:45, 12:45, 15:45, 16:45 i 17:45
Brusulje – Vijećnica /06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15, 17:15 i 18:15
Vijećnica – Hladivode / 06:30, 07:30, 08:30, 11:30, 12:30, 16:30 i 17:30
Hladivode – Vijećnica / 07:00, 08:00, 09:00, 12:00, 13:00, 17:00 i 18:00
Kad imaju konstantan red vožnje da polaze svakih sat vremena sa Čaršije, gle čuda ja mogu PLANIRATI SVOJ ŽIVOT. Ovako, snalazi se sine.


