Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#21501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

najporaznije je opravdanje za usvajanje zakona, kao to je uslov eu, mmf-a, svjetske banke... bilo koji zakoni bi trebalo da odražavaju nase životne probleme i rješavaju nase probleme, a ne da stvaraju nove... ono što je sigurna posljedica novog zakona o radu, makar kratkoročno, je pitanje stalnog radnog odnosa jer pokušajte danas dići kredit ako niste u stalnom radnom odnosu, odnosno ako imate ugovor na odredjeno ili pokušajte dobiti limit na kartici....ako to postane stalna praksa u budućnosti, i ako ljudi počnu dobivati otkaze u sred otplata kredita to će povući jednu negativnu spriralu i prema zirantima i bankama....smanjice se generalno i potrošnja i potražnja i biće otpustania radnika, a ne novog zapošljavanja...
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#21502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Marko Zarko »

NS je izdajnik socijaldemokratije, kraj priče, svom snagom protiv vas
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21503 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Marko Zarko wrote:NS je izdajnik socijaldemokratije, kraj priče, svom snagom protiv vas
Ne sekiraj se. Na braniku socijaldemokratije danas stoje Fahrudin Radončić i bošnjačka Syriza.

Inače, NS nije socijaldemokratska stranka, al' jebeš sitnice.
User avatar
Reisova
Posts: 1018
Joined: 15/08/2011 16:28

#21504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Reisova »

Evo jedan off topic: Ja Gratzu brade, ima li neko da mu kaže da mu stvarno ne stoji. :run:
Ci-Nick
Posts: 6888
Joined: 15/03/2015 17:38

#21505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ci-Nick »

Zlo mi je više od destrukcije Silajdžićaaa, Dodikaaa, Čovićaaa, Radončićaaa,....pa sad i SDP-ovićaaaaaaa !
NS ima moj glas na narednim izborima.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#21506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

maher wrote:najporaznije je opravdanje za usvajanje zakona, kao to je uslov eu, mmf-a, svjetske banke... bilo koji zakoni bi trebalo da odražavaju nase životne probleme i rješavaju nase probleme, a ne da stvaraju nove... ono što je sigurna posljedica novog zakona o radu, makar kratkoročno, je pitanje stalnog radnog odnosa jer pokušajte danas dići kredit ako niste u stalnom radnom odnosu, odnosno ako imate ugovor na odredjeno ili pokušajte dobiti limit na kartici....ako to postane stalna praksa u budućnosti, i ako ljudi počnu dobivati otkaze u sred otplata kredita to će povući jednu negativnu spriralu i prema zirantima i bankama....smanjice se generalno i potrošnja i potražnja i biće otpustania radnika, a ne novog zapošljavanja...
Upravo. I kako lakše otpuštanje radnika može natjerati poslodavca da više zapošljava.

Nego, nije problem samo u zakonu o radu. Kao što neko reče na drugoj temi, ne bih se ja brinuo previše hoću li dobiti otkaz kao tehnološki višak kada mojoj firmi padne posao ako postoje državni programi koji će mi omogućiti da nastavim normalan život do pronalaska drugog posla. Odrekneš ne nekih stvari (nema putovanja, prodaš auto ako ga imaš, smanjiš izlaske...), ali plaćanje računa, ishrana i osnovne potrebe ostanu sigurne. To je OK. Ali donositi zakone koji olakšavaju otkaze u situaciji kada ljudi koji dobiju otkaz, naročito ako su stariji od 35 godina, možda nikada više ne budu mogli naći posao (jer ima mlađih) nije reformski zakon.

A to da je zakon o radu samo početak je šuplja. Moglo se početi nečim drugim, pa kada se bude imao sistem za zbrinjavanje otpuštenih radnika, onda mijenjati zakon o radu.

Ali nema svrhe.
sandoz11
Posts: 304
Joined: 05/03/2010 21:55

#21507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sandoz11 »

...Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.

p.k.
...


