Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2151 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

merkato wrote:Jel' dizao netko stambeni kod njih? Iskustva
Ja imam stambeni kredit kod njih.
Podigao ga prije nekih 5-6 godina i ima još dugo da ga otplaćujem.
Promjenljiva je kamatna stopa, jer kod njih nema fiksne.
Dosad se kamatna stopa promijenila 2 puta, ali na moj zahtjev, tj. uspio sam ih ubijediti da mi smanje 2 puta kamatnu stopu, jer kamate padaju na tržištu, pa je bilo "pošteno" od njih da i oni spuste na nivo konkurencije.
U svakom slučaju, banka k'o banka - ako vraćaš ratu na vrijeme sve ok, ako ne vraćaš... :D
Sretno.
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#2152 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

Dzontra_Volta wrote:
merkato wrote:Jel' dizao netko stambeni kod njih? Iskustva
Ja imam stambeni kredit kod njih.
Podigao ga prije nekih 5-6 godina i ima još dugo da ga otplaćujem.
Promjenljiva je kamatna stopa, jer kod njih nema fiksne.
Dosad se kamatna stopa promijenila 2 puta, ali na moj zahtjev, tj. uspio sam ih ubijediti da mi smanje 2 puta kamatnu stopu, jer kamate padaju na tržištu, pa je bilo "pošteno" od njih da i oni spuste na nivo konkurencije.
U svakom slučaju, banka k'o banka - ako vraćaš ratu na vrijeme sve ok, ako ne vraćaš... :D
Sretno.


Nema nigdje sem u Vakufskoj fiksne kamatne ..

Interesuje me za koliko ste dobili lovu?
Kako smo oboje kod njih kao zele da ostanemo tu, snizit Ce nam kamatnu stopu kakva je kod kod konkurencije.. cekamo vec 9 dana (receno za 2_3 dana) .. znaci vec sedam dana smo izgubili
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2153 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

merkato wrote:
Dzontra_Volta wrote:
merkato wrote:Jel' dizao netko stambeni kod njih? Iskustva
Ja imam stambeni kredit kod njih.
Podigao ga prije nekih 5-6 godina i ima još dugo da ga otplaćujem.
Promjenljiva je kamatna stopa, jer kod njih nema fiksne.
Dosad se kamatna stopa promijenila 2 puta, ali na moj zahtjev, tj. uspio sam ih ubijediti da mi smanje 2 puta kamatnu stopu, jer kamate padaju na tržištu, pa je bilo "pošteno" od njih da i oni spuste na nivo konkurencije.
U svakom slučaju, banka k'o banka - ako vraćaš ratu na vrijeme sve ok, ako ne vraćaš... :D
Sretno.


Nema nigdje sem u Vakufskoj fiksne kamatne ..

Interesuje me za koliko ste dobili lovu?
Kako smo oboje kod njih kao zele da ostanemo tu, snizit Ce nam kamatnu stopu kakva je kod kod konkurencije.. cekamo vec 9 dana (receno za 2_3 dana) .. znaci vec sedam dana smo izgubili
Mi smo uzeli hipotekarni, pa je procedura trajala cca 15 dana, jer je trebalo vrijeme za procjenu nekretnine, pa notarski predugovor (koji je poslije postao ugovor).

A ima fiksnih, bar je bilo prošle godine kad smo mi gledali po konkurenciji. Union banka nudi fiksnu za čitav otplatni period, bez obzira na period otplate, dok nam je Sparkasse nudila fiksnu na period od 10 godina.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2154 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

merkato wrote:
Dzontra_Volta wrote:
merkato wrote:Jel' dizao netko stambeni kod njih? Iskustva
Ja imam stambeni kredit kod njih.
Podigao ga prije nekih 5-6 godina i ima još dugo da ga otplaćujem.
Promjenljiva je kamatna stopa, jer kod njih nema fiksne.
Dosad se kamatna stopa promijenila 2 puta, ali na moj zahtjev, tj. uspio sam ih ubijediti da mi smanje 2 puta kamatnu stopu, jer kamate padaju na tržištu, pa je bilo "pošteno" od njih da i oni spuste na nivo konkurencije.
U svakom slučaju, banka k'o banka - ako vraćaš ratu na vrijeme sve ok, ako ne vraćaš... :D
Sretno.


Nema nigdje sem u Vakufskoj fiksne kamatne ..

Interesuje me za koliko ste dobili lovu?
Kako smo oboje kod njih kao zele da ostanemo tu, snizit Ce nam kamatnu stopu kakva je kod kod konkurencije.. cekamo vec 9 dana (receno za 2_3 dana) .. znaci vec sedam dana smo izgubili
Lažu vam i zavlace vas. Imate fixnu u Unikredit banci.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2155 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

Ima i u Intesi.
I fiksna i promjenjiva.
merkato
Posts: 169
Joined: 04/08/2012 23:55

#2156 Re: Raiffeisen banka

Post by merkato »

Veca kamata odmah..nema fiksne jer je dug period,20 godina..
Ima i union,rata veca 30 km ..nakupi se za 20 godina fina cifra
probook
Posts: 5042
Joined: 13/10/2013 22:38

#2157 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

Frisko obisao banke, u unicreditu prije par mjeseci bila opcija za fixnu sada samo promjenljiva (preko 10 god).
Union banka fixna.
Vakufsku nisam obilazio.
Ove ostale "jace" banke sve preko 10 god. promjenljivo.

