Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#2151 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Alhemicarkaa »

ismb wrote:
alphonse kauders wrote: Nedostatak parkinga, mjesta za školu/obdanište, zelene površine, supermarketa, igrališta, udaljenost od gradskog prijevoza, blizina zgrada, prenatrpanost, gradnja sumnjive kvalitete (ovo ćemo saznati tek kroz 5-10 godina), prekoračenje dopuštene visine gradnje (umjesto 7, izgrađeno je 13. spratova, načelnik Memić to nije spriječio, što je za zatvora), kršenje građevinskih standarda, nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - sve su ovo razlozi i vjerovatni preduslovi za stvaranje geta, ma Švrakino iz najgorih vremena mu neće biti ni do koljena, pa o nekom rastu cijena nekretnina na tom mjestu teško da može biti govora.
Ovo je jednostavno humanitarno naselje, za one koji hoće pod svaku cijenu svoj stan, ali nemaju dovoljno para za neki normalan, pa se tješe tim što jeftino plaćaju novogradnju.
Slažem se - sve je tu novo, ne treba ulaganja, ponešto je čak i prihvatljivog kvaliteta - ali razgledajte malo oko sebe gdje i s kakvim (i koliko) komšija živite, u šta gledate i jeste li igdje vidjeli da se s čovjekom iz zgrade prekoputa može haman rukovati.
Sreća jedina što se uvijek nađe neko da i ovo kupi, pa će se vjerovatno moći izvući prodajom 60%-70% plaćene cijene, ali o nekom rastu cijena (osim možda nekom globalnom) ovih nekretnina teško da može biti govora.
OK, idemo redom, ali hajde da uporedimo sa, recimo, gornjim Ciglanama, recimo ulica Avde Hume, gdje su cijene nekretnina više od 2500 KM.
Nedostatak parkinga - ako ga nađeš na gorenavedenoj adresi, osim na trotoaru, javi se (ako treba broj, obrati se na pp), inače ne laži;
Mjesta za školu/obdanište - navedi ga na gorenavedenoj lokaciji, a ako se misliš praviti pametan, navedi jedno dijete koje smije ići samo u najbližu školu na Gorici
Zelene površine - nema ih, a ja te molim da ne bude argument "pa šta želiš u epicentru (?!)" - naravno, ovo je priča ako si iz Sarajeva (valjda jesi, inače bi bilo idiotski pričati na temi novogradnja u Sarajevu)
Supermarketa - osim, znači "nekakvog" Binga (ne, nema šminke od Mercatora) i 4-5 granapa, mesnice Mujanić - nema baš ništa. S druge strane, u navedenom epicentru se nema gdje nedjeljom kupiti NIŠTA poslije 11 ujutro, osim ako se ne mislite verati stepenicama kao divokoze, ili koristiti lift (GRAS majka)
Igrališta - navedi ga na Ciglanama
Udaljenost od gradskog prijevoza - za razliku od ovog, kakvog-takvog, tramvajskog prijevoza s stanicom Stup (sve u ravnici) - molim te, ali zbilja te molim, da mi navedeš kako, osim osobnih vozila, idu ljudi do ulice Avde Hume (elitne Ciglane, 2500+ KM) - odgovor a) pa uz Odobašinu (Krajišku); b) uz Tepebašinu (srećom, tu je policija); c) uz brojne stepenice koje imaju više od 500 stuba
Blizina zgrada - o ovome barem se ne trebaju trošiti riječi, osobito u "užoj" gradskoj jezgri
Prenatrpanost - odgovor iznad, ili misliš da je sada ovaj "Dvor" ili tako to obogatio gradsku jezgru s novim parkom s hortenzijama
Gradnja sumnjive kvalitete - naravno, komentar si dao u zagradi. MOLIM TE, daj nam i predskazanje za 2015-tu (ova je već svakako loša) - vidi se da si verziran u predskazivanju, pa da mi budale barem neke koristi od toga imamo.
Prekoračenje... - Stojim iza ovoga, apsolutno si u pravu, treba krivično goniti one koji su dali dozvolu (ne sekiraj se, imaju ovi dozvolu - kako, heh...), a ako je imaju :run:
Kršenje građevinskih standarda - to, naravno i očigledno, možeš dokazati. Ako ne možeš - opet ona naša stara "j..o svoju mater, vidi jada kako pravi, a ja ništa"
Nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - tokom nekoliko mjeseci života na prije navedenoj lokaciji su se mom mlađem djetetu od 11 godina desila 2 otimanja mobitela uz prijetnju oružjem (poznati počinioci - "susjedi" s Gorice - policija utvrdila). Niti jedan stan na istoj lokaciji nije ostao a da nije bio "poharan" - nikom ništa, to je "epicentar".
O ponašanju ovdje ću se tek uvjeriti (mada nije riječ o Tibri, iako smo ista lokacija - oni bez lifta :evil: ), mada moram naglasiti da uz izuzetan promet, nevjerojatan opseg radova koji se izvode u okolici, novopridošle stanare - od januara do danas niti najmanji incident nisam vidio. Znači, govoreći o kulturi, a osobito u ovom naselju - ipak se primijeti da su8 daaaleko najnekulturniji, može se reći čak i kompleksaši - oni koji na ovom forumu prezentiraju sebe, i to u najboljem svjetlu - jadove, smradove, paušalce.
O tome koliko neko ima ili nema novce, da li je neko pravio po svom ukusu ili ne, živi li u getu (još jednom baba Vanga - pa kako bezobrazan se treba biti i za to) ili ne - nekom drugom prilikom.
Molio bih navedenog forumaša da odgovori (ako ga je sram može i na pp) s dokazima o tome gdje živi, gdje se rodio (pošto očito pati od tih kompleksa), te da nam prikaže fotografijama svoju okolinu (dakle, ne svoja 4 zida).
U suprotnom,
O.....
Pretjera ga vala. što se tiče marketa, produži ulicom Hakije Kulenovic, imaš dežurni market (ne moraš ići stepenicama). Pored Binga imaš i Konzum i Amko, u krugu od 100 m sva tri.
Prevoz, pa ima linija 16 b, volj ti po ravnom do Dežurnog marketa, volj ti niz stepenice do stanice pijaca Ciglane, koju si isto zaboravio pomenuti.
Nije istina da nema stana koji nije obijen.
Parking jeste ogroman problem na gornjim ciglanama, ali neuporedivo je to da ti do BBI treba 15 minuta pjehe, a da te taksi košta do centra 3-4 KM. Sjećam se ko djevojka, pa zalomiš do kasno, nema prevoza gradskog više, mene taksi dođe 3 km, prijateljicu sa Dobrinje oguli, a kad sam imala pratnju bez problema pjehe se vratiš. Kad su koncerti - pljuneš do Zetre.
Igralište? Pa eno ga na donjim Ciglanama, malo prije Binga, a imaš i veliko i lijepo igralište ispod Austrijske kuće.

