Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
-
maher
- Posts: 499
- Joined: 07/11/2003 00:00
#21501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
najporaznije je opravdanje za usvajanje zakona, kao to je uslov eu, mmf-a, svjetske banke... bilo koji zakoni bi trebalo da odražavaju nase životne probleme i rješavaju nase probleme, a ne da stvaraju nove... ono što je sigurna posljedica novog zakona o radu, makar kratkoročno, je pitanje stalnog radnog odnosa jer pokušajte danas dići kredit ako niste u stalnom radnom odnosu, odnosno ako imate ugovor na odredjeno ili pokušajte dobiti limit na kartici....ako to postane stalna praksa u budućnosti, i ako ljudi počnu dobivati otkaze u sred otplata kredita to će povući jednu negativnu spriralu i prema zirantima i bankama....smanjice se generalno i potrošnja i potražnja i biće otpustania radnika, a ne novog zapošljavanja...
-
Marko Zarko
- Posts: 256
- Joined: 11/07/2014 19:40
#21502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
NS je izdajnik socijaldemokratije, kraj priče, svom snagom protiv vas
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#21503 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne sekiraj se. Na braniku socijaldemokratije danas stoje Fahrudin Radončić i bošnjačka Syriza.Marko Zarko wrote:NS je izdajnik socijaldemokratije, kraj priče, svom snagom protiv vas
Inače, NS nije socijaldemokratska stranka, al' jebeš sitnice.
- Reisova
- Posts: 1018
- Joined: 15/08/2011 16:28
#21504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Evo jedan off topic: Ja Gratzu brade, ima li neko da mu kaže da mu stvarno ne stoji. 
-
Ci-Nick
- Posts: 6888
- Joined: 15/03/2015 17:38
#21505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Zlo mi je više od destrukcije Silajdžićaaa, Dodikaaa, Čovićaaa, Radončićaaa,....pa sad i SDP-ovićaaaaaaa !
NS ima moj glas na narednim izborima.
NS ima moj glas na narednim izborima.
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#21506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Upravo. I kako lakše otpuštanje radnika može natjerati poslodavca da više zapošljava.maher wrote:najporaznije je opravdanje za usvajanje zakona, kao to je uslov eu, mmf-a, svjetske banke... bilo koji zakoni bi trebalo da odražavaju nase životne probleme i rješavaju nase probleme, a ne da stvaraju nove... ono što je sigurna posljedica novog zakona o radu, makar kratkoročno, je pitanje stalnog radnog odnosa jer pokušajte danas dići kredit ako niste u stalnom radnom odnosu, odnosno ako imate ugovor na odredjeno ili pokušajte dobiti limit na kartici....ako to postane stalna praksa u budućnosti, i ako ljudi počnu dobivati otkaze u sred otplata kredita to će povući jednu negativnu spriralu i prema zirantima i bankama....smanjice se generalno i potrošnja i potražnja i biće otpustania radnika, a ne novog zapošljavanja...
Nego, nije problem samo u zakonu o radu. Kao što neko reče na drugoj temi, ne bih se ja brinuo previše hoću li dobiti otkaz kao tehnološki višak kada mojoj firmi padne posao ako postoje državni programi koji će mi omogućiti da nastavim normalan život do pronalaska drugog posla. Odrekneš ne nekih stvari (nema putovanja, prodaš auto ako ga imaš, smanjiš izlaske...), ali plaćanje računa, ishrana i osnovne potrebe ostanu sigurne. To je OK. Ali donositi zakone koji olakšavaju otkaze u situaciji kada ljudi koji dobiju otkaz, naročito ako su stariji od 35 godina, možda nikada više ne budu mogli naći posao (jer ima mlađih) nije reformski zakon.
A to da je zakon o radu samo početak je šuplja. Moglo se početi nečim drugim, pa kada se bude imao sistem za zbrinjavanje otpuštenih radnika, onda mijenjati zakon o radu.
Ali nema svrhe.
-
sandoz11
- Posts: 304
- Joined: 05/03/2010 21:55
#21507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
...Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.
p.k.
...
Malo si se zaletio, kad sve prekrije "pepeo i sas", vidjeces da je tvoja danasnja uloga, kao i onog lika imena Gratz, toliko minorna,
da ste oborio rejting NASE STRANKE najos nize grane , potpuno nepotrebno,
jedino ako ne mislite da se dicite nosenjem titule PAPAK...
pozdrav
p.k.
...
