Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by channel10 »

bob_rock wrote:Cestitke Peđa i Albine za Vas i ostatak ekipe. To je ono što želimo vidjeti a ne kvazi opoziciju koja nije u stanju napisati predložiti niti jedan amandman na ZOR.

Nadam se da će na narednim izborima biti prepoznato od strane glasača.

Albine, svaka čast na stavove putem twittera. Pokazao si zube, respekt.

Volio bih da ste u amandmane uključili i dio vezan za otkaze radnicima "ekonomskih razloga". Ovo je problem koji će biti veliki problem zbog svojevoljnog tumačenja poslodavaca.
O cemu ovdje mnogi pricaju????????

21:22 U toku je pauza u zasjedanju Predstavničkog doma, koju je zatražio Klub DF-a.

Predsjednik Kluba DF-a Dženan Đonlagić je rekao kako misli da je konačni cilj Novalićevog zakona ukidanje sindikata.

- Vrijeme će pokazati - kazao je on.

Inače, u ovom trenutku ukupno je podneseno 45 amandmana, a podnijeli su ih klubovi SDP-a, DF-a, SBB-a, BPS-a, te poslanici Damir Mašić i Azra Hadžiahmetović.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/188976/vanred ... 3y5Vj.dpuf

Sramota ako prodje ovaj zakon po hitnom postupku uz pomoc NS!
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

Vlada mora sve amandmane njih 45 od veceras odbiti, jedino moze uz pomoc PAPAKA,
to ce i za Gratza biti previse a i za jos neke iz drugih stranaka
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

Saka wrote:E vidi ovih SDP-ovih web agenata s budžeta, došli malo popljuvati. Što ne odete na SDP, SBB ili DF temu pa priupitate štogod svoje šefove? Ah da, s njima obični smrtnici ne mogu pričati. :D
:thumbup:
Jao koje kmecanje budzetlija
Sarlo, pateticni budzetlija, sastavio cak pjesmu
Crveni kmeri, narandzasti ublehasi i SBB oportunisti trkaju se u podnosenju amandmana
hahaha

nema dalje :D
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

Usvojeno. Zdrraavooooo! :)
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#21555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarlo »

don vito wrote:
Saka wrote:E vidi ovih SDP-ovih web agenata s budžeta, došli malo popljuvati. Što ne odete na SDP, SBB ili DF temu pa priupitate štogod svoje šefove? Ah da, s njima obični smrtnici ne mogu pričati. :D
:thumbup:
Jao koje kmecanje budzetlija
Sarlo, pateticni budzetlija, sastavio cak pjesmu
Crveni kmeri, narandzasti ublehasi i SBB oportunisti trkaju se u podnosenju amandmana
hahaha

nema dalje :D
To je Elemental papak https://www.youtube.com/watch?v=DfNU7rU41jo

Polusvijet i mentalna bijeda u transu.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#21556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MuaDib »

tvsabina wrote:Konačno treba raskrinkati tu Demokratsku Frontu , raščistiti s njom jer su lokalni izbori blizu.
Demokratska Fronta NEMA JASAN PROGRAM I JASAN CILJ a organizacija bez cilja je destruktivna.
Ne podržavati ih nigdje , oni koji su U KOALICIJI SA SDA , optužuju NS da je "Trojanski konj SDA".

Bravo Zuhrić Albine , bravo Naša Stranka.
http://radiosarajevo.ba/novost/196320/n ... -trojanski
Ovdje je samo raskrinkana Naša stranka i njeno dugogodišnje lutanje između dvije nespojive ideologije. Današnjom politikantskom igrankom, zapakovanom u celofan amandmana i podrškom smrdljvcima (kako su kolokvijalno zvali SDA). NS je stala na stranu snaga koje je godinama kritikovala i to u onom najgorem obliku, obliku koji nastoji amnestirati vešegodišnje igranje aparatčika SDA, SBiH i HDZ-a s kolektivnim ugovorima. I umjesto da tražite odgovornost nekompetentnih ministara i premjera zbog sklapanja štetnih i spram ekonomskih kretanja nepovoljnih kolektivnih ugovora, vi ste otvorili vrata koja vode ka ukidanju istih. Pri čemu će radnicima biti u jednom paketu poništena prava i srozana cijena rada, uz stvaranje prostora poslodavcima da na principu ultimatuma kreiraju nove kolektivne ugovore. Koji sa ovakvom zakonskom pozadinom, ne donose ništa dobro i radnike pritisnute egzistencijalnim pritiskom uvode u golu borbu za radna mjesta, sa kojom neminovno dolazi do potiskivanja svijesti o pravima radnika. Čime ste draga gospodo iz NS postali šipka na bubnju federalne vlade u njenom najcrnjem neoliberalnom ekspermentu, koji se lomi preko leđa radnika. Tu pada sva vaša priča o "društvu blagostanja" i neophodnim sistemskim reformama.
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#21557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by jalijas74 »