Malo si se zaletio, kad sve prekrije "pepeo i sas", vidjeces da je tvoja danasnja uloga, kao i onog lika imena Gratz, toliko minorna,
da ste oborio rejting NASE STRANKE najos nize grane , potpuno nepotrebno,
jedino ako ne mislite da se dicite nosenjem titule PAPAK...
pozdrav
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#21508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

I neka mi kažu da se lako bavit politikom. Otvoriš temu da si blizak bazi, narodu, mišljenju, a onda ima da čitaš komentare svakakve svakog papka. a uživo kriminalca Essa o roditelju... :roll:
Ci-Nick
Posts: 6888
Joined: 15/03/2015 17:38

#21509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ci-Nick »

Nerazumijem kako nije jasno da će se poslodavac koji nema "teške" obaveze prema radnicima lakše odlučiti za širenje posla, pokušat će,.. ako ne ide vratit će ljude tamo gdje su i bili,... agenciju za zapošljavanje.
Ili mislite da je bolje da ih niko ne dira ako im ne garantuje posao do pezije.
Last edited by Ci-Nick on 31/07/2015 20:53, edited 1 time in total.
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#21510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iPod »

Pedja Kojovic wrote:Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
Radi se o necemu sto gradjani sasvim logicno ne razumiju i sto je dio parlamentarnog posla.
Greska, odnsono, razlog sto smo jucer izasli sa sjednice je sto na Domu naroda Zakon nije predlozen u hitnoj proceduri.

Dom naroda, redovna procedura, dakle.
Rok za predaju amandmana je najkasnije tri dana prije odrzavanja sjednice.
Poziv za vanrednu sjednicu je upucen dva dana prije odrzavanja sjednice.
Amandmani su se mogli predlagati i samo ukoliko ih Vlada usvoji postaju dio prijedloga o kojem se glasa.

Predstavnicki dom, hitna procedura.
Amandmani se mogu predavati na samoj sjednici.
Vlada se u pauzi izjasnjava koje amandmane prihvata a koje ne.
Predlgaci amandmana koji nisu usvojeni mogu traziti da o njima glasa parlament.
Ukoliko parlament izglasa amandmane oni postaju dio prijedloga o kojem se na kraju glasa. (Dakle, ova opcija zbog nacina na koji je zakon predlozen u Domu naroda nije bila moguca).

Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.

p.k.
Peđa,

Da li zaista vjeruješ u to da će se zakon provoditi, da će radnicima biti bolje, da se ovaj zakon ne donosi samo i isključivo radi toga da bi se povukla još jedna tranša od međunarodnog fonda?
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#21511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Marko Zarko »

Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Marko Zarko wrote:Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
Podijelit će Fahro, nema zime. Honorare od 400 maraka po ugovoru o djelu nakon pet godina rada, bez doprinosa, ništa zdravstveno osiguranje, ništa odmor, subote radne, svaki dan desetak sati, nigdje se ne knjiži.
Sad će branitelj radničkih prava posegnuti za šlajpek pa podijeliti radnicima. A Željko ih vodi na skijanje u Garmisch, sve džaba. Plaća Sol Azur.
Iš!
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

Anabella wrote:
pici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
Koje kmecanje, dosta vise :D
zar tebe cHmoljo ne banira na kvadratni stepen :mrgreen:
Breathless
Posts: 1072
Joined: 02/11/2013 16:05

#21515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Breathless »

Cao Papci :vozdra:

I jedno malo podsjecanje na proslogodisnji februar i prelaske na njihovu stranu


Jedan od upečatljivih detalja protesta u Sarajevu bio je trenutak kada uplakana žena poziva policiju ponavaljujući riječi “Pređite na našu stranu”


Image

Ovo su prenijeli mnogi mediji, a u međuvremenu se doznalo da je žena sa snimka Lejla Kusturica, neki su pisali čak i da je supruga Dennisa Gratza, predsjednika Naše stranke.




Video ja zanimljiv, mnogi su ga već i pogledali, no mnogi i upozoravaju da je u sjeni žene na ovom snimku ostao muškarac koji je stajao pored nje i njegove replike.