Hajde iskreno odgovori da ti neko ponudi stan u Avde Hume dzabe i iste kvadrature u tibri dzabe koji bi uzeo (pod uslovom da ne možeš prodati već moraš tu živjeti)?

Da se razumijemo, daleko su Ciglane od idealnog, ali porediti ih sa Tibrom je niđe veze.

I ne živim na Ciglanama više, ali sam živjela dugi niz godina i imam još uvijek prijatelja tamo, tako da sa sigurnošću znam da nisu svi stanovi obijeni.
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2152 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Meni nikad nece biti jasno sto su ciglane toliko skupe. Losa gradnja, losa infrastruktura, lose sve brate.. I brdo, i oronulo... ne znam... Nikad gore ne bih ni gledao stan. Memli mi nekako..
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2153 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara »

Ne mogu da vjerujem da neko jos uvijek hvali ovo...

Image

Image

:lol:
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2154 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa »

Ja sam cijeli zivot zivio na Malti, i sada kada sam preselio u Tibru jos vise volim Maltu. Ponavljam, gradnja je ok, sto se tice prodavnica i to je u redu. Ali struktura stanovnistva je odron. Mjake mi, nije mi jednostavno u bilo koje doba dana i noci prolaziti kroz "centar" naselja gdje su oni kafici i kladinoice sa bradatim glavonjama.
Plus, nema noci da ujutro ne vidim razbijeno staklo na parkingu ili policiju kako zapisuje da je opet nekome auto ukradeno, ali hajde, to se desava i u drugim dijelovima grada. Uglavnom, nadam se da cu otici iz Tibre prije nego mi dijete odraste, a sto se mene tice, za sada se moze tripiti.
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2155 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by corsa »

nosara wrote:Ne mogu da vjerujem da neko jos uvijek hvali ovo...

Image

Image

:lol:
Ja ne pricam o ovoj Tibri, ja sam u onoj kod Gazprom-a. Ova je jos gora.
pikado
Posts: 2
Joined: 21/05/2014 09:17

#2156 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pikado »

Prije svega da kazem sam i sam u potrazi za stanom i da Tibra ne dolzi u obzir je smatram da je preskupa za ono sta nudi.
za mene je dosta prihvatljivije kupiti stan na A.P. pa ga renovirati,ili kupiti vec renoviran,opet je jeftinije od tibre. A zivis u bolje organizovaom naselju.

nije me strah Tibrinog "geta" ala Svrakino, Alipasino...jer geto a A.p. i Svrakinom su 80tih stvorili vecinom ljudi kojima su ti stanovi dodjeljeni i njihova djeca,ljudi koji nisu imali sredjen i organizovan zivot, ko zna za izraze "naselje solidarnosti" i "sadaka city".
znaci tu su naseljeni grubo receno, socijalni slucajevi i dosta njih nikada nije uspjelo organizovati svoje zivote . Geto je bio neminovan.

Kako sada to porediti sa Tibrom u koju useljavaju, usudicu se reci najuspjesniji i najamiciozniji mladi ljudi ovoga grada, jer nije lahko uzeti kredit 60 000....100 000KM, prije tridesete, ili u ranim tridesetim, a to je populacija koja uglavnom naseljava Tibru. Dakle samostalni, vrijedni, mladi i hrabri... kakav sam i sam. 8-) :izet:

Isto tako ni Alipasino nije vise geto, socijala prodaje stanove vec godinama i ide prema periferiji grada ili "uzbrdo", na padinske dijelove grada. A u njihove stanove dolaze ljudi koji bolje stoje na finansijskom planu i sredenijih zivota.
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#2157 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dabarizmabra »

pikado wrote:Kako sada to porediti sa Tibrom u koju useljavaju, usudicu se reci najuspjesniji i najamiciozniji mladi ljudi ovoga grada, jer nije lahko uzeti kredit 60 000....100 000KM, prije tridesete, ili u ranim tridesetim, a to je populacija koja uglavnom naseljava Tibru. Dakle samostalni, vrijedni, mladi i hrabri... kakav sam i sam.
:-D

Potpisujem, tako je, mada ima i drugi par rukava...

U Tibru najvecim procentom dolaze mladi ljudi, uglavnom zaposleni po drzavnim institucijama, bankama i dobrim firmama, ali i kriminalci koji svoj ilegalno zaradjeni novac "peru" kroz stanove (sto se narocito vidi u profilu zakupaca i kupaca poslovnih prostora).

Treca kategorija su stariji ljudi, kojima djeca kupe stan da im oslobode svoju nekretninu, kao i cetvrta kategorija-dijaspora, koja je znacajan kupac, rekao bih barem 1/3 stambenog fonda u Tibri, sto je i razlog da je dosta stanova prodato a neuseljeno.

U pravu si, u Tibir nema socijale, jer socijala nema 50 000 + KM da kupi stan.

U sustini, ovi stanovi su ok solucija kao stanovi u kojima su ljudi koji rade, dodju kuci oko 17 h, ujutro ponovo na posao i tako u krug.

Za setnju u zelenilu, blizu je Ilidza.