Malo si se zaletio, kad sve prekrije "pepeo i sas", vidjeces da je tvoja danasnja uloga, kao i onog lika imena Gratz, toliko minorna,
da ste oborio rejting NASE STRANKE najos nize grane , potpuno nepotrebno,
jedino ako ne mislite da se dicite nosenjem titule PAPAK...
pozdrav
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#21508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
I neka mi kažu da se lako bavit politikom. Otvoriš temu da si blizak bazi, narodu, mišljenju, a onda ima da čitaš komentare svakakve svakog papka. a uživo kriminalca Essa o roditelju... 
-
Ci-Nick
- Posts: 6888
- Joined: 15/03/2015 17:38
#21509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Nerazumijem kako nije jasno da će se poslodavac koji nema "teške" obaveze prema radnicima lakše odlučiti za širenje posla, pokušat će,.. ako ne ide vratit će ljude tamo gdje su i bili,... agenciju za zapošljavanje.
Ili mislite da je bolje da ih niko ne dira ako im ne garantuje posao do pezije.
Ili mislite da je bolje da ih niko ne dira ako im ne garantuje posao do pezije.
Last edited by Ci-Nick on 31/07/2015 20:53, edited 1 time in total.
- iPod
- Posts: 1801
- Joined: 20/11/2006 17:20
#21510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Peđa,Pedja Kojovic wrote:Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
Radi se o necemu sto gradjani sasvim logicno ne razumiju i sto je dio parlamentarnog posla.
Greska, odnsono, razlog sto smo jucer izasli sa sjednice je sto na Domu naroda Zakon nije predlozen u hitnoj proceduri.
Dom naroda, redovna procedura, dakle.
Rok za predaju amandmana je najkasnije tri dana prije odrzavanja sjednice.
Poziv za vanrednu sjednicu je upucen dva dana prije odrzavanja sjednice.
Amandmani su se mogli predlagati i samo ukoliko ih Vlada usvoji postaju dio prijedloga o kojem se glasa.
Predstavnicki dom, hitna procedura.
Amandmani se mogu predavati na samoj sjednici.
Vlada se u pauzi izjasnjava koje amandmane prihvata a koje ne.
Predlgaci amandmana koji nisu usvojeni mogu traziti da o njima glasa parlament.
Ukoliko parlament izglasa amandmane oni postaju dio prijedloga o kojem se na kraju glasa. (Dakle, ova opcija zbog nacina na koji je zakon predlozen u Domu naroda nije bila moguca).
Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.
p.k.
Da li zaista vjeruješ u to da će se zakon provoditi, da će radnicima biti bolje, da se ovaj zakon ne donosi samo i isključivo radi toga da bi se povukla još jedna tranša od međunarodnog fonda?
-
Marko Zarko
- Posts: 256
- Joined: 11/07/2014 19:40
#21511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#21513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Podijelit će Fahro, nema zime. Honorare od 400 maraka po ugovoru o djelu nakon pet godina rada, bez doprinosa, ništa zdravstveno osiguranje, ništa odmor, subote radne, svaki dan desetak sati, nigdje se ne knjiži.Marko Zarko wrote:Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
Sad će branitelj radničkih prava posegnuti za šlajpek pa podijeliti radnicima. A Željko ih vodi na skijanje u Garmisch, sve džaba. Plaća Sol Azur.
Iš!
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
zar tebe cHmoljo ne banira na kvadratni stepenAnabella wrote:Koje kmecanje, dosta visepici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
-
Breathless
- Posts: 1072
- Joined: 02/11/2013 16:05
#21515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Cao Papci
I jedno malo podsjecanje na proslogodisnji februar i prelaske na njihovu stranu
I jedno malo podsjecanje na proslogodisnji februar i prelaske na njihovu stranu
Jedan od upečatljivih detalja protesta u Sarajevu bio je trenutak kada uplakana žena poziva policiju ponavaljujući riječi “Pređite na našu stranu”
Ovo su prenijeli mnogi mediji, a u međuvremenu se doznalo da je žena sa snimka Lejla Kusturica, neki su pisali čak i da je supruga Dennisa Gratza, predsjednika Naše stranke.
Video ja zanimljiv, mnogi su ga već i pogledali, no mnogi i upozoravaju da je u sjeni žene na ovom snimku ostao muškarac koji je stajao pored nje i njegove replike.