Moze li neko objasniti ovo

VANREDNA SJEDNICA ZASTUPNIČKOG DOMA PFBiH Novalićeva vlada odbila svih 45 amandmana!

Ako su odbijeni svi amadmani znaci to da su odbijeni i amadmani NS koje su dali juce i da je navodno njih 5 podrzano u vladi FBIH.

pa sad imamo ovo

22:37 Premijer FBiH Fadil Novalić je izjavio da nije prihvaćen nijedan od uloženih 45 amandmana. Prihvaćeni su prijedlozi poslanice SBiH Azre Hadžiahmetović i Dennisa Gratza koji će, kaže, kasnije biti uvršteni u nove kolektivne ugovore.

To znači da je premijer zarad većine podržao prijedloge ova dva poslanika, iako se njima neće mijenjati zakonsko rješenje, jer bi u suprotnom morali ići na usaglašavanje ovog akta.

Tamo su odbijeni a ovdje kao prihvaceni , moze li neko ovo da protumaci.

Hvala
veiz
Posts: 430
Joined: 15/01/2010 20:39

#21558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by veiz »

Jedan zastunik reče hajte ljudi umorni smo već 6 sati radimo
A isti zastupnik glasa za zakon da radnici kod poslodavca rade ipo 12 sati dnevno
(iako radi fizički posao)
Bravo Denise Dabogda ti djeca radila po ovom zakonu za koji si digao ruku
Alla hum halkile lel belahi delfile din dušmani jolgile
Dabogda ti djeca radila po ovom zakonu za koji si digao ruku
Lahi lahi ilelah
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

sarlo wrote:
don vito wrote:
Saka wrote:E vidi ovih SDP-ovih web agenata s budžeta, došli malo popljuvati. Što ne odete na SDP, SBB ili DF temu pa priupitate štogod svoje šefove? Ah da, s njima obični smrtnici ne mogu pričati. :D
:thumbup:
Jao koje kmecanje budzetlija
Sarlo, pateticni budzetlija, sastavio cak pjesmu
Crveni kmeri, narandzasti ublehasi i SBB oportunisti trkaju se u podnosenju amandmana
hahaha

nema dalje :D
To je Elemental papak https://www.youtube.com/watch?v=DfNU7rU41jo

Polusvijet i mentalna bijeda u transu.
Reci ti nama, jel prpa za budzetski pos'o?
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#21560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Albin Zuhric »

Da ne bi bilo zabune zbog naslova u medijima, cetiri amandmana NS su vec bila u tekstu koji je danas dosao na sjednicu, dakle usvojeni su. Peto rjesenje ce biti dio opceg kolektivnog ugovora.

Podrzali smo i dobra rjesenja SDP-a koja su ponudili, ali nas glas nije dovoljan za usvajanje.

Ako je bilo pitanja u medjuvremenu, rado cu odgovoriti, ali sutra.

Lijep pozdrav svima.
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

"Naime, prilikom izrade kolektivnih ugovora bit će prihvaćen sadržaj amandmana koje je podnije Azra Hadžiahmetović i Dennis Gratz."

To znaci da su se Gratz i gospodja prodali za nikakve pare..papak i profesorica :D :D :D :D
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

jalijas74 wrote:Moze li neko objasniti ovo

VANREDNA SJEDNICA ZASTUPNIČKOG DOMA PFBiH Novalićeva vlada odbila svih 45 amandmana!

Ako su odbijeni svi amadmani znaci to da su odbijeni i amadmani NS koje su dali juce i da je navodno njih 5 podrzano u vladi FBIH.

pa sad imamo ovo

22:37 Premijer FBiH Fadil Novalić je izjavio da nije prihvaćen nijedan od uloženih 45 amandmana. Prihvaćeni su prijedlozi poslanice SBiH Azre Hadžiahmetović i Dennisa Gratza koji će, kaže, kasnije biti uvršteni u nove kolektivne ugovore.