Realni problemi su -nedostatak parkinga, nedostatak skole i obdanista, nedostatak parka i mjesta za siguran boravak i igru djece.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2158 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by johntra »

Evo ja nisam nikakva elita, niti nikakav super uspješni, ambiciozni, mladi čovjek, nego prosječan građanin ove zemlje...i zajedno sa suprugom mogu sebi priuštiti 500 KM mjesečno kredita, a nemamo neke ekstra plate...vjerujem da je većina takvih dole, ali i da ima ljudi koji rade u državnim i jakim privatnim firmama, pa im nije problem plaćati i veću ratu kredita...htjeli vi to priznati ili ne, Tibra je ubjedljivo najpovoljnija novogradnja u gradu, a sve ostale kritike se mogu uzeti u obzir....
graditelj
Posts: 113
Joined: 24/01/2012 10:25

#2159 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by graditelj »

Ja sam takođe od januara dole, još uvijek imam osjećaj da sam dobio puno više nego sam platio. Pročitao sam prije kupovine kompletnu temu, sve postove koji govore protiv Tibre po dva puta i opet odlučio dole da kupim. I za sad sam prezadovoljan.

Ni jedan od velikih minusa koji se ovdje navode nisu izraženi kao što se ovdje piše, osim škole, al dok nama bude trebala škola ja ću kredit vratit

Ni jednom mi se nije desilo da nemam gdje parkirat ispred zgrade, nekad je malo teže al uvijek ima nekakvo mjesto. I još nešto što je meni bilo bitno kod tog parkinga je da postoji opcija da se taj problem riješi efikasno i trajno. Petnaestak milja u džep i rješiš pitanje parkinga za sva vremena.
Takođe, struktura stanovništva (osim onog spornog kafića) meni nije ni najmanje problematična, i ništa gora od npr. Trga Heroja. Svi ljudi s kojima sam se vozio u liftu i koje viđam ispred zgrade su meni sasvim sasvim OK komšije. Ljudi koje srećem u mesnicama, granapima, Bingu, cvjećari, onom restoranu, onaj što prodaje voće i ostali s kojima kontaktiram su bitno drugačijeg oblika glave od onih trojice četvorice iz bašte na parkingu, mada ni protiv njih nemam ništa.
I još nikad nisam vidio razbijeno staklo na autu.

Još da se otvori buregdžinica sa dobrom pitom i babo ruč'o potkorica
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2774
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#2160 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by alphonse kauders »

ismb wrote:
alphonse kauders wrote: Nedostatak parkinga, mjesta za školu/obdanište, zelene površine, supermarketa, igrališta, udaljenost od gradskog prijevoza, blizina zgrada, prenatrpanost, gradnja sumnjive kvalitete (ovo ćemo saznati tek kroz 5-10 godina), prekoračenje dopuštene visine gradnje (umjesto 7, izgrađeno je 13. spratova, načelnik Memić to nije spriječio, što je za zatvora), kršenje građevinskih standarda, nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - sve su ovo razlozi i vjerovatni preduslovi za stvaranje geta, ma Švrakino iz najgorih vremena mu neće biti ni do koljena, pa o nekom rastu cijena nekretnina na tom mjestu teško da može biti govora.
Ovo je jednostavno humanitarno naselje, za one koji hoće pod svaku cijenu svoj stan, ali nemaju dovoljno para za neki normalan, pa se tješe tim što jeftino plaćaju novogradnju.
Slažem se - sve je tu novo, ne treba ulaganja, ponešto je čak i prihvatljivog kvaliteta - ali razgledajte malo oko sebe gdje i s kakvim (i koliko) komšija živite, u šta gledate i jeste li igdje vidjeli da se s čovjekom iz zgrade prekoputa može haman rukovati.
Sreća jedina što se uvijek nađe neko da i ovo kupi, pa će se vjerovatno moći izvući prodajom 60%-70% plaćene cijene, ali o nekom rastu cijena (osim možda nekom globalnom) ovih nekretnina teško da može biti govora.
OK, idemo redom, ali hajde da uporedimo sa, recimo, gornjim Ciglanama, recimo ulica Avde Hume, gdje su cijene nekretnina više od 2500 KM.
Nedostatak parkinga - ako ga nađeš na gorenavedenoj adresi, osim na trotoaru, javi se (ako treba broj, obrati se na pp), inače ne laži;
Mjesta za školu/obdanište - navedi ga na gorenavedenoj lokaciji, a ako se misliš praviti pametan, navedi jedno dijete koje smije ići samo u najbližu školu na Gorici
Zelene površine - nema ih, a ja te molim da ne bude argument "pa šta želiš u epicentru (?!)" - naravno, ovo je priča ako si iz Sarajeva (valjda jesi, inače bi bilo idiotski pričati na temi novogradnja u Sarajevu)
Supermarketa - osim, znači "nekakvog" Binga (ne, nema šminke od Mercatora) i 4-5 granapa, mesnice Mujanić - nema baš ništa. S druge strane, u navedenom epicentru se nema gdje nedjeljom kupiti NIŠTA poslije 11 ujutro, osim ako se ne mislite verati stepenicama kao divokoze, ili koristiti lift (GRAS majka)
Igrališta - navedi ga na Ciglanama
Udaljenost od gradskog prijevoza - za razliku od ovog, kakvog-takvog, tramvajskog prijevoza s stanicom Stup (sve u ravnici) - molim te, ali zbilja te molim, da mi navedeš kako, osim osobnih vozila, idu ljudi do ulice Avde Hume (elitne Ciglane, 2500+ KM) - odgovor a) pa uz Odobašinu (Krajišku); b) uz Tepebašinu (srećom, tu je policija); c) uz brojne stepenice koje imaju više od 500 stuba
Blizina zgrada - o ovome barem se ne trebaju trošiti riječi, osobito u "užoj" gradskoj jezgri
Prenatrpanost - odgovor iznad, ili misliš da je sada ovaj "Dvor" ili tako to obogatio gradsku jezgru s novim parkom s hortenzijama
Gradnja sumnjive kvalitete - naravno, komentar si dao u zagradi. MOLIM TE, daj nam i predskazanje za 2015-tu (ova je već svakako loša) - vidi se da si verziran u predskazivanju, pa da mi budale barem neke koristi od toga imamo.
Prekoračenje... - Stojim iza ovoga, apsolutno si u pravu, treba krivično goniti one koji su dali dozvolu (ne sekiraj se, imaju ovi dozvolu - kako, heh...), a ako je imaju :run:
Kršenje građevinskih standarda - to, naravno i očigledno, možeš dokazati. Ako ne možeš - opet ona naša stara "j..o svoju mater, vidi jada kako pravi, a ja ništa"
Nerijetki nedostatak kulture ponašanja stanovništva - tokom nekoliko mjeseci života na prije navedenoj lokaciji su se mom mlađem djetetu od 11 godina desila 2 otimanja mobitela uz prijetnju oružjem (poznati počinioci - "susjedi" s Gorice - policija utvrdila). Niti jedan stan na istoj lokaciji nije ostao a da nije bio "poharan" - nikom ništa, to je "epicentar".
O ponašanju ovdje ću se tek uvjeriti (mada nije riječ o Tibri, iako smo ista lokacija - oni bez lifta :evil: ), mada moram naglasiti da uz izuzetan promet, nevjerojatan opseg radova koji se izvode u okolici, novopridošle stanare - od januara do danas niti najmanji incident nisam vidio. Znači, govoreći o kulturi, a osobito u ovom naselju - ipak se primijeti da su8 daaaleko najnekulturniji, može se reći čak i kompleksaši - oni koji na ovom forumu prezentiraju sebe, i to u najboljem svjetlu - jadove, smradove, paušalce.
O tome koliko neko ima ili nema novce, da li je neko pravio po svom ukusu ili ne, živi li u getu (još jednom baba Vanga - pa kako bezobrazan se treba biti i za to) ili ne - nekom drugom prilikom.
Molio bih navedenog forumaša da odgovori (ako ga je sram može i na pp) s dokazima o tome gdje živi, gdje se rodio (pošto očito pati od tih kompleksa), te da nam prikaže fotografijama svoju okolinu (dakle, ne svoja 4 zida).

