Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2151

Post by El-bosniaco »

Joj mogu mislit koji ce urnebes da bude u aprilu u visokom ma i u cijeloj bosni :D

bice ne vidjeno :D ali pozivitivan urnebes


ovi vamo trljaju ruke cekaju da piramida izroni ovi drugi preznojaavaju se jer nije lahko to prebolit da piramida izroni a cijelo virjeme ubijedjivali ljude da nema
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2152

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 16:53, edited 1 time in total.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2153

Post by cernica »

terapija wrote: Pozdrav svima, u nadi da nam se ipak neko cudo desi (ne mora to biti piramida)
Dovoljno da ti se obratim sa “prijatelju”. Odgovaram po redu na tvoj komentar.
terapija wrote: Cernica, vidim, mnogo se stavljas u zastitu g. Semira O. kao i cijelog Projekta, ili kako se ves nazivaju aktivnosti oko istrazivanja bosanskih piramida. Volio bih samo da posteno odgovoris zbog cega to radis?
Ne samo da sam vec prije navodio, nego I sami mozete procitati u Semirovim izjavama I intervjuima (a bogami I jednostavno zakljuciti) I u komentarima drugih ljudi sa ovog Foruma koji ga podrzavaju mozete pronaci motive “zastite”. Ipak, ponovit cu, posteno, a nesto novo I dodati.

…da je ovaj Projekat od izuzetnog znacaja za Bosnu I Hercegovinu I njene narode ali I za nauku uopste. Ukoliko se istrazivanja ne nastave to je veliki gubitak… da ne nabrajam u cemu sve. To jasno vidim, a vjerujem I da nije tesko ni za druge.
…ucestvujem na ovoj temi jer znam pisati, ali pisati. Obrazovan sam.
…clan sam Fondacije
…volim svoju zemlju
…ne volim nepravdu, ponizavanja I uvrede (koje ste upucivali za Semira).
…nauka je process progressa, a ne stagniranja.
…uvjeren sam (ne na osnovu citanja sa interneta, novina ili radija I sl.) da su u pitanju Piramide.
…I logicno se da zakljuciti
…jeli ti dovoljan broj razloga?
terapija wrote: Trazis, zatim, toleranciju, strpljenje i objektivnost. Zasto za pocetak ne budes ti taj koji ce, umjesto da zajedno sa drugom stranom samo zaostrava konflikt, popustiti?
Ja sam upravo sa tim postom I popustio. Ustvari, popustio sam kada sam se obratio Macuseru ili ...tako nekako. Ne vrijedjam vise. Moji zadnji komentari (a I mnogi od prije) su iznosenje cinjenica i razumnog sagledavanja stvari (zasto bi to bilo zaostravanje?). Poziv na malo strpljenja I mrvicu tolerancije I objektivnosti ne vidim da je za konflikt. To je ono sto najmanje ocekujemo od vas. Ne vrijedjajte Fondaciju I Semira.
terapija wrote: Kazes piramida je tu, pa OK onda, ionako mozes samo dobiti, cemu ovo ubijedjivanje?
Kazes piramida nije tu, pa OK onda, ionako ti ne znaci nista,cemu ovo ubjedjivanje?
terapija wrote: Sta meni ovdje najvise smeta, jeste to da nikada jos nisam cuo da se osniva neka fondacija s ciljem sponzoriranja naucnih istrazivanja prije nego se iznesu na vidjelo cvrsti, ponavljam CVRSTI dokazi.
Pod cvrste dokaze pretpostavljam da mislis na to da se piramida vidi? Ispravi me ako grijesim. A kako ce se piramida vidjeti ako se ne otkopa?
terapija wrote: Ko (normalan) je jos spreman (posteno) investirati u nesto sto visi u zraku?
…Upravo si odgovorio na podmetanja da SDA stoji iza Fondacije koja ima za cilj da preko nje opljacka I drzavu I narod. Da li je SDA toliko glupa? (kao I bilo koja druga partija).
…Drugo, upravo si odgovorio na pitanje: Otkud naucni strucnjaci pri Fondaciji? Zar su I oni toliko “ko normalan je jos toliko spreman?”