Pogledajte i obratite pažnju i na ovaj detalj:
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#21516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ne prestaje cmizdriti. A kao godinama se čudi korupcji i što se ništa ne mijenja. Kako su fekalije izašle na površinu ovim zakonom na forumu, nevjerojatno..Anabella wrote:Koje kmecanje, dosta visepici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21517 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
KatarinaKosaca wrote:Ne prestaje cmizdriti. A kao godinama se čudi korupcji i što se ništa ne mijenja. Kako su fekalije izašle na površinu ovim zakonom na forumu, nevjerojatno..Anabella wrote:Koje kmecanje, dosta visepici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
cuj jase cudim korupciji... pa jasam i po dupetu tetoviran... zivljele GAZDE !!!
-
Vidal89
- Posts: 1012
- Joined: 18/01/2013 02:26
#21518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
1. Dennis Gratz, plata u parlamentu 4.000KM + advokatska praksa 3.000KM = 7.000KM
2. Pedja Kojovic, plata u Domu naroda 5.000KM + predsjednik Nase stranke 2.000KM = 7.000KM
Radnici Bosne i Hercegovine od njih dvojica, od danas imaju samo jad i bijedu.
Svaka cast decki, izdali ste sve svoje socijalne princip
2. Pedja Kojovic, plata u Domu naroda 5.000KM + predsjednik Nase stranke 2.000KM = 7.000KM
Radnici Bosne i Hercegovine od njih dvojica, od danas imaju samo jad i bijedu.
Svaka cast decki, izdali ste sve svoje socijalne princip
- pici
- Posts: 46402
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#21519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
jebate koje cmizdrenje na te sHalterusHe pa to je koda su serijske ubice
neg ima ona stara jesil mala ponjela miraza
jeko li je da odmaH kixsu posaljemo dodijevu miliciju
neg ima ona stara jesil mala ponjela miraza
Oštra diskusija u ZD Parlamenta FBiH: Spominje se "afera jedan papak", najavljeno 27 amandmana
jeko li je da odmaH kixsu posaljemo dodijevu miliciju
-
sarlo
- Posts: 1350
- Joined: 31/07/2006 21:57
#21520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
[quote="Pedja Kojovic"]Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=DfNU7rU41jo
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=DfNU7rU41jo
Last edited by sarlo on 31/07/2015 21:32, edited 1 time in total.
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#21521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Uzima Naša stranka lopatom.
Imamo Opoziciju!
#Dennisekaraj

Imamo Opoziciju!
#Dennisekaraj
-
Marko Zarko
- Posts: 256
- Joined: 11/07/2014 19:40
#21522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
gospodja profiterka wrote:Podijelit će Fahro, nema zime. Honorare od 400 maraka po ugovoru o djelu nakon pet godina rada, bez doprinosa, ništa zdravstveno osiguranje, ništa odmor, subote radne, svaki dan desetak sati, nigdje se ne knjiži.Marko Zarko wrote:Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
Sad će branitelj radničkih prava posegnuti za šlajpek pa podijeliti radnicima. A Željko ih vodi na skijanje u Garmisch, sve džaba. Plaća Sol Azur.
Iš!
Iš - onomatopeja karakteristična za simpatizere kulturne socijalnonešto Naše stranke powered by MESS festival
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#21523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Sasvim sigurno nisu tolike. Pogotovo zato što je Gratzova umanjena za besplatno zastupanje jarana u brakorazvodnim parnicama.Anabella wrote:Plate nisu tolike i ovo nema veze sa zakonomVidal89 wrote:1. Dennis Gratz, plata u parlamentu 4.000KM + advokatska praksa 3.000KM = 7.000KM
2. Pedja Kojovic, plata u Domu naroda 5.000KM + predsjednik Nase stranke 2.000KM = 7.000KM
Radnici Bosne i Hercegovine od njih dvojica, od danas imaju samo jad i bijedu.
Svaka cast decki, izdali ste sve svoje socijalne princip
-
skambrljo
- Posts: 262
- Joined: 19/10/2014 21:12
#21524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Ahahahahahah jao kakvo glumatanje. Ovako je Bakir zvao Muhameda Gracića, ali je ubacio i dodatak:
Pređite na našu stranu, zlatnim kašikama jest ćete hranu!
I ovaj se presabrao i prešao. AFERIM!
Pređite na našu stranu, zlatnim kašikama jest ćete hranu!
I ovaj se presabrao i prešao. AFERIM!
- hrasno38
- Posts: 34079
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#21525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
Jebo covjeka koji se stidi svoga imena i prezimena i promjeni i jedno i drugo....tako i bez problema ce mijenjati partije, uloge, simpatije, ciljeve....jednostavno receno kameleon u ljudskoj kozi ili u prevodu Dennis Grac alias Muhamed Gracić.pici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim


