Ma otimaju se oni već neko vrijeme uz manje probleme, evo sad pravo sranje.drug_profi wrote:Sta je ovo sad se i trolejbusi poceli otimati kontroli....
GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- Logovan
- Posts: 102823
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#21526 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- trambusek88
- Posts: 5141
- Joined: 03/10/2009 23:51
#21527 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Problem je to ali nije to uzrok, vjerovatno kočnice popustile.kakaljin wrote:Ako je ovo ovako ko mu dozvoli da se uopste pusta u saobracaj, ko su odgovorna lica i daju papir da je uredu sa trolejbusom i ko je taj vozac koji hoce da vozi tehnicki neispravno vozilo.trambusek88 wrote:Vozači trolejbusa odavno upozoravaju na ovo.
Jedino što valja su ovi iz Ženeve, ali i oni su stari 30 godina.
Trebali su da budu kupljeni trolejbusi iz Biela, pa iz Berna, pa opet izgleda propala prodaja iz Biela u Ukrajinu, pa nam se tu opet otvara prilika, ali nekom nije u interesu da GRAS bar malo stane na noge, a milioni za nabavku vozila stoje.
Da hoće sad kojom srećom sve što valja povadit iz njega i prebaciti u neki "otpisani". Ovom 626 ex 4148 šeta karoserija ima 5 godina. Nasloniš ruku na stranicu, osjetiš kako se stranica pomjera u krivini.
Treba sve kazniti i pohapsiti ko je odgovoran za pustanje takvog vozila u saobracaj.
Da je u moje auto udario ja bi tuzio za tehnicki neispravno vozilo, a i putnici da tuze
Ovo se i ne može ustanoviti na običnom tehničkom pregledu, već se osjeti u sredini vozila kad trolejbus skreće.
Realno svi trolejbusi su dotrajali osim Ženevskih, koji se još drže, mada i oni su stari 30 godina.
U toku je opet tender za nabavku 10 polovnih trolejbusa. O novima možemo samo sanjati.
Ovi su trebali doći proljetos ali se izjalovilo.

-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#21528 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Je li neko pratio ove kupovine?
Nije mi jasno kako su izbjegli javnu nabavku.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... sic-387820
Nije mi jasno kako su izbjegli javnu nabavku.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... sic-387820
- NEOPLAN
- Posts: 1009
- Joined: 02/05/2009 12:15
#21529 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
U pravilniku o JN ima član koji kaže da firma koja podliježe proceduri JN može vršiti nabavke i bez procedure JN ukoliko postoji firma - konkurent koja se bavi istom djelatnošću, a ne podliježe proceduri JN. Ova dvojica su se pozvala na taj član i nabavili vozila bez tendera jer na području KS javni prijevoz također obavlja privatnik koji ne podliježe zakonu o JN. Međutim, pošto je privatnik na velikom broju linija nelegalno, ovaj član se može tumačiti na više načina i zato je pokrenuta istraga jer po jednom tumačenju vozila su nabavljena legalno, po drugom nelegalno.
Po istoj proceduri trebali su biti nabavljeni i minibusi (uporedo sa više puta oborenim tenderom), ali je odlaskom Konakovića, a samim tim i Gušića, sve to obustavljeno i nabavka je propala.
Po istoj proceduri trebali su biti nabavljeni i minibusi (uporedo sa više puta oborenim tenderom), ali je odlaskom Konakovića, a samim tim i Gušića, sve to obustavljeno i nabavka je propala.
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#21530 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Šteta za ovetrambusek88 wrote:
Problem je to ali nije to uzrok, vjerovatno kočnice popustile.
Ovo se i ne može ustanoviti na običnom tehničkom pregledu, već se osjeti u sredini vozila kad trolejbus skreće.
Realno svi trolejbusi su dotrajali osim Ženevskih, koji se još drže, mada i oni su stari 30 godina.
U toku je opet tender za nabavku 10 polovnih trolejbusa. O novima možemo samo sanjati.