U suprotnom,
O.....
Očekivao sam neko demantovanje onoga o čemu sam pisao o Tibri, a dobio usporedbu sa Ciglanama (btw. naseljem u kojem ti je svaki vitalni infrastrukturni objekat u gradu 15-ak minuta hoda) koju ja nisam ni spomenuo niti se izjašnjavao o istoj. Uostalom, Alhemičarka je već odgovorila.

Što se tiče mojih kompleksa (otkud sada ovo?) i dijela grada u kojem živim - ja zaista ne smatram da trebam išta dokazivati, ali kada već pitaš - živim u planski izgrađenom naselju i garantujem da kada otvorim prozor mogu vidjeti i sunce i nebo i zelenilo, za razliku od značajnog broja stanovnika Tibre.

Topla preporuka - popričati malo sa arhitektama, građevincima i inspektorima na temu građevinskih i urbanističkih standarda u kontekstu Tibre;

a, btw. za čašćenje ("kompleksaš", "jadov", "smrad", "paušalac", "picipijevac", "glupan prepotentni"), mogu samo navesti :sax: :thumbup: :thumbup: :hajmooo:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2161 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by nosara »

alphonse kauders wrote:
Očekivao sam neko demantovanje onoga o čemu sam pisao o Tibri, a dobio usporedbu sa Ciglanama (btw. naseljem u kojem ti je svaki vitalni infrastrukturni objekat u gradu 15-ak minuta hoda) koju ja nisam ni spomenuo niti se izjašnjavao o istoj. Uostalom, Alhemičarka je već odgovorila.

Što se tiče mojih kompleksa (otkud sada ovo?) i dijela grada u kojem živim - ja zaista ne smatram da trebam išta dokazivati, ali kada već pitaš - živim u planski izgrađenom naselju i garantujem da kada otvorim prozor mogu vidjeti i sunce i nebo i zelenilo, za razliku od značajnog broja stanovnika Tibre.

Topla preporuka - popričati malo sa arhitektama, građevincima i inspektorima na temu građevinskih i urbanističkih standarda u kontekstu Tibre;

a, btw. za čašćenje ("kompleksaš", "jadov", "smrad", "paušalac", "picipijevac", "glupan prepotentni"), mogu samo navesti :sax: :thumbup: :thumbup: :hajmooo:
Imas dobre zivce... Otresanje na nivou... :D
pikado
Posts: 2
Joined: 21/05/2014 09:17

#2162 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pikado »

a skola je svakako u planu da se pravi,cak je moguce a e 1.osnovna sa Ilidze prebaci ondje kod Tibre, jer sva ilidzanska naselja sada imaju po skolu (Butmir,Osijek,Otes,...) u Pejtonu skola moze primiti dijecu iz Luzana,i centra Ilidze.... tako da bez skole ostaje samo Stup (Tibra i "energoinvest") a potrebna je...
Jos kad se uzme u obzir lokacija skole na Ilidzi medju oim kafanama, plus atraktivna lokacija, mislim da je logicno da izmjeste skolu.
Mada nama logika nje jaca strana.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2163 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

ovi u tibri ništa ne trebaju

sve im je obećano :D
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2164 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Kakve ciglane, ako gledas da ti je sve na 15 minuta hoda, Malta je zakon, pa i Hrasno, Grbavica, i onaj dio Pofalica uz glavnu.

Na Malti ti je 5 minuta od svega, poste, trznih centara, tramvaja, kafica, svega, a nije brdo. Ja opet kazem, nikako mi nije jasno cime su Ciglane zasluzile da budu elitne. Lose im je sve...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2165 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by P308 »

Svi svoje hvale a druge pljuju. Niko nije objektivan. :-?
Svi vec znamo @Qler da ti zivis na Malti i da volis Nokiu :D
Last edited by P308 on 22/05/2014 12:24, edited 1 time in total.
dado83
Posts: 10
Joined: 18/09/2004 20:03
Location: Sarajevo

#2166 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dado83 »

Black swan wrote:ovi u tibri ništa ne trebaju

sve im je obećano :D

za 6 mjeseci mnogo sta se otvorilo u naselju. Skola je mozda i najveci problem, s obzirom da se to treba izgraditi iz budzeta....

