Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2151 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

Ventil ili negdje si pokupio ekser ili šaraf...vulkanizer to riješi brzo i jeftino. Nemaš potrebe mijenjati gumu radi toga.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2152 Re: Ljetne gume

Post by Truba »

ova mi je najmlađa od 4
2013. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#2153 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

Najčešće je do felge. Negdje između gume i felge prolazi zrak radi nečistoće ili hrđe. To bi trebao dobar majstor da uoči.
Očistiti čeličnom četkom i sapunicom prilikom montaže. Može se staviti i malo ljepila na spoj da zadihtuje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#2154 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

mayab wrote:Šta je ovo u pm....

Image
Posljedica udara od trotoar ili sl. bocnim zidom gume.
Cak se vidi iznad bubrega trag istog.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2155 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.

Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
kolektor
Posts: 78
Joined: 04/08/2014 23:24

#2156 Re: Ljetne gume

Post by kolektor »

Kupljene su na kraju Michelin Primacy 3. Hvala svima na odgovorima.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2157 Re: RE: Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

kabal1337 wrote:
kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.

Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
Kakva je buka, onaj noise na losijem asfaltu
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2158 Re: RE: Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

amar1994 wrote:
kabal1337 wrote:
kolektor wrote:Hvala svima na dosadasnjim odgovorima.

Ovo posljednji put kad sam isao do prodavnice, kad su promjenili cjenu ove PS4, trgovac me ubjedjivao za ovu "Goodyear EfficientGrip Performance", cjena je trenutno u rangu Continetalom. Neko sa iskustvom?
gume su pravo ljepljive. Ali imaju mekan/ fleksibilan zid. Izdrzljive su.
Ako gledas 45 profil mislim da ne bi trebao imati problema sa mekanim zidom.
Kakva je buka, onaj noise na losijem asfaltu
Nisu bucne. Mnogo su tise od mojih zimskih Dayton guma. Pogotovo na visem pritisku (2.5 bar) su mnogo mnogo tise. Mislim da lazu za potrosnju goriva. Imam zimske gume koje imaju katastrofalnu ocjenu potrosnje goriva. Dok su ove A klasa potrosnje goriva. I isto trose.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2159 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

Pratim.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2160 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote:Pratim.
Koga?????? :D
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2161 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

konektovan wrote:
Dzontra_Volta wrote:Pratim.
Koga?????? :D
Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2162 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Dzontra_Volta wrote:
konektovan wrote:
Dzontra_Volta wrote:Pratim.
Koga?????? :D
Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje. :D
+1 :D
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2163 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote:
konektovan wrote:
Dzontra_Volta wrote:Pratim.
Koga?????? :D
Slijedi mi kupovanje novih ljetnih guma, pa ko zna... možda nešto saznam ovdje. :D
Malo si poranio, trgovci jos nisu poceli sa nabavkom guma, ali brzo ce i to. :D
Kakve trazis, budzet ili ptemiJum???
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2164 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

evo stigao continetal premium contact 6 :)

http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/

valjda ce i u maju da stigne :D
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#2165 Re: Ljetne gume

Post by Dzontra_Volta »

konektovan wrote:
Malo si poranio, trgovci jos nisu poceli sa nabavkom guma, ali brzo ce i to. :D
Kakve trazis, budzet ili ptemiJum???
Ma sad bi polako trebali rezultati testiranja, a i da čujem iskustva korisnika, koja su mi isto vrlo bitna.
Kupujem premium gume, bez dileme.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2167 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Po obliku, moze se vidjeti da je dobra guma za one koji vole krivine.
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2168 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6 :)

http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/

valjda ce i u maju da stigne :D
Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2169 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6 :)

http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/

valjda ce i u maju da stigne :D
Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.
Izvini Nedime, ali malo je glupa izjava. Na svakoj gumi pise koliko se brzo trose tj. indeks...
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2170 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Pa ne treba nam onda nikako tema o gumama kad sve na njima pise.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2171 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Pa glupa izjava realno, 90% ljudi ne zna sta znace silni brojevi na gumama. Sam treadwear gume moze reci koliko je mekana, koliko okvirno mozes preci sa njom.
Glupost je reci Michelin koji moze imati indeks treadwear 220 i conti treadwear 100 da se conti brze trosi. Mislim...
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2172 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Ja ti iz licnog iskustva govorim. Imao sam Michelin Energy Saver, imam trenutno jos Alpin A4 i Alpin 5 od Michelina, a imam i ljetne ContiPremiumContact2 , Conti se osjetno brze trosi od svih Michelinki.

Michelin je inace poznat kao "wear king", i ako je icija izjava glupa tvoja je.
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#2173 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote:Ja ti iz licnog iskustva govorim. Imao sam Michelin Energy Saver, imam trenutno jos Alpin A4 i Alpin 5 od Michelina, a imam i ljetne ContiPremiumContact2 , Conti se osjetno brze trosi od svih Michelinki.

Michelin je inace poznat kao "wear king", i ako je icija izjava glupa tvoja je.
Svasta.. covjek smijesnog. Poredi enerđi sejver i cp2.
Cuj glupa mi izjava, prijatelju indeks govori sve, ne znam sta nije jasno. Procitas( indeks) prije nego sto kupis i onda nece biti prica trose se haos brzo.
Ionako taj enerđi sejver je 0 od gume u poredenju sa cp2

Mislim glupa izjava i brojevi fabrike...
Inaće Toyo r888 je mnogo brze trose od mišelinki, mišelin je wear king... tako da... kupujte ako imate para nećete se pokajati
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2174 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
amar1994 wrote:evo stigao continetal premium contact 6 :)

http://www.olx.ba/artikal/24601463/225- ... -6-94y-xl/

valjda ce i u maju da stigne :D
Ako ti nije zao para, neces se sigurno pokajati. Ali Conti se fakat prilicno brzo trosi, tu sa Michelinom ne moze.
:thumbup:

Ako budu previse digli cijenu , ima hankook k125 :) , ti znas kakav je (dobar) i lagano 8-)
NediM17
Posts: 26438
Joined: 05/11/2009 11:49

#2175 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

To su blesave gume. Na suhom sigurno bolje od CPC2, na mokrom se ne bih smio kladiti, ali daleko od loseg. :thumbup:
Post Reply