zakljucak: Ko zna – za njega ne visi u zraku.
terapija wrote: A o pisanju knjige o necemu za sto se jos sa sigurnoscu ne zna da postoji
Za tebe je to nesigurno jer si ne informisan I ne upucen u strucne analize. Ako grijesim, eto reci mi. Sta si po zanimanju? Jesi li bio na Projektnom terenu? Jesi li ista vidio od geoloskih uzoraka? …
terapija wrote: Ako je zaista istina sve sto si do sada pisao, zelim ti samo da malo racionalnije sagledas cinjenice.
Ako je zaista istina sve sto sam dosada pisao (a jeste), nema potrebe da mi zelis da malo racionalnije sagledavam cinjenice – jer je to vec racionalno.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2154

Post by cernica »

Ludost, luda ili budala wrote: el_bosniaco, da nisi i ti, k'o i cernica, porijeklom od tih tuduma?
auuu, zabolio me stomak od smijeha:
vrijedjam I ja…ko zasluzi.

Ovaj tip, kada bi se god upustio u ozbiljnu raspravu, ispadao bi totalna neznalica I … jednostavno receno blento. Uvjek bi poslije skrenuo temu I otisao u... one plitke I dosadne upadice bez smisla I volje za citanjem. Ali posto I on hoce da nesto kaze, (a da ne ispadne smijesan) eto, ove posprdice su mu jedino cime raspolaze.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2155

Post by El-bosniaco »

za Prenja

ti si se pito nesto u vezi erodirane strane brda



usporedi prilazni plato
Image

sa ovom sliko prilaznog platoa

Image


covjek na momente kad pogleda satelitsku sliku dobija dojam da je cijela jedna strana unistena ali kad se pogleda ta stvarna slika opet ima oblik piramide samo sto je vecina te strane prekriveno zemljom sto je super, to ce omoguciti da se dodze do netaknutih dijelova kako je pravo igledala piramida , a ovo sto je malo prekrila zemlja tu su kameni blokovi izgubili pravousvoju formu
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2156

Post by Macuser »

Osmanagic (interview). "...PRIJE TOGA SU PERUANSKE KULTURE BILE FOKUS MOGA INTERESOVANJA, ILI PAK, PIRAMIDA MOCI NA PLANETI...."

Piramida Moci??? Da li misli na Slobodne Zidare (Masoni)? Ili na:

"Creating Your Pyramid of Power in the Fifth Dimension

March 2001 - Archangel Michael transmitted through Ronna Herman"

Ako je to ta Piramida Moci, onda, evo ga, upleteni su i andjeli.


Blago nama.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2157

Post by znanje »

Prenj wrote: OK, da kreneno onda ispocetka:
1. Oblik i strane svijeta

Image

Kako inace objasniti da je pola Semirove piramide (ili kako Semir ima obicaj reci "kolosalne kamene strukture"), "pojela" erozija, a drugu polovinu ta ista erozija nasula zemljom.
Takodjer, postoji i nesklad u velicini i nagibu preostale dvije strane.
"Stranice piramide" nisu pravilno orijentisane, postoji odstupanje od barem desetak stepeni u odnosu na geografski sjever.
A možda su je polagali u odnosu na magnetni sjever? U kom slučaju je Visočka civilizacija poznavala kompas najmanje 18500 godina prije Kineza! :D
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2158

Post by znanje »

car-x wrote:
znanje wrote:
Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
npr. znanje?!!

znaci u tome je fazon..
Opet piramidaška logika - ako nije crno jest' bijelo - nema veze što spektar ima beskonačno mnogo boja. Mislilo se, naravno, na bilo kog kvalifikovanog. Fondacijske ublehe to sigurno nisu - i oni koji su mogli biti, sami su sebe diskreditovali.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2159

Post by znanje »