Naselje se jos uvijek razvija... al' eto...neki bi da sve imaju od prvog dana...
dabarizmabra
Posts: 224
Joined: 31/03/2013 22:41

#2167 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dabarizmabra »

Qler wrote:Na Malti ti je 5 minuta od svega, poste, trznih centara, tramvaja, kafica, svega, a nije brdo. Ja opet kazem, nikako mi nije jasno cime su Ciglane zasluzile da budu elitne. Lose im je sve...
Ciglane imaju status naselja sa skupim kvadratom, jer su prije rata gradjene kao "funkcionerski" stanovi, namjenjeni visokim oficirima, direktorima preduzeca i ostalima, pa su standardi gradnje bili dosta iznad tadasnjih socijalistickih paviljona, kao sto su npr. Paviljoni u Lenjinovoj (Grbavickoj) ili sibica konstrukcije manjih stanova u Novom Sarajevu.

Na Ciglanama su tada postojali dvoetazni stanovi, kvalitet gradnje sa ciglama i betonom, bio dobar za to vrijeme (sredina '80-ih). Slicno je i sa Brekom, koja se meni ne svidja, jer je sva u brdu :)

Jedini dio grada, kojem priznajem cijenu kvadrata na lokaciju, su dijelovi grada od Titove prema Mejtasu, donji dio Djidjikovca oko Doma policije, zatim dio grada oko Gorenje nebodera i skenderije, eventualno Marijin Dvor.

Ovo ostalo, svejedno ti je kad si sa autom, jesi li na Grbavici, C. Vili ili Dobrinji...
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2168 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

P308 wrote:Svi svoje hvale a druge pljuju. Niko nije objektivan. :-?
Svi vec znamo @Qler da ti zivis na Malti i da volis Nokiu :D

Samo sto sam ja sad u hebenoj Dobrinji.... bogu iza nogu... gdje god moram, moram ici oko brda.. u glavnom, ne svidja mi se naselje...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2169 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Truba »

ti s malte na dobrinju a ja s čvile u istočnu ilidžu :D

samo što se ja izvukoh :D nakon 2 godine a ti osta na dobrinji :razz: :sax: :run:
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2170 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Ma da mi je moj stan, pa i u Tibri... ovako podstanar pa vjecito ti nad glavom sta dalje...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#2171 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Naslovnica »

al'-pa-šino jebe saraj'vo, jebe saraj'vo, jebe saraj'vo...
8-)
dado83
Posts: 10
Joined: 18/09/2004 20:03
Location: Sarajevo

#2172 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dado83 »

Iskopao sam jedan svoj post iz 2012 godine, a posto sam ja citao sve moguce forume na temu Tibra prije nego sto sam se odlucio za kupovinu, mislim da ce dobro doci ostaloj raji koja jos uvijek se bavi tim, pa hajde da nazovemo "problemom".

Napominjem opet, ovo su moja zapazanja i utisci do sada kao stanar Tibra kompleksa na Stupu:

Evo jedan pregled pozitivnih i negativnih stvari koje sam do sada mogao primijetiti u zadnjih 9 mjeseci od kada sam kupio stan u Tibri (Stup).

-Cijena: jako dobra ako ste bar malo pregovarali sa Tibrom. Malo je ko platio (bar sto ja znam za stanove od 60 do 90 m2) cijenu iznad 1,550/m2.
Update: mislim da je jos uvijek ista situacija i da se cijene tu negdje krecu.

-Usluga pri kupovini: Radnici su bili jako ljubazni i brzi. Sve su sredili za par dana. Pretpostavljam da su vec uhodani nakon toliko prodatih stanova. Od Notara, preko Banke do dobivanje ZK lista sve je jako brzo i bez ikakvih problema proslo.
Update: Mozda su sada jos bolji, s obzirom koliko su stanova do sada prodali.

-Usluga pri primanju stana: Ovdje je bilo malo natezanja s gospodinom koji je vodio ovaj dio procesa. Par puta smo se vracali u stan da popisemo nedostatke (sitnice kao sto su molerski radovi, zatezanje brava itd). Na kraju su ipak sve uklonili. Sve je mozda trajalo nekih 5 dana.
Update: Primjetio sam da su u medjuvremenu promjenili glavnu osobu koja je bila zaduzena za ovo. Poznanik je imao dosta manje problema. Da li ostali koji tek preuzimaju stanove imaju probleme, ne znam.

-Prikljucak struje, vode i grijanja: Struja je prikljucena jako brzo. Uplatio sam iznos i odnjeo do gospodina koji je onda to zavrsio sa EPBiH. Cim smo prikljucili struju, dosao je majstor (vodoinstalater iz Tibre) da nam pusti i vodu. Malo su zabrljali kada su slali zahtjev Vodovodu da se poveze broj vodomjera s mojim imenom, no to su rijesili odmah nakon sto sam ukazao na propust (prvi racun za vodu je stigao na Tibru u moj postanski sanducic).
Grijanje je posebna prica, bilo je malih “demonstracija” ispred zgrade krajem oktobra, stanari su se bili zabrinuli da grijanje nece biti pusteno na vrijeme. No, odmah nakon toga Tibra je pocela da pusta grijanje (mozda nekih 5 dana je sve to trajalo). Uslovi su dosta jasni. Cijene su prepisane iz Toplana Sarajevo. Placa se fiksni dio cijelu godinu, i dio koji se potrosi (varijabilni). Topla voda se takodjer grije preko ovog sistema. Do sada nisam dobio racun, tako da ne mogu reci koliko sve ovo kosta i da li je isplativo (ali mislim da jeste, svakako je bolje nego da se placa pausalno cijelu godinu). A i temperature se jos uvijek dosta visoke, tako da ovaj zadnji mjesec mozda nije adekvatan za neke zakljucke.
Ono sto je meni zasmetalo jeste da su pri kupovi obecali toplu vodu, a tek smo je dobili krajem oktobra. Ja sam u medjuvremenu morao kupiti bojler kako bi imao toplu vodu. Svakako da isti sada stoji i ne koristi se vise, ali nikad se ne zna kada moze nestati plina. Takodjer su spomenuli da Tibra zeli da izgradi drugi kotao za narednu grejnu sezonu, koji bi se radio na pelete. To je super, ipak je plin uvijek upitan, i zavisi od „milosti“ Rusa da nam isti isporuce u potrebnim kolicinama. A da ne pricam o ratnom dugu za plin, koji je stalan pretnja za iskljucenje.
Update: Mislim da su jos uvijek efikasni sto se tice ovih prikljucaka, upravo sto su to po ko zna koji put uradili do sada. Grijanje je sasvim ok. Nemam nikakvih problema da odrzavam temperaturu na 23 stepena u toku zime. Struja je ok, voda tokodjer. Koliko potrosis, toliko platis. Ono sto je meni super jeste da svaki spart ima dodatna vrata gdje samo stanari mogu uci, sto je dobro iz vise razloga (kradja, usteda energije jer je taj prostor dosta topal itd.) Jedino sto je problem jeste cinjenica da svaki put moras prosetati ako ti gosti dolaze. Interfon je planiran, ali kada bude dovoljno sredstava na kucnom budzetu (ako se to tako naziva).
Topla voda je u medjuvremenu ukinuta - veliki minus uz to sto su prekrsili obecanje. Dali su mi 150KM ako se dobro sjecam za bojler i iskljucili toplu vodu. Sada grijem toplu vodu na struju, a grijanje je ostalo isto.