Ovi su trebali doći proljetos ali se izjalovilo.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#21531 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Konacno uhapsen glavni i odgovorni za propast ove firme. 
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#21532 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nelegalnowalk_M-A-N wrote:Je li neko pratio ove kupovine?
Nije mi jasno kako su izbjegli javnu nabavku.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... sic-387820
Tu je advkokat glavni logisticar pravni
Treba postViti pitanje cemu registracija vozila u Tuzli a ne prema sjedistu firme
A dale se pare za kupovinu?
Klasicni lipovluk seljacina iz dokolice sarajeva
Kao i gusica koji bez diplime i kvalifikacija je uz pomoc rogatickog mileta se dokopao mjesta direkotra
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#21533 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa glavni potpisnik izlaznog nalogaodgovara i svojimpotpisom potvrdjuje da je vozilo tehnicki ispravnotrambusek88 wrote:Vozači trolejbusa odavno upozoravaju na ovo.
Jedino što valja su ovi iz Ženeve, ali i oni su stari 30 godina.
Trebali su da budu kupljeni trolejbusi iz Biela, pa iz Berna, pa opet izgleda propala prodaja iz Biela u Ukrajinu, pa nam se tu opet otvara prilika, ali nekom nije u interesu da GRAS bar malo stane na noge, a milioni za nabavku vozila stoje.
Da hoće sad kojom srećom sve što valja povadit iz njega i prebaciti u neki "otpisani". Ovom 626 ex 4148 šeta karoserija ima 5 godina. Nasloniš ruku na stranicu, osjetiš kako se stranica pomjera u krivini.
A vozac ga oreuzima kao takvog
Moze da radi normalno i da se neki signali kvara uopce ne javljaju
A ima i odgovorno lice tj.direktor koji cesnositi posljeeice zanastalu stetu kad se utvrdi odgovornost
-
demagog
- Posts: 647
- Joined: 26/11/2003 00:00
#21534 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Hoce li bas? Razmisljas vrlo optimistickivješalica wrote: A ima i odgovorno lice tj.direktor koji cesnositi posljeeice zanastalu stetu kad se utvrdi odgovornost
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#21535 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A vuj sta je direktoru kazna kakva kad ima cca preko 5k platu?demagog wrote:Hoce li bas? Razmisljas vrlo optimistickivješalica wrote: A ima i odgovorno lice tj.direktor koji cesnositi posljeeice zanastalu stetu kad se utvrdi odgovornost
Nista platice ko i dosada sve
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21536 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jutros 6, glanc novih Centrotransovih minibusa vozi za Vratnik, Gornje i Donje Faletiće, Sedrenik i Mihrivode. Extra za vidjeti 
- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#21537 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
izvana gladac iznutra jadac
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#21539 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Novi premijer KS Zolj kad je stupio na funkciju, obecao je da ce od septembra kada djaci krenu u školu GRAS pokrivati 100% sve linije koje su registrovane kod madležnog ministarstva!
Kako je stanje na terenu od jutros?
Da li je i to samo jedna u nizu predizbornih laži?
Kako je stanje na terenu od jutros?
Da li je i to samo jedna u nizu predizbornih laži?
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21540 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne znam,evo čekam danas poslije posla ću ići Centrotransovim kombijem umjesto taksijem kući.bumerangss wrote:Novi premijer KS Zolj kad je stupio na funkciju, obecao je da ce od septembra kada djaci krenu u školu GRAS pokrivati 100% sve linije koje su registrovane kod madležnog ministarstva!
Kako je stanje na terenu od jutros?
Da li je i to samo jedna u nizu predizbornih laži?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21541 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sto ides Centrom idi Grasom
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21542 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
HahahSodom1 wrote:Sto ides Centrom idi Grasom
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21543 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta se smijes , sad ce ti MAN izlistati sve dolaske odlaske od GRASA , nema da iko kasniBadBoy wrote:HahahSodom1 wrote:Sto ides Centrom idi Grasom
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21544 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Evo MAN-a pozdravlja sve koji brinu za njega.