Sinapsa wrote:Znanje nije sebi dao dzaba ovaj nick[/b]....nije se uclanio dzaba samo radi piramide....nije to bas slucajno da je ovaj covjek (pametan, visokoobrazovan covjek sa dugogodisnjim radnim stazom, kojemu bi se sa malo truda i ime i prezime moglo izresersirati)
Izr... šta???? :-D
dao toliko komentara na ovu temu kao da mu se radi o .......
Da je malo manje arogantan, malo manje autista, malo manje emotivno vezan za ovu temu, malkice vise objektivan (a ne moze jer je subjekt) mogao bi ga covjek znatno vise razumjeti i uvaziti.
Diskusija mu nije jaca strana, jer on ovdje nije prvenstveno radi piramide nego radi sebe. Ko mu je kriv kada je svojim arogantnim, omalovazavajucim stilom, ne samo na ovom forumu nego i prije ovoga foruma, kada je krenula sva ova prica o piramidi, onemogucio normalnu diskusiju i koegzistenciju.
Hvala ti na priznanju - mnogo mi znači! :D
Kao da ne zna da je inteligentnijom strategijom mogao da pridobije ljude i uspijesno relativira piramidu...kol´ko tol´ko.
...i tako vam svi povjerovaše:
Vjerujete li u postojanje prve evropske piramide kod Visokog?
Da. 31%
Ne. 69%
Glasova: 7293

http://www.sarajevo-x.com/_glasaj.php?a ... at&aid=263 :lol: :lol: :lol: :lol:
Da je on toliko siguran u svoje tvrdnje (koje ce se mozda i tacnim ispostaviti...to se ne zna) nebi ovoliko i neumorno galamio...vec bi rekao ROVITE!!!
Stoka rovi. Ljudi misle.
tamo gdje se srednjevjekovnoj nekropoli ne moze nauditi i ukljucio bi se u nadgledanje iskopavanja.....
Ne miješam se u nadležnosti (i odgovornosti) države.
Ali posto nije 100% siguran, jer ne moze biti, onda galami i galamice do proljeca. Bude li mu srece a nekima nesrece galamice i dalje ali onda ne preko ovoga foruma...ima tu i boljih metoda za profiliranje....
Nadajmo se.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2160

Post by Macuser »

Evo tri piramide iz Engleske. Obratite paznju kako su u istom poretku kao i one u Gizi.
Image


A, evo sta pocinju da misle o nama:
"I wonder about their education system. Maybe they missed this due to all the fighting in the region."

1. This Bosnian 'Indiana Jones' is not a doctor, let alone a professor. He is a (construction) contractor who goes by his Americanised name of Sam Osmanagich, and his business is called: Met Company, Inc., of 10102 Lakeside Gables Dr., Houston TX 77065, USA, Ph. (281) 807-9681.

2. Bosnian daily 'Dnevni Avaz' that passed this story on to Reuters and BBC is owned by a warlord who got enormously rich after the 1992-1995 war by who-knows-how methods, and who is in a grave need for moneys that would help him finance his pharaonic (pun intended) projects such as the 'largest business center (building) in the Balkans'. So, this gentleman will publish ANY story one wants published, provided that one has enough money to pay for the space, a personal photographer that is rented on a daily-fee basis, and a set of lovely colour photographs. The placement of the article can be selected as well, including the front-page placement in the daily.

3. People, get real: it literally IS impossible that a Bosnia's common-shaped hill could ever be a pyramid (there are hundreds of like-shaped geomorphologies throughout our mountainous country).
I am very sorry for all of you (especially Reuters and BBC) who bought into this scam. Less than five years ago, the very same group of people who are trying to pull off the pyramid scam, got carried away with building an airport ?larger than the Sarajevo airport?. Of course, that project failed ? their biggest competitor, the Sarajevo airport, is just 20 miles away?
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2161

Post by Goran_35 »

a ko je pisac ovih divnih redova? :roll: :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2162

Post by Goran_35 »

Vjerujete li u postojanje prve evropske piramide kod Visokog?
Da. 31%
Ne. 69%
Glasova: 7293

pa ovo je sasvim dobar postotak,ako se uzme u obzir "cudo" o kojem se radi :oops:

znanje sta je smjesno? :-)
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2163

Post by znanje »

Macuser wrote:Evo tri piramide iz Engleske. Obratite paznju kako su u istom poretku kao i one u Gizi.
Image]
Zaboravijo si him naglaseti da su ve engleske največe u univerzumu i čak veče i starije i od onih na polumjesecu polutitanu a za kojese zna 100%da su njastale istovremeno kad i Atelantida! :lol: :lol: :lol: :lol:
A, evo sta pocinju da misle o nama:
"I wonder about their education system. Maybe they missed this due to all the fighting in the region."

