Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2151 Re: Ljetne gume
Ventil ili negdje si pokupio ekser ili šaraf...vulkanizer to riješi brzo i jeftino. Nemaš potrebe mijenjati gumu radi toga.
- Truba
- Posts: 93779
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#2152 Re: Ljetne gume
ova mi je najmlađa od 4
2013.
2013.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2153 Re: Ljetne gume
Najčešće je do felge. Negdje između gume i felge prolazi zrak radi nečistoće ili hrđe. To bi trebao dobar majstor da uoči.
Očistiti čeličnom četkom i sapunicom prilikom montaže. Može se staviti i malo ljepila na spoj da zadihtuje.
Očistiti čeličnom četkom i sapunicom prilikom montaže. Može se staviti i malo ljepila na spoj da zadihtuje.
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2154 Re: Ljetne gume
Posljedica udara od trotoar ili sl. bocnim zidom gume.mayab wrote:Šta je ovo u pm....
Cak se vidi iznad bubrega trag istog.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2155 Re: Ljetne gume
gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.
Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
-
kolektor
- Posts: 78
- Joined: 04/08/2014 23:24
#2156 Re: Ljetne gume
Kupljene su na kraju Michelin Primacy 3. Hvala svima na odgovorima.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2157 Re: RE: Re: Ljetne gume
Kakva je buka, onaj noise na losijem asfaltukabal1337 wrote:gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.
Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2158 Re: RE: Re: Ljetne gume
Nisu bucne. Mnogo su tise od mojih zimskih Dayton guma. Pogotovo na visem pritisku (2.5 bar) su mnogo mnogo tise. Mislim da lazu za potrosnju goriva. Imam zimske gume koje imaju katastrofalnu ocjenu potrosnje goriva. Dok su ove A klasa potrosnje goriva. I isto trose.amar1994 wrote:Kakva je buka, onaj noise na losijem asfaltukabal1337 wrote:gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.
Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2160 Re: Ljetne gume
Koga??????Dzontra_Volta wrote:Pratim.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2161 Re: Ljetne gume
Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje.konektovan wrote:Koga??????Dzontra_Volta wrote:Pratim.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2162 Re: Ljetne gume
+1Dzontra_Volta wrote:Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje.konektovan wrote:Koga??????Dzontra_Volta wrote:Pratim.
- konektovan
- Posts: 51382
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2163 Re: Ljetne gume
Malo si poranio, trgovci jos nisu poceli sa nabavkom guma, ali brzo ce i to.Dzontra_Volta wrote:Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje.konektovan wrote:Koga??????Dzontra_Volta wrote:Pratim.
Kakve trazis, budzet ili ptemiJum???
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2164 Re: Ljetne gume
evo stigao continetal premium contact 6
http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/
valjda ce i u maju da stigne
http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/
valjda ce i u maju da stigne
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2165 Re: Ljetne gume
Ma sad bi polako trebali rezultati testiranja, a i da čujem iskustva korisnika, koja su mi isto vrlo bitna.konektovan wrote:
Malo si poranio, trgovci jos nisu poceli sa nabavkom guma, ali brzo ce i to.![]()
Kakve trazis, budzet ili ptemiJum???
Kupujem premium gume, bez dileme.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2167 Re: Ljetne gume
Po obliku, moze se vidjeti da je dobra guma za one koji vole krivine.
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2168 Re: Ljetne gume
Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6![]()
http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/
valjda ce i u maju da stigne
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2169 Re: Ljetne gume
Izvini Nedime, ali malo je glupa izjava. Na svakoj gumi pise koliko se brzo trose tj. indeks...NediM17 wrote:Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6![]()
http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/
valjda ce i u maju da stigne
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2170 Re: Ljetne gume
Pa ne treba nam onda nikako tema o gumama kad sve na njima pise.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2171 Re: Ljetne gume
Pa glupa izjava realno, 90% ljudi ne zna sta znace silni brojevi na gumama. Sam treadwear gume moze reci koliko je mekana, koliko okvirno mozes preci sa njom.
Glupost je reci Michelin koji moze imati indeks treadwear 220 i conti treadwear 100 da se conti brze trosi. Mislim...
Glupost je reci Michelin koji moze imati indeks treadwear 220 i conti treadwear 100 da se conti brze trosi. Mislim...
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2172 Re: Ljetne gume
Ja ti iz licnog iskustva govorim. Imao sam Michelin Energy Saver, imam trenutno jos Alpin A4 i Alpin 5 od Michelina, a imam i ljetne ContiPremiumContact2 , Conti se osjetno brze trosi od svih Michelinki.
Michelin je inace poznat kao "wear king", i ako je icija izjava glupa tvoja je.
Michelin je inace poznat kao "wear king", i ako je icija izjava glupa tvoja je.
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#2173 Re: Ljetne gume
Svasta.. covjek smijesnog. Poredi enerđi sejver i cp2.NediM17 wrote:Ja ti iz licnog iskustva govorim. Imao sam Michelin Energy Saver, imam trenutno jos Alpin A4 i Alpin 5 od Michelina, a imam i ljetne ContiPremiumContact2 , Conti se osjetno brze trosi od svih Michelinki.
Michelin je inace poznat kao "wear king", i ako je icija izjava glupa tvoja je.
Cuj glupa mi izjava, prijatelju indeks govori sve, ne znam sta nije jasno. Procitas( indeks) prije nego sto kupis i onda nece biti prica trose se haos brzo.
Ionako taj enerđi sejver je 0 od gume u poredenju sa cp2
Mislim glupa izjava i brojevi fabrike...
Inaće Toyo r888 je mnogo brze trose od mišelinki, mišelin je wear king... tako da... kupujte ako imate para nećete se pokajati
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2174 Re: Ljetne gume
NediM17 wrote:Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6![]()
http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/
valjda ce i u maju da stigne
Ako budu previse digli cijenu , ima hankook k125
-
NediM17
- Posts: 26438
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2175 Re: Ljetne gume
To su blesave gume. Na suhom sigurno bolje od CPC2, na mokrom se ne bih smio kladiti, ali daleko od loseg. 