-Kvalitet gradnje (vanja stolarija, izolacija itd.): (ovo je na osnovu zapazanja do sada). Toplotna izolacija je super. Prozori super dihtuju, tokom ljeta uopce nije bilo prevruce u stanu (klimu smo bukvalno 2-3 puta upalili na par minuta), a trenutno je potrebno samo malo grijanja da bi se stan ugrijao (tokom noci kada su temperature niske, a ja volim da mi je uvijek minimalno 22 stepena u stanu).
Update: I nakon dvije godine, ista situacija. Sve fercera kako treba.

-Zvucna izolacija: Ona je takodjer super (zvukovi koji dolaze sa vana). Avioni se jako malo cuju i kada je potpuna tisina u stanu. Koliko dugo ce stolarija odrzati ove karakteristike, znat cemo za par godina. Medjutim, zvucna izolacija zidova (zvukovi koji dolaze iz zgrade i stanova) nije bas najbolja. Cesto cujem zvukove od komsija koji su iznad i pored mene. A mislim i da nas „fino“ cuju komsije ispod nas. Ovo zna pravo iritirati covjeka. Isto tako se sve cuje unutar stana (kupatilo-djecija soba, dnevna-spavaca) i ako su poprilicno udaljeni. Velika mana bar za mene!!!
Prije nego sto zaboravim, nema neke vlage, nekog mirisa u stanovima. Malo sam se bojao da nisu prebrzo gradili, ali do sada se nije nista dalo promjetiti.
Update: Zvukovi koji dolaze sa vana - OK. Zvukovi koji dolaze iz zgrade i stanova - jos uvijek problematicni. Mislim, tu se sada ne moze nista promjeniti. Jos uvijek mogu ponekad cuti komsije kako malo glasnije pricaju i djecicu kako trce. Mozda je ovo do mene jer sam odrastao u kuci a prije ovog stana zivio na zadnjem spratu (a spart ispod je bio prazan), tako da nisam mogao cuti takve stvari. Ali to je zivot u zgradama, ili?
Imali smo jedan problem sa vlagom na vanjskom zidu gdje smo stavili amercki plakar (navodno djelimicno nase greska - ali ja tako nemislim). Poslali su nam majstore koji su dovukli ogromnu masinu za izvlacenje vlage. Ista je radila par dana i izvukla bruku vode. Nakon toga vise nismo imali problema (dvije su zime prosle).

-Unutrasnja stolarija, plocice itd.: Vrata su ok sto se tice kvaliteta. Ali moram reci da smo mnogo vremena potrosili dok smo ih podmazali i nastelali kako bi se fino i bez ikakvog zvuka zatvarala. Trenutno su ok, no treba vidjeti koliko ce to trajati. Neki prijatelji su imali puno vise problema, gdje se vrata nakon odredjenog vremena nisu mogla vise zatvoriti. Plocice su sasvim ok za moj ukus, i ako bi sigurno druge birao da sam imao priliku (sto se tice dizajna i boje). Ali sve u svemu mogu proci.
Update: Nema novih problema. Kao sto sam rekao, podmazali smo vrata i od tada nismo imali problema. Sva vrata se dobro zatvaraju.

-Kupatilo/la: Ona su sasvim ok. Kabina je prostrana, i mislim da je sanitarija generalno kvalitetna (s obzirom na cijenu stana). Ventilacija fercera, i dosta brzo izvuce „mirise“ iz kupatila. Nama je stala masina za ves i susilica kao i bojler, tako da smo zadovoljni sa prostorom.
Update: Nema nikakvih problema. Sve fercera kako treba.

-Ulazna vrata: Ista su dosta jeftina. Poceli su da ugradjuju nesto bolja u Fazi B ako se ne varam, a ja bi preporucio da se promjene ukoliko je to moguce (ali dobra vrata kostaju i do 1,000KM ili cak i vise). Ali za pocetak i ova sto Tibra nudi mogu posluziti.
Update: Takodjer bez problema.