1. This Bosnian 'Indiana Jones' is not a doctor, let alone a professor. He is a (construction) contractor who goes by his Americanised name of Sam Osmanagich, and his business is called: Met Company, Inc., of 10102 Lakeside Gables Dr., Houston TX 77065, USA, Ph. (281) 807-9681.

2. Bosnian daily 'Dnevni Avaz' that passed this story on to Reuters and BBC is owned by a warlord who got enormously rich after the 1992-1995 war by who-knows-how methods, and who is in a grave need for moneys that would help him finance his pharaonic (pun intended) projects such as the 'largest business center (building) in the Balkans'. So, this gentleman will publish ANY story one wants published, provided that one has enough money to pay for the space, a personal photographer that is rented on a daily-fee basis, and a set of lovely colour photographs. The placement of the article can be selected as well, including the front-page placement in the daily.

3. People, get real: it literally IS impossible that a Bosnia's common-shaped hill could ever be a pyramid (there are hundreds of like-shaped geomorphologies throughout our mountainous country).
I am very sorry for all of you (especially Reuters and BBC) who bought into this scam. Less than five years ago, the very same group of people who are trying to pull off the pyramid scam, got carried away with building an airport ?larger than the Sarajevo airport?. Of course, that project failed ? their biggest competitor, the Sarajevo airport, is just 20 miles away?
Sve je jasno. :shock:
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2164

Post by El-bosniaco »

kad izadje stranica procitajte tekst novi geoloski izvjestaj

pa ce vam biti jasno da mora biti piramida, ima i pokazuje kako su kameni blokovi slozeni na pramidi
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2165

Post by znanje »

El-bosniaco wrote:kad izadje stranica procitajte tekst novi geoloski izvjestaj

pa ce vam biti jasno da mora biti piramida, ima i pokazuje kako su kameni blokovi slozeni na pramidi
...i prije početka otkopavanja zidova a na osnovu 3-4 nasumce iskopane rupe na pet lokaliteta ukupne površine preko 500.000 m2 (50 hektara)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#2166

Post by MRAVOJED »

kako nema vidi se i na gugl eart :D
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2167

Post by El-bosniaco »

Image strane piramide u slikama
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2168

Post by Macuser »

Pravilno je:
Brdo u slikama.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2169

Post by cernica »

DVA POGLEDA

Kada uzmemo sagledavanje u bit ili srz, onda je povrsno gledanje na stvari njegova suprotnost, koja se (posebno u intelektualnim krugovima) uzima kao termin kojim se oznacava nestrucnost. Koristi se, takodjer, I u negativnom kontekstu, odnosno kao “vid” sirokih narodnih masa (mada nije pravilo). E, te siroke narodne mase uzimaju sebi za pravo da odredjuju, zakljucuju pa cak I naredjuju sta je “dokaz”. Oni vide brdo. A sta bi drugo I vidjeli kad gledaju povrsno... cijeloga zivota?!
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2170

Post by Macuser »

Nije tako.Ovdje je na sceni sofisticka logika. Cisti sofizam. Neko ti pokaze brdo, kaze ti da je to piramida, ti ne prihvatas, zakljucak je da si povrsan (jer ne zalazis dublje, ne kopas). Pogresna premisa.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2171

Post by cernica »

M wrote: (…) (jer ne zalazis dublje, ne kopas).
Pod dublje se ne podrazumjeva kopanje, nego profesionalno citanje analiza (geodetskih, sedimentoloskih itd...)
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2172

Post by Macuser »

Nema veze, sofisticka logika.
Primjer:
Neko ti pokaze tvog starog, koji je pokriven pokrivacem. Posto je pokriven, ne znas da se radi o tvom ocu. Pita te: prepoznajes li covjeka pod pokrivacem. Na tvoj (negativan) odgovor, izvlaci zakljucak: dakle, ti ne prepoznajes rodjenog oca.