Od jutros imamo 43 umjesto 32 tramvaja kako je to bilo preko ljeta.
U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta
Trole nisam upratio, može biti samo da su 101 i 104 uključene, ostalo je vjerovatno isto, to bi bilo 2 trolejbusa više...
Autobusa ima znatno više, ali su daleko od 100% ispunjenog reda vožnje.
Po redu vožnje idu linije: 16,17b,18,20,21b,22,22a,23a,24,27b,28,29,30,31e,32,33,35,36,38,39,41,43,45,46,47,49,60,75,78,79
Po 1 bus fali na: 14,15b,16b,17,21,23,23c,26,27,27a
Po 2 busa fale na: 15,31 (Ali ovo je značajno poboljšanje na 15, jer su obično radila dva od 5 potrebnih, pa kad iskoči onda samo jedan bude, od danas rade 3. Na 31 je jedan ali sasvim zadovoljava potrebe jer redovito ide trola i komercijala.)
Dom Armije je isto lijepo pojačan a bio je oskudno pokriven tokom ljeta...
Što se tiče kombija u raspadu su i dalje jer ih ima samo 15, ustvari 16 jer je onaj jedan donirani iz turske proradio na Park-Sedrenik...
Danas je kokurencija iako je obećala 19 linija startala samo na 10 linija. 51,52,54,55,56,58,73,74,89,95. Pohvalno je da je uključeno bilo šta ali je bizarno kakav red vožnje je kreiran. Sve linije rade od 6-9 i onda 13 do 18 sati, interval varira od 30 minuta do 2 sata i ne poštuje se red vožnje koje je dalo ministarstvo saobraćaja KS. No. To je bilo i za očekivati. Danas konkurencija vozi besplatno, lijep gest zaista, ali od sutra idemo svi 2 markice, nema mjesečnih i prevoz samo u špici. od 9 do 13 i iza 18 sati prevoza nema jer nije rentabilno, a vikendom isto nogatrans.
Da, to smo tražili. Privatnik vozi samo za profit.
Od jutros imamo 43 umjesto 32 tramvaja kako je to bilo preko ljeta.
U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta
Trole nisam upratio, može biti samo da su 101 i 104 uključene, ostalo je vjerovatno isto, to bi bilo 2 trolejbusa više...
Autobusa ima znatno više, ali su daleko od 100% ispunjenog reda vožnje.
Po redu vožnje idu linije: 16,17b,18,20,21b,22,22a,23a,24,27b,28,29,30,31e,32,33,35,36,38,39,41,43,45,46,47,49,60,75,78,79
Po 1 bus fali na: 14,15b,16b,17,21,23,23c,26,27,27a
Po 2 busa fale na: 15,31 (Ali ovo je značajno poboljšanje na 15, jer su obično radila dva od 5 potrebnih, pa kad iskoči onda samo jedan bude, od danas rade 3. Na 31 je jedan ali sasvim zadovoljava potrebe jer redovito ide trola i komercijala.)
Dom Armije je isto lijepo pojačan a bio je oskudno pokriven tokom ljeta...
Što se tiče kombija u raspadu su i dalje jer ih ima samo 15, ustvari 16 jer je onaj jedan donirani iz turske proradio na Park-Sedrenik...
Danas je kokurencija iako je obećala 19 linija startala samo na 10 linija. 51,52,54,55,56,58,73,74,89,95. Pohvalno je da je uključeno bilo šta ali je bizarno kakav red vožnje je kreiran. Sve linije rade od 6-9 i onda 13 do 18 sati, interval varira od 30 minuta do 2 sata i ne poštuje se red vožnje koje je dalo ministarstvo saobraćaja KS. No. To je bilo i za očekivati. Danas konkurencija vozi besplatno, lijep gest zaista, ali od sutra idemo svi 2 markice, nema mjesečnih i prevoz samo u špici. od 9 do 13 i iza 18 sati prevoza nema jer nije rentabilno, a vikendom isto nogatrans.