-Parking prostor: Uh, ovo ce biti pravi problem za koju godinu, ukoliko Tibra proda sve stanove. Ja trenutno nemam problema, niti jednom se nisam nasao u situaciji da nemam gdje parkirati. Ali se da primijetiti da je parking mjesta sve manje svaki dan. Rjesenje je naravno garazno mjesto, ko sebi moze priustiti. Cuo sam da kosta oko 10,000KM, sto garant predstavlja problem za vecinu stanara u Tibri. Ako je neko uspeo ispregovarati i parking mjesto uz stan, onda mu svaka cast. Mozda ima i takvih!?
Svakako da su mogli malo vise prostora odvojiti za parking prostor, s obzirom da se radi o ogromnoj zgradi. Tu su zakazali.
Update: Cinjenica jos uvijek stoji: Nema dovoljno javnog parking prostora za sve!!! Ljudi se parkiraju gdje stignu. Blokiraju ulaze, trotoare, ulaz u garazu....uzas!!! (mozda je ovo znak manjka kulture ili samo frustracija zbog nedostatka mjesta za parkiranje). S obzirom da je pocelo biti vec guravo ukoliko se kasnije vratim sa posla, odlucio sam unajmiti parking mjesto. Placam 50KM mjesecno, dobio sam daljinski i mogu korsititi dva ulaza/izlaza. U zadnje vrijeme su imali problema sa vratima. Trebalo im je par dana da to otklone, sto je jako neprofesionalno s obzirom da je svako mogao uci i izaci iz garaze u tom periodu. Ne znam tacno ko je zaduzen za odrzavanje garaze, da li je to OKI ili jos uvijek Tibra. Nisam imao vremena da se zalim, ali siguran sam da su se komsije zalile. Takvi kvarovi bi se odmah trebali otkloniti (ako nije bas neka havarija). Ono sto je takodjer bitno, i pored ovih obilnih padavina prije 10tak dana, nije bilo problema sa vodom u garazi. Malo sam se bojao da ne nadjem auto kako pluta po garazi :-D

-Infrastruktura oko zgrade: Tibra je uspjela malo prosiriti prilazne puteve objektu, ali isti svakako nisu dovoljni da toliki broj stanova. Mogu zamisliti guznu kada se svi stanovi usele i kada ljudi krenu na posao. Ovo nije dobro rijeseno, i mislim da ne postoji vise mogucnost da se nesto moze popraviti. Sav prostor je potrosen na izgradnju zgrade.
Update: Problem jos uvijek postoji, a samo je veci svaki dan. Radovi na petlji dodaju nasim mukama. Mislim da ce ovo biti uvijek problem. Ne vidim nacin kako prosiriti puteve oko zgrade.
Nedavno su krpili put od pijace prema zgradama, mislim da je to Tibra radila. Bar malo su popravili put tj zakrpili one rupe.

-Lokacija: Moram reci da se jos uvijek navikavam na maglu, koja se dize satima. Nigdje u Sarajevu nije bajno sto se tice magle, smoga itd. tokom zime, ali Stup je posebna prica. Medjutim lagano se navikavam na tu cinjenicu. Svakako da je naselje u razvoju i da MNOGO toga nedostaje, ali ja i onako ne idem nigdje bez auta, tako da mi to ne predstavlja neki problem. Siguran sam da se poduzetnici prepoznati potencijal u tom naselju te poceti otvarati apoteke, salone, radnje, itd. Vec su se poceli puniti poslovni prostori (i ako je to trenutno samo mali broj).
Nadam se da ce Opcina prepoznati potrebu za vrticem, skolom, parkom?! Ipak je to obaveza Opcine a ne privatnika (Tibre). Eh, sada ce neki reci da nije tako....ali to je sad posebna tema. Ja samo zalim sto Opcina nije jasno definisala uslove uz koje se mogu graditi ove zgrade tj. da uz sve te stanove obavezno naprave adekvatan parking, neki parkic i posade koje drvo itd. Skolu ipak treba Opcina da finansira. No, citam neki dan clanak (Oslobodjenje) iz januara ove godine, gdje je Tibra pristala da gradi skolu, a Opcina dozvolila gradnju 13 spratova (umjesto 5). Koliko je ovo tacno, i da li ce ista biti od ovog....hmmmm...vrijeme ce pokazati. Isti nacelnik je opet izabran, da vidimo hoce li raditi na ovome!? Ali svakako me interesuje gdje su djeca iz okolnih kuca isla u skolu? Ipak je veliki broj kuca u naselju.
Tramvaj je nekih 10min od zgrade. Pijaca je takodjer blizu. Tu su i Tus, Merkur i Interex. Takodjer ce se prosiriti stupska petlja, te napraviti adekvatan prolaz za pjesake koji idu do tramvajske stanice, sto ce, nadam se, povecati sigurnost pjesaka. Kredit za ove radove je vec odobren i ceka se nova gradjevinska sezona.
Update: Naselje se razvija! To je cinjenica. Apoteka, mesara, Bingo, frizerski itd. su se otvorili u medjuvremenu. Petlja se prosiruje i koliko vidim kopaju pjesacki prolaz ispod petlje. Par privatnih vrtica su se otvorili. Skole, ni na vidiku. Ovdje opet krivim Opcinu, a ne Tibru. Opet se pitam, gdje ostala djeca sa Stupa idu u skolu? Ilidza? Mislim da ne moze sve preko noci, ali da cemo uskoro imati sve sto ostala naselja imaju.
Vidim postavili su bankomat kod Binga, mozda se negdje i neka filijala banke otvori. Posta je otvorila svoju jedinicu u Interex centru, sto je nekih 10minuta hoda.

-Komsije u zgradi: Koliko sam mogao primijeniti, jako je mnogo mladih kupilo stan u Tibri. Primijetio sam mnogo mladih bracnih parova (do 35 god) sa i bez djece. Takodjer se moglo primijetiti da je dosta dijasporaca kupovalo ove stanove. Mi do sada nismo imali problema, ljudi se fino ponasaju, ne bacaju smece po haustoru, pozdrave se fino u liftu.
Update: Komsije oko nas su super, to sada mogu reci. Cak smo se poceli druziti sa nekim. Nikakvih problema nismo imali.