Mislim, ovo smo napisali 1.000 000 puta. Ozbiljan pristup:
1. postavka hipoteze (eventualna piramida, rimski nekropoli i sl.)
2. iskopavanje
3. zakljucak, eventualni dokaz (kada istina izadje na vidjelo, bilo da ima ili nema piramide)
4. knjiga

Semirov red je ovaj:

1. knjiga u kojoj vec donosi zakljucak da piramida postoji (Bosanska piramida Sunca, napisana prije bilo kakvih analiza, iskopavanja, satelitskih slika i sl.)
2. "dokaz" baziran na obliku okolnih brda (U Visokom ima pet piramida!)
3. iskopavanje

Hipotezu je preskocio, nije mu potrebna. Covjek odmah ima dokaze. Dovoljno je da baci letimican pogled.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2173

Post by cernica »

Macuser wrote: Primjer:
Neko ti pokaze tvog starog, koji je pokriven pokrivacem. Posto je pokriven, ne znas da se radi o tvom ocu. Pita te: prepoznajes li covjeka pod pokrivacem. Na tvoj (negativan) odgovor, izvlaci zakljucak: dakle, ti ne prepoznajes rodjenog oca.
Los primjer. U ovom slucaju nije rijec o nagadjanju Semir je sproveo (pred)istrazivanja nekoliko mjeseci prije nego je postavio hipotezu I napisao knjigu (vidi slike uzoraka sondaznih bunara u njegovoj knjizi). Indicije, iskustvo I predznanje o piramidama su ga vodile da je rijec o piramidalnoj gradjevini.

Koliko njegove postavke, zatim geoloske, itd. analize, u drugoj I trecoj fazi ispitivanja prosle godine, za strucnjake ne “leze u zraku” (kao sto vama ne strucnjacima “leze”) govori jos jedna podrska Fondaciji, u nizu priznatih institucija, naucnih radnika, itd…
***

Postovani Gsp. Osmanagicu,
Ovu poruku pisem u ime Strucnog kolegija Geodetskog Zavoda Bosne I Hercegovine. Svi mi u ovom Institutu sa paznjom i odobravanjem pratimo Vase aktivnosti vezane za Visocicu i okolinu.
Ovim putem zelimo da Vam ponudimo pomoc, koja ce Vam, predpostavljamo, trebati u nastavku aktivnosti, a to su karte i modeli terena koji bi vi odredili u mjerilima od 1:2500 do 1:25000 izradjene na osnovu aero-stereofotogrametrijskog snimanja (posljednje je obavljeno 2003 god.). Forma ovih podataka, digitalna ili analogna, takodjer je po Vasoj zelji.
Uz ovo, naravno, mozemo da Vam obezbijedimo i georeferencirane aerofotografije za potrebne lokalitete, koje posjeduje ovaj Institut.

Uz iskrene zelje za uspjeh i svako dobro,


Strucni Kolegij
Geodetski Zavod BiH
Sarajevo
***

Dostavljene su nam znacajne detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina.

Strucna lica (kao ovi iz Geodetskog Zavoda BiH) sasvim dobro citaju mape i analize. A ako vi ne znate... slobodno pitajte njih (nas). Ne izmisljajte odgovore iz glave.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2174

Post by kekec »

Dostavljene su nam znacajne detaljne geodetske mape Visocice koje savrseno prikazuju stepenasti karakter i dizajn Bosanske piramide Sunca, te erozivne procese koji su se odvijali u zadnjih nekoliko hiljada godina.
Brato,
da se imalo razumijes u kartografiju i u geomorfologiju,
nikada ovo gore ne bi napisao. :-)
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2175

Post by Macuser »

Ma koje iskustvo? To sto se penjao na piramide? Milioni turista to rade svake godine. Onda su turisticki vodici u Gizi geniji za piramide? Sta je covjek iskopao, otkrio sam? Nista!
Locked