Da, to smo tražili. Privatnik vozi samo za profit.
CENTROTRANS:
Građani će u ponedjeljak imati mogućnost besplatnog prijevoza na slijedećim linijama:
Baščaršija - Vratnik / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Vratnik - Baščaršija / Povratci: 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30.
Kovači - Gornji Faletići / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Gornji Faletići – Kovači / 07:00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00
Latinska Ćuprija – Jarčedoli / 06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15 i 17:15
Jarčedoli – Latinska Ćuprija / 06:45, 07:45, 08:45, 12:45, 13:45, 16:45 i 17:45
Latinska Ćuprija - Hošin brijeg / 06:15, 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 12:00, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:15
Hošin brijeg - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 16:30, 17:00 i 17:30
Kovači - Sedrenik / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Sedrenik – Kovači / 07.00, 08:00, 09:00, 13:00, 14:00, 17:00 i 18:00
Baščaršija – Mihrivode / 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 12:30, 13:00, 13:30. 16:00, 16:30 i 17:00
Mihrivode – Baščaršija / 06:45, 07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45 i 17:30
Latinska Ćuprija – Komatin / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Komatin - Latinska Ćuprija / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
(Već su je vozili i prije, al do širokače.)
Park - Sedrenik – Rogina / 06:00, 07:00, 08:00, 12:00, 13:00, 16:00 i 17:00
Rogina - Sedrenik – Park / 06:30, 07:30, 08:30, 12:30, 13:30, 16:30 i 17:30
Vijećnica – Brusulje / 05:45, 06:45, 07:45, 11:45, 12:45, 15:45, 16:45 i 17:45
Brusulje – Vijećnica /06:15, 07:15, 08:15, 12:15, 13:15, 16:15, 17:15 i 18:15
Vijećnica – Hladivode / 06:30, 07:30, 08:30, 11:30, 12:30, 16:30 i 17:30
Hladivode – Vijećnica / 07:00, 08:00, 09:00, 12:00, 13:00, 17:00 i 18:00
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21545 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Najjaci si nema sta
ali u teoriji
ali u teoriji
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21546 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
I u praksi.
Malo se provozaj. Makar sam 80% u pravu.
Malo se provozaj. Makar sam 80% u pravu.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21547 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Daj nemoj biti smjesan , cuj Gras i redovnost linija
Cuj ti u pravu , pa ovdje je bilo forumasa licno na stanicama cekali ,prevoza nigdje i onda ti napises nam ovdje listu kako sve fino fercera po planu i programu
Cuj ti u pravu , pa ovdje je bilo forumasa licno na stanicama cekali ,prevoza nigdje i onda ti napises nam ovdje listu kako sve fino fercera po planu i programu
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21548 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Vidim haluciniras.
Budem i ja na stanici pa nema prevoza. Logicno da nema kad i ne treba da dodje kad ti krocis nogicom na stanicu. Ima raspored. Nije ukazanje tvoje ili bilo cije Bogom dat znak da se prevoz stvori odmah.
Ne kazem nikad da nema propustenih voznji.... Kod tramvaja nema da fali.niti jedan na bilo kojoj liniji. Eh zastoji i udesi te kvarovi su nepredviđene stvari.
- Logovan
- Posts: 102823
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#21549 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
U prevodu to je ovako:U navećoj špici radnim danom (prosječni interval)
Jedinica svako 17 minuta
Dvojka svako 12 minuta
Trojka svako 4 minute
Četvorka svako 22 minute
Petica svako 16 minuta
Šestica svako 9 minuta
Možda 17 minuta, možda 12, možda 4, možda 22, itd.
Možda jedinica stigne za 10, a možda za 22, možda četvorka stigne za 20, a možda za 30, itd.
Možda, možda...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21550 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Haluciniras 