-Komsije u naselju: Ocigledno da su ljudi oko Tibrinih zgrada ogorceni. Ja ih razumijem, tesko se navici na pogled kada je do jucer na onoj ravnici bila livada. Meni licno jako smeta sto svaka kuca ima psa (opet zna se razlog zasto je ljudimo to potrebno) i sto ti psi po cijelu noc laju i prepucavaju se sa skitalicama. Isto tako mi je jako ruzno sto su vec u par navrata pokvarili ulazna vrata u zgradu, interfon, taster za lift, vrata od lifta, ukrali sijalice iz lifta itd.
Koliko sam mogao skontati jednog komsiju iz zgrade, da su to osobe iz kuca koji su ogorceni ovom situacijom i koji na taj nacin nastoje da nesto postignu. Opet, ne znam koliko je ovo tacno, ali ako jeste, onda je to jadno. Mislim da nije to nacin na koji mogu rijesiti problem. Svakako se krivac mora traziti u Opcini, koja je sve ovo odobrila.
Prije par dana su ugradili kamere, te se sad nadgleda svaki ulaz. Od tada, bar u nasem ulazu, nije bilo vise vandalizma. Vidjet cemo koliko ce to trajati.
Takodjer je tokom ljeta neka komsinica koja zivi u kuci preko puta zgrade, redovno pustala narodnjakeiI turbo folk u kasnim satima (23.00 i kasnije). To je bila katastrofa, medjutim nisam primijetio da je iko zvao policiju. Ovo se stvarno cesto desavalo, a zvucnici su bila na terasi!!! Sada je vise nema, garant joj zima, pa drzi zvucnike u kuci.
Update: Ja bih rekao – ima svega. Nisam licno imao problema do sada, i nadam se da ce tako ostati. Nemam problem izaci u kasne sate. Prestali su demolirati ulaz i sada je sve u najboljem redu. Kamere jos uvijek rade, i mozda su jedan od razloga da je taj vandalizam prestao.

-Sigurnost: upravo sam jutros primijetio da je razbijeno staklo na jednom autu. Ovo je prvi put da nesto tako primijetim. Mislim da svako naselje u Sarajevu ima ovaj problem. Sto se tice provale u stan, nisam cuo da je nesto tako desilo. Ali su neki dan probali provaliti u novootvorenu prodavnicu u zgradi. Ili je ipak neko bio pjan pa slucajno razbio portal?! Dosta se jurca po naselju, posebno po Latickoj ulici. Takodjer se zna nekada zakuhati ispred one kafane u naselju. Jednom je policija dolazila sa tri auta da smire situaciju, a lik je cak i krenuo na njih pa su ga na kraju priveli.
Update: Primjetio sam jos par puta staklo na parkingu. Ja licno nisam imao problema. Sada je auto u garazi, i tu je sve bilo ok. Ovi kaficu su malo kriticni i cujem da se tu jos uvijek zna zakuhati. Mislim da je to generalno problem u Sarajevu (obijanje auta, tuce u kaficima, obijanje stanova). Ne znam koliko ovo naselje odudara od drugih po tom pitanja.
Nisam cuo da je stan obijen, ali sam vidio da su obijali poslovne prostore u par navrata.

-Moji licni razlozi za kupovinu stana u Tibri: Pogledao sam oko 50 stanova prije nego sto sam se odlucio da kupim stan u Tibri. Nagledao sam se svega. Mislim da je starogradnja precijenjena, i da neki ljudi previse traze sa stanove koju su izgradjeni prije 50-90 godina. Renoviranje istih je jako zahtjevno (i skupo). Svako zna kako majstori rade i koliko se puta covjek mora nasikirati dok dobije ono za sta je platio. Ja nisam mogao sabrati snage da se borim sa tim izazovima. Sto se tice novogradnje, ova opcija je bila najbolja za mene. Dobio sam poprilicno veliki stan za dobru cijenu, pogled mi je fantastican, i ne gledam nikome u prozor. Mislim da je ovo dobro rijesenje za narednih 10 do 15 godina, pa cemo onda vidjeti dalje. A mozda i odlucim da ostanem duze.
Update: razlozi jos uvijek stoje. Do sada se nisam pokajao. 

Toliko od mene, nadam se da ce ovaj post nekome pomoci ko razmislja o kupovini stana u Tibri (Stup). Volio bih da cujem i misljenje drugih stanara, a vidim da nas ima par na ovom forumu. Unaprijed se ispricavam za eventualne gramaticke i pravopisne greske, vec sam umoran od kucanja
Update: ostajem pri istvom stavu :) :bih:
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2173 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

dado, bas si se potrudio i lijepo sve objasnio. Nadam se da mrzoljubci Tibre neće naša javljanja shvatiti kao odbranu od njihovih napada već samo davanje jedne realne slike ljudima koji se interesuju za kupovinu stana u Tibri. Meni je dosta značila kad dok smo bili u potrazi. Interesantno mi je davanje mišljenja forumaša koji nemaju nikakve veze sa ovim stanovima. Ne sviđa im se izgled i odmah imaju seriju negativnih komentara na gradnju, strukturu stanovništva, stolariju,lift, vrata...... :roll:
Da,istina, previše je spratova, istina je da parkinga manjka (kao i svugdje u Sarajevu) ali ni to nije strašno, kako reče dado nađe se uvijek, mi imamo 2 auta pa nađemo mjesto.
Meni lično je veliki minus bila škola ali možda je tako i bolje jer je dijete nastavilo pohađati nastavu u svojoj školi (gdje je od 1. razreda) i biće tu do kraja osnovne. Drugo dijete ide u vrtić ..... Navijam da bude škola, nadam se da hoće, treba da bude, pa vidjet' ćemo.

E da, moram pohvaliti naš interfon (C2): svaki stan ima svoj broj i dovoljno je na tastaturi ukucati broj stana odmah se na displeju prikaže ime i prezime vlasnika. Dakle, ne može se desiti da ti neko slučajno ili namjerno zvoni. Goste obavjestiš o šifri i to je to. Nema onih silnih imena i prezimena na interfonu. :thumbup:
Last edited by pop_corn on 22/05/2014 20:40, edited 1 time in total.
pop_corn
Posts: 146
Joined: 29/05/2011 02:24

#2174 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by pop_corn »

Zaboravih pitati, od januara smo tu a još uvijek nismo dobili račun za vodu..... Kad ste vi počeli dobijati račune?
Ostali računi uredno dolaze (grijanje, struja, smeće - od ovog mjeseca, održavanje.....).
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2175 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

danas prođoh kroz naselje…kako se fino bilo zapocelo s one dvije zgrade do bivše "Une"- predobre zgrade, zadovoljavajuca visina i odnos veličine parcele i izgrađenog objekta….

žali bože lokacije :(
Post Reply