Ja cu odabrati Union banku, kamata na kredit preko 10 god 4.99% fixna.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#2158 Re: Raiffeisen banka

Post by bach »

http://theprestige.ba/2017/07/16/u-prob ... nke-u-bih/

Jedna od njih je Raifaisen, 100 posto?
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2159 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

opet se panika širi kao 2008 :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2160 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

bach wrote:http://theprestige.ba/2017/07/16/u-prob ... nke-u-bih/

Jedna od njih je Raifaisen, 100 posto?
Ne znam zasto bi Skupstina RS raspravljala o rjesenju nadzora banke cije je sjediste u FBiH... Kao sto npr. RZB jeste...
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#2161 Re: Raiffeisen banka

Post by hairlija_sa »

Pozdrav,

interesuje me na koji nacin je moguce izvrsiti povrat pogresno uplacenog novca? jucer sam saznao da sam prije dva mjeseca na pogresan broj racuna uplatio novac i da li postoji neki nacin za povrat istog.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2162 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Odes u banku s papirom o uplati, i ispravnim racunom...
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2163 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

hairlija_sa wrote:Pozdrav,

interesuje me na koji nacin je moguce izvrsiti povrat pogresno uplacenog novca? jucer sam saznao da sam prije dva mjeseca na pogresan broj racuna uplatio novac i da li postoji neki nacin za povrat istog.
Nakon 2 mjeseca... Mislim da to nije moguće.
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#2164 Re: Raiffeisen banka

Post by DON_eARL »

Računaj da imaš mjesečno održavanje 1,99KM i godišnje 8KM za račun...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2165 Re: Raiffeisen banka

Post by seoBIH »

Nije moguce ni nakon 2h, a ne 2 mjeseca. Moguce je samo uz dobru volju osobe kojoj je novac uplacen.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2166 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

meni je to noćna mora bila kad sam bio na faxu :D

inače

pih

zamisli duguješ nekom liku lovu i kažeš uplatit ću ti na račun da se ne nalazimo ( bojiš se da te ne razbije)

i dođeđ za mjesec kažeš pogriješio sam račun :D

zar uz broj nema neko ime i adresa da se poklopi
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#2167 Re: Raiffeisen banka

Post by male_okice »

seoBIH wrote:Nije moguce ni nakon 2h, a ne 2 mjeseca. Moguce je samo uz dobru volju osobe kojoj je novac uplacen.
jeste moguce. ja sam tako jedne prilike pogresno uplatila stanarinu gazdi, zapravo je banka napravila gresku pri rasknjizavanju na racun i umjesto na njegov racun, pare su otisle na neciji drugi, onda su oni radili neki povrat novca tamo vamo ali uglavnom uspjelo je da prebace novac osobi kojoj je trebao na kraju otici. ja sam imala doduse kopiju uplatnice od tog datuma kad je bila uplata i za koga a bilo je proslo dobrih 15tak dana od uplate.
tako da uplatnicu u ruke i pravac banka.
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2168 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Prošlo dobrih 15ak dana a i bankina je greška, jedno je 15 dana a drugo je 60 dana i jedno je bankina greška, a drugo greška uplatioca. Kada se pare uplačuju to se u roku 1-2 radna dana provjeri jesu li stigle pare na račun na koji su trebale stići a ne nakon dva mjeseca da se skonta da je pogriješeno u uplati.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2169 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

da... banka ti uplati milijun i skine ga
ali ako ti neko greškom uplati 100
i to ne skonta... koga briga
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2170 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Mislim da je moguć povrat ako se dokaže greška.
Čak može krivično odgovarati odoba koja je iskoristila novac greškom uplaćen na njen račun.
Otiđi u bsnku u svakom slučaju.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2171 Re: Raiffeisen banka

Post by seoBIH »

Hajd ti dokazi da je greskom. Kazem meni je Mujo uplatio pare za dojavu u kladionici. Nasli smo se licno u 3h navece ne sjecam se dana, ja mu dao dojavu a on mi rekao da ce uplatiti na racun. Mislim nije to bas tako jednostavno. Vratiti pare s nekog racuna je jako tesko, jer banka ne moze samovoljno skinuti novac. Mislim moze, ali ne smije.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2173 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

čudo se pikovci nisu sjetili ove ideje s uplatama na pogrešan račun :D
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#2174 Re: Raiffeisen banka

Post by pinkman »

hairlija_sa wrote:Pozdrav,

interesuje me na koji nacin je moguce izvrsiti povrat pogresno uplacenog novca? jucer sam saznao da sam prije dva mjeseca na pogresan broj racuna uplatio novac i da li postoji neki nacin za povrat istog.
Prvo vidi u banci. Ako ne, kontaktiraj osobu kojoj je uplacen novac i zatrazi nazad. Ukoliko odbije, podnesi krivicnu prijavu u kojoj mozes predloziti da se osobi blokiraju sredstva na racunu do okoncanja eventualnog krivicnog postupka.

Ne znam da li se kod nas desavalo, ali u Hrvatskoj su bili slicni slucajevi gdje je podnesena krivicna prijava zbog krivicnog djela utaja.
seoBIH wrote:Nije moguce ni nakon 2h, a ne 2 mjeseca. Moguce je samo uz dobru volju osobe kojoj je novac uplacen.
Osoba koja protivpravno zadrzi novac koji joj ne pripada cini krivicno djelo. Dokazivanje je vrlo jednostavno.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2175 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

serem vam se u bankomate, poz
Post Reply