Pogledajte i obratite pažnju i na ovaj detalj:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#21516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Anabella wrote:
pici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
Koje kmecanje, dosta vise :D
Ne prestaje cmizdriti. A kao godinama se čudi korupcji i što se ništa ne mijenja. Kako su fekalije izašle na površinu ovim zakonom na forumu, nevjerojatno..
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21517 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

KatarinaKosaca wrote:
Anabella wrote:
pici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
Koje kmecanje, dosta vise :D
Ne prestaje cmizdriti. A kao godinama se čudi korupcji i što se ništa ne mijenja. Kako su fekalije izašle na površinu ovim zakonom na forumu, nevjerojatno..

cuj jase cudim korupciji... pa jasam i po dupetu tetoviran... zivljele GAZDE !!! :mrgreen:
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#21518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Vidal89 »

1. Dennis Gratz, plata u parlamentu 4.000KM + advokatska praksa 3.000KM = 7.000KM
2. Pedja Kojovic, plata u Domu naroda 5.000KM + predsjednik Nase stranke 2.000KM = 7.000KM

Radnici Bosne i Hercegovine od njih dvojica, od danas imaju samo jad i bijedu.
Svaka cast decki, izdali ste sve svoje socijalne princip
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

jebate koje cmizdrenje na te sHalterusHe pa to je koda su serijske ubice :mrgreen:


neg ima ona stara jesil mala ponjela miraza :mrgreen:

Image

Oštra diskusija u ZD Parlamenta FBiH: Spominje se "afera jedan papak", najavljeno 27 amandmana

jeko li je da odmaH kixsu posaljemo dodijevu miliciju :mrgreen:
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#21520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sarlo »

[quote="Pedja Kojovic"]Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=DfNU7rU41jo
Last edited by sarlo on 31/07/2015 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Uzima Naša stranka lopatom.
Imamo Opoziciju!
#Dennisekaraj
:thumbup:
Marko Zarko
Posts: 256
Joined: 11/07/2014 19:40

#21522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Marko Zarko »

gospodja profiterka wrote:
Marko Zarko wrote:Koliko su vas platili, dajte barem nešto radnicima podijelite?
Podijelit će Fahro, nema zime. Honorare od 400 maraka po ugovoru o djelu nakon pet godina rada, bez doprinosa, ništa zdravstveno osiguranje, ništa odmor, subote radne, svaki dan desetak sati, nigdje se ne knjiži.
Sad će branitelj radničkih prava posegnuti za šlajpek pa podijeliti radnicima. A Željko ih vodi na skijanje u Garmisch, sve džaba. Plaća Sol Azur.
Iš!

Iš - onomatopeja karakteristična za simpatizere kulturne socijalnonešto Naše stranke powered by MESS festival
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Anabella wrote:
Vidal89 wrote:1. Dennis Gratz, plata u parlamentu 4.000KM + advokatska praksa 3.000KM = 7.000KM
2. Pedja Kojovic, plata u Domu naroda 5.000KM + predsjednik Nase stranke 2.000KM = 7.000KM

Radnici Bosne i Hercegovine od njih dvojica, od danas imaju samo jad i bijedu.
Svaka cast decki, izdali ste sve svoje socijalne princip
Plate nisu tolike i ovo nema veze sa zakonom
Sasvim sigurno nisu tolike. Pogotovo zato što je Gratzova umanjena za besplatno zastupanje jarana u brakorazvodnim parnicama.
skambrljo
Posts: 262
Joined: 19/10/2014 21:12

#21524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by skambrljo »

Ahahahahahah jao kakvo glumatanje. Ovako je Bakir zvao Muhameda Gracića, ali je ubacio i dodatak:

Pređite na našu stranu, zlatnim kašikama jest ćete hranu!

I ovaj se presabrao i prešao. AFERIM!
User avatar
hrasno38
Posts: 34079
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#21525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by hrasno38 »

pici wrote:s ovim ste potvdili da ste minorrna snobovska stranka... pedja svako dobro al eto za par amandmana da se prodate cengicu i novalicu... aferim
Jebo covjeka koji se stidi svoga imena i prezimena i promjeni i jedno i drugo....tako i bez problema ce mijenjati partije, uloge, simpatije, ciljeve....jednostavno receno kameleon u ljudskoj kozi ili u prevodu Dennis Grac alias Muhamed Gracić.
Locked