To znači da je premijer zarad većine podržao prijedloge ova dva poslanika, iako se njima neće mijenjati zakonsko rješenje, jer bi u suprotnom morali ići na usaglašavanje ovog akta.

Tamo su odbijeni a ovdje kao prihvaceni , moze li neko ovo da protumaci.

Hvala
Ma oni od juce su usli u tekst zakona, a onaj jedan danasnji plus ovaj Azrin nece uci u zakon ali ce uci u opsti kolektivni ugovor kako se tekst zakona ne bi mijenjao. Ostali su odbijeni.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Albine, odmorite. Dosta je bilo za ovih par dana, naradili ste se. Nemate razloga brinuti tuđu brigu, svi su imali dovoljno vremena učestvovati u ovoj proceduri. Nisu htjeli, htjeli su vlast, pare i privilegije, završena priča. Vama hvala na onome što ste učinili.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#21564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

jalijas74 wrote:Moze li neko objasniti ovo

VANREDNA SJEDNICA ZASTUPNIČKOG DOMA PFBiH Novalićeva vlada odbila svih 45 amandmana!

Ako su odbijeni svi amadmani znaci to da su odbijeni i amadmani NS koje su dali juce i da je navodno njih 5 podrzano u vladi FBIH.

pa sad imamo ovo

22:37 Premijer FBiH Fadil Novalić je izjavio da nije prihvaćen nijedan od uloženih 45 amandmana. Prihvaćeni su prijedlozi poslanice SBiH Azre Hadžiahmetović i Dennisa Gratza koji će, kaže, kasnije biti uvršteni u nove kolektivne ugovore.

To znači da je premijer zarad većine podržao prijedloge ova dva poslanika, iako se njima neće mijenjati zakonsko rješenje, jer bi u suprotnom morali ići na usaglašavanje ovog akta.

Tamo su odbijeni a ovdje kao prihvaceni , moze li neko ovo da protumaci.

Hvala
Evo ja cu. Nasa stranka je obmanula javnost pricom da je usvojen njihov kljucni amandman. Nije. Vlada zeli usvojiti identican tekst kao i juce na Domu naroda. Ako se promijeni samo jedan zarez, zakon nije usvojen i ide se na dodatno usaglasavanje, sto vlada zeli izbjeci po svaku cijenu (ko ce opet nafatat citavu ekipu ukljucujuci i Essa).
Istina je da je Nasa stranka podrzala SDA na veresiju, jer im je Fadilj jutros obecao da ce njihov amandman biti dio buduceg opsteg kolektivnog ugovora, sto je potpuno druga prica.
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

i podijelite ono malo love sto ste danas zaradili :D :D :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

Albine i Pedja,
mi koji smo glasali za NS, zadovoljni smo onim sto ste ucinili za usvajanje novog Zakona o radu
na ovoj temi znaju se oni koji su glasali za NS
ne obazirite se na na ove budzetske ublehase, prodavace magle iz Nerkinog, Fahrinog i skijasevog podmlatka.
Oni niti su kad glasali, niti ce glasati za NS
Sa druge strane, u ovih nekoliko dana dobili ste dosta pristalica, mozete racunati na podrsku dosadasnjih glasaca SBB, SDP i DF koji nisu na budzetu.
Samo naprijed


:bih: :bih: :bih:
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

Ovo od Djenovezea je bilo ironicno da ne shvatite drugacije ,
pomogli ste usvajanju tkzv.PAPKOVOG ZAKONA,
jedan od vasih vecih uspjeha nazalost zbog kojih cete se morate stidjeti za koji dan... :-) :-)
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#21568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MuaDib »

don vito wrote:Albine i Pedja,
mi koji smo glasali za NS, zadovoljni smo onim sto ste ucinili za usvajanje novog Zakona o radu
na ovoj temi znaju se oni koji su glasali za NS
ne obazirite se na na ove budzetske ublehase, prodavace magle iz Nerkinog, Fahrinog i skijasevog podmlatka.
Oni niti su kad glasali, niti ce glasati za NS
Sa druge strane, u ovih nekoliko dana dobili ste dosta pristalica, mozete racunati na podrsku dosadasnjih glasaca SBB, SDP i DF koji nisu na budzetu.
Samo naprijed


:bih: :bih: :bih:
I tako to dođe iz šinjela, najvećih uhljebara, kvaziumjetnika i najgorih cigli u budžetskom zidu kukavnih kulturnjaka, filmadžija i artista.
Jadna nam majka ko nama zakone kroji.
Breathless
Posts: 1072
Joined: 02/11/2013 16:05

#21569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Breathless »

Papak je go!

Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#21570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Albin Zuhric »

Maystor,

Ako imate priliku vidjeti prvi tekst Prijedloga koji je dosao na Dom naroda jucer, i tekst prijedloga koji je dosao clanovima Predstavnickog doma sinoc, vidjet cete cetiri amandmana Nase stranke koji su uvrsteni.

Mi smo trazili da se dodatni amandman uvrsti, ali je dogovor da on postane dio opceg kolektivnog ugovora. Novi zakon primjenjuje na radnike najpovoljniji zakon, ugovor ili pravilnik. To znaci da ce nase rjesenje, kada se uvrsti u opci kolektivni ugovor, imati jednaku tezinu kao da je u novom zakonu o radu.

Dodatno smo trazili da Dennisov zakon o negiranju genocida (samostalni, ne izmjene krivicnog, jer se recimo u krivicnom mora dokazivati pretrpljena bol, a u nasem prijedlogu je sam cin negiranja kaznjiv) stavi u proceduru, a da ne zavrsi u latici kao vecina nasih prijedloga.

Dodatno smo trazili da zapocnemo ozbiljne pregovore oko formiranja Federalnog fonda za porodilje. To ce biti dug proces, ali smo spremni boriti se kada sjednemo za stol.

Laku noc svima
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kamen spoticanja »

Kakve lekcije zadnja dva dana NS drzi triu ublehariusu
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#21572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Saka »

kamen spoticanja wrote:Kakve lekcije zadnja dva dana NS drzi triu ublehariusu
I to s jednim čovjekom. :)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#21573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Anabella wrote:
tvsabina wrote:Konačno treba raskrinkati tu Demokratsku Frontu , raščistiti s njom jer su lokalni izbori blizu.
Demokratska Fronta NEMA JASAN PROGRAM I JASAN CILJ a organizacija bez cilja je destruktivna.
Ne podržavati ih nigdje , oni koji su U KOALICIJI SA SDA , optužuju NS da je "Trojanski konj SDA".

Bravo Zuhrić Albine , bravo Naša Stranka.


http://radiosarajevo.ba/novost/196320/n ... -trojanski


Ma kakvi, u nekim opcinama ( Sarajevo) DF, SDP I SBB ce imati zajednicke kandidate
Zato im je u Kantonu Sarajevo rezultat , ovaj cilj sa SDA i više nego jasan.

Samereosta ćeš ministariz drži :thumbup:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

MuaDib wrote:
don vito wrote:Albine i Pedja,
mi koji smo glasali za NS, zadovoljni smo onim sto ste ucinili za usvajanje novog Zakona o radu
na ovoj temi znaju se oni koji su glasali za NS
ne obazirite se na na ove budzetske ublehase, prodavace magle iz Nerkinog, Fahrinog i skijasevog podmlatka.
Oni niti su kad glasali, niti ce glasati za NS
Sa druge strane, u ovih nekoliko dana dobili ste dosta pristalica, mozete racunati na podrsku dosadasnjih glasaca SBB, SDP i DF koji nisu na budzetu.
Samo naprijed


:bih: :bih: :bih:
I tako to dođe iz šinjela, najvećih uhljebara, kvaziumjetnika i najgorih cigli u budžetskom zidu kukavnih kulturnjaka, filmadžija i artista.
Jadna nam majka ko nama zakone kroji.
Ako ti se ne svidja kapitalisticki zakon koji sa minimum 6 godina zakasnjenja dokida privilegija uhljupa, na narednim izborima mozes jos jednom pokusati sa "bosanskom Sirizom narandzastog skijasa i njegove desne ruke neuroticnog porodicnog nasilnika". A ako ni to ne uspije, uvijek ima opcija preseljenja u Venecuelu, Kubu i Sjevernu Koreju, gdje su svi zaposleni u javnom sektoru (jer nema mrskih privatnika). Tamo svi imaju dozivotne ugovore o radu koji se mogu prekinuti jedino ako se radnici nadju pred streljackim vodom.
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#21575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Holms »

e dobro, vi ste odradili svoj dio dogovora, sad je do njih da vas nagrade
Konakoviću, Peđa čeka na isplatu
nemoj sad izraditi :D
Locked